Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Objektívek topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-12 17:21:36

LOGOUT.hu

Az objektívekre két nagyon fontos adat jellemző, melyek alapján rendszerint azonnal be lehet őket sorolni. Ezek az objektív fényerejét és gyújtótávolságát jelző számok.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1901) mob_zzz


mob_zzz
aktív tag

Valaki látott már élőben ilyen objektívet: Sigma 28-70mm f/2.8-4 DG (Nikonhoz)? Vajon jobb vagy rosszabb mint a 18-55 kitobjektív?

[ Szerkesztve ]

(#1902) grabber


grabber
addikt

Hello!A fotopestel mi lett tudja valaki?Nem jön be az oldala.
Ezen az oldalon néztem obit egy Tamron 17-50mm f/2,8-at.Ez csak Canon-ra van,mert nem láttam Nikon-ra?

(#1903) Lauda válasza grabber (#1902) üzenetére


Lauda
félisten

Állítólag a freewebnél van valami gond, mert egyik oda tartozó oldal se megy. :)

(#1904) Terapeuta válasza Lauda (#1903) üzenetére


Terapeuta
őstag

A zindex is áll..

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#1905) grabber


grabber
addikt

Hello!Megkérdeztem a fotopestet nincsen nekik Tamron SP AF 17-50mm f/2,8 ASL Di II LD XR IF Nikonra :( Máshol is kerestem,de az nagyon drága(109k).
Mivel nincs ilyen objektívem megtudnátok mondani,mennyire elég a 17-50mm?Mert ha ezt az obit venném a váz mellé,akkor ezzel az obival kell kihúznom 3 hónapig míg lesz valami másik is.
Szerintem jobb lenne egy 18-135 kit,mert úgy is kellene egy ilyen obi,ha majd nem akarom majd cserélgetni és szinte mindenre elég.

(#1906) Lauda válasza grabber (#1905) üzenetére


Lauda
félisten

Nekem a 18-55-ös kitobi van a D40 mellé, de ez semmire sem elég. Max a lakásban, de amúgy édeskevés. Milyen vázat néztél ki?

(#1907) grabber válasza Lauda (#1906) üzenetére


grabber
addikt

D80 :DD Lassan már meg kéne venni.Most nézegettem a memoriakártyát milyet érdemes(4gb vagy 8?),meg táskát is,ja és persze obit.Ezért is írtam a Nikon topic-ba,a mátrixal kapcsolatban,mert engem is érint.

[ Szerkesztve ]

(#1908) *Ropi* válasza grabber (#1905) üzenetére


*Ropi*
félisten

A 17-50 tájképekhez jó, meg szobába, esetleg végszükség esetén makrózni (ha nincs más a kezed ügyében), feltéve, hogy felmegy a közgyűrűkre. Gondolj bele: csak ~3x-os a zoomátfogása.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1909) *Ropi* válasza grabber (#1907) üzenetére


*Ropi*
félisten

Minél nagyobb memóriakártya van a gépben, annál jobb. :) Főleg, ha raw-ban fotózol, ami eszi a MB-okat. Ráadásul már szinte fillérekért kapni nagyobb kártyákat is. Vagy vegyél hordozható winchestert / adattárolót (imagetank-ot), ha notit nem akarsz cipelni. ;)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1910) grabber válasza *Ropi* (#1908) üzenetére


grabber
addikt

Igen ezt számoltam én is.Van egy Fuji A400 és még ennek is nagyobb zoomja van mint a Tamronnnak.De majd kelleni fog egy ilyen Tamron a tánchoz,de az később csak,mert ezzel az obival szerintem nem lehet elleni.

(#1911) Lauda válasza grabber (#1907) üzenetére


Lauda
félisten

A 8 gigásat nem tudom, hogy kezeli-e, ennek nézz utána. Én legalább egy 4 gigásat vennék a 10 mp mellé, ha meg rawozol, akkor főleg. Táska, jó kérdés, mit akarsz cipelni? Nekem egy ilyen Samsonite (nem biztos, hogy pont ez, a pontos tipusszámot nem tudom) táskában van a gép, de így nuku plussz objektív és vaku. :DDD Én a 18-135-el venném meg a D80-at, kezdésnek jó lesz, vagy ha tudod mik a célok és péz is van, akkor váz+obik.

