Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

OnePlus 3 - A harmadik Plus

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28801) Winner_hun válasza PartyShan (#28800) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ennyit sikerült elérni. Egyelőre pelyheznek a wattafák. Most örülök hogy visszaállt a rendszer, bár van némi adatvesztés de valahogy majd túlélem.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#28802) PartyShan válasza Winner_hun (#28801) üzenetére


PartyShan
aktív tag

Látom mit csinálsz a videón. De mi lenne ha az eredeti fájlon amit a rendszer is felrak csak azt modositanád amit írtam? Nem törlöd nem illesztesz oda másikat, hanem egyszerűen átírod a 0-t 1-re. Mentesz és restart. Nem kell még jogosultságot sem állítani .

(#28803) Winner_hun válasza PartyShan (#28802) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ha módosítok rajta akkor az egész file üres lesz, törlődik a tartalma. Itt kezdődött a probléma...

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#28804) PartyShan válasza Winner_hun (#28803) üzenetére


PartyShan
aktív tag

Érdekes ... Én úgy szoktam csinálni ahogy írtam,de még soha nem törődött a fájl tartalma. Esetleg másik fájlkezelő alkalmazással még megnézheted. Én a mixplorert használom. Apkmirrors-on megtalálod.

(#28805) dbius válasza Winner_hun (#28803) üzenetére


dbius
veterán

Én esetleg a helyedben, ha már ennyit kínlódtál vele és úgyis van twrp recovery megpróbálnám felrakni a magiskot, és abban pedig a modulok közül a channel bonding zipet, ami elvileg ugyanezt csinálja meg! Mást már sajnos tényleg nem tudok javasolni.

(#28806) TomMusic


TomMusic
őstag

Valaki megnézné nekem, hogy lehet-e tiltani a rejtett számú hívásokat az új rendszerben?
Előre is köszönöm!

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#28807) PistiSan válasza TomMusic (#28806) üzenetére


PistiSan
addikt

Én nem gyári rendszert használok, de akármilyen rendszer alatt macrodroidból ez simán megoldható rootolás nélkül is.

(#28808) pècsimunkás válasza PistiSan (#28807) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Macrodroidban hol ? Nem találom .

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#28809) PistiSan válasza pècsimunkás (#28808) üzenetére


PistiSan
addikt

Ez itt nagyon off topic lenne, gyere át a topicba, ott segítünk, meg hát többen is vagyunk, szóval lehet jobb megoldás is lesz mint vártad. [link]

(#28810) pècsimunkás válasza PistiSan (#28809) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Ok , köszi , megyek át.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#28811) TomMusic


TomMusic
őstag

Olyat lehet, hogy egyik SIM hanghívásra van, a másik pedig netezésre? Ha igen, olyat lehet hogy két külön szolgáltatótól van a két SIM?

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#28812) L4mie válasza TomMusic (#28811) üzenetére


L4mie
veterán

igen, és igen.
csak ha az egyikkel telefonálsz a másik lekapcsol, szóval telefonálás közben nem lesz neted.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#28813) TomMusic válasza L4mie (#28812) üzenetére


TomMusic
őstag

Szuper, köszi a gyors választ! 🙂
És fordítva? Szóval ha az egyiken nagyba' megy a net?

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#28814) PistiSan válasza TomMusic (#28813) üzenetére


PistiSan
addikt

A telefon hívás minden esetben felépül, a mobilnet pedig megszakad. Ha VoLTE-t tudna a telefon (külföldi profilokkal rá hackelhető azt hiszem) akkor menne a net is simán a telefonhívás mellett 1 SIM kártyáról, nem tudom VoLTE mellett a másik sim-el mi történik, lehet megszakad a net úgy is.

(#28815) L4mie válasza TomMusic (#28813) üzenetére


L4mie
veterán

az nem befolyásolja :) csak a hívás.

3 éve használom úgy, hogy a
privát vodafone-s kártyám socket 1 ben net nélkül,
céges telenor kártyám socket 2-ben nettel :P
akkor volt "problémám" 1x belőle amikor műszaki boltban hívás közben rá akartam keresni valami termékre és nem volt net. :P De letettem felhívtam a céges számomról és hívás is volt meg net is, :P problem solved.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#28816) TomMusic válasza L4mie (#28815) üzenetére


TomMusic
őstag

Szuper, ezek igazán jó hírek, köszi!
(#28814) PistiSan: köszi neked is.

