Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Objektívek topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-12 17:21:36

LOGOUT.hu

Az objektívekre két nagyon fontos adat jellemző, melyek alapján rendszerint azonnal be lehet őket sorolni. Ezek az objektív fényerejét és gyújtótávolságát jelző számok.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) biggamer válasza Dtomi (#91) üzenetére


biggamer
veterán

Köszi a választ.

A 70-200 F4 L IS-sel nagyon meg vagyok elégedve, király a portréra, és gyönyörű képeket lőttem vele pl. szitakötőkről meg lepkékről is.
Jó lesz az rendezvényekre, meg sport fotók készítésére.
A 170-500ről nem olvastam jókat, a 135-400ról meg semmit nem hallottam.

Azt hiszem csak az 50-500 marad. :)

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#102) Dtomi válasza biggamer (#101) üzenetére


Dtomi
őstag

170-500 ról miért nem olvastál jókat? Pontosabban miket olvastál róla?

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#103) mittu válasza Dare2Live (#98) üzenetére


mittu
csendes tag

ok, átfogalmazom a kedvedért. enyhe minőségbeli különbség lesz kikapcsolt és bekapcsolt IS esetén? ilyesmit olvastam valahol, és ha már felmerült, gondoltam megkérdezem, igaz-e.

mod: a linkelt bemozduláson kívül.

[Szerkesztve]

(#104) Dare2Live válasza Dtomi (#97) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Szereted vagy nemszereted számokkal nehéz vitatkozni.

Segítek akkor én neki én használok VRt: A VR 3-4-5 stopot segít. Evvel én pl 300on probléma nélkül kitartom az 1/40et. vr nélkül ez nálam 1/160környékén van. Persze vannak akik fölösnek tartják ők inkább felcsavarják az isot. pl iso200rol iso3200re. egészségükre.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#105) Dare2Live válasza biggamer (#101) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Tamron 200-500 at mondják még sokan jonak.
[link]

ott a tábla alján egyébként megtekinthető pár ember véleménye a sigma bigmarol is.

[Szerkesztve]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#106) Dare2Live válasza mittu (#103) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

IS/VR... a kezed remegését kompenzálja. méri merre remeg a kezed és az ellentétes irányba mozgatja pl az érzékelő lapkát. (lencsét)

A 0-5stoppal alacsonyabb iso vagy a nem bemozdult kép egyébként tényleg enyhe minőségbeli különbséget hoz. Nem is olyan enyhét....

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#107) biggamer válasza Dtomi (#102) üzenetére


biggamer
veterán

Majd megkeresem a cikket, aztán vagy leírom a lényegét, vagy lemásolom és felteszem ide.

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#108) Dare2Live válasza biggamer (#107) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

még1 obi jutott eszembe a sigma 80-400 OS, löttem is vele pár képet 1hónapja kb, megkeresem és megnézem őket.

OS szerintem/nekem 200fölött már ''mást hev''

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#109) Dtomi válasza Dare2Live (#104) üzenetére


Dtomi
őstag

Akkor te nagyon ügyes vagy ha a 1/160 on kitartod a 300at nekem ahhoz 1/400kell, hogy biztos éles legyen. Nehéz számokkal vitatkozni de nem is akarok. Nagyon messze állok én még attól, hogy az én képimnek ennyi különbség számítson élességben :U sőt talán nem is az élesség számít nekik :R

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#110) Hydra SR válasza mittu (#103) üzenetére


Hydra SR
addikt

Az IS a képstabilizátor. Ha bekapcsolod, a gép bemozdulását igyekszik kompenzálni. Ha egyébként bemozdulna a kép de a képstabi megfogja akkor egyértelműen szebb lesz a kép. Viszont valamennyit lágyít a rajzolaton, emiatt nem érdemes folyton bekapcsolva tartani. Az egymáshoz képest is mozgó dolgokkal nem tud mit kezdeni, csak a gép berázásával.

Dare2live: 3-4-5 stopot írtál de gondolom 3-4-5 fé-t kell érteni alatta ( :F ) Ez félig kérdés, mivel nem tűnik reálisnak, hogy 1/40-en kitartasz egy 300-as telét +5 stoppal ami még mindig csak 1/125-nek feleltethető meg ha egyáltalán van értelme így megfeleltetni.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#111) mittu válasza Hydra SR (#110) üzenetére


mittu
csendes tag

''Viszont valamennyit lágyít a rajzolaton, emiatt nem érdemes folyton bekapcsolva tartani.''
ilyesmire gondoltam, köszönöm. a többi tiszta volt :]

(#112) biggamer válasza Dtomi (#109) üzenetére


biggamer
veterán

Általában azt szokták mondani, hogy amekkora a fókusztáv, annyi idő kell, kisebb ráhagyással.
Tehát 400-on legalább 1/400.

Na és egy kis okosság : [link]

[Szerkesztve]

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#113) Dtomi válasza biggamer (#112) üzenetére


Dtomi
őstag

Azért írtam én is ezt tapasztaltam pályafutásom során és azt a 300at ha átszámolom az 480.. de tudom hogy kb 1/400on szoktam lőni kézből éles képeket 300mm körül.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#114) Dare2Live válasza Dtomi (#109) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

szuperül lehet dolgozni egy FZ30al is. Príma gép... Nemis az élesség számít egy képnél megazaj.

Nekem anno már 200grammos kiskompaktal is sikerült reciprokszabály alatt fényképezni az viszont meglepett, hogy te ennyivel reciprokszabály felett fotozol. Mondjuk belegondolva igaz az 1/160nálam se tuti 100%ban. Meg meglehetősen keveset fotozok VR nélkül.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#115) Dtomi válasza Dare2Live (#114) üzenetére


Dtomi
őstag

Ha 1* elmegyek fotózni és olyan a tma igen én felteszem ISO800 ra is és inkább legyen bőven fölötte akkor 100% hogy éles lesz minden mást utána tudok szerkeszteni. Nem azt mondom, hogy nem lehet alatta de én tudom hogy nekem ez a biztos. azt is tudom, hogy csináltam már tűéles képet 500mm 1/30 on is életemben 1*.... :D ma már inkább hazamegyek....

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#116) Dare2Live válasza Dtomi (#113) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

a 300 az mm! nemkell semmivel szorozni. Meg egyébként is Nikonos vagyok ott a szorzó 1.5.
450@ 1/160al kameramanok tarthatnak ki probléma nélkül.....


Nikonon egyébként eszméletlen jó az Auto ISO, igazi áldás.....

szerk: ISO800ra énis probléma nélkül felteszem, de ISO1600 meg afölött azmár bajos. és akkor biza baromira jol jonen neked is a 3-4stop. Egyébként a legjobb VR az álvány csak nehéz. :)

[Szerkesztve]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#117) Dtomi válasza Dare2Live (#116) üzenetére


Dtomi
őstag

Na akkor van számodra egy eladó nikkor 80-400VR-em tegnap szedtem be a hirdetést de az obi még meg van.
Nálam mindenhol van állvány mikor tudom hogy kelleni fog. ha nincs akkor a gépet se veszem elő :B

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#118) Dare2Live válasza Dtomi (#117) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

70-300VR mellé annyira nem látom értelmét egy 80-400VRnek... :)

álvány az egy baromi hasznos dolgo csak nagy nehéz. Katával meg nembírnám már faintosan cipeltetni :) , úgyhogy jellemzően otthonmarad.... :(

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#119) adik válasza Dare2Live (#118) üzenetére


adik
őstag

Melyik marad otthon? Kata vagy az állvány? :DD :R

Kettő, csipkebokor vessző!

(#120) Dare2Live válasza adik (#119) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

bemutatom Katat
[link]
:)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#121) Zozzant


Zozzant
addikt

hali!

Azt kérdezném a profiktól hogy a K10D-hez adott 18-55 és 50-200 objektívek megérik annyira hogy kitben megvegyük őket? esetleg csak a 18-55?

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#122) adik válasza Zozzant (#121) üzenetére


adik
őstag

a rövid válasz: igen.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#123) Hydra SR válasza Dare2Live (#120) üzenetére


Hydra SR
addikt

Hát ez a 3 hsz ment az aranyköpésekhez :DDD :DDD

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#124) mclord válasza Dare2Live (#120) üzenetére


mclord
aktív tag

NEm igazán értem ezt a Katazást, de komolyan. Mivel én hivatásos vagyok és úgy általában mindenki megnézi kinek miylen cucca van így váltik merem álítani , én még hivatásos Fotóriportert nem láttam katával rohanni. Pl nekem is lowepro d400, lowepor compu trekker plus aw , és egy newswear weather chestvest ezek vannak , és én is Lowepro vagy newswear látok 99.9 %-ba csak akár merre járok a hivatásosaknál.

''A fényképész ragadja meg a pillanatot, nem csupán kameráját''

(#125) adik válasza mclord (#124) üzenetére


adik
őstag

Őőő, érdekes dizájnjuk van, de nem feltétlenül csúnya. A kidolgozás minősége sztm egész korrekt, és - legalábbis amit eddig láttam - ki is van bélelve rendesen. Lowepro nekem is szimpibb, de nem feltétlenül rosszabb a Kata.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#126) Dare2Live válasza mclord (#124) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Hát a Kata ugy nyert nálam, hogy 20kiprobált táskábol (ebböl 10+lowepro volt) ez jött be a legjobban. Hozzátenném nálam feltétel volt, hogy ha a hátamon egy hátizsák van akkor is baromi kényelmes legyen és én nem vagyok profi.

Minden elfér benne amim van vagy tervezek (3obi+vaku), álomkényelmes, nagyon jól védi a cumot mi kell még?


szerk: OFFba raktam mert k*ra OFF.

[Szerkesztve]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#127) mclord válasza Dare2Live (#126) üzenetére


mclord
aktív tag

Szerintem egy táskánál az a alap hogy kényelmes és vízálló legyen , oldaltáskánál minél gyorsabban lehessen vele dolgozni ( cserélni a obikat : reporternél +newswear verhetetlen ebbe ) és ami kell elvinni ( 2 váz +tele+nagylátó+2 fix+vaku +a kiegészítők ). Hátinál meg elférjenek a nagyok ( noti 300 2.8 +a sajtáj miatt : vaku+ nagylátó+kisebb tele +monopod ) és minde ez jó súlye elosztású és kényelmes legyen. És ezeknek a felételeknek a katák nem igazán felenek meg szerintem..

És mindemelett lowepro *2 az áruk kb, mondjuk a newsweart se értem, miért nincs magyar importőr? , mindenki hozatja USA +bécsből..

[Szerkesztve]

''A fényképész ragadja meg a pillanatot, nem csupán kameráját''

(#128) Hydra SR válasza mclord (#127) üzenetére


Hydra SR
addikt

Nem sok fotóriporter jár ide, az ittenieknek alighanem sokkal elhanyagolhatóbb szempont a gyors obicsere. Mondjuk én nem bánnám, első fotóstáskámat nyúzom, valami közepes méretű Soligor oldaltáska és ez a csatos megoldás nem annyira tetszik. Erre persze csak használat közben jöttem rá. Ha előre tudom, hogy erre is figyelni kellett volna, nem ezt veszem. Csak persze az árakra is figyelnem kellett.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#129) Smogus válasza Dare2Live (#126) üzenetére


Smogus
őstag

Szerintem nagyon jól néznek ki a Kata cuccok, és minőségiek is, mondjuk csak hátizsákban vennék, a többihez meg tényleg lowepro

Mclord :
például:[link] ez a tátyó szeritnem majdnem mindent kielégít amit te mondtál
Mondjuk hátizsák csak turafotózásra és nem fotoriporterkedésre szerintem :)

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#130) mclord válasza Hydra SR (#128) üzenetére


mclord
aktív tag

Háát mi a lényeg ,ha nem az hogy minél gyorsabban vedd elő a gépet és obi váltás az oldaltáskánál ( méret+vízállóság+kényelem melett ), és szerintem ez mindenkinek fontos. Na igen a soligor és társai nem igazán a profesional is szint , és mivel nem is aw kiszámold menyni a felszerelésed és egy komoly eső és 0ft-ra redukálódik, akkor elgondolkodsz megérte-e sporolni szerintem..

Smogus : a linkeltetted 1:1 -be belső elosztásra lowepro :D, így igen jó lehet :D, de ahogy látom az állvány oldalra megy sulyelosztás kuka.., oldalra csak monopodot rakok középre rakok állványt mert inkább állítom a dőlés szöget a pánton, mint balra vagy jobban huzzon :D
hátizsák : Sport eseményekre megyünk vele ,- kivéve kupa döntő stb ami után kell a gyors váltás is, ilyenkor 300 2.8 v 400 2.8 válra fell melette meg a reporter tatyó :)- , mert a nagy fixeket elkell vinni :D


[Szerkesztve]

''A fényképész ragadja meg a pillanatot, nem csupán kameráját''

(#131) Jinxx válasza mclord (#130) üzenetére


Jinxx
senior tag

Nem mindenki profi, nem mindenkinek van annyi pénze, hogy arra költse amire akarja.
Egyébként nekem egy szakadt Panasonic kameratáskám van, benne 2db jófajta szatyorral eső esetére :DDD , és ingyen volt. Mellesleg nincs táskás topik? :U

(#132) Hydra SR válasza mclord (#130) üzenetére


Hydra SR
addikt

Nem hiszem, hogy elázik benne, én vízállónak látom azzal nincs baj. Ha özönvíz van akkor meg úgyis fedezéket keresek magam is, én sem szeretek szarrá ázni.

''Háát mi a lényeg ,ha nem az hogy minél gyorsabban vedd elő a gépet és obi váltás az oldaltáskánál'' -> nekem az a lényeg, hogy ne kelljen mindig levenni meg felvenni a hátizsákot, mivel gyakran veszem elő a gépet de szinte sosem sürgős. Csak kényelmetlen a csat, ha meg kicsatolva hagyom akkor nem lehet a fölső fogantyúnál fölemelni mert kinyílik. Erre nem gondoltam vásárláskor.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#133) mclord válasza Jinxx (#131) üzenetére


mclord
aktív tag

Én se arra költöm a pénzem amire akarom hanem amire kell ! , felszerelést nem tescos zacsiba rakom hogy bepárásodjon benne és a víz ami beázott a lyukon bemenjen és beázzon a gép,és egy jó tanács te se így old meg - mert anyagilag sokba kerülhet majd nem 20 000 mint egy táska , hanem új váz és még lehet új obi is- , legalábbis nekem aug 20-át meguzta 1 csepp víz nélkül igaz rajtam nem volt olyan ruhadarab amimből nem folyt volna a víz..

Hydra SR : csepálló és a vízálló között nagy a külömbség ezt ne felejsd el

[Szerkesztve]

''A fényképész ragadja meg a pillanatot, nem csupán kameráját''

(#134) Jinxx válasza mclord (#133) üzenetére


Jinxx
senior tag

Én is ott voltam aug. 20.-án, és képzeld, az akkori gépem megúszta egy csepp víz és pára nélkül a telefonokkal és egyéb kütyükkel egyetemben. Nem azt mondom, hogy nem jó egy rendes fotóstáskáért pénzt kiadni (én is kifogok, ha lesz mit belerakni), csak azt, hogy mindenkinek megvan a saját ízlése és felszerelése, majd az alapján eldönti mi kell neki. A Kata is gyárt táskákat, még nem csődölt be, ezek szerint van rá igény. Kinek ez, kinek az. Az pedig teljesen más, hogy szerinted ki rohangászik itt közülünk 2 vázzal, 6 obival, notival, meg 2.8as fix telékkel? Na mindegy.

(#135) mclord válasza Jinxx (#134) üzenetére


mclord
aktív tag

Az pedig teljesen más, hogy szerinted ki rohangászik itt közülünk 2 vázzal, 6 obival, notival, meg 2.8as fix telékkel? Na mindegy.

Nem tudom ki, de tuti nem egyedül én nekem van ilyen cuccom, sőőt tuti van akinek itt jobb van mint nekem ( pl vázam se mai gyerek ), de nem tudom ez most miért volt jó ? Nekem mindegy ha zacsi hordod is a gépedet félre értés ne essék, csak segíteni akartam na de mindegy..

''A fényképész ragadja meg a pillanatot, nem csupán kameráját''

(#136) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Kata 214et anno akinél kiprobáltam kérdztem, hogy mennyire van vele megelégedve, ő annyit mondott, hogy 2fotos táskát visz mindenhova és az egyik mindig a Kata 214 + mégegy a szitu fügvényében.

Az illeltő egyébként emlékeim szerint Thaiföldön és vmi dzsungelben fotozkodott legutoljára.

Sajnos nekem ennyi tapasztalatom nincs a Kataval, még bőrig se sikerült áznom vele és semmi extra de ha más dzsungeles túrára ezt viszi akkor énse félek.

sztem ha estig nemcsinál senki egy táskás topicot akkor majd én. Megent szarrá offolunk egy topicot.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#137) mclord válasza Dare2Live (#136) üzenetére


mclord
aktív tag

[link] mielőtt nagybaj nem lesz foylt köv

''A fényképész ragadja meg a pillanatot, nem csupán kameráját''

