Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

OnePlus 3 - A harmadik Plus

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27151) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Oreo óta sokkal jobban merül a telefon. A rendszer frissült, új alkalmazás nem került fel, maradt minden a régi az ambient display-en kívül, azt most bekapcsoltam - este feltöltöm a telefont, reggelre 10-15%-ot merül, de hogy mitől:F Az új rendszerrel lehetnek a háttérben új beállítások vagy módosulhattak régiek?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#27152) Crabface


Crabface
senior tag

Az miért van, hogy a gyári oneplus widgeten csak akkor frissül az időjárás, ha rábökök és megnyitja az accuweather-t? Google alkalmazásban valós időben frissül az időjárás...

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#27153) PistiSan válasza Winner_hun (#27151) üzenetére


PistiSan
addikt

Nálam 3-4% szokott lenni az esti merülés repülő mód mellett, én még ezt is sokallom.

(#27154) zhata válasza PistiSan (#27153) üzenetére


zhata
senior tag

Bizony! 11 től reggel hatig nálam csak egy százalék repülőgépes módban.

(#27155) horvath85g


horvath85g
aktív tag

Csak engem zavar, hogy az oledet páran LCD-nek hívják, és még azt is megállapítják, hogy a folyadékkkristály ráfolyt az alaplapra?

Én is elküldtem szervízbe a telefont, garanciában cserélték az akkut, és az új pont ugyanolyan rossz mint a régi.. (kb. 2h SOT, és 16h standby, nem játszok, nem gps-ezek, de dual sim, és a wifi mobilnet mindig be van kapcsolva).
Más tapasztalt ilyet?

(#27156) ToniSlow válasza zhata (#27154) üzenetére


ToniSlow
senior tag

Csak az nem mindegy hogy milyen ROM és milyen kernel van jelenleg a készüléken. Mert az 1%-os merülést gyári ROM-al és kernellel még airplane módban is képtelenség prezentálni.

(#27157) Winner_hun válasza PistiSan (#27153) üzenetére


Winner_hun
félisten

Én nem vacakolok repülős üzemmóddal. Wifi, 2 sim. 3-4% volt a 7-es droidon az átlag esti merülés, de néha ott is befigyelt jóval magasabb - volt amikor valamelyik alkalmazás vacakolt, azt a BetterBatteryStats ki is jelezte. Az AccuBattery most semmi értékelhetőt nem ad, mintha nem is alkalmazás miatt lenne a merülés. BBS-t kell majd figyelni, hátha valami használhatót ki sikerül belőle szedni.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#27158) HSM válasza Winner_hun (#27157) üzenetére


HSM
félisten

"Wifi, 2 sim."
Ezzel ugye az a gond, hogy térerőfüggő is, mennyire merül. Rossz térerővel ez elég sok is lehet. Pl. nálam itthon 4G-vel nem tökéletes a jel, már egy simmel is láthatóan gyorsabban merül, mintha csak a 2G-t engedném neki.

(#27159) Winner_hun válasza HSM (#27158) üzenetére


Winner_hun
félisten

A rendszertől függ a jel erőssége? Mert mint írtam, az ambient display beakcsolásán kívül minden maradt a régiben - vagy ha új beállítások vannak az új rendszerben akkor még azok kavarhatnak be. Ugyanott van esténként a telefon most is mint ahol fél éve is volt.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#27160) HSM válasza Winner_hun (#27159) üzenetére


HSM
félisten

Viszont közben nem tudjuk, változott-e pl. a mobiltelefon hálózat terheltsége, változtak-e a vételi viszonyok, elég sok változó van itt.
Én pl. akksi méréseknél egyből rakom be repülős módba a telefont, mert különben bekavarhatnának ezek a dolgok is.
Nem mondom, lehet nálad jött ki valami egyedi hiba a frissítésnél, vagy valami nem működik olyan jól a 8-as romban, ami a te felhasználásod mellett hatványozottan érződik, de ugyanakkor jó lenne kiszűrni ezt a hálózatos dolgot is, főleg két simmel az elég jelentős lehet már.

(#27161) PistiSan válasza Winner_hun (#27157) üzenetére


PistiSan
addikt

2 SIM van nálam is, a repülő mód pedig az esetleges hajnali hívásokat is megszünteti, amúgy meg macrodroidban automatán váltok profilokat, nekem ezzel semmi teendők nincs.

