Hirdetés

2024. június 30., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#33601) Jim74 válasza Parson (#33600) üzenetére


Jim74
nagyúr

Szia!

1. Szerintem igen.

2. Valószínűleg igen.

3. Nem, nem segít, mert legjobb tudomásom szerint a WDS bridge egy router wifi jelét veszi és azt osztja kábelen tovább. Tehát adni nem tud már wifin. Ami venni és adni is tud, az a repeater (vagy range extender). Remélem nem mondtam hülyeséget :DDD.

(#33602) Parson válasza Jim74 (#33601) üzenetére


Parson
addikt

Hello,

valószinüleg igazad lesz.Akkor ez az opció egyelöre bukó, és marad a manualis valtogatas. :W Az legalabb müködik, megfelelö stabilitassal es sávszéllel. :DDD

Ergo amire nekem szükségem lenne, az egy repeater vagy egy extender (opciókat tudó eszköz, netán Access Point) - ha jól értem. PL egy ilyen TL-WA601G
108M Wireless Access Point
okés lenne, nem?

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#33603) jerry311 válasza Parson (#33600) üzenetére


jerry311
nagyúr

A roaming mindig kliens oldali döntés.
SSID legyen azonos.
Jelszó legyen azonos.
Csatorna különbőző és nem átfedő (1-6-11).
DHCP szerver IP címe legyen azonos, bár ha jól olvastam, akkor csak 1 van, szóval nem para.
Térerőben min ~20% átfedés ajánlott, különben eléggé "darabos" lesz. Több felesleges.
Ha ezek megvannak, akkor az új AP-ra csatlakozáskor nem dobja el az IP-t, nem is kap más IP-t, tehát a kapcsolatok sem szakadnak meg.
Azt azért ne felejtsük el, hogy ez erőteljesen szegény ember roamingja, tehát AP oldalon hiányzik egy csomó feature, hogy tökéletes legyen minden eszközzel, de általában jól működik.

Nincs szükséged sem repeaterre, sem extenderre, ami egyébként ugyanaz. Kivéve ha többet akarsz szívni, mint most.

[ Szerkesztve ]

(#33604) Parson válasza jerry311 (#33603) üzenetére


Parson
addikt

Köszi!
Még egy kérdés: egy routeren belül a 2,4 GHz és az 5 GHz-es 'adásoknak' is külön-külön csatornákon illik lenniük? :F

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#33605) Doky586 válasza Parson (#33600) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

2. Ha nincs a másikon forgalom akkor nem interferál. Ha csökkented az adó teljesítményt akkor a két cella jobban elkülönül és hamarabb vált.

Wds és repeater felezi az elérhető sávszélességet.

(#33606) Doky586 válasza jerry311 (#33603) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Biztos hogy külön csatornán legyen?
Tudtommal a kliens csak csatlakozás előtt sepri végig az elérhető csatornákat, úgyhogy amíg csatlakozva van egy adott frekin, addig nem keres másikat, azaz csak teljes térerőhiányos megszakadás után veszi észre a másik frekin üzemelő azonos ssid nevű ap-t..

(#33607) jerry311 válasza Parson (#33604) üzenetére


jerry311
nagyúr

A 2.4 GHz és az 5 GHz, mint a neve is mutatja ugye, sosem lesz egy csatornán. :))
De a 2.4 és 5 GHz-es csatornák ne legyenek frekvencia átfedésben. Tehát ha van 2 vagy több 2.4-es AP, akkor az mind külön csatornán legyen (jellemzően 1-6-11). 5 GHz-nél ugyanígy mondjuk 36, 44, 149.
Viszont térerőben kell kb. 20% átfedés, hogy megfelelően működjön, különben lelép az egyik AP-ről és amikor elég közel ér fellép a másikra, a kettő közt meg nem működik.

#33605-öt felejtsd el.

(#33608) jerry311 válasza Doky586 (#33606) üzenetére


jerry311
nagyúr

Biztos.

(#33609) Parson válasza jerry311 (#33607) üzenetére


Parson
addikt

Utólag esett le nekem is. :DDD Köszi a szájbarágós dumát, igy már értem (nem ez a szakterületem).

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#33610) Doky586 válasza jerry311 (#33608) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Miért..? csak?

(#33611) Gubek-Einste válasza Doky586 (#33610) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Hogy ne zavarják egymást.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#33612) Magnat válasza Parson (#33609) üzenetére


Magnat
veterán

Abba kell belegondolni az egész roaming témával kapcsolatban, h nem feltétlen lenne jó, ha folyamatosan méregetné a kliens a jelerősséget és állandóan ugrálna az erősebb AP-ra ... ugye a jel terjedése sok mindentől függ, szóval simán lehet, h bizonyos helyeken másodpercenként változik, h melyik az erősebb ... másrészt viszont egy adott küszöb felett a gyakorlatban nagyon nincs is jelentősége. Szóval sztem soho eszközökkel az itt taglalt módszernél jobbat nem nagyon lehet csinálni.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#33613) Parson válasza Magnat (#33612) üzenetére


Parson
addikt

No erröl az oldalról még nem gondoltam át, viszont totálisan igazad van. 2 napja foglalkozom ezzel a roaming témával, de egyelöre belenyugodtam a manualis valtogatasba - ha szükseges - ami egyelöre flottul müködik. Köszi a hsz-t! :R

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#33614) jerry311 válasza Parson (#33613) üzenetére


jerry311
nagyúr

A roaming az mindig kliens oldali döntés lesz*. Teljesen mindegy, hogy otthon próbálsz valami roamingra úgy-ahogy alkalmas hálózatot, vagy nagyvállalati környezetben profi eszközökkel. Annyi a különbség, hogy az egyik fel van készítve roamingra, a másik nem. Az egyik biztosítja, hogy ne szakadjanak meg a kapcsolatok, a másiknál meg csak a kliensen múlik. Azért alapvetően jól működik, ha a korábban említett alapszabályokat betartod.

* Klienstől függően esetleg állítható is, hogy mennyire legyen agresszív a roaming, így nem fog pár százaléknyi térerőért új AP-re váltani.

(#33615) Fernet


Fernet
senior tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem:

Van otthon két Telekomos ADSL HGW. (Thomson ST780i WL és ZTE ZXV10H201L)
Azt meg lehet oldani, hogy egy (TARR-os) kábelmodem mögé téve csak routerként működjön valamelyik? A WiFi miatt lenne rá szükség.

TARR 5e ft-ért lecseréli WiFi-s modemre a mostanit, csak gondoltam ha megoldható lenne a fenti módszerrel, akkor nem kéne ennyit sem fizetni.

(#33617) Intruder2k5 válasza Fernet (#33615) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Most nézem, hogy a másik topikban félreértettem a kérdésed, azt hittem, hogy csak egy WiFi AP-t szeretnél csinálni belőle a lakás egy olyan pontjára, ahova nem ér el a másik. Így viszont, hogy az elsődleges eszköz nem NAT-ol, sajnos nem fog működni, illetve ha sikeról is AP-ként összelőni a modemmel, csak 1db WiFi-s eszköz fog IP címet kapni, és semmi más, mert gondolom a TARR nem ad csak 1 IP címet egyszerre. Ha ez így megfelel Neked, akkor lehet próbálkozni a modemmel UTP kábellel összekötni, és a DHCP szervert kikapcsolni benne.

Mellesleg 5e Ft-ért tudsz venni saját WiFi routert is.

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

(#33618) Fernet válasza Intruder2k5 (#33617) üzenetére


Fernet
senior tag

Köszönöm a válaszod!

Olyan helyre kellene, ahol bár csak egy PC van állandó használatban, de néha jól jönne ha telefonnal/tablettel is el lehetne érni a netet.

De akkor nem szórakozom a T-s HGW-vel, veszünk egy routert és kész. Most nézem, tényleg nem egy nagy összeg.

(#33619) Intruder2k5 válasza Fernet (#33618) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

ITT tudnak segíteni a választásban, ha szükségét érzed.

Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

(#33620) vacs


vacs
veterán

Sziasztok.

A Win 10-ben beállítottam a média szervert (de már nem tudom hol/hogyan sikerült).
Két smart tv van rácsatlakozva.
Kérdésem, hogy ha új fájl kerül a megosztott mappá(k)ba, akkor hogyan tudom frissíteni a mappák tartalmát, hogy a tv-k is lássák?
Ha a pc-t újra indítom az nem segít!

Így néz ki a hálózati szerver beállításom:

(^)(>.<)(^)

(#33621) gonger


gonger
senior tag

Sziasztok,
Nappaliban TV alatt üzemelő WD TV Live média lejátszó eddig wifin volt a hálózaton, de ez nem túl stabil. UTP kábelt akarok behúzni a média player és a router közé. Padlócsere miatt most szegélyléc mögé lesz rejtve minden, tehát hosszú távra kell gondolkodnom. Cat5e vagy 6e a jobb választás? Gigabitet tud mindkettő ha jól informálódtam, de kell még másra is figyelnem? HD vagy FULL HD filmeket streamelnék a PC-ről a lejátszóra.

(#33622) Gubek-Einste válasza gonger (#33621) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elég lesz az 5E is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#33624) Hawaii2249


Hawaii2249
tag

Sziasztok!

Egy olyan problémám volna, hogy van a Telekomos ZTE 201 típusú modem/router nem tudom melyiknek számít. Erre van kötve egy asztali gép, két IP TV, és egy kábel az én szobámba. Laptopot használok, az wifin csatlakozik rá, az asztali gép meg kábelen. A probléma az, hogy amint az asztali gép működésbe lép, összeomlik a wifi. Asztalin csak böngészés megy (hírportál, facebook) és skype. Amint ezek mennek az asztalin addig a wifin nincs net, olykor kiírja, hogy nincs internetkapcsolat de rajta van a wifin, és a weboldalak nem vagy csak sokára hozza be. Mostanában már rá se lehet ilyenkor csatlakozni a wifire ha megy azt asztali, de ez ritkább. Ha az én laptopomat kötöm kábelesen és nem megy az asztali gép, akkor egy másik laptopon jó a net, de amint bekapcsoljuk az asztalit is, rossz lesz. De ilyenkor nálam se tökéletes a net, mert nálam is szakadozik a net.

Szerintetek mi lehet a probléma?

A segítséget és a válaszokat előre is köszönöm! :)

(#33625) VeryByte válasza Hawaii2249 (#33624) üzenetére


VeryByte
őstag

Asztali gép hálózati beállításai?

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#33626) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Tudja esetleg valaki, hogy a ZyXel GS-108B switch-nél pontosabban hogy működik a port alapú QoS?
A kiemelt portokon beérkező csomagok, a céljuktól függetlenül kapnak magas prioritást (és semmi más)?

Az addig világos, hogy a kiemelt prioritású portokra kötöm az érzékeny eszközöket (valós idejű UDP csomagok), a normálra pedig az érzéketleneket (pl. WiFi AP). Na de hova kötöm a szervert? (Ami a helyi UDP csomagokat fogadja,de más eszközök számára a WAN felé is NAT-ol?)
Gondolom, hogy a Normal-ba, mert nem hiszem, hogy a fogadó irányra is érvényes lehetne a QoS (egyrészt ez talán túlmutatna egy unmanaged switch képességein, másrészt akkor a végére kvázi minden egyforma prioritásra kerülne, ha oda-vissza működne...)

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#33627) abridabri


abridabri
veterán

Tonkrement az alaplapomon a lan vezerlo ,igyhat vettem egy Gamebird 10/100 as PCI os halozati karit.
A win10 ki is jelzi hogy Realtek 8139/810 Family Fast Ethernet chipsetu kartya van a gepben . De megse latom a halozatot. Azt irja nincs csatlakoztatva az ethernet kabel . holott bedugtam . (kiprobaltam laptopon jo a kabel , azon van net) Meg csak nem is villog a led a kartyan , pedig mar bootolas kozben kene szerintem.
Mit csinaljak ?

A dobozan mondjuk csak win8 ig van kompatibilitas , de gondolom akkor fel se ismerne a win10 ha nem lenne kompatibilis.

(#33628) mezis válasza abridabri (#33627) üzenetére


mezis
nagyúr

Próbáld ki egy LiveLinux-al.

(Az egy dolog, hogy az op. rendszer kiolvassa a "névjegyét", de valahonnan a kezelő szoftvert (driver) is kell keríteni a működtetéséhez...)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#33629) abridabri válasza mezis (#33628) üzenetére


abridabri
veterán

kiprobaltam most egy win7 es gepben , drivert is toltottem hozza , es ez is azt irja " nincs bedugva ethernet kabel" . A led se villog a kartyan , ezekszerint hibas a kartya kabel csatlakozos resze. Holnap veszek masikat....
(Amugy nem jart semmilyen driver hozza, a modern winek elvileg nem igenyelnek ilyesmit )

[ Szerkesztve ]

(#33630) szaboi6512 válasza abridabri (#33627) üzenetére


szaboi6512
őstag

Szia
Lehet hogy hülye kérdés de létrehoztad újra a hálózati kapcsolatot?

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#33631) janos666 válasza abridabri (#33629) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A "modern win"-nek sok beépített driver-e van (ezt azt jelenti, hogy rajta van a lemezen és kérés nélkül feltelepül a HDD-re is, nem azt hogy nem használ ilyeneket) és még többet le tud tölteni a Windows Update (ami nem elég széles körben használt eszköz ahhoz, hogy felkerüljön a lemezre, vagy még nem is létezett, mikor utoljára megjelent egy hivatalos Windows telepítő kiadás...), de utóbbi nyilván csak akkor működik, ha van működő internetkapcsolat.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#33632) abridabri válasza szaboi6512 (#33630) üzenetére


abridabri
veterán

Mie gondolsz ? Nem kell felhasznalonev/jelszo a nethez . (kabelnet ) a halozati vezerlo2 (uj kartya ) engedelyezve van termeszetesen . Csak piros X el jeloli , nincs bedugva eternet kabel.

(#33633) rover45


rover45
senior tag

Sziasztok, segítséget szeretnék kérni tőletek. Adott egy Asus RT-N18U router, amin szeretném azt beállítani, hogy ne lehessen rajta facebookozni, sem wifin, sem kábelen.
De hiába állítom be az URL szűrőkhöz a címet, a titkosított forgalmat (https) sajnos a router nem tudja szűrni.
Milyen megoldás létezhet erre a problémára?

(#33634) Gubek-Einste válasza rover45 (#33633) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább ITT kérdezz rá.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#33635) rover45 válasza Gubek-Einste (#33634) üzenetére


rover45
senior tag

Köszönöm!

(#33636) sityuka80


sityuka80
tag

Sziasztok.

Két hete váltottam win7-ről 10-re.
Csak a c meghajtót formáztam és arra tettem fel.
Nem kellett semmilyen drivert telepíteni.
Azonnal volt net és a többi.
Viszont az internet megszakad egy idő után (nem csatlakozik újra).
Adjatok ötletet mit kezdjek vele.
Dell Inspiron M5010.

Köszönettel.

(#33637) bexinho23


bexinho23
őstag

Üdv!

Remélem tudtok segíteni az alábbi problémámban.

PORT NYITÁS
Mivel csak ez hiányzik ahhoz, hogy távolról elérhessem a gépet (helyi hálózaton be tudom kapcsolni), nagyon jó lenne ha működni. Egyszerűen sehogy sem tudok portot nyitni. S ez valószínűleg a pillanatnyi hálózatomnak "köszönhető".

Az otthoni hálózat:
Telekom Huawei modem/router (wifit szór) --> lan kábellel --> TP link router (wifit szór+lannal kapcsolódik a laptop-ezt akarom elérni +ps4)

A TP Link-nek 192.168.2.1. az átjárója, tehát elvileg itt kell forwardolnom. De hiába adok meg még nem használt portot, mégsem érzékeli nyitottnak egyik portellenőrző weboldal sem.

