Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:39:27

LOGOUT.hu

Path of Exile topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19951) Pszicho


Pszicho
tag

Azt esetleg nem tudjátok, hogy a map stash tabot újra meg kell vennem minden új liga indulásakor standardon is? Nézem és a mostani tárképet nem mennek bele a régi stash tabbe, mert ugye teljesen mások. Ha veszek egy új map stash tabot hogy alakul a dolog? A régi is megmarad és lesz egy új? Köszönöm.

(#19952) BoneDragon


BoneDragon
veterán

Kiváncsi vagyok GGG nerfel e valamit ebben a ligában a cyclone-n, vagy hagyja az egészet kövi ligáig. Többen játszanak vele mint előző ligában a WO-val. :D Nekem annyira nem tűnik olyan tápos csirkének videókról.
Eljutottam lvl84-ig ED/Essence drain buildel. A cuccaim nagyrésze ilyen ilvl30 körül van. :D 1 kezemen meg tudom számolni hányszor haltam, akkor is a legion moboktól, amik instant eltüntettek. Most tartok tier8 mapoknál és érzem, hogy kezd fogyni. Lehet elkéne kezdenem költeni cuccokra. :U
Viszont nekem nagy hiányosságom a játékban a craftolás. Az alap dolgokat tudom, azt ennyi. Sose tudtam rászánni magam, hogy foglalkozzal vele. [link] Ezek a buildek bowot használnak. Erre valami magyarázat valakinek esetleg? :D

(#19953) mrkog válasza Pszicho (#19951) üzenetére


mrkog
tag

Van most már egy gomb, amit ha megnyomsz át tudod konvertálni a régi mapokat az aktuálisra.

acc: Von_Schwarz

(#19954) sirdond válasza BoneDragon (#19952) üzenetére


sirdond
őstag

gondolom azért használ bow-t, hogy két 6L legyen, nem?

(#19955) brunnehilde


brunnehilde
senior tag

Csináltam egy videót. Életemben először, szóval mellőzni a röhögést, ha valami nem okés. :D

A buildhez mit szóltok? ;]

[link]

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

(#19956) Har_melin válasza brunnehilde (#19955) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Szépen működik, ez ugye standard?

Védd a fákat - egyél hódot!

(#19957) Har_melin


Har_melin
Topikgazda

Ez a dedikált koreai szerver eléggé betesz a tradenek, amikor ébren vannak. Szinte fix, hogy ami jó áron van, az koreai eladó és b*szik válaszolni. Ráadásul a koreai karakterekkel egyelőre nem boldogul a Mercury sem.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#19958) brunnehilde válasza Har_melin (#19956) üzenetére


brunnehilde
senior tag

Igen, ez standard. Ott alakitottam át a kimaxolt buildemet az új 3.7-esre, de már ligában is épitem ennek az olcsó verzióját. POB-on szép mutatók lettek, ás eddig probléma nélkül haladok.

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

(#19959) sirdond


sirdond
őstag

cwdt setup-ban kinek mi vált be az új verziójú guard gem-ekkel? maradtatok immortal call-nál?

(#19960) sirdond


sirdond
őstag

szegény nugi :(
pont az ilyenek miatt nem hc-zek PoE-ban.

(#19961) TrollBalint válasza sirdond (#19959) üzenetére


TrollBalint
addikt

Én bízom az új mechanikában, hogy lassabban ütnek és jobban látni. Kivettem az Immortal Call-t. Bátraké a szerencse :D

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#19962) la_cc


la_cc
addikt

Mért ilyen tetű lassú az oldal és trade? :O

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#19963) brunnehilde


brunnehilde
senior tag

Csak nálam szórakozik az oldal? Trade tetü lassú, percekig kell bohóckodnom, mire valamit végre behoz. És ligakezdés óta ezt csinálja. Arról már nem is szólok, hogy a játék is hányszor kidob, úgy, hogy a portálokat is eltünteti, mire visszamegyek. :((

Aha, ezek szerint nem csak nálam. Nem vettem észre, hogy közben la_cc is ez miatt irt.

[ Szerkesztve ]

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

(#19964) sirdond válasza TrollBalint (#19961) üzenetére


sirdond
őstag

én steelskin-t használok,most lvl17, eddig bevált. érdekelne, hogy a többieknek mi a tapasztalat.

amúgy én még mindig poe.trade-et használok, már csak megszokásból is :D

(#19965) TrollBalint válasza sirdond (#19964) üzenetére


TrollBalint
addikt

idővel lehet valamit nekem is be kell majd újítani, de az a baj, hogy az immortal call már csak reduction-t ad. És ha betennék valamit, akkor egy skillemet ki kellene tenni. Most, beraktam az enfeeble-t azzal talán kevésbé találnak el.

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#19966) Har_melin válasza brunnehilde (#19963) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Én most azt hiszem felfüggesztem a játékot, amíg helyre nem kalapálják a dolgokat. A trade használhatatlan, visszamentem a piramisból a HO-ba lerakni a cuccokat, erre mikor vissza akarok menni, egyszerűen eltünteti a portálokat - semmi kedvem bosszankodással tölteni az időt.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#19967) mrkog


mrkog
tag

Na megvan az idei cél!: lvl 8-ra felhúzni a blood and sand gemet,

Ezt most komolyan gondolták? De tényleg.

acc: Von_Schwarz

(#19968) mrkog


mrkog
tag

Jut eszembe, voltam oly bátor, és létrehoztam egy guilde-et SG_HUN név alatt.
(Persze ez nem volt valami bonyolult és semmibe sem került)

És amennyiben többen leszünk, veszek gulde tabot is.

Ha valakinek van kedve csatlakozni, nyugodtan tegye meg, mert láttam egy pár embert akinek nincs guildje és néha azért hasznos lehet egy csapat tagjának lenni.

Értem itt ezalatt például, hogy kb 300 map alatt nem adott nekem ascendency trialt csak 4-et, amiből kettő ugyanaz volt....

[ Szerkesztve ]

acc: Von_Schwarz

(#19969) SQX_Barto válasza mrkog (#19968) üzenetére


SQX_Barto
addikt

Felmesz a Global 820 channelre es kb fel ora alatt megvan minden trial. (/join global 820)
Neha nem enged be elsore mert fullon van.
De ettol meg persze jobb, ha az ember Guildben van.
Hivatalos trade oldal be van halva, poe trade-et meg utalom.
Mas alternativa?

Szerk.: Most ugy nezem mukodik. Bar neha lassu....

[ Szerkesztve ]

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#19970) mrkog válasza SQX_Barto (#19969) üzenetére


mrkog
tag

köszi, megpróbálom. De azért vicces.

acc: Von_Schwarz

(#19971) sirdond válasza mrkog (#19967) üzenetére


sirdond
őstag

miért pont lvl8-ra?

(#19972) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Végül reszeltem a karakteren és dobtam a two handet. Nem is tudom miért gondoltam, hogy most jó lesz, sosem vált be. Dual wield mellett 200k sebzésem cyclonnal. Így már azért könnyebb, és még mindig BoR sapkában vagyok.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#19973) mrkog válasza sirdond (#19971) üzenetére


mrkog
tag

Mert lvl 5-ről 6-ra 500M xp, gondolom 7-re (idáig még senki nem jutott el) lehet 1,4 mrd xp, 8-ra meg kb. 10mrd.....

acc: Von_Schwarz

(#19974) sirdond válasza mrkog (#19973) üzenetére


sirdond
őstag

hint: lvl6 a max :)

(#19975) mrkog válasza sirdond (#19974) üzenetére


mrkog
tag

na ezt hívják jó hírnek!:)

és vaal-al lehet lvl 7?

Bár én ebből indultam ki:

Gem level progression

20 70 N/A N/A 14% 20% 50% N/A N/A

na ez nem látszik, tehát:

https://pathofexile.gamepedia.com/Flesh_and_Stone

[ Szerkesztve ]

acc: Von_Schwarz

(#19976) Har_melin válasza Plazmacucci (#19972) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

azt én sem igazán értem, miért nyomják annyian a 2H buildeket (sima 1x6L kiépítésben), főleg most, amikor annyi +1 weapon range pontot lehet összeszedni, amennyit nem szégyell az ember.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#19977) sirdond válasza Har_melin (#19976) üzenetére


sirdond
őstag

szerintem pont a range miatt. azt a pontot, amit weapon range-re költenél a skilltree-n, lehet másra, vagy, ha arra költi el, akkor neki nagyobb a range. dw axe-oknál nem elég nagy a range endgame-re, legalábbis ezt tapasztaltam. persze, slayer ascendancy-val lehet ez mindegy, azt nem tudom.