(#1912) *Ropi* válasza grabber (#1910) üzenetére


*Ropi*
félisten

Én is táncot szeretek fotózni leginkább. :K Most 3 objektívre bontottam fel a tartományt: kaptam kölcsön egy 10-22 nagylátót, van egy 28-75-öm és egy 70-200-am. Mindez 2 gépvázra: osszad el, ha tudod... ;] Közeli színpadi nagytotálokhoz egyértelműen a 10-22, csak abba fér bele a teljes színpadkép. Távolabbról (kb. 15 m-ről) már a 28-75-be is belefér, vagy zoomolva 3-4 fős csoportképeket lehet csinálni. A 70-200-zal meg a szólókat szoktam elkapni, esetleg max. 2-3 ember fér bele ilyen távolságról. :U

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1913) *Ropi* válasza Lauda (#1911) üzenetére


*Ropi*
félisten

Google a barátod. ;)

[D80 SDHC test]

[Steve's Digicams - SDHC with D80]

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1914) philoxenia válasza *Ropi* (#1913) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A D80 ilyen kicsi? :Y

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1915) Lauda válasza *Ropi* (#1913) üzenetére


Lauda
félisten

Akkor csak 4 gigáig kezeli. Ha jól emlékszem a D40 is addig tudja. :D

(#1916) *Ropi* válasza Lauda (#1915) üzenetére


*Ropi*
félisten

Meg kell tudni, hogy új firmware-rel nem tud-e többet. :U

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1917) grabber


grabber
addikt

A D80 kicsi lenne :Y Nem hiszem,neken inkább nagy.Nagyobb mint az ideális számomra.Na majd a Nikon topic-ban folytatom,mert itt off lenne.

A tánc miatt jó lenne egy fényerős obi(még fogalmam sincs mit jelent a valóságban egy 3,5 és egy 2,8 közötti különbség,de ha ez kell).Ezért lett volna jó ez a Tamron,csak nincs Nikon-ra.Szerintem is marad ez a kitobi(18-135),csak hiányolom belőle a VR-t.
Az obiaimat úgy képzelném el,hogy 18-135/17-50 2,8/70-300 és egy makró(dcr-250 vagy egy rendes makró obi)

(#1918) *Ropi* válasza grabber (#1917) üzenetére


*Ropi*
félisten

Mindenképpen Nikont szeretnél?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1919) grabber válasza *Ropi* (#1918) üzenetére


grabber
addikt

Gépben,nem tudom mit választhatnék helyette.Canon 400D műanyag nagyon,40D drága,de az se tetszik ennyire.Sony irányba,lehet hogy jobb lenne ha nem mennék.Pentax obi miatt az sem jó,ha bővíteni szeretném.

(#1920) *Ropi* válasza grabber (#1919) üzenetére


*Ropi*
félisten

Canon 450D?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1921) ottkar válasza grabber (#1919) üzenetére


ottkar
addikt

"Pentax obi miatt az sem jó,ha bővíteni szeretném"

Meglepő megállapítás. :F Annál is inkább mert ami optikát felsoroltál az mind kapható több fajtában is Pentaxhoz és az egy igen masszív gép. Nagyon is masszív.

[ Szerkesztve ]

(#1922) Terapeuta válasza ottkar (#1921) üzenetére


Terapeuta
őstag

Nem mindenki bízik a használt cuccban...

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#1923) grabber válasza *Ropi* (#1920) üzenetére


grabber
addikt

Csak a Lv miatt tetszene.Műanyag a váz és még a gombok is,és így rossz a fogása és kényelmetlen(400D,de ahogy néztem a képeket,nem sokat változtattak rajta)
D80 kénylmes váz,gombjai puhák(nem tudni pontosan mikor nyomtad meg).Két tárcsa,felső státusz kijelző,bekapcsoló gomb is jobb,legjobb kereső a kategóriában(lehet hogy nem is egy kategória)
Igaz még 450D nem volt a kezembe(nem is tudom hol lehetne megnézni),de így adatok alapján is jobb a D80,jobban is tetszik.
Miért kérdezted?A Canon-hoz milyen obi lenne?

ottkar:Ha K10D vagy K200D nézzük,mert csak ezek lennének árban egy szinten.Én a D80-at választanám.Ha az obikat nézzük akkor nem tudom,mert annyira még nem értek hozzá,de azt tudom,hogy a Pentax-hoz sok régi obi-t lehet venni.Mennyi különbség lenne a Nikon és a Pentax obi között?Árban minőségben.