CMD-ben lekérdezem az összes használt portot, és ami nincs a listában, akkor a listening körüli portot adom meg a routerben. Ezt a Windows tűzfalánál szintén elvégzem (kimenő+bemenőnél).

Sajnos azonban még így is zárt az a bizonyos port (pl. 49500).

Mit ronthatok el? :W

(#33638) fiATHaLON


fiATHaLON
őstag

Sziasztok!

Egy Ubee UPC routert hogyan lehet összeházasítani egy TP-LINK 1042ND-vel,
hogy ugyanaz a wifi hálózat legyen a tp-linknél is, tehát ne kelljen egy új
belépéssel a ház másik részében csatlakozni,
hanem ugyanaz a wifi hálózat legyen csak "továbbítva"...

B kérdés... Ha ez megvalósítható, akkor megcsinálhatom ezt még egy
tp-link modemmel? Tehát növelni a lefedettséget még 1 (2) routerrel,
amiket persze madzagon összekötnék.

Nem vagyok túl nagy ász a témában, megköszönnék egy 2 szónál
("oszd ki a portot ide-oda" :DDD ) kicsit bővebb segítséget...
Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#33639) jerry311 válasza fiATHaLON (#33638) üzenetére


jerry311
nagyúr

TP-linkeknek adsz LAN IP-t, ami ugyanabban a tartományban van, mint a Ubee. (esélyes, hogy 192.168.1.x)
Továbbá mindegyiken ugyanaz az SSID (WiFi hálózatnév), ugyanaz a jelszó, másik csatornák (pl. 1-6-11, hogy ne legyenek átfedésben). DHCP csak a Ubee-n van bekapcsolva, többin ki.

(#33640) mezis válasza fiATHaLON (#33638) üzenetére


mezis
nagyúr

A switch üzemmódban használt WiFi routereket így kell "hozzáhangolnod" az UBEE routeredhez.

mezis

(#33641) Gubek-Einste válasza sityuka80 (#33636) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kábelen vagy wifi-n van a gond?
Fel kellene tenni a rendes gyártói/chipset driver-eket.

#33637 bexinho23
Nálad dupla NAT van és emiatt két helyen is át kell engedni a portot, elsőnek a T-s eszközben, majd a saját router-ben. Ha nincsen a T-s eszközön az IPTV box-on kivül más eszköz akkor tedd a saját router WAN IP-t DMZ-be és akkor minden kérés a saját router felé fog menni és elég lesz csak azon beállítani a port nyitásokat.
Nézz utána a T-s topikban, hogy a nálad lévő eszközön be lehet-e állítani, hogy a saját router publikus IP címet kapjon/ne legyen dupla NAT mert akkor nem kell a DMZ-be rakás, elég lesz csak a saját router-en a beállítás.

#33638 fiATHaLON
Az egységes hálózat kezelés nem lesz megvalósítható vagyis a váltásoknál lesznek szakadások, nem lesz automatikus átállás az erősebben vehető eszközre.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#33642) fiATHaLON


fiATHaLON
őstag

Nagyon köszönöm mindenkinek!

A nem egységes átállás/szakadozás mit jelent?
Várni kell egy kicsit egy másik "régióba" éréskor, mire átáll egy másik routerre,
vagy a modemre, vagy ez egyáltalán nem fog megtörténni, és manuálisan kell
beadni a jobb jelerősségű eszközt?

