Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Objektívek topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-12 17:21:36

LOGOUT.hu

Az objektívekre két nagyon fontos adat jellemző, melyek alapján rendszerint azonnal be lehet őket sorolni. Ezek az objektív fényerejét és gyújtótávolságát jelző számok.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) Fejo


Fejo
őstag

Objektív csere miatt eladó egy 3 hónapos SIGMA 24-70/f2.8 EX DG MACRO objektív.
Az objektív gyári, karcmentes állapotban van az összes gyári tartozékéval, eredeti dobozában. Érvényes magyar garanciajeggyel rendelkezik a hivatalos márkaszervízbe.
Megtekinthető és kipróbálható Budapesten, időpontegyeztetéssel napközben is.
Ára alku nélkül: 90.000 Ft.


fejoboy@freemail.hu

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#252) mclord válasza Dtomi (#250) üzenetére


mclord
aktív tag

''természetben való esküvőfotós hozzászólásodnál''
Na háát ! ,hogy én itt más fotós forumba nem írtam az tuti , csak a táskákat hoztam létre az is tuti, se természetfotós ( mert valaki szereti nem az , pl szeretem a nagy mocikat mégse vagyok motorversenyző) se esküvő nem vagyok :D , és olyan forumba se írtam , talán nézd meg a honlapom és rajössz hovaszoktam járni. - bár többféle újságot és onlinet olvasol ott is rám találhatsz- , tehát hozzászólásod értelme és anyaga után meg értem, hogy mindenen nevetsz :D


[Szerkesztve]

''A fényképész ragadja meg a pillanatot, nem csupán kameráját''

(#253) csiga997 válasza mclord (#252) üzenetére


csiga997
őstag

Valószínüleg erre gondolt: [link] ;)

Annyira hirdeted már az igét, hogy kezdesz kicsit szétesni. Már arra sem emlékszel, hogy milyen okosat hol mondtál aztán csak nekiesel másoknak, hogy akkora okosat te nem is mondtál, pedig de. ;)

(#254) mclord válasza csiga997 (#253) üzenetére


mclord
aktív tag

De emlékszek csak annak nem ez volt a mondani valója. Na háát ha a hozzászólásomból -poén- ezt vette le azt nagyon sajnálom...

[Szerkesztve]

''A fényképész ragadja meg a pillanatot, nem csupán kameráját''

(#255) as_Rock válasza Dtomi (#250) üzenetére


as_Rock
őstag

Én kikapcsolódásként olvasgatom a fotós topicokat, és ez a thread arra tökéletes volt, szétvigyorogtam magam míg olvastam :D

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#256) csiga997 válasza mclord (#254) üzenetére


csiga997
őstag

Az emberi természet már csak ilyen: ha egy hosszú, magasan tudományos előadás közben mondasz egyetlen faszságot, akkor a hallgatók közül 80% a faszságra fog emlékezni, és csak 10% a magas tudományra (a maradék 10% semmire).
Persze, ez egy remek alkalom arra, hogy a ''meg nem értett zseni'' imidzsedet elkezdhesd felépíteni...
:C

(#257) mclord válasza csiga997 (#256) üzenetére


mclord
aktív tag

egyetlen faszságot

Nem faszság hanem poén ott a smile is a mondat végén..

Persze, ez egy remek alkalom arra, hogy a ''meg nem értett zseni'' imidzsedet elkezdhesd felépíteni...

Bocs de szerintem nekem nem itt kell ''imidzsedet..felépíteni'' , ahol kell ott meg már van :) , most kértek fel pl hogy egyik kép sorozatomból szeretnének plakátot csinálni :), és megvásárolni. Illetve megnyertem a BMF-el is a harcot, kik loptak tőlem képet, és most ők is bünhődnek :))

''A fényképész ragadja meg a pillanatot, nem csupán kameráját''

(#258) csiga997 válasza mclord (#257) üzenetére


csiga997
őstag

Hát hogy a fenébe ne kéne! Egyelőre itt csak egy szakállas avatar vagy egy lehetetlen névvel. Ahhoz, hogy legyen némi reputációd is két út van: vagy segítőkészen és megértően válaszolsz mások felmerülő kérdéseire legjobb tudásod szerint, vagy felülről osztod a sok kis buta ''amatőrt'' és megmondod mindenkinek a tutit, ráébresztve egyben önnön korlátoltságára és szánalmas tehetségtelenségére (melynek egyik eszköze címeid, rangjaid és kitüntetéseid érvként felemlegetése).
Mindkét út legitim és egyformán vállalható, bár a társadalmi elfogadottságuk nem azonos. Te a második úton indultál el, melyhez ezúton is sok sikert kívánok.

