Hirdetés

2024. június 27., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#32601) antal750


antal750
aktív tag

Sziasztok
Adott egy tp-link router, és egy android telefon. A telefonommal rácsatlakozok a routerre és ezt a netet tovább bírom adni egy következő gépnek. Mondjuk telefonnak vagy laptop mini pc androidos?
A gondom az hogy otthon az lcd tv-be egy androidos mini pc-t rendeltem(még nem jött meg) de a wifi távol van tőle a telefonnal szeretném a meglévő jelet továbbítani.
A tv falra van szerelve, a router pedig a felső szinten van kb 10m távolságra

(#32602) jerry311 válasza Borisz76 (#32596) üzenetére


jerry311
nagyúr

Megoldható.
Lesz vezeték az AP-khez / routerekhez vagy nem?

(#32603) NEXT LP


NEXT LP
tag

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy már több éve sokszor belassul, néha teljesen eltűnik a wifiről a router. Családilag használjuk a wifit, sok számítógépről, telefonról, konzolról, stb., nem csak internetezésre, és már többször is kicseréltük a routert és a modemet is. Legutóbb két napja amikor új internet lett bekötve kicserélték a modemet és megfigyeltem, hogy amíg a modem nem volt rácsatlakoztatva a routerre, addig az utóbbi tökéletesen működött, gyorsabban mint valaha, de amint rácsatlakoztattuk a modemet ismét elkezdett szakadozni, belassulni a kapcsolat. A modem a router nélkül szintén jól működik, de a kettő együtt valamiért már problémás, és amennyire meg tudtam figyelni, kimondottan a wifi akadozik. Korábban már sokmindent kipróbáltam, többek közt beállítottam a router csatornakiosztását is, hogy az távol essen a szomszédokétól, és a modem, router közötti LAN kábel is többször cseerélve lett. Jelenleg egy TP-Link TL-WDR4300 routert és egy ZTE ZXHN H168N modemet használunk.

Szerintetek mi lehet a probléma?

(#32604) spiritex válasza Borisz76 (#32596) üzenetére


spiritex
veterán

Én anno vettem egy ilyen repeater-t és a beállításainál lehetett választani, hogy ugyanazt a wifi-t terjessze ki ugyanazzal a névvel és jelszóval, vagy legyen más a neve, jelszava.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#32605) mezis válasza NEXT LP (#32603) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
A ZTE-nek is van WiFi-je, DHCP-je. Csatorna választásnál ezt figyelembe vetted ? DHCP-t a TP-Link-ben kikapcsoltad, LAN IP-jét a ZTE-hez "hangoltad" ?

[ Szerkesztve ]

mezis

(#32606) VeryByte válasza adika4444 (#32599) üzenetére


VeryByte
őstag

Izé, ilyenre még nem vetemedtem, de nem tudod úgy beállítani, hogy ne ő legyen a VPN DHCP szervere, hanem a router maga? Tehát a VPN szervered gyakorlatilag egy DHCP relay lenne.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#32607) NEXT LP válasza mezis (#32605) üzenetére


NEXT LP
tag

A ZTE wifijét nem használjuk, de most megnéztem és a csatornája messze van a TP-Linkétől. Nem igazán értem a második kérdésedet, hogy miért kell a TP-Linkben kikapcsolni a DHCP-t, az akkor is szükséges, ha a ZTE WIFI-jét egyáltalán nem használjuk? Azt még hozzátenném, hogy ez a probléma a korábbi nem WIFI-s modemeknél is megvolt.

(#32608) mezis válasza NEXT LP (#32607) üzenetére


mezis
nagyúr

"....miért kell a TP-Linkben kikapcsolni a DHCP-t...."
Nem kell, de akkor bonyolultabb a beállítás. (Miután ezt a kérdést feltetted, inkább hagyjuk. :D )

WiFi: Kezdjük ezzel.

A ZTE WiFi-jét ha nem használod, akkor kapcsold le.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#32609) adika4444 válasza VeryByte (#32606) üzenetére


adika4444
addikt

Sajnos ha nem fix tartományból hanem auto osztásra rakom akkor nem megy, tehát ide kell még vmi beállítás...

