Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12251) spanyoll válasza Freddy76 (#12237) üzenetére


spanyoll
addikt

Az kemény. Lehet bementem volna a tanár bácsi szájába szarni lelkére olvasni ha a gyerekemnek ilyet magyaráz órán elsőben hogy nuku télapó a jézuska meg nem a teszkóban vásárol.
Vagy körültekintően körbejárod a sulikat szerintem, bekérdezed ismerősöktől, hogy hol milyenek a tanárok, vagy alapítványi suli. Annak is megvan a buktatója, de az viszonylag könnyebben ellenőrizhető. Waldorf, miegymás.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#12252) aleister


aleister
veterán

Egyébként valamit nem értek.
Több ismim is panaszkodott, hogy nem vesznek fel általános iskolába, oviba, stb gyerekeket, mert nincs hely. Emellett csökken a népesség MO-n.
Régen volt, most meg nincs?

Így blindra azt mondanám, hogy bezártak egy csomó ojjektumot, de itt nálunk nem ezt tapasztaltam.

Akkor ez most hogy van?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#12253) Real_Necro válasza t_a_m_a_s (#12239) üzenetére


Real_Necro
veterán

Pont ünnepekkor hallottam egy ezzel kapcsolatos esetet. Családnál gyerkőc még nem szobatiszta, de már mennie kellett. Pelust reggel ráadták, aztán nap végén ahogy hazaért. Nem egyszer nyakig sz@rosan. És így megy nap mint nap amíg rá nem szokik... Oviban nem teszik tisztába.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#12254) Byk01 válasza aleister (#12252) üzenetére


Byk01
senior tag

Ez úgy van, hogy most változott a beiskolázás szabálya, és sok gyereket be kellett íratni, akit a szülők inkább visszatartottak volna (pl. a legnagyobbat csak 7 évesen írattuk be, májusiként ne ő legyen a legkisebb az osztályában).
Meg aztán épült a sok lakópark, ahol az emberek bevállalták a gyereket, mert a szocpol sokat ér, és jellemzően ezek a gyerekek mostanában kerülnek iskolába. Persze a lakópark környéki iskolák férőhelyeit nem bővítették, így, ha körzeten kívüli akar odamenni, azt nem veszik fel, mert sokszor a körzeteseket is alig tudják hova tenni.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#12255) Som@ válasza Real_Necro (#12253) üzenetére


Som@
őstag

Azért megnézném annak az intézmény vezetőnek a képét, aki így hazaadja a gyerekemet én meg utána bemegyek hozzá és az asztalán teszem tisztába a gyerekemet. ;]

Azért ez nem így (kellene) menjen. Ott a pedagógusok is hibásak. Egy pelus csere 1 perc sincs és nem minden gyerek jár ebben a cipőben. Szerintem 1000ből egy. A dadus simán meg tudja csinálni, ha akarja.

Egyébként a nyár valóban jó a pelus nélküli szaladgálásra. Nagyon meg tudja könnyíteni. A nagyobb nálunk nyáron kapott rá a pelus nélküli létre. Mire ment bölcsibe két és évesen, már nem is volt gond.

Vagy ha esetleg urambocsá néha beengeded a mászó kölyköt magadhoz a mellékhelyiségbe és elmagyarázod neki épp mit csinálsz.
A természetes emberi folyamatoktól nem kell elrettenteni a gyereket.

Egyébként én is úgy gondolom, nem hülyék ők, csak kicsik. :)

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#12256) Balinov válasza Byk01 (#12245) üzenetére


Balinov
félisten

bazzeg Byk01, ez mekkora mar!

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#12257) aleister válasza Byk01 (#12254) üzenetére


aleister
veterán

Értem. Köszi!

Csak olyan fira volt számomra a két ellentétes hatás (populációcsökkenés, férőhelyhiány).

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#12258) Mercutio_ válasza aleister (#12252) üzenetére


Mercutio_
félisten

Hab a tortán, hogy pl. ha Jauzsika már az adott oviba/suliba jár, akkor Gerzsonka és Gusztika mint testvérek előnyt élveznek, mert a testvéreket nem szakítjuk szét (és persze logikus, hogy fater egyszerre hozza be a 3 gyereket, ne keringjen a kerületben) és mivel a drága intézményvezetők csöppet sem korruptak így ha nem kerületi Jauzsika, de felvették, akkor később a tesókái is bekerülhetnek, hiába elvileg a kerületi lakosé a prioritás ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#12259) t_a_m_a_s


t_a_m_a_s
őstag

A mai napirajz megvan?

Holnap majd jól beletépünk...