(#138) Jinxx válasza mclord (#135) üzenetére


Jinxx
senior tag

Értelek én, bocs ha ezzel megsértettelek, de arra akartam ezzel utalni, hogy itt nem sok olyan fotós fordul elő, aki ebből él mint te, tehát jó neki a kisebb, olcsóbb, esetleg valami teljesen más, mint Dare esetében. Én is néztem már táskát, eddig nálam egy Lowepro a nyerő, de ez nem táskás topik. Már nem is tudom mit akartam bebizonyitani vagy megcáfolni, én sem jókedvemből rakom zacsiba a cuccaim ha esik az eső, hanem azért, mert nem fogok addig fotóstáskát venni, amíg nem veszek egy jobb obit a kit helyett, és nem szerzek egy telét. Akkor már lesz mit cserélgetni, lesz értelme táskát venni. (Mellesleg ha már meglenne a táskám, akkor is zacsiba raknék mindent ha látom, hogy zuhé lesz.) Szóval lehet 20k-s táska nélkül is élni, és 100%osan vigyázni a cuccaidra, ezzel ezt akartam kifejezni. Folytatni pedig itt lenne célszerű szerintem. [link]Ha nem offoltok, be sem kapcsolódom a vitába. :(

[Szerkesztve]

(#139) csiga997 válasza Dare2Live (#136) üzenetére


csiga997
őstag

Mehetne az egész ide: [link]

Amúgy, ha lehetne fotós cuccot rendesen biztosítani (mint a világban máshol bárhol) akkor talán mclord se aggódna annyira a holmijáért. ;) Dehát attól még fényévekre vagyunk sajnos. (Csak hogy kicsit még jobban félrevigyem az offtopikot. :D)

(#140) mclord válasza mclord (#137) üzenetére


mclord
aktív tag

[link] én ide nyitottam egyett csak külön táskáknak..

Na igen a biztosítás amikor hollanba mentünk a K-1 -et fotózni jobb nem is beszélni mit mondtak a biztosítók..

''A fényképész ragadja meg a pillanatot, nem csupán kameráját''

(#141) Fejo


Fejo
őstag

Van valaki aki Canon 24-105/4 L IS USM-et használ?

Érdekelnének a benyomásai, tapasztalatai. Jelenleg egy Sigma 24-70/2.8 EX-em van és annak a lecserélésén gondolkozom.

Előre is köszi.

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#142) macy


macy
addikt

Tudtok nekem ajánlani valami 70-300-as obit 70 alatt? Tartok tőle, hogy nem lesz pénzem 160 ezres cumókra és kéne valami ami elfogadható képeket csinál.

(#143) Hydra SR válasza macy (#142) üzenetére


Hydra SR
addikt

Attól tartok, ellentmondásba keveredtél, hogy 70-alatt nagy zoomátfogás és elfogadható képek kellenek, bár kérdés, hogy neked mi számít elfogadhatónak. Árban és zoomátfogásban ez megfelel annak amit leírtál: [link] feltéve, hogy Canonos vagy és ha jól emlékszem, az vagy.
Nikonhoz kb. ugyanez: [link]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#144) macy válasza Hydra SR (#143) üzenetére


macy
addikt

Az vagyok igen. Ez APO DG MACRO vagy sima APO DG? Vagy sima nincs is?

(#145) Hydra SR válasza macy (#144) üzenetére


Hydra SR
addikt

Alighanem sima, de ezt miért nem a hirdetővel beszéled meg? :) Szerintem még tesztképet is küld, ha megkéred.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#146) macy válasza Hydra SR (#145) üzenetére


macy
addikt

Megtörtént, köszi az infót :) Megnézem a képeket ha megérkeznek. Utána még lehet kérdezek egy-két dolgot :B

(#147) macy


macy
addikt

Megnéztem a képeket, nem sokat tudtam leszűrni belőle. Le vannak kicsinyítve. Szóval elindultam fél 8-kor Egerből Pestre és vettem a Mammutban egy Sigma 70-300 F4-5.6 APO DG Macro obikácsocskát :DDD

(#148) mittu válasza macy (#147) üzenetére


mittu
csendes tag

késő...
http://mittu.valodi.hu/user/sigma-70-300/
ésmégmondjuk
http://mittu.valodi.hu/user/ph/DSCF0189.jpg
sietve készült anno pár darab, 1-2 kicsit bemoccant. a makrója is jobb, mint a tizenegyesen. én $ hiányában egyenlőre szeretem, aztán majd vmikor kiábrándulok.
üdv

mod:
vagy itt
http://www.pbase.com/cameras/sigma/70-300_45-56_apo_dg_macro

[Szerkesztve]

(#149) macy válasza mittu (#148) üzenetére


macy
addikt

Köszi :)

(#150) Fejo


Fejo
őstag

Esetleg ezügyben valaki?

[link]

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Objektívek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.