Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12201) TayRol válasza Balinov (#12187) üzenetére


TayRol
veterán

tildy hozta a 16 gigas N4-et Uk-ból 75e-ért. annál sokkal olcsóbban nem tutam volna ilyen telefont venni.:)

(#12202) Mercutio_ válasza spanyoll (#12200) üzenetére


Mercutio_
félisten

Látom valami pedó-party is bejátszott :DDD

aleister: Csak nem PSZF-re jártál, vagy középsulis koli volt?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#12203) Balinov


Balinov
félisten

multkor volt a GoDaddy-ro domainek kapcsan szo. Most jott email hirlevelbe, hogy 20% off ,ha 60 dodonal tobbet koltesz..

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#12204) #40935168 válasza Balinov (#12203) üzenetére


#40935168
törölt tag

Feszt van náluk vmi hülye off... :D nonstop.

(#12205) Balinov válasza TayRol (#12201) üzenetére


Balinov
félisten

áááá, szoval neked hozta :)) jo kis vas,

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#12206) Real_Necro válasza TayRol (#12201) üzenetére


Real_Necro
veterán

Elég jónak tűnik. ;)

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#12207) m3ss


m3ss
veterán

upc-vel budapesten milyen tapasztalataitok vannak? szakadozik vagy megbizhato?
vmi kombinalt csomag kellene, tv-vel...milyen szolgaltato van meg digin, upc-n kivul egyaltalan amiben erdemes gondolkodni?

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#12208) Freddy76 válasza m3ss (#12207) üzenetére


Freddy76
addikt

T. Nekünk otthon az van (net+tv+vonalas telefon), nincs vele különösebb baj. Az irodában upc van (net+telefon), ezzel sincs.

Ugyanannyi a baj mindkettővel.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#12209) Balinov válasza m3ss (#12207) üzenetére


Balinov
félisten

arra vigyazz, ha neked is a Cisco EPC3295 N-es gateway-t adjak, akkor a magyar UPC-s FW miatt nem lesz bridge modod. Cisco routermodemallat topikjaban olvastam.

szerk: HD Box-nak asszem otthon is a Cisco fele-t adja, 320GB hdd, viszonylag korrekt musorujsag (EPG), time shift, 2 adas szimultan rogzitese, emlekezteto. Igaz, hajlamos az elhalalozodasra, mi aprilis ota a 4-ik Cisco boxot nyuzzuk.

[ Szerkesztve ]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#12210) aleister válasza Mercutio_ (#12202) üzenetére


aleister
veterán

Könnyűipari Műszaki Fősuli. 3 ker, a Kandó mellett. Tele volt textiles, ruhaszakos, divattervező csajjal, mi meg páran médiás srácok.

Ej, beh szép idők voltak. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#12211) Mercutio_ válasza m3ss (#12207) üzenetére


Mercutio_
félisten

Konkrét címtől függ.
Van olyan, hogy az utca egyik oldalán a digi f*sza, a másikon meg hulladék, ott a upc hasít, és fordítva.
Szerintem mindegyik topicjában érdeklődj a konkrét hely/környék megadásával, hogy mik a tapasztalatok.

Aztán diginél pl. fizetni kell a fix IP-címért, régebben azt hallottam róluk, hogy elég hulladék a TV-adásuk, ehhez mondjuk nálunk sikeresen felzárkózott a upc :W Néha totál gáz egy-egy csatorna, vagy az is megesik, hogy bekockásodik 1-1 pillanatra (ritkán, mondjuk hetente 1x pár másodperc, de ...na....)
Ja asszem diginél a net az upload irányban jobb (szimmetrikus?) telekom/upc asszimetrikus.

aleister: Óóóó, akkor arany élet, minden nap svéd masszázs, stb.? :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#12212) aleister válasza Mercutio_ (#12211) üzenetére


aleister
veterán

Hát figy, csak annyit mondok, hogy infóból mindig jó voltam. Megbecsülni sem tudnám hány csaj vizsgáját írtam meg neten keresztül...de sosem pénzt kaptam hálából. :DDD
...hanem sütit. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#12213) Freddy76


Freddy76
addikt

Na, eladtam a d7000-ret. Egyelőre semmit nem veszek, hanem a fuji x20-ra veszek egy kis vakut, hogy beltérben se kelljen iso 400 fölé menni. Kompaktozok egy darabig, és majd kitalálom, mi legyen.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#12214) t_a_m_a_s válasza Freddy76 (#12213) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Kompaktozok egy darabig

téged ismerve úgy 3-4 hétig, aztán jön valami új cucc... :)) ;]

Holnap majd jól beletépünk...

