Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22451) Novics válasza fi:zi'k (#22445) üzenetére


Novics
senior tag

Én sem vagyok hanyatt esve tőle eddig. Pláne azután, amit a kulisszás részben nyilatkoztak, hogy milyen szenzációs lesz. Na jó, azt mégsem mondhatták, hogy egy kalap lócitrom. :D
A könyvben azért a Kecske jobban megszívta a dolgot, nem csak simán kitekerték a nyakát, a Véreb sem rabolta ki a csókát, sőt, igazából őt verték át. Bár a legjobban eddig Shea zavar, mert az nagyon-nagyon-nagyon nem így volt a könyvben, sokkal... drámaibb volt az egész. És hiányolom Erős Belwast Dany mellől, ő még egy nagy figura a könyvben.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#22452) Studi válasza Mercutio_ (#22431) üzenetére


Studi
addikt

Mármint alaplap csere? De mire lenne érdemes váltani? Totál sötétben tapogatózom, ezért keresgéltem elsősorban az alaplapomba passzoló jobb procit, és úgy láttam azért van előrelépésre lehetőség.

Mit hoz egy jobb alaplap? DDR3, USB3? Manapság Intelt érdemes? :F

Ha maradok a mostani cuccnál, akkor milyen videókarit érdemes belepattintani?

(#22453) Agostino


Agostino
addikt

sziasztok

nem merész annyira : ) a rendes egyházi, nagy banzájra jó előre lefoglaltunk hivatásos, profi fotósokat. a polgári része viszont családi. lesz a párom meg én, szülök nagyszülők, 20 perc a hivatalban, eszünk valamit egy random étteremben és négykor otthon vagyunk, megy tovább a nap, lemosom a kocsit : )) ha senkit nem érdekel nekem mindegy, gondoltam felajánlom, mert tudom, hogy vannak itt ügyes fotósok - a topikokat követem, még ha nem is posztolok - hátha kap valaki az alkalmon és szeretne ilyet is fotózni. szerintem az itteni szint azért önmagában sem egy gyenge valami, arra bőségesen elég, hogy kattintson mondjuk ötvenet, lesz belőle 5-6 jó amiket elrakunk. ha senkit nem érdekel a téma, akkor megkérem kollégámat akivel szoktunk fotósétákra menni, hogy ugorjon be már egy kicsit. én nyilván nem fotózhatok, hiszen főszereplő leszek : )

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#22454) Studi válasza Agostino (#22453) üzenetére


Studi
addikt

Viccelsz? Mostanában a selfie a legmenőbb! :DDD

Engem érdekelne is, de egyrész fullamatőr vagyok, másrészt helyileg is kiesik most. :)

(#22455) *Ropi* válasza Agostino (#22453) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ja, így már más a gyerek fekvése. :) Azt ki fotózza?

(#22449) gorgo: Spec. az a hétvégém pont szabad (úgy volt, hogy költözöm ezért munkát sem vállaltam), de végül nem terv szerint alakult, így legalább pihenhetek (próbálom a jó oldalát nézni). :))

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#22456) JohnyBlue válasza Agostino (#22453) üzenetére


JohnyBlue
őstag

És nekik már nem fért bele a költségvetésbe egy 20 perces polgári ? :)

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#22457) Agostino válasza JohnyBlue (#22456) üzenetére


Agostino
addikt

de. csak az pécsen lesz egy hónap múlva : )))))))

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#22458) *Ropi* válasza JohnyBlue (#22456) üzenetére


*Ropi*
félisten

Külön napon van (ami szintén Szombatra esik), ezért pluszban kellett volna fizetni érte.

(#22457) Agostino: Pécsen? Bazsó Dia / Lévai Gábor / Bergics Balázs? ;)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#22459) JohnyBlue válasza Agostino (#22457) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Na az a klafa :)

Ismerős "kislány" is augusztusban polgárizik Budapesten (pár + 2db tanú) rá két hétre meg Debrecenben 40 fős banzáj...

Ennek én annyira nem látom értelmét. Polgári itt Templomis ott, vacsora amott ...

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#22460) Mercutio_ válasza Studi (#22452) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mármint lap+proci+ram, esetleg a VGA is, de be kellene áraztatnod a mostani cuccaikat és rákérdezni, hogy anyagilag jobb-e ha külön adod el a ramot, vga-t.
Ez után lehet gondókodnyi, amúgy ja, intel erősebb és takarékosabb, ha lesz vga egyértelmű, de nézd meg a Ph tesztben az AMD 4 magos APU*-kat, hogy teljesítenek játékok alatt, ha az elég és később se tervezel komolyabb gamerkedest az se rossz választás.

* APU=olyan CPU amiben van vga rész is.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#22461) Agostino válasza JohnyBlue (#22459) üzenetére


Agostino
addikt

az értelme esetünkben a következő: voltunk olyanon, ahol minden, de szó szerint minden egy napon volt. napi átlaghőmérséklet 33 fok, no joke. tizenegykor kezdődött a kreatív fotózás. napszak meg fények, hát, érdekes képek lettek. aztán rohammenet a hivatalba, utána rohanás át a templomba, aztán este banzáj. nagyon sok ez egy napra. mi ezért szedtük szét. most letoltjuk ezt a részt, annyira nem fontos, de kötelező elem ugye. kreatívkodás esküvő előtti napon kényelmesen a kora esti órákban a szép fények miatt. másnap este meg a nagy banzáj. simán csak nem kapsz agyfaszt a sok tennivalótól : )

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#22462) gorgo válasza *Ropi* (#22450) üzenetére


gorgo
őstag

Részben igaz, mondjuk megnézem azt aki 20 perc alatt beáll a piától. Igen, az utómunkát sem részegen kell persze.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#22463) *Ropi* válasza Agostino (#22461) üzenetére


*Ropi*
félisten

Egyébként én is ezt szoktam javasolni, hogy a kreatív fotózást külön napon csináljuk pont emiatt. :K

(#22462) gorgo: Attól függ, milyen piától... ;) :)) 10 perc alatt is teljesen bemattulhat valaki, ha eléggé szerencsétlen a körülmények együttállása (kialvatlan, nem evett előtte, meg a piakeverék is elég "morcos" :D). :U

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#22464) Real_Necro válasza *Ropi* (#22463) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ellenben azt is javasoltad, hogy aznap is jó, ha készül pár kép (pl a készülődés stb), mert ugye az az öröm csak ott látszik igazán az arcokon/képeken. ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#22465) *Ropi* válasza Real_Necro (#22464) üzenetére


*Ropi*
félisten

Persze, de én az előbb csak a kreatívról beszéltem. ;) :))

Vagy miért, nem látszott az öröm? ;] ;) :DDD

Nem értem a "kérdést"... :N

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#22466) Real_Necro válasza *Ropi* (#22465) üzenetére


Real_Necro
veterán

Úgy ok, csak a nagyon szétbontásra értettem. ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#22467) j.bravo válasza JohnyBlue (#22459) üzenetére


j.bravo
addikt

Pedig nem annyira ritka, ha erősen kétpólusú a rokoni/baráti kör és hisztiz(né)nek az utazás (+szállás stb) miatt.
Egyik legjobb barátomnak is Szegeden volt a polgári (ő odavalósi), és egy kis lagzika, rá egy hétre pedig Zalaegerszegen a templomi (értelemszerűen a feleség odavalósi), és még egy kis lagzika :D
Húgoméknál minden a férj szülővárosában, Mmóváron volt, de ők tudtak szervezni (kulturált, tiszta) kollégiumi szállást a násznépnek jó áron, és mi nem hisztiztünk az utazás miatt.

Whatever.

(#22468) Balinov válasza Freddy76 (#22447) üzenetére


Balinov
félisten

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#22469) *Ropi* válasza Real_Necro (#22466) üzenetére


*Ropi*
félisten

Jaaa. :) Végül is veletek is 1 nap e-session + 1 nap eski + 1 nap kreatív volt, viszont 0 rohanás. :)) Ennél jobban már tényleg nincs értelme szétszedni. :U

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#22470) *Ropi* válasza j.bravo (#22467) üzenetére


*Ropi*
félisten

Egyes tájegységeken (Szeged mellett) ez bevett szokás, hogy külön időpontban tartják a lagzikat a lányos és a fiús háznál a saját családjuknak: a lányos házhoz csak a vőlegény szűk családi köre volt hivatalos, a következő héten meg fordítva, akkor a fiús házhoz csak a menyasszony szűk családi köre volt meghívva. Viszont a két lagzi együttes vendégszáma majdnem 400 fő volt. :))

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#22471) fi:zi'k válasza *Ropi* (#22470) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Én biztos nem bírnám ki 2x a saját esküvőmet. :DDD

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#22472) Studi válasza fi:zi'k (#22471) üzenetére


Studi
addikt

Bezzeg a nászéjszakát...! :DDD

(#22473) *Ropi* válasza fi:zi'k (#22471) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ugye M. nem olvassa a topicot? ;) :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#22474) m3ss válasza Balinov (#22468) üzenetére


m3ss
veterán

hahaha :DDD mondjuk tegnap annyira nem voltam vicces kedvemben, mi a **** ****** volt ez a piros lap? hol piros az europai biroval? sarga. sot ha barca csinalja uezt, valszeg a sertett kap egy sargat szimulalasert.

agostino: muhaha. azert mokas hogy ingyen szeretnel fotost de komponaljon jol, ne vakuzzon pofan es ugyes legyen. komolyan gondolod? lehet ilyet kerni szivessegbol amugy, de sztem inkabb haveri/barati korben kellene probalkozni...amugy 20 perc is erdekes, lehet maga az esemeny annyi, de ott kell lenni idoben, mindig elhuzodik, gondolom azt is szeretned ha nem nyers kepeket kapnal...mindezt ingyen?
nekem is kene vizvezetekszerelo meg autofenyezo mostanaban. nem tud vki par sorert? de qrvaugyes is legyen :K

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#22475) Real_Necro válasza fi:zi'k (#22471) üzenetére


Real_Necro
veterán

A szervezést mi sem, húzós volt az az 1 év. Ellenben a bulit akár minden évben. :))

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#22476) Freddy76 válasza JohnyBlue (#22459) üzenetére


Freddy76
addikt

Szerintem a hely Agostinoék esetében másodlagos. Itt élnek, gondolom, ezért lezavarják gyorsba a polgárit Budapesten. A bulis, templomos, fehérruhás hepaj Pécsett lesz, ahova, feltételezem van kötődés.

Ha az ifjú pár szeretne templomi szertartást is, én mindig javasolom, hogy a polgári más napra áttevésén gondolkodjanak el. Ha nincs is meleg, akkor is dupla macera, kétszer kell végigülni az uncsi szertartást a vendégeknek, többnyire bűnronda házasságkötő termekben. Nekünk is így volt, csütörtök kora délután megvolt a kötelező, voltunk nyolcan, utána ebéd, majd - érdekes egybeesés :DDD - én is vittem mosatni a kocsit. A Nagy Napon találka a templomban, szertartás, utána buli. Sokkal pihentetőbb, célszerűbb, praktikusabb.

Apropó polgári: mindig figyelem, hogy milyen zenéket tolnak a szertartáson az anyakövesek. Azt soha nem értettem, hogy miért ment nagyon a Rómeó és Júliából a Szívből szeretni, valahogy nem érzem esküvőre valónak azt a számot, amely olyan darabban hangzik el, amely végén a szerelmesek csúnyán meghalnak. A legkeményebb eddig az volt, amikor aláíráskor a Volt egyszer egy vadnyugatból a Játszd nekem a halál dalát ment. De két hete mindent vittek: gyűrűhúzáskor Eric Clapton Tears in Heaven-je szólt. Igen, az a dal, amit a négy évesen balesetben elhunyt kisfiának írt (kiesett a lakás erkélyén, az ötvenvalahanyadik emeletről).

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#22477) Freddy76 válasza m3ss (#22474) üzenetére


Freddy76
addikt

Csak nem olasz drukker vagy te is? Szegény :DDD :DDD :DDD :DDD Nem baj, a jelöltünknek is mondtam, szépen el lehet tenni az olasz mezt, így legalább nem kopik, jó lesz négy év múlva is ;] :P

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#22478) fi:zi'k válasza Studi (#22472) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Azt kb végig fogom aludni. ;]

(#22473) *Ropi*
Csak ritkán, erre azért figyelek. :DDD

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#22479) Studi válasza Freddy76 (#22477) üzenetére


Studi
addikt

A legerősebb bajnokságok válogatottjai (angol-olasz-spanyol) rútul elvéreztek. Ideje elgondolkodniuk egyrészt a terhelés mértékén, másrészt a külföldiek számán. Nagyon magas ez az évi meccsszám...

Persze jöhetnek ellenpéldaként az észak-amerikai profi bajnokságok, de ők nyáron soha nem játszanak, míg az európai focistáknak kétévente nyáron is tétmeccsek vannak, nincs idő normálisan regenerálódni.

(#22480) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Holnapi sörözésre mindenki feliratkozott aki jönne?????

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#22481) Real_Necro válasza Mercutio_ (#22480) üzenetére


Real_Necro
veterán

Párom csak akkor jön, ha lesz még rajta kívül hölgyemény. Erről van valami infó?

Ja, tali akkor hol és mikor lesz?

(#22482) Mercutio_ :

Ez esetben akkor ő is tud jönni. ;)

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#22482) Mercutio_ válasza Real_Necro (#22481) üzenetére


Mercutio_
félisten

Studi azt írta jön az ő +1-gye is, aki nem az én, vagy a te +1-ed :D ebből arra tippelek, hogy ketten lesznek csajok.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#22483) fi:zi'k válasza Mercutio_ (#22480) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Én mennék, csak nem tudok. :N

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#22484) Lassú Víz válasza Mercutio_ (#22480) üzenetére


Lassú Víz
őstag

A Staropramen honlapján megadott foglalási telefonszámon először kinyomták a hívásomat utána basztak felvenni a hívást. Nem jó indítás ez így részükről. Pedig foglalni csak kellene ha már leszünk kb 10-en.

Tipp? Menjünk a bevált Pivoba, vagy vigyünk dzsekit és kiülünk a Városház térre (ha lesz helyünk)?

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#22485) Freddy76 válasza Lassú Víz (#22484) üzenetére


Freddy76
addikt

Szerintem, ha nem esik, menjünk a Városház térre szerintem, vigyünk kabátot... Este hatkor szerintem lesz hely.

Ha mégsem, öt perc járóföldre rakás kocsma van...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#22486) Lassú Víz válasza Mercutio_ (#22482) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Studi-t lehet értelmezni így is meg úgy is amilyen egyértelműen bedobta azt a +1-et :W, ellentétben .mf-fel :R aki megértette, hogy mitől nem kell csomó hsz közül kikeresni, hogy ki jön.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#22487) Real_Necro válasza Lassú Víz (#22484) üzenetére


Real_Necro
veterán

Azt azért jó lenne tudni, tényleg lesz e még hölgyemény. Feleségem azt mondta akkor inkább legyen "kanbuli" és kimarad. Szóval csak akkor jön ha lesz más csaj(a) is.
Valamint jön még egy kollégám, nem jó fej és szereti a sört.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#22488) Studi válasza Mercutio_ (#22482) üzenetére


Studi
addikt

Nem, én +1-el írtam ki magamat, azért pontosítottam gyorsan, hogy ez a +1 nem az a +1. :) Egyedül érkezem. :)

szerk: ja, és bambizok, mert valahogy haza is kell jutnom... :U :(

[ Szerkesztve ]

(#22489) aleister válasza Studi (#22479) üzenetére


aleister
veterán

Volt egy tök jó kép erről FB-n, amit sajna most nem találok.
Angolul volt a szóvicc. Olyasmi volt, hogy mi a különbség a tea és az angol válogatott között? Mire a válasz, hogy a tea tovább volt a cup-ban. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#22490) rbalint88 válasza Studi (#22488) üzenetére


rbalint88
addikt

Teleport! :DDD Csak akkor bringával gyere.

