Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-09 12:29:47

LOGOUT.hu

"Itt a tavasz szele, és a nyúlpörkölt hihi, haha, huhu, hehe..."

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69151) s7evcsenko válasza M_AND_Ms (#69150) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Azért ez nem ennyire fehér.
Ha te pl odamész, hogy valami van a kocsival, de fogalmad sincs mi, mire ők radugjak gépre és 3 ora meló után nem találnak semmit, az az ő hibájuk?
Azt a 3 órát nyeljek be?
En minden ilyesmi előtt megkerdezem hogy mire szamitsak...
5k maszeknál is csak az ha radugja gepre, és akkor még nem is csinált semmit az autóval.

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#69152) M_AND_Ms válasza s7evcsenko (#69151) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Előtte egyértelműen tájékoztatni kell(ett volna) a megrendelőt a számokról, időkről, stb.

Nekem pl a fogorvos foghúzáskor a komplikáció jelentezésekor is megállt és elmondta, hogy innentől szájsebészeti díjak is lesznek, de elmehetek a klinikára ott a tb keretében ingyen is befejezik a műveletet.
Így egyértelmű helyzetben, de félig szétnyúzott pofával voltam. Maradtam ott, és derűsen folytattuk a kalapálást és vésést. ;-)

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#69153) hcl válasza s7evcsenko (#69151) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Korrekt esetben, ha annyit se derítenek ki, hogy kb. mi baja, nem szokás kérni semmit. Értem én, hogy rezsióradíj, de nekem nem lenne ehhez pofám, illetve pl. a szerelőmnek sincs :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#69154) air válasza hcl (#69153) üzenetére


air
nagyúr

Pontosan.
Ha 4-5 órányi meló után megmondják, hogy ez a baja, és ennyibe fog kerülni a javítás, akkor jogos a díj, de így semmi esetre sem. Ezt hívják diagnosztikának.
Ha csak turkálnak benne, de nincs eredmény, az dilettantizmus, ezért pénzt kérni pedig, talán már jogi fogalom is lehet.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#69155) #TOTTI válasza M_AND_Ms (#69152) üzenetére


#TOTTI
őstag

Ki van írva az óradíj, egy márkaszervizben, (ha nincs akció) ez egy óra munka díja.

(#69156) M_AND_Ms válasza #TOTTI (#69155) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Igen így van. Azért illik szóban tisztázni. És a megrendelés az volt, hogy derítsék ki a hibát, ezt meg nem tudták. Ennyi.
Én azért elkérném az elvégzett digagnosztika (vagyis munka) dokumentációját és a munkalapot ami a számla alapja.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#69157) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Akkor még egyszer... Kb. másfél hete odamentünk és valami műhelyfőnök "végignézte", majd annyit mondott, hogy ma vigyük vissza, mert nem lehet nagy baja, pár óra és kész.

Ma visszavittük, elmondta a nejem, hogy mi a hiba, majd 4-5 órát otthagyta. Visszament és annyit mondtak neki, hogy nem tudják, mitől van ez a hiba, csak annyit látnak, hogy létezik, TÉNYLEG ez a hiba és "nem lehet nagy baj", valszeg valami kábel-probléma, hagyjuk ott 2 napig, vagy vihetjük, 13k!

Lerövidítve: odavittem időre, hogy "X" a hiba, aztán 5 óra múlva 13ezerért azt mondták, hogy nem tudják mitől, de tényleg "X" hibája van a kocsinak. Nem lett megjavítva, nem mondtak megoldást...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#69158) s7evcsenko válasza M_AND_Ms (#69152) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Miről? Ki van írva az óradíj?
Komolyan elvárás egy szerelőnél, hogy ha nem találja meg a hibát, akkor ne kérjen pénzt?
Közelítsük meg fordítva.
El akarom adni az autóm, ki szeretném deríteni, hogy van-e valami baja (tudomásom szerint nincs), ezért beviszem egy szervizbe, hogy ugyan már nézzék meg legyenek olyan kedvesek, mert valami nem stimmel a kocsival (ezt kamuzom), majd 3 óra keresgélés után közlik, hogy nem találnak semmit, én meg szépen megköszönöm illedelmesen, és elköszönök, hisz miért fizetnék, nem találtak semmit?? Ugye, hogy nem?

Itt is pont ez történt, mint nálad a fogorvosnál, közölték, hogy komplikáció lépett fel, innentől kezdve bontani kell a kocsit, bent kellen hagyni több napra, azzal a különbséggel, hogy itt a TB nem fizeti az alapszolgáltatást. ;)

Vertigo18:
Így azért egy kicsit máshogy hangzik a történet, ettől függetlenül dolgoztak az autóval, az már más kérdés, hogy horror az óradíjuk.
Ha gondolod privátban adok egy számot, hétfőn csörgesd meg, lehet, hogy tud rajtad segíteni.
Nem biztos, de ha komputeres a gond, akkor van rá esély.

dunc:
Ezt egy kis maszek azért tudja megcsinálni, mert szeretné, ha visszamennél hozzá máskor is, a nagyok meg örülnek, hogy 1x lehúzhattak.

[ Szerkesztve ]

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#69159) dunc válasza Vertigo18 (#69157) üzenetére


dunc
nagyúr

Ez semmi esetre se korrekt! Napokba elvittem az autóm egy szerelőhöz, (tudtam mi a baja, de nem tudtam merre van a fűtőmotor erőlét ellenállás) ).
Nekiállt megnézni mi lehet a hiba, a szerelő se találta meg, kb 1 órát dolgozott, rajt, de mivel nem csinált semmit, nem is kért pénz, de, sőt ajánlott egy másik szerelőt aki jobban képbe volt, felderítette a pontos hibát, de alkatrész híján nem tudta megcsinálni. És mivel csinált is valamit fizettem kemény 1500ft! Ez korrekt mert csinált valamit! (amúgy megrendeltem az alkatrész, és mivel tudtam mi hol van, köszönhetően a 2. szerelőnek megcsináltam én magam)
Röviden ennyi, de nagy műhelyek egy lehúzós szemétládák, minimális kivétellel......

(#69160) Vertigo18 sőt lehet hozzá se nyúltak, és röhögnek a markukba, ingyen pénz...........

[ Szerkesztve ]

(#69160) Vertigo18 válasza s7evcsenko (#69158) üzenetére


Vertigo18
addikt

Én annyit kértem, hogy javítsák meg.

Megjavították? Nem...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#69161) #TOTTI válasza M_AND_Ms (#69156) üzenetére


#TOTTI
őstag

Teljesen jogos, csak az eredményes bevizsgálás a bevizsgálás.

(#69162) M_AND_Ms válasza s7evcsenko (#69158) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Amit leírtál esetet az, ha van is, nem jellemző. Az viszont, hogy valós problémval mennek oda, az mindennapi. Ráadásul itt kimondottan egyértelmű volt, hogy van hiba.
Amúgy, még az ügyvéd is ingyen hallgatja meg a problémádat és bármíly furcsa ingyen ad tanácsot.
Nem jártak el ügyfélbarát módon ebben a szervizben. Ez a véleményem.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#69163) M_AND_Ms


M_AND_Ms
addikt

Na, akkor ontopic.
Van egy bontatlan 8-as csomag Panasonic Eneloop 2100mAh (Tropical) akksim.
Hogy miért adom el? Mert anyira beváltak, hogy egyszerűen nincs szükség csereakksikra.
Ár 6000 Ft.

[ Szerkesztve ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#69164) s7evcsenko


s7evcsenko
addikt

Érdeklődnék, hogy az alábbi laptopban van-e lehetőség emberi áron procit cserélni, amivel meghatványozható a sebessége?
"Toshiba Satellite C855-12T"

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#69165) TRob1 válasza M_AND_Ms (#69163) üzenetére


TRob1
veterán

Jó akksik és jó ár, de "csak" 1900mAh a 2100 helyett (kép szerint és a sajátjaim szerint is :) )

ui: Jah, és boltban is ennyi. :B

¤ R'n'R ¤

(#69166) M_AND_Ms válasza TRob1 (#69165) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Elnézést, "csak" 1900 mAh, de aki ismeri az Eneloopot az tudja, ez is elég, mert ez szinte mindig ki tud jönni belőle.
TRob1: köszi. (ez itt van Pécsen és odaviszem a vevőhöz)

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#69167) air válasza s7evcsenko (#69158) üzenetére


air
nagyúr

"El akarom adni az autóm, ki szeretném deríteni, hogy van-e valami baja (tudomásom szerint nincs), ezért beviszem egy szervizbe, hogy ugyan már nézzék meg legyenek olyan kedvesek, mert valami nem stimmel a kocsival (ezt kamuzom), majd 3 óra keresgélés után közlik, hogy nem találnak semmit, én meg szépen megköszönöm illedelmesen, és elköszönök, hisz miért fizetnék, nem találtak semmit?? Ugye, hogy nem?"

Szerintem ezzel most nagyon mellélőttél. Az említett esetben egyáltalán nem erről volt szó.
Nem értem miért fordítottad ki.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#69168) #TOTTI válasza s7evcsenko (#69164) üzenetére


#TOTTI
őstag

SSD-t bele és nem lesz gond, ez a Celeron a második generációs i procikból lett butítva, alap feladatokra elég kell, hogy legyen.

(#69169) s7evcsenko válasza air (#69167) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Semmi összefüggést nem vontam a két eset közé.
Ez csak egy teljesen független, általam kreált történet.

tsigalko87:
Minden műveletnél fullra leterhelődik a proci, biztos, hogy segít ezen egy ssd?

[ Szerkesztve ]

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#69170) hcl válasza Vertigo18 (#69157) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Akkor ez így érthetőbb, tehát már javításra lett vive, akkor tényleg a semmire számláztak.

Mutogatni való hater díszpinty

(#69171) UHHH


UHHH
senior tag

Sziasztok!
Mi történt a pláza cba-val? Ritkán járok arra (elvittem moziba barinőt szilveszterkor) és totál üres volt, csak egy biztonsági vigyázott a maradék piákra meg a pár vásárlóra.

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#69172) rnrn


rnrn
tag

TÜKE kártya kiváltásához vinni kell fényképet, vagy pedig a helyszínen fotóznak?
Köszi!

(#69173) air válasza UHHH (#69171) üzenetére


air
nagyúr

Bezárt.
Gondolom átszoktak az emberek a Penny-re.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#69174) Szilofon


Szilofon
tag

Van valakinél olcsón eladó Orion léghűtő/párásító?

Remek napom volt, egészen addig, amíg fel nem keltem.

(#69175) M_AND_Ms válasza UHHH (#69171) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Teljesen rossz helyen van/volt az az üzlet. Autóval is körülményes, kacskarongós oda menni a Megyeri útról, a környékbelieknek is gyalog messze van, a zebrát használva még messzebb. Aki amúgy mégis a Plázában jár, annak is kieső, félreeső helyen van.
Én még nem láttam ott, egyszerre ötnél több vásárlót, azok is csak a mozira tankoltak be két zacskó csipszel, meg egy kólával.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#69176) Exian válasza rnrn (#69172) üzenetére


Exian
őstag

Mi is csináljuk melóhelyemen (pontosabban két fiatal hölgyike, GYERE HOZZÁJUK! :D), nem kell fénykép, ők fotóznak és rögtön készül a kártya.

Nálunk 8.00-16.00 között tudod megcsináltatni. Ha netán ide jönnél (bár asszem már nem itt laksz?!), előtte esetleg csörögj rám, mert van, hogy bazihosszú sor van. Tudok segíteni jó időben érkezni.

M_AND_Ms: nekem is mindig ez volt az érzésem, hogy soha sincs senki abban a boltban. Nem csoda, hogy megszűnt. Előtte a Match is csak szenvedett és kínlódott évekig.

Én a tulaj helyében kiadnám sport célra, jó nagy, tágas csarnok, nagyon sokan keresnek (edzők) normális termeket. Tudom, mert mi is adunk ki torna, balett és egyéb termeket és mindig "veszekedés" van a jó helyekért és időpontokért. Ha lenne pénzem, én ilyesmibe fektetnék be... Bár az is igaz, hogy fillérekért lehet csak kiadni, valószínűleg a Plázában horror áron mérik a négyzetmétereket. Mi 2300 Ft / óra áron adjuk a ~60m2-es tornatermeket, nem hiszem, hogy ez ott életképes.

[ Szerkesztve ]

(#69177) Exian


Exian
őstag

Keresek olyan topiklakót, lakókat, akik szeretik-ismerik a Goa, Psytrance, Deep Trrance, Progresszív Trance és egyéb ilyen "űrös" hangvételű, hangulatú zenéket.

Aki ide sorolja magát, légyszi dobjon egy privátot. Ott közlöm majd, hogy miért kellene nekem 1-2 ilyen ember.

(#69178) rnrn válasza Exian (#69176) üzenetére


rnrn
tag

Köszi, sokat járok kertiben, naponta, két naponta. Csak hát én is 8-16 h között melózom --- többnyire! :)
A hölgyek, akik ráadásul fiatalok is, nagyon vonzóvá teszik az ügyletet! :D Báááár, kérem szépen, komoly barátnőm van! :B ;)
Hívlak majd...!

(#69179) newwave0507


newwave0507
tag

Sziasztok!

Segitséget szeretnék tőletek kérni! Barátnőmmel szoktunk lufit árúlni, egyéb mást rendezvényeken. Eddig a munkahelyemről kértük kölcsön a hélium palackot, de már nincsen rá lehetőség. Igy vásárolni szeretnénk egyet, nagyon hálásak lennénk ha valaki tudna segiteni, hogy hol tudnánk venni egy hélium palackot. Kicsi, nagy, bármilyen jó lehet. Nagyon fontos lenne, mert kezdődik a szezon, és nem tudunk sehonnét sem szerezni!

Előre is köszönöm!

PMben, vagy telefonon is elértek!

Gondolataink saját elménk börtönébe zárnak. Félelmeink emelik egyre magasabbra a falat, melyet csak a tudatosság képes lebontani.

(#69180) nesa válasza newwave0507 (#69179) üzenetére


nesa
veterán

Linde nem arul?

(#69181) newwave0507 válasza nesa (#69180) üzenetére


newwave0507
tag

Linde ?

Megnéztem, megpróbálunk majd rákérdezni, de várom tovább az információkat, hátha van valakinek.

[ Szerkesztve ]

Gondolataink saját elménk börtönébe zárnak. Félelmeink emelik egyre magasabbra a falat, melyet csak a tudatosság képes lebontani.

(#69182) Exian válasza newwave0507 (#69181) üzenetére


Exian
őstag

(#69183) plaszy


plaszy
őstag

Sziasztok!

Van itt esetleg valaki, akinek lenne kölcsönbe egy olyan eszköze, amivel egy adott helyen/környezetben lehet mérni a műszaki eszközök által kibocsátott sugárzást?
Lassan kezdek aggódni, hogy kábé 1,5 négyzetméteres helyen, ide vannak sűrítve körém az egész recepciós kütyük. (UV fényes pénzvizsgáló, bankkártyaleolvasó terminál, monitor, PC, telefon - telefonközponttal, 2 modem, WI-FI Router egymáson, Multifunkciós nyomtató/fax/szkenner, Riasztó egység, tűzjelző egység, szünetmentes táp, 3 hosszabbító, elosztó)
Azért kíváncsi lennék mennyire lehet ez a környezet egészséges :)

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#69184) hcl válasza plaszy (#69183) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Elektromos vagy elektromágneses térre gondolsz? :) Mert "sugározni" nem sugároznak, hacsak nem radioaktívak.

