Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#81851) parandroid válasza NoLF (#81850) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

De miért akarnál egyszerre 3 oltást? A harmadiknak pont az az értelme, hogy 6-9 hónappal a második után frissíti fel annak a már múlóban lévő hatását.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#81852) NoLF válasza parandroid (#81851) üzenetére


NoLF
addikt

én egyet se akarok, de a kormányunk szerint a 3 oltás az oltás, se 1 se 2 nem ér semmit :N

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#81853) tope válasza NoLF (#81850) üzenetére


tope
addikt

Nem úgy van, hogy az utolsó oltás óta nem telhet el fél év, és akkor még érvényes?

(#81854) NoLF válasza tope (#81853) üzenetére


NoLF
addikt

én most csak és kizárólag a védfettségi szempontjából nézem ezt a kérdést, de amint látom valamit félreértelmeztem, mert ha a második óta nem telt még el fél év, akkor érvényes.

pompa... :D

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#81855) venember83 válasza NoLF (#81850) üzenetére


venember83
nagyúr

A kormány azt akarja, hogy marajd otthon, dolgozz, fizess adót. Ne utazgass, ne rontsd a hallásod koncertekkel!!! :K

(#81856) NoLF válasza venember83 (#81855) üzenetére


NoLF
addikt

engem csak az érdekelne ebben a tekintetben, hogy a máshol (jellemzően az EU-ban :U ) elfogadott uniós immunity certificate működik-e itthon avagy sem :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#81857) parandroid válasza NoLF (#81856) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Az EU-s igazolványt el kell fogadnia mindenhol, mindenkinek az EU-ban.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#81858) fokukac válasza parandroid (#81857) üzenetére


fokukac
nagyúr

majd jól kilépünk! Úgyis az EU-n kívül is van ám élet, ahogy a bölcs gondolkodónk már 20 éve megmondta... :D

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#81859) NoLF válasza parandroid (#81857) üzenetére


NoLF
addikt

kivéve, természetesen ha nem.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#81860) parandroid válasza NoLF (#81859) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nincs kivéve. Ha az EU határozza meg a feltételeket (nem egyes tagországok), akkor a közösség minden tagállamában érvényes. Ezért nem fogadták el a magyar igazolványt az osztrákok, mert az nem felelt meg az EU-s kitételeknek.

EU-s igazolvány =/= bármely EU tagállam saját hatáskörben kiadott sajtpapírja.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#81861) NoLF válasza parandroid (#81860) üzenetére


NoLF
addikt

értem, ettől függetlenül volt olyan hely, ahol a magyart kérték, nem volt, az őnióst meg nem fogadták el, mert nem magyarként magyarnak kell nálunk lennie, nem úniósnak, mert blablbalbablabla.

természetesen én nagyon jól tudom, hogy el kéne fogadniuk, csak ők nem.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#81862) Spet


Spet
addikt

Én meg azt nem értem, ha annyira bika az immunrendszere az embernek, akkor miért fosik egy oltástól? (hogy szabadon mozoghasson, és ne mindig panaszkodjon)

3-at kaptam még is élek nincsen 2 fejem vagy 5G-s antenna a fejemben.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#81863) ToBeY válasza Spet (#81862) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Nem tudhatod,hogy öt év múlva nem esik-e le a kislábujjad,de az már egy későbbi eü problémája lesz

(#81864) NoLF válasza Spet (#81862) üzenetére


NoLF
addikt

én speciel nem fosok, csak amíg nem kötelező, addig nem kérem, mint ahogy semmilyen más oltást vagy gyógyszert sem, ami nem kötelező :)

nejem egyenesági rokonságában oltás utáni mellékhatásként 50%-os lebénulás és haláleset is volt már (egészségügyi dolgozók olaszban), ő leginkább azért nem szeretné beadatni, valamint gyerekprojekt is tervben van.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#81865) Spet válasza ToBeY (#81863) üzenetére


Spet
addikt

Leprára gondoltam volna első körben.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#81866) parandroid válasza NoLF (#81864) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

A tetanusz se kötelező, csak a vérmérgezésbe is faszán bele lehet halni.

