Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

OnePlus 3 - A harmadik Plus

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27251) HSM válasza PartyShan (#27250) üzenetére


HSM
félisten

Igen, közepes fényerőn (szemem kiüti így az esti órákban) nekem is. Egyharmad és alatta viszont nem igazán látok belőle bármit is.

A DCI-P3-hoz ennek az értékét kell csak 1-re írni: "/sys/devices/virtual/graphics/fb0/DCI_P3". ;) Addig aktív marad, míg újra nem indítod a telefont, vagy nem választasz egy másik gyári színprofilt a beállítások menüből.
Legalábbis gyári szoftver esetén.

[ Szerkesztve ]

(#27252) PartyShan válasza HSM (#27251) üzenetére


PartyShan
aktív tag

Oké, ezt találtam én is, de melyik beállításon kell lenni, ha számít egyáltalán, mert amikor átírtam semmi változást nem láttam.

(#27253) HSM válasza PartyShan (#27252) üzenetére


HSM
félisten

Én sRGB-n voltam, csak simán átírtam ezt 1-re és azonnal ment. Főleg a piros árnyalatoknál látszik. :K
Közelsem lesz olyan szürreális, mint a gyári alap profillal, de láthatóan szélesebbre veszi a színtartományt az sRGB-hez képest. És nálam a régegbbi, elvileg nem támogatott kijelzős sima 3-as van csak.

(#27254) PartyShan válasza HSM (#27253) üzenetére


PartyShan
aktív tag

Köszönöm, na majd meglesem újra, bár nekem tökéletes az sRGB is.

[ Szerkesztve ]

(#27255) HSM válasza PartyShan (#27254) üzenetére


HSM
félisten

Igazán nincs mit. Én is annál maradtam. A kalibrált otthoni IPS után nekem kicsit túl sok néha még ez a DCI-P3 mód is. Amennyire tudom, nem nagyon menedzseli a színtereket, tehát tökéletes képed csak DCI-P3 anyagokkal lesz, nekem viszont olyanom nincsen. Szval nálam is sRGB van, elfogadható vele.

Amúgy ha érzékeny erre a szemed, már a terminál program fejlécén is látni a változást, mikor ráböksz a végrehajtó gombra. :)

[ Szerkesztve ]

(#27256) zhata válasza HSM (#27249) üzenetére


zhata
senior tag

Több screen tesztet is megnéztem, azokkal nincs baj. A linkelt ábrát mivel csalogatod elő?

(#27257) HSM válasza zhata (#27256) üzenetére


HSM
félisten

Csak simán megnyitom teljesképernyős Chrome-ból, de szerintem ha letöltöd és megnyitod, mint képet is jó. :)
Vannak ennél részletesebb tesztek/tesztképek, de szerintem már ez a teszt/módszer is elég kell legyen kiszűrni, ha valami nagyobb bibi van. ;)

(#27258) sutszi


sutszi
veterán

Az utolsó OOS release mikor várható?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#27259) PartyShan válasza HSM (#27255) üzenetére


PartyShan
aktív tag

Kipróbáltam megint a DCI-P3 kalibrációt. Működik és azt kell mondjam ez szemre tök ugyanaz, mint a megjelenítési beállításokon belűl a képernyő kalibrálása menüpontban a "Puha" opció. Tehát, aki a DCI-P3-at akarja kipróbálni állítsa át a kalibrációt "puhára".

(#27258) sutszi Utolsó béta már volt, az utolsó OOS amikor még nem csak security update-ket kapunk az szerintem november környékén várható. A héten mondták, hogy jönni fog egy update azoknak akik open betat használnak, hogy vissza tudjanak állni stabil verzióra.

[ Szerkesztve ]

(#27260) HSM válasza PartyShan (#27259) üzenetére


HSM
félisten

Érdekes, nálam határozottan más, mint a gyári "puha" profil. Direkt kipróbáltam, mikor szó volt erről, és ahhoz képest is változtak az árnyalatok, mikor aktiváltam a DCI-P3 profilt.
Persze, lehet, hogy nagyon hasonló, ezt azért szemre nem merném megkockáztatni, de az biztos, hogy nem ugyanaz.

