Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Objektívek topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-12 17:21:36

LOGOUT.hu

Az objektívekre két nagyon fontos adat jellemző, melyek alapján rendszerint azonnal be lehet őket sorolni. Ezek az objektív fényerejét és gyújtótávolságát jelző számok.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) *Ropi* válasza freund (#849) üzenetére


*Ropi*
félisten

Köszönöm szépen! :) A kitobihoz mérten hihetetlen. :K :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#852) adik válasza freund (#849) üzenetére


adik
őstag

3. [EDIGITAL]
A mindenki által ismert edigital, a kettő közt helyezkedik el. Pénzvisszafizetés ok. Garancia magyarországi? Tartozékok nemtom mi jár hozzá, telefonon nem tudták megmondani.

gari az magyarországi, tartozékok: szütyő, satyik, napellenző. a másik kettőt nem ismerem.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#853) johnjohn válasza freund (#849) üzenetére


johnjohn
addikt

A Gaia egy rendkívül korrekt professzionális cég, valószínűleg az akció előtt jóval lerendelt raktárkészletre a Canon nem biztosítja a moneyback opciót.

(#854) BEE


BEE
addikt

Egy érdekes tapasztalat, hátha érdekel valakit...
Céges bulin utcai fotózgatás után bementünk egy pincedizsibe
aholis a kolléga Nikon kitobija erősen bepárásodott és elég lassan száradt.
Eközben én vígan fotózgattam a Tamron 28-75/2,8-ammal,
párának nyomát sem láttam.
Tehát a bevonatok ilyen különbségeket is hoznak néha.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#855) werttzui


werttzui
őstag

Naaa két új canon obi obik és katt

[ Szerkesztve ]

PENTAX

(#856) csiga997 válasza werttzui (#855) üzenetére


csiga997
őstag

"today announced the development" -- na ja.

(#857) Dare2Live válasza werttzui (#855) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

szerintem csak átfestették ezt a nikkort
[link]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#858) Dtomi válasza werttzui (#855) üzenetére


Dtomi
őstag

Na nesze 800as f5.6 asszem örülne a búrám egy ilyennek.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#859) lesaux válasza adik (#852) üzenetére


lesaux
veterán

A gari az úgy magyarországi, hogy ők viszik ki Németországba. Addig az 1-2 hónapig meg csak kibírod valahogy obi nélkül.

(#860) BEE válasza Dtomi (#858) üzenetére


BEE
addikt

Két Bigma árához már talán nem is kellene sokat hozzátenni. :DDD

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#861) Dare2Live válasza BEE (#860) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

talán még egy 5bigma árát..... :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#862) Dare2Live válasza lesaux (#859) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

én anno CCSnél vásároltam és pechemre a 70-300vrem hibás volt. Tudtam, hogy hollandbol hozza....

Előre rettegtem mert korábban egy camera kfts Canont gariztattam kb1.5hónapig, hát akkor milesz a "holland obival"

1hét alatt cserélte CCS ujra... :D

Szóval hozzáállás kérdése. Gari lehet MOon is 1.5hó és szürke esetén is 1hét.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#863) orbano válasza freund (#849) üzenetére


orbano
félisten

gaianal működik a rebate offer.

A vér nem válik VAZZE!™

(#864) ThufirHawat válasza BEE (#860) üzenetére


ThufirHawat
senior tag

Még az 1200/5.6-ról olvastam egyszer azt, hogy: "ha meg kell kérdezned hogy mennyibe kerül, akkor nincs rá pénzed".

:Y :Y

Egyébként szerintem ilyesmi USA árak lesznek:
200/2: 1,4MHUF
800/5.6: 2,5MHUF

Miért nem hozzák vissza a 2004-ben kivont 200/1.8L-et? Egyszerűbb lenne, mint valami tök újat kitalálni.

Képeim, írásaim: http://www.miklosrabi.com

(#865) werttzui válasza ThufirHawat (#864) üzenetére


werttzui
őstag

Miért vonták ki?

PENTAX

(#866) BEE válasza ThufirHawat (#864) üzenetére


BEE
addikt

Belátom tévedtem... :O ...kell oda még pár 70-200 VR is. ;]

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#867) ThufirHawat válasza werttzui (#865) üzenetére


ThufirHawat
senior tag

Mert megvette az, akinek kellett, és gondolom erősen visszaesett a forgalma. Több nagyon különleges lencsénél volt ez így:
-bejelentik
-megveszi az a pár ember, akinek ez valamiért nagyon fontos
-forgalom leesik
-kivonják

Másik ilyen pl.: 50/1L

A 200/1.8L optikailag az egyik legcsodálatosabb Canon lencse volt, mivel tényleg teljes nyíláson volt a legélesebb. Gondolj csak bele, milyen éles lehet az az optikai rendszer, aminél már az f/2.8-on megjelenő diffrakció is minőségromlást okoz.

