Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

OnePlus 3 - A harmadik Plus

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27451) ribarszki válasza ToniSlow (#27450) üzenetére


ribarszki
őstag

Csak, hogy egyértelmű legyen a kollégának, ezek netto árak. Erre még rájön az áfa és a munkadíj. Így lesz az 50Euros kijelző a végén beszerelve, leadózva, ideszállítva 100Euro.

[ Szerkesztve ]

(#27452) NerV válasza ToniSlow (#27450) üzenetére


NerV
tag

Tényleg letörölnek minden adatot a OP szervízben?
Elég nagy szívatás.

Éva Ádámnak: '' Hogy érted, hogy a gyerekek nem is rád hasonlítanak?!''

(#27453) ribarszki válasza NerV (#27452) üzenetére


ribarszki
őstag

Én mindig szűz telefont kaptam vissza. Ha csak egy hangszóró csere volt, akkor is kezdhettem újra belakni. Tehát a kérdésedre válaszolva: igen!

(#27454) ToniSlow válasza NerV (#27452) üzenetére


ToniSlow
senior tag

Igen, teljes törlés. Feltételezem futtatnak rajta diagnosztikát, vagy felraknak rá valami szerviz szoftvert és ezért van/lehet erre szükség.

(#27455) Macika66 válasza ToniSlow (#27454) üzenetére


Macika66
addikt

Így van, emiatt szükséges, mindenki találkozott már különböző okos programokkal, amik kivetköztették magából szegény készüléket.

Gyári alapállapotban kell hoznia a készüléknek a gyári értékeket, különben gariban javítaniuk kell a hibásnak talál részegységet, külön kérés nélkül is.

(#27456) flegga92


flegga92
senior tag

Túl lettem én is egy kis szervizen, leírom a tapasztalataimat.

08.19-én jelentettem be, hogy a kijelző be van égve, kamera fókusz hiba, hangszóró halk, botrányos akksi idő.
08.22-én jött a futár elvitte, másnap reggel már Csehországban volt.
08.23-án kicserélték a kijelzőt, majd postázásra előkészítették de a teszten megbukott
08.24-én cserélték a kamerát a hangszórót és az alaplapot.
08.27-én feladták, 28-án megkaptam a telefont.

Ha az ünnepet és a hétvégéket nem számoljuk 3 nap alatt megcsinálták, szállítás pedig baromi gyors volt, kb fél nap alatt lezajlott.

Az akksi csere nincs feltüntetve a munkalapon, rákérdeztem, hogy miért, azt írták vissza, hogy az alaplap volt hibás. Számomra érdekes, majd kiderül milyen lesz az akkuidő.

Kijelzőre kaptam gyári fóliát, tökéletesen feltéve. A fólián volt egy védő fólia is amin kék csík és számok voltak szóval óvatosan szedjétek ezt le. Azt hittem csak ez van rajta, de meglepetésemre nem.

Off:
Amíg szervizben volt a cégtől kértem egy telefont, egy új Samsung J6-ot kaptam. Brutális akku ideje van, ugyan úgy használtam mint az OP-t 6 óra SOT-nál volt még benne 35% úgy, hogy 3,5 órát a FB appban töltöttem (moderátor vagyok egy nagy csoportban). OP3 szerviz előtt max 3 óra SOT-ot bírt ilyen felhasználással.

(#27457) pècsimunkás válasza NerV (#27448) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Nekem 90 euró volt a kijelző csere . Èn a helyedben az OnePlus- hoz küldenèm kijelző cserère.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#27458) Crabface


Crabface
senior tag

Valaki használja a 9.0-ás PixelExperience romot?

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#27459) plejik válasza Crabface (#27458) üzenetére


plejik
addikt

Én használtam , de nem ajánlom. Nem az igazi .

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#27460) L4mie


L4mie
veterán

Frankó... tegnapi szoftver frissítés óta baromi halk a telefon... más tapasztalat hasonlót??

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#27461) ToniSlow válasza L4mie (#27460) üzenetére


ToniSlow
senior tag

Ha arra gondolsz hogy telefonáláskor nem hallod a másikat rendesen akkor ez nem ismeretlen, OP fórumon többen panaszkodnak. Én személy szerint nem tapasztaltam.

[ Szerkesztve ]

(#27462) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Feloldás hanggal
Oldja fel telefonja zárolását az "Ok Google" hangutasítással.

Rámegyek, azt írja:
Csatlakozási probléma
Ellenőrizze a hálózati kapcsolatot, majd próbálkozzon újra.

Se wifin, se mobilneten nem megy. Nem is fog?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#27463) L4mie válasza ToniSlow (#27461) üzenetére


L4mie
veterán

igen ez a gond :(
újraindítottam, feltöltöttem etc. most mintha jobb lenne.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#27464) horvath85g


horvath85g
aktív tag

A 15.1-es LineageOS (nightly 0828) másnál is fagy, akadozik?
A wifi sem túl jó, bizonyos hálózatokra nem megy fel (amikre régen gond nélkül csatlakozott)

(#27465) plejik válasza horvath85g (#27464) üzenetére


plejik
addikt

A wifi az lehet attól is rossz, hogy a Google mentett jelszavaid és wifi hálózataid használja, néha szokott rosszalkodni, főleg "főzött" romoknál. Olyankor el kell felejtetni a hálózatot és újra csatlakozni sajnos. Én számtalanszor belefutottam romolgatásnál ebbe a hibába.

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#27466) PistiSan válasza horvath85g (#27464) üzenetére


PistiSan
addikt

Nálam is jelentkezett egy két lassulás, arra gondoltam, hogy már 1 éve kb nem nyomtam cache törlést, lehet kellene neki egy, csak most nem emlékszem hogy pontosan mit kell törölni a recovery menüben.

(#27467) horvath85g válasza plejik (#27465) üzenetére


horvath85g
aktív tag

Megadtam újra a jelszót, de még a csatlakozást sem kezdte el hiába mentem rá, hogy connect.
És minden más eszköz tudott csatlakozni adott wifihez.

(#27468) horvath85g válasza PistiSan (#27466) üzenetére


horvath85g
aktív tag

Én meg kb. egy hete tettem fel.

(#27469) Crabface


Crabface
senior tag

Egyelőre felraktam az új PixelExperience romot. Meglátjuk mi lesz :D

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#27470) horvath85g válasza horvath85g (#27467) üzenetére


horvath85g
aktív tag

Rájöttem, hogy a problémát az 5Ghz-es wifi okozza, a régi upc-s modemmel ami csak 2,4Ghz-et tud tökéletesen működik. Ha kikapcsolom az 5Ghz-et akkor rá tudok kapcsolódni és ha utána visszakapcsolom akkor már minden oké.

(#27471) plejik


plejik
addikt

Paranoid Android Oreo, ha valakit esetleg érdekel.

Paranoid Android 8.0

[ Szerkesztve ]

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#27472) ToniSlow válasza plejik (#27471) üzenetére


ToniSlow
senior tag

Van itt egy jó kis gyűjtemény, bár érdekes módodn a paranoid nincs a listában.

(#27473) plejik válasza ToniSlow (#27472) üzenetére


plejik
addikt

Most jelent meg, még friss ropogós, délután fel is rakom aztán meglesem milyen.

[ Szerkesztve ]

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#27474) bAtt001 válasza plejik (#27473) üzenetére


bAtt001
addikt

Én nem tenném, kidobtak valami félhivatalos félkész buildet elvileg, amire meg is mondták h nem lesznek kijavítva benne a bugok mert P-re koncetrálnak már. Nálam is maradt a jó öreg 7.1-es változat.

(#27475) plejik válasza bAtt001 (#27474) üzenetére


plejik
addikt

Akkor minek adták ki? :D

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#27476) Crabface válasza plejik (#27475) üzenetére


Crabface
senior tag

Hogy ne tűnjön úgy, mintha le lennének maradva...

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#27477) Rototti


Rototti
senior tag

Nálatok megbízhatóan stabil a GPS? Nekem egy két órás úton van, hogy 1-2-szer (néha többször) eldobja a jelet és kell neki kb fél perc, hogy újra megtalálja. Nem apphoz köthető, mert Waze, GMaps és egyéb tracker alkalmazásoknál is tapasztaltam, de mivel a Waze-t használom a leggyakrabban, így ott tűnik fel különösen. Van hogy az útvonal ugyanazon a pontján dobja el a jelet. Időjárástól nem függ, van hogy felhős időben nem jön elő, van, hogy napos időben sokszor.
Szóval csak érdekelne, hogy ez normális-e ennél a készüléknél gyári, root nélküli OS-en, mert régebben tele voltak a fórumok GPS hibákkal és feleslegesen nem küldeném gariba.

Kimi - The King of Spa

(#27478) bAtt001 válasza plejik (#27475) üzenetére


bAtt001
addikt

Egy éve nem volt kiadva semmi, gondolom azért hogy ne felejtse el mindenki, meg egy kis reklám nekik amiből lehet lesz egy kis extra támogatás, fene se tudja de jó lenne valami hasonlóan stabil rom újabb alapokon.

