Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:39:27

LOGOUT.hu

Path of Exile topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4201) Har_melin


Har_melin
Topikgazda

Bloodline-on nem tudom, hogy van, de Torment-en módosítottak a drop engine-en.

Normálom a Libraryban (még a waypoint-os részében) egy torment monszta dobott egy ilvl38-as 5L 2H mace-t (nem kell valakinek?), egy ilvl33-as 6S(!) és egy ilvl37-es 5S íjat. A pálya csak lvl 33-as, tehát elvileg még a sárga bossokból sem eshetne ilvl35-nél magasabb szintű cucc, ilvl33 6S pedig eddig eleve kizárt volt.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#4202) Wildpath


Wildpath
tag

lol nem kicsit szartam be mikor spawnolt Ephiji Voidspawn of abaxoth packnál :DD

Lumia 1020 // https://www.flickr.com/photos/134271638@N08

(#4203) Har_melin válasza Wildpath (#4202) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Kellemetlen lehetett :)

Sikerült vennem 1c-ért egy Reverberation Rod-ot. IceSpear előtte: 403 utána: 584 :))

Viszont közben rájöttem, hogy ezt a buildet inkább templarral kellett volna kezdeni, ugyan annyi pontból magasabb HP-t és főleg a harmadával nagyobb (140 helyett 195%) mana regent tudna csinálni...

[ Szerkesztve ]

Védd a fákat - egyél hódot!

(#4204) Har_melin válasza Har_melin (#4203) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Szeretem ezt a tormentes dolgot :) Ma három zöldségből esett egy-egy Meginord belt, egy Shiversting és egy Doomfletch és a sárga cuccaik is általában jobbak, mint a "normál" sárga mobokból esők.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#4205) Alendaar


Alendaar
tag

Akkor az igazi, amikor exile-ba megy bele! :)

(#4206) Har_melin válasza Alendaar (#4205) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Olyanba még nem futottam bele, de tréfás lehet... Én általában igyekszem közvetlenül kinyírni őket, nem hagyni, hogy rászálljanak a mobokra, de egy exile-nál lehet, hogy megéri az extra zsákmány. (Ha túléli az ember.)

Védd a fákat - egyél hódot!

(#4207) kristof123 válasza Har_melin (#4206) üzenetére


kristof123
őstag

Nekem map boss-ba "bújt bele" és egy perfect (low roll) andvarius volt a jutalmam. : D

(#4208) tocsek18


tocsek18
senior tag

badass :U

(#4209) kristof123 válasza tocsek18 (#4208) üzenetére


kristof123
őstag

De jó wand-od van. Honnan szerezted? : DD

Mellesleg nagyon templomos a karid, csak a pajzs hiányzik. : D

(#4210) tocsek18 válasza kristof123 (#4209) üzenetére


tocsek18
senior tag

valami Lamektől vagy kitől :C
nagyon kukásak a cuccok remélem act3cruelben már nem lesz kék cuccom xD

(#4211) San398


San398
őstag

Láttam párszor kiírva a noticeboard-on, hogy dominus run. Dominus farm de ki fut? Mindenki egyszerre átfut a a szinteken dominusig? Vagy egy fut és nyit a többinek portalt?

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#4212) kristof123 válasza San398 (#4211) üzenetére


kristof123
őstag

A culleren kívül mindenki fut egy külön magának nyitott instában. A végén nyit egy portot és közli a többiekkel, hogy felért. Aztán mindenki instájában megölik domit, aztán megint mindenki fut...

(#4213) San398 válasza kristof123 (#4212) üzenetére


San398
őstag

Tehát akkor ha jól értem:
Meg van a party abban van egy játékos akinél sok IIQ és IIR cucc van (ő a culler). A partyban mindenki felér dominushoz a saját instaban és akkor nyit egy portalt.Majd sorban mindenkinél kill dominus.

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#4214) kristof123 válasza San398 (#4213) üzenetére


kristof123
őstag

Így van. : D

(#4215) kristof123


kristof123
őstag

Végre kiesett az első Exalted Orb is tormenten! ((:

(#4216) Har_melin válasza kristof123 (#4215) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Nem tudod, mi most az árfolyama? Vicces, hogy sem exa, sem chaos nincs fent árral a poe goods-on. Tegnap vettem egy cipellőt a witchemnek 1c-ért, amit végül 16 alt-ért kaptam meg. Lehetett volna 2 fuse is, akkor viszont (ha jól láttam a trade posztokat) egy exa olyan 66-68 fuse lenne - jó drága.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#4217) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Hogy lehet 85 felett fejlődni ebben a nyomorult játékban? Játszok egy órát, valami idióta bug miatt megdöglök, és az addig összefarmolt xp elveszik. Általában sose ott ütnek meg ahol állok, hanem öt méterrel arrébb.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#4218) San398 válasza kristof123 (#4215) üzenetére


San398
őstag

Nekem csak chaos-ok estek meg egy tabula rasa(bár az meg exalt értékű)

Tormenten elcsrélném a tabula-t valakivel egy jó 5L-es energy shield-es páncélra,

[ Szerkesztve ]

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#4219) kristof123 válasza Har_melin (#4216) üzenetére


kristof123
őstag

Most 1:40-ben megy az ex ( 1 ex : 40 chaos ). Szerintem lesz 50 is, egy kis idő múlva.