Képeim, írásaim: http://www.miklosrabi.com

(#868) werttzui válasza ThufirHawat (#867) üzenetére


werttzui
őstag

Ahhá kösz minden jó eltűnik :O :O Bár lehet azért nem hozzák vissza mivel a nála roszabb obik k.rva drágák és ezt túl drágán kellene árulni ahelyett ,hogy árat csökkentenének erről hallani se akarnak ezt az obit meg ki venné meg mondjuk 3 milláért.Pedig egy ár normalizálás jót tenne még a piacnak is mert obik 1-3 milláért te jó ég :Y

PENTAX

(#869) ThufirHawat válasza werttzui (#868) üzenetére


ThufirHawat
senior tag

Nem sok az, de komolyan. Egy sz@r szutyok autó, amivel már lehet taxizni legalább ennyi. Munkaeszköznek nem drága, és tényleg világszinvonal.

Nagyon-nagyon halkan merem csak mondani, hogy azért megszállott amatőrként sem TÚL sok. Feleségem rábólintott, hogy vehetek hitelre egy nagy L-t. Most az a dilemmám, hogy 300/2.8IS és TC-k, vagy 500/4IS, vagy 100-400L és kerítés a ház köré. :K

A legtöbb középosztálybeli ember megengedhet magának ennyit egyszer egy életben. Csak van aki motorkerékpárra költi, van aki elmegy Kínába, van aki megtanul repülni. Életed hobbijára egyszer talán beleférhet. Még nekünk, magyaroknak is. Hátmég a célpiacon... !

Képeim, írásaim: http://www.miklosrabi.com

(#870) csiga997 válasza ThufirHawat (#869) üzenetére


csiga997
őstag

Az 500-ast vedd. ;)

(#871) ThufirHawat válasza csiga997 (#870) üzenetére


ThufirHawat
senior tag

Az tuti, hogy 500-on ez a legjobb, viszont a 300 mellett szól:
-a 2 TC-vel kvázi-zoom lenne (300/2.8, 420/4, 600/5.6),
-picivel olcsóbb így, mint 500 csupaszon (bár törlesztőrészletben nincs észrevehető különbség),
-könnyebb, hordozhatóbb.

Most azon agyalok (kb. februárig), hogy ezek a használati előnyök fontosabbak-e nekem, mint a képminőség. Rohadtul sajnálom, hogy itthon nem tudom kipróbálni mindkét megoldást. :( Viszont tényleg egy életre szóló döntés lesz, ráadásul évekig fogom fizetni, tehát nagyon alaposan meg kell rágnom magamban.

Sose legyen nagyobb problémám.

Viszont amint megvan, eljöhettek kipróbálni. :K Bár, akinek Nikonja van... :P

Képeim, írásaim: http://www.miklosrabi.com

(#872) csiga997 válasza ThufirHawat (#871) üzenetére


csiga997
őstag

500-hoz kapsz táskát, nem? ;) Két TC-vel meg az is kvázi zoom (500/4, 700/5.6, 1000/8) :D
Szerintem azért a kipróbálást is meg lehet oldani, legfeljebb nem boltban, hanem valakiét, akinek ilyen van. Riporterek, madarasok szerintem egy pár fröccsért meg egy meleg kolbászért biztos megengedik, hogy egy kicsit megtapizd a cuccukat. :D

(#873) werttzui válasza ThufirHawat (#871) üzenetére


werttzui
őstag

Ha ilyen helyzetbe lennék mint te én az 500-ast választanám sőt ez az álmom :)

PENTAX

(#874) werttzui válasza csiga997 (#872) üzenetére


werttzui
őstag

Plussz az 1.6-os szorzó és lassan űrtávcsőnek is jó lesz :D

PENTAX

(#875) ThufirHawat válasza csiga997 (#872) üzenetére


ThufirHawat
senior tag

300-hoz is jár bőrönd. :B
Az 500-at már nem nagyon szeretném tovább técézni. Értelmetlen. Számomra. Bár... Ki tudja?

Képeim, írásaim: http://www.miklosrabi.com

(#876) ThufirHawat válasza werttzui (#873) üzenetére


ThufirHawat
senior tag

[OFF] sőt ez az álmom

Akkor nosza, váltsd valóra! Én drukkolok. :)
[/OFF]
Na, köszi mindenkinek. Rágcsálom még egy darabig, próbálok találni megtapizhatót, aztán akármi is lett belőle, úgyis megtudjátok.

