Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Objektívek topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-12 17:21:36

LOGOUT.hu

Az objektívekre két nagyon fontos adat jellemző, melyek alapján rendszerint azonnal be lehet őket sorolni. Ezek az objektív fényerejét és gyújtótávolságát jelző számok.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1051) tbs válasza Hydra SR (#1050) üzenetére


tbs
addikt

:K Örülök, hogy nem kerestél párokat. :DDD Azért még van hová fejlődniük. A 30+ éves P6-os Sonnar láthatóan magasabb vonalfelbontású teljesen nyitva, mint a K100D 6Mpixeles érzékelője... (180mm, F2.8) Oké, nem zúm. Zúmokat nem ösmerem: rühellem... ;]

(#1052) orbano válasza Hydra SR (#1050) üzenetére


orbano
félisten

szerintem volt rá igény, csak technika nem igazán volt :F

A vér nem válik VAZZE!™

(#1053) Hydra SR


Hydra SR
addikt

Kezdünk nagyon filozófiai irányba elmenni, szerintem innen már nincs értelme folytatni ;)

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#1054) orbano válasza Hydra SR (#1053) üzenetére


orbano
félisten

viszont filozófiailag és fizikai síkon is kéne nekem egy nagy fényerejű fix közepes tele :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#1055) Hydra SR válasza orbano (#1054) üzenetére


Hydra SR
addikt

És létezik Zeiss Sonnar F2.8 200mm M42, de hogy hol kapható és mennyiért arról fogalmam sincs.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#1056) orbano válasza Hydra SR (#1055) üzenetére


orbano
félisten

hehe pont ezért jöttem ide írni, hogy láttatok-e már olyat, mert brutál mód tetszik :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#1057) ThufirHawat válasza orbano (#1054) üzenetére


ThufirHawat
senior tag

Canon 200/2.8L USM verhetetlen. Nekem volt egy példány 2 évig. Brutálisan éles teljesen nyitva is. Kb. 150e-ért kapsz használtan. Pár hónapja a Sóosnál is volt egy, de pl. Fotomozaikban is szoktak hírdetni párat.
nyugodtan nézz korábbi I.-es verziót, csak napellenzőben van különbség a II.-eshez képest (előbbi beépített, utóbbi külön darab).
Nagyon-nagyon-nagyon ajánlott darab.

Képeim, írásaim: http://www.miklosrabi.com

(#1058) orbano válasza ThufirHawat (#1057) üzenetére


orbano
félisten

ennyire még nem vagyok eleresztve sajnos anyagilag :) addig meg ilyen kis "vackokon" próbálganám ki, hogy mik azok a hosszok, amik tényleg feküdnének nekem és érdemes rá pénzt költeni :U
bár gondolom olyan fene mód nem veszít az értékéből egy iylen obi :) (165-ért hírdetnek jelenleg egyet aproneten amúgy)

Fotomozaik az mellik? :U

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#1059) ThufirHawat válasza orbano (#1058) üzenetére


ThufirHawat
senior tag

Csak ne ess abba a hibába mint én jópár éve... Arra hivatkozva, hogy nincs pénzem (valójában türelmem nem volt spórolni) 5e forintosával felvásároltam egy raklapnyi vacak optikát. 25 éves koromra, kerek 35 objektívem volt Pentax K rendszerhez. Merthogy 5e Ft mindig belefért, vettem is havonta 1-2-őt. Ez nem vicc. :(
Egyszer leültem, összeadtam a beszrzési árukat, és rájöttem, hogy vehettem volna belőle egy normális Pentax gyári sort, minőségi alapzoommal, fix ötvenessel, jobbféle telezoommal. Csak várnom kellett volna két évet. :( A régi cuccok már akkor is eladhatatlanok voltak, így egy kazal pénzt buktam. :O De tanultam belőle! :D

Képeim, írásaim: http://www.miklosrabi.com

(#1060) tbs válasza orbano (#1058) üzenetére


tbs
addikt

Fotómozaik -> kisalakú újság, ha jól tévedek. :B

(#1061) ThufirHawat válasza tbs (#1060) üzenetére


ThufirHawat
senior tag

Azaz. Millió apróval.

Képeim, írásaim: http://www.miklosrabi.com

(#1062) Hydra SR válasza ThufirHawat (#1059) üzenetére


Hydra SR
addikt

Jaja, ismerős a helyzet bár még nem tartok itt, talán még időben kapcsoltam. 7db M42-esem van, ebből úgy 3-nak nem sok hasznát veszem, nem használom ki pedig ebből 2 nagyon is jó obi. Elhatároztam nemrég én is, hogy most már egy ideig csak abból veszek jobbat/AF-eset amim most van mert mindenem összegyűlt ami kell csak gyengék, már csak ugyanezeket cserélném jobban használhatóra. Kivéve a vakut, az nincs semmilyen (kivéve a beépített :) )

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#1063) tbs válasza ThufirHawat (#1059) üzenetére


tbs
addikt

Van még K-s maradványod..? Tárgyalhatunk róla esetleg. Úgyis le kéne ugranom Csákvárra megtekinteni az új szomszédainkat... ;)

Sok obi téma: hát nálam a múlt halmozódik. M42-k "dögivel" (10+), pár Ks (~5), meg egyebek (7-8db). 2-3 van csak rendszeres használtban, tényleg adogatni kellene el párat, de mindhez van valami jó emlék... :DDD

Ja az M42-k többsége a rokoni körből hullott alá még az első fotózós fellángolásom alatt 15+ éve... :B

#1063, Thufir: Hát, fényerős fixekre utazom, tényleg nem szeretem a zúmosakat. Valahogy mindig a 2 végállásban landolnak... :B

[ Szerkesztve ]

(#1064) ThufirHawat válasza tbs (#1063) üzenetére


ThufirHawat
senior tag

Semmi nem maradt. Viszont láttam Székesfehérváron egy Pentax KA 35-70/3.5-4.5-öt 5e Ft-ért. :K

Képeim, írásaim: http://www.miklosrabi.com

(#1065) orbano válasza ThufirHawat (#1059) üzenetére


orbano
félisten

igen, erre gondoltam én is, köszi a figyelmeztetést (tényleg én is hajlmaos lennék erre). vasárnap is igyekszem majd a kereteim között maradni: EF 50/1.8 és 1db gyors közepes tele + adapter.

kérdés: a 20D-hez való törőékes mattüveg az hogy néz ki? a őartial metering és az AF bütykök azon is rajta vannak? van valami hátránya, ha feltetetek egy olyat? egyáltalán mennyiért cserélik?

ja és egyébként én sokkal többet hajlamos lennék kiadni a feelingért... az a 125/2.5-ös voigtländer még mindig nagyon baxxa a csőrömet :) csak hát már az első bid $499 :(

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#1066) ThufirHawat válasza orbano (#1065) üzenetére


ThufirHawat
senior tag

EF 50/1.8: mondjuk megvehetnéd az enyémet. Dobozos, 1 éves. Pöpec. Csak nem használom.
30 perc múlva jön értem a taxi, megyek Németországba, de pénteken már újra vagyok, hétvégén megbeszélhetjük.

[ Szerkesztve ]

Képeim, írásaim: http://www.miklosrabi.com

(#1067) orbano válasza ThufirHawat (#1066) üzenetére


orbano
félisten

oks, dobj rá egy árat priviben :) jó utat!

A vér nem válik VAZZE!™

(#1068) *Ropi*


*Ropi*
félisten

OFF
Vásárolt már valaki a FotoPest-nél, megbízható? 40D kitet szeretnék venni, lehetőleg ráfaragás nélkül. ;)

ON

Van valakinek 17-85-ös IS kitobija, milyen darab? :F

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1069) orbano válasza *Ropi* (#1068) üzenetére


orbano
félisten

nem kell minden topikba beírni ezt a kérdést, azt hiszem 40D topikban elég egyértelműen ki lett tárgyalva. :)

a 17-85 pedig nem épp egy jó vétel, általában szídni szokták, hogy az árához képest a képminősége elég gyatra.

amit tudok róla azok alapján: erős a CA, vignettál, a szélei felé erősen lágyul, és ezt rekeszelve sem tudod javítani.

vélemények magyarul (elég tré pontszámmal): [link]

vélemények angolul (ezek mondjuk jobbak, de én még nem láttam olyan képet kijönni ebből az obiból, ami tetszik): [link]

akkor már inkább megvenném a sigma 17-70-et még ha nincs is képstabi, és csak mikromotoros...

A vér nem válik VAZZE!™

(#1070) *Ropi* válasza orbano (#1069) üzenetére


*Ropi*
félisten

Köszönöm a válaszod, akkor csak vázat veszek. Bocsánat, amiért itt is megkérdeztem, de nem találtam az előző hsz-emet, azt hittem, "eltűnt", x-aktás eset... :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1071) orbano válasza *Ropi* (#1070) üzenetére


orbano
félisten

Jobb odalon alul: "Itt szóltam hozzá" rész, minden topikcím után van egy kis ikon. Rákatt, és odaugrik.

