Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21351) aAron_


aAron_
őstag

Üdv!

Egy kis segítséget szeretnék kérni egy helyi hálózat kialakításában a nálam tapasztaltabbaktól.

szükség lenne egy wifis router-re, egy switch-re, és két db wifi jel erősítőre (ha ez így működőképes)

ha nincs 5 portos megfelelő router vagy 4 portos jobban megérné akkor a képen jobb oldalt látható "wifi jel erősítő" elhagyható

semmi extra elvárásom nincs, a kötelezőt hozza, MAC szűrés, fix ip, legyen stabil, megbízható stb

szerintetek miket lenne érdemes venni?

keretnek kb 30-40e ft-ot gondoltam max, de a fő szempont szokás szerint az ár/érték arány, így ebben rugalmas tudok lenni

valahogy így nézne ki:

[ Szerkesztve ]

What is your ikigai?

(#21352) Seraph 16


Seraph 16
őstag

Sziasztok!
Egy olyan kérdésem lenne, hogy tp-link 722nc usb-s wifi adapterrel szeretnék softap-t létrehozni. Általában közvetelen gép indítás után szokott menni, de később azt írja, hogy Failed to configure SoftAP mode, please have a check and disconnect ad hoc network, or re-enable adapter. Hiába húzom ki, és dugom vissza, akkor sem lesz jó. Ilyenkor amúgy Nem jelenik meg IP cím a SoftAP beállításainál, szemben azzal, amikor sikerül. Hol lehet a gond?

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#21353) Magnat válasza Gery0505 (#21350) üzenetére


Magnat
veterán

A Diginek is vannak modemes területei sajnos... Nálam is az van.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#21354) Soma01 válasza aAron_ (#21351) üzenetére


Soma01
veterán

A wifi erősítő alatt mit értesz? Mert a rajzodon kábellel van bekötve. Ki szeretnéd terjeszteni a lefedettséget? Arra kell?

Milyen sebességű neted van?

(#21355) aAron_ válasza Soma01 (#21354) üzenetére


aAron_
őstag

igen, pontosan arra kéne

net sebesség 50/5 és ez szerintem nem is fog változni

What is your ikigai?

(#21356) Soma01 válasza aAron_ (#21355) üzenetére


Soma01
veterán

Milyen gyors wifi kell? Mire kell a wifi? Milyenek a jelenlegi, esetleg jövőbeli wifi-s eszközök?

(#21357) Gubek-Einste válasza aAron_ (#21351) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ide talán ajánlatosabb lenne egy gigabites portokkal felszerelt router de még egy erősebb 100-as is megteheti. 5 LAN portos router SOHO kategóriában nem nagyon van, van 1-2 de azok sem ajánlottak. A switch + wifi erősítőnek lehetne egy sima wifi router AP módban is így csak egy eszköz kell oda, lehet a másik wifi erősítőnek is sima wifi router AP módban. Természetesen ha kell a gigabites belső háló akkor mindenképpen switch + AP kell majd.
Saját kiépítésem: TP-Link 3600 és 2 db TP-Link 841ND, gigabites portú router-nél, 100-as portnál a router lehet egy TP-Link 841ND vagy 842ND, az AP-k pedig TP-Link 841ND-k. Árban a gigabites kiépítés kb 32k, 100-as router-rel 22k. Még van más lehetőség is a megvalósításra de én csak a legolcsóbb/egyszerűbb változatot írtam le.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#21358) aAron_ válasza Soma01 (#21356) üzenetére


aAron_
őstag

tablet, telefon, laptop, egyszerre max olyan 5 készülék lenne rajta. sebessége nem olyan fontos, ~5-10 m-es sugárban menjen el egy 1080p-s youtube videó

What is your ikigai?

(#21359) Soma01 válasza aAron_ (#21355) üzenetére


Soma01
veterán

Jobb oldali résznél a switch lehet egybe a wifi erősítővel? Vagy az külön eszköz kell legyen, külön helyen?

A gépek közt lesz nagyobb adatmozgatás? (100 megabites háló elég?)

(#21360) Soma01 válasza aAron_ (#21358) üzenetére


Soma01
veterán

Ahogy néztem és ha nem lehet eszközöket egy helyre tenni és 2-t, 1-el helyettesíteni. Akkor kb. 40.000 ft-ból jön ki a dolog. Plusz a kábel.
Ez ahogy a kolléga is írta, 1db TP-LINK TL-WDR3600, 2db 841ND (vagy 842ND) és ha nem lehet összevonni 2db TL-SG1005D switch.
Szerintem a helyszín döntsön, hogy egybe megoldod-e. Mert azzal nem érsz sokat ha spórolsz 5-6.000 forintot, de nincs térerő ott ahol kellene. Szóval az elhelyezés is számít. Ezért jobb a külön eszköz.

(#21361) aAron_ válasza Soma01 (#21360) üzenetére


aAron_
őstag

& Gubek-Einste

köszönöm a válaszokat, majd még pontosan megnézem mi lenne az ideális, most már össze tudom rakni :R

What is your ikigai?

(#21362) mezis válasza Gery0505 (#21350) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Megnéztem egy Gigabyte WiFi routert. A WAN port transzformátorral csatlakozik az elektronikához. A LAN portok nincsenek ennyire leválasztva, ott csak ellenállások vannak. Ezek szerint házon belül lehet a probléma.

A korábban tönkrement routert tápegységgel együtt cserélted ?

PC-n tápegység csere ?

[ Szerkesztve ]

mezis

(#21363) Gery0505 válasza mezis (#21362) üzenetére


Gery0505
tag

Szia!

Persze táppal együtt cseréltem, az egy SMC router volt a mostanira nem emlékszem milyen márka, haveromtól kaptam adapterestül. A gépem minden része vadonat új, FSP Aurum Gold 500W-os tápom van, és a konnektor is földelt amelybe be van dugva. A monitor is földeltről megy. Fáziscerkával megnéztem egyáltalán nem világít a glimm lámpa és a ház azonos potenciálon van a radiátorral. A radiátor is földelt, de nem ide kötöttem a védőföldet, hanem szakszerűen az elosztódobozba, ahol a kismegszakítók vannak. Nem tudom mi lehet a probléma, csak arra tudok gondolni, hogy a PC és a router közötti leválasztatlanság vagy illesztetlenség miatt kapott valami feszültségtranzienst a router, és ettől makkanhatott meg.

"Failure is always an option." Adam Savage

(#21364) bacus válasza Gery0505 (#21350) üzenetére


bacus
őstag

Én ilyet még sosem tapasztaltam, pedig a panelházban, ahol lakom, a fele lakás nekem szólna szerintem, ha ilyen gondja lenne. Ezen kívül kb 6 digi előfizetésre látok rá "online", ami vagy a saját, vagy én tartom karban a hálót, szervert stb, és még egy router sem döglött meg a digi miatt. (Veszprémben sem és Buda III.ker és Pest XIII. kerület).

Az asus routert láttam sokat nem működni, szinte mind táphiba volt, ill. volt ami túlmelegszik, ilyenkor lefagy újra kellett inditani. Évek óta nem használok ilyen tipusokat, igy ezek nem friss tapasztalatok.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#21365) Gery0505 válasza bacus (#21364) üzenetére


Gery0505
tag

Akkor lehet hogy csak letette a lantot a router és kész? Ha jól emlékszem a régi routernél még UPC-s előfizetésünk volt, és az antenna rázott ha megfogtam. Ott lehet hogy a földeletlen antenna miatt purcant meg a router. Bár nem tudom, mert belenéztem abba a routerbe is, és abban egy nagy trafó tömb volt leválasztás gyanánt beépítve mind a WAN oldalról és a LAN oldalról is. Lehet hogy az is csak szimplán szar volt.
Milyen megbízható típust tudnál nekem ajánlani amibe érdemes volna befektetni, és hosszútávon jó lesz? PCIe hálókártyára és routerre is szükségem lenne.

