Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-09 12:29:47

LOGOUT.hu

"Itt a tavasz szele, és a nyúlpörkölt hihi, haha, huhu, hehe..."

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68251) Exian válasza M_AND_Ms (#68247) üzenetére


Exian
őstag

"A fejfájásod az aktív 3d-re való érzékenységedből adódik, ez egyéni dolog."

Ácsi, ácsi, fejfájásról én nem beszéltem. Sohasem fájt még fejem 3D-től. Kicsit sem. A "minden bajom van tőle" teljesen más értelmű, részben leírtam: sötét a kép (számomra), kényelmetlen a szemüveg, zavar, hogy valami van a szemem előtt, tükröződik, sokszor koszosak a lencsék, stb. stb.

Fejfájást viszont sohasem okozott még tudtommal.

Egyébként mi is sokkal jobban szeretjük az Urániát, főleg fent az emeleten a 2 személyes páholyokat. Nagyon kényelmes, hogy senki sem ül mellettünk. Plázában csak az egyik kistermet szeretjük.

[ Szerkesztve ]

(#68252) a2d2 válasza balintdavid (#68250) üzenetére


a2d2
addikt

Én is amikor felhúztam a trailerek miatt és képkimaradások voltak, meg villódzás, akkor mondom magamnak ez aztán frankó lesz, de a filmen meg már nem vettem észre.
Ezek szerint azt normális képfrissítéssel adják a trailereket meg fele annyival?

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#68253) Exian válasza Exian (#68251) üzenetére


Exian
őstag

Egyébként életem eddigi legjobb 3D mozi élménye épp a saját munkahelyemen ért, persze akkor még nem mint munkahelyem volt, hiszen még csak tízen pár éves voltam, viszont suliba is ide jártam, úgyhogy sokat jöttünk a mozinkba/színházunkba.

Na, akkor volt egy cég, amelyik hozott saját 3D vetítő technikát és valami természetfilmet vetítettek, az valahogy nagyon tuti volt, sokkal látványosabb 3D hatással. Vagy csak én voltam még túl gyerek és túl jónak láttam, vagy nem tudom, de azóta is olyan hatást keresek a 3D filmekben, de valahogy nincs.

Apropó, ha már szóba került a munkahelyem, meg a mozi:

Szenteste napján, amíg az angyalka felállítja a fát és bepakolja az ajándékokat, hozzátok el a gyerekeket, ingyen vetítünk egy mesét. Igaz nem lesz 3D, meg nincsenek puha fotelok, de ez esetben talán most nem ez a legfontosabb.

(#68254) M_AND_Ms válasza a2d2 (#68249) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

A moziban, nekem balról szólt a hang, a szereplő a vásznon, nekem jobbra nézett. Ez hol jó?

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#68255) M_AND_Ms válasza Exian (#68251) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Ok, értelek.
Azért próbáld ki a földszinten a 7. sort.
Onnan pont szépen betölti a látómezőt a vászon, a 3d ott a legjobb, mert nincs "széle", ahol véget érne az illúzió.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#68256) M_AND_Ms válasza CPT.Pirk (#68248) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Igen, szemüvegesnek kellemetlenebb (de jó, hogy anno megcsináltattam a szemeimet).
Engem pont a felbontás felezés zavar (pl Lg tévéken ez nagyon látványos "csíkozódásban" jelentezik). Ráadásul a fényerő csökkenést könnyen lehet ellensúlyozni, míg ezt nem.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#68257) Exian válasza M_AND_Ms (#68255) üzenetére


Exian
őstag

Ok, kösz a tippet, egyszer megpróbáljuk ott is. Tegnap fsz. 8. sor legszélén voltunk, ott nyilván nem volt olyan nagyon jó. Viszont a feleségem nem szeret sor közepén ülni, így mindig szélére ülünk (gyorsabban tud kiszaladni, ha "gondja van" :D, meg ezért szoktunk a 2 személyes páholyba is ülni az emeleten, ott bármelyikbe ülünk, mindig a szélén ülünk helyzet van).

De akkor is az a véleményem, hogy ülhetünk bárhová, nekem a 3D nem nyújt annyit, mint amennyi kényelmetlenséget viszont igen. Majd ha eljön az a technika, hogy szemüveg nélküli, teljes 3D hatású vetítés lehetséges lesz, az már talán jobb lesz, de én ilyen szempontból nagyon igénytelen vagyok, nem hat meg annyira, elvagyok az egyszerűbb dolgokkal is, simán jó nekem a 2D is. Játékokban is a legócskább, legegyszerűbb 2D játékok kötnek inkább le, mint a szuper grafikájú komoly "3D" játékok :) De ez legyen az én bajom.

