Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Objektívek topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-12 17:21:36

LOGOUT.hu

Az objektívekre két nagyon fontos adat jellemző, melyek alapján rendszerint azonnal be lehet őket sorolni. Ezek az objektív fényerejét és gyújtótávolságát jelző számok.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1201) Dtomi


Dtomi
őstag

Ó ha nikonos lennék......
lenne egy ilyenem

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#1202) Hydra SR válasza Dtomi (#1201) üzenetére


Hydra SR
addikt

Fehér obi, piros csík, hmm, dolgozik a marketing a Sigmánál is :)

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#1203) Dtomi válasza Hydra SR (#1202) üzenetére


Dtomi
őstag

Azért ez már kicsit régi... még nem tudták mi az a marketing.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#1204) D4rkm4n válasza Dtomi (#1203) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Eléggé kopott a cucc... :( Kiváncsi vagyok vajon a lencsék milyen állapotban vannak.

Hát, mostmár ez a piros csík is szimbólummá vált.

Egy Zetorra rányomom akkor már az is Luxury kategóriás lesz. :DDD

[ Szerkesztve ]

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#1205) Dtomi válasza D4rkm4n (#1204) üzenetére


Dtomi
őstag

Ez kopott????? :Y szinte gyári állapotban van.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#1206) Dare2Live válasza D4rkm4n (#1204) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

nemláttál még kopott lencsét....

Köv Nikon napra menj ki találsz majd ott egy 400as obit. Az mit túlnem élt....

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1207) Dtomi válasza D4rkm4n (#1204) üzenetére


Dtomi
őstag

EZ telébe kb átlagos állapotú ami ettől jobb állapotban van azzal valószínűleg hímestojásként bántak. A sorozat aminek topicot is nyitottam
sokaknak asszem könnyezik itt magyarországon a szeme ahogy a 600 F4L-el mászik a sárban rongyá ázva aztán mikor feláll nekibassza a szikla oldalának :Y hiába ez az Art Wolf nem kispályás. ha M.o-i fizetésből élne és nem a canon támogatná valszeg nem tenné.

[ Szerkesztve ]

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#1208) ThufirHawat válasza Dtomi (#1207) üzenetére


ThufirHawat
senior tag

sokaknak asszem könnyezik itt magyarországon a szeme ahogy a 600 F4L-el mászik a sárban rongyá ázva aztán mikor feláll nekibassza a szikla oldalának
Erre való. :U

Egyébként Sigma 400/5.6 szokott lenni néha EOS véggel is itt-ott apróban. Ugyan nem rekeszel (Sigma kompatibilitás, ugye...), de nagyteléket amúgyis szinte mindig teljesen nyitva használják.

Képeim, írásaim: http://www.miklosrabi.com

(#1209) Dtomi válasza ThufirHawat (#1208) üzenetére


Dtomi
őstag

hiba

[ Szerkesztve ]

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#1210) Dtomi válasza ThufirHawat (#1208) üzenetére


Dtomi
őstag

Sehogy nem lehet megoldani a rekeszelést?? mindíg a legtágabb blendenyíláson marad?
Nézegettem képeket gyönyörű képe van.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#1211) ThufirHawat válasza Dtomi (#1210) üzenetére


ThufirHawat
senior tag

Nem, sehogy. Mivel a Sigma már nem gyártja ezt a típust, így nem is tudja átcsippelni. Látod, ezért sem mertem komolyabban foglalkozni a 120-300/2.8-al. Teljesen nyitva sajnos közel sem borotva. Egy éve majdnem vettem egyet 80e-ért.

[ Szerkesztve ]

Képeim, írásaim: http://www.miklosrabi.com

(#1212) as_Rock válasza pitman (#1200) üzenetére


as_Rock
őstag

Ne vicceljünk már, a 300D-nél még elment ez a magyarázat, de a későbbi vázaknál ha a konkurencia tudott tisztességes kitobikat adni a vásárlónak, akkor a kenyon is megtehette volna...