üdv, adika4444

(#32610) VeryByte válasza adika4444 (#32609) üzenetére


VeryByte
őstag

Itt a 7-es pontnál nálad mi van?

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#32611) Gubek-Einste válasza antal750 (#32601) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Neked egy repeater-re lenne szükséged, telefonnal ilyesmit nem érdemes megoldani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32612) pixelshader


pixelshader
tag

Üdv, internet megosztásban tudna segíteni valaki?
Usb modemmel használom az internet egy windows 7 pc-n, ezt akarnám wifin megosztani.
Asus wl500g router-el próbálom AP módban, de nem megy... (dd-wrt nevű rendszer van rajta)
Internetbeállításoknál megosztottam a kapcsolatot, az ip címeket automatikusan osztja.

Router beállítás probléma vagy windows?

[ Szerkesztve ]

(#32613) Gubek-Einste válasza pixelshader (#32612) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

ÍGY van beállítva?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32614) pixelshader válasza Gubek-Einste (#32613) üzenetére


pixelshader
tag

Köszi a linket!

Nem, de megpróbáltam a leírás szerint beállítani, így se megy.

"ennek eredményeképp vezérlőpult, hálózati kapcsolatoknál létrejön egy Microsoft Virtual WiFi miniport adapter nevű eszköz"

Nekem nem jött létre az eszköz, a parancssor nem írt ki hibát. (succesful minden)

"netsh wlan start hostednetwork"

Itt kiírt valami hibaüzenetet.

Mi lehet a probléma ???

[parancssor]

[ Szerkesztve ]

(#32615) Gubek-Einste válasza pixelshader (#32614) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A leírás wifi adapteres megosztáshoz van, neked viszont a vezetékes portra kell beállítani a megosztást.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32616) hatez válasza Gyurka6 (#32569) üzenetére


hatez
csendes tag

Igen, kicseréltem, de nem az volt a gond. Letiltottam az alaplapi hálókártyát a BIOS-ban, így sem érzékelte az új hálókártyát. Közben megnéztem, a falban is gondok vannak...Szóval lehetséges, hogy onnét indul a probléma.

Game developer

(#32617) Gyurka6 válasza hatez (#32616) üzenetére


Gyurka6
őstag

Egy másik géppel kellene megnézni...

Gyurka

(#32618) NEXT LP válasza mezis (#32608) üzenetére


NEXT LP
tag

Az InSSIDer-t már régóta használom, küldhetek róla képernyőképet, ha az elárul valamit, a többit még nem néztem meg.
Nekem azt mondták, hogy a ZTE WIFI-je eleve be sem lett kapcsolva, de én nem tudom leellenőrizni, mert ágyhoz vagyok kötve, viszont az InSSIDer kijelez egy ZTE-t, de az lehet valamelyik szomszédé is.

(#32619) mezis válasza NEXT LP (#32618) üzenetére


mezis
nagyúr

A ZTE leírása szerint a WiFi kikapcsolt állapotában sötét marad a WiFi LED-je. (11. oldal)

A ZTE -hez meg kell oldanod a bejelentkezést. Valószínű, hogy a 192.168.1.1 címen éred el, a Login Name: admin, Pssword: admin (hacsak el nem állították üzembe helyezéskor). (A password-öt célszerű lenne erősebbre állítani.)
Ezek után menü-ből tudod kapcsolni a WiFi-t.
A DHCP tartomány valószínűleg 192.168.1.2 - 192.168.1.254, amine méretét csökkentened kell, mert legalább a saját routerednek kell egy fix LAN IP cím. Legyen pl 192.168.1.100 - 192.168.1.200

mezis

(#32620) mattheus


mattheus
őstag

Sziasztok!

Tud valaki olyan boltot ajánlani Budapesten, ahol méretre tudok venni árnyékolt (sima nem jó) CAT6-os (FTP) vezetéket?

2x12m kellene és 2x8 méter.

Köszönöm szépen!

(#32621) NEXT LP válasza mezis (#32619) üzenetére


NEXT LP
tag

A ZTE WIFI-je biztosan ki van kapcsolva (nem villog), így bejelentkezni sem lehet, így pedig a 192.168.1.1 címről nem jön be semmi. Így is van értelme beállítanom a ZTE DHCP tartományát?

