Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21501) Magnat válasza Sixty21 (#21499) üzenetére


Magnat
veterán

Igen, ahogy a kolléga is mondta, ha be tudsz lépni az szomszédéba, akkor onnan minden kiderül. Network, lan, dhcp, ilyesmi menüpontok környékén nézelődj.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#21502) Sixty21 válasza Magnat (#21501) üzenetére


Sixty21
aktív tag

Be léptem a szomszéd routerébe. így néz ki a dhcp : [link]

Nem az számít, hogy hány Pirosom van!

(#21503) Magnat válasza Sixty21 (#21502) üzenetére


Magnat
veterán

Ez majdnem jó, a lan opció alatt nézd meg, h a dhcp meg lan ip cím beállítások mik. Amit linkeltél, az csak egy klienslista, de nem derülnek ki belőle a pontos címek.

Szerk: most nézem, a router címe a címsorban látszik, az 192.168.1.254
A dhcp tartomány kellene még.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#21504) Sixty21 válasza Magnat (#21503) üzenetére


Sixty21
aktív tag

Ilyet találtam. [link] Sajnálom ha fárasztó vagyok :D

Nem az számít, hogy hány Pirosom van!

(#21505) futár válasza Sixty21 (#21504) üzenetére


futár
aktív tag

ez az

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#21506) Magnat válasza Sixty21 (#21504) üzenetére


Magnat
veterán

Ez az. 64 és 253 között oszt címet a dhcp, tehát neked a routeredet ezen kívül kell tenni, pl 192.168.1.50. De ha nem változtattad a gyári kisztást, akkor most a TP-Link címe 192.168.1.1, akár így is hagyhatod.

Szóval akkor most lépj be a tp-linkbe, ha nincs beállítva rajta a wifi akkor állítsd be és utána a dhcp-t tedd disabled-re. Csak ezután dugd össze a két routert a lan portjaikon keresztül és kész is vagy. Innentől ha a tp-link wifijére felmész, ugyanazon a hálózaton leszel mint ha a szomszédéra lépnél fel.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#21507) futár válasza Magnat (#21506) üzenetére


futár
aktív tag

Szerintem te valamit nagyon félreértesz! :)

"Hát sajna a kábeles megoldást nem szeretem nemrég szabadultam meg a sok kábeltől"

Ő a saját Pirelli és a saját TP-Link routerére gondol.

[ Szerkesztve ]

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#21508) Sixty21 válasza Magnat (#21506) üzenetére


Sixty21
aktív tag

Milyen opció alatt találom azt a részt amit nekem ki kell töltenem? itt egy kép e tp-linkről : [link]

Nem az számít, hogy hány Pirosom van!

(#21509) Sixty21 válasza futár (#21507) üzenetére


Sixty21
aktív tag

Igen. De majd a másik verzió is érdekelne. Így most ki próbálom hogy a saját netem mit tud az én szobámba mert gyengélkedik a jelem. De majd a szomszéd routere+ az én tp-linkem is érdekel majd wifin keresztül. De előbb ezt ki próbálom. Mert ha ezt így állítom a házon belül a saját netemmel akkor elég ha a gépembe dugom a kábelt ha már idáig el húzom az utp-t :)

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy hány Pirosom van!

(#21510) futár válasza Sixty21 (#21508) üzenetére


futár
aktív tag

Szerintem a srácok félrevisznek a megoldásban, mert ők a szomszéd és a te routered közé gondolják a kábelt, ahogy én is javasoltam korábban.

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#21511) Sixty21 válasza futár (#21510) üzenetére


Sixty21
aktív tag

Az nem fog menni sajna az biztos. Akkor azt hogy lehetne megoldani wifin keresztül? És bocsánat még 1x, hogy nehéz eset vagyok :D

Nem az számít, hogy hány Pirosom van!

(#21512) futár válasza Sixty21 (#21509) üzenetére


futár
aktív tag

"De majd a szomszéd routere+ az én tp-linkem is érdekel majd wifin keresztül"
Erre írtam, hogy egy Bridge kell neked a 2 router (szomszéd és a tied) És akkor tudod ezt WiFi-vel megoldani.

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#21513) Sixty21 válasza futár (#21512) üzenetére


Sixty21
aktív tag

És ez a dolog hogyan tud megvalósulni ha meg tud vezeték nélkül?

Nem az számít, hogy hány Pirosom van!

(#21514) futár válasza Sixty21 (#21513) üzenetére


futár
aktív tag

Szóval utánanéztem a routerednek.
Ez az?
Ha igen, akkor jó hírem van. WDS módba kell állítani. A jelenlegi beállításain kicsit kell változtatni.
De a te routered tudja fogni a szomszéd routerének a jelét. :)
Utána a többi gyerekjáték.

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#21515) Magnat válasza futár (#21510) üzenetére


Magnat
veterán

Annyira azért nem visszük félre, tekintve h az elv ugyanaz, csak akkor a Pirelliben kell megnézze a dhcp-t meg a többi értéket. 1ébként már a 21482-ben megírtam (még a te első hsz-ed előtt), h meg lehet oldani vezetéken is meg wifin is, csak utóbbi kissé macerás. Aztán a 21488-ban is írtam a te konkrét hsz-edre, h meg lehet oldani a 3420-szal is a bridget, ha olyan revision ami támogat OpenWrt-t, csak ezekre egyikőtök sem reagált.

Szerk: a 21514-hez: a wds jellemzően azonos chipsetes routerek között szeret problémamentesen összeállni, szóval nem garantált a siker, plusz akkor a szomszéd routerében is kell faragni egy kicsit.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#21516) Sixty21 válasza Magnat (#21515) üzenetére


Sixty21
aktív tag

Írtam, hogy ver: 2.1 a tp-link MR3420(enyém) A szomszéd routere is tp-link de már nem tudom milyen pontosan. Át megyek és megnézem. De akkor hogyan lehetne ezt megvalósítani konkrétan, hogy az én MR3420+a szomszéd net+routere? Kábel nélkül. Most akkor a Pirellit felejtsük el :D az egy másik hálózat.

Nem az számít, hogy hány Pirosom van!

(#21517) futár válasza Magnat (#21515) üzenetére


futár
aktív tag

NEM!!! Ő nem akarja a két saját routerét összekötni, Mert van 2 külön internet. Legalábbis én így értelmeztem. Nem volt teljesen egyértelmű a dolog és amit te leírtál az szuper is lenne, mondjuk simán LAN2LAN konfigurálás nélkül is menne, de te a 2 külön tartományt írtad le. Teljesen jól. :)

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#21518) futár válasza futár (#21517) üzenetére


futár
aktív tag

A saját routered IP-jét írd át 192.168.2.1-re, (Network/LAN) hogy ne azonos IP tartomány legyen. Ha ez megvan, akkor már ezzel a 192.168.2.1-el tudsz belépni. Belépve a routered menüjébe kiválasztod a Wireless opciót Itt pipáld be, hogy WDS enable, Elő kell jönnie a search gombnak. Klikk rá, majd a talált hálózatok közül válaszd ki a szomszéd SSID-jét, ezt látod, ha telefonnal, vagy notebookkal csatlakozol rá. Ez a hálózati azonosító neve a WiFis hálózatnak. utána a saját routeredet nem tudod csak kábellel elérni, vagy rákötsz még egy routert a korábban leírt módok egyikével. De kábellel azonnal működik.