(#22491) Studi válasza rbalint88 (#22490) üzenetére


Studi
addikt

Mint a kissebségi triatlon: leszalad a partra úszni egyet, és hazabiciklizik? :DDD

(#22492) rbalint88 válasza Studi (#22491) üzenetére


rbalint88
addikt

Nem, hanem mint haveromék: Fővám tér, Csepel. Hogy közte mivel mentek, az a mai napig kérdéses :D

(#22493) Novics válasza rbalint88 (#22492) üzenetére


Novics
senior tag

Ott mondjuk nincsen olyan sok varia. :) 2-es és HÉV. Bár a részeg ember kreatív. :)) Teleport nálam a bringakörön szokott előfordulni, meg a Caminon volt, hogy fogalmam sem volt, hogy hogyan jutottam el addig, csak ott voltam. Teljesen ki tudok kapcsolni.
Amúgy meg egy közlekedési fenomén vagyok. :U

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#22494) rbalint88 válasza Novics (#22493) üzenetére


rbalint88
addikt

Hajnal 3-kor? nem nagyon jár akkor semmi arra, maximum éjszakai busz, jó esetben félóránkét, rossz esetben kétóránként... Igen, van ilyen járat, ami tényleg kétóránként jár. :)

(#22495) Novics válasza rbalint88 (#22494) üzenetére


Novics
senior tag

Ja, ez igaz. :B
Én még csak nappal mászkáltam arra.

szerk: tutajt építettek és lecsorogtak a Dunán. :))

[ Szerkesztve ]

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#22496) Lassú Víz válasza Freddy76 (#22485) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Szerintem, ha nem esik, menjünk a Városház térre szerintem, vigyünk kabátot... Este hatkor szerintem lesz hely.
Ha mégsem, öt perc járóföldre rakás kocsma van...

Legyen így. Elvileg van ott sátor is, csak akkor el kell viselni valamelyik meccset.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#22497) Balinov válasza Agostino (#22461) üzenetére


Balinov
félisten

mintha a sajat eskuvomrol irnal..igaz, mi du. 1 kor keztuk a fotozast. olyanok is lettek a kepek

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#22498) Agostino válasza Balinov (#22497) üzenetére


Agostino
addikt

nekem az egyik legjobb haveromat szívatták meg így. gondolj bele mi lett azokból a fotókból. a lightroom highlites csuszkája tanácstalanul tárta szét a kezét... bonusz: a fotós memóriakártyája állítólag lerohadt, szóval a legtöbb fotó el is veszett. még szerencse hogy én is fotóztam, volt pótlás. bonusz kettő: őszinte bevallásuk szerint a saját képeim messze jobbak lettek, mint a felkért emberkek képei. meh...

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#22499) madgie válasza Balinov (#22497) üzenetére


madgie
titán

Hétvégén ilyen problémával fogok szembesülni, azon gondolkodom, hogy Debrecenben hol találok olyan épületet, ami belülről is modern, tele van formákkal, ívekkel. Grafikus a srác meg Giger rajongó, szerintem a kora délutáni fényviszonyokkal ötvözve egy ilyen beltéri forma-játék az, ami adná magát.

(#22500) Lassú Víz válasza Agostino (#22498) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Ezért nem XY photography-t kell felkérni. Egy megismételhetetlen eseményre egy profi tartalék eszközökkel, esetleg egy segéddel - aki szintén fényképez - felvértezve megy el. Tudja, hogy mikor hová kell állni és nem marad le képről mert pl. töltődik a vaku.

Lehet cimborákat is hívni, de akkor vállald azt is, hogy 'AS' szabvány szerinti képeid lesznek, és senkinek semmit nem vethetsz a szemére.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.