(#32622) adika4444 válasza VeryByte (#32610) üzenetére


adika4444
addikt

A Microsoft nyomtató megosztás asszem be van kapcsolva, de meg fogom nézni, reméljük itt lesz a probléma.:)
Holnap majd megírom hová jutottam. Köszi az eddigi meg az ezutáni segítségedet is!

üdv, adika4444

(#32623) kmisi99


kmisi99
addikt

Kissé alternatív ötletem támadt, de egy félig döglött android telefonból szeretnék egy home servert csinálni. Az alaplap működik jól és combosabb 8 mag 2gb ram telefon. Vajon meg lehetne androidon is oldani a DDNS szolgáltatást, hogy máshonnan is elérjem a kis házi szervert?

(#32624) Intruder2k5 válasza kmisi99 (#32623) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez szerintem a legkevésbé problémás része a dolognak.

https://www.google.hu/?gws_rd=ssl#q=android+ddns+client

Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

(#32625) kmisi99 válasza Intruder2k5 (#32624) üzenetére


kmisi99
addikt

Igen erre rákerestem, de azt hittem ezek nem pont erre jók, de akkor majd nekiülök megnézni hogyan is működik, DDNS el még nem foglalkoztam.

(#32626) mezis válasza NEXT LP (#32621) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha van internet kapcsolatod, akkor ahhoz az átjáród IP címe bizonyára 192.168.1.1, vagyis a ZTE LAN IP címe és akkor be kell tudnod jelentkezni, illetve legalább a bejelentkezési ablaknak meg kell jelenni egy böngészőben.

A DHCP nem csak a WiFi-re vonatkozik, hanem a LAN portokra is (a WiFi-t tekintheted úgy is, hogy van még egy csomó LAN portod). Tehát a DHCP tartományt csökkentened kell, akár vezetékkel, akár WiFi-n kapcsolódsz a ZTE routerhez egy FIX IP címmel rendelkező eszközzel (switch-é alacsonyított WiFi routerrel).

mezis

(#32627) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!

Van egy tp-link tl-wr740n routerem amelyre wifin keresztül csatlakozik kettő számítógép és 3 telefon.
Valahogy betudom állítani hogy a három telefonból az egyiknek a sebességét lecsökkentsem ?
Ha igen akkor hogyan? Tudnátok nekem ebben segíteni ?

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#32628) kmisi99 válasza Intruder2k5 (#32624) üzenetére


kmisi99
addikt

Igen sejtettem, hogy nem egyszerű, de ahogy láttam meg lehet oldani, első körön ftp szervert akartam mert az egyszerű. Csak annyi lenne a dolgom, hogy elindítom a ddns-t a telefonon valamelyik programmal pl a no-ip client el. Egy másik programmal csinálok ftp szervert. Akkor az ftp://....ddns.net:port szám
url címmel el kellene érnem az ftp-t? Csak mert nem igazán akarta, bár lehet csak port forwarding lesz a gond. A telefon lokál ip címével persze simán ment az FTP.

(#32629) Intruder2k5 válasza kmisi99 (#32628) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

No meg persze a noip.com oldalon nem ártana regisztrálni, és létrehozni a kívánt hosztot.

Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

(#32630) Ciripke


Ciripke
tag

Sziasztok!

Van egy Huawei B683 típusú 3G modemem (nem USB-s), amit szeretnék egy DD-WRT-t futtató routerhez kapcsolni UTP kábellel, azért, hogy a 3G adja a netet, a ddwrt pedig DDNS-t biztosítson, mert a modemben nincs DDNS (vagyis van, de csak DynDNS, ami három éve már fizetős, másikat sajnos nem tudok beállítani.)

Szóval ebben kérem a segítségeteket hogy a ddwrt-ben mit állítsak be, hogy a netet megkaphassa a modemtől, illetve a modemen mit állítsak be, hogy kiengedje a netre a DDNS-t.

Előre is köszönöm a segítséget!

