Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21551) futár válasza Sixty21 (#21550) üzenetére


futár
aktív tag

tudtam, hogy meg tudod csinálni, nem nagy ördöngősség! :)

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#21552) Armahun


Armahun
addikt

Sziasztok
Van egy tp wr 941-es rutim amin van 2 gép. Az egyik kábellel, a másik egy usb-s vevővel van összekötve.

A kábelesen picit döcögősnek tűnt a net (upc 25).

Pingettem a modemet és ilyen értékeket kapok.

Normálisak ezek a megugrások?

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#21553) Sixty21 válasza Sixty21 (#21550) üzenetére


Sixty21
aktív tag

Lan: [link]
Wifi-n nem tudok csatlakozni a hálózatra! de lan-on van net az én routerem-ből.

Nem az számít, hogy hány Pirosom van!

(#21554) futár válasza Armahun (#21552) üzenetére


futár
aktív tag

melyikről pingelted? illetve ha a wifissel, akkor a router és a stick azonos szabványon van?
802.11g
802.11b/g
802.11n...
A különböző sebességekre való képesség csomagvesztéseket okozott, találkoztam ilyennel. De kábellel nem kellene. Ott stabil ping idők kellenének. Illetve ez napok óta, vagy csak most?

[ Szerkesztve ]

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#21555) futár válasza Sixty21 (#21553) üzenetére


futár
aktív tag

De látsz wifi jelet? A te routerednek az SSID-jét át tudod írni a Wireless fül alatt. katt bele és írd be, hogy Sixty21 pl. Utána nézd meg a notin az elérhető hálózatok között!

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#21556) Sixty21 válasza futár (#21555) üzenetére


Sixty21
aktív tag

Elérhető a jel az al routeren és látja az okos telefon is és a noti is és a pc-m usb-s jelvevőn is. De nem sikerül neki csatlakozni. Pedig a dhcp is be van lőve ahogy le van írva.

Nem az számít, hogy hány Pirosom van!

(#21557) Armahun válasza futár (#21554) üzenetére


Armahun
addikt

A kábelesen néztem.
Most tűnt fel, hogy elkezdtük használni az usb-set (TL-WN721N).
Feltelepítettem a drivert a gépre, a rutiban auton hagytam mindent 11b/g/n mixed.
A 2 gép ennyire megterhelné?

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#21558) futár válasza Armahun (#21557) üzenetére


futár
aktív tag

nem kellene, a modem ott van a lakásban. Ezek a magasabb értékek sokszor a föld másik oldaláról is elérhetők. :)
ha megterheled 1000 bájtos csomagokkal mit csinál?

[ Szerkesztve ]

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#21559) Stonerice


Stonerice
őstag

Sziasztok!
Igyekszem röviden leírni a problémám ;) .
Szóval. Van 2 router, amin alapesetben a net jön át a PC-re. A két router wifin csatlakozik egymáshoz. De szeretném ha LAN-is működne. Tp-link WR 741 ND-t használok DD-WRT fw.-vel. Kliens módba van jelenleg a dd-wrt-s router. Szeretném ezzel a móddal (kliens) használni. Hídban (Bridge) működött a lan rész, net-nélkül. Nettel még nempróbáltam. De valószínűleg menne.
Azért akarom Kliens módban használni, mert csak így férek hozzá a dd-wrt beállításaihoz. Sávszél stb...

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#21560) futár válasza Sixty21 (#21556) üzenetére


futár
aktív tag

egy újraindítást próbálj meg.kihúzod 10mp visszadugod.

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#21561) Sixty21 válasza futár (#21560) üzenetére


Sixty21
aktív tag

mind a két eszközt újra indítottam de semmi. Okos teló azt írja, hogy nem sikerült hitelesíteni. D-link usb-s cuccal sem tudok csatlakozni rá. Csak a fő routerra ugyan úgy miközben lan-on jön szépen a net.

Nem az számít, hogy hány Pirosom van!

(#21562) Armahun válasza futár (#21558) üzenetére


Armahun
addikt

Igen van közötte olyan 1.5 méter kábel. :)

A vezeték nélkülin stabil 1-2 ms 32-es csomagokkal.
Lehet megpróbálok majd egy másik kábelt.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#21563) futár válasza Sixty21 (#21561) üzenetére


futár
aktív tag

utánanézek mi lehet a gondod.

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#21564) futár válasza Armahun (#21562) üzenetére


futár
aktív tag

hát akár az is lehet gond, de próbáld átdugni egy másik LAN portba, lehet az is orvosolja a problémát.

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#21565) Sixty21 válasza futár (#21563) üzenetére


Sixty21
aktív tag

köszönöm

Nem az számít, hogy hány Pirosom van!

(#21566) futár válasza Sixty21 (#21565) üzenetére


futár
aktív tag

mielőtt mindent beállítottál, resetelted a routert? Vagy a régi beállítások is maradtak? Nem lehet ez a gond?

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#21567) Sixty21 válasza futár (#21566) üzenetére


Sixty21
aktív tag

Az Al routert nem "nulláztam" le mert arról nem volt szó azt hiszem. De az akkor csak a wifit befolyásolná csak? Mert lan-on van net. de megpróbálom hogy le nullázom és mindent előröl beállítok.

Nem az számít, hogy hány Pirosom van!

(#21568) futár válasza Sixty21 (#21567) üzenetére


futár
aktív tag

erre gondoltam, hogy reset és újrakonfigolni. Annyira fog ez menni, hogy helyben mindenkinek te csinálod majd!
:D

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#21569) Sixty21 válasza futár (#21568) üzenetére


Sixty21
aktív tag

Most már a Lan is elköszönt egy gép resi után. Mindig szívni kell valamivel nem hiszem el.

Nem az számít, hogy hány Pirosom van!

(#21570) futár válasza Sixty21 (#21569) üzenetére


futár
aktív tag

Mert, nem úgy csináltad, mint az előbb?

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#21571) Sixty21 válasza futár (#21570) üzenetére


Sixty21
aktív tag

elméletileg igen. De megpróbálom még 1x :D

Nem az számít, hogy hány Pirosom van!

(#21572) futár válasza Sixty21 (#21571) üzenetére


futár
aktív tag

ennek működnie kell, nézd meg a videót is!
A WiFi-hez ne adj jelszót/titkosítást egyelőre!!!

[ Szerkesztve ]

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#21573) laragirl83


laragirl83
őstag

Hello!

Lenne egy apró kérdésem hátha valaki jártasabb.
UPCs kábelnetet szeretnék megosztani laptop wifi kártyájával hogy otthon mobil telóval ne a mobil netet fogyasszam, de nem sikerült...
Próbáltam ad hoc wifi pontot létrehozni majd egy ilyen connectify nevű progival hotspotnak érzékeltetni, de nem sikerült.
Megoldható ez a dolog valahogyan külön router nélkül vagy nem érdemes vesződnöm vele?

gigabyte x670 aorus elite ax * 7800x3d * corsair icue h170i elite lcd * 32gb g.skill tridentz 6000 * sapphire 7900xtx nitro+ vapor x * samsung evo 980 pro 1tb * fractal design meshify 2 xl tgd * gigabyte g32qc

(#21574) laragirl83 válasza laragirl83 (#21573) üzenetére


laragirl83
őstag

Ááhhh tárgytalan....magamnak bonyolítottam túl netes leírások alapján!! :)
Feletős ez az ad hoc téma.... simán csak connectify-t futtatom és működik a megosztáa! :B :B

gigabyte x670 aorus elite ax * 7800x3d * corsair icue h170i elite lcd * 32gb g.skill tridentz 6000 * sapphire 7900xtx nitro+ vapor x * samsung evo 980 pro 1tb * fractal design meshify 2 xl tgd * gigabyte g32qc

(#21575) unknownerror válasza laragirl83 (#21574) üzenetére


unknownerror
tag

connectify tud acces point módot is, én már évek óta ezt használom, ha kell, segítek a beállításban :) de parancssorból is lehet indítani hozzáférési pontot program nélkül, illetve van egy virtual router nevezetű program, ez is jó erre a célra, de ezek win7től működnek. xp-ben én úgy tudom, hogy csak ad-hoc megy.

[ Szerkesztve ]

(#21576) Silious válasza futár (#21460) üzenetére


Silious
tag

2010es-ben ilyen pontot nem találok a nézet fülön.
Pontosan hol is van?

(#21577) futár válasza Silious (#21576) üzenetére


futár
aktív tag

Itt találod meg angolul

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#21578) zozo0424


zozo0424
csendes tag

Az otthoni csoportban minden gépen Windows 7 Professional van.
Azon a gépen amelyik kábelesen csatlakozik a routerhez, és amelyikhez a nyomtató is csatlakozik USB-n, újra telepítettem a Windows 7 Professionalt (így ennek az otthoni csoport jelszava is megváltozott).
A többi gép wireless csatlakozik a routerhez, ezeken megmaradtak az előző otthoni csoport beállitásai.
Az internet működik minden gépen.

Azon a gépen, amelyik a régebbi otthoni csoport tagja volt, nem tudok kilépni a Windows 7 otthoni csoportból.
Ezt a hibaüzenetet kapom: A Windows nem tudja eltávolítani a számítógépet az otthoni csoportból.

A végcél a fájl-, és nyomtató-megosztás lenne.

Köszönöm a segitséget.

(#21579) csodacsoki


csodacsoki
tag

A routert melyik channel-re kellene állítanom, hogy a lehető legkevésbé zavarják egymást a környező dolgok? Channel 13?

(#21580) kali válasza csodacsoki (#21579) üzenetére


kali
legenda

akár 13-ra is, de azzal óvatosan, a nem hazai régiós eszközök csak 11-ig okésak, és a 11-es csatorna is teljesen megfelelő lehet, hiszen 8-as felett nincs használatban csatorna.

(#21581) csodacsoki válasza kali (#21580) üzenetére


csodacsoki
tag

Átállítottam 11-re, ilyenkor az a lényeg, hogy a többitől nagyobbra legyen állítva vagy az, hogy a legtávolabbi tartományba essen? Illetve ami nem világos, hogy azok a +os dolgok mik? Tehát pl. a Channel 8+4?

(#21582) kali válasza csodacsoki (#21581) üzenetére


kali
legenda

az a lényeg, hogy olyan csatornát használj, ami szabad, illetve az az ideális, ha legalább a szomszédos értékei is szabadok, mert a csatornák átfedésben vannak; link
ahol például 8 + 4 jelölés van, az 40 megahertz és (legalább) 300-as n szabványos hálózat, amihez már két csatorna kell; 150 + 150 megabit/sec.

(#21583) csodacsoki válasza kali (#21582) üzenetére


csodacsoki
tag

Értem, köszi a felhomályosítást! :)

(#21584) Piku0714 válasza [w] (#19900) üzenetére


Piku0714
csendes tag

Köszi Szépen. Az xp-n is megtudom ezt csinálni?

(#21585) Silious válasza futár (#21577) üzenetére


Silious
tag

Köszi közben megoldottam, de nem ez volt a gond.
A lényeg az lenne, hogy az alapgépemen a mappa írásvédett (dokumentumukon belül van) és mentéskor az excel létrehoz pár fájlt, ami ugyebár írásvédett, és nem engedi létrehozni netbookról.
Szóval összegezve, hogyan tudnám feloldani a dokumentumokon belül ezt a mappát, hogy ne legyen írásvédett, mert sajnos jobb klikkre (mappán) csak teli jelölő négyzet van mindég.

(#21586) zozo0424 válasza zozo0424 (#21578) üzenetére


zozo0424
csendes tag

Senki nem találkozott hasonló problémával ?

(#21587) CTM


CTM
csendes tag

Sziasztok!

Egy Router + AP beállításhoz kérnék egy kis segítséget. A központi router és az AP módban futó második router wan-lan portokon vannak összekötve. Egy hálózati tartományban vannak, mindkettő osztja a wi-fit is. A probléma: SSID, titkosítás és jelszó megegyezik mindkettőnél, csatlakozni is lehet és NET is van. Az egyetlen ami zavar, hogy gyenge jelerősségnél egyik külső eszköz sem (laptop,android) tud automatikusan átlépni a másik interface-ére. Szóval hiába már -85-90dBm a vételi oldalon a jelerősség, a másik meg -50dBm, nem vált át automatikusan. Hogyan tudnám elérni, hogy ez ne így legyen? Egyáltalán megoldható?

(#21588) And válasza CTM (#21587) üzenetére


And
veterán

Ha jól sejtem, ennek semmi köze a router / AP beállításaihoz. Az teljes mértékben a kliens hálózatkezelési beállításaitól függ, hogy előnyben részesít-e egy nagyobb szinttel vehető hálózatot, mint azt, amelyikhez épp kapcsolódik. Mert hiába gyenge az aktuális AP jele, amíg a link nem szakad meg, a kliens még arra van felcsatlakozva, és alapesetben tojik arra, hogy van másik elérhető (ráadásul a preferált hálózatok listáján nem fognak helyet cserélni). Az 'erősebb' hálózat pedig attól még nem lesz ugyanaz, hogy az SSID-je és a kulcsolása megegyezik a másikéval.
Láttam már olyat, hogy egy kliens átváltott egy másik AP-re (ráadásul nem úgy, hogy leszakadt, majd újra csatlakozott, hanem szinte észrevétlenül, a hálózati kapcsolat megszakadása nélkül), de abban az esetben a két távoli wifi router között WDS-link volt konfigurálva, vezetéken egyáltalán nem kapcsolódtak, és 3rd-party firmware futott rajtuk.

(#21589) CTM válasza And (#21588) üzenetére


CTM
csendes tag

Ez érdekesen hangzik. De a 3rd party firmware miatt mindenképpen kiesik a megoldás, de jó tudni, hogy legalább létezik. Amúgy mennyire számít extrának ez a lehetőség? Szóval gyári firmware-ektől ne is várjak el ilyesmit? Mellesleg tud repeater módot a router, de nem akartam arra állítani, ha már amúgy is ki van vezetve a kábel. (Gondolom arra kéne állítanom, ha WDS-t szeretnék belőni.) Illetve a másik félnél is be kéne lőni ugyan így. Kérdés: Nem vészes a hatékonyság repeater üzemmódban? (Mármint a már gyenge jelet fogva és újra sugározni nem tűnik a leghatékonyabb megoldásnak.) Valamint maga a WDS-link önmagában megoldaná a dolgot vagy egyéb beállítások lennének szükségesek? (Illetve el lehet határolni a repeater funkciót a lan-on csatlakozóktól? Szóval aki wifi-n csatlakozik, az közvetve vagy közvetlenül vezeték nélkül kapcsolódna a hálózathoz, de ha LAN-on lenne, akkor pedig maradna végig kábelen és nem a wifi-t terhelné? Bár ez utóbbi inkább 3rd partyfirmware-s megoldhatóságúnak tűnik.)

(#21590) F4Zi válasza CTM (#21589) üzenetére


F4Zi
tag

Hali! Egy kicsit amatőr kérdéssel fordulnék hozzátok. A routeren megtelt a 4 utp(4 Pc-nk van) kimenet és vettem egy xboxot. Az xboxhoz is szeretném bekötni a netet, de nem szeretnék wifizni. Szóval ha egy utp elosztóval elválasztanám az egyik utp kábelt ami kijött a routerből akkor az működni fog? egyik fele a gépbe menne, a másik az xboxomba. Kábel. Ilyesmire gondoltam. És ha működik az ötlet, akkor mindig fele-fele lesz a net mindkét gépen, vagy nem osztja így el?
Válaszokat előre is köszi :)

(#21591) Gubek-Einste válasza F4Zi (#21590) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ne osztd el, vegyél egy switch-et és azt használd.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#21592) And válasza CTM (#21589) üzenetére