[ Szerkesztve ]

"Failure is always an option." Adam Savage

(#21366) bacus válasza Gery0505 (#21365) üzenetére


bacus
őstag

Ebben az árkategóriában semmilyet. (pedig biztos van jó és megbízható SOHO router, de nem foglalkozom vele). Nekem leginkább üzleti ügyfeleim vannak, azoknak más igényük/pénztárcájuk van, pl VPN szerver, WOL, egy IP cim mögött több webszerver, úgy, hogy mind a 80-as porton legyen elérhető kívülről, proxy, telephelyeik összekötése, stb, ezekre a feladatokra én mikrotiket használok, van akinek elég a 750G (ez valamikor 10rugó volt bruttó), van akinek a 751G/951G kell (ezekben már van wifi és gigabites portos), és van akinek meg egy rack szekrénybe tehető, majdnem százezres, stb.

Otthoni felhasználásra ezek közül leginkább a 951G fér bele árba, ez olyan 20e körül van a neten, de amit rendes tudás nélkül a web felületen be tudsz rajta állitani, az nem lesz több, mint egy 3e forintos tp-link vagy linksys tud. (már ha van ennyiért router) Ha már van némi tapasztalatod a linuxos iptables területén, akkor elég sok mindent megtanulhatsz rövid idő alatt. Ez elbir a digi 85 Mbites netjével is, bár ha a proxyt is használod belőle, akkor már nem, de proxy nélkül szépen ki lehet használni a full sávszélességet N-es 300-as wifivel is.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#21367) n00n


n00n
őstag

Sziasztok! Elszállt az alaplapomon az integrált hálókártya, szerencsére a szomszédnak van egy hasznalaton kívüli gépe. Abból mentettem át a következő hálókártyát: 3com 3C905TX. Ez nagyon elavult? Magyarán lassabb, mint egy kb 7 éves gép alaplapjára integrált? Ha ez számít 15 megás netem van. Bocs a láma kérdés miatt.

(#21368) Soma01 válasza n00n (#21367) üzenetére


Soma01
veterán

10/100-as kártya. Ha működik, semmi gond nem lesz vele szerintem. 15 Mbps az nem nagy sebesség.

(#21369) n00n válasza Soma01 (#21368) üzenetére


n00n
őstag

Működik, szóval akkor jó lesz. Köszönöm.

(#21370) gabipaci


gabipaci
addikt

Sziasztok!
Adott egy adsl modem router es egy TP-Link TL-WR1042ND
IP kamerakat szeretnek "kintrol" elerni.
Azokat a kamerakat, amiket a modem routerbe dugok, azokat siman elerem kintrol ip cim:port alapjan.
De ugye tovabbviszem a halozatot egz masik routerbe, es amiket abba dugok, azt nem erem el.
Mit kell beallitanom a WR1042ND-ben, hogz ugyanazon az ip cimen elerjem, amin az elso router/modemet?
Vagy milyen ip cimen erem el a masodik routerre kotott kamerakat?
A kamerat tokeletesen elerem a masodik routerbe dugott laptoprol, a kamera portjan, a router ip cimen (http://192.168.0.102:82/) de hogy erem ezt el az internetrol?

Logitech hardware tester

(#21371) futár válasza gabipaci (#21370) üzenetére


futár
aktív tag

2 dolog amit észrevettem az az, hogy az 1. és a 2. router nincs egy hálózaton, vagyis a 2. routerre kötött gép nem látja az első routerre kötött kamerákat. Én 1 hálózatba hoznám úgy, hogy az első routerből kijövő kábel nem a 2. WAN portjába, hanem LAN portjába dugnám és a 2. router DHCP-jét kikapcsolnám.
A 2. mivel nem azonos a hálózat, így nem is láthatod kintről a 2. hálózatban lévő eszközöket.

