Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7951) andy83 válasza AtHoS (#7950) üzenetére


andy83
aktív tag

Köszi a linkeket! :R

És amúgy a gyártó oldalát miért nem frissítik? Ott még mindig 10.00 van... :(

facebook.com/SzeretekMozizni

(#7952) andy83 válasza andy83 (#7951) üzenetére


andy83
aktív tag

Közben az opera.com-on is frissítették a verziószámot.

Lehet, hogy ők is olvassák a PH-t! :))

facebook.com/SzeretekMozizni

(#7953) AtHoS válasza andy83 (#7952) üzenetére


AtHoS
nagyúr

"Lehet, hogy ők is olvassák a PH-t!"

:DDD

read-only mode on the forum

(#7954) bolic


bolic
őstag

10.01 alatt is változatlan ocsmány, kevert betűfontok fekszik az Opera kinézeten. :W :U Ha ez sem oldanak meg a problémát, kénytelen leszek visszaváltani IE8-ra vagy FF-ra. :((

[ Szerkesztve ]

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#7955) AtHoS válasza bolic (#7954) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ez a használt Opera skin vagy rendszer Theme problémának tűnik, mivel b1833 alatt nálam nincs ilyen gond

read-only mode on the forum

(#7956) Angyalifény válasza bolic (#7954) üzenetére


Angyalifény
tag

Nekem sincs ilyen problémám

Amúgy ha már mindenképp váltani akarsz akkor Firefox-ra...

Isten kíséri utadat.

(#7957) cousin333 válasza bolic (#7954) üzenetére


cousin333
addikt

Próbáld meg a Ctrl+F12, Haladó, betűtípusoknál visszaállítani az alapértelmezett értékeket. Amúgy az már innen is látszik, hogy az "ő" betűket nem szereti valamiért.

Esetleg az oldal kódolását kellene a Nézet menüben állítani automatikusra. Nálam amúgy nincs ilyen gond se Win, se Linux, se Mac OSX alatt...

"We spared no expense"

(#7958) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Opera Unite 10.10 Build 1848 (Development Snapshot)
Classic
International

read-only mode on the forum

(#7959) Angyalifény válasza AtHoS (#7958) üzenetére


Angyalifény
tag

Ezeket a frissítő mértnem találja ?

Isten kíséri utadat.

(#7960) bolic válasza cousin333 (#7957) üzenetére


bolic
őstag

Betűtípusoknál piros pontot kaptál! :R Tényleg ott vannak többségük a System betűfontok! :(( Gondolkoztam, vajon mi volt az ideális alap betűfont, gondoltam az Arial lehetséges és tényleg jól tippeltem! :C Az is érdekes, hogy nincs beépítve a visszaállítási lehetőség, ha adódik a gond. :Y

Köszönöm, most már operázok ezerrel nyugodt szívvel epedve. :B ;) :))

[ Szerkesztve ]

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#7961) cousin333 válasza Angyalifény (#7959) üzenetére


cousin333
addikt

Ha végleges verziót használsz, akkor azért nem, mert ez egy előzetes, és stabil kiadást előzetesre nem fog frissíteni, csak ha bepipálod ezt (feltéve, hogy tudod, mit csinálsz!).

opera:config#AutoUpdate|DownloadAllSnapshots

Ha pedig előzetest használsz, akkor sem biztos, hogy felteszik a frissítések közé. Szóval ez csak egy belső build, tesztelgetési céllal, akinek kell, tegye fel kézzel. :)

Meg is nézem, mert kellene valami cikk róla. Korábban is kirukkolhattak volna vele. :U

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#7962) Angyalifény válasza cousin333 (#7961) üzenetére


Angyalifény
tag

Akkor hanyagolom. köszi.

Isten kíséri utadat.

(#7963) frankie!


frankie!
őstag

Elkezdett, de fagyás miatt "eltűnt" letöltést hogyan lehetne folytatni?
Másik kérdésem, hogy az Unite hogyan hozható elő? Újra használnám, de nem találom...

(#7964) h_143570 válasza frankie! (#7963) üzenetére


h_143570
addikt

A Unite ujabban csak a 10.10es elozetesekben van benne. Itt a legfrisebb, ez mar tartalmazza a 10.01es biztonsagi javitasokat is.
http://my.opera.com/desktopteam/blog/show.dml/4467433

(#7965) vv5204


vv5204
senior tag

Nem rég újratelepítettem az egyik Unite szolgáltatást és akkor láttam, hogy már másképp néz ki. Utána a többivel is ezt tettem, és azok is új ruhát öltöttek.
Az Unite szolgáltatások nem frissülnek, le-fel kell őket telepítgetni?
És a helyesírás ellenőrző? Minap mondta a Róka, hogy frissíti. Az Opera is szól(na)?

[ Szerkesztve ]

(#7966) h_143570 válasza vv5204 (#7965) üzenetére


h_143570
addikt

Par verzioval ezzelott volt egy utasitas miszerint torolni kell a Unite konyvtarat es utanna telepiteni/frissiteni.

(#7967) vv5204 válasza h_143570 (#7966) üzenetére


vv5204
senior tag

Hümm. És vajon ez lesz a módja? Mindig szólni fognak, hogy töröljük és pakoljuk újra?
Verzió frissítéskor ezt automatikusan kéne...
A szótárfrissítésre is kíváncsi lennék.

(#7968) h_143570 válasza vv5204 (#7967) üzenetére


h_143570
addikt

Ez csak a Unite konyvtarra vonatkozik. Allitolag eleg komolyan valtoztattak a Uniteos cucokon.

Szoval torold a konyvtar tartalmat es csinalj egy frissites/javitast.

(#7969) sonar


sonar
addikt

Sziasztok,

Cégnél felraktam az operat mert kell egy külön böngésző a céges dolgoknak meg egy másik ami fél céges illetve privát. A második célra a FF-t használom.
Szóval felraktam az Operát és egy csomó java-s meg js-s oldal nem igazán akar úgy működni mint az ie6 meg ff alatt. Nézegettem a beállitásokat de nem találtam a helyes beállítást. Nem jelentek meg a menük meg ha rákattintottam akkor nem csinált semmit amíg nem frissitettem az oldalt...

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#7970) Penge_4 válasza sonar (#7969) üzenetére


Penge_4
veterán

Ha nem írod melyik oldalakon tapasztalod a problémát, akkor válaszolni se tudunk, hogy nálad van-e a probléma, vagy az oldallal. Bár elvileg a szégyenfalon már minden hibásan működő oldal jelentve van. Ha nincs, akkor írd meg és feltesszük.

(#7971) sonar válasza Penge_4 (#7970) üzenetére


sonar
addikt

Hiába írnám le, mert céges intranet.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#7972) pilu01


pilu01
senior tag

A 10-esbe win7 alatt nem tudom megnyitni a videókat a Gamepodon!
A GTTv-videókat egyáltalán, a többit hébe hóba lejátsza, de nem mindegyiket!
java, flash, MP12 telepítve van! Az explorer lejátsza!

(#7973) vv5204 válasza pilu01 (#7972) üzenetére


vv5204
senior tag

Az kevés! Az Operának semennyi kodek nem elég, egyszerűen zabálja őket. :)
Ezeket még hozzá rakod és megy majd, mint a kisangyal:

http://magyaropera.blog.hu/2009/10/07/beepulok_plugins_for_opera_v_3_12

(#7974) h_143570 válasza sonar (#7971) üzenetére


h_143570
addikt

Lehet meg bongeszo azonositas is. Jobb katt az oldalra majd weboldal tulajdonsagai, halozat es ott van par opcio. Bar vallati oldalnal ritka a browser limitalas, de lattam mar ra peldat.

(#7975) pilu01 válasza vv5204 (#7973) üzenetére


pilu01
senior tag

Nem nagyon segített sajnos! Azé köszi

(#7976) pilu01 válasza pilu01 (#7975) üzenetére


pilu01
senior tag

Sőt felrakása után most egy SwDnld.exe fájlt hiányol a c:\Program Files\Opera\program\plugins\ könyvtárból!

(#7977) h_143570 válasza pilu01 (#7976) üzenetére


h_143570
addikt

A shockwave plugin resze.

(#7978) kartalhu válasza h_143570 (#7905) üzenetére


kartalhu
tag

Sziasztok!
Az hogy futó Opera nélkül mennek a Widgetek az rendben, de ki ülnek a tálcára. Ez ellen tudtok valami megoldást?

(#7979) pilu01 válasza h_143570 (#7977) üzenetére


pilu01
senior tag

Oké mostmár nem hiányolja, de a videókat még mindig nem akarja megenni!

(#7980) h_143570 válasza pilu01 (#7979) üzenetére


h_143570
addikt

Pontosan hogyan nem hajlando a videokat lejatszani? Szokot lenni meg 1 erdekes gond probald meg kikapcsolni a referer-t. Az F12es menubol teheted meg a legegyszerubben.

Nem biztos, hogy megoldja. de talan.

(#7981) pilu01 válasza h_143570 (#7980) üzenetére


pilu01
senior tag

A Gametrailers videóit ha elindítom, elkezdi betölteni, de a lejátszás nem indul el!

De például a Assassin's Creed Lineage - az első rész magyar felirattal! című cikkben lévőt le tudom játszani, ott forrásként a GAMEPOD.hu van feltüntetve!

(#7982) h_143570 válasza pilu01 (#7981) üzenetére


h_143570
addikt

Erdekes, ez a hiba mar egy jo idelye nem szokot elofordulni. Rendszerint az oldal ujratoltese rendbehozza. Akkor szokott elofordulni, ha regi flash player van fent a gepen.

Viszont neheny esetben meg ha legujabb telepited is fel az Opera a regebbit hasznalja. Szoval ha a legujabb felrakasa utan is megvan meg a gond akkor ird be a kovetkezot a cimsorba.

opera:plugins

Ez megfogja mondani, hogy milyen pluginok vannak telepitve es hogy hova.
Torolod az osszes Shockwave Flash plugin hivatkozasi helyet, majd rakd fel ujra a Flash-t.

Illetve ha meg nem tettedvolna meg frissits a 9.64-re vagy ha teheted a 10.01-re

(#7983) pilu01 válasza h_143570 (#7982) üzenetére


pilu01
senior tag

És igen, BINGÓ!
Letöröltem ahogy mondtad, utána próbálkoztam flashplayer9r47_win-el, nem lett jó, utána a install_flash_player1003218- el azzal se, és végső elkeseredetségembe a plugin_v3.12-rar csomaggal, és egyenlőre jó!
Nagyon köszönöm a segítséget!

(#7984) h_143570 válasza pilu01 (#7983) üzenetére


h_143570
addikt

Szivesen, sajnos flash plugin neha be tud keverni a dolgokba.

(#7985) Mewryck


Mewryck
tag

hali

azt a file-t keresem,amibe az opera elmenti a könyvjelzőket
a régebbi verzioknál opera6.adr,de a 9.64-be ezt a file-t nemtalálom,csak hasonlot-operadef6.adr-de nem ez az :(

aki tudja a megoldást ne tartsa magában,fontos lenne

thx

üdv

[ Szerkesztve ]

...és úgy akarom élni az életemet, ahogy megálmodtam, nem pedig úgy, ahogy mások elvárják...

(#7986) Mewryck válasza Mewryck (#7985) üzenetére


Mewryck
tag

már tárgytalan,előkerült :))

...és úgy akarom élni az életemet, ahogy megálmodtam, nem pedig úgy, ahogy mások elvárják...

(#7987) Pano


Pano
addikt

Sziasztok!

Okoz pár jelenséget az opera (10.1), ami engem személy szerint hátráltat és kellemetlenséget okoz.
Az egyik: Youtube videók esetén, ha elindítom a videó lejátszását, a tartalom letöltésének függvényében nem halad a folyamatjelző. Sokszor szoktam azt csinálni, hogy mondjuk egy hosszú videót elindítok, majd megállítom, hogy ha teljesen betöltődött úgy nézek bele, hátha ugorni akarok a videóban (mondjuk ha egy 10 perces videónak a 7. percében lévő jelenet érdekel). Most ezt nem tudom megtenni, mert csak az adott pillanatban a megtekintéshez szükséges tartalmat tölti előre. Tehát, ha ugrok újra várnom kell a bufferelésre. Ez valahogy megoldható?

A másik: Sokszor kapom azt az opera képernyőt, hogy "az adott oldal át van irányítva", ha mondjuk navigálok egy oldalon belül és kattintsak erre a linkre a tovább haladáshoz ( a legszebb, ha nincs semmi link és nem tudom megnézni az al-oldalt, azt imádom).
Na már most ez engem rohadtul idegel. Meg nem értem, hogy viszont ha 2x-3x ráfrissítek akkor meg behozna az oldalt az előbbi értesítés nélkül.
Olyannal is találkoztam már, hogy egy-két weboldalt az opera nem hoz be, hogy nem elérhető. Ha firefoxban vagy ie-ben vagy chrome-ba próbálom meg gond nélkül bejön az oldal.

Tud valaki megoldásokat a problémákra? Mert ha nincs tuti nem fogom használni, utálom, ha egy böngésző folyton folyvást akadályoz. Amit bánnék, mert ezeket leszámítva tetszik.
Előre is köszi!

(#7988) frankie! válasza h_143570 (#7966) üzenetére


frankie!
őstag

És hol van az a könyvtár? Nem találom...

(#7989) cousin333 válasza Pano (#7987) üzenetére


cousin333
addikt

Linkek? Mert nélkülük eléggé sötétben tapogatózás a dolog. Még az is lehet, hogy a gépeden, Operádban nincs jól beállítva valami. Amúgy 10.01 vagy 10.1 (10.10), mert azért nem mindegy...

A konfigurációs problémát egy Opera Portable-el tudod megvizsgálni, ha az is problémázik, akkor esélyes, hogy az Opera a hunyó. De mondom, néhány ilyen problémás link jól jönne, hogy tudjunk tesztelni.

"We spared no expense"

(#7990) h_143570 válasza Pano (#7987) üzenetére


h_143570
addikt

A youtube videok eseten az altald emlitett jelenseg elofordulhat annak fuggvnyebben, hogy merre felel van a youtube cacheben a kerdeses video. A Flash plugin frissitese esetleg javithat a dolgon. Ha alaposan szeretned csinalni akkor itt a leiras hozza.

A kozepso eseten ugytunik, mintha nem lenne engedelyezve az automatikus atiranyitas. Ez CTRL-F12/Halado/Halozat resznel talalhato. De oldal szinten is beallithato.

Ha valoban 10.10et hasznalsz es abbol sem a legfrissebbet akkor jo eselyel egy IPV6 tamogatas gondos verziod van. Ez esetben 10.01 vagy a legujabb 10.10 megoldhatja a gondot.

Erdemes lenne megfontolnod biztonsagi mentes utan az operaprefs.ini torleset. Mivel eleg erosen konfiguracios problema gyanus, foleg ha a stabilak es a betak kozott valtogatsz.

(#7991) Pano


Pano
addikt

Hali!

Köszönöm a hozzászólásokat!
Opera 10.01 van fenn, bocsánat :).
Nem konfiguráltam a programot, attól függetlenül, hogy kikapcsoltam a turbo módot, mert a gyors netem miatt nincs rá szükségem és sok képet csúnyán hozott be, pixelesedve. Így 99%-ban alapbeállításokkal megy.
Nem váltogatom a verziókat, ezen a telepítésen, a legutóbbi formatom óta nem volt opera használva.
A flash player frissítést megejtettem, de a probléma továbbra is fenn áll sajnos.

A linkeket meg megkeresem, hogy miről van szó.

[ Szerkesztve ]

(#7992) AtHoS válasza Pano (#7991) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Az átirányításos problémára a sütikezelésnél matass. Elfogad minden sütit + új sütik törlése kilépéskor jól kellene működnie

read-only mode on the forum

(#7993) Aston Deen


Aston Deen
tag

Sziasztok!

Lehet hülye kérdés lesz de érdekelne, hogy az Opera Turbo tömörítési fokát be lehet állítani a saját ízlésem szerint vagy csak automatán működik?
Régóta használok Operát és azért került előtérbe most a Turbo mert munkahelyen bizonyos oldalakat korlátoznak amiket csak proxy-n keresztül tudok megnézni.
Persze pont olyan oldalakat tiltottak le ami a munkámhoz egyébként kellene (tényleg), de a közösségi oldalakat viszont lehet használni (ne kérdezzétek ki és miért csinálja pont így).
És ugye a Turbo használatakor is az opera szerverére csatlakozik a böngésző és azon keresztül tölti le az oldalakat, már eleve tömörített formában. Csak, hogy ilyenkor a nagy sávszélesség ellenére is nagy a tömörítés (3,4 szeres).
Igazából erre vonatkozna a kérdés, hogy lehet ez konfigurálni vagy csak automata mód létezik?

Az elektromos áram alatt lévő alkatrész ugyanolyan, mint amelyik nincs alatta. Csak más a fogása.

(#7994) cousin333 válasza Aston Deen (#7993) üzenetére


cousin333
addikt

Csak automata mód létezik, de az egyes képekre kattintva a környezeti menü segítségével be lehet vele töltetni az eredeti képet is. Sok képnél nyilván nem poén, de ha 1-2 fontosabb van, akkor kifejezetten jól jöhet.

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#7995) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Kis Java probléma Opera alatt Win7 x64 mellett:

Rendszergazdaként és simán futtatva az Opera-t, ugyanaz a helyzet: az ellenőrző oldal nem találja a java-t.

Mint a mellékelt képen is látható, mind a 64-bites, mind a 32-bites Java verzió telepítve van. Firefox és Avant Browser alatt rendben van a Java.

Opera 10.10 Beta 1848

Viszont, ha ezt a címet nyitom meg: [link], akkor ezt adja ki:

Na most akkor hogy is van ez?

read-only mode on the forum

(#7996) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Opera Unite 10.10 Build 1857 (Development Snapshot)
Classic
International

read-only mode on the forum

(#7997) rétisün


rétisün
veterán

egy kis segítséget kérnék... lehet, hogy volt már róla szó, de nem találtam semmit ezzel kapscsolatban......
szóval, hogy tudom a levelezésnél a címzettek listáját kicsit csökkenteni? van egy jópár olyan e-mail cím, amit ki szeretnék törölni a listából, hogyan lehetséges ez?
köszi! :R

mod: közben rájöttem... :B előbb kellett volna egy kicsit jobban körülnézni, csak aztán kérdezni :B :D

(eszközök/partnerek, ha más se találta meg)

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#7998) cousin333 válasza AtHoS (#7996) üzenetére


cousin333
addikt

Magyarul

"We spared no expense"

(#7999) walanr


walanr
csendes tag

Én is segítséget kérnék. Az utóbbi időben az opera nálam nem tölti be a bloghus oldalakat távoli kiszolgáló vagy file hiányára hivatkozva. Mi lehet a problémája? Már a második telepítésen vagyok túl, egy darabig megy, majd egyik naprol a másikra kiírja ezt a hibát.

(#8000) pf-prg


pf-prg
csendes tag

Néhány napja tapasztalom, hogy a http://pf-prg.extra.hu/Fenykep-tar-0.php című weboldal indexképeire kattintva megjelenő bitképeket az Opera csak 16 színnel jeleníti meg. A probléma csak a saját gépemen jelentkezik. Az Opera Turbo kikapcsolt állapotú. Végigböngésztem a beállításokat, de nem találtam a megoldást.
Van valakinek ötlete, mi okozhatja a problémát?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.