@mrkog: igen, elvileg

[ Szerkesztve ]

(#19978) Pszicho válasza mrkog (#19953) üzenetére


Pszicho
tag

Köszönöm. Most már látom a convertet, csak nem értettem mit akar konvertálni.

la_cc nekem is elég lassú a trade oldal. Ma este a poe.trade -t kellett használnom, volt hogy a hivatalos oldal trade kereső nem jelenített meg semmit.

brunnehilde engem is kidobott ma jópárszor a játék

Ma egyébként 1-2 halál miatt átállítottam a gombokat a játékban. A flaskákat és az use bound skilleket.
A space lett a movement skill, a shift a totem.
W a damage növelő flaska
S élet flaska
A élet flaska
D mana flaska
Q quicksilver flaska

Sokkal jobb, pihentetőbb lett így a játék és nem kell keresgetni a gombokat. Sok halál adódott abból, hogy épp mellényúltam, nem jó gombot nyomtam le. A kéznek is pihentetőbb így.

ez a Path of FPS billentyűzetbeállítás. :D

[ Szerkesztve ]

(#19979) 0karmacoma0


0karmacoma0
senior tag

A duplaklikkelő egér és bugos játék kombó igen szép dolgokat tud produkálni. Delve közepén ránéztem invectoryban hol tart a 6link armor inkubálás, erre megmerevedett a karakterem és megkérdezte tényleg el akarom-e dobni ezt a sok szép gemet az itemmel. Mondom ne, ne ne ne ne ne ne, de nem nagyon zavarta maradt a drop/keep felirat. Közben jött a sötét, fogyott az életem, amikor eljött a halál, szépen ledobta mindenestől a földre és bezárta tunelt. :D Szerencsére csak egy közepes kesztyűt dobtam le az aura gemekkel, és nem a body armourt mindenemmel(közte a 6l inkubálással, és a felszintezett main skill kövekkel).

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#19980) Har_melin válasza sirdond (#19977) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Nem igazán hiszem, hogy az endgame miatt nagyobb lenne a képernyő, én két karddal így is beterítem. Ha ráadásul valamelyik thrust swordot használnám, annak a 2H fejsze hatósugara van alapból - A10 végéig két olyannal mentem, csak ott vettem két Scaevát.

megnéztem: karddal (a Slayer nélkül) 4db +1 range-es node van. Ebből egy olyan, amire azt lehet mondani, hogy "nem kötelező". A többit mindenki felvenné ettől függetlenül is. Fejszével, főleg ha Marauderből indul, akkor egy sincs.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#19981) sirdond válasza Har_melin (#19980) üzenetére


sirdond
őstag

lehet, azért érzem így, hogy elférne még egy kis range. amúgy így sem rossz, sőt, egész használható (t2-t12 mapokon azzal mentem), de még mindig azt mondom, hogy a bladestorm egy rohadt jó skill és nagyon alulértékelt jelenleg a cyclone mellett.

(#19982) TrollBalint


TrollBalint
addikt

Corrupted gemen lehet qualityt növelni? Vagy előbb növeljem a qualityt és utána korruptáljam?

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#19983) tibee77


tibee77
őstag

Tegnap lenyomtam egy ilyen 4 resztvevös nagy harcot (4 különbözö emblem kell hozzä).Jo kis dps kell hozzä az tuti, az egyik general-nak annyi elete van kb mint egy guardian-nak, a többi nem veszes.Kaptam 2 ujfajta jewelt is, mehet a probälgatäs hogy hova lehet berakni öket a fän. :D

Corrupted gemen mär semmit nem csinälhatsz.

[ Szerkesztve ]

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#19984) TrollBalint válasza tibee77 (#19983) üzenetére


TrollBalint
addikt

Az baj, mert a templomban van egy terem, ahol gemet tudok corruptálni, de még nincsen 20-as gemem, csak 19-es. Gondoltam megvárom a 20-at, de ha utána nem tudok rátenni 20%-ot akkor valamit ki kell találnom...

