Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:39:27

LOGOUT.hu

Path of Exile topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3101) tocsek18


tocsek18
senior tag

(#3102) szami777


szami777
addikt

Sziasztok,
Elkezdtem én is a játékot és nagyon tetszik, lenne viszont 1-2 kérdésem, hátha tudtok segíteni, 1-2 dolog nem tiszta. :)
1) az elején a shadow karaktert választottam, de csak a külsőért, semmi több miatt. Én általában íjjal szeretek menni, de a skillfán baromi messze vannak az íjjal kapcsolatos fejlesztések, így azt nem is tudom fejleszteni.Van ennek valami komoly jelentősége, vagy Rangerrel kellett volna kezdjek?
(gondolom az íjásznak közelebb van)
2) Tudom valahogy bővíteni a "hátizsákomat", mert kb 10 percenként megtelik, és nagyon gyors utazás funkciót sem láttam, hogy gyorsan hazamenjek eladni, valamint ahogy látom a cuccok egy idő után el is tűnnek a földről.
Előre is köszi :)

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#3103) kemotox


kemotox
addikt

Hujujuj nem vagyok már 6 slotos szűz:P

Ha össze tudom fusézgatni, hogy 6l legyen, szerintetek ér valamit? Csak ilvl48, korábban fel lehet venni, mint más 6 slotosakat.

[ Szerkesztve ]

(#3104) Plazmacucci válasza kemotox (#3103) üzenetére


Plazmacucci
félisten

tuti nem lehet összefűzni mindet.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#3105) kemotox válasza Plazmacucci (#3104) üzenetére


kemotox
addikt

Ja hülye vagyok, hát persze, az itemlevel miatt. (azt hittem hirtelen, hogy 50 es itemlevel csak a slotszámhoz kell, nem a linkhez) Basszus hirtelen tök boldog lettem pedig :D

[ Szerkesztve ]

(#3106) Plazmacucci válasza kemotox (#3105) üzenetére


Plazmacucci
félisten

de kapsz érte 7 fasza követ ha eladod.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#3107) scar07 válasza szami777 (#3102) üzenetére


scar07
tag

Szia,
Első kérdésedre a válasz láttam már maradeurből íjászt, sőt még whicherből is.
Jóformán a skill fa óriási és szerteágazó mivolta miatt mindenből lehet, mindent csinálni, max nem lesz olyan hatásos.
Én is íjásszal megyek és én mindig rangerrel indítom. Jelenleg ezt [link] a skill fát és gemeket használom.

Második kérdésedre, pedig valóban kevés az alap hátitáska és ennek a bővítését pénzért vett pontokkal tudod megoldani. De egy jó tanács NE tegyél el minden kis szart, mert fölösleges. A RARE itemeket azonosítsd és amit nem tudsz használni és nem ér semmit (nem lehet eladni, nem lesz jó más karakternek késöbb) azt add el a vendornak. Ugyan ez vonatkozik a kék cuccokra.

És a végére a topic elején van egy összefoglaló OLVASD el!!!! Sok jó tanács van benne.

Jó játékot!! :))

(#3108) San398 válasza scar07 (#3107) üzenetére


San398
őstag

Mióta és hogyan lehet a hátitáskát bővíteni?? A ládikót lehet csak ami a városban van nem?

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#3109) scar07 válasza San398 (#3108) üzenetére


scar07
tag

Valoban :) felreertettem, bocsi :) a hatitatyot nem lehet :(

Am meg az elozohoz, hogy utazni gyorsan a town portal lehet.

(#3110) Har_melin válasza szami777 (#3102) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

A kék színű tekercsekkel nyithatsz portált, amivel vissza tudsz lépni a városba, eladni a cuccot és aztán visszahoz oda, ahol megnyitottad. Ha 8-10 percnél tovább nem mégy vissza, akkor eltűnik a portál és újra generálódik a pálya is, innen kezdve csak az utolsó waypoint-hoz tudsz visszatérni, az viszont nincs minden pályán.

A karakterre vonatkozóan: a játék nagy előnye, hogy nem kell okvetlenül fegyver skill-ben gondolkodni. A shadow kiindulásához közel is van két íjász cluster (skill csoport), de a lényeg, hogy pl. egy + Attack speed lehet, hogy többet számít, mint egy plusz sebzés. Tényleg érdemes elolvasni Nordic összefoglalóját előtte, a legtöbb induló kérdésre választ találsz benne.

De azért arról se feledkezz el, hogy az első kariját 99% elrontja és már a játék első harmadában kikukázza :P

Védd a fákat - egyél hódot!

(#3111) San398 válasza scar07 (#3109) üzenetére


San398
őstag

ÓÓÓ! Pedig már kezdtem örülni, hogy van rá mód megnövelni!Sebaj.

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#3112) kristof123 válasza Plazmacucci (#3104) üzenetére


kristof123
őstag

és (#3105) kemotox:
Item level

ilvl 72 alatt nem éri meg 6l-t csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#3113) San398


San398
őstag

Áruljátok már el miért jó ha valaki guild-et csinál vagy guild-be lép be? Mi előny van belőle?

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#3114) Plazmacucci válasza San398 (#3113) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Lehet, hogy tud csapatban játszani, mert kb a táblán hiába keresel :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#3115) tocsek18 válasza San398 (#3113) üzenetére


tocsek18
senior tag

kb annyi mintha a való életben vannak barátaid vagy sem

(#3116) szami777


szami777
addikt

Nagyon köszönöm a segítséget mindenkitől. :R
Elolvastam az összefoglalót, tényleg hasznos. (+a topic ment a kedvencek közé :) )
Hagytam a shadow karaktert és inkább Rangerrel mentem elölről.
Arra esetleg tud választ adni, hogy egy páncélnál vagy sisaknál az armour vagy az evasion a fontosabb?
Van mondjuk egy páncél 14 armourral és egy mondjuk 19 evasionnel, itt nem nagyon tudom a viszonyszámokat, hogy most akkor melyik a jobb.

[ Szerkesztve ]

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#3117) kristof123 válasza szami777 (#3116) üzenetére


kristof123
őstag

Rajtad múlik mit szeretnél. Akár CI íjjász is lehetne...

(#3118) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Íme egy újabb HC-kompatibilis build...

Shadow EK-crit vid

Röviden amit tudok még mondani, hogy nem kötelező a 6L, 5L esetén nincs Empower, anélkül is laza 14kdps érhető el charge-ok nélkül.

Mindenképp érdemes spell-daggerrel menni, mert kell a crit. Elvetemültebbek tolhatják két daggerrel is. Én a hc miatt maradtam dagger+shield kombó mellett, no meg ha végre merném exaltolni a shieldet, akkor talán kapnék rá flat EV-t, ami perfect lenne(persze lehet rajta thorns is, ezért is nem merem:D). Wandra tulajdonképpen nincs is szükség, hisz egyrészt nem lesz akkora int-je a karinak ,hogy high tier wandokat használhasson, másrészt meg nincs is szükség a cast speed rollra, se a proj speed-re, mert az előbbit helyettesíti a faster casting+spell echo, az utóbbit meg a passzív Sniper illetve Ballistic Mastery node.

Négy aura futtatására akkor lesz alkalmas a kari, amikor eléri a templarnál a Sovereignty-t. Ekkor mehet 2x60%-os illetve 2x25%os ,vagy 2x60%-os 1x25%-os és 1x40%-os.

[ Szerkesztve ]

(#3119) Trotta


Trotta
csendes tag

Ismét mesterekkel kapcsolatban fogalmazódott meg bennem egy kérdés.
Ha vége lesz az aktuális ligának, akkor a felfejlesztett mesterek is jönnek a standartba, vagy lehet kezdeni az elejétől ?
Egyébként kb 600 játékóra után merészkedtem egy HC karit csinálni. Egyenlőre vegyes benyomásaim vannak. Egyrészt az" egy rontás és vége", tényleg más aspektusba teszi a dolgokat.Értékes tárgyra bukkanni is teljesen más érzés.Bár igazából ezt még nem tudom mert csak pár pillanatig volt hurrá hangulat a legendary tárgy miatt.Az azonosítás után kiderült , hogy semmire sem való.Más részt keserű szájíz is van amiatt pl., hogy csak questekért kapott skill gemekre lehet tervezni, mert arra alapozni , hogy megtalálom az áhított gemet hatalamas lutri.

(#3120) Har_melin válasza Nordic (#3118) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Köszi, tetszik :N

Védd a fákat - egyél hódot!

(#3121) MedweSajt válasza Nordic (#3118) üzenetére


MedweSajt
tag

Egy kérdésem lenne a cuccokat vetted/csináltad vagy dropból szerezted be őket ?

(#3122) Nordic válasza MedweSajt (#3121) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Dagger - 20c
Helm - 8c
Diamond ring - 15c
Topaz ring - találtam
Belt - 6-8c(nem emlékszem pontosan)
Gloves - 5c
Boots - talált, de alig 10 perce vettem egy másikat 10c-ért
Shield 13-15c(erre se emlékszem)
Amulett - 10c
Chest - 2c(+kb 30jew a 6S, és kb 80fuse a 6L)

(#3123) MedweSajt válasza Nordic (#3122) üzenetére


MedweSajt
tag

Köszi. Meglepően baráti árak.

(#3124) Trotta


Trotta
csendes tag

No még egy adalék a HC játékomhoz........Nem merek Dominushoz felmenni ! :B

Mesterek ligák közötti átléptetéséről akkor nincs info ?

(#3125) tocsek18 válasza Nordic (#3118) üzenetére


tocsek18
senior tag

én tolnék qualit empowerre. moar xp :C

(#3126) Nordic válasza tocsek18 (#3125) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Nem tartom valószínűnek hogy megérem a lvl3-at ;] Majd kap vaal orbot, ha a másik empowerem lvl2 lesz.

MedweSajt: Még ezekhez azért hozzájön a sok qualitys gem ára persze. Amikre emlékszem az pl az Empower ami 62c volt, az EK q15-ön vettem 7c-ért, Faster Casting asszem 27c-volt 20Q-n, LL 15% 10c, Egyedül a Spell Echo nem q-s, de az remélem meglépi a lvl20-at és akkor azt is feltolom GCP-vel.

Trotta: Standard+HC marad, ami meg rampage+beyond-ról jön az megy át standard-re meg hc-ra.

[ Szerkesztve ]

(#3127) Trotta válasza Nordic (#3126) üzenetére


Trotta
csendes tag

Köszi !

(#3128) kristof123 válasza Nordic (#3118) üzenetére


kristof123
őstag

Tetszik, és meghozta a kedvem nekem is egy ilyesmi, vagy hasonló összedobására (videó). : D

[ Szerkesztve ]

(#3129) tocsek18 válasza kristof123 (#3128) üzenetére


tocsek18
senior tag

nah akkor már én se maradhatok ki
pár nap és kidobom a current build videómat én is :D majd lehet röhögni rajta :C

napi lol

(#3130) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Lehetne ebből amúgy több is, mármint a videókból. Én is kíváncsi lennék, ki mivel, hogyan játszik, melyik build milyen gyakorlatban.

(#3131) kristof123 válasza Nordic (#3130) üzenetére


kristof123
őstag

Wini buildje nagyon mókás. : D

(#3132) Har_melin válasza Nordic (#3130) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Nincs kedved egy gyorstalpaló poszthoz a rögzítésről? :U Nem mintha az én 71-es shadow-m akkora szám lenne, csak az okulás kedvéért.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#3133) kristof123


kristof123
őstag

Második!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

De ez már ilvl77... : D

Szerk.: wini be is szólt xd

[ Szerkesztve ]

(#3134) Har_melin válasza Nordic (#3126) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Erről eszembe jutott, hogy kezdőknek lehet, hogy új info, hogy a második szettben lévő cuccokba rakott gem-ek is fejlődnek.

Ha valaki tervez később kipróbálni egy másik buildet is, akkor érdemes az ahhoz szükséges gem-eket berakni a nem használt szettbe és akkor (némi gemcutter segítségével) az új build már q20-as kövekkel indítható. Előtte persze meg kell nézni, mivel érdemes ezt eljátszani, pl. aki csak szólóban játszik, annak teljesen fölösleges egy buff aura extra hatósugara.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#3135) Har_melin válasza kristof123 (#3133) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Én eddig csak egy 6L-t találtam, viszont arra eddig - eredmény nélkül, pontosabban csupa trágya eredménnyel - ellőttem az összes scouring-omat (OK, nem volt sok, huszonix darab, meg egy komplett chance stock.)

Védd a fákat - egyél hódot!

(#3136) Nordic


Nordic
Közösségépítő

És persze, hogy le is rippeltem...Cells boss, és kékhalál...no comment. Kezd a faszom kilenni, hogy olyan szarségokba halok bele, amihez semmi közöm.

(#3137) Har_melin


Har_melin
Topikgazda

Végre sikerült Elreon-t felhoznom 6. szintre, de némileg meglepődtem, hogy csak egy 20-as csomag jewelert tudtam venni tőle. Azt olvastam, hogy a napi küldetések teljesítése után változik az árukészletük. Akinek már van 6. szintű mastere, az meg tudná mondani, hogy ilyenkor automatikusan újra megjelenik egy újabb csomag orb is?

Védd a fákat - egyél hódot!

(#3138) thesound


thesound
őstag

Most települ a játék, első hsz-t elolvastam, bár kínai egyelőre, meglátjuk :C

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#3139) Nordic válasza thesound (#3138) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

F*szom...nem magyarul gépeltem? :F :W

:DDD

(#3140) thesound válasza Nordic (#3139) üzenetére


thesound
őstag

;]

Marauder lett, kétkezesre megyek, 11-es vagyok most.

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#3141) MedweSajt


MedweSajt
tag

Mostanában gondolkodok hogy csinálok egy culler karaktert. Van itt valakinek tapasztalata/ buildje/ ami alapján eltudnék kezdeni egy saját karimat ? Fórumon csak ilyen low life 6-10 aurás leírásokat láttam amik nem igazán jöttenek be.

(#3142) Har_melin válasza Har_melin (#3137) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Válasz a saját kérdésemre: igen, minden napi küldetés után újabb stock orb jelenik meg, de sajnos naponta csak egy :( Így azért lassúcska lenne összeszedni mondjuk egy 6L-hez való 1500 fuse-t :)

Védd a fákat - egyél hódot!

(#3143) kristof123


kristof123
őstag

Végre sikerült olyan minőségbe konvertálni a videót, hogy a youtubenak is bevegye a gyomra. A minőség botrányos, de legalább nézhető 8.5 gb-os fájlból lett 600 mb....

Kedves fórumtársak íme a karim: RF Arcer witch

A passive tree-t megtaláljátok a videó alatt. Úgy is belehet lőni a tree-t, hogy pluszban még egy max resistet kilehessen hozni, hogy ha a Shadow alatti nodeokat is ketesszük (Charisma). A kari atziri képes, a dupla flameblastot lehet vele facetankolni. Van pár mapmód ami kényelmetlen vele, pl.: a -maxres. Ilyenkor nem fut az RF és kevesebb a dps, de le lehet vele tolni.

Ha kérdésetek van hajrá, ne kíméljetek! : D

[ Szerkesztve ]

(#3144) Zyrius válasza kristof123 (#3143) üzenetére


Zyrius
aktív tag

Nem vagyok benne biztos, hogy jól hallottam, de a zene ami a háttérben megy ugye nem az in game zene? :DDD
Jó kis kari, ha meg lesz az új videó kártyám akkor majd én is rögzítem és megosztom veletek :)

https://StellarGear.eu - amatőr csillagászat és asztrofotós bugdácsolások

(#3145) kristof123 válasza Zyrius (#3144) üzenetére


kristof123
őstag

Nektek nem ilyen szól alatta? : D

[ Szerkesztve ]

(#3146) Nordic válasza kristof123 (#3145) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Am nincs a videó minőségével semmi gond, bár fogalmam sincs mi volt nálad a gond.

Az a Diamonds cover elég beteg, ;], az új Slipknot meg egyenesen kötelező. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3147) 0Li


0Li
aktív tag

Rampaaagee!!!44 :B
[link]

[ Szerkesztve ]

(#3148) San398 válasza kristof123 (#3143) üzenetére


San398
őstag

Nekem lenne egy kezdőtől való kérdésem, kéretik is így kezelni :D
A skill fán merre érdemes halladni? Az első elágazásig ok. Ezután Shadow felé vagy fel az Eldritch Batterry vagy lefelé? Nem készült esetleg a skill fáról részlet pl. a 0-20, 21-40-es stb. szintekről?Nem akarom elszúrni a pontok kiosztását és ezzel ezt a jó kis karaktert. Nekem eddig nagyon bejött, könnyű vele haladni. Köszi a megosztást és a segítséget is előre.

Más: Nézte valaki tegnap este a twitch.tv oldalon a fejlesztőkkel való beszélgetést? Két fejlesztő (Carl, amásikra nem emlékszem) és három játékos (ZiggyD, a másik kettőre szintén nem emlékszem :) ) beszélgettek a játékról és ha jól vettem ki akkor a további tervekről.Ha valaki jó angolos nézte akkor írhatna róla pár sort.Köszi

[ Szerkesztve ]

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#3149) kristof123 válasza San398 (#3148) üzenetére


kristof123
őstag

Ez a karakter lvl84 alatt és bizonyos gemek nélkül nem működik, vagy csak kényelmetlenül. Én lvl87-es voltam mikor átpontoztam erre és még nem volt meg a lvl21 POF és a lvl 3 empower sem. Így degenelt a kari (a hp-mat az RF folyamatosan égette, fogyott...). Eléggé kényelmetlen úgy fejlődni. Éppen ezért ezt egy kezdőnek semmiképp sem ajánlanám.
Pláne ezért:
lvl21 POF - ~4ex
lvl3 empower - ~5ex
És még nincs geared....

[ Szerkesztve ]

(#3150) San398 válasza kristof123 (#3149) üzenetére


San398
őstag

Értem, hogy drága meg időigényes. Vonatkoztassunk el ettől.
A kérdésem: "A skill fán merre érdemes halladni? Az első elágazásig ok. Ezután Shadow felé vagy fel az Eldritch Batterry vagy lefelé?"
Köszi előre is a választ

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.