[ Szerkesztve ]

(#1924) *Ropi* válasza grabber (#1923) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nézz utána a 450D-nek, külf. fórumon olvastam, hogy áttervezték a vázát, nagyságrendekkel jobb a fogása az elődjeinél. Az új Canon kitobik is elég jók, és IS-esek. De ez csak egy tipp... :U

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1925) grabber válasza *Ropi* (#1924) üzenetére


grabber
addikt

De csak 18-55 -el kapható(+20k-ért ami érdekes,de biztos drága a váz,mert új).Mással nem kapható még.Majd májusban még csak előrendelni lehet egy 18-55+55-250mm EF-S f/4-5.6 IS-re is,de nincs ár és ez már biztos drága lenne.Ezután?Úgy is kéne egy fényerős obi.

(#1926) Mercutio_ válasza ottkar (#1921) üzenetére


Mercutio_
félisten

18-135-öt megnézem mikor kapsz pentaxban :DDD
Tudom, van egy Sigma, de Pleiades tesztelte, és képminőségben a 18-200 "szintjén" áll:(

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1927) philoxenia válasza Mercutio_ (#1926) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nekem az nem lenne elég telében semmiképp :(
Hozzászoktam a 380-as teléhez a kompakt-bridge gépemnél.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1928) *Ropi* válasza grabber (#1925) üzenetére


*Ropi*
félisten

Hát, a 10-22 F3,5-4,5 az 200k újonnan, a 28-75 F2,8 Tampon meg 60-70 körül van használtan, újonnan 110k.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1929) Tüzi válasza grabber (#1919) üzenetére

Hát, ha azt nézed, hogy most 40ezer visszajön a 40D vázból, akkor máris nem annyira drága.
De mondok még jobbat. Ezt az összeget külföldön is vissza tudod igényelni, ha van kinti ismerősöd. Angliában valahol (ha jól emlékszem) 200-220 között van a gép, pénz vissza, lemegy mondjuk 160-180ezerre, ennyiért meg...
Magnézium váz, pentaprizma, 100ezeres zárszerkezet, CMOS, Digic3.
Most én is gondban vagyok, mert vagy megveszem a 40D-t, vagy a 17-40-et, amit most találtam majdnem féláron. 210 helyett 120-130. Van ilyen szomszédnak, penge képet csinál...
Használtan vettem a 70-200at is, 160 helyett 110ért, és semmi baja nincs. Nagyon nincs ami tönkremenjen egy L-es optikában, ha meg igen, akkor az már gari-időn túl fog bekövetkezni.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#1930) grabber válasza Tüzi (#1929) üzenetére


grabber
addikt

Nekem max 230 ami váz+obi.Ehhez jön még táska+kártya.
Viszont ha kint veszem a gépet,akkor meg nincs rá gari itthon?Amúgy tudnék amerikából behozni gépet,ismerőssel.
De a pénzvisszafizetést csak később kapom vissza és még a 230 is nehezen jön össze.

(#1931) Tüzi válasza grabber (#1930) üzenetére

USA-ban fele :) Igaz, ott nincs pénzvissza, de még így is olcsóbb. Esetleg 30D?
Én úgy vagyok ezzel az egész fotós felszereléssel, hogy ha már veszek, akkor olyat veszek, ami kiszolgál soksok évig. Inkább veszek fel fizu-előleget, de megveszem a jobbat, ami még reálisan elérhető.
Szerintem ha tudsz, akkor spórólj még egy hónapig. Júni 30-al jár le a visszafizetési időszak, addig ráérsz gyűjteni. Ez egyéni véleményem, ne tessék lehurrogni.