(#259) mclord válasza csiga997 (#258) üzenetére


mclord
aktív tag

Hát hogy a fenébe ne kéne!

Bocs de nem kell , max lehet..


segítőkészen és megértően válaszolsz mások felmerülő kérdéseire legjobb tudásod szerint, vagy felülről osztod a sok kis buta ''amatőrt'' és megmondod mindenkinek a tutit, ráébresztve egyben önnön korlátoltságára és szánalmas tehetségtelenségére


Soha nem írtam le senkit amitt , hogy nem hivatásos -sajna annyi emberrel futottam össze aki hivatásos volt (partyfotó és társai), és fogalma se volt a fotózásról : szépségversenyen csinált 1260 db képet, meg kérdeztem minek ''A fotós sok képet csinál , így sok jó lesz'' : sajna felhígult a szakma- , mert senki se ott kezdi. Ha valaki igényes szép egyéni képeket tud csinálni azt többe nézem mint bármelyik ''divatfotóst'' , kollegám ezért szidja a digitális korszakot, hogy emiatt ez lett analogba messze nem volt ennyi kontár..


Mindkét út legitim és egyformán vállalható, bár a társadalmi elfogadottságuk nem azonos


Nem társadalom ,akik nem ismernek és ezt a forumot olvassák

Most mentem melózni többre válaszolni nem tudok csak este

''A fényképész ragadja meg a pillanatot, nem csupán kameráját''

(#260) Hydra SR


Hydra SR
addikt

Esetleg itt is folytathatjátok mert ezeknek semmi köze az objektívekhez: [link]
Az előző vita legalább a témán belül folyt.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#261) macy


macy
addikt

Akartam írni, hogy ez kezd baromira unalmas lenni, de nem írom. Nyugodtan vitatkozzatok. Csak ne egymás képességeiről meg IQ-járól. Arra kéne nyitni egy másik topicot. Ha moderátor lennék elkezdenék takarítani. :(

(#262) Dare2Live válasza csiga997 (#258) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

:C

mondom én, hogy KenRockwell.....

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#263) Dtomi válasza mclord (#259) üzenetére


Dtomi
őstag

hivatásos volt (partyfotó és társai), és fogalma se volt a fotózásról : szépségversenyen csinált 1260 db képet, meg kérdeztem minek ''A fotós sok képet csinál , így sok jó lesz''


Ha nem csinál sok képet nem kap pénzt. Erre van igény. Az más kérdés, hogy nem kell hozzá tudás. ÉS???? A bútorgyárba se asztalosmesterek dolgoznak, hanem összeszerelők akiket jobb esetben asztalosnak hívnak, rosszabban betanított munkásnak. Mert ilyen bútorra van igény...

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#264) Zozzant válasza mclord (#259) üzenetére


Zozzant
addikt

szalad a világ, nyilván jobb lenne annak a 3 profi fotósnak ha csak ők lennének a világon:) érthető

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#265) Hydra SR


Hydra SR
addikt

No, kicsit off mert objektívről szeretnék kérdezni ( :DDD :DDD :DDD):
A backfocusnál a keresőben is életlen a kép amikor félrefókuszál, vagy csak az elkészült kép lesz rossz? Magyarul: manuálisan lehet élességet állítani backfocusos obival?

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#266) Dtomi


Dtomi
őstag

Lényeg a lényeg, örülünk a sikereidnek jó, hogy neked összejött. De kár itt 2-3 milliós felszereléssel hasonlítani bármit is, jó hogy neked ilyened van. De valószínűnek tartom, hogy vannak olyan emberek rajtam kívül is akik még soha sem láttak 300f2.8-at maximum képről. És ez nem azt jelenti, hogy a csuda marketing áldozatai lennénk akik a messiásra vártak, hogy felnyissa a szemüket, van élet a 350D-k és a sigma obik árnyékán túl...
Ezzel itt mindenki tiszatában van. De én nem tehetem meg, hogy millás obit vásáljak 1 millás váz mellé. Annak ellenére tudom, hogy jobb mint a szaros 30D-m... meg az EXes obik. Ha pedig esetleg megynyerném az 5ös lottót nem a fényképezés lenne a hobbim hanem sportkocsikat gyűjtenék.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#267) csiga997 válasza Hydra SR (#265) üzenetére


csiga997
őstag

Életlen ott is, csak nem látod. :D

(#268) csiga997 válasza Dtomi (#266) üzenetére


csiga997
őstag

Ne ostorozd magad. A szaros 30D-d máris jobb, mint mclord szaros 20D-je. ;)

Különben, a magyar fényképész olyan, mint a magyar taxis: nem számít, hogy a bécsi taxisnak E-classe-ja van és neki csak egy 5 éves toyotája, nála jobb sofőr akkor sincs. :D

(#269) macy válasza Hydra SR (#265) üzenetére


macy
addikt

Úgy tudom csak a képek visszanézésekor derül ki,hogy backfocusos az obi, tehát a keresőben éles képet látsz. Valamelyik fórumon olvastam de nem emlékszem hol.

