Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

OnePlus 3 - A harmadik Plus

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27201) Siffredi válasza Macika66 (#27200) üzenetére


Siffredi
senior tag

Nekem ugye a biztosító intézte a javítást, fogalmam nincs, melyik szervíz által... Maga a javítás kifogástalan lett, másik fóliám pedig elvileg van itthon valahol.

Az akksit elvileg nem cserélték, legalábbis a szervízlap alapján arra következtetek.

(#27202) YAS-dude válasza Macika66 (#27200) üzenetére


YAS-dude
őstag

Érdekes, az én fiam op3-asát Csehországban az Arvato javította (törött kijelző csere). Egy hét alatt megjárta dhl expresszel, kb 34khuf volt.

(#27203) Rick4 válasza YAS-dude (#27202) üzenetére


Rick4
félisten

Az arvato egy szállító cég, ők biztosan nem javítottak semmit sem.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#27204) storm3 válasza Rick4 (#27203) üzenetére


storm3
senior tag

Nekem is arvatos papirt kellett a dobozba rakni. :)
Ami erdekes, hogy elvileg csereltek akksit, gyakorlatolag accubattery szerint ugyanugy 82%os mint elotte.

“There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.” pixel8

(#27205) HSM válasza storm3 (#27204) üzenetére


HSM
félisten

Az AccuBattery vajon tudja, hogy lecserélted? Merthogy gondolom annak az eddigi adatait is le kellene resetelni, hogy újra mérje az akkut....

(#27206) dse


dse
tag

múlt hét szerdán (06.20) kértem javítást kamera fókuszra
némi levelezés után pénteken küldték a nyomtatnivalót
a dhl vitte-hozta hétfőn-csütörtökön (a cím második sorát nem kapták meg), a cseheknél járt (stochov)
a saját dobozát visszakaptam, a hátlap kapott pár karcot, a gyári (pár mm pöndörödésű) fólia maradt
a fókusz működik, a gari pár nap múlva elbúcsúzik

remélünk mindig, elfeledve, hogy születésünk idején senki sem állította, hogy igazságos világba érkezünk

(#27207) storm3 válasza HSM (#27205) üzenetére


storm3
senior tag

Az egesz telefont wipeoltak a szervizben, na meg en is elotte. :)

“There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.” pixel8

(#27208) ribarszki válasza Rick4 (#27203) üzenetére


ribarszki
őstag

Az Arvato a szervíz. Ők javítanak...

(#27209) HSM válasza storm3 (#27207) üzenetére


HSM
félisten

Ez mondjuk nem jó jel... :(

(#27210) storm3 válasza HSM (#27209) üzenetére


storm3
senior tag

Erdekes amugy, mert ugye kertem a 'kamera uveg' cseret is, amit meg is kapott egy uj hatlap formajaban(es ezert 55eurt kellett volna fizetnem az elozetes kalkulaciok alapjan, support irta), viszont egy fillert nem kertek tolem. Az akksit meg gondolom odairtak, hogy jolvan bastya jo az neked. Vegulis, ott is csak emberek dolgoznak. :)

“There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.” pixel8

(#27211) YAS-dude válasza Rick4 (#27203) üzenetére


YAS-dude
őstag

"Arvato provides services needed after the sale of third-party products to end users. These include the repair and preparation of devices.[80] Since the 2000s, Arvato has helped fixing mobile phones, for example;"

Nagyon nem csak szállító cég.

(#27212) Macika66 válasza Rick4 (#27203) üzenetére


Macika66
addikt

Ööö, és ha rosszul tudod? ;)

(#27213) Rick4 válasza YAS-dude (#27211) üzenetére


Rick4
félisten

Érdekes, németországból szoktak nekem csomagokat logisztikázni, de nincs név keveredés sem, ugyanaz a cég, ahogy nézem, foglalkoznak mindennel....

Macika: Mint látod, sokakkal ellentétben beismerem. ;)

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#27214) HSM válasza Winner_hun (#27192) üzenetére


HSM
félisten

Még ami eszembe jutott, a pocket mode. Logikusnak tűnik, hogy olyankor nem kell az ujjlenyomat olvasó, és akkor akár ki is kapcsolhatja... Nekem mindig éjjel pocket módban van, mivel a flip tok tökéletesen aktiválja a közelség érzékelőt a front kamera mellett. :D

(#27215) Macika66 válasza Rick4 (#27213) üzenetére


Macika66
addikt

Korrekt.

(#27216) Bigemperor


Bigemperor
senior tag

Srácok!