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#1213) pitman válasza as_Rock (#1212) üzenetére


pitman
őstag

Mint írtam, pont emiatt alkották meg (300d).
Egyébként tisztességes megoldást is kínál, de az nem ennyibe kerül...
Nyugodj meg, a konkurencia is azért adott tisztességesebbet, mert rá volt kényszerítve. Most a Canon is rákényszerült. Természetesen ezt eleve megtehették volna, de akkor sokkal drágábban lehetett volna dslr-re váltani annó, és jóval lassabb lett volna a folyamat is.

(#1214) as_Rock válasza pitman (#1213) üzenetére


as_Rock
őstag

Ezt ugye te se gondolod komolyan:DD
Nikon, Pentax tudta adni már a 350D idejében, és közel azonos váz+obi árban a normális kitobikat, de csak mert a kenyon rákényszerítette? :DDD Muhaha :C
És a nyamvadt kitobival kényszerítette rá :D

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#1215) ThufirHawat válasza as_Rock (#1214) üzenetére


ThufirHawat
senior tag

Asszem alulértékeled a 300D-t. Semmi az ég egy adta világon nem volt akkora hatással a DSLR piacra, mint az a váz. Így az alacsony szektorban minden gyártó ellene tervezett, jobbat, kisebbet, olcsóbbat, valamilyenebbet.

Halkan jegyzem meg, hogy ugye a 18-55IS számszerint a negyedik "kitobi" a Canontól, EF-S témában.
18-55
18-55 II.
18-55 USM
18-55 IS

Az első és a másdik között is volt ám javulás.

[ Szerkesztve ]

Képeim, írásaim: http://www.miklosrabi.com

(#1216) Dtomi válasza as_Rock (#1214) üzenetére


Dtomi
őstag

Nem a kitobival hanem a vezető piaci részesedéssel. Olyan rohadt mindegy volt milyen obit ad hozzá akkor is a canont vitték. Nikonnak lépnie kellet mivel még mindíg CCD-volt mással nem tudott szvsz csak az ajándékobival. Pentax nem sok vizet zavart mint ahogy a sony/minolta sem oly meg nem is volt. Viszont a nikon a D40, D80, D200 és most a 3as szériával már igen csak beleköpött a canon levesébe. így most hogy már ők is CMOS-t használnak és fasza gépeket most jött el az ajándékobi fejlesztésének az ideje. Ha belegondolunk igen reális marketingpolitika.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#1217) as_Rock válasza ThufirHawat (#1215) üzenetére


as_Rock
őstag

Nem a 300D-t a 18-55 kitobit ;) ugyanis azt ne felejtsük el, hogy erről volt szó, semmi másról, a többi már csak polemizálás :K

A piaci részesedésről pedig emlékeim szerint volt itt már vérremenő 25 helyről belinkelt táblázatokkal alátámasztott, és a mások táblázatait jelentéktelen részpiacokat bemutatónak nyílvánító vita, ebbe az irányba nem kellene elmenni:R

A lényeg az - amit itt pont ti is a nagy örömködéssel igazoltatok - hogy az eddigiekkel ellentétben végre egy tisztességes kitobit ad kenyon is a vázai mellé.

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#1218) adik


adik
őstag

Urak,
a következő pár obi érdekelne. Illetve az, hogy melyikre voksolnátok ti, plusz alternatív javaslat Pentax k10-re.
- Sigma 18-50 / 2,8
- Sigma 24-70 / 2,8
- Tamron 28-75 / 2,8
köszönöm.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#1219) johnjohn válasza adik (#1218) üzenetére