And
veterán

"Amúgy mennyire számít extrának ez a lehetőség? Szóval gyári firmware-ektől ne is várjak el ilyesmit?"
Mint említettem, ez elsősorban nem a router függvénye, a WDS csak egy lehetséges megoldása ennek a problémának. Csakhogy egyrészt a WDS nem azonosan egyenlő a repeater-működéssel (hiszen repeatert más módon, WDS nélkül is létre lehet hozni), másrészt a megvalósítása erősen hardver- (chipset-) és szoftverfüggő lehet. A vezeték nélküli jelismétlés minden formája a lehetséges wifi-sávszél csökkenését eredményezi, de ez nem mindig szempont. Biztos meg lehet oldani kliensoldalon is a jelszinttől függő váltást, de akkor a váltás nem lesz szakadásmentes (mint mobilnál a cellák közötti handover), hanem valóban hálózatváltással és így a kapcsolat megszakadásával majd újrafelvételével jár.
"Nem vészes a hatékonyság repeater üzemmódban?"
Repeatert eleve abba a köztes pontba célszerű telepíteni, amelyből a távoli végpontok még megfelelő térerővel vehetőek. A repeater nem egy szimpla reléállomás, mint az analóg TV-átjátszó, de természetesen a gyenge vételre ugyanolyan módon reagál, mint bármely kliens: fizikai linksebesség csökkenése (a lassabb módokban gyengébb vételi jelteljesítmény is elegendő), vagy ha már ez sem elég, akkor következnek a csomageldobások, ismétlések, amelyek még tovább ronthatják az eredő sebességet.

(#21593) F4Zi válasza Gubek-Einste (#21591) üzenetére


F4Zi
tag

Köszi, valami jó tipp hogy hol és milyet? mert még nem találkoztam ilyen switchel. Gondolom kapcsolgatni lehet melyiket akarod használni. Szóval hol lehet ilyet kapni?
Ilyenre gondoltál?

[ Szerkesztve ]

(#21594) Gubek-Einste válasza F4Zi (#21593) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pontosan, egyszerűen csak össze kell dugni és megy is, nem kell semmit sem állítgatni rajta.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#21595) F4Zi válasza Gubek-Einste (#21594) üzenetére


F4Zi
tag

köszi szépen a segitséget, akkor beszerzek egy ilyet :)

(#21596) CTM válasza And (#21592) üzenetére


CTM
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm! Megpróbálom majd a jelenlegi AP mód mellett belőni a WDS-t (feltéve ha mindkét router támogatja. - A T-s Thomsontól kissé tartok ilyen téren.) Ha nem, akkor meg marad ahogy most van. Annyi a kényelmetlenség, hogy le kell csatlakozni, ha gyenge a jel, majd újra vissza, mert akkor az aktuálisan erősebb jelű csatornára fog fellépni. Köszi még egyszer.

(#21597) bluray7


bluray7
csendes tag

Nem nagyon használtam még PoE megoldással eszközöket, de kapunk majd egy WAP121 Cisco Access Point eszközt és elképzelhető, hogy olyan helyen használnánk, ahol csak elég nehezen megoldható az áram biztosítása. Az lenne a kérdésem, hogy ilyen használat esetén mi a teendő - PoE kábel kell és slussz? PoE adapter, vagy egyéb eszköz szükséges? Köszi!

(#21598) Silious válasza Silious (#21585) üzenetére


Silious
tag

valakinek ötlete? :(

(#21599) krealon válasza bluray7 (#21597) üzenetére


krealon
veterán

Nincs kulon PoE kabel. Sima UTP (FTP, STP, SFTP stb) kabelt kell hasznalni.
A PoE a taparamaot a szabvanyban meghatarozott erintkezokon keresztul juttatja el a berendezeshez.

A taparamaot biztosithatja egy aktiv eszkoz (pl PoE switch) vagy egy PoE tapfelado.

A TL-WA901ND -hez ilyet mellekeltek:

(#21600) Claude Leon válasza CTM (#21596) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Érdemes lehet majd errefelé olvasgatnod a témában.

(lehet, hogy nem jön össze elsőre, további wiki)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.