Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Objektívek topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-12 17:21:36

LOGOUT.hu

Az objektívekre két nagyon fontos adat jellemző, melyek alapján rendszerint azonnal be lehet őket sorolni. Ezek az objektív fényerejét és gyújtótávolságát jelző számok.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) Dtomi válasza BEE (#749) üzenetére


Dtomi
őstag

Rajzolatban, igen. De egyébként közelébe se ér. És az a 28 mm-es kezdő már nagyon hosszú, nem eseményfotózásra való.
[link] Ez 28-70-el készült.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#752) Jinxx válasza Dtomi (#751) üzenetére


Jinxx
senior tag

Azért nem olyan jó az az obi, vagyis én régebben ilyet szerettem volna venni, 2 db-ot próbáltam ki mindkettőt 1-1 hétig, 2-300 kép erejéig, de hatalmasat csalódtam. Mindkettő használhatatlanul backfocusos volt, a fókuszilag jobbnak 2.8-on nagyon rossz volt a képminősége, mondhatni kitobi szint alatti, nagyon lány volt a másikhoz képest. Egyszóval ha újra választanom kellene egy 2.8as obit, inkább kezdeném a 28-70-nel. Vagy inkább hanyagolnám az egészet és néznék valami jobb minőségű nem nagy fényerejű obit.
Nem értem meg, nem fér a fejembe, hogy egy ilyen nagy gyártó mint a Sigma, hogy engedheti meg magának azt, hogy 100-ezres obikat ilyen minőségben dob piacra. :(

(#753) Dtomi válasza Jinxx (#752) üzenetére


Dtomi
őstag

4!!!!! Összesen 4 darabbal dolgoztam életemben. Az egyik egy bérelhető stúdióhoz ''járt'' kb 1000000 felvétel lehetett mögötte. Aztán két canon egy 20D-n és egy 30D-n és egy Minolta bajonettes. KMD7D-n Mind a 4 tökéletes tűéles képet adott tökéletes fókusszal. Kitobi szint alatti képminőség :F ??? Na ne.... :Y ! Mert összefosom magam itt a székbe de menten. Vagy úgy gondolod 24mm-en 2,8-on a sigma a kép legszélénél a canon kit meg 35-ön f11-nél a közepén???

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#754) Jinxx válasza Dtomi (#753) üzenetére


Jinxx
senior tag

A tapasztalataimat írtam le, hogy más nehogy szívjon vele és inkább nézze meg gyanakodva mielőtt megveszi az adott darabot. Én eléggé szerencsétlenül fogtam ki ezt a 2-t. Az egyiknek a végtelen fókuszállása 24-35mm között 3m!! -nél volt, tehát mondjuk egy felhőre fókuszálva előtted éles volt a fű, 70mm-es végére érve tűrhető volt. A másikat elvileg a Camera Kft. megcsinálta frontfocus miatt, ez után 24-70mm közt végig back-es lett, de rekeszelve még használhatóan. Ezzel az obival voltak olyan gondok, hogy néha egyszerűen nem talált sehol élességet, főleg ''kevés'' fénynél (nappal erdőben). És mint az elsővel is, kipróbáltam mit tud manuálfókusszal nyitott rekesznél. Az eredmény emlékeim szerint nagyon rosz lett, de ezt sajnos nem tudom már alátámasztani képekkel. Valószínű azzal az obival történt valami ami miatt ez ilyen lett. Pl. szétszedték, leejtették, nem tudom, de hidd el, hogy nagyon szar, lágy képe volt, ami 5.6os rekesznél javult fel annyira mint az első képminősége lehetett. Lényeg a lényeg, fenntartásaim maradtak eziránt az obik iránt, viszont az első ami nálam volt 2.8on tényleg odaverte a kitobit, és gyönyörű képe volt. Ha nem lett volna fókuszproblémás eszembe sem jutott volna visszaadni, vagy valami mást venni helyette. Viszont miután a másodjára is hibás darab akadt a kezembe, besokalltam, és feladtam a keresgélést, pedig halomban állnak az aproneten az ilyen obik.