(#12260) Larry303 válasza t_a_m_a_s (#12259) üzenetére


Larry303
addikt

:DDD ószom

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#12261) fi:zi'k válasza t_a_m_a_s (#12259) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Hint? :B

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#12262) Freddy76 válasza fi:zi'k (#12261) üzenetére


Freddy76
addikt

[link]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#12263) TayRol válasza Freddy76 (#12262) üzenetére


TayRol
veterán

headshot.

(#12264) Balinov válasza Freddy76 (#12262) üzenetére


Balinov
félisten

eszemfaszom megall. Koszi freddy, honvagy utolsos morzsajat is lesoporte kosa kartacs

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#12265) #40935168 válasza Freddy76 (#12262) üzenetére


#40935168
törölt tag

A szomorú ebben, hogy ő egy közszolga: neki kutya kötelessége arra válaszolni, amit kérdeznek tőle. Pojáca.

(#12266) Freddy76 válasza #40935168 (#12265) üzenetére


Freddy76
addikt

Te polgármestered :DDD

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#12267) #40935168 válasza Freddy76 (#12266) üzenetére


#40935168
törölt tag

Jah ne is monddd.. (nem írom le ide de majd szóban..) .. :(((
Kommenteket láttad a cikk alatt ? Képregény rulez, lol mekkora :DDD (Aki kikorrigálja a helyesírásba belekötőt) :) :C

(#12268) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Gyerekek, inkább kertészkedjetek. Itt egy webshop, ahol a termesztéshez mindent megtaláltok: [link] :))

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#12269) *Ropi* válasza Real_Necro (#12268) üzenetére


*Ropi*
félisten

De mondd el azt is, hogy erre hogy bukkantunk rá: digitális időzítőkapcsolót kerestem a gugliban, erre ezt dobta. (18+) :DDD A vírusmarketing fogalma új értelmet nyert: egy rendes vírus ágyba dönt. :))

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#12270) #40935168 válasza *Ropi* (#12269) üzenetére


#40935168
törölt tag

Amúgy én még ezt a Somogyi féle fogyasztásmérőt sem értem a kezében, wtf :U

(#12271) Mercutio_ válasza #40935168 (#12270) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mit nem értél kutyus?
Olyan ez mint a csodalámpád, ha jó helyen dörzsölöd kivanhatsz.... Ő... vagy lesz feszültség :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#12272) *Ropi* válasza #40935168 (#12270) üzenetére


*Ropi*
félisten

Téged nagyon megzavart a vírus, mert az egy időzítő: 7:46-ot mutat rajta az óra...Kár, hogy Brit szabvány. :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#12273) #40935168 válasza Mercutio_ (#12271) üzenetére


#40935168
törölt tag

:))

(#12274) Freddy76 válasza Balinov (#12264) üzenetére


Freddy76
addikt

Höhö, fogadok, hogy a Magyar Krónikáról még nem is hallottál...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#12275) ballington


ballington
addikt

Freddy, ez a kérdés főleg feléd irányul:
csüt este fél 9-kor kaptam egy Tájékoztatót "Távollétében kiszabott helyszíni bírságról".
Ki van töltve rajta, hogy mikor készült a papír, a büntetés miértje és az összeg (sajna 15 ropi :(). Raktak mellé egy kitöltetlen csekket (jó, a célszámla rajta van és a megbízó azonosító). De se az Én adatlapom (kivéve rendszámtábla), se az aláírásom, hogy elismerem a büntetést nincs aláírva.
Ez így mennyire helyes? Lehetne utalni is a csekkbefizetés helyett?
Bízom benne, tudsz segíteni.

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#12276) ballington válasza *Ropi* (#12269) üzenetére


ballington
addikt

Egyébként bármit írsz a gudliba, 95% az esély rá, hogy egy nagyon nagyon lenge öltözetű hölgy pózol a képen. : :P

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#12277) *Ropi* válasza ballington (#12276) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ha az aláírásomat (három iksz :D), akkor mindenképpen. :))

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#12278) #40935168 válasza ballington (#12276) üzenetére


#40935168
törölt tag

Na én kipróbáltam a Ropi aláírását :)) hát találati listán első a Vin Diesel féle tripla X (XXX) film IMDB oldala.
De a "Képek" fülre átkattintva.. ;] ;] ;] :))

(#12279) Balinov válasza Freddy76 (#12274) üzenetére


Balinov
félisten

nem, igaz, canadahun foruma ismeros, finom kis ebook forras..

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#12280) #40935168 válasza Balinov (#12279) üzenetére


#40935168
törölt tag

Te is jársz arra ? :U :R

(#12281) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Aki mostanában tervez winchestert venni, az figyeljen!

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#12282) Mercutio_ válasza *Ropi* (#12281) üzenetére


Mercutio_
félisten

Hurrá :W
Mikor jönnek az atmatricazott ssd-k? :DDD

Balinov : Azmiaza canadahun?