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#21372) gabipaci válasza futár (#21371) üzenetére


gabipaci
addikt

Ok, tehat akkor ha jol ertem, tulajdonkepp switc-kent fog uzemelni a masodik router?
Ilyenkor mi a helyzet a wifi-vel? Mukodni fog?
Marmint a masodik routernel

[ Szerkesztve ]

Logitech hardware tester

(#21373) futár válasza gabipaci (#21372) üzenetére


futár
aktív tag

persze, a WIFI működni fog, az IP-t pedig DHCP-vel az első router osztja. De azt nem értem, hogy a 2. routerbe dugott laptopról látom az 1. routerbe dugott kamerákat. Itt valami bibi van, mert az egyik 192.168.1... a másik pedig 192.168.0.... címmel kezdődő IP tartományban van. ("A kamerat tokeletesen elerem a masodik routerbe dugott laptoprol, a kamera portjan, a router ip cimen (http://192.168.0.102:82/) de hogy erem ezt el az internetrol?") Vagyis nem kellene látnia. Vagy én értettem valamit félre?

[ Szerkesztve ]

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#21374) gabipaci válasza futár (#21373) üzenetére


gabipaci
addikt

Rosszul fogalmaztam, a masodik routerbe dugott kamerakat erem el a masodik routerbe dugott laptoppal, illetve onnan az interneten keresztul ugyebar az elsobe dugott kamerakat is, de sajat halozatban nem lattam eddig.
Most atdugtam a kabelt, de a dhcp-t elfelejtettem kikapcsolni, igy most dughatom vissza, mert most nem erem el a masodik router menujet. Ami azert ciki, mert fel kell maszom hozza magasra. Na, mindjart maglatjuk :)

Logitech hardware tester

(#21375) gabipaci válasza futár (#21373) üzenetére


gabipaci
addikt

Sikerult, minden mukodik, ahogy kell. Koszonom a segitseget, egyszeruen, erthetoen irtad le!
:C :R

Logitech hardware tester

(#21376) futár válasza gabipaci (#21374) üzenetére


futár
aktív tag

így már ok. :) Örülök, hogy segíthettem!

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#21377) Silious


Silious
tag

Sziasztok
Adódott egy kis gondom az otthoni hálózatommal.
van egy asztali gépem, és egy netbookom, ami wifin csatlakozik a routerhez,.
Az asztali gépen megosztottam mappákat, fájlokat, azokat pedig tökéletesen látom a netbookon, meg tudom nyitni.
A gondom az, hogy sajnos ha megnyítok egy excel táblázatot, tudom szerkeszteni, stb., de menteni már nem:(
Ha szerkesztem és a mentésre kattintok, azt írja ki, hogy: ...xlsx írásvédett. Másolat mentéséhez kattintson az OK gombra".
Ha ezt megteszem, akkor tudnám menteni az asztali gép mappájába, azonban ismét kiírja, hogy nem lehet mert írásvédett.

Próbáltam módosítani a fájlt és a mappát is, nem írásvédettre, de nem segített.
Megosztáskor természetesen Írás/olvasást jelöltem be.
Mi lehet a probléma?
(mind kettő gép win7, Office 2010)

(#21378) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Valamiért nem megy a megosztás. Két gép, mindkettő W7, routerre kötve, egy otthoni csoportban. A meghajtón amit meg szeretnék osztani beállítottam: jobbklikk tulajdonságok -> megosztás fül -> speciális megosztás -> mappa megosztása, engedélyeknél beállítottam hogy mindenkinek teljes hozzáférése legyen. Mégis ha el akarom érni a másik gépről akkor ezt kapom: [link]

Mit kéne még beállítani?

(#21379) Soma01 válasza HollyBoni (#21378) üzenetére


Soma01
veterán

A megosztás jelszavas védelemmel ki van kapcsolva a megosztási központban? Én megpróbálnám azt is. (igaz ezt most Vistán néztem)

(#21380) mezis válasza HollyBoni (#21378) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Ezt meg ezt tanulmányozd.

mezis

(#21381) Veron válasza mezis (#21204) üzenetére


Veron
őstag

Hi!