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#28817) L4mie válasza TomMusic (#28816) üzenetére


L4mie
veterán

amúgy szerintem ez minden nem aktív dual simes telefonnál így működik, aktív dualsim meg állítólag nagyon zabbantja az akkut és mintha csak a samsung gyártott volna olyant...bevallom 3 éve nem néztem csak az aktuális O+ telefonokat :D

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#28818) TomMusic válasza L4mie (#28817) üzenetére


TomMusic
őstag

Nem baj, akkor is jó hír :D
Az előző telóm egy Samu Galaxy Ace 2 volt :U

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#28819) szpali válasza TomMusic (#28813) üzenetére


szpali
addikt

Nekem SIM2 internet, SIM1 hívás és SMS.
Ha nem vagyok WiFi közelben, akkor SIM1 át van irányítva SIM2-re, így így bejövő hívás esetén is van mobilnet a SIM2-vel (igaz, hogy 4G+ helyett általában csak 3G)
Hátránya, hogy a bejövő hívások is a te számládat terhelik, de azt a pár alkalmat kibírom :)

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#28820) TomMusic válasza szpali (#28819) üzenetére


TomMusic
őstag

a bejövő hívások is a te számládat terhelik
Na ezt hogy?

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#28821) g0dl válasza TomMusic (#28820) üzenetére


g0dl
addikt

Az átirányítás esetén az kimenőnek számít.

Az szerintetek megoldható, hogy ha a digi simen nincs net, akkor próbálkozzon a másikkal?

[ Szerkesztve ]

(#28822) TomMusic válasza g0dl (#28821) üzenetére


TomMusic
őstag

Nabasszus, tényleg. :B
Köszi!

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#28823) zhata


zhata
senior tag

Bejelntkezett a telefon, hogy van frissítési lehetőségem Pie-ra. Root veszik, ez mindjárt komikusan hangzik, tehát "ab ovo" NEM.
Az OP7-Pro-n semmi lényeges előnyt sem nyújtott a Pie. Elvileg az akkumulátor időt talán növeli, de a telefon hívásrögzítési letőségei lényegesen csökkennek.

(#28824) AcCEsS


AcCEsS
senior tag

Használ valaki Oreo alatt USB-C <-> Jack átalakítót fejhallgatóhoz? Rendeltem kétfélét is, de egyik sem működik, a telefon egyszerűen nem érzékeli a fejhallgatót. Találtam olyan infókat, melyek szerint engedélyezni kell a Speciális menüben az/ OTG tároló kapcsolót, de nálam ez sem vezetett eredményre. Van valami átalakító típus ami tuti működik? Vagy más lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#28825) cd334 válasza AcCEsS (#28824) üzenetére


cd334
tag

OP3-ban az USB3 csati ellenére csak USB2 periféria van. Tehát nem tudja az USB3 featureket. Az USB OTG 2 szabványban is benne volt már.

[ Szerkesztve ]

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

(#28826) snyper990 válasza AcCEsS (#28824) üzenetére


snyper990
őstag

Régebben próbáltam, akkor nem ment. Utánaolvastam, leltem is jó cikkeket róla, de már nem találom őket. Viszont akkor arra jutottam, hogy - cd334 fórumtárs hozzászólásával ellentétben - az Android és az USB szabvány is lehetővé tenné régóta, a OnePlus a saras, hogy - vagy hardveres, vagy csak szoftveres szinten - nem implementálta. 9-esen még nem próbáltam, mert ahhoz meg kéne keresnem a USB Type C - 3.5 TRS-aljzat átalakító kábelt, amit anno vettem... Vagy kipróbálni egy eleve Type C-s fülhallgatóval, amiben beépített DAC is van ellentétben a kábellel. (Bár a telefon DAC-át preferálnám inkább)
A telefon fejlesztői beállításaiban pl. van "disable USB audio routing" opció, továbbá az alapértelmezett USB konfigurációban is volt audio kimenet (vagy vmi hasonló, már nem emlékszem) opció még Oreo alatt (Pie alatt már nincs).
("USB3" csatlakozó nincs, ne keverjük a szezont a fazonnal. Az USB Digital Audio nem USB 3 feature.)

[ Szerkesztve ]

(#28827) snyper990 válasza snyper990 (#28826) üzenetére


snyper990
őstag

Leltem egy jó cikket, ebben minden benne van a témáról:
How USB-C headphones work

(#28828) HSM válasza AcCEsS (#28824) üzenetére


HSM
félisten

Azt mintha csak a legfrissebb, 5.0.8-as OOS támogatná:
"Supported OnePlus Type-C Bullets Earphones".

(#28829) snyper990 válasza HSM (#28828) üzenetére


snyper990
őstag

Az nekem inkább reklámnak tűnt, mintsem új funkciónak. (Kb. akkor jött ki a füles, mint az OOS 5.0.8)
A Type-C Bullets aktív eszköz, beépített DAC-al, szerintem a Type-C aljzattal rendelkező készülékek nagy részének támogatnia kell

[ Szerkesztve ]

(#28830) HSM válasza snyper990 (#28829) üzenetére


HSM
félisten

Akkor ezt benéztem, úgy emlékeztem az sima analóg kütyü, csak jack helyett USB-C csatlakozóval. :B

(#28831) snyper990 válasza HSM (#28830) üzenetére


snyper990
őstag

én is csak azért tudom, mert gyorsan rákerestem :)

(#28832) AcCEsS


AcCEsS
senior tag

Mindenkinek köszönöm az USB-C <-> Jack átalakító témában írt hozzászólásokat!

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#28833) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Sziasztok!

Ki hogy van megelégedve az android 9 frissítéssel? Nekem mióta frissítettem darabosabban működik a telefon. Ma reggel pl nem tudtam bizonyos menübe belépni, mondom újraindítom a telefont erre 10 percig csak körözött újraindítás felirattal és fekete képernyővel mire hosszan nyomba a kikapcsoló gombot hajlandó volt kikapcsolni és újra be. Egyenlőre nekem nem a legjobb a tapasztalatom. Amúgy vissza lehet valahogyan állni a korábbi 8-as verzióra? Ha igen hogyan?

(#28834) L4mie válasza SPeti1984 (#28833) üzenetére


L4mie
veterán

Én se vagyok elégedett...
Óra bal oldalt szarul néz ki, kikapcsoltam...hiányzik.
Darabos az egész működés, felébresztem a kijelzőt, fél másodperc helyett 1.5-2 mire kivilágosodik. Akkut idle-ben jobban kíméli, használatban jobban eszi....durván jobban zabálja szóval sztem SOT nekem erősen esett.
Hangerő csak a médiát halkitja-hangosítja ezt aki kitalálta komolyan....instant ki kéne rúgni, de az összeset akin átment az ötlet....WTF.
Összességében amennyire vártam annyira elégedetlen vagyok.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#28835) zhata válasza SPeti1984 (#28833) üzenetére


zhata
senior tag

Eleve nem frissítettem, mert az OP7Pro-mon az van, és több a hátránya, mint az előnye.

(#28836) snyper990 válasza SPeti1984 (#28833) üzenetére


snyper990
őstag

Javaslok akkor egy tiszta telepítést. Nekem különösebb problémám nincs vele, jobban tetszik, mint az eddigiek. Vajsimán, számomra logikusan működik. Talán kicsit kevesebb a SOT, de azt a fáradó akksi/nagy meleg, illetve a Chrome energiaéhségének számlájára írom.
(Ja, mondjuk nekem 3T-m van, de nem hiszem, hogy akkora különbség lenne köztük)

[ Szerkesztve ]

(#28837) pècsimunkás


pècsimunkás
addikt

Nekem tetszik . Jó az üzemidő , minden gördülékenyen , gyors . Èn a telepítés után nyomtam egy resetet.
Ami nem tetszik : az óra bal oldalt , ès a hangerő gombal nem a telefon csengőhangjât tudom állítani .

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#28838) pècsimunkás


pècsimunkás
addikt

Egy kèrdèsem lenne : a fènykèpező zárhangját hol lehet kikapcsolni ? Èn nem találom sehol.

Szerk .: Megvan .

[ Szerkesztve ]

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#28839) ilyr válasza SPeti1984 (#28833) üzenetére


ilyr
tag

Én is nulláról telepítettem frissen, nem a meglevő rendszert frissítettem és meg vagyok elégedve. Elötte 7-est használtam, ahhoz képest gyorsabb/gördülékenyebb lett...

