Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#81051) venember83 válasza BlacKSouL (#81050) üzenetére


venember83
nagyúr

Ma sikerült feltenni a koronát a napra? Lett teszt? Eredmény? Valami jó hír?

(#81052) tope válasza BlacKSouL (#81050) üzenetére


tope
addikt

A /116 az elég sok volt.
Most délutánra felment 150/95/79-re.
Nyilván kell pár nap, holnap viszont megyek laborra reggel.

(#81053) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Van egy kulacsom, de cirill betűkkel van ráírva valami, nem tudja valaki, hogy ez mit jelent rajta?
Köszi

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#81054) lenox válasza kraftxld (#81053) üzenetére


lenox
veterán

Cserkaszkij szuvenir. Cserkaszkij melleknevi igenev (vagy mi), Черкаси varos Ukrajnaban.

[ Szerkesztve ]

(#81055) kraftxld válasza lenox (#81054) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Köszi! :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#81056) bobsys


bobsys
addikt

Le vagyok maradva a magyar hirekkel, de a kovetkezo 5 eves tervet is csinaljak mar a parlamentben, most, hogy a benzin ara maximalva van?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#81057) parandroid válasza lenox (#81054) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Sima melléknév lesz az. Főnévből képzett.
Not that it matters…

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#81058) lenox válasza parandroid (#81057) üzenetére


lenox
veterán

Nekem is gyanus volt, hogy marhasagot irok :).

(#81059) parandroid válasza lenox (#81058) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Sose engedd, hogy az ilyesmi visszatartson! :P

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#81060) Spet válasza bobsys (#81056) üzenetére


Spet
addikt

Persze, van "A" meg "B" terves orszagmegkeseritesi program valasztastol fuggoen.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#81061) concret_hp válasza bobsys (#81056) üzenetére


concret_hp
addikt

alakulgat: https://24.hu/kozelet/2021/11/29/nagy-istvan-agrarminiszter-bige-laszlo-mutragya-magyar-gazda/

de unortodoxiában amikor már végtelenül túl van fűtve a gazdaság, még ráöntenek egy adag pénzt a gazdaságra, ha véletlen picit megtorpanna az infláció, akkor pörögjön még egy fél évet...

víruskezelésileg pedig: https://github.com/tamas-ferenci/GondolatokAJarvanyugyiAdatokKozleserol

vagy fullba vagy sehogy :D

(#81062) BlacKSouL válasza venember83 (#81051) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Felhívtam a dokit, elmondtam a tüneteket, azt mondta ez alapján és hogy 3x oltott, 1x átesett(+influenza oltás) vagyok, összességében nem indokolt a teszt, szóval antibiotikum, köptető, pihenés, sok meleg folyadék, meg infralámpa. Ha jól leszek, egyeztessünk, letesztel mielőtt visszaenged.
Jó hír? Háát, mittudomén...esett a benzin nagykerára (tekintve hogy havi 50-60 km-nél többet nem megyek mostanában, ez annyira jelenleg közvetlenül nem érint, céges kocsiba meg ugye cég tankol)

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#81063) NoLF válasza BlacKSouL (#81062) üzenetére


NoLF
addikt

de ménemveszel egy antigéntesztet és nézed meg magad? :F

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#81064) tope válasza tope (#81052) üzenetére


tope
addikt

Reggel voltam laborban előtte még mértem igaz hajnalban, mert nem tudtam aludni vérnyomást 148/85/68 volt.
7:45 körül csapoltak le, utána kicsit szarul is voltam (valamiért nem bírja szervezetem, leesik a vércukrom) ott is tartottak fekvőben pár percig, adtak kis csokit, vizet, jobb is lett 10 perc alatt kb.
Munkahelyen mondom megmérem 9:45-kor, 115/71/81 lett, mindezt a vérnyomáscsökkentő gyógyszer nélkül, azt csak tegnap szedtem be egyet eddig 11:30-kor kb.
A labor miatt lehet hogy ennyire leviszi a vérnyomást? Nyilván ilyen érték mellett nem fogok beszedni vérnyomás csökkentőt, pedig délben akartam, illetve evés előtt majd megmérem még 1x mert lehet visszaáll, bár ha alacsony lesz egész nap, akkor nem tudom mi a franctól...

(#81065) tope válasza tope (#81064) üzenetére


tope
addikt

114/71/79, hát jó kérdés most mitől lett alacsony, illetve jó, na majd figyelem ebéd után is, meg amúgy is, de nyilván ilyen értékre hülye lennék szedni vérnyomás csökkentőt...

[ Szerkesztve ]

(#81066) ToBeY válasza tope (#81065) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Nekem anno a pulzusom ingadozott (ülő helyzetben ilyen 140 volt) még béta blokkolót is kaptam rá.Ami jól le is vitte ilyen 40-50 közöttire-re.
Kiderült túl sokat stresszel dolgokon.A rendszeres sport lett rá a megoldás,amivel a feszkót le tudom vezetni.

(#81067) venember83 válasza BlacKSouL (#81062) üzenetére


venember83
nagyúr

A teszt nem indokolt? Bezzeg a gyógyszerek és az antibiotikum igen? Okés, hogy nincs mitől tartanod, az immunrendszered fel lett vértezve természetes és mesterséges módon, de a diagnózis nem indokolt? Ez azért fura. Vagy finomabban szólva, érdekes.

(#81068) BlacKSouL válasza NoLF (#81063) üzenetére


BlacKSouL
addikt

És akkor az megmutatná, hogy mit is?

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#81069) NoLF válasza BlacKSouL (#81068) üzenetére


NoLF
addikt

hogy pozitív vagy negatív vagy, s ennek fényében érintkezel emberekkel, mászkálsz ki, felejted el az antibiotikumot, stb

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#81070) ToBeY válasza NoLF (#81069) üzenetére


ToBeY
nagyúr

De az antigén teszt nemcsak azt mondja meg,hogy van-e ellenanyag a szervezetben vagy nincs? :F Attól még lehet a szervezetemben ellenanyag,hogy nem kaptam el a vírust,nem?!

(#81071) lenox válasza ToBeY (#81070) üzenetére


lenox
veterán

Az az antitest teszt, ami pozitiv lesz az oltastol, az antigen az nem.

(#81072) ToBeY válasza lenox (#81071) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Ah értem,akkor összekevertem a kettőt :B

(#81073) ladybug válasza BlacKSouL (#81062) üzenetére


ladybug
őstag

A munkáltatód nem ad gyorstesztet. amivel hetente 2—3x tesztelheted magad? Csak orvosnál lehet teszteltetni?

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#81074) concret_hp válasza ladybug (#81073) üzenetére


concret_hp
addikt

itthon a legtöbb munkáltató nem ad, inkább az az extra, ha igen

vagy fullba vagy sehogy :D

(#81075) BlacKSouL válasza NoLF (#81069) üzenetére


BlacKSouL
addikt

A márciusi átesésem(?) alkalmával 2 db független, egymástól eltérő típusú/gyártmányú Ag-teszt került felhasználásra. Az egyik bent a cégnél az osztrák anyavállalat által biztosított minősített eus eredetű tesztek egyikével. Eredménye negatív. A másik még aznap délután az OMSz által a helyi tesztközpontban, az akkori hivatalos Ag teszttel, eredménye negatív. A protokoll szerint ezért azonnal helyszíni PCR mintavételt is csináltak, melynek eredménye 2 nappal később laboratóriumi vizsgálat alapján pozitív lett.

Azóta több munkatársat teszteltek bent újabb beszállítású Ag teszttel a cégnél akik covidgyanús tüneteket kezdtek produkálni. 1 kivételével mindenkinek negatív lett, de a gyanú miatt negatív eredménnyel teszteltek az aznapi vagy másnapi, orvos által elrendelt hivatalos OMSz Ag teszten negatív eredményt, majd a PCR szerint pozitív eredményt kaptak. A céges pozitív Ag tesztes kolléga az OMSz Ag teszten is pozitív lett, már PCR sem kellett, majd pár nap karantén után kórházi kezelést kapott.

Ezek alapján pontosan mit is mutat meg nekem most az Ag teszt itthon? Ha pozitív, akkor az biztosan pozitív, ha negatív, akkor vagy pozitív, vagy negatív. De a szemmel is láthatóan rossz állapotban lévő, tüneteket is produkáló esetek kivételével jellemzően arra is negatívat hoz ki, aki PCR-el már pozitív lesz. A nem reprezentatív tízes nagyságrendű darabszámú mintából a tapasztalataink ezek.
mod: vagyis az Ag teszt nem azt mutatja meg hogy pozitív vagy-e vagy negatív..csak azt mutatja meg hogy pozitív vagy-e

Félreértés ne legyen, én is a tesztelések mellett vagyok, de jelen formájában a házilag is elvégezhető Ag teszt álnegatív eshetőségének általam is tapasztalt túl magas aránya hamis biztonságérzetet adhatna.
Hogy a doki miért nem küldött el most, az az ő tapasztalatain múlik, én tájékoztattam minden körülményről most is, márciusban is.

Mindazonáltal a pihenés a teázás és a köptető hatására sokat javultam, jól felszakadozott mindenhol ami felgyűlt, mérséklődött a köhögés is, orrüreg feszülés is, emberekkel nem érintkezem, mászkálni ugyan hova mászkálnék én a szakadó hófúvásban ;] , az antibiotikumot meg most beszedem, hogy elkerüljem a beragadó trutymók felülfertőződését, ami a rezisztencia kockáztatása mellett is egy vállalható önvédelmi opció a mostani terhelt egészségügyi helyzetben. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#81076) NoLF válasza BlacKSouL (#81075) üzenetére


NoLF
addikt

az antigén teszt fertőzés után 3-4 nappal mutatja ki a fertőzés meglétét - mint az közismert. ;]

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#81077) BlacKSouL válasza BlacKSouL (#81075) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Ja, nem véletlen, hogy tavasszal a cégünk se PCR-t rendelt a dolgozók tömeges tesztelésére, hanem Antigént, (az ártól, bonyolultságtól függetlenül), mivel a rengeteg álnegatív eredmény az enyhe vagy tünetmentes pozitívakat is ugye hagyta a munkában, dolgozni, profitot termelni...200 körüli tesztből asszem 1 vagy 2 volt pozitív.
Ha valóban a fertőzötteket akarta volna kiszűrni, megrendeli a 200 PCR-t, kerül amibe kerül..

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#81078) BlacKSouL válasza NoLF (#81076) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Vagyis akkor szinte minden általam tapasztalt céges fertőzöttet túl korán teszteltek.
Mindazonáltal nem produkálom a covidjellemző alaptüneteket legalább 4 napja, és nem voltam szoros kontaktban igazoltan pozitív fertőzöttel. Gondolom ezért nem küldtek el hivatalból.
Mindegy, péntekre helyrejövök, doki letesztel, ezt viszont mondta, hétfőtől meg megyek termelni a dzsídípít.

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#81079) tildy válasza BlacKSouL (#81077) üzenetére


tildy
nagyúr

A pcr is lehet mondjuk alpozitiv, igaz ritkan. Mindenesetre ferj pont beleesett, mehettem szulni egyedul. Btw hoztam haza vagy 7 antigen tesztet, kinn ingyen adjak.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#81080) szőröscica válasza ladybug (#81073) üzenetére


szőröscica
addikt

En pont ma hoztam el egy adaggal, nalunk adnak. Ag, meg sosem voltam tesztelve, halistennek eddig megusztam, igaz tavaly marcius ota home officeban tolom, csak julius ota jarok be hetente egyszer. 3 oltas megvolt, maszkot akkor se derogalt felvenni a boltban sem, mikor epp alig volt beteg a nyaron, stb. Remelem, igy is marad, de azert a munkaltatoi eloirasok szerint tesztelni fogom magam.

(#81081) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Nálunk csináltak egy jogilag eléggé megkérdőjelezhető, kötelezően kitöltendő kérdőívet arról, hogy név szerint kinek van oltása. 98%-os védettség jött ki eredményül.
Sok sikert a szúrópróba ellenőrzéshez! :D

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#81082) concret_hp


concret_hp
addikt

én egyébként azon vagyok lehalva, hogy még nem értük el a hivatalos adatok szerint az 1 teszt / főt...

vagy fullba vagy sehogy :D

(#81083) tope


tope
addikt

Amúgy egyre több emberrel beszélve az jön ki, aki oltott, hamarabb lesz tünete, mint aki nem oltott.
Több ismerősöm is mondja hogy kontakt is volt oltatlanul, és semmi, jól van. Mi meg oltottan a munkahelyen most mindannyian átestünk kb az irodában/szobában...
Mástól, elvileg hiteles forrás, az jön ki, hogy aki kórházba kerül azok többsége oltatlan, hát ezekután legyen okos az ember.
Nagyon el lett ez itthon bacva, nem értem miért nem lehet ingyen antitest tesztet csináltatni... Na meg azt kéne felfogni, az oltás nem véd attól hogy lefertőzz másokat.

(#81084) ladybug válasza szőröscica (#81080) üzenetére


ladybug
őstag

Ezt jó olvasni.

Szerintem mindenkinek érdeke, hogy teszteljük magunkat. Ha a munkáltató támogat ebben, az sokat segít.

Nálunk hétfő óta kötelező mindennapi teszt van az oltatlanoknak. És nem bemondásra, hanem a szemem előtt kell a tesztet megcsinálni. Ezt kicsit túlzásnak tartom, mert eddig jól működött a tesztelés bizalmi alapon is.
Mindegy, ha előírás, akkor előírás.
Az oltottak is tesztelik magukat hetente 2x.
Szépen dokumentálunk mindent. Az oltatlanoknak saját lapja van, ugyanis pecséttel kell ellátni az aznapi teszteredményt. Ezzel a dokumentummal pedig tömegközlekedhet is.

Tegnap viszont erős korlátozásokat hoztak az oltatlanok ellen, ami jövő hétfőtől lép életbe. Kíváncsi vagyok, hogy a munkahelyen ezek hogyan mutatkoznak. Konkrétumok pár nap múlva érkeznek.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#81085) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Munkáltató(és a bérszámfejtő cég) azt várja el, hogy ma délig vigyem be a táppénzes papírt. Hétfőtől vagyok táppénzen, leszek is péntekig biztosan. Értem hogy hónapváltás, külön papír lesz, meg valahogy zárni kell a hónapot, de akkor betegen csoszogjak el az orvoshoz, majd üljek kocsiba, és rohanjak be délig a céghez? Mi van ha nem tudok közlekedni? Mi van ha egyedül élek?
Ja, igazolatlan távollét lesz, bérpapíron is feltüntetve amit majd utólag javítanak.. Ez mindig is így működött?

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#81086) NoLF válasza BlacKSouL (#81078) üzenetére


NoLF
addikt

nekem a z első tünet észlelésétől kezdve az első 3 nap minden tesztem negatív lett, a negyedik napon lett pozitív :K

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#81087) concret_hp válasza BlacKSouL (#81085) üzenetére


concret_hp
addikt

szerintem ilyen esetben lóf@sz a seggükbe :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#81088) BlacKSouL válasza concret_hp (#81087) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Bónusz hogy ma nincs doki.. holnap reggel megcsinálják, elmegyek érte, beviszem, és közlöm hogy ez a művelet plusz még pár nap tp lesz, mivel az ágynyugalom és pihenés folyamatát durván meg kell szakítanom..
Tényleg kíváncsi vagyok ha valaki kórházban van és helyette senki nem tud intézkedni, ki viszi be a tp papírt... Ja vagy akkoris keljen fel onnan is, intézze amit kell mert igazolatlan távollét és nem tudnak bérelszámolni...

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#81089) FehérHolló válasza BlacKSouL (#81085) üzenetére


FehérHolló
veterán

Nálunk is hasonlóan megy. Valószínűleg valami új NAV ellenőrzés lehet a háttérben, mert régen nem így volt.

Skynet is real. It's called Google.

(#81090) NoLF válasza BlacKSouL (#81088) üzenetére


NoLF
addikt

noénnemtom, itt elfogadják ha lefényképezem és elküldöm/bescannelem, és úgy megy...

azért úgy sejtem, hogy mégiscsak a 21. század ez amiben most élünk, hát nehogymár!

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#81091) BlacKSouL válasza NoLF (#81090) üzenetére


BlacKSouL
addikt

De ez mordor, azon belül is egy ősi időkben gyökerező, sok tekintetben a bürokrácia akkori szintjén lévő, külföldi tulajdonban lévő vállalat, időnként nemhogy 21.sz, de a 70-es évek szelei fújnak. :)
Kicsit azért erőltetem nekik a dolgot, hátha. Szívesen megspórolnék egy utat a holnapra ígért szakadó havasesőben.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#81092) NoLF válasza BlacKSouL (#81091) üzenetére


NoLF
addikt

szerintem ne kicsit erőltesd, hanem nagyon. ez konkrétan teljes agyrém, amit mondasz, hogy betegséged közben te mászkálj a papírral...

más: azt hiszem életemben még ilyen szinten nem küldtek el melegebb éghajlatra a telefonon :D
németországot hívtam, egy cégnél kell megkeresnem egy emberkét akinél be kell próbálkoznom bizonyos termékek kereskedelmével, tudom hogy érdekli őket, tudom, hogy jók az áraink.
szépen bemutatkoztam angolul, mire jött a válasz:
"Sprechen Sie auf deutch mit mir, Sie ruft Deutschland an!" vagy valami hasonló.
erre mondtam tovább neki angolul hogy sajnos értem amit mond de én nem tudok németül beszélni, ugyanakkor ez és ez vagyok és ezt és ezt szeretném
"we are not interested!" és lecsapta.

vajon rossz napja lehetett? :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#81093) ladybug válasza BlacKSouL (#81085) üzenetére


ladybug
őstag

Nekünk a 3. táppénzes napon ott kell lennie a táppénzes papírnak a cègnél. Ha egyedül laksz, ha kórházban vagy, akkor is. Fogalmam sincs, hogy ezt ki tudja megtenni, ha ilyen nehezített tényezők vannak.
Mondjuk nálunk senki nem él egyedül…

Viszont mivel a kollègáknak nálam kell leadni a betegpapírt, ezért én lefotóztatom velük és küldik mailben. Ha egy hét után jönnek dolgozni, akkor hozzák az eredeti papírt, ha nem, akkor tènyleg el kell juttatniuk valahogy hozzám, mert nekem is egy hét után továbbítanom kell

#81092 Nolf: Ez egy köcsög. Ilyenekkel ne is állj szóba.

[ Szerkesztve ]

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#81094) parandroid válasza NoLF (#81092) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nagy számok törvénye. Németeknél is van 7-8 millió elmebeteg, idióta troll, aki a saját kisebbrendűségi komplexusait mindenféle gyűlölettel kompenzálja. Valahogy ki kell jönnie az afd 10%-ának. Arányaiban ez így is harmada-negyede a hazai mennyiségnek.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#81095) rushty


rushty
senior tag

Készüljetek számmágusok
2021-12-01
2021-12-02

[ Szerkesztve ]

Revolut meghívó pü-ben

(#81096) lenox válasza rushty (#81095) üzenetére


lenox
veterán

B+, es ilyen soha nem lesz tobbet!!!

(#81097) venember83 válasza tildy (#81079) üzenetére


venember83
nagyúr

mehettem szulni egyedul

Ne már, egyedül tuti nem voltál. :))

(#81098) gaborbol


gaborbol
őstag

Ma lattam egy csavot a foutrol, halal nyugodtan acsorgott a parkoloba a langolo fordja mellett, de kb 30 centire a vezeto oldali doblemeznel, a motorhaz kozepen meg felmeteres langok csapdostak.

Letekerem az ablakkot, ki akartam kiabalni neki, hogy alljon mar hatrebb bakker, erre kinyitja a vezeto ajtot es beul. Vissza is tekertem az ablakot, vannak esetek amikor nem kell
mindenbe belefolyni… termeszetes kivalasztodas?

Mire gondolhatott hosunk?
Ohh, bent maradt az olvasojegyem a kesztyutartoba.
Bakker, megint ferden alltam be a parkoloba.
Tokom acsorogjon a hidegbe, visszaulok majd a kocsiba megvarom a tuzoltokat.
Most fizettem ki, amig lehet ki nem szallok belole.

(#81099) ToBeY válasza gaborbol (#81098) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Gondolta majd a menetszél megoldja a dolgot. :DDD

(#81100) Spet válasza gaborbol (#81098) üzenetére


Spet
addikt

Fázott.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.