A vér nem válik VAZZE!™

(#1072) Hydra SR válasza orbano (#1065) üzenetére


Hydra SR
addikt

Szvsz az a Voitgländer tipikus esete annak amikor a relikvia értéket fizeted meg :)

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#1073) orbano válasza Hydra SR (#1072) üzenetére


orbano
félisten

inkább aszongyad meg, hogy mit tud egy ilyen manuál fókuszos mattüveg he :)
[OFF]
egyébként igen. bár végülius a 125/2.5 hibamentesen nem egy olyan rossz üveg. oké, hogy nincs MF, de az tényleg egy makulátlan valami. de valóban, ha nem az lenne, ami, hanem egy tamron, akkor nem érdekelne.

de baromira tetszenek a képek, amiket produkált :)[/OFF]

A vér nem válik VAZZE!™

(#1074) *Ropi* válasza orbano (#1071) üzenetére


*Ropi*
félisten

Valami miatt az első oldalát nyitotta meg a topicnak, az én hsz-em meg nem azon volt, később vettem észre. :(

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1075) Hydra SR válasza orbano (#1073) üzenetére


Hydra SR
addikt

Nem tudom, nem volt mattüvegem, csak régi filmesen sasoltam bele de ott meg fókuszpontok nem voltak, merthogy AF se volt.
Ott úgy működött, hogy volt középen a törőék amit gondolom te is ismersz már hírből: amikor éles, akkor jönnek szintbe a síkok, addig torzítja a teret amíg nem éles. Körülötte mikrokristályok vagy hogy a túróba hívják ami pedig szintén az élesség függvényében kezd el kitisztulni. Rosszabbul lehet benne látni, mint ahogy a 400D keresőjében látok, egyedül a manuális fókuszálás könnyebb de az sokkal. De az mondjuk nem pentaprizmás volt. Valami Minolta volt, nem emlékszem hirtelen a típusára. Néztem egy tüköraknás Exaktát is, abba fölülről kellett nézni, gombnyomásra egy rugó nyitotta az aknát és abban volt a mattüveg. Abban elég jól lehetett látni csak szerintem qva kényelmetlen fölülről nézve fotózni ha nem makrózól.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#1076) tbs válasza orbano (#1073) üzenetére


tbs
addikt

A K100Dben, amin a Chinon Auto MC 135mm F2.8 lesz, törőékes mattüveg van... Szeretnéd azt is megnézni esetleg..? :DDD

Hydra: mikroprizmák. Tök ugyanolyanok, mint a törőék középen, csak sokkal kissebbek és rengetegen vannak valóban. ;)

[ Szerkesztve ]

(#1077) Kleroo válasza Smogus (#1031) üzenetére


Kleroo
veterán

Értem. ha gondolod odaadom neked 8ezerért. (ezt értem arra hogy nem adom el. így is itt van 20éve :) ) mindkét védősapkája, bőrtokja megvan, szép állapotban(azóta pár karcot felfedeztem, de szerintem nehéz lenne jobbat találni. de ne sértődj meg ha ez ilyen marketingesen hangzott. csak gondoltam megkérdem. köszönöm segtséged.
egyébként exa-gépek miért jók(bocsi a bugyuta kérdésért:D)

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#1078) Hydra SR válasza tbs (#1076) üzenetére


Hydra SR
addikt

Éreztem én, hogy a kristályok nem állják meg a helyüket de tudtam, hogy valami mikro :B

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#1079) Kleroo válasza tbs (#1030) üzenetére


Kleroo
veterán

Bajonettes. e link beletrafált:D ez az az objektív:D fel is használom linked:D
köszönöm

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#1080) orbano válasza tbs (#1076) üzenetére


orbano
félisten

:K

az AF-es értékéből levon valamit a keresőnek? :U

A vér nem válik VAZZE!™

(#1081) tbs válasza orbano (#1080) üzenetére


tbs
addikt

:F Nem tudom. Gondolod, hogy az AF a mattüvegről dolgozna..? Én ritkán AF-ezek, akkor is általában rövid ideig, mert átkapcsolom MFre, de párom középpontos AF automatát használ és nem panaszkodik, mióta bent van ez az üveg. Nem látok tőle több rontott képet, mint eddig.

(#1082) orbano válasza tbs (#1081) üzenetére


orbano
félisten

a segédcuccok ugyanúgy fel vannak rá festve?

olvastam valahol, hogy a fénymérést befolyásolhatja kisebb fényerejű obiknál :U

A vér nem válik VAZZE!™

(#1083) Hydra SR válasza orbano (#1080) üzenetére


Hydra SR
addikt

Inkább az a bibi, hogy nehezebb komponálni a keresőben mert amit nem fogtál be élesre azt gyakorlatilag nem látod. De maga a törőék is eléggé bezavar. Biztos meg lehet szokni de alighanem eleinte nagyon zavaró lesz.

