Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Objektívek topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-12 17:21:36

LOGOUT.hu

Az objektívekre két nagyon fontos adat jellemző, melyek alapján rendszerint azonnal be lehet őket sorolni. Ezek az objektív fényerejét és gyújtótávolságát jelző számok.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1251) Dtomi válasza ThufirHawat (#1250) üzenetére


Dtomi
őstag

sebességben, megbízhatóságban, kényelemben, képminőségben. A többi nemm érdekel :U

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#1252) werttzui válasza Dtomi (#1251) üzenetére


werttzui
őstag

Hát ha én most választanék akkor inkább nikon d3

[ Szerkesztve ]

PENTAX

(#1253) ThufirHawat válasza Dtomi (#1251) üzenetére


ThufirHawat
senior tag

1D3 gyorsabb, szebb képe van, LiveView miatt sokszor kényelmesebb lehet... Egy szó mint száz, nincs olyan, hogy legjobb váz. (Az 1.3X crop egyébként szerintem nagy kib@szás a nagylátószögesekkel. Meg a telésekkel is.)

Képeim, írásaim: http://www.miklosrabi.com

(#1254) pitman válasza Dare2Live (#1244) üzenetére


pitman
őstag

Biztos úgy van ahogy mondod. Valószínűleg ezért várták a Nikonosok is az új cmos szenzort... meg úgy látom a Pentaxosok is nagyon várják, bár ott saját szenzorrol megy az álmodozás.
Dinamikában egyedül a Fuji gépek vannak a topon, ebben nem hinném, hogy vita lenne. (A különbség azonban koránt sem akkora a gyakorlatban, mint az ember hinné. Direkt kipróbáltam s5 raw állománnyal és egy enyhén túlexponált 20d képpel, hogy mennyit lehet kihozni belőlük.) Ezzel nem azt mondom, hogy nem jó a Fuji, mert igenis az, bár annak is megvannak a saját gyengéi.
A D2x a zajszűrést bekapcsolva nem rossz, de a részletek is mennek a levesbe (ettől függetlenül ez a gép is jó). Az összehasonlítást ugye úgy gondoltad, hogy árban is a 30d szintjén van, ugye?

"Ezis csodaszép: "a Nikonnak sikerült belőle értékelhetőt kicsikarni." Hát az az érzékelhető láthatóan jobb mint amit D2X produkál, márpedig már D2X is hozta 30D szintjét."
Ez alatt azt értettem, hogy az eddigi tesztek és képek alapján sokkal jobbat alkotott a nikon (d300), mint a Sony a saját gépével. Sőt, azt mondom, hogy jelenleg ez tűnik a legjobb aps-cs gépnek.

(#1255) pitman válasza werttzui (#1252) üzenetére


pitman
őstag

Inkább az lenne a jó, ha ezek a fejlesztések nagyon gyorsan átcsorognának a kisebb gépekbe is, mert ezek a riportergépek mindennapi használatra (értsd: nem munka) nem kifejezetten előnyösek (súly, méret...).

(#1256) werttzui válasza ThufirHawat (#1253) üzenetére


werttzui
őstag

"(Az 1.3X crop egyébként szerintem nagy kib@szás a nagylátószögesekkel. Meg a telésekkel is.)" Vagy inkább kompromisszum :)

PENTAX

(#1257) ThufirHawat válasza werttzui (#1256) üzenetére


ThufirHawat
senior tag

Ja, olyan, ahol mindkét végen veszítesz. :((
Egyébként most olvastam az 1D4-ről, amit 2008 őszre várnak. FF-lesz, asszongyák. Erről ennyit... :P
De ne offoljunk, ez EOS totyik.

Képeim, írásaim: http://www.miklosrabi.com

(#1258) werttzui válasza ThufirHawat (#1257) üzenetére


werttzui
őstag

Vagy épp nyersz amúgy ez objektív topik :K

PENTAX

(#1259) ThufirHawat válasza werttzui (#1258) üzenetére


ThufirHawat
senior tag

Úgy értettem, hogy oda való.
Mit nyersz az 1.3X-on a FF-hez és az 1.6X-hoz képest?

Képeim, írásaim: http://www.miklosrabi.com

(#1260) werttzui válasza ThufirHawat (#1259) üzenetére


werttzui
őstag

Az ff hez képest van egy kis tele a cropposhoz képest meg van egy kicsit nagylátó magyarul a szarva közt a tőgye :) :) Ill ekkora érzékelőre csak 8,5 Mpixel .Képminőségben bizti jó és mindegyik obi kiszolgálja :K

[ Szerkesztve ]

PENTAX

(#1261) ThufirHawat válasza werttzui (#1260) üzenetére


ThufirHawat
senior tag

Jajjj, ne játszd a hülyét. :( Ha valakinek tele kell, nagyon-nagy tele, akkor az APS-C-vel jobban jár, még úgy is, hogy buka az f/8-as AF-et. Számold csak át... Ha valakinek nagylátó kell, akkor meg ugye ott a FF.
De biztos rosszul gondolom. És úgy tűnik, a Canon is, mivel feltehetőleg megszűnik ez az öszvér szenzor formátum. :B

Képeim, írásaim: http://www.miklosrabi.com

(#1262) werttzui válasza ThufirHawat (#1261) üzenetére


werttzui
őstag

És ha olyan mint én akinek mind kell ja persze tudom tudom megveszi mindkettőt :D
Ja és az a hülye kérdés szokott következni döntsd el mire kell ok:makrózásra, portréra, meg madarazásra ja meg tájfotózásra családi fotózásra...Szóval érted mindenre ;]

[ Szerkesztve ]

PENTAX

(#1263) Mercutio_ válasza pitman (#1254) üzenetére


Mercutio_
félisten

Én Pentaxos vagyok, de piszkosul nem várom :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1264) orbano válasza werttzui (#1262) üzenetére


orbano
félisten

ugyebár profi eszkötökről beszélünk, tehát mire megveszed ezekhez a feladatokhoz a profi obikat, már jelentéktelen lesz, hogy veszel-e még egy vázat, vagy sem :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#1265) werttzui válasza orbano (#1264) üzenetére


werttzui
őstag

Nem feltétlen lehet régi használt obikat is venni és lehet az utólsó fillérből is venni ha valaki fanatikus :D

PENTAX

(#1266) ThufirHawat válasza werttzui (#1262) üzenetére


ThufirHawat
senior tag

ha olyan mint én akinek mind kell
Ezt hívják amatőrnek. Én is pont ebben a cipőben vagyok. :K :B
Nekünk találták ki az APS-C-t, ugyanis arra ott a remek 10-22. Ami valóban 16mm effektív ezeken a gépeken. Viszont nem megy fel az 1D sorra, és a 16-35 meg csak 20,8mm-nek tűnik rajta. Ez ég és föld.
Telénél meg ugye szintén jól járunk. 400mm-esem (csak jönne már!!!) 640mm-nek számít csökött vázamon. Ezt egy "alig drágább" 500mm-essel lehetne produkálni az 1D sorozaton. :U

1D sorozat riportereknek való, ők ritkán használnak extrém (hosszú vagy rövid) fókuszhossztakat.

Képeim, írásaim: http://www.miklosrabi.com

(#1267) pitman válasza Mercutio_ (#1263) üzenetére


pitman
őstag

(Én sem, csak figyelem az eseményeket.)

(#1268) werttzui válasza ThufirHawat (#1266) üzenetére


werttzui
őstag

Ez mind jó és szép de mióta megjelent a nikon d3 azóta nincs más gondolatom :B

PENTAX

(#1269) lesaux válasza lesaux (#1180) üzenetére


lesaux
veterán

Hopp, az AWPestnél 45.660 forint a 18-55 IS, és van is nekik raktáron.

(#1270) Hth


Hth
tag

Valak hallot már a Tokina uj 2,8-as nagyonnagy látoszögüéröl valamit ?
És edgyáltalán hol lehet Tokina objektiveket venni?

(#1271) sakos81


sakos81
csendes tag

Sziasztok!

Én itt még új vagyok. Most vettem egy Nikon D40X fényképezőgépet és ehez az USA-ból rendeltem egy Nikon 18-200/F3.5-5.6 AF-S DX VR G IF-ED objektívet és egy SB-800-as vakut. Ha valaki tudna bővebb információt mondani erről az obiról és a vakuról azt megköszönném. Ha esetleg valaki tud olyan helyet mondani ahonnan a magyar nyelvű leírásokat megszerezhetném az is O.K. lenne.
Előre is köszönöm segítségeteket.

(#1272) *Ropi* válasza lesaux (#1269) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ha megjön a fizum, veszek is egyet. :C

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1273) csiga997 válasza Hth (#1270) üzenetére


csiga997
őstag

(#1274) D4rkm4n válasza *Ropi* (#1272) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Komolyan? :U

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#1275) Mercutio_ válasza D4rkm4n (#1274) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem, csak viccel :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1276) *Ropi* válasza Mercutio_ (#1275) üzenetére


*Ropi*
félisten

Komolyan viccelek. :D :DDD :D Kell egy alátét a fotóstáskámba, hogy a rajta lévő kissebb obikat könnyebben elő tudjam halászni a mélységből... ;)

Miért, tesztelni szeretnéd? ;)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1277) Mercutio_ válasza *Ropi* (#1276) üzenetére


Mercutio_
félisten

Én tudom, hogy nem viccnek írtad :DDD

Pentaxra nem hiszem, hogy felmegy :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1278) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

Ha már mindenki ennyire vicces kedvében van, akkor elmondom, hogy én a Canon 17-55 2.8 IS USM-et tesztelem épp :DDD

Feel Good Inc.

(#1279) *Ropi* válasza Pompi (#1278) üzenetére


*Ropi*
félisten

Hűűű, lehetek a barátod? :D :DDD :D ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1280) *Ropi* válasza Mercutio_ (#1277) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ja, bocsánat, a tesztre vonatkozót Darkmannak írtam, neki 350D-je van. :B

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1281) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

Egy kis 18-55 IS - 17-55 IS összehasonlítás.
Jónak tűnik ez az új 18-55 tényleg, főleg ennyiért!

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#1282) Dare2Live válasza Pompi (#1281) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

azért a 17-55 jobb. Meg fényerősebb. Meg 6*annyi.
Még egy Tamront odarakhattak volna mellé....

Lényeg a lényeg: Végre normális Kit lesz Canonok mellé, meg van ultraocsó jó alapzoom.

btw [link] :))

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1283) Pompi válasza Dare2Live (#1282) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Persze, jobb, én sem értek egyet pl. azzal az ottani hozzászólóval, miszerint a 17-55 tulajok szerinte most nagyon szomorúak. Azért csak ott a 2.8 végig, meg az USM.

Meg mondjuk hasonlíthatták volna őket ugyanazzal a rekesszel ;)

Feel Good Inc.

(#1284) D4rkm4n válasza Pompi (#1281) üzenetére


D4rkm4n
őstag

A teszt alapján tényleg jobbnak tűnik. Először hülyeségnek tartottam, hogy kiadott a Canon két, 1mm-ben eltérő objektívet... Jó vételnek tűnik ebben az árkategóriában. :U

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#1285) Pompi válasza D4rkm4n (#1284) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

"A teszt alapján tényleg jobbnak tűnik."

Mi tünik, minél jobbnak?

Feel Good Inc.

(#1286) #27070592 válasza Pompi (#1285) üzenetére


#27070592
törölt tag

Gondolom az előző, non-is 18-55-nél tűnik jobbnak az új is18-55. Szerintem is jó kis obit fröccsöntöttek Canonék. Bár szerintem ez a teszt kicsit pontatlan lett, nem ugyanott vannak a fókuszsíkok az összehasonlító képeken.
Több képet is feldobhatott volna a tag, főleg kültériek érdekeltek volna kék égháttérrel(ca)

[ Szerkesztve ]

(#1287) Pompi válasza #27070592 (#1286) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Igen, a régi kitnél egyértelmüen jobb, nem kérdés. De páran már a 17-55-höz hasonlítják, ezt linkeltem én is, ezért nem volt egyértelmü, hogy mire írta D4rkm4n.

Feel Good Inc.

(#1288) orbano válasza Pompi (#1287) üzenetére


orbano
félisten

ez a teszt kb olyan hogy na most megmutatom hogy néz ki az ocsmány nappalim :D a nagy fehér falakon nagyon nincsenek részletek, hogy olyan hűde meg lehessen mondani a különbséget

A vér nem válik VAZZE!™

(#1289) Pompi válasza orbano (#1288) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Igazából nem is a képeken van a lényeg, mert ahhoz legalább az kellett volna, hogy ugyanazzal a rekesszel fényképezzen. A szöveges részekben viszont ott az infó, hogy nem egy rossz cucc 18-55.

Feel Good Inc.

(#1290) D4rkm4n válasza Pompi (#1287) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Én a 17-55mm-hez hasonlítva mondtam amit mondtam.

Bár még továbbra sem értem, hogy miért íri meg A Canon-nak, hogy piacra dobnak két, majdnem megegyező gyújtótávolságú objektívet.

Vagy ekkora minőségbeli különbség van a kettő között? Vagy miért? :F

Igazán nem értem. :( :U

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#1291) Pompi válasza D4rkm4n (#1290) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

"Vagy ekkora minőségbeli különbség van a kettő között?"

Igen azért. A 17-55 2.8-as fényerejü végig, és USM motoros.

De hát hány ilyen azonos, vagy közel azonos gyújtótávolságu obijuk van ami fényerőben, ebben-abban különbözik és megéri nekik... jópár (pl. 50mm sorozat, 70-200 sorozat).

Feel Good Inc.

(#1292) Mercutio_ válasza Pompi (#1291) üzenetére


Mercutio_
félisten

Elég nagy a vásárlóréteg, hogy legyen mit lefedni az alap és a drágább kategóriában is :K

Darkman legalább a fényerőt nézted volna meg :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1293) orbano válasza D4rkm4n (#1290) üzenetére


orbano
félisten

nem tudom feltűnt-e de rengeteg azonos gyújtótávú, de eltérő fényerejű objektív van egy gyártó kínálatában:
70-200: f4,f2.8 (plusz az 55-200-as)
70-300 sima/DO, illetve 75-300
50: 1.8,1.4,1.2
17-40/4 vs. 17-35/2.8

satöbbi. nem értem mi ebben a furcsa :U

A vér nem válik VAZZE!™

(#1294) Dare2Live válasza orbano (#1293) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

meghát nagyon nemmind1, hogy egy obi 2.8 vagy 3.5-5.6

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1295) ThufirHawat válasza D4rkm4n (#1290) üzenetére


ThufirHawat
senior tag

Bár még továbbra sem értem, hogy miért íri meg A Canon-nak, hogy piacra dobnak két, majdnem megegyező gyújtótávolságú objektívet.

400/2.8L
400/4 DO
400/5.6L

Egyikre sem mondanám, hogy értelmetlen. Na jó, a DO kicsit az... :U ;]

Képeim, írásaim: http://www.miklosrabi.com

(#1296) #27070592 válasza ThufirHawat (#1295) üzenetére


#27070592
törölt tag

Sokkal jobban járna a Canon ha kidobna egy 10-1000/2.8 multizoomos bridge gépet, és teljesen leállna a dslr gyártással. Nem kéne állandóan változtatni a költséges gyártósoron, csak évente eggyel több mpx-es szenzort dobna a gépbe. Powershot s6-7-8-9-stb IS.

(#1297) ThufirHawat válasza #27070592 (#1296) üzenetére


ThufirHawat
senior tag

Nem lenne hülyeség, csak az a cirka 50kg-nyi üveg nagyon húzná a nyakam. ;)

Képeim, írásaim: http://www.miklosrabi.com

(#1298) #27070592 válasza ThufirHawat (#1297) üzenetére


#27070592
törölt tag

Szériatartozék lenne hozzá egy kubikostalicska és a talicskát toló segéd ... :DDD

[ Módosította: Pompi ]

(#1299) ThufirHawat válasza #27070592 (#1298) üzenetére


ThufirHawat
senior tag

"talicskát toló ... "
Szerintem azt ki kellene moderálnos magadtól, mielőtt más teszi... :(((

[ Módosította: Pompi ]

Képeim, írásaim: http://www.miklosrabi.com

(#1300) #27070592 válasza ThufirHawat (#1299) üzenetére


#27070592
törölt tag

Bocsi, nemolyanértelemben írtam és nem is akartam megsérteni senki emberfiát. :R Én, aki egyébként bluest hallgatok meg Hendrixet, távol legyen tőlem a raccizmus... :(

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Objektívek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.