(#4217) Plazmacucci:
Gyorsan. :DDD

(#4218) San398:
Biztos, hogy jó üzletet kötöttél te? Milyen chest? Kép vagy vmi jöhet. : D

[ Szerkesztve ]

(#4220) San398 válasza kristof123 (#4219) üzenetére


San398
őstag

Nem kötöttem semmi üzletet, csak szeretném elcserélni egy jó 5L body armour-ra. (resist, life, mana stb.) addig meg használom.

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#4221) San398


San398
őstag

Ez mennyit érhet?

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#4222) Har_melin válasza San398 (#4221) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

2-3 exa között a pillanatnyi állás szerint.

Jut eszembe: mi lehet az oka, hogy a tisztán ES páncélok sokszor alig jobbak, mint a kombináltak? 202 ES lvl62-n azért legyünk szinték, nulla, hiába kellemes a többi stat (bár a resisitek mind közép kategóriásak). Az ES páncélok alapértékei szerintem sokkal rosszabbul skálázódnak, mint a többié.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#4223) Har_melin válasza kristof123 (#4219) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

1:50? Az durva. Azt gondolná az ember, hogy ahogy egyre többen jutnak map szintre, egyre több currency esik, inkább lefelé megy az ár. Bár igaz, hogy a liga indulása előtt standard-en is felment a cserearány, igazából szinte bármi másért könnyebb volt exa-t venni, mint chaos-ért.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#4224) MedweSajt


MedweSajt
tag

Hoho tegnap esett egy Alpha's Howl. Első értékesebb itemem. :D

(#4225) Har_melin válasza MedweSajt (#4224) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Az hasznos darab :)

Más: én lettem peches, vagy Elreon magasabb szintű (lvl7) napi küldetései sokkal nehezebbek lettek a patch óta? Van egy lvl72-es arc witchem, mindig azzal csináltam az övéit, mert a minden irányból érkező támadókhoz tökéletesen passzolt. Devouring totem a folyamatos casthoz (meg némi figyelemelterelésnek) és soha nem volt semmi gond. A patch óta harmadszor halok meg vele a küldetés közben, pedig a korábbi fát raktam ki neki, sebzés, élet gyakorlatilag azonos, a cucc pedig teljesen.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#4226) kristof123 válasza Har_melin (#4222) üzenetére


kristof123
őstag

Ez azért van, mert nem láttál még, jó ES armourt. Van, lesz 800+ ES-el is. : D

(#4227) Har_melin válasza kristof123 (#4226) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Nagyon remélem! Most egy vegyes (armor+ES)-ben szaladgálok mert eddig ennek volt a legjobb ES értéke de persze ez is csak 360 körüli.

Ezért is kérdeztem korábban az AA mana upkeepet EB esetén, mert az eddig esett darabok olyan gyenge értékeket dobtak (pedig most már az alacsony ilvl-re sem kehet hivatkozni, ha jól emlékszem ilvl79 a legmagasabb korlát, annál több semmilyen rollhoz sem kell.)

Védd a fákat - egyél hódot!

(#4228) kristof123 válasza Har_melin (#4227) üzenetére


kristof123
őstag

Én röhögve futtatom az AA-t, ami jelenleg lvl18, de a 20-ast is elvinné a mana regenem (320). IF is ki van már rakva.
Megmondom őszintén, ha AA-hoz kell, akkor nem igazán lenne szükséges ES chest hozzá. Mennyi a max manád és a mana regened? Skill gem szintje? Egy skill tree is jöhet...

[ Szerkesztve ]

(#4229) scar07 válasza kristof123 (#4228) üzenetére


scar07
tag

Kedves Kristof!!

Ha időd engedi összedobnál egy hasonló (#3156) kristof123) prezentációt? :U

Nagy segítség lenne a magamfajta hobbi playernek.

A mostani karid itemjei sokban eltérnek vagy ugyanazokat használod ezzel is?