A második bekezdéshez inkább nem mondok semmit, az konkrétan masszív laposföldes bullshit. Sry a haláleset miatt, az nyilván szomorú, de akkor is bekövetkezett volna, ha “csak” elkapja a betegséget.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#81867) venember83 válasza parandroid (#81866) üzenetére


venember83
nagyúr

Nem tudom, nemigen láttam még olyat, hogy valaki faszán belehal valamibe. Olyat igen, hogy x kemó után legyengülve, netán fájdalmak között, vagy fulladozva (mind tüdőrákos rokonok) stb., de olyat, hogy faszán halljon meg valaki, olyat nem. A Darwin-díjasok is leginkább bután halnak meg, nem faszán. Pedig mindenképp meghalunk, s jó lenne faszán meghalni. Nem nyomorultul, ahogyan azt szokás.

(#81868) parandroid válasza venember83 (#81867) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Na csak figyu, majd én megmutatom!

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#81869) venember83 válasza parandroid (#81868) üzenetére


venember83
nagyúr

Nem kívánom/kívánhatom, hogy nálam jobban siess, így ezt az opciót nem fogadhatom el, sajnálom. :(

(#81870) ladybug válasza NoLF (#81861) üzenetére


ladybug
őstag

Csak kíváncsiságképpen: melyik országban történt ez?

kukac: Van megint internet? Megvetted a hosszú létrát?
Amúgy meg pontosan. Majd jól megkapja Brüsszel a magáét.

[ Szerkesztve ]

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#81871) gaborbol válasza parandroid (#81866) üzenetére


gaborbol
őstag

Par napja beszeltem egy szemesz doki ugyfelel. Azt mondja micsoda aldas ez az uj varians!!
Micsoda?
Hat sokkal jobban terjed, kevesbe halalos, majd olyan lesz ez is mint az influenza nemsokara.
Kerdem miert gondold ezt?
Ha a virus nem hulye, hogy a gazdatesttel haljon meg, nem erdeke megolni az embert csak terjedni akar.

En nem vagyok kepben a virusokkal, de most arrol volt szo, hogy a tunetek megjelenese elott par nappal es azok megjelenese utan egy-ket nappal vagy csak fertozo. Gyakorlatilag atadod mielott eszrevenned tehat ha meg is ol az sem szamit. Meg van a virusnak kozpotni tudata?

TBC, Ebola virus sem szelidult meg. Egy ilyen vagy fog vagy nem fog kerdes?

(#81872) fokukac válasza ladybug (#81870) üzenetére


fokukac
nagyúr

köszönöm kérdésed, visszajött az internet.
Sőt, bámulatos módon, amikor bejelentettem, akkor egyből látták is, hogy baj van a környéken, lecsatlakozott a szomszéd utcában is, stb. Eddig ide mindig a 2-3. napon jutottunk el. Bízom benne, hogy implementáltak valami tartósabb és kontrollálhatóbb technikát az infrastruktúrába... :D De lehet, csak naiv vagyok.

---------

@Gaborbol: A vírus hülye, az evólúció nem annyira....

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#81873) venember83 válasza fokukac (#81872) üzenetére


venember83
nagyúr

Igen, Isten/a természet/az evolúció útjai kifürkészhetetlenek.

(#81874) BlacKSouL válasza Spet (#81862) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Mert az antivakcinisták szerint ez kísérleti vakcina, és rajtuk senki ne kísérletezzen. Ezt felírták a kéménybe is, 50 év múlva is ez lesz az érv.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#81875) fokukac válasza BlacKSouL (#81874) üzenetére


fokukac
nagyúr

Minden új dolog kísérleti... azért futtatják le a Trial-okat előtte.
Ezzel szemben az van, hogy így 4,73 milliárd ember beoltása után elmondhatjuk, hogy a világtörténelemben soha semmiről nem állt még rendelkezésre ennyi nyilvános adat, mint a (nyugati) vakcinákról.

