Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Objektívek topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-12 17:21:36

LOGOUT.hu

Az objektívekre két nagyon fontos adat jellemző, melyek alapján rendszerint azonnal be lehet őket sorolni. Ezek az objektív fényerejét és gyújtótávolságát jelző számok.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) mclord válasza Fejo (#150) üzenetére


mclord
aktív tag

Én csak annyit tudok neked segíteni, hogy a 24-70 -es sigma egy nagyon rossz konstrukció , lassú -nehézkes és 2.8 kriminálisan ocsmány a képe , tehát ha lecseréled csak is jól fogsz járni .. De miért nem canon 24-70 2.8 -ra cseréled akkor nem buknál 1 fényerőt ..

[Szerkesztve]

''A fényképész ragadja meg a pillanatot, nem csupán kameráját''

(#152) D4rkm4n


D4rkm4n
őstag

Utánanéztem macy [link] új objektívjének, ami egy Sigma 70-300 F4-5.6 APO DG MACRO [link]

De a min. távolság (cm): 150 (95)

Ez a másfél méteres közelpont mintha nem a makró ubikra vallana... :F

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#153) Fejo válasza mclord (#151) üzenetére


Fejo
őstag

Nekem többet ér a nagyobb átfogás, mint az 1 fényerő. Lusta vagyok cserélgetni... :DD

Na meg az áruk sem egy kategória. ;)

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#154) hali01 válasza D4rkm4n (#152) üzenetére


hali01
őstag

De makró módban 95 centi1:2-es leképezéssel.Ami sztem nem olyan rossz és még Tele is egyben.

[link]

[Szerkesztve]

(#155) mclord válasza Fejo (#153) üzenetére


mclord
aktív tag

Ez igaz nem egy kategória , de csak 1X kell megvenni :) , és pl én azt a látásmondot képviselem inkább várok mint vegyek egy köztes obit :). Átfogásról megmaradjunk annyiba ,ahova a 24-105-öt használod ( igen kevés helyre lehet jól használni.. ) ugyan oda fogod a 24-70-et is

''A fényképész ragadja meg a pillanatot, nem csupán kameráját''

(#156) hali01 válasza mclord (#155) üzenetére


hali01
őstag

Bocsi,h belepofázok.De néha azért jól tud jönni az a ki plussz gyujtótáv.
Nekem volt 24-135,most 24-85 van ami ugyan jobb minőségű de néha hiányzik az a kis plussz ami a másikban meg volt.
Pl az oviban mikor a sok profi elém tolakszik a szappantartójával és cseszteti a kölykét,h telipofával röhögjön már bele a kamerájába,h a nagylátójával telibe tudja vakuzni a szerencsétlent.

(#157) D4rkm4n válasza hali01 (#156) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Egy kemény kritikát hallhattunk! :DD

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#158) Hydra SR válasza D4rkm4n (#152) üzenetére


Hydra SR
addikt

300mm-en 95 cm az már azért erősen makró. Olyan, mint ha az 50mm-essel makróznál 15cm-ről. Szenzortól számítva persze. Kavicsot, mohát lehet így is. Gyíkot, lepkét nem, darazsat meg nem mersz :)

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#159) D4rkm4n válasza hali01 (#154) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Tehát így is egy méterre kell lennem a témától ahhoz, hogy rá tudjon fókuszálni... :U

Azért ekkora távolságnál már tényleg nagyon elkél az állvány, főleg ha 300mm-es gyutávval lő az ember.

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#160) hali01 válasza Hydra SR (#158) üzenetére


hali01
őstag

Most kimegyek és jól megmakrózok 15centiről egy darazsat! :DD

(#161) hali01 válasza D4rkm4n (#159) üzenetére


hali01
őstag

Ha figyelsz a reciprokszabályra akkor nem feltétlenül kell állvány.Bogarakat meg egyébként sem kényelmes állvánnyal üldözni körbe a kertben. :))

(#162) D4rkm4n válasza Hydra SR (#158) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Találtam itt egy hasonlót, kisebb átfogással. Meg csak 5-ször annyiba kerül! [link]