Egy markolat sokat dob a 400D foghatóságán, bár kétségtelen, hogy 2 óra után azzal is elfáradt a kezem rajta :( Használtan meg elég olcsók ezek a gépek (kitobit felejtsd el), ha ügyi vagy, akkor találsz hozzá L-es optikát is, 200-220ba belefér a táska+kártya is, ha szerencsés is vagy, akkor kártyát bele tudod alkudni az eladótól olcsóbban. Abban tényleg nincs ami tönkremenjen.

Canonnak világszervíze van nem?

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#1932) *Ropi* válasza grabber (#1930) üzenetére


*Ropi*
félisten

8 GB-os PQI (120x sebességű) kártyát tudok neked 8k nettóért.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1933) grabber válasza Tüzi (#1931) üzenetére


grabber
addikt

Ezt találtam:"Olyan, hogy "Canon világgarancia" sajnos nem létezik. A Canon nem ad világgaranciát a fényképezőgépeire, objektívjeire, csak regionális (USA, EU stb.) garanciát. Léteznek szolgáltatók (pl. MACK), amelyektől az eszköz megvásárlásakor lehet világgaranciát venni akár több évre is. Ezek a cégek a javítási költséget utólag, a számla ellenében megtérítik."
Markolatot meg még nem is láttam,így az se tudom milyen egy gép markolattal.Azt tudom,nagyobb nehezebb és kényelmesebb,de rosszabb cipelni.
30D,40D vagy D80(400D semmiképp,450D se nagyon)nem tudom.Amikor elkezdtem nézegettni a gépeket akkor a 40D tetszett meg.De megnéztem az árakat és inkább D40 felé nézegettem.Aztán növekedett a keret és a D80 tetszett meg.Már igazából eldöntöttem,hogy ez lenne a gépem(már erről álmodok :) )és most megint gondolkodjak.A 40D drága lenne és gari sincs.A D80-hoz van gari,az ára tengerszint alatt van :) és mindennel rendelkezik mivel középkategoriás gép,belépő áron.Meg csak ez a gép szimpatikus(a D200,D300 sem tetszik).Ha meg itthon venném még hitelre is tudnám venni(ha nagyon nem muszáj,akkor elkerülöm).Jelenleg 180 lenne rá.Ja és a 40D még cf-es ami drágább,mint az sd.

(#1934) ottkar válasza Tüzi (#1931) üzenetére


ottkar
addikt

"Canonnak világszervíze van nem?"

Ez egy tévedés hogyan lehet olyan hogy egy gyárnak a világ többszáz országában szervíze lenne? Szervízt az importőr az adott ország vagy régió hivatalos disztributora tart fenn. Egy régión kívül nem szervízelik a gépet. Az USA-ban vásárolt gépet európában nem szervízelik mert régión kívülre került. A gépeket az importőrök szám szerint kapják egy gépről tudni lehet hogy hova exportálták. Az USA-ban azért olcsóbb jóval a gép mert az importőr nagyobb darabszám vétele esetén engedményt kap az árból míg a kisebb darabszámot vevő importőr nem. A Canon Hungária nem a Canon gyár cége.

(#1935) grabber válasza *Ropi* (#1932) üzenetére


grabber
addikt

Előbb legyen meg a gép.Mert jelenleg abban sem vagyok biztos,hogy melyiket veszem és,hogy kezeli-e a 8gb.
Akkor 40D van?Mesélj róla,mert jógépnek tartom(van rajta lv is,gyors sorozat,cmos)de a fogása,meg a kinézete nem szimpi annyira.

[ Szerkesztve ]

(#1936) *Ropi* válasza grabber (#1935) üzenetére


*Ropi*
félisten

Azért írtam, mert én is ilyet vettem a 40D-mbe. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1937) ottkar válasza grabber (#1935) üzenetére


ottkar
addikt

Logikusabb két kártyát venni egy nagyon nagy helyett mert így nem veszik el minden kép ha valamilyen baj van.