Alternatív megoldás lehetne (de sajnos saját tapasztalatból mondom, hogy nem az) az emulátoros konverter. Én vettem egyet mert 300Ft-tal olcsóbb volt, mint a Soósban a sima, mondom még ha nem is működik jól akkor sem árt még egy konverter, ne kelljen minden obicserénél csavargatni ha már bajonettes vázam van. A bibi csak az, hogy túlérzékeny a cucc. Lényegesen tágabb tartományban érzékeli élesnek a témát mint a saját szemem, vagyis ha az élességvisszajelzésre hagyatkozom az pontatlanabb, mint ha érzésre élesítek. A másik bibi, hogy átveri a rendszervakut is mert hazudik egy blendeértéket a váznak. Tulajdonképpen csak sima konverterként használom. De fémmegmunkálás, kialakítás terén egész minőségi darab, ez vigasztal valamelyest. Esetleg annak segíthet akinek nagyon rossz a szeme. Vagy ha a pittyegést bekapcsolod akkor a hang alapján is van visszajelzésed ha nem látsz bele a keresőbe valami miatt.

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#1084) orbano válasza Hydra SR (#1083) üzenetére


orbano
félisten

ha nem kell megveszem :)

nem hinném, hogy az emulátor hibája lenne, egyszerűen az AF szenzor érzékenysége alacsonyabb, mint a Te elvárásaid (ugye az AF nem a maximális, csak egy elégséges élességre törekszik).
de egyébként alapból a keresőben el szoktam találni az élességet (azért a fedes rutin az ott van :DDD ), exponáláskor mindig rápittyeg egyet, hogy szerinte is okés (mondjuk könnyebb helyzetben vagyok mint kend).

azt hiszem utánanézek alaposabban ennek a törőékes dolognak, meg meglesem börzén, aztán meglássuk...

A vér nem válik VAZZE!™

(#1085) tbs válasza orbano (#1082) üzenetére


tbs
addikt

Pentaxon nem zavar be semmit. Egyéb, futottak még márkáknál, mint pl. nikon, canon, bizony ez előfordulhat, mert azok a gyártók tesznek a (általuk) régebben alkotott dolgokra, a gyökereikre... ;]

Igen kértem rá az eredeti ábrákat. De lehet válogatni egyebek közül is -> [link].

(#1086) Hydra SR válasza orbano (#1084) üzenetére


Hydra SR
addikt

Ha AF-es obival vagyok MF-ben akkor az élességvisszajelzés pontosabb, mint a szemem. Ha emulátorral akkor pontatlanabb. Illetve inkább érzékenyebb, merthogy a valódi éles ponton is villog, hogy éles de nem csak ott szóval ez nem front-/backfocus-jellegű hiba amit mondjuk a konverter vastagságára, ferdeségére lehetne fogni. Itt valami más bibi is van. A nagy bánatom az, hogy a Holdat szeretném élesre fogni a 300-assal, anélkül, hogy 20-at kéne exponálnom, fél milliméterenként tekerve a fókuszgyűrűt és az emulátor ezt közel sem oldotta meg.

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#1087) tbs válasza Hydra SR (#1086) üzenetére


tbs
addikt

Hold..? Fókusz..? Végtelen..? Mit Te Kergetel..? :F

(#1088) orbano válasza Hydra SR (#1086) üzenetére


orbano
félisten

ezt nem értem. az égegyadta világon semmi köze az adapternek a fókusz működéséhez. az emulátor csak arra kell, hogy a jelzést bekapcsold, semmi olyan jelet nem ad, ami alapján az AF működés változna. elképzelni sem tudom mi lehet a gond. nekem az odatartott megtoldott ezeréves még csak nem is m42-es obival is jól muzsikált a visszajelzés és az AF

A vér nem válik VAZZE!™

(#1089) orbano válasza tbs (#1085) üzenetére


orbano
félisten

ha egyszer a törőéknél megfogja a fényt a mattüveg, azzal a szenzor nem sokat tud kezdeni. a haodára is azt írják hogy lassabb üvegekkel akár 2EV difi is lehet(!), de gyorsakkal rendszerint nincs probléma

A vér nem válik VAZZE!™

(#1090) tbs válasza orbano (#1089) üzenetére


tbs
addikt

Nem. Direkt csekkeltem. Nem változott a fénymérés. Azaz 1/3-on belül maradt a változás. Pentax jó, átgondolt, szeretjük. ;)

(#1091) orbano válasza tbs (#1087) üzenetére


orbano
félisten

szerintem a fókuszállás jelző az obin frankón kiírta, hogy 384 000 km :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#1092) Hydra SR válasza orbano (#1088) üzenetére


Hydra SR
addikt

Én sem értem de mégis ez van. Talán nincs munkablendéhez szokva az AF szenzor. Vagy csak itt jön elő, hogy ezek az obik nem digit vázra készültek. Vagy a rosseb tudja de ezt tapasztaltam.

tbs: a Pentacont jócskán túl lehet tekerni a végtelenen, hogy nehogy probléma adódjon a vázak és az obik kivitelezésének szórásából aztán ha két szélsőérték találkozik akkor nincs végtelen fókusz. Szóval nálam a végtelen közel sem a koppanásnál van.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#1093) Smogus válasza Kleroo (#1077) üzenetére


Smogus
őstag

Nem köszi nem érdekel, nincsen rá keret, másra kell a lové :)
Az exa gépek csak az olyanoknak jók mint én, akik oda vannak az ilyen régi cuccokért és használják is néha nap :)
Nekem van egy pajtásom két zenitem egy ljubityelem egy Psix-em egy Weltaflexem egy Ihagee-m meg stb.

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#1094) tbs válasza Hydra SR (#1092) üzenetére


tbs
addikt

Oké, a Sonnarom sem végtelennél koppan... :B

(#1095) orbano válasza Hydra SR (#1092) üzenetére


orbano
félisten

végtelenen túl? akkor az már egy másik világegyetembe fókuszál. vagy körbeért és a hátadat fotóztad :) (bocsi kicsit pihent vok)

A vér nem válik VAZZE!™

(#1096) Hydra SR válasza orbano (#1095) üzenetére


Hydra SR
addikt

Látom nagyon be vagy sózva az új géped megvétele óta :)

Ez a végtelenen túli koppanás annak ellenére, hogy az imént említett esetben átok, általában inkább áldás. Egy 12mm-es közgyűrűvel még majdnem tudok végtelent állítani de a teljes közgyűrűsorral is nagyobb tartományt tudok befogni mint ha koppanna a végtelenen. Ez tök jól jön akkor, ha vannak fönt közgyűrűk és megjelenik valami olyan téma amihez nem jó az a közelpont amit azok adnak és nincs idő letekerni az obiról a közgyűrűket. A nagy fókuszút miatt már eleve lényegesen nagyobb tartomány tudok így befogni mint mondjuk az 50mm-essel és ezt még megfejeli ez a túltekerhetőség. Ennél a képemnél: Vörös acsa zsákmányával például baromira nem arra készültem, hogy leszáll elém a ragadozó léggyel a szájában, a közelponttól a másik irányba koppanásig kellett tekernem az obit, hogy beleférjen a képbe az acsa és ne is kelljen közelebb mennem mint amennyire megengedi. Az 50mm-est aztán tekergethettem volna, a két végállás között a fókusztáv úgy 1cm-t változik a teljes közgyűrűsorral. Cserébe viszont sokkal közelebb hozza a közelpontot a közgyűrű, mint a Pentaconokon (amik alá viszont 2 közgyűrűsort is tudok tenni mert egyszerre fönt lehet a bajonettes és az M42-es).

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#1097) orbano válasza Hydra SR (#1096) üzenetére


orbano
félisten

na én ezért fogok telós közgyűrűt esztergáltatni :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#1098) orbano válasza Hydra SR (#1096) üzenetére


orbano
félisten

ja és nem vok besózva csak itthon tespedek betegen, nins jobb dolgom mint ide irogatni :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#1099) Hydra SR válasza orbano (#1097) üzenetére


Hydra SR
addikt

Miért nem veszel harmonika kihuzatosat? Készen lehet kapni és pontosan erre való, a minap láttam is valahol M42-eshez. Vagy a Soósban, vagy az apróneten. Asszem az utóbbin, az analóg fotóskellékek között. Gondolkoztam én is rajta de végülis annyi szar van már itthon hogy tényleg nem akarok mindent összevásárolni amit valaha gyártottak fényképezőgéphez. Meg többnyire a Canon 50-essel makrózok, ahhoz meg nem jó.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#1100) Hydra SR válasza orbano (#1098) üzenetére


Hydra SR
addikt

Jobbulást :)
Hétvégére gyógyulj meg mert különben nem lesz börze :P Egyébként lehet, hogy én is megyek. Múltkor nem sikerült. Aztán a fotóstalira se tudtam elmenni. Már hiányzik a banda :)

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Objektívek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.