[ Szerkesztve ]

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#21519) Magnat válasza futár (#21517) üzenetére


Magnat
veterán

Sztem úgy van 2 internet, h neki is van meg a szomszédnak is...És pont azt írtam le, h hogy tudja 1 tartományba hozni a két eszközt :)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#21520) futár válasza Magnat (#21519) üzenetére


futár
aktív tag

Neki van saját nete, de lassú, vagy mi az ördög van vele.
És a szomszédtól akarja a netet kábel nélkül áthozni. Mert az nagyobb sévszélességű. Legelső az volt amit ajánlottam, hogy kösse össze kábellel! :)

[ Szerkesztve ]

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#21521) unknownerror válasza futár (#21520) üzenetére


unknownerror
tag

amúgy nem akarok beleszólni, de ha szomszédból bridgelni akarja a netet, akkor a felére csökken a sávszél, ha tovább akarja wifin osztani. nem fog egy kicsit megcsappanni a sávszél? :) persze nem tudjuk, hogy a szomszédnak milye van, de én inkább a nála levő elvileg 15 megát próbálnám kihasználni. vagy passz. :D

(#21522) futár válasza unknownerror (#21521) üzenetére


futár
aktív tag

azt én sem értem, hogy miért nem lehet megnézni a szerződést, mert ugye ez feltételezés csak és 2008-ban 15 Mbps nem volt túl gyakori, de akár lehet is. Vagyis lehet, hogy meg kellene csak a szerződést újítani és minden menne szuper módon. De miért esne a felére a sávszélesség? Azért mert ketten használják? Mert a bridge mód nem korlátozza az tuti.

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#21523) Magnat válasza futár (#21520) üzenetére


Magnat
veterán

Pont ezt mondom én is... de utána is rákérdezett a jelerősítés dologra, akkor ezexerint a Pirellivel kapcsolatban.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#21524) Magnat válasza unknownerror (#21521) üzenetére


Magnat
veterán

Igen, ez is kérdés, pont rá akartam térni, de aztán másfelé ment el a dolog :)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#21525) Magnat válasza futár (#21522) üzenetére


Magnat
veterán

De korlátozza ha wifin kapcsolódik a saját routeréhez.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#21526) futár válasza Magnat (#21523) üzenetére


futár
aktív tag

Leírta, hogy nem nagy zseni. Amit mutatott router, az a menüje szerint nem TP-Link, vagyis gondolom a sajátja :) De akkor a szomszéd nete hogy varázsolódik át hozzá. Ez a TP-Link WDS a megoldás, hogy WiFi-vel netet kapjon a szomszédtól, de akkor neki még rá kell kötni egy wifiképes cuccot a saját routerére.

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#21527) futár válasza futár (#21526) üzenetére


futár
aktív tag

"De korlátozza ha wifin kapcsolódik a saját routeréhez."
Korlátozza? Mire gondolsz pontosan?

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#21528) Sixty21 válasza futár (#21526) üzenetére


Sixty21
aktív tag

:D most azátn van kavalkád :D Most akkor a szomszéd tp-link router-ét meg az én tp-link routeremet hogyan tudom kábel nélkül össze kötni úgy hogy jel erősítőként használnám az én tp-link routeremet. Mert eddig a szomszédhoz egy d-link usb-s jelvevővel kapcsolódtam ami nem hozza a maxot csak néha. Ezért kéne jel erősítőként be lőnöm az én tp-linkemet :D Kicsit össze vissza de reméle érthető mi a gondom :D és bocsánat :D

Nem az számít, hogy hány Pirosom van!

(#21529) Magnat válasza futár (#21526) üzenetére


Magnat
veterán

"Be léptem a szomszéd routerébe. így néz ki a dhcp : [link]" - tehát nem a sajátja, hanem a szomszédé.
Igen írty, h nem egy nagy zseni, erre írtam is neki, h "Ha kábelt tudsz húzni a két eszköz közé akkor 5 perc alatt leírás alapján tutira meg tudod oldani. Ha nem, akkor csak firmware cserével, de az nem biztos h menni fog egyedül. Nem nézlek hülyének v ilyesmi, csak ahhoz nem árt egy pici informatikai előélet."