Egy ideje már gondom van a töltéssel, szerintem a gyári töltővel lehet valami, legalábbis remélem nem a telóval. Nem vesz fel töltést néha a teló a gyári töltővel. Ha nem dash charge zajlik éppen akkor pirosan világít töltéskor a led, gyorstöltésnél pedig kéken? Most másik töltőfejet és zsinórt is próbálok, de míg zsinórom van dash-képes, addig töltőfejem nincs. Kínai megbízhatót nem tudtok ajánlani? Nem szeretném visszaküldeni kompletten, lehet csak a töltőt is?
:R

[ Szerkesztve ]

(#27217) PartyShan válasza Bigemperor (#27216) üzenetére


PartyShan
aktív tag

Hello!

Én ezt tudom ajánlani hozzá. Működik vele a dash charge.
töltő+kábel

(#27218) Bigemperor válasza PartyShan (#27217) üzenetére


Bigemperor
senior tag

csak töltő, kábel nélkül nincs bevált?

ja, úgy látom lehet csak adaptert is venni. :R

[ Szerkesztve ]

(#27219) Rick4 válasza Bigemperor (#27218) üzenetére


Rick4
félisten

És ha a kábel vacakol?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#27220) Bigemperor válasza Rick4 (#27219) üzenetére


Bigemperor
senior tag

Rápróbálok, nemrég jött egy kínai, azzal megnézem.

(#27221) adalbert válasza dse (#27206) üzenetére


adalbert
csendes tag

Kamera autofókusz nem működik nálunk se. Rendeltem kínából új kamerát, de azzal sem lett jó. Továbbra sem megy, pedig olvastam fórumokban, hogy a csere a megoldás a auto fókusz hibára. Tiedet hogyan javították? Szoftveres, vagy hardveres javítása volt?

(#27222) dse válasza adalbert (#27221) üzenetére


dse
tag

meglepődnék, ha szoftveresen meg tudták volna javítani
a levelezésben kértek visszaállítást is, a szoft hibákat kiszűrendő, ami addigra már rég megvolt, csak sajna az első levélben nem írtam
amúgy garancia keretében

remélünk mindig, elfeledve, hogy születésünk idején senki sem állította, hogy igazságos világba érkezünk

(#27223) ToniSlow


ToniSlow
senior tag

Egy kis infó azoknak akik a következő beta-ra várnak:

OnePlus 3/3T Software Update Schedule

Update: The open beta build has been delayed, we discovered a last minute issue that needs to fixed before the build can be released, thank you for your patience

(#27224) Tibko8 válasza ToniSlow (#27223) üzenetére


Tibko8
senior tag

Köszi a infót akkor nem nyomkodom a frissítés keresés gombot :R

Lada(racing.hu) 2107 "Őrület Ez!" & Reanult Clio IV Grandtour 1.5 dci OnePlus One (CYANOGEN) ---> OnePlus Three(3) ---> OnePlus 7T Pro --> Nothing Phone 1 --> OnePlus 10 Pro 5G /Never Settle/ --> Honor Magic 5 pro

(#27225) kispalya


kispalya
tag

Sziasztok. Par napja (max 2 hete) elkezdett furcsan viselkedni a telefonom. A legtobb hivast/smst nem jelzi ki. Ha egy alkalmazas fut (messenger, tumblr, chrome, reddit, AKARMI!) akkor a hivo fel:
- vagy sipolast hall, mint amikor ki van kapcsolva a telefon
- vagy a hangposta jon be.
De a legerdekesebb, hogy semmifele ertesitest nem kapok a hivasokrol es az sms-ek sem jonnek meg!
Leteszteltem tobb ismerossel es mindenkinel ugyanaz.
A oneplus foruman mar korbeneztem, ott a hivasvarakoztatast okoljak, meg a truecaller nevu appot. Truecaller nincs fent, hivasvarakoztatas meg eddig is volt, szoval nem segitett.
Ujrainditas utan addig tudok hivasokat fogadni, amig nem inditok el akarmilyen app-ot, utana mar semmi. Ha barkinek van otlete, kerem jelezzen! Elore is koszi.

Szeretném megérni azt a kort, amennyinek kinézek...

(#27226) zoltan6


zoltan6
őstag

telekomos VoLTE-t hogyan kell beállítani a készülékünkön?

(#27227) PistiSan válasza zoltan6 (#27226) üzenetére


PistiSan
addikt

Ha jól tudom a Telekom valami módosított szabványt használ, és csak az általuk engedélyezett (módosított??) készülékek között működik a VoLTE.

(#27228) ToniSlow válasza PistiSan (#27227) üzenetére


ToniSlow
senior tag

Egész egyszerűen arról van szó hogy az OxygenOS szoftveresen nem támogatja egyik készüléken sem. Custom ROM talán opció lehet. Vagy pedig fellelhetőek jellemzően xda-n leírások hogyan oldható ez meg OOS alatt, de meggondolandó hogy neki merjen-e állni az ember mert le lehet gatyázni a készüléket.

[ Szerkesztve ]

(#27229) AcCEsS


AcCEsS
senior tag

Van új Béta:

Launcher
Improved search tags in App drawer
Added "New installs" category tag in App drawer
Improved app list for hidden space and toolbox

Camera
Optimized switching between front and rear camera

Multimedia
Added capability to scrub/seek through AAC audio file timelines

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#27230) ToniSlow válasza AcCEsS (#27229) üzenetére


ToniSlow
senior tag

Ez az utolsó beta nagyon gyengére sikerült. Ment a parasztvakítás hogy kiadják a 8.1-et, alapvetően arra számítottam hogy az utolsó beta-ban benne lesz. Nem tudom hogy teszteletlen 8.1-et hogyan fognak majd stabil verzióóban kiadni, sanszos hogy sehogy. Én személy szerint csalódott vagyok ez miatt. Tudom hogy van egy csomó custom ROM, de a fényképek minősége ugye a gyári ROM-al a legjobb. Custom ROM-al akkor lenne az igazi ha lenne treble support, de hát ugye azt is megvétózta az OP. Egy biztos: a következő készülékem tuti AndroidOne-os lesz, bárki is legyen a gyártó.

(#27231) YAS-dude válasza ToniSlow (#27230) üzenetére


YAS-dude
őstag

Nem mondták, hogy kiadják a 8.1-et, sőt, azt mondták, hogy nem.

(#27232) ToniSlow válasza YAS-dude (#27231) üzenetére


ToniSlow
senior tag

Tényleg?

Q: What are your plans regarding software updates?
A: We know every member of our community wants the latest updates. The official Android 8.1 update will be rolled out for the OnePlus 5/5T soon, followed by official Android 8.0 updates for the OnePlus 3/3T. OnePlus 3/3T users will have Android 8.1 official release in the mid-2018.

(#27233) YAS-dude válasza ToniSlow (#27232) üzenetére


YAS-dude
őstag

Ó, bocsánat, erről lemaradtam! Szuper hír!

(#27234) PartyShan


PartyShan
aktív tag

Berendeltem Macika által javasolt tempered glass-t és igaz, hogy teljes felületen tapad, de a széleknél levegős nem hajlik rá a kijelzőre. Mellékeltek is hozzá kitöltő folyadékot. Úgyhogy én nem ajánlom ezt az üveget.

(#27235) PistiSan válasza PartyShan (#27234) üzenetére


PistiSan
addikt

1 évig használtam fóliával, utána le szedtem, nekem meg felel nélküle is, a tapintása sokkal jobb a kijelzőnek csupaszon.
Egy nagyobb karc van csak rajta, a többi hajszál karc meg csak akkor látszik ha erős napfényben direkt keresem őket.
Legközelebbi telefon vásárlásnál ha lehet sík kijelzőt veszek, tokban hordom a telefont, de a széleinél elég zavaró.
Kíváncsi vagyok hány évet fog kihúzni mellettem a telefon, remélem még legalább 2-t bírni fog.

(#27236) zhata válasza PistiSan (#27235) üzenetére


zhata
senior tag

Kezdettől fogva elleneztem. Egy régi mobilomnál (Sony Xpeia Ray) azzal kezdtem, hogy a gyárit leszedtem.
Szerintem divathóbort. (Ez magánvélemény volt, nem akarok senkit sem megbántani, kinek a pap, kinek a papné.)
Az is biztos, hogy még legalább 1 évig megmaradok a telefon mellett, ez a teljesítmény és skálázhatóság mindenre elég. Nem beszélve arról, hogy nincs notch és egyedien szép a telefon.
Viszont a végtelen színárnyalat szerintem nem igaz, mert sötét hátterű filmek esetében rendszeresen rozsdavörös-fekete "felületek"látszanak.

(#27237) PartyShan válasza PistiSan (#27235) üzenetére


PartyShan
aktív tag

Én is szeretem az üveg tapintását és ezért akartam tempered glass-t. Most még volt itthon egy fólia fóliám :) amit felraktam rá, ha ez elhasználódik akkor leszedem és csupaszon lesz. Nálam fél éves koráig volt mindenféle védelem nélkül használva. Ebben az időszakban kibírt egy görögországi nyaralást bármiféle karc nélkül, pedig voltam homokos tengerparton vele. Én is még több évre tervezek a telefonnal, ugyanúgy vagyok ahogy Te.
(#27236) zhata ilyet én nem tapasztaltam soha.