[ Szerkesztve ]

(#33643) Gubek-Einste válasza fiATHaLON (#33642) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Automatikusan nem fog váltani a másik hálózatra, csak akkor amikor a használt már megszakadt. Vannak eszközök amelyekben beállítható, hogy bizonyos jelszint érték esetén történjen meg a váltás de ez csak egyedi esetekben működik, nem általános.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#33644) bexinho23 válasza Gubek-Einste (#33641) üzenetére


bexinho23
őstag

Köszönöm. Nem gondoltam volna, hogy DMZ-s megoldás fog segíteni a problémámon. DMZ-t most cska a PS4 miatt használok (NAT probléma elkerülése érdekében).
Amúgy csak a TP Link van a Telekomos (HUAWEI HG8245) routerre kötve.
Buta kérdést még feltennék. Jelenleg a TP Link routerbe a Telekomos routerből jövő lan kábel a WAN portra van dugva. Gondolom sima LAN-ra kellene rádugni mostantól, ugye?
Ha jól értelmezem a DMZ-s leírásodat, akkor a Telekomos routerben a DMZ-ben adjam meg a TP Link IP-jét, így fog működni a DMZ. Ezáltal csak a TP Link-en kell portot nyitni. Jól gondolom?

(#33645) Gubek-Einste válasza bexinho23 (#33644) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Buta kérdést még feltennék. Jelenleg a TP Link routerbe a Telekomos routerből jövő lan kábel a WAN portra van dugva. Gondolom sima LAN-ra kellene rádugni mostantól, ugye?
Ez az AP/Switch mód, ekkor a T-s eszközben kell beállítani a port nyitást, a DMZ ebben az esetben nem jó.

Ha jól értelmezem a DMZ-s leírásodat, akkor a Telekomos routerben a DMZ-ben adjam meg a TP Link IP-jét, így fog működni a DMZ. Ezáltal csak a TP Link-en kell portot nyitni. Jól gondolom?
Pontosan

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#33646) bexinho23 válasza Gubek-Einste (#33645) üzenetére


bexinho23
őstag

Köszönöm. Ha hazaértem, meg is próbálom beállítani.

(#33647) sityuka80 válasza Gubek-Einste (#33641) üzenetére


sityuka80
tag

Szia.
Wifivel próbáltam csak.
Win7-ig támogat ha jól emlékszem a dell.
Mit tegyek?
Nézzem meg a wifi márkáját és keressek rá úgy?

(#33648) O.Lajos


O.Lajos
tag

Sziasztok!

Gyakorlott hálózatépítő guruk segítségét kérném, mielőtt nekiállnék keresztül-kasul kábelezni és elmerülni a beállítások aprólékos útvesztőiben (és idegbajt kapnék, hogy nem akar összejönni), mert már olvastam mindent és annak az ellenkezőjét is. :DDD

Egy Speedport W724V "fő" ADSL modem/wifi router kombó lenne kábelesen két géphez kötve, használatban maradna a wifije is (ez a rész úgy tűnik az eddig olvasottakból, hogy sima ügy, de javítsatok ki ha mégsem), továbbá egy TP-LINK TL-WR340GD wifi routerhez tovább akarom vinni a netet kábelen (na meg az se baj ha látná a megosztott vinyókat), amelynek csak a wifijéhez csatlakozna 1 v. 2 okostévé.

A kérdés elsősorban az, hogy ez így működőképes verzió-e, másodsorban pedig, hogy ha ez így elviekben működik, akkor crosslink vagy sima patch kábellel kell-e a két routert összekötni? :U

Köszi előre is a segítséget.

(#33649) jerry311 válasza O.Lajos (#33648) üzenetére


jerry311
nagyúr

Működik.
Pár hozzászólással előtted volt szó ennek beállításáról.
Mivel legalább az egyik port gigabites, így teljesen mindegy, hogy straight vagy cross kábel.

(#33650) bexinho23 válasza Gubek-Einste (#33645) üzenetére


bexinho23
őstag

Sehogy sem akar sikerülni, és nincs már ötletem.

Telekom router (huawei) --> lan kábel --> TP Link (WAN portjába)

1.Telekomban DMZ-t beállítottam, mást nem:
[link]

2.TP Linkben pedig a portokat (nem tudom, hogy melyik felület szolgál a port nyitásra, ezért mindkettőn beállítottam)
[link]
[link]

3.Továbbá lőttem a státuszról is képet, ahol a router ip címe van (ezt adtam meg DMZ-ben)
[link]

Sajnos ezek után is ezt az eredményt kapom:
[link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.