johnjohn
addikt

(#1220) adik válasza johnjohn (#1219) üzenetére


adik
őstag

igen, köszi!
hanyatt nem vagyok tőle vágódva, és szívem a Tamronhoz húz a 3 közül, de gondoltam megkérdezlek Titeket is. Illetve, ha valaki egy garantáltan problémamentes Sigma 24-70-et elém tudna tolni, akkor lehet, hogy azt venném. Megjegyzem valszeg sokat portréznék is majd vele. Sokat gondolkodtam, hogy nem-e inkább egy fix 50-et, mert már azért mégiscsak, de azzal sok mindent nem tudnék úgy megoldani, ahogy én szeretnék.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#1221) johnjohn válasza adik (#1220) üzenetére


johnjohn
addikt

Azért nézd meg ezt is, főleg a kikötői tesztfotókat teljes méretben.Használtam ilyet Canon 400D gépen, nagyon tuti.Sigma

[ Szerkesztve ]

(#1222) werttzui válasza adik (#1218) üzenetére


werttzui
őstag

Szerintem tamron ;)

PENTAX

(#1223) adik válasza johnjohn (#1221) üzenetére


adik
őstag

4,5 telében az egyetlen bajom vele. Egyébként teljesen jó obi, gondoltam rá sokat, valszeg B vonalon megmarad.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#1224) ThufirHawat válasza adik (#1218) üzenetére


ThufirHawat
senior tag

A háromból a Tamron a legjobb, de a 18-50 tök más tartomány, az hogy jött a képbe? :F

Képeim, írásaim: http://www.miklosrabi.com

(#1225) adik válasza ThufirHawat (#1224) üzenetére


adik
őstag

akkor kitobi kiesik, és a képe annak sem rossz végülis. Bár tény, hogy a másik két obi lefedése nekem értelmesebb, és nekem is a Tamron a legszimpibb, bár a kisebbik Sigmával nem sok képet csináltam, a nagyobbal meg csak mások képeit nyálaztam.

[ Szerkesztve ]

Kettő, csipkebokor vessző!

(#1226) BEE válasza adik (#1225) üzenetére


BEE
addikt

A Tamronnak van még egy pozitívuma, szűrőmérete 67mm,
ami megegyezik a 16-45/4 méretével. :D

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1227) adik válasza BEE (#1226) üzenetére


adik
őstag

:P

Kettő, csipkebokor vessző!

(#1228) orbano válasza adik (#1218) üzenetére


orbano
félisten

ha ki tudsz fogni egy hibátlan darabot a 24-70-ből, én azt venném...

A vér nem válik VAZZE!™

(#1229) adik válasza orbano (#1228) üzenetére


adik
őstag

Az a baj, hogy ez elég esélymentes. Persze, amint pénz előáll, felhajtok egy olyat, és csak tesztelés után vagyok hajlandó megvenni. De nem fogok sokáig keresni, ha egy Tamron ugrik képbe, akkor vételi szándékomat ténylegesítem.

[ Szerkesztve ]

Kettő, csipkebokor vessző!

(#1230) Hydra SR


Hydra SR
addikt

Miért nem lehet már hozzájutni Canon 28-80 3.5-5.6 USM-hez, vagy ha mégis akkor hol? Nálam most van egy kölcsönbe (adik, te ismered :) ) és szerintem marha jó objektív. Megfelelő rekeszeléssel közelíti az 50mm-esem szintjét, de nyitott blendével se gáz. Az AF persze sokkal jobb, mint az 50mm-esen.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#1231) ThufirHawat válasza Hydra SR (#1230) üzenetére


ThufirHawat
senior tag

28-70/3.5-4.5 II. még jobb. 28-80 USM is volt nekem egy darabig, persze az sem rossz, és nem is olyan nehéz találni egyet.

Képeim, írásaim: http://www.miklosrabi.com

(#1232) adik válasza Hydra SR (#1230) üzenetére


adik
őstag

Honnan ismerném? :DDD
Pont itt, a PH-n árult egy ugyanilyet valaki (mármint rajtam kívül :D ). Tényleg egy nagyon jó obi, kicsit sajnálom is, csak hát nem nagyon akarnám a blendemechanikát átfabrikálni K bajonettre :D
Amúgy index totyikon nézz szét.

ui. tedd hozzá, hogy MK I. mert a második eresztés már nagyon gáz lett. :(

[ Szerkesztve ]

Kettő, csipkebokor vessző!