(#755) D4rkm4n


D4rkm4n
őstag

Másnem maradok a Canon EF-S 17-85mm f/4-5.6 IS USM-nél. :U [link] [link]

[Szerkesztve]

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#756) Dare2Live válasza Dtomi (#753) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

2.8as élességéröl mi a véleményed? Nálam fokuszprobléma nemvolt de 2.8on lényegesen lágyabb volt mint a tamron 17-50.

darkman: Te mért akarsz életlen, fényerőtlen szarért sok pénzt adni amikor ennyiért már minőséget is lehet kapni?
vedd a sigma 24-70et vagy a tamron 17-50et (tamron uigy 95K) és az éles, fényerős és zsiruj.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#757) BEE válasza Dtomi (#753) üzenetére


BEE
addikt

Rengeteg hibás darab van ebből az obiból.
Ezt onnan tudom, hogy ilyet akartam én is venni eredetileg,
és utánanéztem a tipusnak.
Arthur Miller kolléga ilyen obival baromi jó képeket készít,
nyilván az övé hibátlan, de mindenütt a sok hibásra panaszkodtak.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#758) werttzui válasza BEE (#757) üzenetére


werttzui
őstag

Azért jó tudni az ilyen obi betegségről mert a kezdő user megveszi aztán kattingat és szidja magát,hogy képtelen éles képet csinálni miközben nem is sejti,hogy az obi rosz :DDD

PENTAX

(#759) Dtomi válasza D4rkm4n (#755) üzenetére


Dtomi
őstag

Ez egy sz@r :Y a fényerőt nem fogja kiváltani az IS a rajzolatot meg pláne....

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#760) Dtomi válasza Dare2Live (#756) üzenetére


Dtomi
őstag

Nem ismerem a tamron 17-50-et nem használtam gépen soha. Annyit tudok, hogy 2.8-on nagyon vignettál. + olyan érzésem volt mikor a kezemben fogtam 2 pálcás ubi lenne a kezemben.
Egyébként a 24-70et F2.8 on portréra használtam 70mm-en arra tökéletes volt.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#761) ArthurMiller válasza Dtomi (#753) üzenetére


ArthurMiller
senior tag

Nekem különösebb gondom nem volt vele sohasem. igaz, kb. 10 darabot próbáltam ki, mikor megvettem. Persze, a 70-200 VR -hez képest ég és föld a különbség, de szerintem nagyon jó ár-érték arányú obi, és f4-től igenis, nagyon jó a rajzolata. És nem drága, én pl. újonnan vettem 100 körül, már nem emlékszem pontosan. Egy bajom van vele mindössze, a zoomgyűrű túl szoros. Vagy nincs bejáratva :)

(#762) Dtomi válasza ArthurMiller (#761) üzenetére


Dtomi
őstag

70-200 VR-ed van??

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#763) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

[link] - pár teljes méretű tesztkép ami 70-200-ával készült ;)

(#764) Dtomi válasza Szten Márs (#763) üzenetére


Dtomi
őstag

HAsználtam már 70-200VR-t 1 napig D80-on Ez az obi szerintem a legjobb darab a világon leszámítva a 600asokat és a 300-800-at :Y .
Mondjuk ezzel azért már illene valami újságnak riporterkedni....

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#765) D4rkm4n válasza Dtomi (#764) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Ma este lesz az első melónap. Kösz mégegyszer hogy beajánlottál! :R

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#766) D4rkm4n válasza Dtomi (#760) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Akkor szerinted ez [link] lenne a legjobb vétel a szóban forgó célra?