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#19985) brunnehilde válasza TrollBalint (#19984) üzenetére


brunnehilde
senior tag

XP-t továbbra is szerezhetsz, a levelt tudod húzni, de a qualityn már nem tudsz változtatni. Szóval legjobb tudomásom szerint csak olyanból érdemes corruptedot csinálni, amelyiknek már van 20% qualityje. Aztán imádkozás. :P

Ligában is megcsináltam a max block gladiatort. Olcsó kinai verzió, a legdrágább gear sem volt 10 chaosnál több, de nagyon jól működik. :)) Velem azonos szintű monstákat irtottam, 68-as lvl-en Kitavat halál nélkül, és most lett meg 80-as szinten az über lab is.
Tegnap mázlim volt, kb öt perc alatt dobott egy 2 abyssos Tombfistet, meg Kaoms Heartot, amiknek az árából mehet a tunning. Surrender pajzs 1,2 exa, meg talán veszek egy red nightmaret is 3 exa körül. POE meg bekaphatja, mert az oldal továbbra sem működik rendesen.

Ja, Timeless Jeweleket érti valaki? Itt halt meg az angol tudásom, nekem totál érthetetlenek. :D

[ Szerkesztve ]

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

(#19986) TrollBalint válasza brunnehilde (#19985) üzenetére


TrollBalint
addikt

Én még nem láttam Timeless Jewelt, de amennyire utánanéztem, a nevében benne van, hogy mire változtatja meg a dolgokat. Ha berakod a képet, segítünk :)

Most van egy level 19-es Essence Drain-em. Ebből nem annyira sokára lesz egy 20-as, akkor tudok belőle 20%-ost csinálni, de megint meg kellene várni vele, míg 20 lesz, hogy a templomban csinálhassak belőle egy 21-es levelűt (nyilván be is jön, ahogy ismerem magam :) ) . Annyi idő alatt Alva nyugdíjba megy :D

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#19987) Har_melin válasza brunnehilde (#19985) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Én délután lehet, hogy összerakok normálon egy stun juggot. Nem nagyon számolgattam, de a heavy strike + weight od the empire + enchant 52% chance-et ad dupla sebzésre. Most már a bossok is stunolhatók (azt hiszem, talán mathil egyik videójában volt, hogy über eldert a beam közepén stunolta), és a ligban a 2H mace-ek ára a béka feneka alatt van. 2exa egy 560k maul, Kongort meg már pár chaosért lehet kapni.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#19988) sirdond válasza brunnehilde (#19985) üzenetére


sirdond
őstag

én vettem tegnap egy vaal-os timeless jewelt, tesztelgetni, hogy mégis milyen.

a vaal-os úgy működik, hogy a jewel hatókörében található összes passive node-ot megváltoztatja valamilyen módon, legyen az egy sima kis node, notable, vagy keystone. a jewel leírásában található szám az a jewel seed-je, azaz egy előre programozott érték, hogy melyik passive node-ot mire fogja megváltoztatni. mivel ez a legvéletlenszerűbben működő az összes közül, ezért ez a legolcsóbb is,de óriási szerencsével ki lehet fogni olyan seed-et is, ami sokkal erősebb lehet, mint a többi jewel, mivel rengeteg %increased dmg, elemental damage, aura, life, stb... módosítókat adhat.
a jewel seed-jét divine orb-bal tudod változtatni és akkor máshogy fogja megváltoztatni a passive node-okat.

(#19989) brunnehilde


brunnehilde
senior tag

Nekem még nem dobott (azt sem tudom hol, mikor dobhatja őket), csak rálestem, hogy mégis milyenek, de nem lettem okosabb. Ez például mit jelent, meg az a szám, 6507?

"Carved to glorify 6507 new faithful converted by High Templar Dominus
Passives in radius are Conquered by the Templars"

Ennek az első fele már érhetőbb. :P De mit takar a devotion? :F Nem tolták túl ezt egy kicsit?

"1% increased effect of Non-Curse Auras per 10 Devotion"

Har_melin: Látom nem nagyon találod a megfelelő buildet. :P Nekem még az sem teljesen világos, hogy a double dmgt hogyan számolja. Teljes mértékben megduplázza a sebzést? Chieftainnél azért előjöttek a build negativumok, komolyabb gearnél szinte csak rare cuccok voltak ajánlva, ennyire liga elején kb esélytelen összeszedni őket, ha van is megfelelő, horror áron adják. :U

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

(#19990) Har_melin válasza brunnehilde (#19989) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

ó nem, teljesen jól elvagyok a cyclone slayerrel, leszámítva most a trade hülyéskedését. (Kellene egy Haemophylia meg egy armoros 6L, de vagy már a kereső sem működik, vagy senki nem válaszol.)