(#27162) Winner_hun válasza HSM (#27160) üzenetére


Winner_hun
félisten

Az beszekszuálna ha pont a telefon szoftverfrissítésétől lenne gond a hálózattal is. Mörfi nem érdekel most:)

Most reggel csináltam képernyőképeket. A jelerősség kiváló volt az éjjel.

Accu Battery:
[1] [2] [3]

BetterBatteryStats:
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#27163) nutfile válasza PartyShan (#27150) üzenetére


nutfile
aktív tag

1-est próbáltam. ha lesz időm kipróbálom a 2-est is,de nem fűzök hozzá nagy reményt, mert pont semmit nem csináltam, amivel téglásítani lehetne. Meccset néztem a MyTv Telenoron és egyszer csak elsötétült... azóta semmi.

(#27164) HSM válasza Winner_hun (#27162) üzenetére


HSM
félisten

Hát nem tudom. Így a képekről minden okésnak tűnik. Végigaludta 10 perc kivételével az éjszakát. Tehát első ránézésre nem a CPU ette meg az áramot. Akkor viszont csak olyan dogok maradnak, mint pl. a kikapcsolt kijelzős gesztusok, rádiók (Wifi, GSM), amik a SoC külön részein futnak és így "láthatatlanul" fogyasztják az akkut.

Én is kipróbáltam, egy simmel, bekapcsolt, de alvó módban magától kikapcsolódó wifivel, egy simmel 2G-n, ahogy jó a térerőm, nálam 4%-ot merült 8 óra alatt, míg aludtam. Volt ébresztő állítva, futott a scriptem is, viszont az este bekapcsolt batterysaver módot bekapcsolva hagytam. 5.0.3-as rendszer. Viszont így jobban végigondova egy helyett 2 simmel, 8 helyett mondjuk 10 órával számolva ez már simán lehetett volna 6-8% merülés is szvsz.

[ Szerkesztve ]

(#27165) Winner_hun válasza HSM (#27164) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ezután 1 vagy 2 nappal később újraindítottam a telefont lefekvés előtt. 1, azaz egy %-ot merült reggelre... egyszeri alkalom volt.
Azt nem hiszem hogy az akku lenne rossz mert miért pont rendszerváltás után jönne ez elő és pont ilyen hirtelen? Ha nem egy beépített butításról van szó, hogy tereljék a népet az újabb készülék felé, de ebben nem igazán akarok hinni.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#27166) PartyShan válasza nutfile (#27163) üzenetére


PartyShan
aktív tag

Mindenképp csináld meg a 2es módszert. Azzal mennie kell.

(#27167) HSM válasza Winner_hun (#27165) üzenetére


HSM
félisten

Nem biszem én sem, hogy direkt... De azt nem árt észben tartani, hogy a 7-esnél még ez a készülék volt a fókusz, a 8-asnál viszont már nagyon nem... Szóval simán lehet, hogy ez már nem kapott olyan mély optimalizálást a 8-as rendszerrel, mint a 7-essel.

(#27168) PistiSan válasza HSM (#27164) üzenetére


PistiSan
addikt

Akkor viszont csak olyan dogok maradnak, mint pl. a kikapcsolt kijelzős gesztusok

Tegnap ki kapcsoltam, este 2%-ot merült a telefon, kíváncsi leszek hosszú távon ez így marad e.

(#27169) Bingooo válasza HSM (#27142) üzenetére


Bingooo
csendes tag

Mit csinálok rosszul ha not found üzenetet kapok a terminálba beíráskor. Elnavigálok a Download mappába viszont a szkript nevét beirva not found üzenet!?

(#27170) HSM válasza Bingooo (#27169) üzenetére


HSM
félisten

Nincs olyan parancs. :) Szerintem nem írtad be elé, hogy sh. Azt kell beírni, sh, szóköz, script neve. Az sh fogja ugyanis végrehajtani, és a filenév az sh paramétere.

[ Szerkesztve ]

(#27171) YAS-dude válasza Bingooo (#27169) üzenetére


YAS-dude
őstag

Úgy írd be, hogy ./scriptneve.sh tehát legyen előtte pontperjel.

(#27172) Bingooo válasza HSM (#27170) üzenetére


Bingooo
csendes tag

:R:C megy köszi!

(#27173) nutfile válasza PartyShan (#27166) üzenetére


nutfile
aktív tag

nem segített ez sem. innentől kezdve tuti a hardverhiba. bár fura, hogy amúgy ez is végigfutott, csak tovabbra sem tudom bekapcsolni és látszólag nem is tölt.
lehet egy bevizsgálást megér, de megrendeltem egy új telót. ha meg ezt helyrehozzák, megy az apróra.

(#27174) Winner_hun válasza HSM (#27167) üzenetére


Winner_hun
félisten

Tegnap kikapcsoltam az ambient display-t, ma reggelre 2%-ot merült. Ha holnapra is ennyit merül akkor 99% hogy az volt a ludas - de ha nem történik semmi akkor mégis mitől merül a telefon, ez rejtély számomra.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#27175) PartyShan válasza nutfile (#27173) üzenetére


PartyShan
aktív tag

Sajnálom, se kép se hang? Remélem sikerül megjavíttatni.

(#27176) HSM válasza YAS-dude (#27171) üzenetére


HSM
félisten

Az csak akkor fog működni, ha előtte futtathatóvá teszed, ha jól gondolom, chmod u+x-el. De ezt nem szoktam használni, meg szerintem picit bonyolultabb is, az sh-s módszer viszont tuti tesztelt és működik egyből varázslás nélkül. :)

(#27172) Bingooo: Örülök! :))

(#27174) Winner_hun: Ez elég bíztató.

(#27177) PistiSan válasza PistiSan (#27168) üzenetére


PistiSan
addikt

Ma is 2%-ot merült éjszaka, ki kapcsolva marad az amúgy is nagyon ritkán használt gesztus vezérlés.

(#27178) Winner_hun válasza HSM (#27176) üzenetére


Winner_hun
félisten

9 óra, 2%. Úgy tűnik tényleg azzal volt a gond. Hurrá.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#27179) ToniSlow


ToniSlow
senior tag

(#27180) Tibko8 válasza ToniSlow (#27179) üzenetére


Tibko8
senior tag

Jól értettem hogy novemberig él még a Béta? Addig kapunk még újításokat is?
Esetleg van esély hogy megkapjuk mi is a 8.1 és a OnePlus 6 Oxygen OS funkcióit?

Lada(racing.hu) 2107 "Őrület Ez!" & Reanult Clio IV Grandtour 1.5 dci OnePlus One (CYANOGEN) ---> OnePlus Three(3) ---> OnePlus 7T Pro --> Nothing Phone 1 --> OnePlus 10 Pro 5G /Never Settle/ --> Honor Magic 5 pro

(#27181) Macika66 válasza ToniSlow (#27179) üzenetére


Macika66
addikt

Elég korrekt. ;)

Más (nagyon) nagy gyártó is követhetné...

(#27182) g0dl válasza Macika66 (#27181) üzenetére


g0dl
addikt

Igen, főleg, hogy 3 év után !!! simán lehet, még lineagos támogatásra is számítani. Persze ha figyelembe vesszük, hogy a hw, még akkor is elég erős lesz.

(#27183) zhata válasza Tibko8 (#27180) üzenetére


zhata
senior tag

Én úgy veszem ki ebből, hogy nég kiadnak a hétvégén egy utolsó nyílt béta verziót, és utána egy olyan stabilt, amelynek segítségével a béta tulajdonosok vissza tudnak navigálni a stabil OOS-be.
Továbbá novemberig szabályos OTA frissítések is lesznek, és további egy évig android biztonsági patchek.

(#27184) Crabface válasza zhata (#27183) üzenetére


Crabface
senior tag

Ha már biztonsági frissítések jönnek, akkor az már engem kielégít. Ha feature kell ott vannak a custom romok.

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#27185) PartyShan válasza zhata (#27183) üzenetére


PartyShan
aktív tag

Én arra vagyok kíváncsi, hogy megkapjuk-e az év közepére ígért 8.1-es androidot. Sok jelentősége nincs csak érdekel.

(#27186) Rick4 válasza Winner_hun (#27178) üzenetére


Rick4
félisten

Nekem ez az elsők között volt mindig kikapcsolva, valószínű ezért nem merült soha éjjelente különösebben...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#27187) Winner_hun válasza Rick4 (#27186) üzenetére


Winner_hun
félisten

Tegnap meg ma megint 6-8%-ot merült, még nem jöttem rá hogy mitől:(

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#27188) PistiSan válasza Rick4 (#27186) üzenetére


PistiSan
addikt

Nekem át váltott a telefon a 2 napos töltésről 3 naposra, naponta 10%-ot jelent a kikapcsolt képernyőnél használható gesztus vezérlés, tényleg meg érte kikapcsolni, mert nagyon ritkán használtam ezt a funkciót.

(#27189) HSM válasza Winner_hun (#27187) üzenetére


HSM
félisten

Ha egész éjjel megy a két sim+wifi, akkor szvsz teljesen normális egy éjjel alatt ennyit merülni.

(#27190) Rick4 válasza PistiSan (#27188) üzenetére


Rick4
félisten

Az nekem megint csak elsőre ki volt kapcsolva, mert valahogy egy zsebből kivétel is vaku bekapcsolódássá manifesztálódott mindig. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#27191) zoltan6 válasza PistiSan (#27188) üzenetére


zoltan6
őstag

melyik az a gesztus vezérlés? amikor a V betűvel zseblámpát kapcsolod pld?

(#27192) Winner_hun válasza HSM (#27189) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ha mindig annyit merülne akkor azt mondom hogy ez ilyen. De a csak 2%-os merülések miért vannak? Erre kéne rájönni.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#27193) HSM válasza Winner_hun (#27192) üzenetére


HSM
félisten

Pontatlan a %-os akkumérő a Li-ion telepek sajátosságai miatt. Szvsz ez az ok.

(#27194) PistiSan válasza zoltan6 (#27191) üzenetére


PistiSan
addikt

Nálam a 2 ujjal történő képernyő lehúzásra volt a zene vezérlése beállítva. A zseblámpára a bekapcsoló gomb hosszan nyomása nekem sokkal szimpatikusabb. (LineageOS funkció)

(#27195) PistiSan válasza Winner_hun (#27192) üzenetére


PistiSan
addikt

Alapból a készülék, készenléti állapotban is fogyaszt valamennyit, illetve az akkuknak is van egy természetes kisülésük, ha ki veszed az akkut mondjuk egy telefonból teljesen feltöltött állapotban, akkor 1 hónap múlva ha vissza teszed, az is kevesebbet fog mutatni, pedig olyankor csak az önkisülés "fogyasztott" energiát.

(#27196) Siffredi


Siffredi
senior tag

A hét elején visszakaptam a szervízből a telefont, eddig meg vagyok vele elégedve. Sajna nem azt a fóliát tették rá, amivel vettem annó, így azt le kell cserélnem. Gondolom az LCD gyári védőfóliája maradt rajta, a rajta lévő számok is arra utalnak.

Na de a lényeg, vennék rá tokot, ami takarja alul és felül is. Korábban ezt ajánlottátok, viszont megtaláltam ebay-en is, amit jobban preferálnék a paypal miatt. Viszont az ebay-esen van mofi felirat, az alison nincs (legalábbis a képek szerint).

Most melyik a hamisítvány, melyik az ajánlott vétel? A felirat nélküli verziót előnyben részesíteném, de ha lehet, akkor ebay-ről rendelnék...

Köszi előre is!

(#27197) g0dl válasza Siffredi (#27196) üzenetére


g0dl
addikt

Ha a védelem az elsődleges szempont, akkor én egy olyat választanék ami jobban a kijelző fölé "magasodik", így jobban véd pofára esés ellen. Én ilyet, és egy flip tokot ( az is védi a képernyőt) használok váltogatva.

(#27198) Siffredi válasza g0dl (#27197) üzenetére


Siffredi
senior tag

Köszi a választ!

Flip tokot nem szeretnék, és lehetőleg olyan tokot vennék, amivel megőrizném a telefon vékonyságát.

Olyasmi tokot keresnék, amiket linkeltem, lehetőleg a kijelzőn és a kameralencsén kicsit túlnyúlva, hogy védje azokat. Illetve fontos lenne, hogy mindenhol takarja a telefont, nem úgy, mint a gyári tokok...

(#27199) ilyr válasza Siffredi (#27198) üzenetére


ilyr
tag

(#27200) Macika66 válasza Siffredi (#27196) üzenetére


Macika66
addikt

Egy jó hónapja cserélték az akksit a kisebbik fiam majdnem 2 éves OP3-jában (gariban), egy kicsit törött sarkú Nillkin üveggel küldtem el, mondván úgyis leveszik szétszedéskor, ne egy újat kukázzanak már.
Valóban levették és egy szuper anyagú fóliát raktak fel rá (olyat, mint amilyen a 6-ossal jött ki), teljesen pontosan.
A varsói szervizben csinálták.
Egyelőre, míg nem sérül, marad a fólia.
Pedig már rég megvan az üveg hozzá...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.