Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:39:27

LOGOUT.hu

Path of Exile topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3551) Har_melin válasza Amonthor (#3550) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Ha szintet lép a mester akkor bővülnek a craft opciói és bővül az eladásra szánt cuccok köre is.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#3552) San398 válasza Har_melin (#3545) üzenetére


San398
őstag

Köszi az infót. Akkor még messze vagyok tőle. Hatos szinten vannak a mesterek. Hakunál sokszor bukom a küldetést a desync miatt. Volt hogy 10 másodpercen belül háromszor tett vissza egy szobával. :O

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#3553) Har_melin válasza San398 (#3552) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Ne is mondd, épp most vágott ki a szerver Vorici küldetéséből - megcsináltam, mentem volna vissza lejelenteni és pukk, login screen. Ráadásul ezt már legalább többedszer csinálja az elmúlt két hétben, kezd az összes hócipőm tele lenni. Nem is fejlődik, nem tudom megvenni tőle a napi fuse adagot, frász.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#3554) Har_melin


Har_melin
Topikgazda

"legalább többedszer" - na így ne szerkesszen bele senki a kommentjébe :C

Védd a fákat - egyél hódot!

(#3555) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Hogy szerezzek sok sok es-t? Az a retek Tabula van rajtam és alig tudok 1000 felé menni, pedig aurám is van..

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#3556) Weeman1


Weeman1
veterán

De jó hogy idetaláltam. :)

Xiaomi 11T Pro

(#3557) Nordic válasza Plazmacucci (#3555) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Sok-sok ES sok-sok ES-es cuccból lesz...a Discipline már csak plusz :).

(#3558) 0Li válasza Nordic (#3557) üzenetére


0Li
aktív tag

És nem árt egy pár passive is :D

(#3559) Nordic válasza 0Li (#3558) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Úgy gondolom az azért adja magát...Egy TR-től nem érdemes csodákat várni, elvégre Simple Robe a base item.

(#3560) Har_melin válasza Nordic (#3557) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Viszont az érdekes (vagy csak én voltam eddig peches), hogy a tiszta ES cuccokhoz képest sokszor a vegyesek majdnem akkora vagy nagyobb ES-t adnak.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#3561) Plazmacucci válasza Nordic (#3557) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Esélytelen. Most ép jók a resistjeim és vannak itemek amik egyedi képességeik miatt vannak. Maximum egy két száz pluszt tudnék összeszedni, de az is hurka. A skillek miatt meg es pontokra nem jutott.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#3562) Nordic válasza Plazmacucci (#3561) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Akkor nincs is min meglepődni. CI esetén a magas ES-hez kell egy chest amin van legalább 500ES, egy sisak ami legalább 250ES-el bír, kesztyű/csizma páros is legalább 80-100ES-el, chain belt, +ES ringek, amu, amin nem csak flat ES van, hanem +% max ES is legalább 15%, no meg passzívokból, ha hybrid vagy akkor az összes HP+ES node, ha meg CI, akkor legalább 150% +ES node.

Nem nehéz összehozni...volt hybrid karim 3,2k HP-val majdnem 4k ES-el, igaz 1hit miatt(sajna armor=0 volt) nem érte meg a 80-at.

[ Szerkesztve ]

(#3563) San398


San398
őstag

The Bringer of Rain-nél olvasható hogy : Can't use Chest armour
Itt egyálltalán nem lehet használni páncélt(Body armour) vagy csak azt nem ami armour-t is ad?

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#3564) Har_melin válasza San398 (#3563) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Nem engedi felvenni mellé a páncélt. Viszont a BoR-on a lvl18 melée phys dmg és a lvl12 Faster Attack kivált(hat) két foglalatot, így egy 4L BoR igazából 6L-nek felel meg. Ad egy elég durva armor+eva-t és ehhez jön még az automatikus Blind, ami szintén csökkenti a bekapott sebzést

Védd a fákat - egyél hódot!

(#3565) Nordic válasza Har_melin (#3564) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Fel lehet venni a chest armort, csak éppen úgy nézi, mintha nem lenne rajtad. Általában olyankor csak a gemek szintezéséhez használják az armort.

(#3566) Har_melin válasza Nordic (#3565) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Bocs, akkor rosszul tudtam, biztosan félreértettem, amit olvastam róla. Általában az ilyen "csak ha..." cuccoknál annak a cuccnak a plusz szolgáltatásai deaktiválódnak, amelyiknél "megszeged a szabályt", nem a másiké. (Ld. pl. Facebreaker - ha fegyvert használsz, akkor nem a fegyver statjait dobja el, hanem a FB plusszait veszted el.) Én úgy értettem a leírásokból, hogy ha rajtad van a BoR akkor "bepirosodik" a páncél helye, látni meg buildben csak olyant láttam, akin nem volt.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#3567) Amonthor


Amonthor
tag

Mi az a perf roll egy itemen? :F

Már megint kések a könyvekkel.

(#3568) Koppanyvezer válasza Amonthor (#3567) üzenetére


Koppanyvezer
tag

Perfect roll -> A lehető legjobb statok, ami az adott itemen lehet.

Steamen: xxxpaulxxx

(#3569) Amonthor


Amonthor
tag

Akkor jól gondoltam - a kérdés feltevése után. :D
:R

Már megint kések a könyvekkel.

(#3570) Amonthor


Amonthor
tag

Gyerekek.. :W Az utolsó patch óta van olyan, hogy pl. Cyclonenal végigsöprök a mobon és baszik lejjebb menni az életereje.. kb. 2 mp múlva meg tök más helyen jelenik meg, de akkor már mutatja a vesztett életerőt. Szal némi fáziskésés van a géjmben. Más is tapasztalt ilyet? Gondolom egy újabb patchig ne is akarjak javulást várni..

Másik.. Cursenek melyik a legütősebb? Most már van egy jó pár, csak nem tudom, melyik lenne a legjobb.

Hja, és a chiselt mikor lehet használni? :U Merciless után csak?

[ Szerkesztve ]

Már megint kések a könyvekkel.

(#3571) Nordic válasza Amonthor (#3570) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Desnc mindig is volt, és lesz is a játékban(van az első hszben szó is róla). Javaslom ilyen letöltést/feltöltést használó progikat lőjj ki a PoE mellet.

Curse-nek mindig az a legjobb, ami legjobban alkalmas a támadó skilledhez. Ha crites, akkor Assasins Mark, ha coldos, akkor Frostbite/Elemental Weakness, ha projectile, akkor Projectile Weakness, DoT dmg mellé Vurneabilty. Ez mind attól függ, mit használsz.

Chiselt ,csak mapokra lehet használni.

(#3572) Amonthor válasza Nordic (#3571) üzenetére


Amonthor
tag

TY, kilőttem tori klienst, remélem, hogy segít valamennyit. Azért kérdeztem amúgy, mert nálam ezelőtt sosem volt ilyen, csak most.
Skillek közül nálam Clarity mindig megy, meg ha nem sötét helyen megyek, akkor HoA + Blood Magic. Cyclonenal szoktam még darálni, mást nem nagyon használok. Flicker Strike, Whirling Blades, ezeket szoktam még. Aurákhoz mi jó még a Reduced Manan kívül? Mert most Clarity + Dual Strike + Faster Proj. van kötve, de nem valószínű, hogy így a legjobb. :)

Már megint kések a könyvekkel.

(#3573) 0Li válasza Amonthor (#3572) üzenetére


0Li
aktív tag

Nem nálad van hiba. Szerver oldali a desync. Eddig valószínüleg nem cyclone-oztál azért nem vetted észre. Annál a spellnél fordul elő legtöbbet flicker után.
Aurákhoz csak a reduced mana-t használd. Herald-okhoz szoktak még prolifet használni.
A faster projectiles csak "projectile" dmgre hat. Dual Strike-ra nincs hatással.

(#3574) Har_melin válasza Amonthor (#3572) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Cyclone, Flicker Strike, Whirling Blades, Dual Strike - 4 támadó skill - minek? Ezek szerint egyik sincs optimalizálva.

HoA + Blood Magic - miért használsz aurát Blood Magic-kal, az alapból csökkenti az életedet? És mi az, hogy "ha nem sötét helyen megyek" - sötétben nem kell a HoA sebzése?

Clarity-DS-FP: három, egymással semmilyen kapcsolatban nem lévő skill, semmilyen hasznod nincs így belőle

A Reduced mana az összes olyan skillre hat, amelyik a mana valamekkora részét lekötik. Ilyen az összes aura, a Clarity vagy a Tempest Shield. Nem hat (legalább quality nélkül) a mana felhasználásra.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#3575) Amonthor


Amonthor
tag

Eddig tényleg nem volt Cyclone. :N Flickernél annyira nem vettem észre, de ennél nagyon.

Sejtettem, hogy megkapom az adagot.. :DDD
Cyclone - mivel másom nem nagyon van, amivel egyszerre több mobot is üthetek,
Flicker Strike - általában csak az odaugráshoz,
Whirling Blades - általában csak mozgásra, vagy ha a Cyclone nem darál le mindenkit, és csökken az életerő, akkor ezzel hamarabb odébbállok,
Dual Strike - igazából nincs nagyon használatban, csak leírtam, hogy ez is ott van, mint skill, mivel ezekről volt szó, így több az opció Curse szempontjából.

A HoA-t is tudom, hogy nem a legjobb így, azért is írtam, hogy ha setét van, akkor ratyi, mert fele annyit sem látok, mint amikor nem használom. :) A sebzése nyilván akkor is jól jönne, bár szerintem az Ice hatásosabb.

A Claritys triónak kötés szempontjából sincs sok jelentősége, tudom, hogy nincs így hasznom belőlük, csak ezek vannak együtt - mivel socket hiányában így tudtam összerakni.

Amúgy egy egész tabnyi gemem van, azért kérdeztem, hogy mihez mi a jó, mert nekem egyelőre fogalmam sincs. :) Vagyis, valamennyi már van, de az még édeskevés.

Már megint kések a könyvekkel.

(#3576) 0Li válasza Amonthor (#3575) üzenetére


0Li
aktív tag

A helyedben ggg fórumon megnéznék pár build guidot hgoy valami fogalmad legyen :)

(#3577) Har_melin válasza Amonthor (#3575) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Egy skillel támadsz, eggyel mozogsz, esetleg van egy külön a fő bossokra, ez így is max 3, neked 4 van, ráadásul mindegyik phys dmg, vagyis más, használhatóbb gemtől veszi el a helyet.

Mindegyikkel üthetsz több mobot is, csak kell egy Melée Splash vagy egy Multistrike gem mellé.

A curse-nek semmi köze ahhoz, milyen skillel viszed be a pDMG-et, ezért fölösleges többfélét tartani.

Azért nem látsz fele annyit sem a HoA használatakor, mert a "fényerődet" a HP határozza meg, te meg ráraktál egy Blood Magic gem-et, vagyis HP-ból tartod fent az aurát, max.75%-ra tudsz feltöltődni. Ezért is írtam, hogy ez hülyeség.

"Socket hiányában csak így tudtam összerakni" - mostanra minimum 4 különböző, 4L cuccod lehet (ha már használni tudod a Reduced manát). Ha nincs, akkor vásárolj az A3-ban jeweller és fuse orbokat és csinálj, ez a játék lényege. A Clarity-nek a Reduce manával összekötve van értelme, mert az nem %-ban, hanem fix értékben köt le manát, vagyis egy mana-szegény buildnél sokkal többet számít.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#3578) Amonthor válasza 0Li (#3576) üzenetére


Amonthor
tag

Néztem, de azok közül pont hiányzik egy pár gem. :O Meg az egy 71 mapes build, én még attól elég messze vagyok.

Már megint kések a könyvekkel.

(#3579) Har_melin válasza Amonthor (#3578) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Minden build legalább 70-es szintű, de legtöbb inkább 90+, különben honnan lehetne tudni, hogy játszható-e az alapjáték után? Ettől még szinte mindegyik leírásában szokott lenni bontás (leveling guide), kb. 20-40-60 bontásban, vagy legalább is szövegben.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#3580) Nordic válasza Amonthor (#3578) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Minden build 70 környékére áll össze teljesen. A gemeket meg lehet venni másoktól, vagy később questekből. A drop-only gemeket meg amúgy is csak drop-ból, vagy trade-el lehet megszerezni.

(#3581) Amonthor válasza Har_melin (#3577) üzenetére


Amonthor
tag

A Multistrike az pont hiányzik, Melee Splash asszem megvan, majd akkor variálok. Mutatnék egy gem listet, csak nem tudok.. :D
Azt tudom, hogy azért van sötétebb, mert leveszi a HP-t a BM.. ezért is írtam, hogy akkor nem használom. Persze, ez is hülyeség, majd ezen is javítok.. :)
4L-es cuccom csak egy van, a body armour, de abban sem olyanok a socket színek, mint kellene.. próbáltam már chr. orbbal váltani, de általában úgy átvariálja, hogy csak rosszabb lesz a színek aránya. Jewellert is raktam már, de ahova már nem fér több socket, azzal nem tudok mit kezdeni. :N

Már megint kések a könyvekkel.

(#3582) Amonthor válasza Nordic (#3580) üzenetére


Amonthor
tag

Rákerestem a Multistrike-ra, hogy mennyiért dobják.. aki épp online, az 30 chaosért, a másik 35-ért.. :D
Aki nem online, azzal mostanában nem próbálkozom, leszűrve a korábbiak tapasztalatát. Szoktam nézni, hogy van-e eladó a városban, de ezzel még nem találkoztam.

Már megint kések a könyvekkel.

(#3583) Amonthor


Amonthor
tag

Na, mehetett Vorici a Hideoutba, így már kicsit egyszerűbb lesz a fusing. :U

Már megint kések a könyvekkel.

(#3584) Har_melin válasza Amonthor (#3582) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Ezt honnan szedted? 2 chaos-ért kínálnak most is (standard), 3-ért van már legalább tíz eladó.

A foglalatok színének a valószínűsége függ a cucc típusától. Nyilván egy tiszta eva cuccra nehezen fogsz tudni 4 kék vagy piros foglalatot rollolni, cserélni kell olyan cuccra, amire könnyen lehet. Kesztyűre, csizmára, sisakra általában 3-10 kísérletből be szokott jönni a 4S és másik 5-6 próbálkozásból a 4L, feltéve, hogy az itemlevel engedi (Legalább 28-as, vagyis bármi, ami Normál A3/ Slum sewer után esik, az alkalmas kell legyen)

Védd a fákat - egyél hódot!

(#3585) Amonthor válasza Har_melin (#3584) üzenetére


Amonthor
tag

Trade-en kerestem rá. Vannak 2-3 chaosért is, persze, de ők nem onlineok, azokkal írtam, hogy hogy jártam eddig. Most felvettem valakit, akit onlinenak írt (ez is volt említve, hogy az sem mindig van úgy), egyrészt nem is online, másrészt ránéztem és Standard ligában van, holott én Rampage-esekre kerestem rá..

Már megint kések a könyvekkel.

(#3586) Har_melin válasza Amonthor (#3585) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Nem tudom, hol keresel rá, de nekem ezt dobta most:

[link]

Védd a fákat - egyél hódot!

(#3587) Amonthor válasza Har_melin (#3586) üzenetére


Amonthor
tag

Hát, nekem tök másokat adott ki, de már be is szereztem az általad linkeltről 2 chaosért. :C :R

Már megint kések a könyvekkel.

(#3588) San398


San398
őstag

Segítsetek, magyarázzátok el hogyan is és mit csinál ez :
4L : Cast on Damage Taken(1) + Immortal Call(3) + Enduring Cry(5) + Inc Duration(20)

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#3589) Har_melin válasza San398 (#3588) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Először is rossz a sorrend, így kell őket bekötni: CoDT-End.Cry-Immortal-Inc Dur.

Ha bekapsz egy sebzést (mivel lvl1 a CwDT ez 440 dmg) ez elsüt egy max. lvl 5 Enduring Cry-t, ami endurance charge-okat generál, majd azokat a lvl3 Immortal Call azonnal azonnal át is váltja fizikai sebzés immunitásra, aminek az idejét a lvl20-as Increased Duration 64%-kal megnöveli.

A lvl szintek azért fontosak, mert a CwDT csak adott szint igénynél kisebb skill-eket tud aktiválni.

[ Szerkesztve ]

Védd a fákat - egyél hódot!

(#3590) Amonthor


Amonthor
tag

Egykezes vagy kétkezes fegyver a jobb? És Sword vagy Axe, esetleg Mace? Duelist karim van most, lvl49-es. Eddig 1-1 Ephemeral Edge Dusk Blade volt, most egy kétkezes Chober Chaber Great Mallet. A lényeg, hogy egy- vagy kétkezesnek vannak jobb lehetőségei (Mace mellett nem lehet pl. Whirling Blades-et használni, ilyenekre gondolok)? Duelistnek amúgy mennyire lenne jó egy Bow?

[ Szerkesztve ]

Már megint kések a könyvekkel.

(#3591) Nordic válasza Amonthor (#3590) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

1h mellé mehet shield szal jobb lesz a defense, 2h-nek jobb a dmg-e. Neked kell eldonteni melyik a jobb a jatekstílusodhoz

(#3592) San398 válasza Har_melin (#3589) üzenetére


San398
őstag

Köszi az információt. Azt nem gondoltam volna, hogy az összekötött foglalatokban lévő gem-ek sorrendje is meghatározó lehet
Ebből a build leírásból van az a sorrend [link] Itt ki is van emelve a végén. "4L: Cast on Damage Taken(1) + Immortal Call(3) + Enduring Cry(5) + Inc Duration(20) (in this order)" Akkor gondolom itt elírta a build készítője.

[ Szerkesztve ]

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#3593) Har_melin válasza San398 (#3592) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Szerintem elírta, én innen tanulok:

[link]

Védd a fákat - egyél hódot!

(#3594) San398 válasza Har_melin (#3593) üzenetére


San398
őstag

Köszi a linket.
Megcseréltem a sorrendet, akkor remélhetőleg jobban teszik a dolgukat a gemek.
Jó annak aki ennyire vágja az angolt :K

Ősszefutottunk egy mapon zana-val 1063%-os XP-s küldetést sózott a nyakunkba :DDD Az a másfél szint ugrás jól jött (átléptem 80-ra)

[ Szerkesztve ]

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#3595) Koppanyvezer


Koppanyvezer
tag

WTF? Számít a gemek linkbeli sorrendje?

Steamen: xxxpaulxxx

(#3596) Plazmacucci válasza Koppanyvezer (#3595) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nem tapasztaltam.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#3597) Har_melin válasza Koppanyvezer (#3595) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Nem mindig, de mivel itt egymás után elsütött spell-ekről van szó, amelyekből az egyik a másik hatását használja fel, nyilván nem mindegy a sorrend.

A szimpla attack kombóknál nagyrészt mindegy (nehéz is lenne egy vegyes színállású 6L-nél még a színek sorrendjét is kivariálni), ráadásul ahol számíthat (pl egy Melée phys - Added Fire dmg, vagy egy Increased Crit Strike - Power charge on crit párosnál), ott mindkét gem azonos színű, nem gond megcserélni a sorrendjüket.

(Nem tudom, ezekben az esetekben tényleg számít-e, de a logika alapján kellene. Ha sorban nézi a gemeket, akkor jobb eredményt kellene kapjál, ha pl. előbb megnöveled a pDmg-et és utána szorzod fel az egészet a + fire dmg-el, mint ha az alapot szorzod fel és utána hozzáadsz még pDmg-et.)

Szerk.: gyorsan megnéztem, a fenti példánál nem számít, hogy a Melée Phys vagy az Added Fire Dmg van-e előbb, úgy tűnik attack skillek esetén ez nem játszik.

[ Szerkesztve ]

Védd a fákat - egyél hódot!

(#3598) Plazmacucci válasza Har_melin (#3597) üzenetére


Plazmacucci
félisten

De minden support gem hat az összes többi gemre ami lehetséges, sorrendtől függetlenül.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#3599) Har_melin válasza Plazmacucci (#3598) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Azért írtam, hogy az attack skilleknél nem számít.

Elvileg a hatás számítási mechanizmusában lehetett volna sorrendi hatás, de ettől - gondolom az eltérő színű support gemek pontos sorrendjének a reménytelensége miatt - ezek szerint eltekintettek a készítők.

[ Szerkesztve ]

Védd a fákat - egyél hódot!

(#3600) 0Li válasza Har_melin (#3597) üzenetére


0Li
aktív tag

Emlékeim szerint teljesen mindegy a sorrend itt is.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.