(#28840) HSM válasza AcCEsS (#28824) üzenetére


HSM
félisten

Kipróbáltam a Xiaomi Mix 2s-hez kapott, azzal a telefonnal tesztelten hibátlanul működő USB-C - Jack adapterem, és ugyanúgy ahogy nálad is, abszolút nem látta a fülest, és nem is adott rá hangot az Oreo-s Oneplus 3. Az OTG kapcsolóval is ez maradt a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#28841) B@ldrick


B@ldrick
aktív tag

Működik valakinek a digi VoWifi OOS9.0.3-on? Commercial_VDF profillal nálam csak VoLte van.

▌iPhone 12 • Huawei P20 Pro • OnePlus 3 • HTC One ▌F-Secure SAFE ▌Ubuntu • EndeavourOS • OpenMediaVault ▌

(#28842) zselijan válasza B@ldrick (#28841) üzenetére


zselijan
csendes tag

Csak volte működik. Vowifinek a nyoma sincs. Viszont nekem az a problémám, ha átállítom akkor nem szabad kikapcsolni a mobilt, mivel újra bekapcsolásnál elfelejt mindent és állíthatom újbol be.

(#28843) dbius válasza B@ldrick (#28841) üzenetére


dbius
veterán

Nálam is csak VOLTE van ugyanazzal a profillal.

Esetleg ha van valakinek olyan profilja amivel megy a vowifi is, és ráadásul még pdc-ben hozzá is lehetne adni (és nem kellene efs-t mókolni) + meg is osztaná, azt szerintem mindenki megköszönné :) :K

(#28844) tailor


tailor
őstag

SOS help :(((

Sziasztok!

A Magnet app a Pie frissítés óta nem küld push üzeneteket, így nem tudok utalni, és sos szükségem lenne rá. Van valahol erre beállítás? A beállításokban minden értesítés engedélyezve van hozzá. App kényszerített leállítása, újraindítás megvolt, nem segített. A store-ban jelzem ezt a fejlesztőknek is, de addig valahogy meg kéne ezt oldjam... :W

Amúgy borzasztó sok bug van a frissítés óta: híváskor nem éled fel a kijelző, appok nem jeleznek. Azt hiszem, kell neki egy teljes gyalu, majd minden újra feltenni, hátha jó lesz.

[ Szerkesztve ]

(#28845) sutszi válasza tailor (#28844) üzenetére


sutszi
veterán

a dirty upgrade mindig kutya vacsorája. Nálam nem okozott gondot. Eddig GPS problémám volt amit egy restart megold ha újra előjönne.
A legjobb megoldás a full reset.

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#28846) L4mie válasza tailor (#28844) üzenetére


L4mie
veterán

ugyanez, hívásoknál nem éled fel....majd ráveszem magam a gyalura, de ott a sok 2fa-m amit persze nem írtam fel anno, nehezen veszem rá magam, hogy mind kikapcsolgassam.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#28847) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Nekem volt full gyalu, egyszer nekem se éledt fel a kijelző hívásnál...

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#28848) dbius válasza L4mie (#28846) üzenetére


dbius
veterán

Bejövő hívásnál több alkalommal nekem sem ébredt fel a készülék, ill. többször volt olyan, hogy hiába kapcsoltam be a képernyőt bejövő hívásnál emiatt, csak a lezárt képernyőt mutatta, a hívást nem. (9.0.3)

Én a Lastpass authenticator-t használom, az menti a beállított két faktoros hitelesítésű oldalakat és gyalulás esetén backupból (felhőből) visszarakja. Igaz jelszókezelőnek is a lastpasst használom, nem tudom, hogy regisztráció nélkül tud-e felhőbe menteni.

(#28849) L4mie válasza dbius (#28848) üzenetére


L4mie
veterán

:R
Authy-t használom, de félek, hogy hiába van backup elvész....nem kis bajt okozna.
Legbiztosabb módszer ha legyalulok mindent és backupolom magamnak az akivációkor.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#28850) ToniSlow válasza B@ldrick (#28841) üzenetére


ToniSlow
senior tag

PDC módszerrel jellemzően csak a VoLTE megy.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.