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#163) Hydra SR válasza hali01 (#160) üzenetére


Hydra SR
addikt

:DDD számítottam rád :)

D4rkm4n: a kisebb átfogás többnyire szebb rajzolattal és nagyobb fényerővel is jár. Ráadásul ez EX-es (Excellence) ami olyasmi mint a Canonnál az L-es (Luxury). HSM ami meg a Canon USM-jének felel meg (Hyper Sonic/Ultra Sonic Motor) és végig 2.8-as a fényereje, nem csak 70mm-en. Ja meg APO tehát apokromatikus lencsetagot tartalmaz (alacsony színszórású -> kisebb CA). Szóval ez már elvileg minőségi darab.

[Szerkesztve]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#164) mclord válasza hali01 (#156) üzenetére


mclord
aktív tag

Na már bocs de én pl ezt a köztes zoomot semmire nem használnám így nincs is :) szeritnem vagy 17-40 vagy 70-200 vagy fix 50 a többi köztes max esküvőn :D. Ekkor 70-200 és letudod fotózni..

''A fényképész ragadja meg a pillanatot, nem csupán kameráját''

(#165) D4rkm4n válasza Hydra SR (#163) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Akkor ez a darab [link] meglehetősen olcsónak tekinthető a kategóriájában. Ez is apokromatikus. :U Persze a 170-500 nem tekinthető kis átfogásnak. :B

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#166) Hydra SR válasza mclord (#164) üzenetére


Hydra SR
addikt

Jó de nem rólad beszélt hanem magáról :) És neki nincs 70-200-a.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#167) Hydra SR válasza D4rkm4n (#165) üzenetére


Hydra SR
addikt

Ennek a fényereje lóf*** ehhez a gyútávhoz. Állvány nélkül szinte esélytelen, és nem is EX-es szóval nem nagyon éri meg nyitott blendével kattintgatni. Kb. a digitális zoomot helyettesíti, akár az előzőleg linkelt obival készült kép közepét is kivághatnád, lesz olyan részletgazdag mint az ezzel készült kép. Legalábbis valószínűleg, de egyiket sem próbáltam. A Sigma 70-200 EX-ről viszont jókat hallottam.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#168) mclord válasza Hydra SR (#163) üzenetére


mclord
aktív tag

Egy kis helyesbítés:

A sigma EX , az olyan mint a canon L , a saját szintüknek a ''csúcs minősége'' , egymást véletlenül se hasonlítsuk össze , mivel sokszor van oylan hogy ''sigma ex hsm apo dg'' optikánál egy sima Canon Usm obi jobb ( szebb kép pontosabb gyorsabb.. ) .

''A fényképész ragadja meg a pillanatot, nem csupán kameráját''

(#169) Hydra SR válasza mclord (#168) üzenetére


Hydra SR
addikt

Természetesen :) nem a márkákat akartam hasonlítgatni hanem a rövidítések jelentéseit megfeleltetni egymásnak. De azért állítólag a Sigmának is van egykét EX-ese ami felveheti a versenyt a Canon L-esekkel. Amelyik meg nem, az árban sem veszi fel velük a versenyt :)

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#170) mclord válasza Hydra SR (#167) üzenetére


mclord
aktív tag

Sigma 70-200 EX

HA nem akarod hogy hamar megoljenek ezt ne reklámod jó obinak :D. Alaphibák 1-2 hónap után back fokus, hanem újonana is ( nem egy ilyen történt ) lassabb sokkal mint a canon megfelelője :)

Amúgy meg a sigma 170-500 Természet fotósok szokták megvenni , akiknek igen kevés pénzük van és az 500as véget nézik

''A fényképész ragadja meg a pillanatot, nem csupán kameráját''

(#171) D4rkm4n válasza mclord (#170) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Ok, hogy 500mm a vége, de azért mégis a végcél egy jó kép elkészítése nem? Akkor nem mindegy, hogy milyen vasat pakolsz a váz elejére... Szerintem. Persze nem vagyok májer a témában. :U :B

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#172) D4rkm4n válasza Hydra SR (#169) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Tehát akkor egy APO 70-200mm F2.8 EX DG MACRO HSM elég jónak számít. Ahogy elnézem az f2.8 elég jó rajzot adhat... :U

De ezt az EX DG dolgot nem vágom...

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#173) mclord válasza D4rkm4n (#172) üzenetére


mclord
aktív tag

dg: digitális vázhoz van optimalizálva
ex: meg már lelett írva...
jó a rajzolata igen nem 2.8-on hanem 4-en akkor meg inkább 70-200 4L vagy 4L is és sokkal jobban jársz mint kép alkotásba mint gyorsaságba

''A fényképész ragadja meg a pillanatot, nem csupán kameráját''

(#174) Hydra SR válasza mclord (#170) üzenetére


Hydra SR
addikt

Nem fognak megölni, úgy látom meglehetősen kevesen gondolkodnak úgy ahogy te :)
Rajzolatról beszéltünk, abban pedig jókat hallottam róla. Többiről nem tudok de olcsóbb, mint Canonos párja. Ez a sebesség-dolog annyira azért nem szokott kritikus lenni, (legalábbis annyira azért csak nem lassú egy Sigma HSM se) csak a fotóriportereknek de nekik meg az ár nem szokott kritikus lenni mert a munkaeszközt csak megkapják hivatalból...a szabadúszó meg megkeresi az árát. Ha nem, akkor meg béna és ne a fotózásból akarjon megélni. Backfocust tudtommal ingyen állítják. Jó-jó, francnak van kedve hozzá de legalább nem húznak le vele.

D4rkm4n: az F2.8 a fényerő, nem a rajzolata. Csak mondjuk ha F2.8 a maximum akkor F5-ön valószínűleg lényegesen szebben rajzol, mint egy olyan obi ami eleve F5-ről indul. És ha szükséges, ki lehet nyitni 2.8-ra is. Ez a 70-200 elég nagy vitákat vált ki Canon-Sigma viszonylatokban, hogy kinek melyik éri meg jobban. Kinek ez, kinek az.

[Szerkesztve]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#175) mclord válasza Hydra SR (#169) üzenetére


mclord
aktív tag

Megmondanád melyik ? :) az L-nek csak a 4 és 2.8 -at vegyük alapul a 100-400 5.6 L -t ne az egy nagy zsákutca :)

''A fényképész ragadja meg a pillanatot, nem csupán kameráját''

(#176) macy válasza D4rkm4n (#172) üzenetére


macy
addikt

EX: profibb sigma obik jelölése, több speciális elemet tartalmaz, jobb felépítés.
DG: digitális gépekhez is igazított optikák. Működnek analóg gépeken is.
Ezt mind a 3000 forintos fotósuli könyvből néztem. Brutál : :DDD
Fel kell vennem egy titkárnőt aki gépel mert lassú vagyok :DD

[Szerkesztve]

(#177) Hydra SR válasza mclord (#175) üzenetére


Hydra SR
addikt

Nem tudok példát mondani, ezt csak így hallottam. Ezért is írtam, hogy állítólag.
Vannak akiknek rossz a szeme vagy csak igénytelenek és azt mondják: Na a Canon milyen szemét egy márka, 3-szor annyiért adja ugyanazt amit a Sigma is gyárt. Van aki meg totál Canon márkabuzi és ott is jobbnak látja a fehérre mázolt, piros csíkos obit ahol qrvára nem jobb csak drágább.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#178) mclord válasza Hydra SR (#174) üzenetére


mclord
aktív tag

Jó a rajzolata igen nem 2.8-on hanem 4-en akkor meg inkább 70-200 4L vagy 4L is és sokkal jobban jársz mint kép alkotásba mint gyorsaságba. A backfokuszról meg annyit 1 hónapra elviszik beállítják majd 2 hónapmúlva megint ez ( haverom 3X játszotta el legutóbb amikor visszakapta eladta.., nem bírta tovább :D )
''munkaeszközt csak megkapják hivatalból...a szabadúszó meg megkeresi az árát. Ha nem, akkor meg béna és ne a fotózásból akarjon megéln''

Össze tudom számolni 1 kezemen mennyi média adja hivatalból a felszerelést..( van oylan érzésem meglepődnél ha megmondanám hogy több napi nal se adja ! ), szabadúszóként meg megkereseni háát nem valami könnyű, mivel nem viszik túlzásba a fizetést :(

''A fényképész ragadja meg a pillanatot, nem csupán kameráját''

(#179) mclord válasza Hydra SR (#177) üzenetére


mclord
aktív tag

Úgy érzem megint kikell javítano téged :D : ''fehérre mázolt, piros csíkos obit '' csak 1-2 L -es típus 17-40 4L , 24-70 2.8 L, 50 1.4 L ez nem fehér színű és még is L. ( feketék piros csíkkal! )

Nem márka buziságról van szó, csak elkell ismerni azonosak más gyátóktól ( nikonékat ne vegyük ide ) nem tudják azt a minőséget adni, hidd el emberek 80 %-át tuti nem érdekli most ami kezében, sigma v canon ha ugyan azt tudja , pl én is így vagyok ezzel , a közép kategóriában ezért volt nekem is sigmám ( pl : 50-500 ami szerintem egyik legjobb obtikájuk ), de sajna amikor már nem csak az a lényeg hogy legyen jó képid is - ha nem jött össza akkor meg ez van- , hanem lenni kell kiemelkedő jó képeidnek ( ami nem a képességeid határolnak hanem az OBI ) akkor venned kell olyat ami ezt tudja adni..

[Szerkesztve]

''A fényképész ragadja meg a pillanatot, nem csupán kameráját''

(#180) Hydra SR válasza mclord (#178) üzenetére


Hydra SR
addikt

Néha azért jól jöhet, hogy kényszerhelyzetben tudod nyitni 2.8-ra is. A lágy rajzolatú kép szebben néz ki, mint a bemozdult. De az igaz, hogy a Sigma 70-200 F2.8 EX árából kijön kb. egy F4L IS és akkor legalább a berázást kompenzálta, ha már a mozgó témát nem is.

Továbbra is azt vallom, hogy amelyik fotós nem keres eleget ahhoz, hogy biztosítani tudja belőle a megfelelő felszerelést az pályát tévesztett. Vagy a fotózásban gyenge, vagy az élet egyéb dolgaiban amitől jobban kereshet. Ez minden szakmára igaz.

Valamint: a hírfotók közel sem olyan minőségben szoktak publikálásra kerülni ahol a lágy razolaton bármi is múlna. Egy ofszetnyomott, 30*20-as címlapfotón baromira nem fog látszani, hogy most Sigma vagy Canon 70-200-zal készült. A bemozdulás annál zavaróbb.

A National Geographicban meg nem kérdés, hogy szinte csak a csúcskategória létezik minden felszerelésből. Meg is keresik az árát, a franc fog annyi pénzért kétséges minőségű Sigmával kísérletezni.

Szerk:
#179: én is tudom, hogy csak a telék fehérek de ettől még megállja a helyét az állításom. Nem mondtam, hogy csak a fehérek az L-esek csak azt, hogy a fehérek L-esek :) Néha az az érzésem, hogy csak azért ''javítasz ki'', hogy kijavíthass, vagyis igazából semmi értelme.

Többivel egyetértek, épp most írtam le részletesebben is.

[Szerkesztve]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#181) mclord válasza Hydra SR (#180) üzenetére


mclord
aktív tag

Továbbra is azt vallom, hogy amelyik fotós nem keres eleget ahhoz, hogy biztosítani tudja belőle a megfelelő felszerelést az pályát tévesztett. Vagy a fotózásban gyenge, vagy az élet egyéb dolgaiban amitől jobban kereshet. Ez minden szakmára igaz.

Van olyan Napi lap ami 130 +fa-t fizet és mindent te adsz , és van olyan online is ami eseményenként 2500ft , és olyan is ami 200 korrektúrázott kép /8000 ft , ellenben ha átállsz egyik párt oldalára ( 280 +fa igaz párt tagnak is kell lennni.. ) nem könnyű megélni belőle és messze nem a tudás dominál sajna .. , és ezek az átlag feletti összegek a keresetnél ..

Valamint: a hírfotók közel sem olyan minőségben szoktak publikálásra kerülni ahol a lágy razolaton bármi is múlna. Egy ofszetnyomott, 30*20-as címlapfotón baromira nem fog látszani, hogy most Sigma vagy Canon 70-200-zal készült. A bemozdulás annál zavaróbb.

Ha backfokuszos próbáld átadni a lapni megtudod mitkapsz érte :D , pláne ha átmenőt kell fotóznod..



[Szerkesztve]

''A fényképész ragadja meg a pillanatot, nem csupán kameráját''

(#182) Hydra SR válasza Hydra SR (#180) üzenetére


Hydra SR
addikt

Ja és ha jól emlékszem, a telékből is csak az Mk II-esek fehérek, de ebben most nem vagyok biztos.

Jó, a bakcfocus az más kérdés, az nem üzemszerű működés. Nem mondom, hogy hírfotósként vegyél backfocus-esélyes obit csak mert egy kicsit olcsóbb. Ez azoknak szól akik nem ebből élnek csak hobbi, vagy nem olyasmiket fotóznak ami másnap már nem ér rá.

[Szerkesztve]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#183) mclord válasza Hydra SR (#182) üzenetére


mclord
aktív tag

Ja és ha jól emlékszem, a telékből is csak az Mk II-esek fehérek, de ebben most nem vagyok biztos.

Rosszul tudod, ennek technikai okai vannak miért voltak az első telék is fehérek ( azóta megoldották de háát ez a szín maradt :) )

Jó, a bakcfocus az más kérdés, az nem üzemszerű működés. Nem mondom, hogy hírfotósként vegyél backfocus-esélyes obit csak mert egy kicsit olcsóbb. Ez azoknak szól akik nem ebből élnek csak hobbi, vagy nem olyasmiket fotóznak ami másnap már nem ér rá.

Szerintem senki számára se jó a backfokusz ha a kislányát fotózza vagy Gyurcsányt mindenkinek ugyan az a célja éles legyen... Nem másnap ról van szó hanem pillanatról egy fotózásnál..

[Szerkesztve]

''A fényképész ragadja meg a pillanatot, nem csupán kameráját''

(#184) Hydra SR válasza mclord (#183) üzenetére


Hydra SR
addikt

Nem mindenki készít pillanatfotókat. De ha egy madáretetőt fotózol ami a kertedben van, azt is le tudod fotózni másnap is, meg hát van MF is.

Biztos vagyok benne, hogy láttam fekete Mk I-es L-es telét, meg is találtam, de az nem zoom hanem fix 200 F2.8L [link]
Azt nem tudom, mitől függ a színe de van fekete.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#185) mclord válasza Hydra SR (#184) üzenetére


mclord
aktív tag

Na ez igazad van ha a madár etetőt akarod sigma 70-200 2.8-al fotózni oda az is jó lesz egyetértek.

A másik megint hibás :) canon 200mm f/2.8L ( I, II versio is ) alapból fekete :D, csak az 1.8 fehér :)

''A fényképész ragadja meg a pillanatot, nem csupán kameráját''

(#186) Dare2Live válasza mclord (#179) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

azért ez kicsit erős....

Sorolni tudom a Zuiko, a Sigma... obikat amiknek semmi azaz semmi szégyenkezni valójuk nincs se Canontol, se Nikontol.

csak pár: zuiko 35-100 F2, 90-250 F2.8, sigma 150 2.8 macro ex....

Szerintem amit mondasz, csinálsz az márkabuziság.


don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#187) Hydra SR válasza mclord (#185) üzenetére


Hydra SR
addikt

''A másik megint hibás :) canon 200mm f/2.8L ( I, II versio is ) alapból fekete''

Olvasd csak el ezt mégegyszer, elejétől a végéig:

''Biztos vagyok benne, hogy láttam fekete Mk I-es L-es telét, meg is találtam, de az nem zoom hanem fix 200 F2.8L [link]
Azt nem tudom, mitől függ a színe de van fekete.''

Nem látom az ellentmondást, semmit nem állítottam határozottan amiben nem vagyok biztos. Biztos pedig csak abban voltam, hogy van fekete L-es Canon tele, és láttam Mk I-es 200-ast ami fekete, ezért is vagyok benne biztos.

Már egyszer lereagáltam ugyan de most akkor mégegyszer ezt is:
''Néha az az érzésem, hogy csak azért ''javítasz ki'', hogy kijavíthass, vagyis igazából semmi értelme.''

Szerk: én is Canonos vagyok, szeretem is, használom is, de mindenáron Canon-hívő azért nem vagyok. Különösen viccesen hangzik a rajzolatról tartott kiselőadás egy hírfotóstól, már bocs. Nekem az MTI egyszer egy olyan picsára bemozdult képemért fizetett, hogy én is csak lestem. Olyan szar minőséget még se előtte, se azóta nem csináltam. ISO1600, 1/40 egy fix 50-essel 1.8-ig nyitva (esti kép), legalább 10 pixelnyi bemozdulás. Ahhoz képest a Sigma lágy rajzolata 2.8-on istencsászárkirály képeket tud.

[Szerkesztve]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#188) mclord válasza Hydra SR (#187) üzenetére


mclord
aktív tag

''Ja és ha jól emlékszem, a telékből is csak az Mk II-esek fehérek, de ebben most nem vagyok biztos.''

És erre mondtad ezt , magadat cáfolod meg ?:D

''A fényképész ragadja meg a pillanatot, nem csupán kameráját''

(#189) mclord válasza Dare2Live (#186) üzenetére


mclord
aktív tag

Köszönjük a komoly szakmai hozzászólást :D

''A fényképész ragadja meg a pillanatot, nem csupán kameráját''

(#190) Hydra SR válasza mclord (#188) üzenetére


Hydra SR
addikt

Ezt sem sikerült végigolvasnod. A vesszőnél elakadtál.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#191) mclord válasza Dare2Live (#186) üzenetére


mclord
aktív tag

Köszönjük a komoly szakmai hozzászólást :D , De olvasd el mihez kell hasonlítani .. AMúgy most mondhatjuk a zenitar fisheye 16 2.8 -at is de sajna most az se jönne képbe ..

''A fényképész ragadja meg a pillanatot, nem csupán kameráját''

(#192) mclord válasza Hydra SR (#190) üzenetére


mclord
aktív tag

''Ja és ha jól emlékszem, a telékből is csak az Mk II-esek fehérenk, de ebben most nem vagyok biztos.''
''Biztos vagyok benne, hogy láttam fekete Mk I-es L-es telét, meg is találtam, de az nem zoom hanem fix 200 F2.8L ''

Ezzel igen ara utalsz azért fehér a canon hogy kiemelkedjen ( feltünési viszketegség ) , és mkI fekete mk II fehér és mondom ilyen nincs , ''nem nem vagyok biztos.'' -kétely- ! , tehát én végig olvastam csak anynit kellene mondanod tényleg nincs semmi mást..


szerk : kiemeltem ,,,





[Szerkesztve]

''A fényképész ragadja meg a pillanatot, nem csupán kameráját''

(#193) Hydra SR válasza mclord (#191) üzenetére


Hydra SR
addikt

Onnan indult a dolog, hogy Sigmákat hasonlítgattunk a Canonokkal és kb. az volt a reakciód mindenre, hogy csak a Canon létezik és abból is csak az L-es. Ha nem erre gondoltál akkor csak rosszul fogalmaztál de nagyon ez jött át. Ez tényleg márkabuziságnak hat és nem te vagy az első Canon-hívő akivel találkozom.

#192: uh ezt kibogozni se tudom de nem is akarom, fáraszt ez a vita, én befejeztem.

[Szerkesztve]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#194) mclord válasza Hydra SR (#193) üzenetére


mclord
aktív tag

#179 elolvastad ?, akkro nem értem ezt a mondatot

Azért aki ismer tudja nem vagyok az csak egyedül a minőség ( az amire nekem van szükségem ) érdekel pl 300 2.8 is -t akkro se vennék ha miliárdos lennék itt az IS nek értelme 0 , és a 300 2.8 -am se Canon , mivel az 1. milla amit vettem meg csak 750 volt és igaz kicsit lasabb de még én nekem pont elég, persze a céges 300 2.8 as gyorsabb volt, de pl nem volt szebb.