Előre is köszi :R

(#4230) 0Li válasza scar07 (#4229) üzenetére


0Li
aktív tag

Inkább kérdezd meg ő kiröl másolja :D:D

(#4231) kristof123 válasza 0Li (#4230) üzenetére


kristof123
őstag

zEEbra mesterről, mert Ő mindent tud! : DDDDDD

(#4232) Har_melin válasza kristof123 (#4228) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Még semennyi (654/53), csak lvl51 a kari, az AA-t is csak mercy a3-ban kaptam küldetésből. nagyon lowlevel cuccokkal megyek, inkább spájzolom a currency-t majd mapozáshoz. Ez a mostani fa, van még két el nem költött pontom, az megy a Quick recovery felé. Ha az a blokk is megvan, akkor indulok tovább a Doom Cast + Shadow blokk felé.

A stat alapján most 8%/s körül lehet a regen. ez ha jól számoltam, akkor +360%-ot jelent modban, ehhez fel tudok venni még kb. 100%-ot, azzal lesz 9,3. A mostani gear-ből jön 737 ES, vagyis a "normál" fejlődéssel is szerintem reális egy 2000-2200-as mana pool, de ahhoz még mindig legalább 14-15%-os regen kellene, a mostani majdnem duplája.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#4233) Wildpath


Wildpath
tag

Kiesett első értékesebb cuccom egy Divination Distillate flask bloodlines-on, el is ment unidban 3ex-ért :B

[ Szerkesztve ]

Lumia 1020 // https://www.flickr.com/photos/134271638@N08

(#4234) LLaci89


LLaci89
tag

Nekem ma egy nagyon szerencsés napom volt. Domi runon droppolt egy Shavronne. Véletlen valaki nem akarja megvenni? ;]

(#4235) MedweSajt


MedweSajt
tag

Munka helyen esz a fene, így nem tudok játszani. De most időm volna a dologgal foglalkozni így egy kérdés fogalmazódott meg bennem. Tudtok olyan helyet a netten, leírást ahol le van írva hogy miként kell számolni a sebzést. Gondolok itt arra hogy van valamilyen formula amibe ha beírom spell, totem sebzését beszorzom a különböző módosítókkal (spell dam, crit, spell cast, stb.) és meg kapom végül mondjuk a kiírt sebzést.
Máshol ezt "Theorycraft"-nak nevezték.
Azért szeretném ez hogy a különböző sebzés módosító tényköznek meg kapjam a "súlyát" tudjam miből mennyit érdemes gyűjteni. Illetve mire érdemes rá feküdni mivel skálázódna jobban a sebzésem.
Ha tudtok hasonlóról kérlek ne tartsátok vissza.

(#4236) kristof123


kristof123
őstag

Úgy emlékszem Te már csináltál hasonló buildet Nordic, így vess már rá egy pillantást:

Tegnap este összedobtam egy crit EK buildet és nem tudom működőképes lenne-e softcore-on.
EB, AA, Crit EK lenne, tree. Megmondom öszintén, fogalmam sincs milyen lett, nem értek hozzá, csak esett egy amu ami neki jó és lehet csinálok egy karit miatta. : D

(#4229) scar07:
Az alapfelállás ugyan az, csak a templar-nál pár pont máshová kerül. Kicsit visszakeresel ott belinkeltem a mostani Arcer-em tree-jét. Később majd megpróbálom pontokra bontani, ha az neked könnyebb (bár ez is ugyan olyan elgondolással lesz, mint előzőleg 1.2-ben). Persze itt most RF semmilyen formában nem fog játszani, most valami mást szeretnék kipróbálni. : D

[ Szerkesztve ]

(#4237) scar07 válasza kristof123 (#4236) üzenetére


scar07
tag

Koszi. :D
Es most az elso treet hasznalod vagy a crit es valtozatot?
En lightning coilt hasznaltam annak ertem a mukodeset es eleg jol birtam vele a nagyobb mapokat is.
A CoD hogy mukodik? Mar mint amit ad MoM annak a mukodesere gondolok.

(#4238) kristof123 válasza scar07 (#4237) üzenetére


kristof123
őstag

30%-át a bekapott sebzésnek először manából "vonja le" és a maradékot meg hp-ból.

Jelenleg 86-os vagyok és így néz ki a skill tree-m. 3 uniq-ot használok jelenleg: CoD, Geofri, Doryani öv lightning verzió.
A többi rucin főleg hp és resist van. Általában ES base itemek, a több mana miatt, de a cipőm nem az, mert abban van egy cwdt kombó (immo call, enduring, inc dur). Azért kellett, mert 4 piros socket kell és nem akarok szenvedni ilyenek rollolásával, emellett még van a cipőn DEX is.
Van egy 79% spell dmg-es wandom amire craftoltam 10% cast speedet, és egy spell dmg + life + resistes shieldem.
Az ékszereken life + resist + cast speed van és DEX. Amuletten sok mana regen és DEX.
Annyi dex-et sikerült összeraknom így, hogy nincs szükség a +30 dex node-okra. Ezzel próbálok pontot spórolni...

Skill tree részekre bontva valahogy így nézne ki:
15 pont
32 pont
50 pont
61 pont
71 pont
end game

Megmondom őszintén, már nem emlékszem milyen sorrendben haladtam, ez csak úgy megközelítőleg fedezi a dolgokat (legalább is a vége). lvl 50-ig szerintem a legjobb leosztást használtam, utána meg a gear dönt, hogy mi kell (Hp, regen, dps....). Ezt nem lehet előre megjósolni.

Az itt leírtak még most is érvényesek.
Amit másképp csináltam most:
Bandits: oak, kill, kill.

Aurák: Herald of Thunder + Clarity az elején. Utána egy Purity of Lightning-ot tettem be melléjük. AA-t csak Cruel Act3-ban szedtem ki, így nem kellett discipline-t használnom, mert volt elég regenem. Helyette Herald of Ice-t használtam.
Később még megtoldottam egy Haste-el.

Gemlista felállásom a következő:
Herald of Thunder + Curse on Hit + Reduced Mana + Elemental Waekness (ez a glovesemben van).
CWDT + Enduring Cry + Immortal Call + Increase Duration (cipőben).
Haste + Herald of Ice + Clarity + Reduced Mana (armourban).
AA + Empower + Vaal Summon Skeletons (shieldben).
Vaal Summon Skeletons:
Ez egy nagyon jó skill, mindenképpen ajánlom a használatát már kisebb szinteken is. Nagyban megkönnyíti a boss fight-okat.

Semmi nem szentírás amit írtam, nekem így sikerült összehozni a dolgokat. Remélem sikerült segítenem.

[ Szerkesztve ]

(#4239) scar07 válasza kristof123 (#4238) üzenetére


scar07
tag

Orok halam nagy nagy koszi. :R

(#4240) Nordic válasza kristof123 (#4236) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Egész jónak tűnik. :K

(#4241) nyic19


nyic19
tag

A Procurement nem tölt be.
Ezt írja ki:
[Error] Downloading stash for Standard, details logged to DebugLog.log, please open a ticket at https://github.com/Stickymaddness/Procurement/issues

Mi van ilyenkor?

(#4242) kemotox


kemotox
addikt

Uff!
Azt nem tudja valaki, hogy mitől lehet az, hogy sokszor CTRL+klikkel csetbe linkel eladás helyett? Kezdek agyfaszt kapni már.

(#4243) tocsek18 válasza kemotox (#4242) üzenetére


tocsek18
senior tag

én is szoktam úgy járni de ha jól rémlik tolsz egy ctr alt bal klikket utána már nem linkeli eladás helyett

(#4244) kemotox válasza tocsek18 (#4243) üzenetére


kemotox
addikt

Okok, köszi, majd kipróbálom, de egyelőre mióta megírtam itt a problémámat azóta nem jött elő. Csak rá kellet ijeszteni :D

(#4245) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

csak engem dobál ki ez a szar? egy métert nem tudok menni.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#4246) Nordic válasza Plazmacucci (#4245) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Valami nem lehet okés...ma reggel 10kor úgy haltam le, hogy bementem Promenade-re, megöltem vagy 30. mobot, aztán láttam hogy visszább esett egy transmute. visszamentem felvenni, de nem vette fel. Mondom mifasz??? Nyitnék portált, semmi, logolnék ki, semmi. Jobb híján exit-re mentem, 100, ismétlem 100% hp-val, még mob se volt a képernyőmön. Visszalogolva standard-en várt a kari. :U

Így most megint kezdhettem újat. Most fejeztem be, hogy átjutottam merci a3-ba(olyan 12órás maraton volt). ;]
Lehet kicsit sokat játszom a játékkal. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4247) Weeman1 válasza Plazmacucci (#4245) üzenetére


Weeman1
veterán

Nálam kezdéskor rosszalkodik néha. :D

Xiaomi 11T Pro

(#4248) kristof123 válasza Nordic (#4246) üzenetére


kristof123
őstag

Én tegnap beállítottam a karim egy biztonságos helyre, és elmentem afkzni, mire visszaértem már egy Desecrated groundon feküdtem halottan...

Más:
Esett valakinek valami jó? Ki meddig jutott eddig? : D

[ Szerkesztve ]

(#4249) tocsek18 válasza kristof123 (#4248) üzenetére


tocsek18
senior tag

act3 eleje XD sarn xp farm mint mindig még másfél szint xp kell
resek rottyon értelmes nem esett :D de build geil ultra :D
legnagyobb érték hm chaos orb jah nem esett még egy izé is regal na:C

[ Szerkesztve ]

(#4250) Plazmacucci válasza Nordic (#4246) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Elkezdtem volna egy zana küldit de ahogy bementem a portálba lefagytak a mobok és mire megint elindult a játék döglött voltam...

Vissza kell vinnem pár kazettát.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.