PCI hangkártyát keresek! Értelmes áron, bármilyen gagyi darabot.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#69185) lacib válasza hcl (#69184) üzenetére


lacib
tag

Creative CT4810 jó lenne?

Nokia1611- Nokia3330- Sie Me45- Sie M65- SE C702- ZTE Blade- ZTE GrandXIn-Huawei G620s-Lumia 735-Xiaomi RN4

(#69186) RZozo válasza hcl (#69184) üzenetére


RZozo
aktív tag

Kevésbé gagyi Terratec Aureon 7.1?

(#69187) hcl válasza lacib (#69185) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mennyiért?

@Rzozo : Az sok lenne. Gagyi gépbe kell, csak szóljon.

Mutogatni való hater díszpinty

(#69188) Exian válasza hcl (#69187) üzenetére


Exian
őstag

Szerintem tudok turni Neked. Holnap megnézen.

(#69189) Exian válasza plaszy (#69183) üzenetére


Exian
őstag

Nálam is minden ott van egykupacban körülöttem melóhelyen. Szerintem ne foglalkozz vele, főleg, ha nem tudsz mit tenni. Egyébként engem is érdekelne :)

(#69190) plaszy válasza Exian (#69189) üzenetére


plaszy
őstag

Remek, max. melóhelyet váltok, elmegyek takarítónak :)

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#69191) hcl válasza Exian (#69188) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

OK :)
Csak a hét második felében tudok érte menni.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#69192) M_AND_Ms válasza plaszy (#69190) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Ott majd a vegyianyagokat figyeld! :-D

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#69193) lacib válasza hcl (#69187) üzenetére


lacib
tag

Sör, csoki?

Mikor kellene?

[ Szerkesztve ]

Nokia1611- Nokia3330- Sie Me45- Sie M65- SE C702- ZTE Blade- ZTE GrandXIn-Huawei G620s-Lumia 735-Xiaomi RN4

(#69194) hcl válasza lacib (#69193) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Sör, csoki : Oké!
Mikor : Na ezt még nem tudom, elég sűrű a hetem. Valószínűbb a hét második fele, és akkor, ha Exian nem talál nekem :)
Szólok, ha aktuális, köszi!

Mutogatni való hater díszpinty

(#69195) nesa


nesa
veterán

Skoda oktavia meg mindig elado.

Ezzel vagy jobb felszereltseggel ezen kivul ebben az evjaratban csak 2db van osszesen meg 13.

(#69196) rnrn


rnrn
tag

Egy rövid táncoktatást szeretett volna korábban itt v.ki. Összejött? :)
Hasonló az igény, bár én szívesebben vennék hosszabb, tanfolyam szerű rendszeres oktatást.
Köszi a tippeket!

(#69197) endib


endib
tag

Lesz egy eladó HP Vectra VL420 DT
-P4B MX lap
-P4 1.5GHz
-1GB SD ram (512,256,256 133MHz)
-20GB hdd
-Radeon 9550 128MB (dvi, vga)
-valamilyen cd olvasó, de adok mellé egy lg dvd írót
-és egy crt monitor, IBM ha jól emlékszem

tökéletesen működik :C

súlya: 1 tonna :D
ár: megegyezés szerint

[ Szerkesztve ]

(#69198) Exian válasza rnrn (#69196) üzenetére


Exian
őstag

Én említettem a nálunk lévő lehetőséget, de aztán nem érdeklődött az illető. De remélem nem én siklottam el felette :)

Szóval nálunk vannak táncoktatók, velük lehetne / érdemes lenne beszélni.

[ Szerkesztve ]

(#69199) Dluinet válasza Exian (#69198) üzenetére


Dluinet
nagyúr

még dal is van róla

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#69200) Bird


Bird
addikt

Intel Core i3 2130 @3.4Ghz + Gigabyte H67MA-USB3-B3 félkonfig + Gigabyte HD 7770 OC 1 Gb DDR5 VGA eladók.

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.