(#27261) PartyShan válasza HSM (#27260) üzenetére


PartyShan
aktív tag

Lehet én is csak azért tudom azt mondani hogy ugyanaz mert annyira kicsi a kettő között a különbség. Szemre nagyon nehezen tudnám megállapítani. Talán csak akkor ha 2 készüléken nézném egymás mellett.

[ Szerkesztve ]

(#27262) farena


farena
tag

Oxgen Updater jelzett

OnePlus 8T 8/128 + Amazfit GTS

(#27263) Boli77 válasza farena (#27262) üzenetére


Boli77
tag

Én már rá is toltam . :-D .

(#27264) HSM válasza farena (#27262) üzenetére


HSM
félisten

Ebben benne van a frissített kamera UI?

(#27265) plejik válasza HSM (#27264) üzenetére


plejik
addikt

Szerintem benne. Bár ÉN bétán vagyok..

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#27266) farena válasza HSM (#27264) üzenetére


farena
tag

Nem tudom. Hol lehet megnézni?
Aktuális verzió: V1.5.0

[ Szerkesztve ]

OnePlus 8T 8/128 + Amazfit GTS

(#27267) HSM válasza plejik (#27265) üzenetére


HSM
félisten

Én nagyon várom a véglegesbe, mert nem váltanék át béta vonalra, ugyanakkor szerintem nagyon hasznos a hozzáadott vízszintező és hisztogram.

(#27266) farena: Köszi! :R
Ez van az 5.0.3-asban is, ezek szerint maradt még a régi. :(

[ Szerkesztve ]

(#27268) noorbertt


noorbertt
őstag

Ez itt is érvényes?
https://helloxiaomi.hu/google-miui-anti-rollback-vedelem-vagy-atok/

(#27269) plejik válasza HSM (#27267) üzenetére


plejik
addikt

Szerintem semmivel sem rosszabb a béta mint a stabil rom. Sőt... :K

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#27270) HSM válasza plejik (#27269) üzenetére


HSM
félisten

Nem gondoltam, hogy lesz a bétában még ilyen új feature, ami érdekel, így a stabil kiadásokat választottam. Most meg már nem laknám be újra elölről a készüléket, hogy bétázzak, sőt, vélhetőleg hamarosan mehetnék vissza a stabilra, hogy már csak ajavítások jönnek.. :DDD

(#27271) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Tegnapelőtt éjfél után 20%-kal tettem le a telefont, reggel 6-kor ébresztőnél 1%-on állt az akku. Kevesebb mint 6 óra alatt 19% merülés. Tegnap éjjel 11 körül 50%-on tettem le, ma reggelre 48%-kal keltett. A 2-3% nagyon ritka, inkább 8-10%-okat merül. Amit legutóbb írtam az pár napig állt csak fenn:(

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#27272) Zolee72 válasza Winner_hun (#27271) üzenetére


Zolee72
tag

Nekem az is szokott számítani, hogy mielőtt leteszem a telót, milyen intenzíven használtam. Tehát az akku%, amit éppen mutat a készülék nem olyan mint egy autó üzemanyag-szintjelzője, ez csak egy kalkulált szám, amit sok mindenből, nem csak az akku feszültségből, hanem a használati szokásokból, stb számol a rendszer. Egy intenzívebb használat alatt pl nem mutat rögtön akkora akku% esést a rendszer mint amekkora valójában történt, de utána mikor már letetted a telót, tovább csökken az akku%.
Tehát a kérdés az, hogy mikor több %-ot esik este a telód, akkor az összefügghet-e valami ilyesmi intenzívebb használattal, vagy valami beragadt programra kell gyanakodni.