Egymás mellé tettem 2 notit, a szóban forgó "beteg" Sonyt és egy kb. 3-4 éves Lenovot. Az alsó diagram tartozik a Sonyhoz. Az AP kb. 7-8m-re van, két tégla válaszfallal arrébb. A Lenovon a Win szerint 4-es jelerősség volt, a Sonyn kb. 3-as (az 5-ből), ennek ellenére nem tudtam netezni azon. A Lenovon minden további nélkül tudok. A porpissy a saját hálózatom.
Mi a verdikt így?

Kösz!

[ Szerkesztve ]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#21382) mezis válasza Veron (#21381) üzenetére


mezis
nagyúr

Zárt térben 5-10 cm is sokat jelenthet jelszintben.

És ha felcseréled a két laposat ? Ez a csúcs jelszint, amit a Sony-val találtál ?

Ekkora jelszintnél azért már működni kellene a kapcsolatna, igaz kicsit döcögve, mivel a többiek sem képesek odébb vonszolni magukat az 5-7 csatornákról. És Te ? Nem próbálnád ki a 11-et, vagy akár a 13-at (egyes mobil telefonoknak a 13-as csatorna már nem jó) ?

[ Szerkesztve ]

mezis

(#21383) Veron válasza mezis (#21382) üzenetére


Veron
őstag

Nem cseréltem fel, viszont több helyen is próbáltam a Sonyt és 1m-rel közelebb sem volt jó. Egyszerűen nem megy rajta a net. A csatornákat sem babráltam, mert egy másik hálózaton, más routerrel, más csatornán ugyanúgy rossz.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#21384) bacus válasza Veron (#21383) üzenetére


bacus
őstag

De azért nyugtass meg, hogy a router mellett már megy a net rajta, mert ha ott sem, akkor ez beállitási probléma, nem térerő..

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#21385) mezis válasza Veron (#21383) üzenetére


mezis
nagyúr

Amennyiben az op. rendszer, driverek rendben, akkor mehet vissza garanciálisra. Vagy veszel hozzá WiFi-s USB stick-et. (Azért próbáld ki előtte egy Ubuntu Linux-al is...)

mezis

(#21386) xigris


xigris
őstag

Sziasztok! Egy ilyen asrock e35lm1(1magos 1.5ghz-s) szeretnék házi szervernek 2gb rammal bírná mondjuk egy xp-vel a filmeket streamelni egy 1.5tb-s hdd lenne rajta :R

[ Szerkesztve ]

(#21387) zeix


zeix
senior tag

Sziasztok!
Ma másoltam itthon először hálózaton két gép között, egy t-home-os routeren keresztül.
A total comander 11000kB/s-el másolt.
Ezt egy kicsit kevésnek tartom, vagy ennyi amit a router tud?
Mindkét gép vezetékkel csatlakozik a routerhez win7x64-es rendszerrel.

(#21388) Gubek-Einste válasza zeix (#21387) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha az egyik vagy mind a kettő gépben csak 100-as hálókártya van és/vagy a HGW is csak 100-as portok rendelkezik akkor nagyjából jó ez a sebesség. pontosan milyen HGW és a gépekben milyen hálókártya van?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#21389) Gery0505


Gery0505
tag

Sziasztok!

Van egy ilyen Asus alaplapom. Ebben van egy Wifi modul, amelyet nagy nehezen sikerült beüzemelnem. Sikerült azt is kiderítenem, hogy egyáltalán működik. Az alaplapnak van drivere ehhez a modulhoz, melyet úgy állítottam be, hogy AP (Access Point) módban működjön. Jelszóval levédtem. A Laptopban van egy Wifi modul, és sikerült csatlakoznom a nagy gép alaplapi Wifi moduljához, tehát sikerült kialakítani a kapcsolatot a két gép között.

Azt szerettem volna elérni, hogy ne kelljen routert vennem, ha már van ez a kis Wifi modul az alaplapon. A hálózat kialakítását a következőképpen képzeltem el: A nagy gépen bejön az internet, és a Wifi moduljával kialakítok egy Access Pointot, mint amilyen a nagyáruházakban is van, csak éppen ez nem free lett volna, hanem jelszóval védett. A Laptoppal sikerült is csatlakoznom az AP módban beállított Wifi hálózathoz, és a nagy gépről láttam is a Laptop megosztott könyvtárait a Wifi hálózaton keresztül. Sikerült is egy fájlt átmásolnom a laposról a nagy gépre.