(#27479) ribarszki


ribarszki
őstag

Elköszönök a topiktól :( Pedig nagyon jó kis közösség volt, és nagyon sok segítséget kaptam! Note 8-ra váltottam. Ugyanakkor a Note 8 mellett elmondható, hogy az OP3 sebessége még mindig bámulatos. Nagyon jó kis telefon, nagyon szerettem. Remélem jó gazdája lesz. :B

(#27480) zhata válasza ribarszki (#27479) üzenetére


zhata
senior tag

Mihez fogsz kezdeni a Note 8 bootloader nyitás, rootolás, stb. lehetőségeivel (különös tekintettel a Knox-ra, )összehasonlítva az OP3-mal?

(#27481) ribarszki válasza zhata (#27480) üzenetére


ribarszki
őstag

Azt sem tudom ezek mit jelentenek 🤣 A oneplust csak saját rendszerével használtam 2évig. Out of the box. Gyári frissítések voltak, ennyi. Így itt sem izgat a root és a bootloader nyitása.
Viszont a szép piros-fehér töltő és az előlapi ujjlenyomat olvasó hiányzik.. De a kijelző, kamera itt más szint. És az s-pen...

(#27482) flegga92


flegga92
senior tag

Sziasztok!

Pocsék akku idővel mit lehet kezdeni? Egy hete jött vissza a szervizből, kijelző, hangszóró, kamera csere, jeleztem, hogy nevetséges az akksi idő. Akkut nem cserélték, rákérdeztem miért, azt válaszolták, hogy az alaplap volt a hibás azt pedig cserélték.

FB appot letöröltem, Messenger maradt, de ez minimálisat fogyaszt. Most a Chrome lett a nagy fogyasztó, attól viszont nem tervezek megválni. Minden gyári, szervizben volt factory reset.
Próbáljak írni megint a supportnak?
Szervíz ideje alatt egy Samsung J6-ot használtam, ott 6 óra SOT-nál volt még 35%, a FB app pedig 4 órát futott.

(#27483) HSM válasza flegga92 (#27482) üzenetére


HSM
félisten

Én ezért írtam rá saját CPU-finomhangoló scriptet. [link]
Gyárilag mint a Titanic meríti pl. a FB a telefont, ezzel a scripttel azért jobb a helyzet, bár csodát ez sem tud tenni a 820-as SoC-al.

Mondjuk ez az akku idő az enyémnél lényegesen rosszabb, nekem azért a gyárival is ennél valamivel többet elment emlékeim szerint.

Alsóbb kategóriás SoC-okkal nincs értelme az akku-időt összehasonlítani, azokban tipikusan 4-8 db A53-as energiatakarékos mag van, ilyen a J6 is, ott maga a CPU nagyon takarékos, így nem merül olyan vészes tempóban. Ilyen szempontból jobbak a modernebb telefonok, ott azért sokkal jobb már a teljesítmény/fogyasztás mutató a felsőbb kategóriában is.

[ Szerkesztve ]

(#27484) flegga92 válasza HSM (#27483) üzenetére


flegga92
senior tag

Persze, ez vilagos, csak lassan 2 éve mikor megvettem a telefont, ugyan ilyen felhasználással 5-5,5 óra sot is megvolt FB appal. Azóta persze "fejlődött" a Facebook app is akku zabálás terén.
De most nélküle is siralmas az a 2 óra pár perc.
Mikor szervizbe ment, direkt írtam nekik, hogy az akksi legyen kicserélte akkor is ha nekem kell fizetnem (legalább a postát megspóroltam volna). Lehet nekifutok még egyszer a cserének.
Ha akkor is ilyen marad, megpróbálom a scriptet, ha az sem elég nézni kell valami más telefont, pedig imádom.

(#27485) Aljasvip válasza flegga92 (#27484) üzenetére


Aljasvip
senior tag

Ez milyen fényerőn van amúgy? Nekem kétéves a telefon, sosem volt szervízben, 2 naponta töltöm, és automata fényerőn 3-4 óra SOT jön ki ~20%-ig merítve.

Ez közhelyesen hangzik, de manapság már minden fut a háttérben (én pl meglepődtem, hogy ugyan egy angol-magyar szótár vagy a pasziánsz mi a fenéért fut, ha el se indítottam még...). Vagy nincs esetleg egy Nova Launcher vagy egyéb oylan cucc, ami folyamatosan megy?
Próbálj még meg egy teljes gyalulást, és csak azokat a szoftvereket tedd fel, amire tényleg szükséged van. Ha akkor is siralmas az akkuidő, akkor tényleg az lesz a ludas, ha nem, akkor jöhet a totó, hogy melyik szoftver huncutkodik.