(#12215) Freddy76 válasza t_a_m_a_s (#12214) üzenetére


Freddy76
addikt

A terv pont ez :P ...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#12216) Real_Necro válasza aleister (#12210) üzenetére


Real_Necro
veterán

Bécsi úti Kandó Koli. Ott laktam 2 évig, nyarat is beleértve. :)) Arra mi is jártunk csajozni, meg ők hozzánk koliba Klub 104-be. :P

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#12217) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Hm, jó ez a Pizza Forte. 17 perc alatt ideért a pizza. :D

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#12218) crey válasza Real_Necro (#12217) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Kedvenc házhozszállítós pizzériám itthon. Akarsz enni egy jót, próbáld ki a Chicago tésztát olaszkolbászosan. Durván tömény, de szerintem jó.

Viszont Chicagoval soha ne rendelj olyat, amin sok a feltét.... Az elrontja, mert elázik :(

U.I.: btw. Ott vannak tőled 150 méterre a Szentedrei túloldalán, csodálkozol? :P

[ Szerkesztve ]

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#12219) Mercutio_ válasza Real_Necro (#12217) üzenetére


Mercutio_
félisten

Forte?
Akkor az valami analóg cucc ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#12220) Balinov válasza Mercutio_ (#12219) üzenetére


Balinov
félisten

a futart ugy kell elohivni sotetszobabol.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#12221) A Zéé válasza Real_Necro (#12217) üzenetére


A Zéé
addikt

A Forte pizzája egész jó, a saláták viszont rohadt drágák lettek, és régen jobbak is voltak. Nekem a vastag tésztások nem jönnek be. :N
Tőlünk 3 percre van gyalog az újpesti, ide is kb ennyi idő alatt térnek ki :)

Just a simple Lineman...

(#12222) TayRol válasza Freddy76 (#12215) üzenetére


TayRol
veterán

Nekem hétvégén érkezik az új gépem. Nagyon kíváncsi vagyok...

(#12223) Larry303 válasza TayRol (#12222) üzenetére


Larry303
addikt

Mi is lett végülis?

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#12224) TayRol válasza Larry303 (#12223) üzenetére


TayRol
veterán

Majd meglátjátok.
:D

(#12225) Real_Necro válasza crey (#12218) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ami nem gombás, azt már mind végigkóstoltuk. Általában Chicagoit rendelünk, vagy normál tésztásban 45cm-t. ;) Itt lakom lassan 8 éve. ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#12226) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Ez feldobta a reggelemet:

Vásárló a piacon:
-Ne haragudjon, élő a ponty?
-Nem b@zd meg, felvételről van…

:D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#12227) aleister válasza Real_Necro (#12216) üzenetére


aleister
veterán

:K

Mindig a szemét Kandósokat hívták hozzánk kuvernak, mert ugye koleszon belül nagy spanságban voltak a fiúk.
Egyszer ki is dobtak, mert spriccelt ki némi sör az orromból, számból. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#12228) Mercutio_ válasza Real_Necro (#12216) üzenetére


Mercutio_
félisten

Volt ott valami gészségügyis suli is a környéken (talán még most is van :F ) azok is jóban voltak a kandós srácokkal ;]

Ropi: :C

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#12229) Real_Necro válasza aleister (#12227) üzenetére


Real_Necro
veterán

Óóó volt már olyan buli is, ahol reflektorral világítottak az aulában a függöny és ablak között kufircoló párra, valamint leállították a zenét és bemondták hangosba, hogy ugyan már, ez egy koli, keressenek egy üres szobát... :DDD

