Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Freddy76

    addikt

    Én nem vagyok leseggelve ettől a Tesla-kilövéstől, finoman szólva sem...

    57 éve volt ember az űrben először. Jövőre lesz 50 éve, hogy először lépett ember a Holdra. Már van olyan ember alkotta eszköz (Voyager-1), ami elhagyta a Naprendszert, és a mélyűrben száguld. 70 év alatt a propelleres repüléstől eljutottunk oda, hogy hamarosan ember mehet a Marsra. Számtalan érdekes dolog történt (és történik) a világűrben. Erre most tényleg attól vagyunk oda, hogy egy amerikai milliárdos kilőtte az autóját a világűrbe? Hogy bebizonyosodott, egy amerikai milliárdos megteheti, hogy kilő két tonnányi értelmetlen szemetet a világűrbe? Ráadásul mindezt elég vaskos amerikai adófizetői pénzből, merthogy a Space-X elsősorban nem Musk pénzét égeti, hanem azt a támogatást, amit a NASA-n keresztül kap.

    Lehet, hogy ez óriási mérnöki teljesítmény. Megjegyzem, eljuttatni mondjuk ezer tonna lószart az északi sarkra kézmeleg állapotban, és ott várat építeni belőle, szintén lenyűgöző teljesítmény. Hogy mi az értelme kézmeleg lószarból várat építeni az északi sarkon? Nos, kábé ugyanaz, mint nap körüli pályára állítani egy (amúgy nyilvánvalóan működésképtelen) autót.

    Az, hogy a rakéta három fázisából kettő visszajött, nagy hír, rakétával ilyet még nem sikerült csinálni.

    "Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés