Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#84551) fokukac válasza bitpork (#84549) üzenetére


fokukac
nagyúr

Nézd már, hát már megint nincs rajta sapka..! :))

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#84552) lenox válasza fokukac (#84551) üzenetére


lenox
veterán

Majdnem egy evvel tovabb volt nalunk sapka rajta, mint az imperialistaknal, most nem lennek a helyukben...

(#84553) venember83 válasza bitpork (#84549) üzenetére


venember83
nagyúr

Végre. Már nehezen bírtam kordában tartani a bennem tomboló sárga irigységet.

(#84554) erdey_a válasza tildy (#84550) üzenetére


erdey_a
őstag

persze, kevesebbet ülök autóba... ezt mondták a 100 forintos benzinre is.
én most sem "kocsikázni" használom az autót. gyerekeket hozzuk, visszük, kirándulunk, nyaralunk, családot látogatunk, bevásárolunk. megyünk oda ahol dolgunk van.
sajnos 15 percen belüli sétatávra maximum egy istván korabeli CBA-van, de az igaz, hogy oda is kocsival megyek, ha gyorsan kell egy pohár tejföl. ezen majd most biztosan elgondolkozunk :D

[ Szerkesztve ]

Vérboci

(#84555) Lortech válasza fokukac (#84551) üzenetére


Lortech
addikt

De azért ezt is sikerült úgy kommunikálni, hogy de nem mi akarjuk, a csúnya MOL mondta...

Magyarország 2022:

No description available.

Thank you to god for making me an atheist

(#84556) NoLF válasza Lortech (#84555) üzenetére


NoLF
addikt

én azt talán soha nem fogom megérteni, a magyarnak mire kell annyira az a nyamvadt cukor. kanállal eszik, vagy mi az isten? nálunk fél kiló barnacukor nem fogy el egy év alatt...

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#84557) tahepa válasza NoLF (#84556) üzenetére


tahepa
senior tag

Gondolom teába , kakaóba , kávéba stb....( én amúgy édesítőszert használok)

(#84558) Xpod válasza NoLF (#84556) üzenetére


Xpod
addikt

Szerinted miért lett népbetegség Magyarországon a cukorbetegség? Mindenhez is cukrot esznek sokan.
Azért a hétvégi sütibe is kell cukor. Mi kb 3-4 kiló barna/nádcukrot használunk egy évben. (Ennek kb 3/4-e sütibe megy.)

Azt elismerem, hogy főleg vidéken indokolt lehet bizonyos esetekben (pl: befőzésnél sok fogy, és ezt sokan úgy oldják meg, hogy amikor olcsó a cukor, bevásárolnak belőle nagyobb mennyiséget.)

[ Szerkesztve ]

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#84559) venember83 válasza NoLF (#84556) üzenetére


venember83
nagyúr

Teába, kávéba, sütikbe, rengeteg belemegy ősszel a lekvárokba, ilyesmire tippelnék. Bár egyesek még a meggylevesbe, egreslevesbe, paradicsomszószba stb. is tesznek. Gyanítom, hogy ezen alkalmazási területek titeket annyira nem érintenek.

(#84560) NoLF


NoLF
addikt

nos nemtom, nálunk (a bővebb családban se nagyon) szokás se teába, se kávéba, se kakaóba cukrot lapátolni, lényegében ennyi erővel lehetne cukros vizet is inni... a teát, kávét, minden mást is az ízéért iszom leginkább, nem azért, mert édeset akarok. sütemény nem nagyon fogy nálunk, ha készítünk akkor is én csinálom, általában harmadannyi cukorral, mint a recept írja...
bizonyára mi vagyunk a kivételek. anyám befőzéskor használ, az tény. de hogy mindenki befőz ebben az országban, ráadásul minden hónapban? :D

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#84561) Xpod válasza NoLF (#84560) üzenetére


Xpod
addikt

Nem minden hónapban. Csak amikor olcsó bevásárolnak nagyobb mennyiséget és beraktározzák. Azért ahol egy évben elfogy 20-25kb cukor, nem mindegy mennyiért veszik.

[ Szerkesztve ]

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#84562) fokukac


fokukac
nagyúr

én a cukorból rakok egy kiskanállal a kávéba. Tegyétek a szememre a hányást, nyugodtan :D
sőt, néha főzök tejbegrízt is, amibe szintén kell vagy 3 kanál.
így évente elfogy mondjuk egy vagy két csomag.

Namost, utoljára tavasszal vettem, de lassan már tényleg elfogy. Két hete próbálkozok, hogy veszek, ha boltban járok, de nincs.
De tegnap lebaszott egy kedves polgártárs, hogy mé' nem megyek korán reggel, mintha ez a világ legtermészetesebb dolga lenne, hogy vadászni kell egy alapvető terméket, és nincs mindig. :D
én imádom ezt az országot. De az agy nélküli zombiknak, akik a többséget alkotják, ez teljesen bejön, őket megvédték, hállelúja.
Én meg vennék akár piaci áron is, tőlem lehet 600 Ft is, nem kell, hogy 250 legyen...
de nincs. :K Kockacukor sincs :D

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#84563) erdey_a válasza Xpod (#84561) üzenetére


erdey_a
őstag

el ne hidd már, hogy azért nincs cukor, mert a befőzősök most vásárolnak be. 1 éve árstoppos a cukor, aki akarta, már telerakta a pincét meg a padlást is vele. nálunk is lement a szüret, simán tudtunk hozzá cukrot venni.
a hiány gerjesztése - ahogy a benzinnél is - tudatos. olyan helyzetet teremtenek, hogy te magad is akard, az árstop kivezetését és ne a vezérre haragudj. mert ők soha semmiben nem hibásak.
látod, mára benzin is lett mindenhol. eddig azok miatt a szankciók miatt nem volt, amik alól felmentést kaptunk, de most hogy tudunk hozni onnan, ahol nincs felmentés a szankciók alól, most már van benya. tetszikérteni?

Vérboci

(#84564) ToBeY válasza NoLF (#84560) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Mindenki a saját buborékjában él és nehezen tudja elképzelni,hogy azon kívül is van élet.
Én nem gondolom,hogy sok cukrot fogyasztok,de azért nehezen tudom elképzelni teát,kávét,sütiket cukor nélkül.Mondjuk törekszem valami egészséges alternatívára.(eddig a kókuszvirág cukort zsákutcának érzem)

(#84565) NoLF válasza fokukac (#84562) üzenetére


NoLF
addikt

barnacukrot mindig látok a boltban akárhányszor megyek (pedig nem figyelem, de ott van, mint ahogy a te képeden is), az nem jó? :F

[ Szerkesztve ]

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#84566) Xpod válasza erdey_a (#84563) üzenetére


Xpod
addikt

Nem hiszem, hogy ez az egyedüli ok. Láttam természetesen Pesten, mikor elkezdték korlátozni az egyszerre megvásárolható mennyiséget, hogy mindenki a maximális darabszámot veszi mindenből.

[ Szerkesztve ]

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#84567) Spet válasza NoLF (#84565) üzenetére


Spet
addikt

Az megromlott azért barna ;]

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#84568) fokukac válasza NoLF (#84565) üzenetére


fokukac
nagyúr

na látod, azt észre se vettem :D
de majd lehet kipróbálom...

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#84569) NoLF válasza fokukac (#84568) üzenetére


NoLF
addikt

nemtom mi tart vissza, hiszen van, és cukor, ráadásul még édes is. bár lehet romlott, mint Spet említi, azért nem veszi senki... :D

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#84570) concret_hp válasza NoLF (#84556) üzenetére


concret_hp
addikt

én is azon gondolkodtam mikor láttam legutóbb bontatlan csomag cukrot, több mint 1 év alatt nem fogyott el amit költözéskor áthoztunk és ha jól rémlik kb. félig volt :DDD de boltba akár hányszor megyek, mindig látok egy üres raklapnyi helyet, ahol a cukor lenne :C

vagy fullba vagy sehogy :D

(#84571) szőröscica válasza erdey_a (#84563) üzenetére


szőröscica
addikt

En azert reggel a legtobb kutat meg zarva lattam az utvonalamon, ahol meg volt uzemanyag, ott kigyoztak a sorok.

Cukrot mi is alig hasznalunk, kaveba es teaba nem teszunk, sutemenyt nem keszitunk otthon.

(#84572) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Azért jár egy hatalmas gratuláció az áruszállítóknak és a logisztikában dolgozónak,hogy tegnap még azt mondták fogalmuk sincs mikor érkezik újra benzin,de egy éjszaka alatt egy varázsütésre mindenhol lett benzin.
Bárcsak minden ilyen flottul menne ebben az országban. :U

(#84573) fokukac válasza ToBeY (#84572) üzenetére


fokukac
nagyúr

én ma két lekordonozott kutat is láttam idefele.

Sok helyre eleve éjszaka vagy reggel hoznak.

és amúgy, gondolom, az is elég sokat segít, hogy nem állnak tömött sorok, amik felszippantják az egészet....

tegnap jött egy olyan oldal, ami user-ek visszajelzései alapján megmutatja, hogy hol van és hol nincs nafta. Namost, elmentem az egyikhez, fél kilométeres sor állt előtte... hát én ilyenbe be nem állok, az tuti...
Ehhez képest bármilyen helyzet jobb. Nem a zösszeesküvéseket kell keresni, hanem azon kéne elgondolkozni, hogy hogyan jutottunk idáig..?

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#84574) szőröscica válasza fokukac (#84573) üzenetére


szőröscica
addikt

Ezert mukodik jol a propaganda es az agymosas.

Egy Ken Follett konyvben olvastam, szerintem nagyon relevans manapsag: ,,…a konnyu problemakat azonnal megoldjak, igy csak a nehezek maradnak. Ezert nem szabad hinned sohasem annak a politikusnak, aki mindenre egyszeru valaszokat kinal.”

(#84575) ToBeY válasza fokukac (#84573) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Én csak azt tudom,hogy tegnap itt Békástól kb Rómaiig állt a sor ma meg nem :U

(#84576) parandroid válasza ToBeY (#84575) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Mert ha úgyse olcsó, akkor majd tankolunk akkor, ha fekszik a mutató. Kétezerért.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#84577) venember83 válasza parandroid (#84576) üzenetére


venember83
nagyúr

Milyen mutató az, amelyik fekszik? Egy mutatónak állnia kell mindig. :U

(#84578) parandroid válasza venember83 (#84577) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#84579) Xpod válasza parandroid (#84578) üzenetére


Xpod
addikt

"E", mint e'megy ez még hazáig. :)

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#84580) fokukac válasza parandroid (#84578) üzenetére


fokukac
nagyúr

ó a régi szuzukim :D

az ennyivel még elment 200 km-t :D

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#84581) erdey_a válasza fokukac (#84580) üzenetére


erdey_a
őstag

többet is, ha elég hosszú a lejtő

Vérboci

(#84582) BlacKSouL válasza NoLF (#84569) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Azért nem veszik, mert a fehér kristálycukor kilója mittudomén 300(-400) Ft, a barna vagy nád meg 900-1000 Ft.
Ahogy benzin is volt (tegnap reggelig) 100-as mindenhol, de nekik a ócsó 480-as 95 kell.
Mert az olcsó. Teccikérteni? Mindenki a zócsót akarja megvenni, akkor is ha nincs.

- Csinájjjanak mán valamit ez felháborító hetekóta nincsencukor.
- Bözsi néni, ott a polcon a barnacukor.
- Hogynevenném azt a drága szart.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#84583) tildy válasza erdey_a (#84554) üzenetére


tildy
nagyúr

Na , nekünk 15 perc távra az iskola van. 20 percre az ovi.
15 perc busszal a Lidl, ASDA, Morrisons . Ami hatizsakba , meg szatyorba elfér, azt onnet hozom. Klotyopapirt, nehéz dolgokat, tejet, ( előre veszek 20 litert) krumplit meg hozza a Tesco házhoz szállitás autója.
A gyerekek jönnek a labukon .
Ha nagyon kell autó, akkor uber vagy berlunk zipcart. Felesleges azért venni, hogy az idő 99%-ban az utcán álljon, egye az időjárás, csak a pénzt vigye . 3 gyerekkel os megvagyunk nélküle . Na bumm , lehet nem járunk hetente kirándulni városhatáron kívülre, de belül meg tömegközlekedéssel hamarabb ott vagyunk.

Na, viccet félretéve , tényleg nem egy emberen látom , hogy sejhajahoz van nőve az autó, és már egy 10-15 perces séta esetén is inkább autoba ül. Minek ?!?!

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#84584) erdey_a válasza tildy (#84583) üzenetére


erdey_a
őstag

Én magyar nagyvárosi faluban - "peremkerületben" - lakom.
Aldi a google maps szerint 4km és 50 perc, de téved, mert a 4 sávos gyorsforgalmin nincs járda, kerülni kell, tehát több.
Iskola 6km, munkahely 15km. Ezek nem sétatávok.
Busszal az Aldi 15, az iskola 19 perc. A buszmegálló csak 5 perc, de óránként egyszer indul busz, ha azt lekésed, bukó van. Szóval nem túl "utasbarát" a menetrend.
Munkahelyre busszal el sem lehet jutni gyakorlatilag.
Azon lehet vitatkozni, hogy azért sorvasztották-e el a város tömegközlekedését, mert nem volt elég utas, vagy azért ült át mindenki is autóba, mert szar a tömegközlekedés.
Mindenesetre irányfuvarra - értsd: A-ból B-be - kompromisszumokkal esetenként (pl. nagyobb gyerekek iskolába) jó lehetne a busz, de ha már nekem is útba esik reggel, akkor nyilván autóval viszem őket.
Azonban ha a délutáni programban különóra, bevásárlás, posta, gyógyszertár, másik gyerek elhozatala a nagyszülőktől, akármi egyéb is szerepel, akkor ez busszal bőven megoldhatatlan feladat.
Éppen ezért van az autó.

30 évig éltem a város közepén, nem volt autónk, 5-10 percenként jártak a buszok, több is, minden irányba. Akkor nem hiányzott az autó, nem is volt a családnak sosem.
Aztán kicsit odébb költöztünk, lett egy autó.
Most a világ végén, 2 gyerekkel ha nem lenne 2 autónk, iskolába, munkába sem tudnánk eljutni.

Vérboci

(#84585) Izland` válasza BlacKSouL (#84582) üzenetére


Izland`
tag

Bözsi néninek valószínűleg annyi nyugdíja van, hogy nem teheti meg veled ellentétben, hogy az olcsó szar helyett, a drága szart vegye meg.
Nem mindenki olyan szerencsés, mint esetleg te, vagy én. Valószínűleg Bözsi néni is szívesen cserélne veled. Ha mást nem is, de pénztárcát biztosan. :B

Ettől még valakinek biztos vicces kifigurázni mások nyomorát, de egyáltalán nem lesz ízléses. :R

[ Szerkesztve ]

(#84586) Catman válasza Izland` (#84585) üzenetére


Catman
aktív tag

Az irónia ott van a dologban, hogy nagyrészt az ilyen cukorhiány miatt háborgó Bözsi nénik azok, akik hatalmon tartják a cukorhiányért felelős kormányunkat...

(#84587) NoLF válasza BlacKSouL (#84582) üzenetére


NoLF
addikt

600 körül van most kilója a barnának a legtöbb helyen, én nagyon remélem, hogy egy családi költségvetést azért nem döntene romba, ha már mindenáron cukor kell. mert ha meg nem kell, akkor ki lehet bírni nélküle, és akkor még 400at se költöttünk...

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#84588) parandroid válasza Izland` (#84585) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Egységsugarú Bözsi néni kb 10-20x annyi cukrot benyom a szervezetébe a kristálycukorból, mint mi a barnából, úgy éves szinten. Ilyen mennyiségben drága lenne a barna, ja. Nekem az az évi kb 2 kiló, ami fogy, az kigazdálkodható. Kristálycukrot meg konkrétan meg sem venném.

Ps.: Én is nagyanyám sütijein nőttem fel, aztán amióta magunknak sütünk, főzünk már vagy 20 éve, ‘haza’látogatva mindig megdöbbenünk, hogy mi fölösleges cukor, só, olaj, zsír kerül az ételbe.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#84589) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Az is megér egy "misét" amikor vendégségbe mész a minden mentes egészségesnek hazudott étrendet követő barátokhoz, és konkrétan mindennek fűrészporos tapéta íze van.
Nem számít hogy az egy süti,leves vagy valami főétel.
Én már konkrétan erős Pista,só,bors,és valami cukorral megyek hozzájuk.
Vagy nem kérek semmit mert múltkor az édesítős sütiktől voltak gondok. :U

(#84590) concret_hp válasza ToBeY (#84589) üzenetére


concret_hp
addikt

egyébként hozzászokik az ízlésed, ha nem eszel annyi cukrot meg stb.
de a minden mentes vonal az nagyon ingatag, de abból is lehet jót csinálni (viszont általában nem sikerül :C)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#84591) parandroid válasza concret_hp (#84590) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Minden mentesből nem, a kulcs a megfelelő helyettesítő szerek megtalálása, és azok megfelelő mértékű használata, ami meg elég egyéni, ráadásul az ízlés is változik, ahogy írod. Kávét-teát pl én magában iszom, illetve kávét tejjel, hogy ne nyírja ki a gyomrom, természetesen laktózmentessel, mert arra sajnos érzékeny lettem az évek során, teába meg konkrétan semmit nem teszek, kivéve ritkán, ha nagyon keserű, és olyan hangulatom van, akkor egy leheletnyi mézet esetleg, de nagyon óvatosan, hogy ne nyomja el az ízét, mert az gusztustalan, amikor csak egy édes lötty lesz belőle.

Emellett imádom a barokkosan hosszú körmondatokat, ahogy a kávét, és a teát, ezt is szigorúan önmagárt. Hmmm…

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#84592) Izland` válasza parandroid (#84588) üzenetére


Izland`
tag

Ne felejtsük el, hogy a fenti viccben szereplő Bözsi néni hány éves lehet, mikor születhetett. A mostani, 60+ korosztály még bőven megtapasztalta azt az időszakot, amikor tényleg nincs miből és mit venni a boltban, vagy milyen, amikor nem tudsz úgy a saját gyermekednek enni adni, ahogyan szeretnél. Nem csoda, hogy a gyűjtögető túlélési ösztön bekapcsol még bennük.

Másrészt lehet, hogy a cukor egészségtelen, de régen kénytelenek voltak telíteni magukat az emberek.
Van itt valaki, aki szereti a jó kis zsíros kenyeret? Sóval, hagymával, esetleg paprikával? Most képzeljétek el milyen finom lehet cukorral. Nekem a nagymamám mesélte anno, hogy régen úgy ették a zsíros kenyeret, hogy több volt rajta a cukor, mint a zsír, mert elmúlt tőle az éhségérzet teljesen.

Egyébként mi az oka, hogy a barna cukor jóval drágább, mint a sima? Nehezebb előállítani, tárolni?

(#84593) erdey_a válasza Izland` (#84592) üzenetére


erdey_a
őstag

"Egyébként mi az oka, hogy a barna cukor jóval drágább, mint a sima?"

A barna cukor nem hatósági áras...

[ Szerkesztve ]

Vérboci

(#84594) Izland` válasza NoLF (#84587) üzenetére


Izland`
tag

Én nem remélem, mert tudom, hogy rengeteg ilyen család van, akinek a 200 forint is 200 forint. Nem elrugaszkodott azt mondani, hogy a családok legalább fele ilyen, csak ki kell lépni Budapestről, Pest, Vas, GYMS megyéből.
Vannak olyan gyerekekek, akiknek az édesség abban tudott korábban kimerülni, hogy az anyuka készített egy teát, jóóó sok cukorral.
De olyat is tudok,aki az egészen pici gyerekét cukros vízzel itatta, hogy valami legyen a pici hasában, mert ennyi volt, amit a boltban meg tudott venni. Aztán jött a rohammentő a gyermekekéért, mert ez is csak ideig óráig oldotta meg az éhséget.

Tudom, minek csinált gyereket. De már megcsinálta. A szociális háló, empátia pedig már idegen szó ebben az országban.

Jó, elismerem, a fentiek szélsőséges esetek. Az viszont tény, hogy ott ahol 200.000 forint alatt keresnek bőőőven az emberek, és még van mondjuk lakáshitel, (vagy albérleti díj), gyerek, nem energiahatékony lakás, fogalmam sincs, hogy a mostani árakat hogy az Istenben gazdálkodják ki. Ezt kellene leadni az RTL-en, mert ez lenne a ValóVilág. :K

(#84595) Izland` válasza erdey_a (#84593) üzenetére


Izland`
tag

Ezt tudom. Békeidőben mi okozza az árkülönbséget?

(#84596) bitpork válasza Izland` (#84595) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Én csak egy hozzáadott dologban tudom vélni: a sok hozzáadott barna lehet az oka.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#84597) Izland` válasza Catman (#84586) üzenetére


Izland`
tag

Elméleti kérdés. Az a 3millió ember tartja hatalmon a kormányt, aki rájuk szavazott, vagy az a 3millió ember, aki egyáltalán nem szavazott?
Egyébként ezt élőben nem hangoztatnám ilyen bátran az öregek előtt, mert valamelyikük megunja, és véletlenül a banyatankjával megpumpálja egyszer a fejed. :DD

Bocsánat a sokk offért az offban, általában read only vagyok. Megyek is vissza Balatoni tagadni. Gondoljátok át ti is, hogy biztosan létezik-e, ne hagyjátok magatokat átverni!!4 :(((

(#84598) Pacák válasza erdey_a (#84584) üzenetére


Pacák
senior tag

Itt a Budaörs-Budakeszi-Törökbálint háromszögben volt egy alulról jövő kezdeményezés a Volánbusz vezetése felé, hogy kellene Törökbálint-Budakeszi között is rendszeres, közvetlen buszjárat, ami a gyerekeket a reggeli csúcs előtt fuvarozza a középiskolákhoz.
- De nincs ilyen igény, meg minek? Jóvanezígy'. - Vagy valami hasonló volt a lepattintás lényege.
Miért bástya? Ez az aláírásgyűjtés szerinted mi az ernyedt, ferde lópikuláért született meg? - kérdezte volna meg a nép egyszerű gyermeke a nagy(nem)tudású igazgatót.
Hát így nem lett semmi, csak az átszállásos bénázás, vagy az anyataxi-apataxi.

Nuclear launch detected

(#84599) Utka válasza erdey_a (#84593) üzenetére


Utka
tag

"Egyébként mi az oka, hogy a barna cukor jóval drágább, mint a sima?"

A sznobság. Lásd: Fizess hülye! ;]
Főleg, ha abból veszi meg méreg drágán, ami úgy készül, hogy a finomított, fehér kristálycukrot melasszal színezik. :W
(A sima ugye kevésbé finomított, tartalmaz eleve melaszt, attól van a színe is.)

Víg napot polgártárs! Nem értek a lovakhoz.

(#84600) ToBeY válasza Utka (#84599) üzenetére


ToBeY
nagyúr

*én mondjuk azért veszem a finomítatlan nádcukort mert ad egy kis karamellás,melaszos ízt a latténak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.