[Szerkesztve]

''A fényképész ragadja meg a pillanatot, nem csupán kameráját''

(#195) Hydra SR válasza mclord (#194) üzenetére


Hydra SR
addikt

Elolvastam. Olyan, mint ha Ken Rockwell írta volna. :C

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#196) Dare2Live válasza mclord (#189) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

na egy ujabb márkabuzi.....

hydra: Itt volt a számon csak nem ugrott be hát persze: KenRockwell!

[Szerkesztve]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#197) Hydra SR válasza mclord (#194) üzenetére


Hydra SR
addikt

Figy, alapvető bajom veled a következő:
Nem fogadod el, hogy más embereknek mások az igényeik. Más a fő elvárása egy obitól, más a jelentősége ugyanannak a paraméternek számára, legyen az rajzolat, fényerő, megbízhatóság, ár, márkanév, egyéb szolgáltatások vagy bármi. Csak azt fogadod el, ha te vagy minden dolgok megmondhatója és olyasmiben is szakértesz amiről fingod sincs csak mert a fotózásból élsz. Vannak azért azon belül is területek és tisztán látszik, hogy nem vagy mindegyikben otthon. Ez nem is baj csak az, hogy mégis szakértői véleményeket mondasz és alulbecsülöd az amatőröket akik ugyan az adott területbe sokkal mélyebben beleásták magukat de nem ez a szakmájuk tehát te biztos jobban értesz hozzá. Pedig nem. És mikor szorul a hurok, az obik színébe kapaszkodsz mert már másba nem tudsz belekötni.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#198) mclord válasza Hydra SR (#197) üzenetére


mclord
aktív tag

Micsoda? ,én nem írtam le senkit semmiért ilyet nem mondtam .., erre a megállapításra miből jutottál ?-konkrétumokat kérnék..., mert nem adtam okot ! , azt hogy te olyan obit istenítesz aminek van igen sok negatívuma majd elmondom mi attól te használhatod csak tisztába leszel az alapbajoktól ! , ez nem ugyan az mint amit te mondasz..

''i. Csak azt fogadod el, ha te vagy minden dolgok megmondhatója és olyasmiben is szakértesz amiről fingod sincs csak mert a fotózásból élsz.'' Konkrétumot!

'' Vannak azért azon belül is területek és tisztán látszik, hogy nem vagy mindegyikben otthon. Ez nem is baj csak az, hogy mégis szakértői véleményeket mondasz és alulbecsülöd az amatőröket akik ugyan az adott területbe sokkal mélyebben beleásták magukat de nem ez a szakmájuk tehát te biztos jobban értesz hozzá.'' -konkrétumot !

'' Vannak azért azon belül is területek és tisztán látszik, hogy nem vagy mindegyikben otthon. Ez nem is baj csak az, hogy mégis szakértői véleményeket mondasz és alulbecsülöd az amatőröket akik ugyan az adott területbe sokkal mélyebben beleásták magukat de nem ez a szakmájuk tehát te biztos jobban értesz hozzá.'' te hoztad fel és írtó nagy butaságot mondtál rá ..

Én meg inkább úgy érzem neked az a bajod hogy valaki ki mer javítani...

[Szerkesztve]

''A fényképész ragadja meg a pillanatot, nem csupán kameráját''

(#199) mclord válasza Dare2Live (#196) üzenetére


mclord
aktív tag

a gondolataid igen krimináliak a tiedet inkább nem akarom megérteni mert én jól vagyok :) , a te megállításod mire épül 2 mondat fűztél hozzám, de idáig mindegyik értelmetlen volt :D - semmi indoklás stb..-, köszönöm többet nem kérnék vagy szedd össze magad. :)

''A fényképész ragadja meg a pillanatot, nem csupán kameráját''

(#200) hali01


hali01
őstag

Jól elvagytok. :))

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Objektívek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.