Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:39:27

LOGOUT.hu

Path of Exile topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4101) kristof123 válasza Nordic (#4100) üzenetére


kristof123
őstag

+1
Én is castert csinálok, pontosan ezért. Van recept is hozzá és úgy elég könnyű dolga van az embernek (+1 gem lvl vmilyen ele dmg-hez).

(#4102) Nordic válasza Ramos_ (#4094) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Na...hazaértem, rá tudtam kukkantani a build-ötletedre...

Több dolog problémás ezzel(volt poison trapperem, így van is vele tapasztalatom).
- Kell az EB, mert nem a mana regennel lesz bajod(azaz nem csak azzal), hanem a manapool-al (is).

5L poison trap 113mana/db (PA- Conceffect - IAoE - Trap - Empower), 4L 91mana(nincs Empower)

5L fire trap137mana/db(FT - ConcEffect - IAoe - FirePen - IncBurnDmg) , 4L 114mana(nincs IncBrunDmg), 6L 191mana(6. link egy EleProlif)

Akkora manapoolt még csak 2 aurával is szinte lehetetlen kihozni, hogy folyamatosan dobáld a trap-eket, pláne, hogy CSAK 20% mana regen van a tree-n, lehet még EB-vel is bajos.

- Kellenek a Witch Aoe node-jai. A ConcEffect még carcassal is nagyon összerántja az AoE-t, Nem lesz elég hatákony a lefedése a trap-eknek, ja és persze plusz AoEdmg is.

- Kell az Artic Armour! Hiába Dodge/Phase Acro/Ondar. Egy betalált ütés, és pápá4-5k hp. Nulla dmg midigation-öd van phys ellen, azaz lesz 3 end charge+IC, de az kanyi. Mivel rengeteg helyezkedésed lesz(azaz abból áll majd a játék:D), számíthatsz arra, hogy simán megcsapnak, mert a mobok folyamatosan mozogni fognak ahogy téged követnek---> ebből jön a desync---> ebből a kósza ütés, ami átmegy dodge-on.

- Ja végül, megvág az Int hiány is...nem lesz miből szintezni a ConcEffect és az IAoE gemeket. Ennyit nem tudsz itemekből megoldani.

Az IR jobb ennek a buildnek. Ondar/Dodge-nak csak crit ranged-el van értelme szerintem, vagy Blockkal, mert a crites dps-ből oldja meg a dodge 60%-os hiányát, a másik meg Blockkal egészíti ki. Rengeteg az a 60% amivel mégis eltalálhatnak.

Én Witchből kezdeném, és IR-al, nem Ondar/Dodge-al(csak Trap illetve poison arrow kell): [link]

Több life/manaregen/Aoe + IR+MoM+AA. Igaz nincs Master Sapper kör, de az nem akkora plusz, hogy megérje felvenni.

De ha mindenképp Ondar/Dodge a választott, akkor is én így csinálnám. Igaz ez kevesebb life/EV, mint a tiéd, de akkor is több manaregen+EB. Ja és itt nem fér bele a MoM. [link]

Ja és a High Explosive node-ot is kiraktam...Fire trap mellé kötelező szerintem.

:)) :)) :))
Persze ez mind csak észrevétel,
mindenki úgy hal meg HC-n ahogy akar.

:)) :)) :))

:DDD (TROLOLOLOOOO) :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4103) Ramos_ válasza Nordic (#4102) üzenetére


Ramos_
tag

köszi a tippeket

a witches RaizQT féle MOM/EB/IR PA trappert azt ismerem
az volt az alapkoncepció hogy ugyanolyat nem szeretnék, ezért kezdtem variálni
főleg mivel előző ligában nekem meglepően bevált az acro/ondar
és az acro nerf pont nem érinti a bow-al szaladgáló karikat

de magát a witch karit is most pihentetem egy darabig :DDD
mert eléggé túljátszottam

de nincs kizárva, hogy ezt a buildet tényleg csak úgy érdemes megcsinálni
azzal nem számoltam hogy 4Linkben 100 feletti manacost bejátszik, csak azt nem tudom hogy akkor mennyi volt a mana cost reduction-os patch előtt ugyanez :N

na tervezgetek tovább, úgyis ez a legjobb része :K ;]

(#4104) Har_melin


Har_melin
Topikgazda

Végre az íjászoknak is csináltak egy mozgó skillt! A Mirror jó lehet a Decoy Totem helyett, de Blink-kel végre egy íjásznak sem csak a csizmára kell szorítkoznia, ha haladni akar.

Added a new Dexterity Skill - Blink Arrow: Fires an arrow at the target destination. When the arrow lands, you are teleported to it and a clone is summoned at your old location. The clone is a minion that uses your bow and quiver. (Available from the Lost in Love quest for the Duelist, Ranger, Shadow and Scion.)

Added a new Dexterity Skill - Mirror Arrow: Fires an arrow at the target destination. When the arrow lands, a clone is summoned. The clone is a minion that uses your bow and quiver. (Available from the Enemy at the Gate quest in Cruel for the Duelist, Ranger and Shadow. It can also be created with the vendor recipe: Blink Arrow gem + Orb of Alteration. This recipe works in reverse also.)

A Reckoning/Vengeance/Riposte triót nem egészen értem. Ha ezek support skillek lennének, akkor igen, de mit érek egy támadó skillel, ami csak akkor működik, ha sikerül az egyébként csökkentett esélyű block, vagy ha meg kell várnom, hogy eltaláljanak?

[ Szerkesztve ]

Védd a fákat - egyél hódot!

(#4105) Nordic válasza Har_melin (#4104) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Ebből a leírásból nekem az jön le, hogy a blink kiba.... OP lesz, főleg proj speed-el.

Ramos_: amikor Raiz tervezte a buildet pont néztem én is. Próbálta ő is Ondar /Dodge kombóval, de egyrészt túl sok pont, másrészt 73+os mapoknál Lightling Csilla nélkül szétkap a phys dmg, IC ide vagy oda. És itt nem opció a Coil, mivel Carcass Jack a megfelelő armor.

[ Szerkesztve ]

(#4106) tocsek18


tocsek18
senior tag

rip patch megint nem lesz cold spell ami területre hat és olyasmi mint a firestorm :(

[ Szerkesztve ]

(#4107) Ramos_ válasza tocsek18 (#4106) üzenetére


Ramos_
tag

addig amíg nem jön az ice storm (blizzard)

marad a romira cold snap build :K meglepően erős cucc amúgy

(#4108) 0Li


0Li
aktív tag

Nekem ezek az új melee counter attackok leírás alapján egyáltalán nem tünnek erősnek. Kiváncsiam várom előben hogy fognak muzsikálni.

(#4109) Har_melin válasza Nordic (#4105) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Azt nem tudom elképzelni, hogy a klón az én skilljeimet is megkapja, meg a fegyverben lévő gemek hatását is, mert ha igen, akkor tényleg OP lenne a köbön. Gondolom inkább a minion buff gemek hatnak majd rá (nagyobb sebzés, nagyobb resist) és csak a sebzés alapját képezi az íj és a tegez, de a gemek nélkül. Mondjuk így is durva lehet, a Dio2-ben volt ha jól emlékszem a Valkűr ilyen, csak az melée volt.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#4110) Nordic válasza Har_melin (#4109) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Szerintem ezek a klónok inkább ilyen decoy totem felé cuccok lesznek, azaz jó esetben tauntolnak, de nem fognak támadni. A counter attack skillek meg szerintem hülyeségek, egyszerűen nincs annyi socket hely, ahova supporttal együtt beférnek, valamit tuti ki kell dobni, és nem hiszem, hogy mondjuk egy CWDT 4L-et valaki ki fog dobni, hogy egy kis dps-t nyerjen.

(#4111) Har_melin válasza Nordic (#4110) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

na de ha nem fognak támadni, akkor miért lényeges, hogy az én fegyverem van náluk?