Csak én rettenetesen bírtam anno a permastunos mara buildet - nincs is jobb annál, mint amikor nyugodtan püfölheted az ellent, az meg csak áll, mint az a bizonyos a lagziban. Most pedig a melée buffokkal megoldódni látszik az is, hogy hiába volt jó boss killer, a clearspeadje a béka segge alatt volt.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#19991) brunnehilde válasza Har_melin (#19990) üzenetére


brunnehilde
senior tag

Igaz, ebbe nem tudok belekötni. :D Ezmiez... :Y Passzivon a Winter Spirit miatt 40% physical konvertálva van coldra. 50%-ot minden támadó skillemnél konvertál a physical to lightning support. Marad 10% physicalom (ha van ötlet, hogyan lehetne ezt is átkonvertálni, ne tartsátok magatokban). És ez a 10%, physical reflected mapon kicsinál, úgy, hogy van 64% blockom, 49% phys dmg reduction HO-ban, + ehhez jön még fortify, endurance charge stb... Wtf? :F Most már semmilyen reflection mapot nem tolhatok?

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

(#19992) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Ugye már meg lehet szakítani a multistrike sorozatot. Vajon a zombik is meg tudják?
Valamint vajon a pulverise hat a zombi slam-re?

[ Szerkesztve ]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#19993) tibee77 válasza brunnehilde (#19991) üzenetére


tibee77
őstag

Vegyel olyan watchert amin van phys to ele konverzio.pl. az angeres ilyen meg a hatredes is.egyik fire dmg-dzse, a mäsik cold-ba tolja ät a phys-t.am meg ilyen ez, en mär reg megbarätkoztam ezzel, sose tolok reflectes mapot, minek, max toväbb pörgetem.Ha meg vaaloztam es ugy lett refis akkor go trade, eladom es veszek mäsikat.Nem olyan nagy dolog ez.

Am meg ezek a timeless jewelek nagyon sok divine-t fognak szerintem megenni, tuti fel fog menni az ära a divine orb-nak, mire valaki olyan jewelt csinäl magänak amilyet szeretne.

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#19994) Badlof2k


Badlof2k
senior tag

Hogy miert szar meg mindig a trade komolyan de azert milyen jo hogy van offical ..🙄

Btw fun a liga uber atzirihez a fragmenteket viszik szepen , lehet belole kis vagyont csinalni , meg esett Atziri Vaultba egy Goldwyrm aztis jo aron elvittek nemis ertem :D mf ennyire megy ?

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#19995) sirdond válasza Badlof2k (#19994) üzenetére


sirdond
őstag

akkor nem akarsz sacrifice set-et venni tőlem? van 11 eladó :D

reflected map-ekre, még tibee válaszát kiegészítve: yugul-t rakd be addig a minor god-nál és/vagy használj sibyl gyűrűt

[ Szerkesztve ]

(#19996) Badlof2k válasza sirdond (#19995) üzenetére


Badlof2k
senior tag

Hogyert adod ? lehet rola szo ^.^Irtam privatot!

Phys reflectre slayer a megoldas es nincs semmi ele csak pure phys ;]

[ Szerkesztve ]

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#19997) TrollBalint


TrollBalint
addikt

Belefutottam most a Legion-nél valami oszlopba, de sajna már nem volt időm "kiszabadítani". Az mit ad? Nem láttam felette semmi jelet.

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#19998) brunnehilde válasza tibee77 (#19993) üzenetére


brunnehilde
senior tag

Majd ha egyszer működni fog a trade. :D De köszi az infót.
Yugult próbáltam, az sem segitett. Elég durva.

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

(#19999) Har_melin


Har_melin
Topikgazda

kipróbáltam a stun buildet - első próbálkozásra nem működik. Berserker lett végül, mert arra majdnem a dupláját hozta pdmg-ben a PoB, de nem az igazi. Mindegy, most legalább van egy 6L tidebreakerem is...

Védd a fákat - egyél hódot!

(#20000) Badlof2k válasza TrollBalint (#19997) üzenetére


Badlof2k
senior tag

Oszlop ? Chestet kicsit nagyot lehet de oszlopot ?:D nem lehet hogy sok volt a hideg sor ? ;]

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.