[ Szerkesztve ]

Képeim, írásaim: http://www.miklosrabi.com

(#877) werttzui válasza ThufirHawat (#876) üzenetére


werttzui
őstag

Várjuk a képeket :)

PENTAX

(#878) Hacker75


Hacker75
aktív tag

Valaki vegye már meg ennyiért!!!

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/user/OOooHACKERooOO

(#879) Dtomi válasza ThufirHawat (#871) üzenetére


Dtomi
őstag

500 F4L :Y alap :DD

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#880) Damage


Damage
senior tag

Nagylátó obit szeretnék venni. Három jelöltem van (mind a három Sigma). 10-20EX, 18-50EX (bár ennek nem nagy a látószöge), és a 17-35 EX. Ez utóbbiról tudom a legkevesebbet. Súlyos darab, sok lencse sok csoportban, gondolom nem lehet rossz darab. Tud valaki erről az obiról valami bővebb infot? Személyes tapasztalat érdekelne főleg. A 10-20-as nagyon jó darab, de ha hozza azt a minőséget, akkor inkább a 17-35 mellett döntenék.

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#881) tbs válasza Damage (#880) üzenetére


tbs
addikt

18-50EX-em van egy. Nem a makró, hanem a "régi". Kevés a 18 nekem. Szándékozom 16-ra cserélni.

(#882) Hacker75


Hacker75
aktív tag

Valaki vegye már meg ennyiért!!! :O

http://www.youtube.com/user/OOooHACKERooOO

(#883) Damage válasza Damage (#880) üzenetére


Damage
senior tag

Mégnehezebb helyzetbe kerültem. Ráleltem a 15-30 EX-re. Erről tud valaki valamit?

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#884) Dtomi válasza Damage (#883) üzenetére


Dtomi
őstag

És akkor a tokina 12-24 et még még nem is nézted??? Szerintem az a legjobb ha csak nem a minél nagyobb látószög számít akkor a 10-20

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#885) tbs válasza Dtomi (#884) üzenetére


tbs
addikt

Hopp, a tokináról én is hallottam, mint jóság. :D

(#886) Damage válasza Dtomi (#884) üzenetére


Damage
senior tag

Nem a minél nagyobb látószög, sőőőt!
Mondj pár érvet a Tokina mellett a Sigma 10-20EX, 15-30EX, 17-35EX-szel szemben!

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#887) ThufirHawat válasza Damage (#886) üzenetére


ThufirHawat
senior tag

Nekem volt már Tokina 12-24, meg Canon 10-22 is.
Canon:
+rajz
+átfogás
+USM
+jövőbeni kompatibilitás
-napellenző
-felépítés
Tokina:
+felépítés
+napellenző
+ár
+EF bajonett (nem EF-S)
-erős CA
-hangos AF

Az idézett Sigma-król nincs saját tapasztalatom, de nem szokták túlságosan szeretni őket, főleg a FF-eseket szidják. Van egy csomó összehasonlít teszt... Keress... [Google...]

[ Szerkesztve ]

Képeim, írásaim: http://www.miklosrabi.com

(#888) Stitch válasza ThufirHawat (#887) üzenetére


Stitch
őstag

A Tokinához is írhattad volna a "+rajz"-ot, nagyon szépen, kontrasztosan rajzol. A hangos AF meg relatív. Nem egy USM, de inkább kicsit hangosabb AF-nek írnám. :)

(#889) ThufirHawat válasza Stitch (#888) üzenetére


ThufirHawat
senior tag

Ez mindig igaz.
Engem sem zavart a hangja (a nagylátós témáknak ritkán van fülük), de attól még tény, hogy hangosabb. A rajza sem rossz, a legjobb a nem vázgyártó által készített típusok közül. De azért a Canon más kategóia, és nem is csak felbontásban, hanem torzításban, színtelítettségben, kontrasztban.... Csak hát (napellenzővel együtt), több mint másfélszer annyiba kerül.

Mindenesetre nem adtam volna el a Tokina-t, ha nem kell hírtelen visszavizetnem egy MBA-s tanulmányi szerződést az ex-cégemnek, majd később nem adtam volna el a helyette vett Canon-t sem, ha az új munkáltatóm nem felejti el normálisan számolni az adómat, és nem kellett volna 160e-et becsengetnem az APEH-nek. Pofoz az élet. :O

Képeim, írásaim: http://www.miklosrabi.com

(#890) adik válasza ThufirHawat (#889) üzenetére


adik
őstag

Nagyon nem akarja a világ, hogy legyen egy jó nagylátód :U (bocsi)

a Sigma az felmegy full-frame-re, de olyan szépen félkör az oldallakon, ahogy illik, de ha jól sejtem nem is ff-re menne, így ez annyira nem is érdekes. Ha kifogsz belőle egy nem gyártási selejtet (mázlista!!), akkor az sem rossz, de inkább költség-hatékony.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#891) Mercutio_ válasza ThufirHawat (#889) üzenetére