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#21530) Magnat válasza futár (#21527) üzenetére


Magnat
veterán

Arra, h ha wifin kapcsolódsz egy bridgehez, akkor annak a wifijének két irányba kell pofázni. Amit a klienstől hall, azt továbbadja a bridgen a fő routernek, amit meg a fő routertől hall, azt továbbadja a kliensnek, tehát minden forgalmat duplán kell forgalmaznia.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#21531) futár válasza Sixty21 (#21528) üzenetére


futár
aktív tag

#21518 ezt olvasd el, itt leírtam mindent, de nem jelet erősít, mert akkor kábelen kellene, hogy a netet kapja, vagy kellene a te és a szomszéd routere közé egy bridge. Mivel azonban a TP-Link routered bridge képes ezért az internetet át tudja hozni hozzád WiFi-n keresztül, de a routeredhez nem fogsz tudni wifivel csatlakozni. Mert vagy vesz, vagy ad. Mindkettőt nem tudja.

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#21532) futár válasza Magnat (#21529) üzenetére


futár
aktív tag

igazad van ebben, de azt írta, hogy a szomszéd TP-Link routere. De ez viszont nem TP-Link admin felület.
A sebességre. N-es router és WiFi-n tudja a 802.11n szabványt, ami 600 Mbps-t tud maximálisan. azt gondolom, ha ezt felezzük, akkor sincs akkora sávszélessége a szomszédnak, mondjuk arra nem gondoltam, hogy a két kapcsolatot valahogy egy szintre kell hozni, mert, ha a másik WiFi-je 802.11g, akkor ez nem valósulhat meg, mert mindíg a "butább" sebesség a mérvadó. :)

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#21533) Sixty21 válasza futár (#21531) üzenetére


Sixty21
aktív tag

És hiába tudná a szomszéd router( TL-WR542G) mert az enyém(TL-WR3420) csak a jelet tudná fogni és akkor nem tudnék rá csatlakozni wifi készülékkel mert csak vesz és nem ad? Itt s szomszéd router menü kép: [link]
Igen ott félre mentünk mikor a szomszéd routere helyet az én pirelli-met linkeltem a képnél azért bocsánat.

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy hány Pirosom van!

(#21534) futár válasza Sixty21 (#21533) üzenetére


futár
aktív tag

így van, de ha egy olcsó WiFI routert utána teszel, akkor minden HAPPY lesz. :)

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#21535) Sixty21 válasza futár (#21534) üzenetére


Sixty21
aktív tag

Van még egy régi belkin routerem ha ennél jobban is meg akarjuk keverni a dolgokat :D . Szóval akkor a WR3420 routert hiába frissíteném akkor sem fogja tudni venni és szórni a jelet?

Nem az számít, hogy hány Pirosom van!

(#21536) futár válasza Sixty21 (#21535) üzenetére


futár
aktív tag

nem, én eddig nem találkoztam ilyennel. Tuti van, de az nem hiszem, hogy a TP-Link lenne. De az OpenWRT-s topicban lehet meg tudják neked mondani, mert ők tranzisztorok szerint is ismerik a routereket.
Itt találod a topicot.
De mondom, én nem hiszem, hogy tudná. De ráadásul van is egy routered. Azt csak reszetelni kell és a két routert a LAN portokon keresztül összekötni.

[ Szerkesztve ]

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#21537) Magnat válasza futár (#21532) üzenetére


Magnat
veterán

Jaja korábban tényleg írta, de mivel arra a felületre azt írta, h a szomszédé, nem is kezdtem el agyalni rajta.