(#32631) kmisi99 válasza Intruder2k5 (#32629) üzenetére


kmisi99
addikt

Persze ez egyértelmű volt azt már megcsináltam, már csak a port forwardingot kell aztán remélhetőleg menni fog az ftp. Utána jöhetnek extrák min webserver és ilyesmik, mert miért ne alapon. :D Végülis a telefon kb 5w ot fogyaszt maximum, kijelző úgyse kell rá, tökéletes választás gagyibb célokra.

(#32632) kmisi99


kmisi99
addikt

Na az első feladat letudva az FTP megy telefonról DDNS ről. A port forwardingal nagyon kínlódott, végül a telefonon a szoftver oldotta meg. Na most jó ez az FTP, de inkább olyan kellene nekem mint mikor hálózaton megosztok egy mappát és a másik gép látja. Azaz FTP-n ha pl van egy fájl pl film azt nem tudom ott futtatni mintha egy meghajtó lenne a gépemben hanem instant letölti azt a fájlt. Van erre valamiféle alternatíva?

(#32633) Intruder2k5 válasza kmisi99 (#32632) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A kulcsszó: Samba server

Bár mondjuk szerintem ezzel inkább az Android topikba kellene átfáradni, mert bár otthoni hálózat, de Te kizárólagosan a telefont bütykölöd.

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

(#32634) Zax1231


Zax1231
csendes tag

Sziasztok! Akadt egy kis problémám, próbálom kibogozni, de szeretnék egy kis segítséget kérni hozzá.

A problémám a következő:

ADSL-ről váltottam kábelnetre(+TV). Van egy jól bevált routerem (TP-LINK) bekonfigolva.

A probléma ott kezdődött, hogy most elé került egy kábelmodemes Telekomos router. A Telekomos router LAN portjairól megy 3 db UTP a Set top boxokhoz és 1 db UTP a TP-LINK WAN portjába.

A Telekomos routeren nem állítottam át semmit, alapból ezek a beállítások:

host name: 192.168.0.1.

DHCP: be

Címtartomány: 192.168.0.10-254

Alhálózati maszk: 255.255.255.0

A TP Linken a következőket állítottam be:

Dynamic IP - amit a Telekomos router osztott

Host name: 192.168.1.1

DHCP: be - szeretném, ha továbbra is ez a router osztaná ki a már beállított IP cím foglalásoknak megfelelően a címeket

Címtartomány: 192.168.1.100-254

Alhálózati maszk: 255.255.255.0

Alapértelmezett átjáró: 192.168.0.1

A mac címet klónoztam a laptopéval, amivel teszteltem a netet mikor itt volt a szerelő - állítólal ez kell és jó

Namost az van, hogy a net működik, de nem túl stabil.
Pl. az asztali PC-m vagy tud csatlakozni vagy sem az internetre és sokszor a routerek webes felületét sem érem el. Aztán van hogy magától megjavul.

Attól tartok valamit nem jól állítottam be, de nem tudom mit.

Ebben kérnék segítséget!

(#32635) jerry311 válasza kmisi99 (#32628) üzenetére


jerry311
nagyúr

...első körön ftp szervert akartam mert az egyszerű...

Egyszerű. Hahaha...
Rögtön egy olyan protokollal kezdeni, ami alapból 2 külön portot használ a harmadikat meg véletlenszerűen választja ki. GL HF! :DDD
HTTP, na az szögegyszerű.

(#32636) NEXT LP válasza mezis (#32626) üzenetére


NEXT LP
tag

A ZTE jelenleg csak mint modem működik, a router része ki van kapcsolva. A 192.168.1.1-ről nem jön be semmi (LAN kábellel nem próbáltam és WIFI-ről is csak a TP-Linken keresztül, mivel a ZTE WIFI-ki van kapcsolva), viszont aki beüzemelte a ZTE-t azt mondta ne állítsunk rajta semmit. Ismét megemlíteném még, hogy ezek a WIFI belassulások/megszakadások már az előző modemnél is megvoltak, az pedig nem volt WIFI-s, csak egy sima mezei modem.

(#32637) mezis válasza NEXT LP (#32636) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha a ZTE-hez nem tudsz bejelentkezni legalább a beállítások megtekintéséhez, akkor passz.

mezis

(#32638) 4ron


4ron
senior tag

Hello.

