Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#71601) Balinov válasza Studi (#71590) üzenetére


Balinov
félisten

Egyetértek, finom motorikus mozgást nem lehet kapacitív kijelzőn megtanulni

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#71602) Studi


Studi
addikt

Tesla az űrbe? Lóf@sz!
Skoda goes to Mars!

(#71603) gorgo


gorgo
őstag

Film és könyvajánló.
A film még nincs kész :), a könyvet meg még nem olvastam, :DDD de nagyon komoly ajánlókat kapott..
Várós mindkettő. Márc. 1-el költözöm, utána lesz időm olvasni is...

Sorozat és könyvajánló.
A könyvet olvastam, nem lehet letenni, annyira olvastatja magát, kurvajó.
A sorozat meg hát, kiderül. Ha fele jó lesz mint a könyv, nézős! :)

[ Szerkesztve ]

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#71604) spanyoll válasza gorgo (#71603) üzenetére


spanyoll
addikt

Könyvet olvastam, nekem 9/10. Nagyon tudom ajánlani!

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#71605) Balinov válasza gorgo (#71603) üzenetére


Balinov
félisten

Hmm, Az altered carbonba épp tegnap botlottam bele Netflixen, lehet hogy ma meg is nézek egy részt, míg Patrikkal puhizunk délután.
Köszi az ajanlót :R

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#71606) Freddy76 válasza Balinov (#71605) üzenetére


Freddy76
addikt

Azon gondolkozom, hogy az i-t írtad el u-ra, vagy a k-t írtad el h-ra? Mindkettő kiváló apa-fia program, bár az anyuka komfortérzete szempontjából nem mindegy :DDD .

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#71607) Balinov válasza Balinov (#71605) üzenetére


Balinov
félisten

Takeshi Kovács? Most komolyan? :))

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#71608) madgie válasza Balinov (#71607) üzenetére


madgie
titán

Yep. Legalábbis akkora poén, mint angolórán a fakanál.

(#71609) gorgo válasza Balinov (#71607) üzenetére


gorgo
őstag

Főleg hogy kovax :))

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#71610) Balinov válasza gorgo (#71609) üzenetére


Balinov
félisten

A sorozatban Kovacs

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#71611) Studi


Studi
addikt

Nyeh, magas autó, lágy, komfortos rugúzással, s aztán ott a baj...

(#71612) Balinov válasza Studi (#71611) üzenetére


Balinov
félisten

Tegnap állt egy duster keresztbe előttünk, pedig csak saras, vizes és enyhén lejtős szakasz volt. 2013 rendszam alapján, gondolom a gyári, tukorre kopott gumik miatt.

Egyből Merci jutott az eszembe ;]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#71613) Freddy76 válasza Studi (#71611) üzenetére


Freddy76
addikt

A Dacia egyik problémája a borulékonyság. Persze normál körülmények között, normál vezetési stílussal ez a veszély nem fenyeget, de ha pl. Merci felesége egyszer úgy dönt, hogy 130-cal kanyarodik be a Lidl parkolójába, akkor nem árt, ha be van kapcsolva a biztonsági öv.

A héten kaptam az egyik ügyfelemtől egy ilyen whisky-t. Ilyenkor mindig elgondolkozom azon, hogy ezt el kellene rakni, vagy valakinek nagyon exkluzív ajándéknak, vagy azért, hogy később értékesítsem, ezeknek azért tud nőni az áruk. Jelen esetben is legalább két másodpercig hezitáltam, mielőtt kibontottam volna. Érdekes cucc, a színe teljesen sötét, illata először semmi, majd odaver a kávé, gyümölcs, és jön a sherry jellegzetes illata is. Az íze elég nehéz, majdnem 60 fokos, szóval kicsit hagyni kell levegőzni, és ehhez lehet adni kevés vizet. Nagyon jó ital, az ára mondjuk durva. Én ennyiért nem vennék whisky-t, ez már azoknak a gazdagoknak való, akik szerint ha meg kell nézned, hogy mennyibe kerül, nem veheted meg...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#71614) Mercutio_ válasza Studi (#71611) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ez még a legelső verzió, de nyilván ésszel kell vezetni a dobozokat :K

Studi: A dusi becsapós, mert 1,16 T

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#71615) Studi válasza Freddy76 (#71613) üzenetére


Studi
addikt

Erre mondom, hogy sokszor ezek a böszmeteg járgányok teljesen hamis biztonságérzetet adnak. A tömegük viszont, az utakon felbátorodva könnyen gyilkos többletté válhat. Eltorzult a személyautó-gyártás.

(#71616) Freddy76 válasza Studi (#71615) üzenetére


Freddy76
addikt

Meg a popszakma.

Amúgy tényleg. Soha nem értettem ezeket az ún. SUV-okat, azaz a terepen soha nem használt, és nem is igazán használható terepjárókat.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#71617) Balinov válasza Freddy76 (#71616) üzenetére


Balinov
félisten

detto, amig nincs benne AWB es/vagy nyomatekra hangolt motor/valto, addig csak egy magas doboz, anyukaknak/apukaknak kivinni a gyereket az edzesre.

Mondjuk azert az elsokerekes IX35 az 1.7D-vel egesz szepen vitt bennunket fel a kalderaba Tenerifen, ahoz kepest mennyire zergebaszo felkapszkodni tengerszintrol 2200+ meterre a kanyargoson meglepoen kevesszer kellett combosan visszavaltani.

Freddy, hamar itt vagy, tudom, hogy Lego buzi, ize fanatikus vagy. Lepin Lego klonokrol van szemelyes vagy olvasott tapasztalatod?

Patrik karacsonyra kapott egy hajosat (keresztszuloktol), meg most hogy beteg volt multheten, felviditando egy 42084-at, tegnap meg nem birtam az Argosban otthagyni 9.99€-ert egy 60180-et, de ha ez tovabbra is igy megy, sose lesz O12-40/2.8-am, mert Legoba materializalodik az ara :W :DDD Ezert gondoltam, legkozelebb egy Lepin klon-t mar igazan ki kene probalni.

[ Szerkesztve ]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#71618) Freddy76 válasza Balinov (#71617) üzenetére


Freddy76
addikt

Jaj, ez a Lepin téma nekem vörös posztó... Ez lopás. A Lego nem csupán egymásra helyezhető kockák, ennél sokkal több. Minden készlet mögött ott a meló, a tervezés, a design, stb. A Lepin nem azt csinálja, hogy gyárt kockákat és elemeket, hanem 100 %-ban másolja a Lego készleteket. Ugyanaz a készlet, ugyanazon elemek, ugyanazon összerakási útmutató, még a doboz is ugyanaz, egyedül a Lego feliratot cserélik ki Lepinre. Ez számomra a gusztustalan lopás kategóriája.

Emellett a Lepin minősége kérdéses. Sokan leírják, hogy nem illeszkednek az elemek rendesen, kiállnak pöckök, stb. Ez persze viszonyítás kérdése, ha a Lego (meglehetősen magas ) minőségéhez nézzük, akkor valamivel gagyibb, de játszható. Ami engem jobban zavar, az, hogy miből van. Voltam a Lego gyárban, a fröccsöntés során szinte műtői a sterilitás, és ha a gyerek lenyel egy műanyag elemet, az szépen végigmegy rajta, de semmi baja nem lesz, mert semmi mérgező nincs benne. Abban viszont biztos vagyok, hogy ha a biztonságos festék gallonja egy dollár, a nukleáris hulladékból gyártott mérgező festék gallonja 99 cent, akkor a Lepin gyártója az utóbbit veszi.

Én nem vennék Lepint; ha nem telne Legóra, nem játszanék (mondom ezt most, remélem, így is lenne). Mondjuk én filmet, zenét, játékot sem töltök le, hosszú ideje az egyetlen általam megnézett, nem legálisan megvásárolt, letöltött film a Spartacus első évada volt...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#71619) jjeahh válasza Freddy76 (#71616) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Én sem értettem soha ezt a SUV mániát, de hát a divat, az divat... A Duster amúgy nem pont arról híres, hogy terepen is használható?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#71620) Balinov válasza Freddy76 (#71618) üzenetére


Balinov
félisten

Utána olvastam, eléggé felejtős,, szerintem maradok az eredetinél.

Ja, hogy fajditsam a szíved, úgy néz ki hogy megnezzuk a legilandot Dubaiban :))

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#71621) Studi válasza jjeahh (#71619) üzenetére


Studi
addikt

Biztos nem, hurkapálcákból van a felfüggesztése, alig van benne több anyag, mint a régi Swiftemben. :)
Lada Niva. Az való terepre. :)

(#71622) spanyoll válasza Studi (#71621) üzenetére


spanyoll
addikt

Ne is mondd, régi tervem összerakni egy Nivára elmenni néha bohóckodni terepen.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#71623) Byk01 válasza jjeahh (#71619) üzenetére


Byk01
senior tag

A SUV egyrészt divat, másrészt a magasabb üléspozícióból jobban áttekinthető a forgalom, harmadrészt meg öregszik a nyugati társadalom, és könnyebb ki- beszállni egy magasabb autóból/ba, így emiatt is nő az igény rájuk.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#71624) jjeahh válasza Byk01 (#71623) üzenetére


jjeahh
nagyúr

"harmadrészt meg öregszik a nyugati társadalom és könnyebb ki- beszállni egy magasabb autóból/ba"

Szerintem inkább hízik :DDD . Durva, hogy a haveri körömben lassan csak az nem hízott el, aki egyáltalán nem hajlamos rá :( . Én meg képtelen vagyok ennyi montizás, túrázás mellett hízni 3-4 kilót, mert legalább annyi még simán elférne rajtam :DDD .

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#71625) rbalint88 válasza Studi (#71621) üzenetére


rbalint88
addikt

A niva az nem is valo mashova, mert gyakorlatilag negyven ev gyartas alatt nem sikerult megugrani azt a szintet, hogy ne uzemoras legyen. Kicsit utana kell olvasni, egy sapka szar az az “auto”.

Ellenben az 1998-as The Glenrothes whisky igen finom.

(#71626) cdl válasza Byk01 (#71623) üzenetére


cdl
senior tag

Ott a pont.
Pár éve használunk egy CX 5-öt.
Nagyon jó a magas űléspozició.
Kényelmes beszállás, könnyű belepakolni, nagyon jól átlátható a forgalom körülötted.
Természetesen nem kell feszegetni a határait, nem lesz olyan stabil, mint egy alacsony autó.
Egy hátrányát találtam, a kerékpárszállítás a tetőn nem igazán működőképes.
Annyira magas, hogy biztonságosan nem tudtam feltenni rá a kerókat.
Így a vonóhorgos megoldást választottam, ami sokszorosa volt árban sajna.

(#71627) Ear001 válasza spanyoll (#71622) üzenetére


Ear001
addikt

Lada Nivát akarsz? Nem egyszerűbb egy szopóálarc?

Suv mánia okai? A nagy terepjáró menő. Emlékeztek még a polgári Hummerekre? Magasan ülsz, jobban átlátod a forgalmat, a környezetet és biztonságosabbnak tűnik vele a közlekedés. Ezzel indult, de rendes terepjárót gyártani drága, így az autógyárak lenyesték a nem kellő dolgokat, és maradt az érzet.

(#71628) spanyoll válasza Ear001 (#71627) üzenetére


spanyoll
addikt

Azért gondoltam a nivára, mert olcsón hozzá lehet jutni. Igazából bármilyen magasabb terepre való kocsi jó lenne, de mivel annyira hobbira lenne, hogy nagyon, ezért nagyon nem prioritás.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#71629) gorgo


gorgo
őstag

En életemben 1x voltam terepen, vittek egy 30-40 éves Toyota valamivel, ami sztem az atomtámadást is túlélné. Ki is rázta a lelkem is, de azért örök élmény volt :)

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#71630) jjeahh válasza Ear001 (#71627) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ha már totalcar és terepjáró, annyira nem vagyok autószaki, de ezek nekem mindíg szimpik voltak, viszont valamiért sosem gondoltam rájuk úgy, mint egy valódi terepjáróra... aztán amikor tavaly mellettem egy kigurult tök könnyedén egy brutál meredek köves-sáros vízmosásban, ahol még autót életemben nem láttam, az állam a földön koppant :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#71631) Byk01 válasza jjeahh (#71630) üzenetére


Byk01
senior tag

Ha már terepjáró

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#71632) jjeahh válasza Byk01 (#71631) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Szekszi :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#71633) Ear001 válasza jjeahh (#71630) üzenetére


Ear001
addikt

Hát a Toyota Land Cruiser mindig is remek terepjáró volt, de vagy egy évtizede már bárkivel a sofőrülésben is az. Megnyomod a megfelelő gombokat és uccu. Aztán ha belejössz, már nem kellenek a gombok. Ezt nekem Korzikán volt alkalmam megismerni, ahol egy hétig autóztunk nem egészen autóútnak kinéző vízmosásokban és hegyeken. Általában csak mi voltunk, meg pár bátor endurós:

És sarazni is nagyon jó vele:

(#71634) Mercutio_ válasza Studi (#71621) üzenetére


Mercutio_
félisten

A 4x4 Duster alatt a Nissan X-Trail felfüggesztése van, szóval a pálcikák max a 4x2-re igazak.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#71635) Studi válasza Mercutio_ (#71634) üzenetére


Studi
addikt

Ez épp egy 1st gen AWD szerintem. :)