(#270) Hydra SR válasza csiga997 (#267) üzenetére


Hydra SR
addikt

Szóval lényegében van eltérés a pengeéleshez képest csak túl kicsi ahhoz, hogy észrevegyem szabad szemmel? Vagyis akkor elvileg lehet élesre lőni manuálisan, csak gyakorlatilag nem sok eséllyel?

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#271) Hydra SR


Hydra SR
addikt

Asszem elmondom az egész történetet: másik fórumon egy ember mutogat egy képet az új gépével, Oly E400+Sigma 18-50. A kép elég életlen de van rajta majdnem éles rész csak marhára nem ott ahova az AF-nek élesítenie kellett volna auto módban. Mondtam neki, hogy szerintem backfocus, főleg hogy alsó kategóriás Sigma obival készült. Azt javasoltam neki, hogy nézze meg MF-ben is. Azt mondja, úgy sem tudja élesre fogni. A linkelt képe: [link]
EXIF: F5, 1/80, 38mm, ISO100, utómunka csak leméretezés. A kép jobb széle már egész élesnek tűnik de milyen AF az ami oda fókuszál ezen a képen...Nem bírálta felül manuálisan az AF pontot, ezt is megkérdeztem. Lencsék tiszták, obi nem volt leszedve, szűrő nem volt. A jelenség tartós, nem csak ez az egy képe ilyen.

[Szerkesztve]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#272) Vadafak


Vadafak
tag

Sziasztok
Kérlek segítsetek két napon van eldönteni hogy:
Sigma 18-50mm f/2.8 EX DC SLD ELD (115.000 ft)
vagy
Sigma 17-35mm f/2.8-4 EX DG IF HSM (105.000 ft)

illetve

Sigma 70-300mm f/4-5.6 DG APO Macro (65.000 ft)
vagy
Sigma 28-200mm f/3.5-5.6 DG IF Macro (65.000 ft)


Az árkülömbség nem számít!!! A képen minősége annál inkább.
Ti melyiket választanátok? plíííííííz heeeeeelp

(#273) lesaux válasza Hydra SR (#271) üzenetére


lesaux
veterán

Ez pont úgy néz ki, mintha szarul lenne összerakva az obi. A bal oldala életlen, a jobb oldali éles. Nem hiszem, hogy 38 mm-en, f/5-ös rekesszel ennyire elmosná azt, ami kb. két méterrel közelebb van.
Valamelyik topictárs linkelt már be hasonlóan rossz obit, az egy Sigma 17-70-es volt, ha jól emlékszem.
Le kéne fényképeznie egy újságpapírt vagy bármit, csak egyenlő távolságban legyen a két oldala. Aztán lehet próbálkozni a 45 fokban tartott újságpapírral is. Meg nem ártana teljes méretben megosztani a képeket a hibakereséshez.

(#274) Hydra SR válasza Vadafak (#272) üzenetére


Hydra SR
addikt

Ha nem gáz, hogy kimarad a 35-70mm közti zoom tartomány akkor 17-35 és 70-300 jobbnak tűnik nekem. Közé meg vehetsz egy egész elfogadható árú fix 50mm-eset, az 1.8-asok relatíve olcsók, szépen dolgoznak és fényerősek. Hozzáteszem, egyiket sem próbáltam, 28-200-zal láttam képeket és nem volt valami meggyőző.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#275) Hydra SR válasza lesaux (#273) üzenetére


Hydra SR
addikt

Igen, a második ötletem nekem is az volt, hogy mondjuk ferde a frontlencse csak az azért elég ritka szvsz. Közben írta, hogy megy a szervizbe vele (garis még, vadi új), most már nem tudok neki ötleteket adni amíg vissza nem ér de a lényeg az volt, hogy valamit tudjon mondani nekik hogy mi is a probléma (meg hogy egyáltalán mivel is lehet baj, ő a vázban kereste a hibát de ez tuti az obi lesz) és milyen választ fogadhat el. Annyit mondtam neki, hogy a ''jó ez így, ez ilyen kisfiam, tanulj meg fotózni'' nem számít elfogadható válasznak. Annyi tiszta, hogy az obinak baja van.
Addig is köszi a választ mindenkinek :)

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#276) mclord válasza Dtomi (#266) üzenetére


mclord
aktív tag

na most vok egy kicsit –kép leadásig


Ha nem csinál sok képet nem kap pénzt. Erre van igény. Az más kérdés, hogy nem kell hozzá tudás. ÉS????