Apropó CWDT: mivel még nem igazán jutottam korábban olyan helyzetbe, hogy érdemben szükség lett volna rá, tanácsot/véleményt kérnék. Tiszta eva rangernél, kicsit 4000 alatti HP-val én megálltam valami 1500 körüli dmg limitnél. Úgy tapasztaltam, hogy mivel semmilyen más charge buff-om nincs, az Increased duration-nal együtt sem tart olyan sokáig az Immortal, hogy kockáztassak egy nagyobb sebzés tresholdot. Ráadásul mivel range kari, az ilyen nagyságú sebzések eleve főleg bossfightoknál esnek be, amikor az induló endurance charge is kevés, hiszen a csicskásokat levertem már.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#4112) Ramos_ válasza Har_melin (#4111) üzenetére


Ramos_
tag

a leggyakrabban használt verzió
a lvl 4 cwdt +endu cry+imm call+inc dur

természetesen a többi gem is lvl 4 cwdt-hez igazítva
a legfontosabb hogy az imm call legyen 20% és az inc dur-nál ami a csövön kifér

ez a kombó lett a leghasznosabbnak kikiáltva
pl minden egyes rhoa pack támadás ellen életmentő
amikor az első rhoa betalál és szétstunnol a köv 4-5 simán kinyírna, de az első bekapcsolja az imm call-t 3-4 mp-re, ami pont elég hogy túléld

Nordic

chris wilson mondta a podcastban hogy a mirror fog sebezni és támadni, de úgy tudom, hogy csak base attack-al, sebzése függ gondolom a bow és quivertől, hogy mennyire hasznos az majd kiderül

a counter attack skillekről pedig még senki nem tudja hogyan működnek mivel nem supportgemek ergo nem trigger gemek, vagy esetleg reserved manásak mint a tempest shield

egyik alpha playertől azt olvastam hogy nagyon jók, kiderül

(#4113) kristof123 válasza Ramos_ (#4112) üzenetére


kristof123
őstag

inc. dur.-t lehet tovább is húzni tudtommal.

(#4114) Wildpath válasza kristof123 (#4113) üzenetére


Wildpath
tag

igen lehet, én kisérleteztem anno hogy cwdt-hez hozzádobsz pl lighning warpot vagy frost wallt, vicces dolgok születtek :DD bár frost wall nem is olyan crap cwdt-vel mint sokan gondolnák

Lumia 1020 // https://www.flickr.com/photos/134271638@N08

(#4115) Ramos_ válasza kristof123 (#4113) üzenetére


Ramos_
tag

ezt írtam
"és az inc dur-nál ami a csövön kifér"

úgy értettem hogy mehet 20% lvl 20 akár 21 is ha az tetszik

[ Szerkesztve ]

(#4116) kristof123 válasza Ramos_ (#4115) üzenetére


kristof123
őstag

igen, igazad van. ne haragudj!

(#4117) nyic19


nyic19
tag

Failed to find item. Did you specify the correct location and x y?

Ezt a szart írja ki a shpomnál, amikor átmásolom a Procurementből a cuccaimat.
Mit lehet csinálni ilyenkor?

(#4118) 0Li válasza nyic19 (#4117) üzenetére


0Li
aktív tag

Én tolnék egy restartot procurementre, mert lehet időközben egy item át került másik helyre és ez akasztja össze a shop-ot.

(#4119) Har_melin válasza Ramos_ (#4112) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Köszi, hát ezen már túl vagyok, a cwdt lvl12 most és a többi is ehhez passzol, viszont egyiken sincs quality. Annyit azért jól éreztem, hogy ennél tovább nem kellene húzni őket. :)

Szerencsére az IS+crit+King of the Hill kombó eléggé lecsökkenti a rhoák és általában minden charge-oló ellenfél veszélyét, vagy lefagynak vagy a knockback kiveszi a lendületüket.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#4120) Har_melin


Har_melin
Topikgazda

Még egy kérdés: ugye jól tudom, hogy az Incr. Duration lehet akár 20-as szintű is, mert a CWDT csak az aktív gemek (Enduring Cry, Immortal) szintjét limitálja, a supportokét nem?

Védd a fákat - egyél hódot!