Mi jóban voltunk a kollégiumi nevelő tanárral is. Igaz, nem egyszer volt taj részeg, de a legemlékezetesebb az volt, mikor rájött a rókázhatnék, aztán szaladt 5. emeleten a mosdóra. Erre rászóltunk, hogy az a női! Skac meg "vette a lapot" és rohant át a túloldalra. Nem ért be a klotyóba, csak a mosdóig, azt töltötte tele. Majd miután nem ment le, elkezdte kézzel a piszoárba átmerni. :DDD

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#12230) aleister válasza Real_Necro (#12229) üzenetére


aleister
veterán

:D
Mondjuk tanártól szép az ilyen. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#12231) madgie válasza aleister (#12230) üzenetére


madgie
titán

Nekem pap ismerősöm volt hasonló szint, az még kutyább :D

(#12232) Mercutio_ válasza madgie (#12231) üzenetére


Mercutio_
félisten

Deszkás csuhások szevasztok! ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#12233) aleister válasza madgie (#12231) üzenetére


aleister
veterán

Szerintem nem. :)
Az egyház mindig is lófasz volt. Kb semmit nem várok el tőle.

Ellenben a tanároknak, pedagógusnak kellene a gyerekekből embert faragni. No persze a szülőkön kívül, de most egy ideális esetet feltételeztem. Szerintem sokkal több fegyelmezési jogkör, fizetés, tisztelet, és ezzel együtt felelősség kellene, hogy járjon ezzel a munkával.
Persze nem a szóban forgó -kb bébicsősz jellegű- nevelőtanárra gondolok, hanem általános és középiskolaira.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#12234) Mercutio_ válasza aleister (#12233) üzenetére


Mercutio_
félisten

Hm, emlékszünk még arra az időszakra, amikor a fityisz bevitte a politikát az iskolákba lelkes tanárok segítségével? :U

Tanárok bére mellett/előtt azok (képzésének) színvonalán kellene nem keveset emelni, no meg úgy ahogy van a tananyagot is réncbaszedni, mert a mostani.... :(

Papok témában érdemes elolvasni Moldova 40 prédikátor című könyvét (nem a későbbi oknyomozós/riporteres stílus, olvasmányos "történeli regény"-szerűen megírt mű) az mindent elmond róluk, és szerintem nem sok változott az eltelt 300 évben :N

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#12235) aleister válasza Mercutio_ (#12234) üzenetére


aleister
veterán

A politizáló tanárt egész egyszerűen el kell távolítani. Az iskola nem erre való.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#12236) Mercutio_ válasza aleister (#12235) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nemtom emlkészel-e, de amikor az iskolákban nyomultak kvázi a tantestület felét ki kellett volna rugni ez esetben ;]
Az egyébként is jobbára sértet, kicsinyes és önigazolási kényszeres enberek harctreként funkcionáló tantestületekben így ujabb harcvonalak nyíltak, vagy épp új (kényszer)szövetségek kötődtek.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#12237) Freddy76


Freddy76
addikt

Ne is mondjátok, kurvára ki vagyok akadva azon, ami az iskolákban megy... Ismerősünk gyereke elsős, kötelező hittan, vagy erkölcstan. A beiratkozás előtt az igazgató úr, egykori párttitkár, most persze lelkes templomba járó békemenetes fasz, elég határozottan célozgatott arra, hogy tanácsos lenne a hittant választani. Ismerős azt választotta, december elején a gyerek meg sírva jön haza az iskolából, hogy a tanár bácsi azt mondta, hogy nincs télapó, és a jézuska sem hoz ajándékot, és ez pogány hülyeség, és akkor most anyuka meg apuka pogány?

De itt a szomszédos iskolából is egy röplappal jött haza tavaly a gyerek, amelyet a tanárnéni adott oda, hogy vigyék haza a szülőknek. A rezsicsökkentésről volt benne egy röplap, meg hogy meg kell védeni, mocsokballiberálisokmegkurvaunió.

Iskolában, baszod. Iskolában.

Én már most rettegek, hogy mi lesz akkor, ha kiderül, hogy amikor Julcsi bölcsis lett, akkor mi a tulipánt választottuk jelnek, holott a nemzeti piros-fehér-zöld zászlót is lehetett volna. Tuti belevarrják a ruháiba délutáni alvás közben, hogy idegenszívű.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#12238) j.bravo válasza Freddy76 (#12237) üzenetére


j.bravo
addikt

Bakker.
Narancsszínű ruhában mindenesetre sose vigyétek bölcsibe... :U

Whatever.

(#12239) t_a_m_a_s válasza Freddy76 (#12237) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Kicsit más téma, de én meg ezen gondolkodom mostanság:

A gyermek még nem szobatiszta. Tudom, van még idő szeptemberig amíg óvodába KELL menni (mert az ugye 3 éves kortól kötelező...), de mégis, mi van ha nem érez rá a bilizésre és még 3 évesen is pelenkázni kell? Van ilyen, hallani, olvasni róla... Erőltetni azt ugye nem lehet mert csak mégjobban befeszül, ezt mondják az okosok, hogy hagyni kell amíg ráérez magától. Megkérdeztem az ovit, csak akkor veszik fel ha szobatiszta.
Aztán megkérdeztem, mi van ha nem lesz az, de jogilag meg ugye "óvodaköteles", tehát 3 éves elmúlt, oviba KELL járnia... Nem tudtak válaszolni rá...

Namost én is tartok tőle azért cseppet, hogy ha egy ilyen egyszerű témában nem tudnak választ adni, akkor mi lesz később az oviban, iskolában?

Holnap majd jól beletépünk...

(#12240) Freddy76 válasza j.bravo (#12238) üzenetére


Freddy76
addikt

Narancssárga tigrisei vannak, több is. Bár mos egy semleges színű plüss méhecske jár vele a bölcsibe.

Hétfőn jössz talira inni, vagy szervezzünk valami különt?

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#12241) Mercutio_ válasza t_a_m_a_s (#12239) üzenetére


Mercutio_
félisten

Szard le mi lesz :DDD
Az állami szféra arról híres, hogy életszerű szituációk esetén leblokkolnak, roszabb esetben izomból akarják megoldani :(((

Freddy76: Az oktatás úgy ahogy van gáz, persze nincs rajta mit csodálkozni, elég kontraszelektált, eleve a legritkább esetben megy tanárképzőre elhivatottságból valaki...
De eg elhivatott tanárnak lehet csak igazán sz*r, amikor körülnéz kikkel dolgozik együtt :U

j.bravo: Ezt pont te mondod? :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#12242) zool1


zool1
őstag

Látszik, hogy sokan itt nem voltak gyakorló tanárok... :B Politika mindig is benn volt valamilyen szinten az iskolákban, lásd a tanár honnan kapja a fizetését(önkormányzat). A képzési színvonal relatív , nagyon sok múlik a tanáron is, és a pénzen is sok múlik hogy milyen taneszközöket tud beszerezni az adott szaktanár. A szülőkről meg annyit, hogy majdnem mindegyik okosabb mint a tanár szinte mindenben... :U

(#12243) j.bravo válasza Freddy76 (#12240) üzenetére


j.bravo
addikt

Csak a tulipánnal összefüggésben mondtam a narancsszínt, és csak Julcsi-ruházat részeként.
A tigrisek plüsse bundája nem számít :)

Nem néztem talis topikot, hánykor, hol lenne? (tegnapra is említetettek egyet, ugye, ahol nem voltam? :) )

Szóval hétfőt nem tudom még, de különt akkor is szervezhetünk ha végülis megyek :D

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#12244) aleister válasza Mercutio_ (#12236) üzenetére


aleister
veterán

Igen, volt ilyen. :)

(#12237) Freddy76:
Nájsz. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#12245) Byk01 válasza Freddy76 (#12237) üzenetére


Byk01
senior tag

télapó, és a jézuska sem hoz ajándékot, és ez pogány hülyeség
Ezt így hittanon? Amikor a Télapó figurájára az egyház szépen ráhúzott egy szentet, nevezetesen Miklós nevűt, aki a szegényeket segítette? Meg a kis Jézus is pogány?