Ettől még nincs baja az autónak, de komolyabb terepre szerintem van jobb választás. Csak vicces látvány, a Suzukival mögéállok akkor épp ezt látom. :)

(#71636) Real_Necro válasza spanyoll (#71628) üzenetére


Real_Necro
veterán

Fateréknak van egy kis 1,6os benzines majdnem 30 éves Vitarája. Kompromisszumokkal, de elég jó terepre. Én a Jimnyt teszteltem Korfun, bár annyira nem rögös úton mint a Toyotás képeken, de azt is korrektnek találtam. :)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#71637) jjeahh válasza Ear001 (#71633) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Élmény lehetett :K :))

Real_Necro: Ha már pici terepjáró, párszor gyimeseket és csíki havasokat megjártuk mi is valami kis daihatsu-val, talán terios volt, de lehet, hogy feroza :F , én azon is meghökkentem mennyire jó, bár egy ilyen kisméretű és magas kocsiban terepen gyakran érzi úgy az ember, hogy életveszélyben van és mindjárt felborul az egész kóceráj :DDD . De valójában nem igazán, tök jól teszik a dolgukat... Amúgy ezzel a márkával mi van, létezik még?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#71638) Ear001 válasza jjeahh (#71637) üzenetére


Ear001
addikt

Hát igen, a dőlés az fura a terepjárókban. A legtöbben műszer mutatja, éppen hány fokos a csáléság. Amikor már nem az ülésben ülsz, hanem az ajtón, és seggedben a babszem, hogy még egy mili, és borul a kocsi, akkor ránézel a műszerre, és látod, hogy még 10 fok bőven benne van a mutatványban.

A Daihatsu köszöni, él és virul mint a Toyota egyik almárkája, de annyira különleges kocsikat gyártanak, hogy a magyar piacon nem éri meg jelen lenniük.

(#71639) Studi válasza Ear001 (#71638) üzenetére


Studi
addikt

Sőt, az egész európai piacon nem túl aktívak. Ők ezekben a japán belpiacos kis mütyűrökben voltak mindig is jók, amik ide eljutottak (Cuore), azok már a nagyobbak voltak. :DDD

(#71640) Ear001 válasza Studi (#71639) üzenetére


Ear001
addikt

Igen, a Daihatsu igazi kei-car nagyhatalom.

[ Szerkesztve ]

(#71641) Mercutio_ válasza Studi (#71635) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jó, de nem is mondja magáról, hogy ő terepjáró, sima összkerekes suv-nak hívják, és a linkelt tesztet ha megnézted, azok közt szépen teljesít.
Ha valaki offroad-ozni akar az meg nézzen utána mi való oda:DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#71642) aleister


aleister
veterán

Urak, Újpest, Szusza Ferenc stadion környékén mozog valaki?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#71643) crey válasza aleister (#71642) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Én nagyon ritkán, és csak elmegyek mellette.

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#71644) aleister válasza crey (#71643) üzenetére


aleister
veterán

Köszi, de a közelben való lakhely, munkahely szerencsésebb lenne. :)

Hardveraprón kinéztem egy vga-t, de az eladó nem akarja vidékre postázni. Anno Mr Csizmás kolléga segített hasonló esetben, de az ugye másik városrész volt.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#71645) Studi válasza aleister (#71644) üzenetére


Studi
addikt

Negatív, de van eladó VGA-m. :DDD

(#71646) Mr.Csizmás válasza aleister (#71644) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

szerintem tud arra kanyarodni a céges sofőröm :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#71647) aleister válasza Mr.Csizmás (#71646) üzenetére


aleister
veterán

Húú, nagyon köszi a felajánlást, de nincs már pofám megint Téged fárasztani a kis hülyeségeimmel. :) :R

(#71645) Studi
Samsung ramos 1060? :)

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#71648) Mr.Csizmás válasza aleister (#71647) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

azóta már a nagy kéknél dolgozok, szóval ingyen utazok :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#71649) Mercutio_ válasza aleister (#71647) üzenetére


Mercutio_
félisten

Sajnos lázasan fetrengek itthon, így nem tudom bevállalni:(

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#71650) aleister válasza Mr.Csizmás (#71648) üzenetére


aleister
veterán

Szerintem már anno is a BKV szponzorálta a dolgot...persze, ha most a rendőrségre gondoltál "nagy kék" alatt, akkor nem szóltam. :)

Inkább a rászánt idő miatt gondoltam, hogy nem élnék vissza kedvességeddel. :)
De természetesen, ha valóban nem gond ez, akkor megkereslek privátban jól. :R

(#71649) Mercutio_
Azért köszi! :)
Jobbulást!
Flu?

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.