(#4121) 0Li válasza Har_melin (#4120) üzenetére


0Li
aktív tag

Olvass is néha: csak 3 kommentben van ott hogy lehet max szintü :D

(#4122) Har_melin válasza 0Li (#4121) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

jogos, csak a quality-ra figyeltem.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#4123) 0Li


0Li
aktív tag

[1.3notes]

Nekem elég gyérnek tünik. Állitolag jön még egy részletesebb.

(#4124) Nordic válasza 0Li (#4123) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Inc Crit Dmg support gemer elég keményen megkopasztották. Az új gem lvl20-on alig ad több crit mutit, mint a régi lvl5-ön, a quality az meg 2%-ról ment le 0,5%-ra :U.

All shields have had their block chance reduced. - RIP Aegis...

CoD, Crest of Perandus, Lightning Coil, Rumi's Concoction(bár ettől ez még ugyanolyan drága lesz :U ), The Bringer of Rain nerf... Szó szerint RiP max block. Örülhet az ember, ha el tudja majd érni az 50%-ot, úgy hogy marad dmg is...

[ Szerkesztve ]

(#4125) 0Li válasza Nordic (#4124) üzenetére


0Li
aktív tag

Egy kicsit több szeretet vártam volna a 2h melee karakterek felé.

(#4126) Nordic válasza Nordic (#4124) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Ebből a patchből kiindulva, úgy érzem a melee esélye egyedül a selfcast IC maradt. Hiába az armor node buff, ha minden pontot armorra költ az ember, hogy legyen 30-40k armorja, akkor dmg-re semmi nem marad, ergó ugyanúgy szar marad a kari... :U

Úgy egyáltalán kezd path of no melee lenni a játék, ami nagyon nem tetszik... :(((

Tuti, hogy fogok húzni melee-t, de biztos nem kezdésre.

[ Szerkesztve ]

(#4127) Har_melin válasza Nordic (#4126) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Ezt most én sem értem. Lehet, hogy egy maxblockos kari nagyon strapabíró volt, de ahogy azt az egyik boss videóban mondta a srác, egy melée karakterrel nincs más lehetőséged, mint facetankolni aki szembe jön. Ehhez képest most így első látásra szinte az összes említésre méltó nerf a blockot érinti, vagy talán pontosabb úgy, hogy bármivel szeretnél blokkolni, azt keményen kiherélték.

Az item nerfnél ugye jól tudom, hogy a korábban megszerzett cuccok statjai nem változnak? pl. a Crest of Perandus-omé...

Védd a fákat - egyél hódot!

(#4128) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Az új patch mindenképpen szétkúrja a skilltreet? Nem tudom fejből mit hova raktam :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#4129) 0Li válasza Plazmacucci (#4128) üzenetére


0Li
aktív tag

Lépj be és screenshotold le :)

(#4130) Plazmacucci válasza 0Li (#4129) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Az a baj, hogy nem leszek otthon se ma se holnap :( És ha mondjuk két pontot nem ugyan oda teszek, akkor lehet, hogy nem tudok két aurát hordani, vagy nem lesz elég mana stb...

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#4131) 0Li válasza Plazmacucci (#4130) üzenetére


0Li
aktív tag

Akkor add meg valakinek az accountod, vagy ha "webes" elérésed van poe oldalon is meg tudod nézni a passive fádat.
Ha gondolod megcsinálom neked, nem fáradtság.

Mellesleg elnyomkodtam egy pár vaal-t meg az összes ex-et de semmi über :D
A best ez lett [link]:D

(#4132) Plazmacucci válasza 0Li (#4131) üzenetére


Plazmacucci
félisten

baszki a webes eszembe se jutott!
KÖsziiiiiii

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#4133) Plazmacucci válasza Plazmacucci (#4132) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Elkészült :D [link]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#4134) 0Li válasza Plazmacucci (#4133) üzenetére


0Li
aktív tag

Érdekes. Mi ez SRS? (bár az nem lehet nincs skill duration). Sima summonert meg nem sokat láttam EB nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#4135) Plazmacucci válasza 0Li (#4134) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Summoner... :) EB alatt most mit értesz? Battery?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#4136) Nordic válasza 0Li (#4134) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

semmi...