(#27273) HSM válasza Zolee72 (#27272) üzenetére


HSM
félisten

Jelen esetben inkább arról lehet szó, hogy rosszul tippelte meg a merülés mértékét, és a Li-ion akkuknak van egy jellegzetessége, hogy ez csak akkor derül ki, amikor már csak nagyon kevés van benne, néhány százalék. Ilyenkor azt látod, hogy hirtelen mintha 10-15%-ot merülne.

(#27274) Zolee72 válasza HSM (#27273) üzenetére


Zolee72
tag

Viszont ez a "rosszul tippelés" akkor szokott (jellemzően) előjönni, mikor a megszokottól eltérő módon használjuk. Nálam volt olyan is, hogy mivel alig használtam 2 napig, a harmadik napon (ahogy mondod, mikor kevesebb volt már az akkuban) jött rá, hogy ne csökkentse a szokásos ütemben a kijelzett akkuszintet.

(#27275) zhata válasza Zolee72 (#27274) üzenetére


zhata
senior tag

Vagy beragad valami. Ilyenkor újraindítom, és a gondok - eddig - mindig megoldódtak.

(#27276) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Nagy ritkán kilövöm az appokat, akkor van hogy néhány napig jó. Jó lenne ha valamelyik program kimutatná hogy ilyenkor mégis mi szívja az akkut - mert ha beragadt app akkor annak nyoma kéne hogy legyen amennyiben jól gondolom.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#27277) farena


farena
tag

Oxygen Updater újra jelzett

OnePlus 8T 8/128 + Amazfit GTS

(#27278) pècsimunkás válasza farena (#27277) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Köszi az infót ! Le is töltöttem.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#27279) liba1


liba1
tag

Szeptember 26.-án lesz két éves a mobilom. A gyári gyorstöltővel soha nem töltöttem csak egy kisteljesítményű 750mah-s töltővel. Kb fél napot bír a telefon minimális használattal. Indíthatom vissza garanciában akkutcserélni...

(#27280) pècsimunkás válasza liba1 (#27279) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Miért nem a gyárival töltötted ? Enyém elmúlt 2 éves , még mindig egész jól bírja . Ha meg napközben felrakom a töltőre esetleg , a gyorstöltés hamar feltölti ...

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#27281) HSM válasza liba1 (#27279) üzenetére


HSM
félisten

A lassú töltő is lehet nagyon káros, pl. ha rendszeresen teljesen tele töltötted vele.

(#27276) Winner_hun: Root-ként ki lehet listázni, mi mennyi CPU-t evett. De pl. hogy mennyi ideig, mennyire tekerte pl. a rádiót, azt sajnos nem igazán. :N

[ Szerkesztve ]

(#27282) PistiSan válasza liba1 (#27279) üzenetére


PistiSan
addikt

Novemberben lesz 2 éves a telefonom, mindig a gyári gyorstöltővel töltöttem, semmi drasztikus akku változást nem tapasztaltam.

(#27283) Rick4 válasza PistiSan (#27282) üzenetére


Rick4
félisten

Én ráadásul az utolsó 5-4-3%-nál rakom fel, és 1000-nál húzom le, sokszor ez este van, és igaz, hogy rövid idő alatt feltölt, de akkor én már alszok, és reggel húzom le, szóval én kihasználom rendesen, de én se érzek érdemi változást, ha akarom, ugyanúgy megvan a 7 óra SOT, ami 1.5 éve a régi gyári rendszererrel sose volt meg. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#27284) zhata


zhata
senior tag

Felraktam az 5.0.4-et, két furcsaságot tapasztaltam.
1. A fejlesztői beállításokban az OEM frissítés be van kapcsolva de inaktív.
2. A rendszerfrissítésekben továbbra is azt jelzi, hogy új frissítés érhető el. (Ugyanakkor a "telefonról" menüben az OxygenOS verziót 5.0.4.-nek írja.

(#27285) zsoltiz válasza zhata (#27284) üzenetére


zsoltiz
aktív tag

Én már egy hete felraktam az 5.0.4et, erre ma megint jelzett, hogy megjött az 5.0.4es frissítés. Érdekes.