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#767) Allien válasza Elieh (#709) üzenetére


Allien
veterán

Hasonló a gépem, csak az enyim még KonicaMinolta. :DDD Adapter tubussal van rajta egy Raynox (amit már emlitettek) DCR-250, és egy szintén Raynox DCR-730 nagylátószög (0,7x). Én ennek láttam értelmét. Beltérben, pl múzeumokban, előny, bár enyhe hordó torzitás ilyenkor már fellép, amit utólag PS-el kezelni lehet. Telének nem láttam értelmét, kis madarakat szinte esélytelen fotózni (kivéve, ha leshelyről, előre manuálisra beállított géppel). Ugyanis, ''lassu'', túl nagy a shutter lag, és mire exponál, már nem ott van a madár esettleg. De, egy tájkép ugye nem annyira gyorsan változik (kivéve spec légköri esemény, mint villám). De kinek mi. A PH-n is előfordulnak hirdetések, néha itt is találhatsz értelmes cuccot (mint akár a makro előtétet is, vagy a nagylátót). :DDD
Ami a márkát illeti, ahol én vettem (optiform) kipróbálhattam több félét is, és ott ezt a márkát ajánlották. Eddig nagyon bevált. :B (amúgy a vakum Soligor, nem nevezném ipari hulladéknak, végzi a dolgát eddig megbízhatóan, de ugye, ez nem lencse)

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#768) Dtomi válasza D4rkm4n (#765) üzenetére


Dtomi
őstag

Pedíg már le akartalak ß@$ñî, hogy mi az isten van de akkor majd nem téged foglak mert direkt kérdeztem tőle, hogy na mi a helyzet de azt mondta semmi. De akkor minden OK.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#769) ArthurMiller válasza Dtomi (#764) üzenetére


ArthurMiller
senior tag

Igen, szerintem is fantasztikus darab, szeretem is nagyon.
Ami a riporterkedést illeti, más a munkám. Nekem ez csak hobbi. Jó drága :( Persze, ennek ellenére, szívesen fotózok bármit, ha időm engedi. Pl. kifejezetten élvezném, ha mondjuk profi fotós mellett kattogtathatnék egy ideig, ugyanazt fotózni mint ő.

Egyébként tegnap szörnyűlködtek is a fotózáson a hivatásos srácok, mi a sz@rnak ilyen felszerelés nekem, ha csak ''játszok vele'' :D

(#770) Dtomi válasza ArthurMiller (#769) üzenetére


Dtomi
őstag

Hát igen.... Igazuk van a hivatalos srácoknak.... Én sem értem :F Szóval kéne valamit kezdeni azzal a hobbival :C
Nem biztos, hogy az akármit is használna ha profi mellett lennél, legalább egy vonalon el kéne indulni...

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#771) Dtomi válasza D4rkm4n (#766) üzenetére


Dtomi
őstag

Igen ez csak mondjuk nem innen hanem olcsóbb helyről 85ért meg lehet venni.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#772) D4rkm4n válasza Dtomi (#768) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Képes lennél engem lebaszni? :B :U :DDD

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#773) ArthurMiller válasza Dtomi (#770) üzenetére


ArthurMiller
senior tag

Lassan azért kezd kialakulni......leginkább a portrézás, az utca emberének fotózása érdekel. Meg bejönne szerintem a természetfotózás is, de még nem volt alkalmam kipróbálni magam. Mármint lessátor, stb. Majd meglátjuk. Egyébként akarok venni még egy 400-as fixet, 2,8-ast. De előbb a nagylátó (12-24mm). Idő....

(#774) Dtomi válasza D4rkm4n (#772) üzenetére


Dtomi
őstag

Ha itt fölöslegesen futnám a köröket és el lenne szarva a lehetőség akkor természetesen... :Y :C

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#775) werttzui válasza ArthurMiller (#769) üzenetére


werttzui
őstag

Én meg szívesen riporterkednék csak nekem meg gépem nincs hozzá meg valaki aki beprotezsálna :( Ja és én meg örülök legalább ha hobbi is mert látunk élőben tőled ilyen obival készűlt képeket és ez jót tesz a fórumnak van legalább mihez viszonyítani mármint a minőségre értem bár mostmár te is kezdesz belejönni a fotózásba már nem csak minőséget de fotót is láthatunk tőled gratula :)

[Szerkesztve]

PENTAX

(#776) Dtomi válasza ArthurMiller (#773) üzenetére


Dtomi
őstag

70-200 f2.8 tipikusan riporter tele. Koncert, tüntetés :DD...., rendezvény, portré.
400as fixel és egy 1,4 es extenderrel már aazért díjnyeretes természetképeket lehet készíteni.
70-200al el se kell indulni.