(#1938) *Ropi* válasza ottkar (#1937) üzenetére


*Ropi*
félisten

2 db 4 GB-os Sandisk Extreme drágább, mint ebből kettő 8GB-os. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1939) Tüzi válasza ottkar (#1934) üzenetére

Akkor tehetnek egy szívességet.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#1940) #27070592 válasza Tüzi (#1939) üzenetére


#27070592
törölt tag

Az US piac egy 300milliós, markecing szempontból egységes felvevőpiac. Ha az EU 500milliós piacát egységesnek tekintik a gyártók, akkor talán más lesz az árképzés nálunk is.
De lehet hogy akkor sem. Itt csak egy dolog számít: profit.

(#1941) ottkar válasza #27070592 (#1940) üzenetére


ottkar
addikt

Az EU-t egységes piacnak nem fogják sose tekinteni, az importőr kap árengedményt a lekötött darabszám szerint nem a piac.

(#1942) Mercutio_ válasza ottkar (#1941) üzenetére


Mercutio_
félisten

Miért, az USA-ban csak 1 importőr van?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1943) ottkar válasza Mercutio_ (#1942) üzenetére


ottkar
addikt

Nagyon valószínű. Régiós importálás van. Ezért olcsóbbak a gépek az óriási darabszám miatt.

(#1944) Zola007


Zola007
veterán

DCR-150-nel teljesméretű v. a gép eredeti makrójával összehasonlító képet tudna vki linkelni?
Gugli megnézve, saját érdekel.

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#1945) péter007


péter007
senior tag

hy mindenkinek

rájöttem hogy a kéne a d40 kitobija mellé/helyett egy másik nagyobb zoomátfogású obi
én elsőre a 18-135-öt néztem, használtan 55K
valaki tud valami hasonló alternatívát hasonló árban?

(#1946) philoxenia válasza péter007 (#1945) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Mellé inkább telét vegyél. Helyette jöhet szóba ilyen zoomátfogású obi.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1947) péter007 válasza philoxenia (#1946) üzenetére


péter007
senior tag

köszi de én valami konkrétabbra gondoltam
sztema kitobit mindenképp megtartanám, úgysem lehet eladni emberi áron...
vagy veszek egy 50-200-at és obikat cserélgetek, vagy veszek egy 18-135-öt így kisebb az átfogás viszont nem kell obitcserélgetni...nem tudom hogy mi legyen
a 18-200 túl sokba kerülne nekem, még használtan is

(#1948) philoxenia válasza péter007 (#1947) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Attól függ, mire használnád, a felhasználás szabja meg elsősorban a zoomátfogás szükségességét. Nikonokat nem nézegettem, mer nekem az nem jó, de az olcsóbb idegen gyártók objektíveit is érdemes megnézni.Ez is drága? Ez ? esetleg, bár a minőség az eredetinél nyilván gyengébb, de kompromisszumnak megfelelhet.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1949) johnjohn válasza philoxenia (#1948) üzenetére


johnjohn
addikt

Nálam járt mindkettő, rettenetes képeket produkált a Sigma, a Tamron 70-300 még esetleg, bár 250-mm felett nagyon lágy a képe, nem igazán lehet mindíg f 10-11 -es blendével fotózni.
Ha van a vázban motor, a sima Tamron 55-200 viszont jó választás, rekeszelés nélkül is szép éles képeket rajzol.
A 70-300-as Tamron az ára miatt esetleg jó alternatíva lehet, ha nem akarjuk 300-ig használni.

(#1950) j.bravo válasza philoxenia (#1948) üzenetére


j.bravo
addikt

Nikkorból 70-300-at nem érdemes venni, pocsék (valamelyik topikban írta valaki, hogy a Nikon második legrosszabb objektívje). Annál már a Sigma 70-300 (APO verzió pl.) vagy a Tamron jobb (hacsak a Sigma-szórás nem viccel meg).
(A 70-300VR persze más tészta (más az ára is.))

Az 55-200 (ED, nem VR) viszont Nikkorból is tisztességes darab, használtan 30k körül megkapható, kitobi mellé szerintem jó - hacsak nem kifejezetten az obicserélgetést akarja valaki elkerülni. (ebből 3rd party gyártók példányait illetve a VR-es Nikkort még nem volt alkalmam közelebbről látni).

[ Szerkesztve ]

Whatever.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Objektívek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.