Egyébként pedig egy AccuBattery egy töltésből megmondja neked az akku kapacitását, ah 70% vagy azalatti, akkor joggal mehet cserére (screenshot mellékelve persze).

(#27486) HSM válasza flegga92 (#27484) üzenetére


HSM
félisten

Én többektől olvastam, hogy a régi, 7-es androidos rendszer sokkal akkukímélőbb volt. :K Én már 8-assal vettem, úgyhogy ezt sem megerősíteni, sem cáfolni nem tudom. :(
Az akkukímélő scriptemmel, jó akkuval (elvileg olyan 2500-2800mAh még belemegy így 2 évesen) ezt tudtam kb fél éve kihozni belőle: [link].
Ebben volt FB, PH, webmail, meg némi híroldal olvasás. Ez mondjuk nekem már elfogadható, 1,5-2 napra nekem ennyi épp elég, de még mindig messze nem olyan jó, mint amit egy modern belépő SoC-os telefonnal el lehet érni.

(#27485) Aljasvip: A háttérben futó app csekkolás is jó tipp. :K

[ Szerkesztve ]

(#27487) Winner_hun válasza HSM (#27486) üzenetére


Winner_hun
félisten

Igen, a 7-essel sokkal jobb volt, a 8-as merít sajnos:(

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#27488) Crabface válasza Winner_hun (#27487) üzenetére


Crabface
senior tag

Nekem az 5.0.4-es gyári rommal is jöttek össze 6 óra képernyőidők... onnan Pie-ra váltottam itt még nagyon hullámzó a teljesítmény

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#27489) flegga92 válasza Aljasvip (#27485) üzenetére


flegga92
senior tag

Automatán van, de mindig a lehető legkisebbre húzom le, épp ezért vettem amoledes telefont.

A szervizben levő FR után csak a legfontosabb appokat tettem vissza amiket rendszeresen használok. Játék, csak a BBTAN2 van rajta. Céges Exchane levelezés megy rajta a Gmail appon keresztül, ha jól emlékszem Push szinkronnal. 2 db Telekomos kártya van benne, pár hete még Telenor és Telekom volt. Egyik a netre, másik telefonálni. Telenoros sim idejében wifit nem nagyon látott a telefon, mindig mobilnetet használtam, azóta melóhelyen és otthon wifin megy.

(Ali, iCsekk, Időkép, NKM Áram/földgáz, Player FM (Podcast), Simple, SmartBank, Spotify, Spritmonitor, TrackChecker, Waze, Yatse)

Előtte kb 50-60 app volt fent, de ugyan ez a helyzet. A FB app törlése talán javított rajta egy keveset, de nem számottevően.

Írok megint az OP-nak, szerintem ráfér egy akksi csere. Egy bánt, hogy legutóbb nem cserélték, hiába írtam, hogy kifizetem...

[ Szerkesztve ]

(#27490) Aljasvip válasza flegga92 (#27489) üzenetére


Aljasvip
senior tag

Jah hogy 2 SIM van benne... Volt itt régen problémázás ezzel, úgy rémlik max 4 óra SOT jött ki úgy több kollégának. Ezt magam is meg tudom erősíteni, nekem is volt egy időben 2 SIM.

A Spotify és egyéb netes appra úgy számold, hogy duplán eszi a telepet, mert a telefon nem számolja hozzá a szükséges folyamatos adatforgalom hatását.

Az akku statisztikát nem hülyeségből mondtam, arra lehet alapozni a csere igényét. (meg ennyi komment után már kíváncsiak vagyunk rá)

(#27491) Boli77 válasza flegga92 (#27489) üzenetére


Boli77
tag

Szia ! Szerintem vár még pár napot . Mivel minden újra lett telepítve ,lehet valamelyiknek kell egy kis idő míg be áll. Ilyent én is tapasztaltam ,hogy merül mint állat épp ,hogy ki jött 2 óra Sot. Másnap meg lazán hozta a 4 óra fölöttit is. A fényerő is autómatán van. Nekem is két éves lesz egy hónap múlva .

(#27492) L4mie válasza flegga92 (#27489) üzenetére


L4mie
veterán

Nekem párszor csinálta, beakadt valami....kikapcsolom feltöltöm 100% ra, párszor megoldotta a gyors merülést.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#27493) bAtt001 válasza flegga92 (#27489) üzenetére


bAtt001
addikt

Aliexpress appal óvatosan, egyszer felraktam rendeltem benne valamit, utána úgy szívta az akkut mint a gép, ahogy észrevettem ment is a kukába, többet biztos nem rakom fel egy telefonra sem.

(#27494) flegga92 válasza Aljasvip (#27490) üzenetére


flegga92
senior tag

Mindig két simmel volt használva arra írtam a korábbi tapasztalataimat. 4 óra SOT-tal elégedett lennék. Spotify napi 2x15 percet megy, ha többet utazok töltőn van a telefon a navi miatt.

Még a ticketem nyitva volt, írtam nekik, leírtam amit itt, kaptak screenshotot is.

(#27491) Boli77

Szerviz előtt is ilyen volt. Már 1 hete használom FR óta, direkt teszteltem, használati szokásaimat is változtattam, de nem lett jobb.

Amint vissza írnak, megosztom veletek, aztán meglátjuk mi lesz a vége.
Ami érdekes számomra az az, hogy alaplat csere miért kellett, semmi problémát nem vetem észre ami arra utalhat. Persze nem gond, mert szinte van egy zsír új telefonom az akku és a ház kivételével.

Up

(#27493) bAtt001
Kíváncsiságból letörlöm, pedig nagyon szeretem, soha nem rendelek már gépről.

[ Szerkesztve ]

(#27495) Proky válasza bAtt001 (#27493) üzenetére


Proky
senior tag

Aliexpress app fenn van a telefonomon mióta megvettem a Oneplus 3-at, és most már a hatoson, is, mellette meg még több telefonon is a családban, ez miatt soha nem volt akksi fogyasztásemelkedés.

(#27496) Freeman007


Freeman007
aktív tag

Sziasztok.

Nálam is előjött régebben a kamera, halk hangszóró hiba, múlthéten eljött az ideje hogy szervízbe küldjem. Jópár levélváltás után pénteken délben el is vitték, hétfőn már lengyelországban volt javítás alatt, tegnap kaptam vissza (szerda) - baromi gyorsak voltak.
Indítok a szokásos belakással, bootloader nyit, twrp, root.. node itt adódnak gondok - anno másfél éve sikerült megcsinálnom a leírás követve. Most nem.

Remélem tudtok segiteni. Bootloader nyitva. fastboot-ból telepítve a twrp de rendszerújraindítás után a gyári recovery jön be. Ugyanez a helyzet ha twrp telepítés után rögtön telepítem twrp alól supersu-t. Twrp és supersu látszólag rendesen feltelepül de a rendszerben root check már unrooted-nek írja. Újrainditom recovery-be és a gyári jön be. Már harmadjára játszom végig. Ötlet?

"A mai ember azon a pénzen, amellyel nem rendelkezik, megvesz egy sor olyan dolgot, amire nincs szüksége, hogy iriggyé tegyen vele olyan embereket, akiket nem szeret."

(#27497) Crabface válasza Freeman007 (#27496) üzenetére


Crabface
senior tag

Ne indítsd újra a rendszert, csak kapcsold ki, majd vissza. Recovery-ből rakd fel a magisk-et és akkor perma root és twrp marad. Nálam így működik.

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#27498) Freeman007 válasza Crabface (#27497) üzenetére


Freeman007
aktív tag

Fastboot, twrp felrak, fastboot-ból power off.
Bekapcs, recovery, twrp bejön, magisk telepít, twrp-ből power off.
Bekapcs, rendszer bejön, root checker- rooted :)
Rendszerből recovery restart - twrp tölt be.

Köszi :R :R :R

Nem tudom mi nem stimmelhetett. Először egy régebbi supersu-val próbálkoztam azzal el sem indult a telepítő, Lehet hogy twrp és supersu verziószámokkal kellett volna sokat játszani, pedig a legutolsó supersu és 2vel régebbi twrp-vel próbáltam.

"A mai ember azon a pénzen, amellyel nem rendelkezik, megvesz egy sor olyan dolgot, amire nincs szüksége, hogy iriggyé tegyen vele olyan embereket, akiket nem szeret."

(#27499) horvath85g válasza flegga92 (#27494) üzenetére


horvath85g
aktív tag

Nekem is ilyesmi volt az akkuidőm (2 simmel) elég sokáig tartott, de végül cserélték garanciában az akkut, de sajnos ettől sem változott jelentősen..Nagyon sokmindent próbáltam gyári rendszer, custom rom, csak a legszükégesebb appok, de semmi nem segített..

(#27500) flegga92 válasza horvath85g (#27499) üzenetére


flegga92
senior tag

Köszi! Csak régen miért volt jó? Holnap kiveszem az egyik SIMet megnézem milyen lesz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.