Na beszéljük meg akkor, hogy mikor tudsz jönni a sátraimba. És, hogy mikor van felvétel a munkahelyeden. :C :DD :Y

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#777) werttzui válasza Dtomi (#776) üzenetére


werttzui
őstag

Van doktori diplomád?? :DDD

PENTAX

(#778) Dtomi válasza werttzui (#777) üzenetére


Dtomi
őstag

:O :O :O :O :O :O :O :O persze 4 de nem orvosi mert a vért nem bírom....

[Szerkesztve]

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#779) D4rkm4n válasza werttzui (#775) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Dtomi megoldja mint a kromofág a politúrt! ;) :R

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#780) Dtomi válasza D4rkm4n (#779) üzenetére


Dtomi
őstag

A diplomát még csak-csak megvenném idő előtt, de doktorit szerintem nem árulnak.... meg még a végén valami rosszat csinálnék :U a lebaszást meg nem bírom :DD :C

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#781) D4rkm4n


D4rkm4n
őstag

Most nézem csak: ez a 24-70 /2,8 majdnem háromnegyed kiló! :Y (715g)

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#782) MaUser válasza Dtomi (#760) üzenetére


MaUser
addikt

Tamron 17-50 boldogít már egy kis ideje és nagyon jó obi, de messze nem tökéletes. A vignettáláson kívül elég erős CA is jellemzi nagylátón és nagy fényerőn, cserébe viszont a legélesebb túrista zoom, amit kapni lehet. (A CA elég durva még Canonos kitobihoz képest is, de ezt RAW-ban elég könnyű korrigálni.) A 2 pálcás ubi meg viszonyítás kérdése, szerintem nagyon jól foghatóvá teszi a 350d-t és elég könnyű ahhoz, hogy egész nap mászkáljon vele az ember, valamint elég jól össze is van rakva. Ennél jobbat csak 2-3x-os áron lehet kapni ilyen tartományban. Ami még külön előny az obinál, hogy a 17 az inkább 16 mintsem 18.

Az if, a könnyedén megfordítható napellenző és a napellenzőtől független kupak pedig igazi kényelmi extrák.

(Most meg megyek és számlázom a Tamron-nak a reklámktg-et.:) )

Mod.: f4-től élesek a képek, 2,8-on kb. annyira, mint a kitobi a legnagyobb rekesznél. (3,5-5,6)

[Szerkesztve]

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#783) Dtomi válasza D4rkm4n (#781) üzenetére


Dtomi
őstag

Van benne anyag.... + 82es szűrőméret :Y nem játék optika az biztos.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#784) D4rkm4n válasza Dtomi (#783) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Hülyét kapok az biztos! Csak Nikonhoz találtam ilyet! :O De tényleg van 85k-ért. :)

[Szerkesztve]

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#785) BEE válasza Dtomi (#783) üzenetére


BEE
addikt

Az külön tetszett benne, hogy nem egy pillesúlyú műanyag szirszar ! :D

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#786) werttzui válasza D4rkm4n (#779) üzenetére


werttzui
őstag

Egy pana fz30-al be lenne határolva a munkaterület főként csak nappali felvételek és nem a vouge magazinnak készülő minőségben :( de ami a géppből kifér bármit szóba jöhet :)

PENTAX

(#787) Mercutio_ válasza ArthurMiller (#769) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ez szvsz elég tipikus mentalitása néhány hivatásos fotósnak :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#788) *Ropi* válasza werttzui (#786) üzenetére


*Ropi*
félisten

Állásbörze van? :) Hol lehet jelentkezni??? :D :DDD :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#789) ArthurMiller válasza Dtomi (#776) üzenetére