TP-LINK TL-WR941ND routeren hogyan tudom bekapcsolni azt, hogy a torrentezés le legyen tiltva?

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#32639) Gubek-Einste válasza Zax1231 (#32634) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen típusú a kapott HGW és milyen a saját router-ed (verzió számot is írd meg)?
A beállítások így elsőre jók lesznek.
Közvetlenül a HGW-be dugva is instabil a kapcsolat?

#32638) aaron111
Pontosan milyen tiltásra gondolsz?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32640) 4ron válasza Gubek-Einste (#32639) üzenetére


4ron
senior tag

Azt szeretném elérni, hogy ne lehessen torrentezni wifiről csatlakozva.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#32641) Gubek-Einste válasza 4ron (#32640) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ezt nem lehet megoldani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32642) 4ron válasza Gubek-Einste (#32641) üzenetére


4ron
senior tag

Pedig a koliban blokkolva van a torrentezés valahogyan.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#32643) Intruder2k5 válasza 4ron (#32642) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Minden WiFi-s kliens ismert?

Amennyiben igen, úgy azok MAC címéhez bindelni kellene az IP címet, amire már talán lehetne felállítani szabályokat, amik tiltják a legnagyobb trackerek elérését. Ez persze nem 1000%-os védelem, de vélhetően azért jó hatásfoka lenne.

Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

(#32644) jerry311 válasza 4ron (#32642) üzenetére


jerry311
nagyúr

Nem arról van szó, hogy nem lehet megoldani, hanem arról, hogy a TP-Link ehhez kevés.

(#32645) 4ron válasza Intruder2k5 (#32643) üzenetére


4ron
senior tag

Igen, az összes kliens MAC címe ismert. Valami ilyesmire gondoltam, amikor a kérdést feltettem. A legnagyobb magyar torrent oldal blokkolása szvsz. elég lenne, már csak azt kéne tudni, hogyan kell beállítani.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#32646) Intruder2k5 válasza 4ron (#32645) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor az Access Control menüben össze lehet hozni egy ezt szabályozó csomagot, akár MAC címek, akár IP tartomány alapján. Utóbbi esetben érdemes a DHCP -> Address Reservation menüben fixálni a kliensek címeit. Persze ha trükkösebbek a felhasználók, és tudnak fix IP címet beállítani, vagy MAC címet módosítani, akkor ettől komolyabb megoldás fog kelleni.

Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

(#32647) Nbert


Nbert
újonc

Hello nekem Windows 8.1 van Realtek PCIe FE sorozatu internet adapterem van.PPPqp meg csinaltam csatlakozik meg minden de egy ido utan le esik es ujra csatlakozok.De mikor be lepek a halozati kapcsolatokhoz azt irja nekem Ethernetnel hogy nem azonositot halozat
enel mi lene a teendo?
[/[L:/dl/upc/2016-01/20/592791_c4w3fio5v8te1iyd_kepernyofelvetel_1_2.jpg](IMG:/dl/upc/2016-01/20/592791_c4w3fio5v8te1iyd_kepernyofelvetel_1_2.thumb.jpg)(/IMG)[/L]I]
Nem tudo mi :W :W a teendo minel hamarab varom a valaszotokat......PLs :W

(#32648) Predator2 válasza Gubek-Einste (#32595) üzenetére


Predator2
addikt

Köszönöm a válaszokat!

"Repeater-ből inkább egy normál méretű külső antennás típus lenne ajánlott"

Melyik terméket ajánlanád a lehető legolcsóbban, de ne legyen gagyi? Vagy a már említett két router lenne az?
(Asus N12 D1, TP-Link 743ND)

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#32649) 4ron válasza Intruder2k5 (#32646) üzenetére


4ron
senior tag

Hasonlóan kell beállítani majd a blokkolást, mint ebben a videóban, igaz? A kérdésem már csak az, hogy az említett oldal esetén pontosan milyen paramétereket adjak meg?

[ Szerkesztve ]

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#32650) Gubek-Einste válasza Predator2 (#32648) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az említett eszközök jók lesznek.
Alternatíva lehet még egy sima wifi router + CFW is, pl TP-Link 841ND + Gargoyle.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.