(#1233) BEE válasza orbano (#1228) üzenetére


BEE
addikt

A dolog úgy áll, hogy amikor az Optiformban felvázoltam hogy engem
érdekelne a 24-70, akkor nagyon hülyének néztek, majdnem ki is mondták. :O
Szerintük is rengeteg a hibás belőle.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1234) Mercutio_ válasza johnjohn (#1221) üzenetére


Mercutio_
félisten

Én egy ilyet szeretnék Pentax bajonettel baráti áron, ha már hasonló képességű és megfizethető 18-135 nincs :DDD

Ja, és ha már Sigma obik és tesztelés: Hogy tudom megnézni nincs-e valami back/front/félre/mittudomén-fókuszos problémája egy obinak?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1235) adik válasza Mercutio_ (#1234) üzenetére


adik
őstag

Csak a középső fókuszpont aktív, lehetőleg valami közeli objektumon, minél kontrasztosabb, ellenőrizhető akármicsodán, belnde tág, kép elsüt, zoom arréb teker, elsüt, zoom arréb teker, elsüt. Távolabbi objektum célba vesz, megismétel, qrva távoli objektum (végtelen) célba vesz, megismétel. Lehetőleg monitor elé leül, végignéz, ha középpre vett ojjektum éles mindenhol, akkor szépen objektívet kifizet, és elhoz.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#1236) orbano válasza BEE (#1233) üzenetére


orbano
félisten

viszont aki abból kifogott egy jól működő darabot... az nagyon nagyon elégedett lehet... :) nagyon szép az az obi, 70mm-en rendre össze szoktam keverni a 70-200f4 L IS-sel... vagyis már nem, mert a gazdája lecserélte és vette egy 17-40/f4 L-t...

A vér nem válik VAZZE!™

(#1237) pitman válasza as_Rock (#1214) üzenetére


pitman
őstag

Úgy látom a többiek már megválaszolták, amit akartam.

Egyébként pont jól írtad kénytelenek voltak nagy tudású vázat és objektívet olcsón adni, ha már a képminőséget nem tudták (a mai napig sem). Ezzel voltak rákényszerítve ez egyéb extrákra.
Az új Sony érzékelővel talán változik a helyzet, bár a tesztképek alapján eddig csak a Nikonnak sikerült belőle értékelhetőt kicsikarni. Sajnos kicsit sok pixelt raktak a lapkára és ez meg is látszik. Ez sem olyan zajtalan, hiába cmos, hiába a hardveres és szoftveres zajszűrés. Sajnos ugyanez látszik a 10 megapixeles Canon gépek esetében is.
A Canon most valószínűleg rá lesz kényszerítve, hogy a gépeinek a szoftverét fejlessze, hogy ugyanazt tudják, mint a konkurencia.
Ez ilyen játék.

(#1238) BEE válasza orbano (#1236) üzenetére


BEE
addikt

Statisztikailag 10-ből hányat kellene bevinnem a Camera kft-hez,
hogy találjak végül egy jót ? :(

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1239) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Melyiknek van szebb képe, a Sigma 24-70 F2,8-nak, vagy a Tamron 28-75 F2,8-nak?