ArthurMiller
senior tag

Ha meglesz a 400mm tele, akkor szívesen elmegyek, ha meghívsz.
Mi minden másnap felvételesek vagyunk, de van protekciód, jöhetsz bármikor :D

(#790) Dare2Live válasza ArthurMiller (#789) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Proba szinten fotoztam egyszer 400/2.8al, extrem obi minden szempontbol. Súlyra és méretre is.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#791) D4rkm4n válasza *Ropi* (#788) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Ehhez a munkához sürgősen be kell szereznem egy markolatot. Tönkrement a kisujj-ízületem. :(

Ja és tök vicces, mikor nekiáll stroboszkópozni a vakum és mindenki azt hiszi hogy már fényképeztem és mikor a tényleges exponálásra kerülne a sor, addigra elmozdulnak. :U

Manuális fókusz meg problémás ilyen sötét helyen... Alig látni valami a keresőben. :(

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#792) *Ropi* válasza D4rkm4n (#791) üzenetére


*Ropi*
félisten

Egen, mondjuk ezt jobban is megoldhatta volna a Canon, minthogy a vaku az AF segédfény is egyben. :U Egyrészt, mert feleslegesen csökken a villanócső élettartama, másrészt meg mindenki azt hiszi, hogy már elsültél... :DDD Ezért jó külső vakut használni, mert annak van saját célzófénye. :R

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#793) D4rkm4n válasza *Ropi* (#792) üzenetére


D4rkm4n
őstag

De egész jó képeket lőttem a kitobival. :U

Kipróbáltam párszor vaku nélkül, 1600-as ISO-val. Nos... Az eredmény nem publikus. :DDD

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#794) *Ropi* válasza D4rkm4n (#793) üzenetére


*Ropi*
félisten

ISO 800 felett már csak nagyon indokolt esetben szabad lövöldözni. :D Küldhetnél pár tesztképet a jobbak közül mailben, kíváncsi vagyok. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#795) tbs válasza Smogus (#738) üzenetére


tbs
addikt

Érdekesség -> [link]

''Pentaxra bármilyen ósdi objektív jó'' című műsorunkat látták... :DDD

(#796) Smogus válasza tbs (#795) üzenetére


Smogus
őstag

elég jó a bokeh-ja
Ezlért szeretem a Psix alapobiját, valami gyönyörű a bokeh-ja 2,8-on :D

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#797) Mercutio_ válasza tbs (#795) üzenetére


Mercutio_
félisten

Most osztotta az észt másik fórumon egy tag, hogy ''de a pentax nem jó, mer' nem lehet hozzá fényerős zoomokat kapni csak kevésfélét és drágán'' :D :W , ebben csak az a gond, hogy egy olyan ember hsz-ével kapcsolatban írta, akinek a D70 (nem D70s) használt ára is sok :Y Jah, biztos a következő 5 évben L-es obikat akar :C

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#798) tbs válasza Mercutio_ (#797) üzenetére


tbs
addikt

Há' nem is..! :DDD Pentacon Six TL az obj. eredeti gazdája, csak szereztem egy P6 -> M42 átalakítót, így bővűlt a kispentaksz lencsegyűjteménye is. :B

Aki meg akármilyen Pentaxra azt mondja, hogy ''nem jó'', az hobbifotós... ;]

(#799) Hacker75


Hacker75
aktív tag

Sziasztok!
A közeljövőben szeretném lecserélni a kitobimat (EF-S 18-55).
Kérdésem:Ti milyet ajánlotok?
A lényeg, hogy jó fényerő legyen, 17-18 körül induljon, és nem lenne baj, ha 70 a vég...
Én ezt nézegettem: [link]
Van valakinek erröl tapasztalata?
Főként tájfotózásra használnám.

[Szerkesztve]

http://www.youtube.com/user/OOooHACKERooOO

(#800) johnjohn válasza Hacker75 (#799) üzenetére


johnjohn
addikt

[link]

[link]

Itt írnak róla ,két elég jó teszt.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Objektívek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.