Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-08-12 16:10:56

LOGOUT.hu

Philips LCD és LED TV-k téma összefoglalója

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#832) BeryBp válasza bonyek (#828) üzenetére


BeryBp
csendes tag

Hasonlóan jártam: Finnország esetén egy órával el volt tolódva a műsorújság, ami normális, mivel Finnország nincs egy időzónában velünk. Svédország még igen, de a Finnek már kelet-európai idő szerint élnek.

Nálam (PFL9664H) ez volt a megoldás:
- újból elkezdtem a csatornák beállítását;
- hagytam az országot Finnországon;
- nem indítottam el az automatikus keresést, hanem átléptem a mellette levő Beállításokra (kíváncsi voltam, miben tér el a Magyarországtól);
- kiléptem a Beállításokból;
- nyomta egy balra nyilat, hogy visszajussak az országválasztáshoz;
- kiválasztottam Magyarországot;
- ismét nem indítottam el a keresést, hanem be a mellette levő Beállítások funkcióba;
- itt beállítottam, hogy csak a digitális csatornákat szeretném keresni (analógot nem);
- láttam, hogy az egyéb értékek maradtak ugyanazok (jééé!);
- kiléptem a beállításokból;
- elindítottam az automatikus csatorna keresést.

Bocs, ha pontatlan menüpont megnevezéseket használok, nem vagyok TV előtt, emlékezetből írom!

Ezek után megtalálta az összes digitális csatornát (Digi TV a szolgáltató) és az összes analógot is (emlékszünk, ugye, hogy analógot nem kértem a beállításokban?! :)). És rendben voltak a műsorújságban is az időpontok, hiszen már Magyarországon álltam.

Na most, hogy ez netán egy firmware bug, hogy így áthozza a Finnországi beállításokat véletlenül, azt nem tudom, Az is lehet, hogy a fenti lépésekből valamelyik felesleges, de nem volt kedvem tovább próbálgatni, hogy mi a minimálisan elegendő a jó végeredményhez :)

Volt akinek az segített (korábbi hozzászólásban olvastam), hogy gyors keresés helyett Teljesre állított a beállításokban Magyarország kiválasztása után. Ezt is érdemes kipróbálni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.