Az már más kérdés, hogy az omikron ellen olyan sokat nem érnek, csak a súlyos lefolyástól védenek, de mondjuk teljes populációra nézve az is valami.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#81876) EQMontoya válasza fokukac (#81875) üzenetére


EQMontoya
veterán

Az már más kérdés, hogy az omikron ellen olyan sokat nem érnek, csak a súlyos lefolyástól védenek, de mondjuk teljes populációra nézve az is valami.

Mar ez onmagaban nagy nyereseg amugy, pusztan gazdasagi szempontbol is. Egy intenziven toltott nap valahol 500-1500 eur kozott lehet, fuggoen attol, hogy merre vagy a vilagban.
Ha 1000 emberbol bekerulne egy es bent toltene egy hetet, akkor kb. olcsobb volt mindenkit beoltani.

Same rules apply!

(#81877) venember83 válasza BlacKSouL (#81874) üzenetére


venember83
nagyúr

Mert az antivakcinisták szerint ez kísérleti vakcina

Ezt kár lenne tagadni, sürgősen megoldás kellett, így a gyártók alaposan felgyorsították a fejlesztést és főleg a tesztelést, de a gyógyszerügynökségek ideiglenes forgalomba helyezési engedélye is erősíti a kísérleti jelleget. Mindenki választhat, hogy mitől akar félni: a vírus vagy az oltás esetleges nemkívánatos hatásaitól.

(#81878) ladybug válasza venember83 (#81877) üzenetére


ladybug
őstag

Mindenki választhat, hogy mitől akar félni: a vírus vagy az oltás esetleges nemkívánatos hatásaitól.

Pontosan ezt tapasztalom a munkahelyemen a kollégák között. A 3 oltatlan folyton emlegeti, hogy mi mindenre nem jó az oltás és milyen „mellékhatásai“ lehetnek. Meg hát nem is véd. Érdekes módon a vîrustól nem tartanak annyira.
Míg az oltottak attól rettegnek, hogy mikor kapják el.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#81879) venember83 válasza ladybug (#81878) üzenetére


venember83
nagyúr

Nálunk a bölcsiben, tudtommal, mindenki háromszorosan oltott. Mivel magánbölcsi (állami bölcsiben esélyünk sem volt helyet kapni), ezért szerintem gyerekeket/szülőket veszítenének, ha nem lennének beoltva.

(#81880) parandroid válasza venember83 (#81879) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Biztos van olyan, akit épp ezzel veszítenek el, de az meg inkább megkönnyebbülés nekik.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#81881) NoLF válasza ladybug (#81870) üzenetére


NoLF
addikt

olaszország. nejem faterja az oltás óta van lebénulva, mivel 30 éve az egészségügyben dolgozik, a létező összes kivizsgáláson átesett már, ami bárkinek valaha is eszébe juthatott, legmodernebb eljárások, gépek, stb.

senki nem mond semmit, kivéve két doktort a kb 20ból aki látta, akik azt mondják, hogy más nem lehet, mert ennyi idő alatt már kellett volna találniuk valamit... de ezt nem írhatják le. nejem féltestvére az oltás után 2 hónapig volt lázas. nyilván mindenki szervezete másként reagál, de nejem ezért nem erőltetné leginkább, tudván hogy a vérszerinti rokonságból apai ágon 2/2 az oltás óta rottyant meg, indokok nélkül.

én továbbra is leszarom, és bármikor beadatom, amennyiben kötelező, ő viszont fél.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#81882) ladybug válasza NoLF (#81881) üzenetére


ladybug
őstag

Köszönöm, hogy megosztottad ezeket a bizalmas családi infókat, de a kérdésem arra irányult, hogy hol nem fogadták el az eu-s oltási könyvet és hol a magyart.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#81883) Beaumont válasza ladybug (#81882) üzenetére


Beaumont
aktív tag

Kis terelés. :)

[lNa ki az igazi férfi] közületek? :DDD

"Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!"

(#81884) ladybug válasza Beaumont (#81883) üzenetére


ladybug
őstag

Ez az igazi férfi: [link] :B

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#81885) tope válasza Beaumont (#81883) üzenetére


tope
addikt

Hát szégyellem magam helyettük is... (hol is laknék...)
Amúgy jól felkapta a média, már nem a kormány média :D

(#81886) NoLF válasza ladybug (#81882) üzenetére


NoLF
addikt

bp-i klub

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#81887) fokukac válasza Beaumont (#81883) üzenetére


fokukac
nagyúr

... a képen pedig egy igazi fideszes nő figyelhető meg. CSak még kicsit morcos, mert még nem érkezett meg a nyugdíjprémium :D

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#81888) bobsys válasza fokukac (#81887) üzenetére


bobsys
addikt

Azt hittem ezt linkeled

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#81889) concret_hp válasza fokukac (#81887) üzenetére


concret_hp
addikt

azért az megnyugtató, hogy fiatalokat továbbra sem látni körülötte, szóval előbb utóbb a korfa megoldja a dolgot (persze ezzel is vannak gondok :( )

vagy fullba vagy sehogy :D

(#81890) fokukac válasza bobsys (#81888) üzenetére


fokukac
nagyúr

nem, hanem arra reagáltam... :D gondoltam, bemutatom az igazi fideszes nőket.

@concret: gyorsan eltelik az a 20-30 év...

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#81891) NoLF válasza fokukac (#81887) üzenetére


NoLF
addikt

ezt egyébként sosem fogom megérteni, hogy állhat a pöcök ennyire a sok néninek erre a fess fiatalemberre...

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#81892) bobsys válasza fokukac (#81890) üzenetére


bobsys
addikt

Visszaolvasni elfelejtettem

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#81893) venember83 válasza NoLF (#81891) üzenetére


venember83
nagyúr

Ugyan, az ország, a hit és a rend védelmezője előkelő státuszt eredményez azoknál, akiknél már más értékrend befolyásolja a pöcökállást.

(#81894) parandroid válasza NoLF (#81891) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Az egész életüket fess verőlegények bálványozásában élték le. Kádár meg Rákosi után (némelyiknek még talán Horthy és Szálasi is megvolt) a mostani kertitörpe majdnem jóképű. A maga tányértalpú oláh módján. No meg ha ledobna 40 kilót. Meg az is tény, hogy egyelőre igen visszafogottan működik csak az andrássy60, azért ez is valami.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#81895) EQMontoya válasza NoLF (#81891) üzenetére


EQMontoya
veterán

Egyebkent valamiert, foleg a szuleink korosztalyaban van egy altalam erthetetlen vonzodas az egykori polgari vilag, Horthy rendszer, "akkor rend volt", es az ezzel kapcsolodo vilagkep iranyaba, amibe sajnos a kis karton Castronk beleillik.
Persze ezek az emberek nyilvan nem fogjak fel azt, hogy azokban az idokben is csak egy vekony polgari reteg elt jol, mindenki mas meg alapvetoen szarul.

Same rules apply!

(#81896) venember83 válasza EQMontoya (#81895) üzenetére


venember83
nagyúr

Nem gondolnám, hogy most vékonyabb lenne az amúgy "jól élő" réteg. Max. sokkal másabb jelentéssel bír már a "jól él" kifejezés.

(#81897) bobsys


bobsys
addikt

Tudtok valami jo cloud sync megoldast? OneDrive/Sync.com nem tetszik, mert csak egy mappan belul szinkronizal. Neztem a pCloud-ot, az tetszik, barmelyik mappat kivalaszthatom, nem kell egy helyen lenni mindennek, csak hat ize kicsit eros az arazasa.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#81898) EQMontoya válasza venember83 (#81896) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ebben meg akar igazad is lehet, de onmagaban ez sem indokolja, hogy miert vonzodunk annyira ahhoz a korszakhoz.

Same rules apply!

(#81899) parandroid válasza bobsys (#81897) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem a syncthinget ajánlották a fiúk, azóta is használom, és bejön.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#81900) bobsys válasza parandroid (#81899) üzenetére


bobsys
addikt

Nem ket gep kozott akarok szinkronizalni, hanem felhobe tarolni dolgokat. Felho-gep kozti sync kell. Azote megtalaltam meg az Icedrive nevu programot, az is ugy mukodik, hogy egy meghajtokent jelenik meg a windows kliensen es ott latok mindent.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.