[ Szerkesztve ]

(#4137) SmOg válasza Plazmacucci (#4133) üzenetére


SmOg
csendes tag

Kapásból a jobb fölül található 2 green 1 blue +10-es node helyett a foresight (középső kör) 3 nodeját kirakhatnád. Többet nyersz vele. ;)

(#4138) 0Li válasza Plazmacucci (#4135) üzenetére


0Li
aktív tag

Aham. Eldritch Battery

(#4139) Amonthor


Amonthor
tag

Cold Snap Witch builddel érdemes indulni? Volt már valakinek ilyen? Ha igen, akkor meddig jutott vele?

Már megint kések a könyvekkel.

(#4140) kristof123 válasza Amonthor (#4139) üzenetére


kristof123
őstag

Nem egy nagy aoe, szerintem nem igazán lehet jól haladni vele az elején.

(#4141) Amonthor válasza kristof123 (#4140) üzenetére


Amonthor
tag

Mondjuk, az elején kb. mindegyik "szenvedés". De konkrétan mennyire az elején?
Fogalmam sincs, hogy mivel induljak. Mindenki előre tervezett már vagy 2-4 buildet tuti,én meg itt heréskedek. :DDD

Már megint kések a könyvekkel.

(#4142) Wildpath válasza Amonthor (#4141) üzenetére


Wildpath
tag

nyomass egy flameblast buildet, azzal nem lehet mellé lőni

Lumia 1020 // https://www.flickr.com/photos/134271638@N08

(#4143) Amonthor válasza Wildpath (#4142) üzenetére


Amonthor
tag

Templart nem szeretem, vagy witch, vagy ranger. Napok óta nézelődök, de eddig 0. Legszívesebben ice spear builddel mennék, de egyelőre az is 0. Vagy valami lightning cuccal. De inkább cold.
Még van majdnem 5 órám kitalálni, de egyre kevesebb esélyt látok rá. :O

[ Szerkesztve ]

Már megint kések a könyvekkel.

(#4144) Amonthor


Amonthor
tag

Hmm.. esetleg Glacial Cascade..

Már megint kések a könyvekkel.

(#4145) Ramos_ válasza Amonthor (#4143) üzenetére


Ramos_
tag

(#4146) Har_melin válasza Amonthor (#4143) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Én az egyhetesben direkt azért indítottam MS duelistet, mert azzal emlékeim szerint elég normálisan lehetett haladni 0-ról self-found kariként és végül is nem csalódtam. Kérdés persze, mennyire dobta ezt szét az új duelist induló zóna.

Ezzel együtt indulásnak szinte biztos, hogy egy FP-crit IS witch lesz, az 4L-lel is használható egy jó darabig. A másik cucc független buildem a dupla flame totemes templar volt, de úgy a 70. szint környékén én is eljutottam oda, hogy unalmas, inkább nem ismétlem meg.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#4147) Har_melin


Har_melin
Topikgazda

Lényegtelen, de ki hogyan tervezi, mikor kezd? Én minden lelkesedés dacára holnap aludni fogok, várhatóan majd csak valamikor délelőtt.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#4148) Wildpath válasza Har_melin (#4147) üzenetére


Wildpath
tag

én holnap is dolgozom, szóval, nekem vasárnapi kezdés lesz vagy szombat éjszaka :(((

Lumia 1020 // https://www.flickr.com/photos/134271638@N08

(#4149) Amonthor válasza Ramos_ (#4145) üzenetére


Amonthor
tag

Ezt nagyon köszi! :R :R (mondjuk, a crit freeze pulse witchnél nem értem a HoT-t. :Y)

Har-melin: nekem most bevált ez a Tornado/Puncture Ranger, de én is meguntam, azért kellene valami más. Eleve valami olyan, ami gyorsan felépíthető, nem árt az sem, ha IIR, azért bőven lesz idő pár karinak farmolni.

Amúgy én bagoly vagyok, szal tuti, hogy 2-kor kezdek. :U

[ Szerkesztve ]

Már megint kések a könyvekkel.

(#4150) Amonthor


Amonthor
tag

Na, meg a crit ice nova/glacial cascade mellett is ott van a HoT. Cold buildnek minek a lightning? :F

Már megint kések a könyvekkel.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.