A gondjaim a következők lennének:
1. Nem értem miért nem állandó a kapcsolat a két gép között, tehát időnként szétkapcsol,
2. a másik gondom pedig az, hogy a laptopon nem tudom sehogy sem elérni, hogy menjen az internet.

A laposon Win XP van, a nagy gépen pedig Win 7.

Kérlek segítsetek kitalálni, hogy mi lehet a probléma okozója. :R

"Failure is always an option." Adam Savage

(#21390) zeix válasza Gubek-Einste (#21388) üzenetére


zeix
senior tag

Az egyik 10/100-as a másik 10/100/1000 Mbit.
Akkor a 10/100-as lehet a gond?

(#21391) Gubek-Einste válasza zeix (#21390) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem gond , egy 100-as kártyán max kb 90 Mbps ~ 11 MB/s érhető el, nálad ez meg is van. HA többet akarsz akkor kell abba gépbe is egy gigabites hálókártya de még kérdéses, hogy milyen a HGW, lehet, hogy annak is csak 100-as portjai vannak és akkor semmit sem ér ha a másik gépbe is gigabites lesz a hálókártya.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#21392) Ombi5


Ombi5
őstag

Udv. Ez tenyleg igaz?

ADSL: D-Link DSL360R modemmel, és abból is a B3 as verzióval nem működnek a routerek 90%...szar az adsl modem

A jelenseg az, hogy elmegy az internet . Olyankor IP cimem van, de pl geprol mar nemtudok bejelentkezni routerbe. Ujra kell inditani, es a PPPOE vegig next-ezni... Allitolag nem minden routerrrel ,de van amivel ezt jatsza.. 2 helyen is TP-LINK routerrel ezt csinalja .. Legujabb firmware van rajta.. :F

(#21393) Dinter


Dinter
addikt

Üdv!

Ha csak routerrel vannak összekapcsolva a gépek, lehet-e egy hálózatot létrehozni, hogy a többi gép fájljait is lássam? Illetve az baj-e, hogy nem ugyan az az op. rendszer van a gépeken (1 XP, 2 Win7) ?

(#21394) mezis válasza Dinter (#21393) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Igen.

Meg ez

[ Szerkesztve ]

mezis

(#21395) Dinter válasza mezis (#21394) üzenetére


Dinter
addikt

Közben megcsináltam munkacsoporttal. Az mennyiben más, mint az otthoni csoport? Ill. azt hol tudom beállítani, hogy a másik gépről is láthassák ezt, ne csak erről a többit?

(#21396) mezis válasza Dinter (#21395) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha "ez" gép Win7-el van megáldva, akkor a legegyszerűbb Felhasználók\Nyilvános helyet használnod, amit néha Users\public néven találsz meg. Mert a Win7 ugyebár érteni mágyár ! :D

mezis

(#21397) Gubek-Einste válasza Ombi5 (#21392) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A régi kék-szürke típus úgy rossz ahogy van, ezekkel van a gond, a TP-Link router-ek tényleg nem nagyon akarnak működni vele, a több gyártó termékével nincsen ilyen szintű összeférhetetlenség.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#21398) Dinter válasza mezis (#21396) üzenetére


Dinter
addikt

Akkor mondjuk úgy, van az 1-es gép Win7-tel, amit én használok, 2-es a tesómé XP-vel. 1-esről megtudom nyitni a 2-est, de ha 2-esről akarom megnyitni ezt, akkor nem engedi.

[ Szerkesztve ]

(#21399) mezis válasza Dinter (#21398) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha a korábbi két hivatkozásban leírtak alapján nem tudod megcsinálni, hívj a PC-khez "élő erőt".

mezis

(#21400) Dinter válasza mezis (#21399) üzenetére


Dinter
addikt

Nem azok alapján csináltam, ameddig nem érkezett válasz így sikerült, de akkor mindjárt megcsinálom a leírások alapján.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.