Sebesség: Az N-es szabvány csak 300Mbit, a 600 már egy kiterjesztés (de az övé nem tudja). Szóval 300Mb, de ez csak egy elméleti sebesség, a gyakorlatban a 80-90Mb sokkal jellemzőbb. Ami lefelezve már csak 40-45, ami persze még mindig elég jó. Más kérdés, h a szomszéd routere G-s szóval az egész irreleváns, csak a korrektség kedvéért írtam le.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#21538) Magnat válasza Sixty21 (#21535) üzenetére


Magnat
veterán

De tudja, ezt mondtam már neked a legelején is, de hozzátettem azt is, h ez kissé bonyolultabb mint vezetéken. Először is ki kell deríteni, h a te revisionoddal tuti működik-e az Openwrt ([link]), aztán felflashelni és OpenWrt alatt belőni a bridget.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#21539) Sixty21 válasza Magnat (#21538) üzenetére


Sixty21
aktív tag

És ehhez lenne türelmed velem megvalósítani? :D

Nem az számít, hogy hány Pirosom van!

(#21540) Magnat válasza Sixty21 (#21539) üzenetére


Magnat
veterán

Sajnos OpenWrt nekem sem régóta van (pontosabban Vargalex, de az Openwrt alapú), így a kolléga által linkelt topikban biztos többen tudnak segíteni, de ha tudok, segítek.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#21541) futár válasza Magnat (#21538) üzenetére


futár
aktív tag

Ez a router tud adni is és venni is? Mert nem ismerem ezt a routert, anno SENAO bridgeket konfigoltunk W-Lan internetnél, de az nem most volt. Sokat fejlődik a technika. :) Akkor ez a WDS nem egy egyszerű bridge funkció, hanem egyet fizet, kettőt kap? :D

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#21542) Magnat válasza futár (#21541) üzenetére


Magnat
veterán

Én Wds-t még sosem használtam, amikor egyszer össze akartam lőni két eszközt és nem sikerült, akkor olvastam, h ha külön chipsetes a két eszköz, akkor nem nagyon szeret működni. Sztem sokkal egyszerűbb összelőni dd-wrt v OpenWrt alatt bridge módban (egész pontosan repeater bridge).

Összehasonlító táblázat

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#21543) futár válasza Magnat (#21542) üzenetére


futár
aktív tag

Itt egy video, itt nagyon egyszerűnek tűnik.
Valamint itt egy leírás is róla.

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#21544) Sixty21 válasza Magnat (#21540) üzenetére


Sixty21
aktív tag

Írtam arra a topicra is. De sok fejlemény nem lesz szerintem mert 2 napja áll a topic sajna.

Nem az számít, hogy hány Pirosom van!

(#21545) futár válasza Sixty21 (#21544) üzenetére


futár
aktív tag

Kipróbálos a WDS-t? Ott van a video, a leírás hozzá az előbbi hozzászólásomban.

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#21546) Sixty21 válasza futár (#21545) üzenetére


Sixty21
aktív tag

de amit át írt ip-cím az a jelen esetembe a szomszéd routerjának az ip-je? mert át írta 192.168.1.1-ről 3.1-re

Nem az számít, hogy hány Pirosom van!

(#21547) futár válasza Sixty21 (#21546) üzenetére


futár
aktív tag

Mi a szomszédé? Attól térj el egyel. Ha 192.168.1.1, akkor neked legyen 192.168.2.1, vagy...3.1, vagy...4.1. Érted?

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#21548) Sixty21 válasza Sixty21 (#21546) üzenetére


Sixty21
aktív tag

Közben olvasom a leírást szóval rájöttem. De ha módosítom a FŐ eszközt vagy is a csatornát le fixálom és nem auto-ra rakom attól még a szomszéd többi gépe látni fogja mert a lekérdezés az auto ugye?

Nem az számít, hogy hány Pirosom van!

(#21549) futár válasza Sixty21 (#21548) üzenetére


futár
aktív tag

ki tudod a notiddal próbálni és nem kell találgatnunk.

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#21550) Sixty21 válasza futár (#21549) üzenetére


Sixty21
aktív tag

Na sikerült beállítani. Mindjárt mérek egy sebességet lan-on meg wifin.

Nem az számít, hogy hány Pirosom van!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.