Mercutio_
félisten

Szép lehetett visszacsengetni a mba-t :Y bár gondolom belekalkuláltad a váltásba :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#892) ThufirHawat válasza Mercutio_ (#891) üzenetére


ThufirHawat
senior tag

Csak a felét kellett, de így is ráment a hegyibringám (versenyeztem vele), a bridge gépem, és a 350D-m 3 optikával (Sigma 50/2.8 macro, Tokina 12-24, Sigma 70-200/2.8). Gyors váltás volt, de megérte, bár akkor nagyon fájt. Mintha a fogamat húznák.. az összeset.. egyszerre. :O

Képeim, írásaim: http://www.miklosrabi.com

(#893) Mercutio_ válasza ThufirHawat (#892) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az ilyen dolgok az érzelmi kötődés miatt szarok, mert ugye azt már a döntés meghozatalakor tudjuk, hogy 2-3 hónap és ugyanazt újra meg tudjuk venni a többletfizuból :B

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#894) Hacker75


Hacker75
aktív tag

Hátha ennyiért...

http://www.youtube.com/user/OOooHACKERooOO

(#895) mclord


mclord
aktív tag

MA 20:13-kor Nagymező ó utca sarkán leverték a 17-40 4L -em és az 550ex-emet(ez ott maradt aki megtalálta ) kérem keressen meg. Jutalmat is adok aki megtalálta és vissza adja !

06-70/59-23-451

vjannus kukac gmail.com

''A fényképész ragadja meg a pillanatot, nem csupán kameráját''

(#896) ThufirHawat válasza mclord (#895) üzenetére


ThufirHawat
senior tag

Részvétem. :O

Képeim, írásaim: http://www.miklosrabi.com

(#897) MaUser válasza mclord (#895) üzenetére


MaUser
addikt

Részleteket lehet tudni, hogy hogyan történt?

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#898) mclord válasza MaUser (#897) üzenetére


mclord
aktív tag

Dolgoztam a Focihooligánok kontra police attacken. majd oldalra áltunk (sajtó 6 munk társ) akkro még nem betört fejú Balogh,Ap,Ap munkatársak stb.. voltak, majd bebazták közénk a törley üveges pezsgős üveget. az obtika 17 -40 4l darabokva, a vaku lerepült, vázon a bajonett megsérült, és mikor elkezdtem felvenni a cuccokat, akkora kinyomtak mindenkit , majd 15 minre beengedtek a lezárt területre, tehát vagy sajtós vagy rendőr munkatársán lehet a vakum :(.

''A fényképész ragadja meg a pillanatot, nem csupán kameráját''

(#899) Monya78


Monya78
veterán

Sziasztok...

Félig meddig ide is tartozhat a kérdésem, tehát adott két kompakt fényképető objektíve:

Fuji S6500fd : gyújtótáv: 28-300mm, a fényerő: 2,8 - 4,9, max rekesz F11
Fuji S5600: gyújtótáv 38-380mm, a fényerő: 3,2 - 3,5 , max rekesz F8

Jól értem e?

s6500fd nagylátószögben 28mm-hez tartozik 2,8-as fényerő (legszükebb blede 2,8-as)
tele állásban 300mm-hez tartozik 4,9-es fényerő (legszükebb blende 4,9-es)

S5600 nagylátószögben 38mm-hez tartozik 3,2-es fényerő (legszükebb blede 3,2-es)
tele állásban 380mm-hez tartozik 3,5-ös fényerő (legszükebb blende 3,5-ös)

Tehát összegezve, az s6500-ös nagyobb látószöggel rendelkezik plusz a fényerőből is jóval kevesebbre van szüksége, viszont tele állásban jóval rosszabb az S5600-osnál is kevesebb gyújtótávhoz is jóval több fényerőre lenne szükség... ez igaz?

A maximális rekesz értéke bekavar valamelyest? Úgye ezt a fényértéket nem úgy nézik hogy pl a tele állásban maximális rekesz és a maximális gyújtótávval (300mm-en F11-es rekeszen 4,9-es...) hanem 300mm-en a F4,9-rekeszen 4,9-es fényértékre van szüksége.

(#900) pilóta válasza Monya78 (#899) üzenetére


pilóta
nagyúr

A fényértékre nem "szüksége van", hanem ennyit tud. Minél kisebb az érték, annál több fény jut az érzékelőre, annál kisebb a mélységélesség (bár a pici érzékelő miatt úgyis nagy lesz), röviden minél kisebb a fényerő annál jobb.
A többit jól érted.

Aki él és nem boldog, az téved!

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Objektívek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.