(#27238) pècsimunkás válasza PartyShan (#27237) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Èn is leszedtem a fóliát kb 1 ève . Tènyleg sokkal jobb használni fólia nèlkül. Viszont , hetek alatt teli lett karcal , úgy , hogy vigyáztam rá . A gyári fólia egy èv után szebb volt , mint fólia nèlkül 1 hónap után.
Decemberben kijelző cserèn esett át a telefon , azóta újra fóliával használom . Kb 1-2 hajszál karc van rajta , ha nagyon nèzem , akkor lehet látni . Szóval marad rajta a fólia , amíg műkszik a telefon . Lehet GG akármennyi - ez azt hiszem GG4 , de simán tud karcolódni.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#27239) zhata válasza PartyShan (#27237) üzenetére


zhata
senior tag

Erre gondoltam. A legjobb minőségű filmeken is megjelenik.

(#27240) PartyShan válasza zhata (#27239) üzenetére


PartyShan
aktív tag

Ez melyik film? Megnézném a telefonon is nem csak a képernyőmentést.

(#27241) zhata válasza PartyShan (#27240) üzenetére


zhata
senior tag

Bordertown, 2006.
De nem csak erre jellemző, még másfél gigás jóminőségű filmeknél is gyakori. A korábbi telefonomnál (Samsung Galaxy Alpha - super amoled) ez szóba sem jött.

(#27242) HSM válasza zhata (#27239) üzenetére


HSM
félisten

Mit kéne nézni? :F

(#27243) zhata válasza HSM (#27242) üzenetére


zhata
senior tag

Ez a képernyőmentés sajnos nem hozza vissza azt a látványt amit a filmben látok. Bizonyos sötét jeleneteknél zavaró elsősorban vöröses színkontrasztok vannak egyenletes színátmenetek helyett. Nem csak itt, hanem egy csomó filmnél tapasztaltam.

(#27244) zsoltiz válasza zhata (#27239) üzenetére


zsoltiz
aktív tag

Vannak képernyő tesztelő programok, amik különböző színeket és szinátmeneteket jelenítenek meg. Nézd meg egy ilyen programmal a telódat. Ha ott is látod a hibát akkor vagy tényleg a kijelződ ilyen vagy a szemed túl jó :) De szerintem inkább a videók tömörítésében lesz a kutya elásva. Szerintem másfél gigás film az nem feltétlenül túl jó minőségű, átlag HD filmek 4GB fölött szoktak lenni, a full HD meg még több.

(#27245) HSM válasza zhata (#27243) üzenetére


HSM
félisten

Milyen színmódban van nálad? Én sRGB-ben nem tapasztaltam ilyet, viszont az alapértelmezett profil nálam teljesen szürreális pirosakat produkál.

(#27246) zhata válasza zsoltiz (#27244) üzenetére


zhata
senior tag

Mondasz valamit, arra én is gondoltam, hogy a filmek túltömörítettsége is bezavar. Tudsz ilyen képernyő tesztelő progit ajánlani, vagy Gugli? Csak az zavar egy kicsit, hogy a már említett készülékkel semmi ilyen probléma nem volt.

(#27247) zhata válasza HSM (#27245) üzenetére


zhata
senior tag

sRGB-ben. Ugyanazért amiért Te is.

(#27248) ilyr válasza zhata (#27247) üzenetére


ilyr
tag

DCI-P3-at próbáltátok már? Nekem szimpatikusabb a színvilága mint az sRGB-é... Mondjuk csak 3T-n működik, amiben kompatibilis a kijelző.

(#27249) HSM válasza zhata (#27243) üzenetére


HSM
félisten

Néztem tesztábrát, nekem jónak tűnt. Nálad ezen látni valamit? [link]
Mondjuk a szuper amoled-en semmit nem láttam a 4%-os csíkból, asztali sima olcsó IPS monitoron persze hibátlan....

(#27248) ilyr: Enyémben a régebbi, elvileg nem kompatibilis kijelzőfajta van. Simám megeszi a DCI-P3-as profilt, és egészen jó is vele. Mondjuk nem használom, mert nincs hozzá tartalmam, ami ezt használná, az sRGB-s cuccoknál pedig ezzel sem tökéletesek az árnyalatok, bár ezerszer jobb, mint a gyári alap profillal.

(#27250) PartyShan válasza ilyr (#27248) üzenetére


PartyShan
aktív tag

Ez nem egyenlő a színbeállításoknál a "puha" opcióval? Én úgy tudom Op3-nál is aktiválható bár még működő leírást nem találtam.
HSM: nagyon halványan látom a 4%os csíkot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.