Egy technikai dolgot viszont valaki elmagyarázhatna ezzel a 3D szemüveges dolgokkal kapcsolatban, mert NEM értek hozzá: tegnap tök véletlenül észrevettem, hogy ha a szemüveg közepén (a két lencse között, az orrom felett) odarakom az ujjamat, eltakarva egy kis érzékelőt vagy mit, akkor "kikapcsol" a 3D hatás, világosodott, homályossá ("duplázottá") vált a kép, mintha levettem volna a szemüveget. Van valamiféle "adó", amivel kommunikálnak a szemüvegek, vagy hogyan működik ez? Elég volt csak pár centire odarakni előtte az ujjamat, és máris ki-be kapcsolt a 3D hatás. Ezzel szórakoztam az unalmasabb percekben :DDD

[ Szerkesztve ]

(#68258) blaca83 válasza blaca83 (#68195) üzenetére


blaca83
őstag

Köszi a segítséget mindenkinek, aki TV vásárlás ügyben hozzászólt a napokban! :K :R

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#68259) a2d2 válasza M_AND_Ms (#68255) üzenetére


a2d2
addikt

Na én pont ott ültem, ráadásul középen. 7.sor 8.szék.
Egy jelenet volt nagyon jó, amikor a csillagromboló orra kijött a képből. De ezért nem érte meg a szemfájás.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#68260) Dluinet válasza a2d2 (#68259) üzenetére


Dluinet
nagyúr

a szemed oda akart fókuszálni ahol nem volt semmi, végig erőlteted a szemed

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#68261) hcl válasza Exian (#68251) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Sokaknak nem bírja a szeme a másodpercenként sokszor elsötétülő szemüveget / képváltást, ezért fájdul meg a fejük.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#68262) UHHH


UHHH
senior tag

sracok, igerem utoljara kerdezek lakasugyben... Magnum lakopark- Tildy ugyben velemeny?! :)

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#68263) Exian válasza UHHH (#68262) üzenetére


Exian
őstag

Nekem az tetszik, hogy zárt udvara van. Azt hiszem olyan az Árnyas liget is.

Illetve a Fema alatt van a Fellbach házsor, apámék ott laknak, az sem rossz.

(#68264) moriak válasza UHHH (#68262) üzenetére


moriak
tag

Ami nekem a Magnumban nem tetszett, hogy a lakások egyből kintre nyílnak és nem a lépcsőházba.

(#68265) crabi


crabi
csendes tag

Tsigalko87 számát valaki meg tudja adni?

(#68266) UHHH válasza moriak (#68264) üzenetére


UHHH
senior tag

a lakasok lepcsohazba nyilnak, ahol a lift is talalhato. ezek a garzonok. nekem nagyon pozitiv elmenyeim vannak, be van zarva a kulso kapu is, benn is a lepcsohaz, nagyon szimpatikus mindene.

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#68267) moriak válasza UHHH (#68266) üzenetére


moriak
tag

Nem a gangra? Amit mi néztünk lakás az az utcára néz és a gangra nyílik a bejárati ajtó

(#68268) Szilofon


Szilofon
tag

10000ft-os Pécsi színházjegy (2x5000ft). Május 31-ig érvényes,bármire felhasználható.Fix 7000ft-ért eladó.

[ Szerkesztve ]

Remek napom volt, egészen addig, amíg fel nem keltem.

(#68269) M_AND_Ms válasza Exian (#68257) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Az aktív szemüvegben a két lencse felváltva engedi át a fényt, mert a vászonra is felváltva vetítik a képet a két szem számára külön-külön.
A vetítő egy jeladón keresztül vezérli a szemüveget a helyes és pontos váltogatásra.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#68270) UHHH válasza moriak (#68267) üzenetére


UHHH
senior tag

halistennek en nem gangosat neztem :) szoval nem lattam sok gettot arra, szimpatikusnak tunik.

[ Szerkesztve ]

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#68271) M_AND_Ms válasza UHHH (#68262) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Nekem csak a legfelső, ún. penthouse lakások tetszettek, jó nagy tetőerasszal. Bár zavart, hogy pont az ilyen intimitása veszik el, mivel a környékbeli tízemeletesekből mindenki belát.