Nem max 200 db képet kérnek tőlük. ( pl mellesleg ) Mivel őket is fotósoknak/fotóriportereknek hívják , így lejáratják a szakmát, és az összes hozzáértő embert.

Annak ellenére tudom, hogy jobb mint a szaros 30D-m

Akkor jobb mint az enyém 20D és 1D ( nem mark :( , ez csak 4mp ) , de háát nekem sincs pénzem másra szívesen lecserélném én is 2 db mark III-ra ha valaki állná , akkor gyorsabbak lennének a fókuszok , és kicsit keményebb a kép is meg sok apró újdonság, de amíg ez SZÁMOMRA megfelelő addig nem látnám értelmet . Amúgy már egyre kisebb a közép kategória (10D, 20D, 30D.. ) és a felső (1*) -között, és most már a markok inkább presztízst jelentenek, mint oly nagy szintet profi és fél profi között.

''A fényképész ragadja meg a pillanatot, nem csupán kameráját''

(#277) johnjohn


johnjohn
addikt

Tudom, hogy nem szorosan ide tartozik, de témába vág, eladó a mellékelt linken látható spektív, 20 K áron.Gyakorlatilag nem volt használva.[link]

(#278) D4rkm4n válasza Hydra SR (#271) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Más fórumon is hallottam már, hogy a Sigmánál elég nagy a minőségbeli szórás.

Zsákbamacska sajnos. :(

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#279) ArthurMiller


ArthurMiller
senior tag

Nem érdekel valakit egy 77mm szirom alakú napellenző? univerzális, a szűrő peremére illeszkedik. UV szűrőt meg úgyis mindenki használ. Nekem fölösleges darab, gyári állapotában van, kb. 6-7 e-ért vettem pár hónapja. Ha igen, priviben megbeszéljük, hova kell értejönni :)

(#280) Fejo


Fejo
őstag

3 hónapos Sigma 70-300/4-5.6 APO DG Macro Super (Canon) karcmentes állapotban, összes tartozékával, eredeti dobozában (Canon 70-200/4 L USM csere miatt) eladó.

Magyarországi garancialevéllel!

Ár: 40.000 (új ára 65.000 Ft)

fejoboy@freemail.hu

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#281) ArthurMiller válasza Fejo (#280) üzenetére


ArthurMiller
senior tag

Majd egy idő elteltével pedig a 70-200 /2,8 IS USM üvegre fogsz vágyni :D Ne feledd szavaim :)

(#282) #01758976 válasza Hydra SR (#271) üzenetére


#01758976
törölt tag

ha a barátod abban a városban lakik ahol a kép készült,akkor menjen vissza a parkba beszéljen V.Attila fművésszel és ő biztosan megmondja,én ezt teném a helyében

(#283) macy válasza Fejo (#280) üzenetére


macy
addikt

Áááááá... most vettem egyet újonnan. Ha nem nagy kérés, tudnál egy képet csinálni róla úgy, hogy látszódjon a Sigma felirat? Sehol nem találtam képet ami úgy néz ki mint az enyém.

(#284) hali01 válasza Peeter (#24) üzenetére


hali01
őstag

jaj mire válaszoltam :)

[Szerkesztve]

(#285) Flashy válasza Fejo (#280) üzenetére


Flashy
veterán

nem vagy győri véletlenül? pont ilyet nézegettem ki magamnak, de lehet hogy Sigmát nem ártana kipróbálni...

(#286) biggamer válasza Fejo (#280) üzenetére


biggamer
veterán

Mennyiért veszed a 4L-et ?

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#287) mclord


mclord
aktív tag

Aki manapság akar venni 300 2.8 -t most láttam egy olcsót nikonhoz , a villám ár is bagatel [link]
ilyenkor sajnálom miért nem vagyok nikonos :(

''A fényképész ragadja meg a pillanatot, nem csupán kameráját''

(#288) Hydra SR válasza mclord (#287) üzenetére


Hydra SR
addikt

Igen, 240 ropi + tengeren túli szállítási költség + kockázat, hogy mit kapsz, gari nélkül + várakozási idő...a hülyének is megéri :) Mondhatni, bagatel(l) :D
És egy dombornyomott bankkártya is kell de az a legkevesebb.

