Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

OnePlus 3 - A harmadik Plus

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28751) pècsimunkás válasza flegga92 (#28750) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Köszönöm :R ! Hálám üldözni fog a sírig !

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#28752) DonDragonka


DonDragonka
őstag

Sziasztok,
Bétáról(30 valahányas), hogy lehet feljönni 9-re?
Mindig azt mondja a letöltött ota romokra, hogy nem magasabb verzió ezért nem telepíthető...

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#28753) snyper990 válasza DonDragonka (#28752) üzenetére


snyper990
őstag

Itt az első hozzászólásban le van írva

(#28754) DonDragonka válasza snyper990 (#28753) üzenetére


DonDragonka
őstag

:R :R :R :R :R

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#28755) pècsimunkás


pècsimunkás
addikt

A Nova Launcher- ben az időjárás előrejelzést merre találom ? Sosem találom reset után.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#28756) PartyShan válasza pècsimunkás (#28755) üzenetére


PartyShan
aktív tag

Azt hiszem a NOVA beállításokban hosszan nyomod a hangerő fel vagy le gombot és előhozod vele a LAB menüt. Ott lesz.

(#28757) D1Rect válasza PartyShan (#28756) üzenetére


D1Rect
félisten

Wow, mindig tanul az ember valamit. :DDD

(#28758) pècsimunkás válasza PartyShan (#28756) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Az-az . Köszi szépen !

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#28759) Ozsi009


Ozsi009
tag

Sziasztok!

Most látom a telefonon, hogy kijött a Pie. Teljesen gyári a rendszer, semmi root.
Azt szeretném kérdezni, hogy a frissítéstől elveszhetnek adatok, képek stb. a telefonról? Érdemes valamit csinálni mielőtt frissítem? Bocsi, ha volt ilyenról szó, visszaolvastam a fórumot de nem találtam erről semmit.

Köszi!

(#28760) L4mie válasza Ozsi009 (#28759) üzenetére


L4mie
veterán

szuper, megjött OTA-n nekem is :) :D

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#28761) Ozsi009 válasza L4mie (#28760) üzenetére


Ozsi009
tag

:C

le is húzod a frissítést oszt had szóljon vagy hogy érdemes a frissítést csinálni? :D

(#28762) Winner_hun


Winner_hun
félisten

A rendszerfrissítésnél nálam még nem jelent meg a 9-es verzió:F Ilyen lassan terítik a piacon?
Remélem az akkukezelés jobb, a 8-as verzió óta látványosan többet merül. Mintha terelnének egy újabb készülék felé...:( Más bajom nincs vele.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#28763) L4mie válasza Ozsi009 (#28761) üzenetére


L4mie
veterán

eddig nálam így ment 3 éven át, szóval remélem most is menni fog :)
FR már kinéz neki, csak tele vagyok autentikátorral :(

*bal oldali órát visszapakolni jobbra lehet-e? Ha igen hogyan?

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#28764) FeRkE


FeRkE
őstag

Nem megy fel nekem a 9.03 update, mi lehet a gond? Update faillel leall, de nem ir pontosabb hibauzenetet. Bootloader nyitva, root nincs. A teljes OTAt toltotte le.

(#28765) silvergod válasza L4mie (#28763) üzenetére


silvergod
őstag

Aki felrakta a hivatalos pie-t,megirhatná majd az első benyomásokat róla érdemes-e frissíteni rá. Mert a kinti fórumon olvastam hogy szép, jó,de nagyon merül.
Köszi

Iphone 12/12 PRO tokok-fóliák-lencsevédők és Samsung S20--S20 PLUS--S10 Lite - tokok és fóliák eladók ---> aprón megtalálod

(#28766) Winner_hun válasza Winner_hun (#28762) üzenetére


Winner_hun
félisten

Na bumm, lementettem pár dolgot a telefonról, ránézek, van frissítés:))

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#28767) L4mie válasza silvergod (#28765) üzenetére


L4mie
veterán

többen írták itt, hogy az első pár napban nagyon merül, utána tartja a megszokottat valaki írta, hogy szerinte még jobb is a sot.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#28768) flegga92 válasza silvergod (#28765) üzenetére


flegga92
senior tag

Nálam jobb lett a SOT több mint fél órával. Viszont most pár hét után ma elkezdett laggooni, egy fr kijár neki.

(#28769) sutszi


sutszi
veterán

Én is írtam korábban a Pie tapasztalatokról.

Annyit tennék hozzá, hogy van most egy fura jelenség. Nem túl gyakori, mert a frissítés óta 2 alkalommal észleltem. Sem a GMaps sem a WAze nem tud csatlakozni a GPS-hez és így nem tud navigálni. Szóval megjelenik a térkép. Ott jó helyre le is rakja a pöttyöt ahol vagyok, sőt még menet közben mozog is a gombóc. Viszont nem tud navigálni és nem mondja mikor merre...és nem változik át a pozíciómat jelölő szimbólum nyíl alakra. Aztán egyszer csak hirtelen magához tér. Kb 10-15 GPS ki/bekapcs, repülőgép mód ki/beapcs...Egyedül restartot nem csináltam. Semmi sem segített. De kocsiban ennyi volt a max amit tenni tudtam. Kb 30 percig tartott a vaksága. Után hirtelen megjavult.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#28770) pècsimunkás


pècsimunkás
addikt

Nekem is jelzett frissítèst a telefon . Teljes ROM - ot töltsem le ? OOS 9.0.2 van most , ès 9.0.3- at jelzett a telefon , ugye a ROM 1,6 giga. . FR volt hètvègèn , nekem nem nem volt lehetősége a telefonnak a gyorsabb merülèsre . Amúgy a pite alatt nekem is jobb lett a SoT .

Lenne mèg egy kèrdèsem : azt meg valahogy oldani - beállításokban nem találtam , hogy itt ne a mèdia hangereje jöjjön elő , hanem a csengetès hangereje ? Mármint ha megnyomom a hangerő gombot

[ Szerkesztve ]

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#28771) dbius válasza pècsimunkás (#28770) üzenetére


dbius
veterán

"Lenne mèg egy kèrdèsem : azt meg valahogy oldani - beállításokban nem találtam , hogy itt ne a mèdia hangereje jöjjön elő , hanem a csengetès hangereje ? Mármint ha megnyomom a hangerő gombot"

Sajnos nem, ez android PIE feature... hihetetlen, hogy szerintük ez így jó, hogy nem lehet csengőhangerőt állítani, csak a média hangerőt...

Én keresgéltem egyébként, de sajnos nem találtam rá megoldást, amit találtam leírást (kieg. alkalmazás play áruházból) az nálam nem működött.

Aki még nem frissített 8-ról és tervezi az előtte mindenképp csináljon TELJES mentést a belső tárhelyről, képekről, mindenről, mert nagy valószínűséggel gyalulni fog mindent, mint nálam is tette.

(#28772) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Elintézte a rendszer a teljes gyalulást, nem örültem neki. Szerencsére úgy tűnik van backup, így vissza is állítja amit vissza kell állítani. A vekkert vissza lehet varázsolni jobb felülre? Az adatátvitel sebességét ki lehet jeleztetni?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#28773) HSM válasza dbius (#28771) üzenetére


HSM
félisten

Ennél a telefonnál nem opció rányomni alul a fogaskerékre? Nekem a Xiaomi-féle Pie-on az egyből behozza a média, csengő és ébresztő hangerőt is. Az 1+3-al még Oreo-n vagyok. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#28774) flegga92 válasza HSM (#28773) üzenetére


flegga92
senior tag

Ugyan így működik itt is:)

(#28775) dbius válasza HSM (#28773) üzenetére


dbius
veterán

Csak a beállítások menü - hang almenüjét hozza be full képernyőn. Számomra ez visszalépés, nem fejlődés és ahogy olvasom tele a net a PIE felhasználók hasonló panaszaival.

(#28776) flegga92 válasza dbius (#28775) üzenetére


flegga92
senior tag

Számomra pedig egy előrelépés, hány nem fogadott hívásom volt, mert levettem a csengőhangot akaratlanul. Ettől függetlenül nem lenne nagy feladat a beállítások közé betenni egy menüt, hogy mit szeretnél állítani alapértelmezetten.