Az alsóbb emeletek kaptárszerűnek tűnnek, szerintem szűk az udvar, mindenki a folyosón gyakorlatilag átjár a konyhádon, vagy az odanéző szobádon.
Amit ott néztünk lakást, annak az egyik szobája pont a liftajtóra nézett. Hát köszönöm, nem.
Ehhez képest, anno túlárazottnak tűnt az egész. Végülis ugyanaz mint egy sima panel: alul, felül, balra, jobbra másik lakás, 5 emelet, zajok, szagok átjönnek, stb, stb.
Mi nem, de ismerősünk odaköltözött. Évek múlva kimondta ő is. Nem (szinte, alig) jobb annyival egy panelnál, mint amennyivel többe került

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#68272) M_AND_Ms válasza UHHH (#68266) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

A lépcsőház kaput minden házban be lehet zárni. Sajnos sok észlény ezt nem teszi, sőt kitámasztja mert lusta.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#68273) UHHH válasza M_AND_Ms (#68272) üzenetére


UHHH
senior tag

koszi a velemenyt, en olyat neztem, amin nem jar at senki: pici garzont. normalis nagy lakast tenyleg nem erdemes venni, ha beneznek a gangon setalok az ablakodon. :) a penthouse lakasok 18millaert vannak ugy lattam.

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#68274) RZozo


RZozo
aktív tag

Ha valakinek kellene egy 60cm képátlójú LED LCD TV még karácsonyra.
[link]

(#68275) Exian


Exian
őstag

Valószínűleg lesz egy eladó Navon Predator 7"-os tabletem, ami igen jó kijelzővel rendelkezik (kis mérete ellenére 1280x800-as felbontású IP panel van benne). Amúgy 4 maggal, 1GB rammal, 8GB tárhellyel rendelkezik és 4.4-es Android van rajta (gyári).

Új üveg (érintőpanel) lesz rajta, mivel megrepedt.

Kinek mit érne meg?

(#68276) CPT.Pirk válasza Exian (#68251) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Amikor kirakták az MM-ben az első aktív 3D-s tévét, akkor ott elég volt fél percig nézni, máris enyhe hányinger jött rám és a fejem is kicsit megfájdult. Igaz akkor olyan frontos napom volt, szóval rásegített a szemüveg a dolgokra. Az Urániában nem tapasztaltam ilyen problémát, a passzív meg sosem zavart.

Az Avatarnak volt anno valami furcsa aktív 3D-s szemüveges vetítése a plázában, a szemüvegeket a Dolby Labs. gyártotta, na az volt olyan hogyha nem pont középre néztél, akkor szétesett a kép. :)

M_AND_Ms: direkt passzív 3D-s LG TV-t vettem 82-es méretben (nem is nagyon létezik másik ilyen méretben), de ez nem csíkozódik. Ha olyat tapasztalsz, akkor nem a megfelelő távolságról nézed a TV-t, amit egyébként lehet állítani a 3D beállításokban.
Én mondjuk monitornak is ezt használom, ha közel ülsz hozzá akkor bizonyos szögekből látszik a polárszűrő vízszintes csíkozása a panel előtt (2D-s képnél), de ezt egy nap elteltével már észre sem veszi az ember meg ha 2 centit feljebb emelem magam akkor nem is látszik.

Janoska26: én konyhakéssel megoldottam! :) - ráadásul nanosim lett belőle, nem is mikro mert többet vágtam le mint kellett volna, de így is jó.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#68277) Janoska26


Janoska26
Topikgazda

Sziasztok! Nincs valakinek SIM vágója véletlenül? Gyerkőc Karácsonyra kapott új telót és ez micro simes, ha most lenyúlom a telefonját akkor bukta van, úgyhogy amikor átadom akkor kéne megvágni a kártyáját :)

(#68278) crabi válasza Janoska26 (#68277) üzenetére


crabi
csendes tag

Tapétavágó :D

(#68279) torma1981


torma1981
veterán

Sziasztok. Azt tudja valaki mi a gond a cinemacity honlappal? Nem enged rendelni jegyet a Star Warsra.
Semelyik napra. Azt nem hiszem,hogy az összes jegy eladva.

(#68280) Janoska26 válasza torma1981 (#68279) üzenetére


Janoska26
Topikgazda

Menj be és vedd meg a pénztárnál, ott menni fog ;)

(#68281) PRDZsolesz válasza torma1981 (#68279) üzenetére


PRDZsolesz
aktív tag

Foglalni nem enged jegyet, csak vásárolni. Legalábbis pár napja úgy működött.