(#27286) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Sziasztok. Oneplus 3 esetében ha fenykepezek nincs lehetőség a kép vilagositasara? Nem látok semmilyen beállítási lehetőséget.

(#27287) Rick4 válasza SPeti1984 (#27286) üzenetére


Rick4
félisten

Nincs a környéken sehol sem egy lámpakapcsoló? Az a megoldás a világosításra. :D

Viccet félretéve vagy a fényképezőből balra húzva, vagy a galériából megnyitod a képet, rákoppintasz, erre előjön alul 4 db ikon, a balos a megosztás, mellette meg egy ceruza, arra kattintva egy csomó dolgot meg tudsz csinálni a kontraszt-telítettség változtatástól kezdve a kivágáson, forgatáson ár.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#27288) HSM válasza SPeti1984 (#27286) üzenetére


HSM
félisten

Mikor fókuszálsz, arrébb tudod húzni a fogaskereket, pont ezt csinálja.

[ Szerkesztve ]

(#27289) Rick4 válasza HSM (#27288) üzenetére


Rick4
félisten

Igaz, sokkal egyszerűbb...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#27290) ToniSlow válasza zsoltiz (#27285) üzenetére


ToniSlow
senior tag

Amikor megérkezett az 5.0.4 akkor volt benne egy gépelési hiba, a júliusi biztonsági frissítési csomag ellenére a frissítés után a beállítások->telefonról menüben júniusit mutatott. Ezt javították, ezért kaptad meg mégegyszer, a verzió maradt 5.0.4 de más a build.

(#27291) zsoltiz válasza ToniSlow (#27290) üzenetére


zsoltiz
aktív tag

Azt tudtam hogy elszabták a dátumot, de azt nem gondoltam hogy ezért újra buildelik és kiadják.. Mindenesetre a kiadási megjegyzésbe beírhatták volna, hogy mi ez. Namindegy, felrakom.

[ Szerkesztve ]

(#27292) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Köszönöm szépen a segítséget.

(#27293) storm3


storm3
senior tag

Ez az uj update meg'gyogyitja' a wifit? Mert nekem meg mindig van olyan, hogy az itthoni wifim egyszercsak megszunik mukodni, vagy nincs net rajta mig mas eszkozzel ok.

“There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.” pixel8

(#27294) zhata


zhata
senior tag

Két kép:

[link1]
[link2]

Az első nemrég készült, a második tavaly. Mindkettőn a Bosnyák-téri templom látható.
Csak ki kell fogni a megfelelő fény és időjárási viszonyokat!

[ Szerkesztve ]

(#27295) Winner_hun válasza zhata (#27294) üzenetére


Winner_hun
félisten

Link2: You need permission

Want in? Ask for access, or switch to an account with permission.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#27296) zhata válasza Winner_hun (#27295) üzenetére


zhata
senior tag

From my computer "link2" is workings properly.
De... miért nem magyarul kérdezel? ;]
Ime a kép a számítógépemről: [link]

(#27297) Winner_hun válasza zhata (#27296) üzenetére


Winner_hun
félisten

You need permission

Want in? Ask for access, or switch to an account with permission

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#27298) HSM válasza zhata (#27296) üzenetére


HSM
félisten

Ez így nem túl sportszerű, hogy linkelsz valamit, amit csak neked van jogosultságod megtekinteni. :DDD

(#27299) zhata válasza HSM (#27298) üzenetére


zhata
senior tag

Egyszerre tettem fel mindkettőt, hogy a második miért nem volt elérhető, azt nem tudom. (Azaz, lehet, hogy Google). :F

A célom az volt, hogy bemutassam, hogy ezzel a kamerával BÁRKI tud fényképezni.

De ez nem jogosít fel senkit sem arra, hogy magyar topkban angolul szóljon le! :W

(#27300) HSM válasza zhata (#27299) üzenetére


HSM
félisten

Nem szólt le... Csak szó szerint bemásolta, amit kiír a linkedre. :B

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.