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#12283) Andrew31 válasza *Ropi* (#12281) üzenetére


Andrew31
senior tag

Hmmm, hát, akkor az ilyet jobb személyesen intézni, hogy egyből fel is lehessen dugni az eladónak! :D

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#12284) fi:zi'k válasza *Ropi* (#12281) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

A kettővel későbbi hsz is fontos. ;)
Tehát nem itt HA-n volt ilyen találat.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#12285) *Ropi* válasza fi:zi'k (#12284) üzenetére


*Ropi*
félisten

Persze, a "piacról" nekem sem a HA ugrott be elsőnek, hanem az Ecseri, de jogos. :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#12286) Mercutio_ válasza fi:zi'k (#12284) üzenetére


Mercutio_
félisten

Előbb - utóbb ide is beszivarognak a "jó dolgok"

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#12287) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Ja Skacok, akkor aki jön vagy tervezi a hétfői talira jelezze please a topicjaban [link], hogy úgy tudjon gorgo asztalt foglalni :R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#12288) ballington válasza *Ropi* (#12281) üzenetére


ballington
addikt

Nem tudom, Én inkább maradok webshopnál. Azt talán nem érinti.
Amúgy akarok venni majd egy 500GB vagy nagyon max. 1TB-osat ide Gödöllőre, mert jelenleg csak egy 120-as SSD van, de arra nem akarom a képeket tárolni. Ha egy 5400-as winyón tárolom a képeket, akkor nem lassul be a LR, ha sok képet kezel?

Mercutio: hogy ti mindig hétköznapra tervezitek a talikat?! :(

[ Szerkesztve ]

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#12289) *Ropi* válasza ballington (#12288) üzenetére


*Ropi*
félisten

Attól függ, milyen 5400-as. ;) Egy 2,5" (laptop) HDD csiga lassú: cirka 30-40 MB/s olvasol róla szekvenciálisan, kisebb fájlokat ennél jóval lassabban. Egy WD RED viszont (én is ilyeneket használok) akár 130-140 MB/s-el is olvas SATA3-as csatolón.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#12290) Mercutio_ válasza ballington (#12288) üzenetére


Mercutio_
félisten

A családosok hétvégén általában a családdal vannak :B

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#12291) ballington válasza *Ropi* (#12289) üzenetére


ballington
addikt

PC-be lenne, tehát nem 2,5-es. Mit ajánlanál akkor, olyan RED-et?

Mercutio:: hát igen. De hétköznap meg kinek van ideje nap közben? Legalábbis Én dolgozom reggeltől estig. Jó, tudom, váltsak szakmát.

[ Szerkesztve ]

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#12292) t_a_m_a_s


t_a_m_a_s
őstag

Srácok, tudtok valami weboldalt ahonnan lehet occsóér' írható CD-t rendelni? Régen volt egy hely ahonnan rendeltünk CD-t, DVD-t, pendrivét, ilyeneket, de az már megszűnt... Asszem szlovákföldről szállítottak, azért tudott 60 pénz lenni egy üres CD... Igaz, nem volt rajta hologrammos matrica, de azon valahogy túl tudtam tenni magam;)

Gondolom elég rendesen leáldozott már a CD meg DVD írásnak, de én most kiírnék audióra egy rakat gyerekzenét, mert a kocsiban csak azt tudunk hallgatni (mármint nem csak gyerekzenét, hanem csak audió CD-t:) )...

Holnap majd jól beletépünk...

(#12293) *Ropi* válasza ballington (#12291) üzenetére


*Ropi*
félisten

Igen RED-et, én is arra cseréltem le szinte mindegyik adattárolómat. Halkak, nem melegszenek és gyorsak is: kell ennél több? :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#12294) Mercutio_ válasza t_a_m_a_s (#12292) üzenetére


Mercutio_
félisten

Bármelyik "kínaipiacon" kapsz mindkettőt ócsóér szerintem.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#12295) A Zéé válasza t_a_m_a_s (#12292) üzenetére


A Zéé
addikt

amikor utoljára vettem ilyeneket, innét rendeltünk. Bár szállítási díj az van. 20-30 lemezért nem biztos, hogy megéri.

Just a simple Lineman...

(#12296) m3ss


m3ss
veterán

nem lakik vki puspokladany kornyeken? :)

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#12297) spanyoll válasza m3ss (#12296) üzenetére


spanyoll
addikt

Nem, püspökladány és környéke egy szellemváros.

;]

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#12298) t_a_m_a_s válasza A Zéé (#12295) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Ezaz, köszi! :R

Holnap majd jól beletépünk...

(#12299) Mercutio_ válasza m3ss (#12296) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ismerős pasija ottani, de ritkán járnak arra, miért?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#12300) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Tenba reklám volt már?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.