(#68282) Lomha 8V válasza Janoska26 (#68277) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Kivágó sablon

Én ezzel már 4-5 kártyát megcsináltam, hibátlan.

(#68283) szkorhetz


szkorhetz
őstag

Sziasztok!
Nincs valakinek felesleges/elfekvő alaplap doboza antisztatikus zacskóval?

Köszi!

(#68284) M_AND_Ms válasza CPT.Pirk (#68276) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Engem mégis zavar, mert valahogy látom a csikózódást.
Abban azért megegyezhetünk, hogy a jelenlegi 3d technika egyelőre gyerekcipőben jár, különösen az otthoni környezetben. Moziban már tud igazi élményt is nyújtani, de kompromisszum ott is kell hozzá.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#68285) Janoska26 válasza szkorhetz (#68283) üzenetére


Janoska26
Topikgazda

Nekem van, ha neked van söröd;)

Többiek, kösz a tippet. Ha más nem lesz akkor megpróbálom házilag. :)

[ Szerkesztve ]

(#68286) goodboy007


goodboy007
senior tag

Feldobox utalvány érdekel valakit 10.000Ft értékben, mondjuk 8000Ft-ért?

"propriocepció és peroneus aktiváció a kulcsszó, mert az emelést nem előzi meg excentrikus kontrakció, magyarul stretch-reflex vagy miotatikus (excentrikus megnyúlási) reflex." - Zola007

(#68287) torma1981 válasza PRDZsolesz (#68281) üzenetére


torma1981
veterán

Már azt sem. :-( Azért vicc hogy a 21.dik században be kell menni személyesen. :-)

(#68288) szkorhetz válasza Janoska26 (#68285) üzenetére


szkorhetz
őstag

Mennyi az annyi? :D

(#68289) Janoska26 válasza szkorhetz (#68288) üzenetére


Janoska26
Topikgazda

1 sör a doboz ára :Y :DD

(#68290) Engineer086


Engineer086
Modder

Sziasztok!
Pécsen dolgozik olyan elektroműszerész, aki erősítők szervizelésével is foglalkozik?

Köszi a válaszokat! :R

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#68291) aneda válasza Exian (#68087) üzenetére


aneda
aktív tag

Ezúton köszönöm itt is Exian kollégának a segítséget! :R

Az oroszok már a spájzban vannak!

(#68292) Dluinet


Dluinet
nagyúr

wifi-s routert keresek

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#68293) Bandus99


Bandus99
őstag

10 eurót vásárolnék. Nekem az is jo, ha valaki nagyobb mennyiséget venne amugy is és gondol rám , hozzácsap meg 10 eurót. Nincs kedvem ennyiért kifizetni plussz 400ft kezelési költséget.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#68294) UHHH válasza Bandus99 (#68293) üzenetére


UHHH
senior tag

Bandus: itt van a kezemben a tiz euro, mikor jossz erte, s mennyit adsz erte? :)

mas: ilyen okoskarkoto elado, minden cuccaval egyutt, eszmeletlen milyen sokat bir az akkuja, 4444 ft-ert viheto, ami megsem 30 USD.
A quadcoptert meg a helikoptert is elvihetne valaki karira... :)

[ Szerkesztve ]

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#68295) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ez a kemény story. 3 napelem farm után nem ad engedélyt Woodland városa Észak-Karolinában további napelem farm építésére, mert:

-a napelemek alatt nem kapnak elég fényt a növények - ezt az egyik "science" tanár mondja
és az ultimate érv:
-attól félnek, hogy a napelemek elszívják az összes fényt a napból!!!
http://www.engadget.com/2015/12/14/nc-town-fears-solar-farm-will-suck-up-all-the-energy-from-the-s/

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#68296) M_AND_Ms válasza CPT.Pirk (#68295) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Én sem megyek olyan strandra ahol sokan vannak. Ott kevesebb napfény jut nekem, lassabban barnulok.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#68297) torma1981 válasza M_AND_Ms (#68296) üzenetére


torma1981
veterán

Én már évek óta ezt csinálom. De lassan a buszon is félek nehogy a tömeg elszívja előlem a levegőt. :D :P

(#68298) CPT.Pirk válasza torma1981 (#68297) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

No para, a buszon nem csak levegőt lélegzel! :N

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#68299) aneda válasza Dluinet (#68292) üzenetére


aneda
aktív tag

Van egy régebbi 741nd - m.

Az oroszok már a spájzban vannak!

(#68300) torma1981 válasza CPT.Pirk (#68298) üzenetére


torma1981
veterán

Vettem észre. :P :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.