A legújabb updatben úgy néz ki, hogy fixálták a különböző hangkimenet hangerejét, már nem kell felvennem maximumra mikor a kocsiba BT-n hallgatok zenét.

(#28777) TomMusic


TomMusic
őstag

A rejtett számú hívásokat lehet tiltani az új verzióban?

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#28778) HSM válasza dbius (#28775) üzenetére


HSM
félisten

Nálam is ez inkább az örömteli előrelépés... Csengőhang hangerőt sosem állítok, és így legalább könnyen hozzáférek a média hangerőhöz, amit viszont gyakran állítgatok.

(#28779) dbius válasza HSM (#28778) üzenetére


dbius
veterán

Hát kinek mi a jobb ugye. Nekem, aki fényévente akarja állítani a zene vagy videó hangerejét, mivel a legtöbbször le van némítva a média hangerő, annak nem igazán tetszik, hogy teljesen mindegy mit csinálok a hangerő gombbal csak a média hangerőt tudom állítani és még külön ugráljak menübe ha csengetési hangerőt szeretnék állítani.

De legalább lenne beállítható/választható, hogy milyen hangerőt állít alapból a gomb. Vagy érzékelné, hogy ha nincs semmi az előtérben, vagy a háttérben nincs lejátszás, akkor ne a média hangerőt állítsa.

(#28780) pècsimunkás válasza dbius (#28775) üzenetére


pècsimunkás
addikt

+1 . Èn is így vagyok vele.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#28781) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Első alvás rendben volt, 2%-ot merüt. Remélem így is marad...

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#28782) Ozsi009


Ozsi009
tag

Tegnap frissítettem én is, egyelőre minden rendben, a megszokottnál talán picit gyorsabban merül nálam is.

Másik kérdés: szeretnék venni a telefonhoz mikrofonos fülest és a oneplus oldalán néztem ezt:

[link]

Valakinek van tapasztalat? Telefonáláshoz jó a mikrofon/hangerő?

(#28783) pècsimunkás válasza Ozsi009 (#28782) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Reset vagy 2x -3x újraindítod , ès a kezdeti gyorsabb merülès meg lesz oldva

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#28784) sutszi válasza sutszi (#28769) üzenetére


sutszi
veterán

Ma megint lepukkant a GPS navigáció. Telefon restart után hibátlanul ment.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#28785) Winner_hun


Winner_hun
félisten

3-as tulaj a WCNSS_qcom_conf.ini file-t el tudná nekem küldeni? Tegnap szerkesztés közben nyoma veszett, üres lett a tartalma o_O
System (root) / Vendor / Etc / Wifi mappában található meg a file.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#28786) dbius válasza Winner_hun (#28785) üzenetére


dbius
veterán

link Ha minden jól ment akkor ott megtalálható.

(#28787) Winner_hun válasza dbius (#28786) üzenetére


Winner_hun
félisten

Köszönöm.
További segítségre van szükségem mert nem bírok vele. Nem kezdem el írni, itt a videó, minden látszik rajta. Mit csináljak?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#28788) dbius válasza Winner_hun (#28787) üzenetére


dbius
veterán

Látom, 0 byte és nem engedi felülírni. Ez a fájl a wifivel kapcsolatos, az ki volt kapcsolva mikor csináltad? Lehet még jobb lenne repülő módban megpróbálni.

Sőt, ha van twrp recoveryd akkor recoveryben. Utána pedig a fájl jogosultságát kell még esetleg állítani.

(#28789) Winner_hun válasza dbius (#28788) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem volt kikapcsolva. Most megpróbáltam repülős üzemmódban, hiába menti el a bemásolt tartalmat, üres marad a file.
Csak a wifihez van köze? Mobilneten van térerő, de nem csatlakozik, így abszolút net nélküli jelenleg a készülék.

Nem tudom van-e, nem értek hozzá. Öcsém a telefonbuherátor, csak nincs mindig kéznél...

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#28790) dbius válasza Winner_hun (#28789) üzenetére


dbius
veterán

Nem tudom pontosan, hogy mivel van összefüggésben még esetleg. Mindenképp recoveryből kellene megpróbálni, de csak akkor érdemes ha twrp van fent.

Ha pie-ra frissítés után nem telepítetted saját magad, akkor a gyári recovery van csak rajta.

Azzal szerintem nem lehet megoldani, mert nincs benne fájlkezelő.

Lehet, hogy Windows vagy Linux alól is meg lehet oldani, de ahhoz - nekem - túrni kell a netet...

Bekapcs gomb hosszan, majd helyreállítás. Ezután ha twrp van rajta akkor

(#28791) Winner_hun válasza dbius (#28790) üzenetére


Winner_hun
félisten

3.3.1.0 TWRP van rajta. Ezzel se tudom átmásolni a file-t, error-t ír a végén. Valamit biztos kihagyok / rosszul csinálok...

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#28792) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Leírom hogy mit csinálok / látok:

A készülék kikapcsolása után bekapcsoltam, majd a felfele hangerőt nyomtam meg, úgy jutottam ide.

TWRP elindul. Mount - System elé pipa, alul a Mount system partition read-only elől pipa kivéve.
Visszalépek a menükbe: Advanced / File Manager - itt kiválasztom a file-t, majd megpróbálom bemásolni a helyére, de nem engedi, ennyit ír ki:

Updating partition details...
...done
Unable to mount storage
Data successfully decrypted, new block device: '/dev/block/dm-0'
Updating partition details...
...done
Full SELinux support is present.
MTP Enabled
cp "/sdcard/Download/WCNSS_qcom_cfg.ini" "/system/cendor/etc/wifi" process ended with ERROR: 1

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#28793) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Ez alapján sikerült odáig eljutni hogy az android elkezdte magát újra felhúzni - viszont az elején, a Csatlakozás Wi-Fi-hálózathoz már most elhalt, nem talál semmit...

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#28794) Winner_hun válasza Winner_hun (#28792) üzenetére


Winner_hun
félisten

TWRP 3.3.1 OP3 Logból ez jön le:

I:Running command: 'cp "/sdcard/WCNSS_qcom_cfgs.ini" "/system/vendor/etc/wifi"'
cp: xwrite: No space left on device
cp "/sdcard/WCNSS_qcom_cfgs.ini" "/system/vendor/etc/wifi" process ended with ERROR: 1

Bármi ötlet hogy mi lehet a gond?
Törölni tudok innen 0 bájtos fájlt, így van jogosultság írni, nem?

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#28795) dbius válasza Winner_hun (#28794) üzenetére


dbius
veterán

Azt gondolom, hogy lehet egyszerűbb lesz, ha újrarakod rá a rendszert, full zipet leszeded és twrp alól felrakod. Nem tudom miért nem akarja engedni twrp alól sem, pedig onnan mennie kellene!

(#28796) Winner_hun válasza dbius (#28795) üzenetére


Winner_hun
félisten

Új rendszer fel lett rakva, TWRP-s másolásnál se lehet vele bírni - nem lehet másolni, azt írja ki nincs elég hely. Írási jogosultság van mert törölni lehet onnan.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#28797) snyper990 válasza Winner_hun (#28796) üzenetére


snyper990
őstag

Ha minden kötél szakad: unbrick

(#28798) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Lassan sírógörcsöt kapok. Lemondtam a gyorsabb wifiről, legyen minden visszaállítva, 2 nappal ezelőtti mentés van. Alkalmazások telepítése után egy ikon se jelenik meg, csak a háttérkép van. Google play telepített alkalmazásoknál semmit se jelez, közben azt írta 100-ból 99 alkalmazást sikeresen telepített, 1-gyel volt gond (de hogy melyikkel...:F)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#28799) Winner_hun


Winner_hun
félisten

N+1. telepítés / helyreállítás sikeresnek tűnik, maradjon is így. A wifi gyorsításhoz nem tudom merjek-e ezek után hozzányúlni... van aki megcsinálta 9-es droidon és működik is neki?

Egyéb noob kérdés: APN-t hol kell beállítani?

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#28800) PartyShan válasza Winner_hun (#28799) üzenetére


PartyShan
aktív tag

Én megcsináltam, egyszerű. Megkeresem a fájlt egy szövegszerkesztövel megnyitod és rákeresel a bonding szóra. Ott a 2.4gh-es sorban átirod a 0- 1-re. Mentesz és restart

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.