Asszony pont tegnap mesélt egy viccet:
Az öreg amerikai zsidó fia elvégzi az egyetemet. Az apja úgy dönt, elküldi egy hónapra Izraelbe, ismerje meg a gyökereit.
Visszajön a fiú, de kikeresztelkedve. Csodálkozik az apja, gondolja, megbeszéli a barátjával. Az mondja neki, hogy van egy ismerőse, az is így járt, beszéljenek, hátha jutnak valamire. Így is tesz. Elmegy az ismerőshöz, és mondja neki:
- Képzeld, elküldtem a fiam Izraelbe egy hónapra, és keresztényként jött haza.
Mire az ismerős:
- Az enyém is keresztényként jött haza Izraelből. Mi lehet ott? Beszéljünk a rabbival.
Elmennek a rabbihoz, és előadják neki a bajukat. A rabbi elcsodálkozik:
- Én is elküldtem a fiam Izraelbe, és ő is keresztényként jött haza. Imádkozzunk együtt, kérjünk iránymutatást Istentől!
Elkezdenek közösen imádkozni, mondják a bajukat. Egy idő után hallják Isten szavát:
- Nahát, nekem is volt egy fiam, elküldtem Izraelbe ...

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#12246) Mercutio_ válasza zool1 (#12242) üzenetére


Mercutio_
félisten

zool1: Azért más amikor a tanár a többi tanárral politizál, meg más amikor órákon és szünetben is téríti a gyerekeket/agitál.

Byk01: :DDD :C

j.bravo: Az elmaradt mert kutyus lebetegedett, viszont a mikrósok szerveznek hétfőre sörözést a wesselényi utcai pivo-ba, és itt is szóvá tettük, hátha mást is érdekel.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#12247) zool1 válasza Mercutio_ (#12246) üzenetére


zool1
őstag

Egy jó tanár, ha politizál is külön kell hogy válassza a kettőt.! Az iskolában politikának nincsen helye, és ne is legyen.

[ Szerkesztve ]

(#12248) Mercutio_ válasza zool1 (#12247) üzenetére


Mercutio_
félisten

Akkor ebben is egyetértünk:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#12249) aleister válasza zool1 (#12247) üzenetére


aleister
veterán

+1
Ezzel kezdtem. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#12250) Freddy76 válasza t_a_m_a_s (#12239) üzenetére


Freddy76
addikt

Nem tudom mi van ilyenkor. Amúgy sokan mondták, hogy szobatisztaságra nyáron lehet a gyereket nevelni. Az a baj, hogy ezek a mai pelenkák hiperszuperek, a gyerek abszolút nem csinál gondot abból, ha bemegy pisi/kaki.

Mi tavaly júniusban, egy veszett kánikulai héten voltunk nyaralni. Julcsi a spéci fürdőbugyiját viselte (nem úszópelus, ez mosható, de ugyanúgy "zár", és mikor kijöttünk a medencéből, nem akarta a pelust felvenni. Rájött, hogy a marha melegben nem kényelmes. Kértünk a szállodában egy bilit, és amikor éreztük, hogy esetleg pisi lesz, ráültettük, ott játszottunk, meséltünk. Mikor belepisilt a bilibe, megdícsértük, együtt kiöntöttük a vécébe. És ez így ment. Szidást soha nem kapott, ha "baleset" volt, ellenben olyankor is ráültettük a bilire utólag, hogy ha még kell esetleg, oda menjen.

Mivel kánikula volt, jobbára pucéran szaladgált, élvezte. A második napon volt egy erkélyre kakilás (de az nem probléma, felmosható), illetve a harmadik napon volt még kis bepisilés. Azóta semmi, nagy ritkán becsurgat picit, ha nagyon izgatott valamiért, és elfelejt szólni. Állítólag ez korai, a bölcsiben mondták, hogy a mai kétévesek jellemzően még nem szobatiszták.

Szóval szerintem, ha addig nem megy, a nyarat várjátok meg, amikor tud a kis pöcsös pucéran szaladgálni.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.