Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Objektívek topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-12 17:21:36

LOGOUT.hu

Az objektívekre két nagyon fontos adat jellemző, melyek alapján rendszerint azonnal be lehet őket sorolni. Ezek az objektív fényerejét és gyújtótávolságát jelző számok.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1451) 7 válasza Fejo (#1450) üzenetére


7
addikt

Azt hiszem, a kollégát nem fikázni kéne csőlátással, hanem észrevenni, hogy próbál helyesen írni, de nem tud (ld. központozás - aki nem is akar helyesen írni, nem fog erőlködni a vesszőkkel). Mint már más is mondta, jókat ír, csak nehéz kihámozni. Tény, nem a legfelemelelőbb élmény olvasni, de ettől függetlenül nem kéne gyakorlatilag minden hozzászólásánál 3-an ráugrani, hogy csúnya, rossz, a hozzászólásai lényegét pedig már nem is figyelni. Főleg nem ilyen stílusban.

Hth: Tény, érdemes lenne valamiféle helyesírás-ellenőrző alkalmatosságot használni, vagy valahogy máshogy kiküszöbölni ezt a gyengédet, mert amúgy érdekeseket mondasz. Ha nem akarsz állandóan Word-öt vagy hasonlót nyitogatni, javasolni tudnám esetleg a Firefox megoldását, amihez itt tudod leszedni a magyar szólistát.

[ Szerkesztve ]

(#1452) Dtomi válasza Hth (#1449) üzenetére


Dtomi
őstag

Eddíg is minden kérdésedre válaszoltam ha értelmeset tudtam mondani.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#1453) *Ropi* válasza 7 (#1451) üzenetére


*Ropi*
félisten

Egy ilyen volumenű ember ilyen gondolatokkal szerintem van annyira intelligens, hogy magától is elkezd odafigyelni a helyesírására, ha utalunk rá. Nem kell a fejét venni ezért, senki sem tökéletes.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1454) D4rkm4n válasza Dtomi (#1424) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Most nézem csak: a Sigma 135-400 1210 gramm!! :Y

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#1455) *Ropi* válasza D4rkm4n (#1454) üzenetére


*Ropi*
félisten

Kondibérlet már nem kell. ;]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1456) werttzui válasza D4rkm4n (#1454) üzenetére


werttzui
őstag

Nem sokkal nehezebb mint egy liter tej nem bírod el :Y :D

PENTAX

(#1457) D4rkm4n válasza *Ropi* (#1455) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Csak ha felmegyek vele egy vadlesre, leszakad alattam az egész kóceráj! :DDD Plussz nem kicsit leszek "orrnehéz". :)

A viccet félretéve:

"A súly a megbízhatóság jele."

- Penge Borisz: Blöff -

[ Szerkesztve ]

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#1458) *Ropi* válasza D4rkm4n (#1457) üzenetére


*Ropi*
félisten

Fotózz vakondot, annál lejjebb nem eshetsz! ;) :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1459) Flow válasza D4rkm4n (#1454) üzenetére


Flow
senior tag

Hehe, az én telém meg 1300g... Mégis elbírom. :P

Az uv szűrő miatt csökken az objektív fényereje? Ha igen, mennyit. Ha nem, kicsit sem?

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#1460) orbano válasza D4rkm4n (#1457) üzenetére


orbano
félisten

És ha bedöglik ütni is lehet vele :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#1461) *Ropi* válasza Flow (#1459) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nem vettem észre, hogy nagyon levenne a fényerőből az UV-szűrő.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1462) Flashy válasza Flow (#1459) üzenetére


Flashy
veterán

UV: hát kicsit persze hogy csökken, amennyiben nincs tökéletesen átlátszó dolog és nincs olyan anyag ami tökéletesen csak az UV tartományt szűri, de nem hiszem hogy bárhogy is mérhető lenne vagy foglalkozni kéne vele.

(#1463) Hacker75 válasza D4rkm4n (#1457) üzenetére


Hacker75
aktív tag

Ha meg nem tudod lekapni, "hozzá is vághatod"... :DDD :)

http://www.youtube.com/user/OOooHACKERooOO

(#1464) Pompi válasza Flow (#1459) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Ahogy Flashy is írta, természetesen veszik el fény, szerintem nem árt - főleg egy jó objektívhez - megfelelő minőségűt választani, különben sokat árthatunk a képminőségnek egy gagyi szűrővel.
Pl. a HOYA HMC filterei 97%-os fényáteresztéssel bírnak, a Super HMC-k átersztése pedig 99,7%.

Feel Good Inc.

(#1465) Flow válasza Pompi (#1464) üzenetére


Flow
senior tag

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#1466) Flow


Flow
senior tag

Sigma minden típusánál nagy a szórás? :F

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#1467) germanh válasza Pompi (#1464) üzenetére


germanh
senior tag

Sajna azoknak már elég kemény áruk is van :( Főleg nagy átmérőnél. Dehát a minőséget meg kell fizetni...

Enjoy the pain!

(#1468) D4rkm4n válasza Flow (#1466) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Az itt olvasott többszáz üzenetből azt vettem ki, hogy a Sigmára ez sajnos jellemző.

Egyes típusoknál kevésbé, a másiknál gyakrabban.

Tiszta lutri. :) :(

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#1469) Flow válasza D4rkm4n (#1468) üzenetére


Flow
senior tag

Igazából azon gondolkodtam, külföldről szerzek be nagylátót. De Németekhez, vagy amerikába, esetleg hongkongba visszapostázgatni... Hááát... :(

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#1470) BEE válasza Flow (#1469) üzenetére


BEE
addikt

A hazai beszerzésnek pedig a Camera kft a hátulütője. :O

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1471) Flow válasza BEE (#1470) üzenetére


Flow
senior tag

Nincs megoldás? Fizzessünk... :W

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#1472) tiv61us válasza orbano (#1436) üzenetére


tiv61us
őstag

me pont az anna kavehazba?
akarmellik videki kocsmarostol kapna olyan sallert hogy ihaj
nahat

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#1473) D4rkm4n válasza Flow (#1471) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Aki nem kockáztat, nem is nyer! :P

Szóval vagy fizetsz mint a katonatiszt, vagy marad a zsákbamacska.

Ennyit a fogyasztócentrikus kapitalizmusról és jólstruktúrált értékesítő-ellenőrzésről.. :(((

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#1474) Hydra SR válasza Flow (#1469) üzenetére


Hydra SR
addikt

Állítólag azoknál a viszonteladóknál ahol külföldre szól a garancia, hamarabb visszakapod, mint ha a Camera Kft-hez tartozol. Nem saját tapasztalat, lehet, hogy csak rémhír, de ezt hallottam, hogy hamarabb megjárja oda-vissza Németországot, mint hogy a Camerától visszakapd megjavítva.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#1475) BEE


BEE
addikt

Na csak hogy valami pozitív kereskedői hozzáállást is lássunk !
Tegnap végre megvettem a Pentax 50/1,4-et.
El is mentem kis fotózgatásra vele, itthon meg látom hogy erőteljesen
backfókuszos a kicsike. :Y
Ma visszavittem a MEDIKERbe és szó nélkül kicserélték. :C
Az üzlet tele vevővel, mégsem szaroztak, adtak másikat.
Nekiláttam tesztelgetni a boltban és hát az is ugyanolyan backos volt.
Erre szó nélkül hozták a harmadikat ami úgy néz ki hogy jó lesz.

Így is lehet ezt csinálni, dícséret a cégnek ! :K

BEE

[ Szerkesztve ]

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1476) *Ropi* válasza BEE (#1475) üzenetére


*Ropi*
félisten

Én a táskámat vettem náluk, szerintem is korrekt a kiszolgálás. Amíg előhozták a raktárból, jól elszórakoztam a H0 modellvasút terepasztalán. ;) :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1477) BEE válasza *Ropi* (#1476) üzenetére


BEE
addikt

Vettem náluk már egy csomó cuccot, de ez az első hibás darab köztük.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1478) *Ropi* válasza BEE (#1477) üzenetére


*Ropi*
félisten

Persze, ez a gyártó hibája, nem a bolté.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1479) T-Nagyon


T-Nagyon
tag

Mennyire kompatibilis a Canon 24-105/4L IS USM ezzel: Canon EF Extender 1.4x II ?
És ha egymásba mennek, akkor mi várható a párostól?

Fotóim: http://flickr.com/skublics_gergely

(#1480) Dtomi válasza T-Nagyon (#1479) üzenetére


Dtomi
őstag

Semmi mert ez nem használható TC-vel
135, 180, 200 300, 400, 500, 600, 1200 és a 70-200 akkal + a 100-400 al. A mai tudomány állas szerint.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#1481) Flow


Flow
senior tag

Tamron AF LD 200-400mm 5.6... Van valakinek? Vagy használtatok már? Vélemény? esetleg ha egy 1.x-szerezőt is kerítek hozzá, mennyire lesz kiábrándító az eredmény?

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#1482) adik válasza Flow (#1481) üzenetére


adik
őstag

200-500 5,6-6,3 -ra gondolsz?
nem rossz, árához képest. Bigmának jobb képe van, bár 80-90 ezerrel drágább is, cserébe nagyobb az átfogása. Szorzót nem tennék rá semmi esetre se.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#1483) Flow válasza adik (#1482) üzenetére


Flow
senior tag

Nem. Arra gondoltam, amit leírtam... :))

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#1484) stop válasza D4rkm4n (#1417) üzenetére


stop
aktív tag

Szia!

előszőr is télen sokkal nagyobb eséllyel fotozol a természetben állatokat-szvsz
mert nem takar mindent a zöld és a lombok pl.
másodszor szerintem mindenképp képstabisat vegyél, még ha állványról vagy lesről fotozol is.
harmadszor jó néhány fortély kell hozzájuk, mert akármekkora nagyítás, vagy teleobi is kevés tud lenni ha nem jó felől(irányból) közelíted meg őket.
negyedszer szerintem figyelj a fényerőre is mert sokszor csak szürkületben v utána lehet őket látni.
remélem tudtam vmit segíteni.

"az együgyű lenézi társát, az okos pedig meghallgatja azt" P.K.11.12.

(#1485) delta9


delta9
senior tag

sziasztok. canon 18-55 kito. helyett gondolkodom valami objektívben, de nem igazán tudom, hogy melyik éri meg jobban. néztem egy sigma 17-70/2.8-4.5 DC-t kb. 85-90ezer értékben boltban garival, illetve egy canon EF 17-85/4-5.6 IS USM, nem boltból de lehet, h van rá gari, még nem kérdeztem, ez 95ezer.

a sigma mellett szól a fényerősség, a canon mellett szól, hogy az új árához képest viszonylag jó árban van, 0 expós és a nagyobb zoom átfogás, cserébe f4-től indul. meg azzal is bajban vagyok, hogy oké, értem a száraz technikai adataikat, de képminőség terén nem tudom melyik felé dől a mérleg nyelve (optikai hibák), mert a gyakorlati használat mégiscsak más, mint a technikai adatok.

ebben tudnátok valami tanácsot adni? esetleg ezekhez hasonló tulajdonság- és árkategóriában van még objektív, amit érdemes megfontolni? thx

(#1486) *Ropi* válasza delta9 (#1485) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ha nem fontos a kezdő 17-18 mm, akkor 80-90k körüli árban a legjobb képe a Tamron 28-75 F2.8-nak van szvsz. Jó állapotút használtan 70-80k-ért kapsz, én az enyémet 10 hónap bolti garanciával vettem 70-ért. Újonnan 105k körül van. 50 mm-en hozza a Canon fix 50 mm F1.8-ának minőségét (mondhatni L-es minőséget), de amúgyis álomszép képe van. :R Vételnél próbáld ki mindenképpen, mert elég nagy a gyártási szórás és fókuszhibás lehet (back/frontfókusz). Annyit érdemes még megjegyezni róla, hogy kissé sárgás a képe (ez könnyen korrigálható utómunkánál), valamint szembefénynél hajlamos becsillanni (Vajon ezért gyári tartozéka a napellenző? :F ). Összességében nekem nagyon tetszik, elég sokat használom.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1487) Terapeuta válasza delta9 (#1485) üzenetére


Terapeuta
őstag

Az új canon IS kitobikhoz mit szólsz? (18-55 IS + 55-250 IS)

17-85-öt sehol nem ajánlják, engem elsősorban a torzítása zavar (na)...

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#1488) *Ropi* válasza Terapeuta (#1487) üzenetére


*Ropi*
félisten

Igen, a 18-55 IS is jó, és nem is drága, 50k alatt már megkapod újonnan. :K

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1489) delta9


delta9
senior tag

igazából ez a 90ezer környéke, amiért szeretnék egy jobbfajta lencsét. erősen a sigma 17-70 felé húzok, főleg, hogy nagyobb a zommátfogása, jobb a fényerőssége mint a kit-nek és több helyen többen is elég pozitívan nyilatkoztak róla. 50k-ért egy 18-55 is-t én nem érzek alternatívának ez esetben :U a Tamron 28-75 még jól hangzik, csak nem tudom, hogy az a 28mm elég-e nekem. a későbbiekben majd szeretnék másikat is venni, de inkább lentebbi zoomtartományban szerintem. bár ez változhat, de jelenleg ritkábban érzem, hogy a felső zoom határt szeretném átlépni, inkább az alsót.

(#1490) Terapeuta válasza delta9 (#1489) üzenetére


Terapeuta
őstag

A sigma...ha pontos a fókusza...szvsz nagyon szép képeket csinál.

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#1491) orbano válasza delta9 (#1489) üzenetére


orbano
félisten

elvileg már tudnod kéne, hogy mennyit használsz 28mm alatt. mellesleg ha már tamron, akkor inkább a tokina hasonló obija... a 17-70 jó obi, csak nagyon teszteld le mielőtt megveszed... sajnos ez öli meg a sigmát, mint márkát a szememben :( A sigmát pedig nem hinném hogy nyitva nagyon használnád, az az f2.8 inkább csak dísz szerintem 17mm-en :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#1492) delta9 válasza orbano (#1491) üzenetére


delta9
senior tag

valójában annyit használok 28mm alatt, amennyi csak van, de az is kevés. szóval igen, ez bizonytalanít el, hogy azt tapasztalom magamon, hogy inkább az alsóbb tartományba forgatnám tovább a zoomgyűrűt a kitobin, így azt hiszem, hogy később vennem kell egy 10-20,22mm körüli objektívet, de most a kit-et szeretném valami komolyabbra cserélni, majd utána valamikor valami ultra wide. a sigmát mindenhol dícsérik, ezért húzok erősen afelé. miért nem használható 2.8-on 17mm-en?

és a fókuszproblémák kiküszöbölésére hogy a legcélszerűbb tesztelni? nyitott blendével és lerekeszelve csinálok vele a teljes zoom tartományban kb. 4-4 fotót az szerinted elégséges?

[ Szerkesztve ]

(#1493) orbano válasza delta9 (#1492) üzenetére


orbano
félisten

lehet inkább komponálni kellene megtanulni :) miket fotózol te, hogy ekkroa nagylátóra van szükséged?
Nézd meg a képminőségét a 1770-nek mondjuk hóphotozone-on, és meglátod milyen nyitva.
fókuszproblémára kell vinni egy a4-es papírlapot, rá egy félreérthetetlen fókusz-célpontot, mellé egy vonalzót a mélységi tengellyel párhuzamosan. a céltra fókuszálsz jó lapos szögből, és ellenőrzöd hogy éles lett-e, illetve, a vonalzón láthatod a teljes mélységélességi tartományt. a célra jó ehgyébként a papírlap helyett mondjuk egy AA-s ceruzaelem is, valami megfelelően homogén háttérrel. azátn minden gyújtótávon a lehető legkisebb mélységélességgel (minimális tárgytáv, legtágabb rekesz) készíted a képet (mondjuk újrafókuszálva 4-4 darabot).
Ha kell küldök mintaképet, hogy is néz ki egy ilyen tesztkép.

A vér nem válik VAZZE!™

(#1494) delta9 válasza orbano (#1493) üzenetére


delta9
senior tag

biztos, hogy igazad van, hogy komponálni is meg kellene tanulni. és azért szeretnék uw objektívet, mert az ilyen hatás nekem nagyon tetszik: [link] [link] tudod, én soha nem leszek profi fotós, mert nem is akarok az lenni, de ehhez kapcsolódó szakmában dolgozom és sokszor szükségem van egy jó minőségű fotóra, azt megcsinálom saját magam a többi anyaghoz, amiből aztán készítek valamilyen kiadványt. amit ezen kívül fotózom, azt leginkább a saját szórakoztatásomra, ezért számomra nem is igazán fontos, hogy fotós szempontból megalkossam a tökéletes kompozíciót.

a tesztképért pedig igazán hálás lennék. thx.

[ Szerkesztve ]

(#1495) csiga997 válasza delta9 (#1494) üzenetére


csiga997
őstag

[link] Utolsó két lapot elég kinyomtatni.

(#1496) delta9 válasza csiga997 (#1495) üzenetére


delta9
senior tag

hálás köszönet :R

(#1497) <Adamsky> válasza delta9 (#1494) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"...az ilyen hatás nekem nagyon tetszik: [link] [link]"

Ezek nem valamilyen HDR képek? Vagy lehet ilyet fotózni is?

(#1498) delta9 válasza <Adamsky> (#1497) üzenetére


delta9
senior tag

nem hdr-ek, de nem is a dinamikatartománya vagy a színvilága a lényeges, hanem, hogy 10mm-es fókusztávon készültek (exif infok kiolvashatóak), tehát maga a látószög.

[ Szerkesztve ]

(#1499) <Adamsky> válasza delta9 (#1498) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Ja, boccs, nem olvastam vissza a hsz.-eket.
Kár (furcsa), hogy nincs benne az "exif"-ben, hogy milyen obival lőtték.

(#1500) ócskás


ócskás
aktív tag

BOLDOG ÚJ ESZTENDŐT MINDENKINEK!

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Objektívek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.