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1240) Dtomi válasza *Ropi* (#1239) üzenetére


Dtomi
őstag

az utóbbinak

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#1241) *Ropi* válasza Dtomi (#1240) üzenetére


*Ropi*
félisten

Köszönöm, megnyugtattál, mert ez van nekem is. :R :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1242) Dtomi válasza *Ropi* (#1239) üzenetére


Dtomi
őstag

Csak az egyik ~38,5 a másik ~45 mm rőlkezdődik ami azért nem mind1

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#1243) *Ropi* válasza Dtomi (#1242) üzenetére


*Ropi*
félisten

Igen, de szerencsére messzebb szokott lenni a színpad, ahol a "célpontok" vannak, így be tudom fogni őket. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1244) Dare2Live válasza pitman (#1237) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"Egyébként pont jól írtad kénytelenek voltak nagy tudású vázat és objektívet olcsón adni, ha már a képminőséget nem tudták (a mai napig sem)."

Nemtudom, holvolt a D50/D80/D200/S3/S5/D2X... olcsó a konkurenciához képest.
A "képminőséget nem tudták" nemigen értem mit jelenthet de akármitis általánosítás és ennél fogva vadbaromság.
Pl mert a legnagyobb dinamika átfogásu/legzajtalanabb APSC érzékelős gépekre biza évek óta Nikon obik mennek és véletlenül se Canon. Szánalmas amit akár egy 1DM is produkál dinamikában egy Nikon vázas S5höz képest. Ígyvan?
Ezis csodaszép: "a Nikonnak sikerült belőle értékelhetőt kicsikarni." Hát az az érzékelhető láthatóan jobb mint amit D2X produkál, márpedig már D2X is hozta 30D szintjét.
ésatöbbi....

btw ha nemismernélek régröl aszondanám tipikus elvakult CanonFan vagy.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1245) adik válasza BEE (#1238) üzenetére


adik
őstag

Kérdezd meg Arthur Millert! Pont 10 db ominózus Sigma obit nézett végig :DDD

Kettő, csipkebokor vessző!

(#1246) Dtomi válasza Dare2Live (#1244) üzenetére


Dtomi
őstag

A D2X is hozza a 30D szinthét itt egy kis iróniát vélek felfedezni....

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#1247) Dtomi válasza adik (#1245) üzenetére


Dtomi
őstag

És mind szar volt???

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#1248) ThufirHawat válasza Dtomi (#1246) üzenetére


ThufirHawat
senior tag

Canon vs. Nikon vita szerintem tök fölösleges, és ma már, amikor mindkét nagynak vannak minden szintre jó vázai, nem is a vázakon múlik. Objektíveket kell választani, és hozzá a vázat. Én például az MP-E miatt vettem EOS-t, és bár igaz, hogy mostanában a Nikon mintha jobb vázakat gyártana, de én mégsem tudnám az én kedvenc témáimat úgy fotózni velük, ahogyan én szeretném, ezért nekem még a 400D is használhatóbb, mint egy D300.

Képeim, írásaim: http://www.miklosrabi.com

(#1249) Dtomi válasza ThufirHawat (#1248) üzenetére


Dtomi
őstag

Felesleges a kampány nálam. Én nikonos lennék egy D200-al ha anno a bigmát nikon bajonettel hozzák. Nem is azért írtam csak ez a mondat megtetszett. HA most kezdeném előről akkor 100% hogy D300 at vennék. De mivel nem most kezdem tudom hogy középkategóriás vázat soha többet nem veszek. Marad a Mark II N az meg zsebreteszi az összes canont és a nikont is <= kezdődhet az oltás :Y

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#1250) ThufirHawat válasza Dtomi (#1249) üzenetére


ThufirHawat
senior tag

Felesleges a kampány nálam.
Én aztán nem kampányolok... Valamit félreértettél.

Az meg igaz, hogy amennyiben harmadik gyártótól származó optika a favorit (Sigma, Tamron, Tokina), akkor tényleg van értelme vázakat hasonlítgatni, mivel ilyenkor tényleg választhatsz.

Marad a Mark II N az meg zsebreteszi az összes canont és a nikont is
:F Mármint miben? Hordozhatóságban? Súlyban? Felbontásban? Sebességben? Képminőségben? Ezek az általánosítások... :F

Képeim, írásaim: http://www.miklosrabi.com

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Objektívek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.