[Szerkesztve]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#289) biggamer válasza Hydra SR (#288) üzenetére


biggamer
veterán

Nem Te akartál halszemet ? :)
[link]

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#290) Hydra SR válasza biggamer (#289) üzenetére


Hydra SR
addikt

Dede, 1000thx, épp most beszéltem vele telefonon, úgy néz ki az enyém lesz :) :R :R :R :R
Csak a fizum jönne már meg, pont most csesztek el valamit aztán a végén nem marad lakbérre :D már ''dolgoznak a hibán''

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#291) biggamer válasza Hydra SR (#290) üzenetére


biggamer
veterán

Na, akkor végre egyszer valami értelmes dolgot csináltam. :D

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#292) mclord válasza Hydra SR (#288) üzenetére


mclord
aktív tag

240 +tengeren túli szállítási költség ( 80$ )+ kockázat: -ha megnézed a palit és leellenőrzöd tudod kb mit is válalsz :) +várakozás ( nekem 14 napnál több nem volt még ), pl én obim is kintről jött :D, , dombornyomott meg nem kell hozzá ! -akár bankszámla se kell :D -, max ha paypallal akarsz fizetni..

Ha meg megnézed a benti árát tényleg elhanyagolható ..

''A fényképész ragadja meg a pillanatot, nem csupán kameráját''

(#293) Hydra SR válasza mclord (#292) üzenetére


Hydra SR
addikt

Akkor csak a ''bagatell'' jelentésében tér el a véleményünk :) Én ennyiért nem kockáztatnék egy hajszálnyit sem, várni sincs kedvem még 2 hetet sem. A kockázat meg nem csak annyi, hogy vajon mit ad postára az eladó, hanem hogy mi érkezik meg (biztosítva gondolom nincs rendesen). Megsérülhet, eltűnhet, eltévedhet. És még ha meg is jön, utána is tönkremehet, gari meg ugye nincs rá.
Olcsóbb cuccoknál én is a használtat, gari nélkülit szoktam választani de ekkora összegnél már nem szívesen vállalnám be. Gari nélkül meg csak úgy vásárolnék, hogy előbb a kezembe fogom, kipróbálom, alaposan megnézem és ha minden stimmel akkor megveszem.
Ennek ellenére biztos sok ember van akinek így is megéri de erős túlzásnak érzem a ''bagatell'' jelzőt. Akinek ez az összeg bagatell annak a bolti ár is az és onnan fog vásárolni.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#294) mclord válasza Hydra SR (#293) üzenetére


mclord
aktív tag

Figy a Mo -i bolti ára : közel 900 000 ft, kinn usaba 600 000 ft , ehez képest a használt 240-ért háát szerintem bagatell, multkor haverom vett egy 400 2.8 ( non is ) ( csak az obi nem volt hozzá se doboz , se táska se sapkák , de tökéletes egy darab azóta mindíg azzal jön mindenhova :D ) -Németből- 390k -ért háát az is a maga nevében bagatell volt :)
Utaztatás én mindíg csomag küldökkel hozatok be mindent : ami igaz drágább de nincs miért félned :)

''A fényképész ragadja meg a pillanatot, nem csupán kameráját''

(#295) Fejo


Fejo
őstag

Hétfőn elviszik a Sigma 70-300/4-5.6 DG APO obimat és jön helyette a Canon 70-200/4 L USM.
Remélem nem fogom megbánni. :D

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#296) Hydra SR válasza Fejo (#295) üzenetére


Hydra SR
addikt

Max. a 300mm-t bánhatod de a 70-200 képéből lehet croppolni nyugodt szívvel szóval még tán az sem fog hiányozni :)

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#297) Fejo válasza Hydra SR (#296) üzenetére


Fejo
őstag

Késöbb legfeljebb veszek egy 1.4x-ezőt és meg van a majdnem 300 minőség romlás nélkül.

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#298) Dare2Live válasza mclord (#294) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

ez a hvaerod nemvolt lent máma baján?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#299) Dare2Live válasza Dare2Live (#298) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

hirtelen kép [link]

rémisztő mekkora ez a 400 2.8 enyhén megértem a mukit, hogy monopoddal használja. :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#300) macy válasza Fejo (#295) üzenetére


macy
addikt

Hát nem hiszem, hogy megbánnád. Az egy nagyon jó ''kis'' obi. Bár nekem lenne ilyen. Messzire elhajítanám az APO DG-t :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Objektívek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.