Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pocokxx

    Közösségépítő

    Sziasztok!

    "Otthoni" hálózatot kéne kiépíteni, de elakadtam... Van 3 vezeték nélküli router, amelyek közül egy a netre(modem külön) van kötve, kettő pedig kvázi switchként funkcionál. A "ház" nagy, ezért kell a több router, hogy a wifi mindenhol egyenletes legyen. Mivel minden router csak úgy akar működni, ha először "bekonfigolom", ezért mindegyiket "telepítettem" a kapott cd.s varázslóval, majd beírtam mindegyikhez ugyanazt a T-home-os azonosítót és jelszót, majd adtam nekik három különböző SSID-t, meg wifi jelszót. Ezekután összekötöm őket az alábbi módon:
    1) (Dlink DIR-300) modemből kijövő net a wan részhez, egy kábel a lanból a 2es routerhez.
    2) (TPlink WR 340GD) A dlinktől kapott kábel az egyik lanba, egy másik kábel szintén a lanból megy a 3.routerhez.
    3) (TPlink WR 340GD) A kettes routertől kapott vezeték be az egyik lanba.

    Nem tudom mit és hol rontok el, de ezek után a net szakadozik, vagy nincs. Vezetékesen nagyjából jó, de vezeték nélkül szinte használhatatlan. Routerek sorrendjét próbáltam változtatni nem segített... Csatornák különbözőek...
    -Kell hozzá még valami ezeken kívül?
    -Vagy egyszerűen csak nem bírja el a hálózat ezt a három routert? (Nagyjából három gépről is van szó; alkalmasint több)
    -Vagy csak át kéne állítanom valamit a router configoknál?

    Előre is köszönöm a segítséget. :R

    "Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés