Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  nVidia tulajok OFF topikja

Hozzászólások

(#72501) TTomax válasza proci985 (#72500) üzenetére


TTomax
nagyúr

Hát nekem most éppen egy pumpát kellene vennem,igaz nem égető,de azért ez a "magicool" csoda nem egy pumpáló bajnok,cserébe valóban néma.Ugye ilyenkor az van,hogy használtat nem szívesen vennék,de az új meg egy szem procihoz...ehh...de tápot is kellene már nagyon cserélnem,mert 8éves a HX850,igaz nem érzem hogy gond lenne vele,de a táp is olyan hogy pukk és kijön a kis füst ami hajtja... :DDD

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#72502) TTomax válasza akoska07 (#72389) üzenetére


TTomax
nagyúr

Meghosszabbítottam, 2018-02-12ig él. :) Most nézem 2GB tárhely is jár hozzá.

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#72503) akoska07 válasza TTomax (#72502) üzenetére


akoska07
nagyúr

Akkor nem annyira sikerült meghosszabbítani. :DDD

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#72504) FollowTheORI válasza proci985 (#72494) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Gondolom már megoldódott, de valamit benéztél szerintem, mert PWM jel nélkül 100%-on teker... :)
A PWM csak arra jó hogy 100% alá vigyen bármit.

Tehát a megoldás pl az hogy nem adsz rá PWM jelet.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#72505) proci985 válasza TTomax (#72501) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

elso tapasztalatok

huhh. hat ez igy kb harom munkanap volt es nem bontottam le mindent vegul. vegul nem lett ketkorositve, bar mar tudom hova ferne el a masodik pumpa :). meg eredetileg vorost akartam de nem volt erom teljesen atmostni elotte mindent mert az meg harom nap lett volna es igy is kb melo-szerel-alvas volt a het.

(#72504) FollowTheORI : nem en neztem be, a regebbi VPP655 / Laing D5 PWMek pwm jel nelkul minimumon mennek (keress ra neten, overclockersen volt par thread errol). sima 5Vot ratolva viszont ment maxon.

nem spec szerint oldottak meg a mernokok.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#72506) #Morcosmedve válasza proci985 (#72505) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Még mindig nem értem, hogy tart ilyen sokáig. :B

© asszongya'hogy

(#72507) proci985 válasza #Morcosmedve (#72506) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

nezd meg a tartaly es a pumpa felfogatasat, meg gondolj bele, hogy mennyi ido ha csavarozni kell mondjuk 20szor mire fizikailag minden passzol.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#72508) TTomax válasza proci985 (#72505) üzenetére


TTomax
nagyúr

Ennek igy irdatlan ellenállása van,egy ilyen nagyon sokat javítana rajta.[link]A másik ha jól látom 4venti ki 3 be a radikon rakj még a házra legalább 2db 140mmes ventit hogy túlnyomás legyen. :)

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#72509) proci985 válasza TTomax (#72508) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

nem feltetlenul, van itthon egy extra d5om (ne kerdezd) nem segit annyit ketto sorban. amikor egy nem tudta megmozgatni sorbakotottem a masodikat, szoval ezt probara alapozom.

venti setup a kovetkezo: 2x140 + 200 be, 2x200 + 120 ki.szoval kb kiegyenlitett ilyen szempontbol. full fordulaton az elozo hazamban azt szamoltam harom sec volt atmozgatni a levegot, itt is kb ennyi lenne tippre. csak az sflexek 1900on elviselhetetlenek :B

viszont koszi a velemenyekert, kb emiatt is olvasom a topikot :B :R

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#72510) TTomax válasza proci985 (#72509) üzenetére


TTomax
nagyúr

Azok a 200as ventik nem igazán blokkra valóak.Habár relatív alacsony fordulaton csendesek,és a légszállításuk is kitűnő viszont a légnyomás az nagyon harmatos és nem tudnak megfelelő mennyiségű levegőt a radiátoron átpasszírozni,főleg szívó modban.Azok tipikus ház ventik léghütéshez.Én speciel az AC DS ventiket szeretem igaz egyszer költöttem vagy 150fontot rájuk vettem vagy 14dbot de azóta egyikkel sem volt problémám. [link] [link] én szigorúan a nem ledeseket vettem,de ez már izlés kérdése.A lényeg hogy amikor ránézel egy ventire szemböl akkor a lapátok "feküdjenek" pici rés legyen közöttük akkor jók radira.Azér ott nálad nagyon komoly mennyiségű hőt el kell vezetni az van vagy 600W és radiátoraid rendesen tulmértesek,a csövek is jó vastagok.A pumpát is azért ajánlottam,mert duoban sokkal lasabban is elég öket járatni,nagyobb a head perussure.Ha melegedne akkor szerintem a ventiken kell mokolni és minden rendben lesz. :) Arra vigyázz jóval több venti tolja be mint ami sziv,két okból is fontos legyen mindig friss levegő így nem fog fuldokolni a rendszer,a másik pedig hogy nem fog annyira porosodni a sarkokon éleken mert persze vagy így vagy úgy be fogja szívni a levegőt de az szürött legyen ha lehet.A HAFXel anno sokat szívtam e miatt.

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#72511) proci985 válasza TTomax (#72510) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

:R

belepo oldalon ezert van egy 120as venti a radin extran szivni, a kilepon pedig a 2x200 helyett eloszor 4x120at probaltam (SFlexekkel amik a mai napig csucskategoriasok). legen van eleg tapasztalatom azt hiszem.

amit irsz igaz, a 2x200as nem optimalis, de konkretan sajat tapasztalatok alapjan jobb, mint a 3x120 (+120 pushban mert elfert). kevesbe jobb a radiatoron (tippre), de rendszerszinten segit.eloszor egyebkent 120as SFlexekkel teszteltem, amik azert eleg jok.

a 200asok lehet gyengebbek legnyomasban de rendszerszinten nekem jobb a hasznalatuk. viszont az NZXT 630 eleg konnyen szelloztetheto.

kieg: latom szerkesztetted: nalam 900W a cel csendben, de voltak iteraciok 600Won (1 gpuval). por alapjan kb neutralis a rendszer, ahogy akartam. volt elotte alulnyomasos es tulnyomasos rendszerem is.

ot szenzoron nezem a hofokokat, szoval probalom megfeleloen szabalyozni.

meg egyszer koszonom a tippeket , amit leirtal eleg mely tudasra vall es teljesen egyetertek :R

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#72512) TTomax válasza proci985 (#72511) üzenetére


TTomax
nagyúr

Csak egy pár ötlet volt,persze sok minden van ami egy képről azért nem leolvasható. :)

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#72513) proci985 válasza TTomax (#72512) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

tenyleg koszonom a tippeket.

teljesen igazad van abban, hogy ez egy keprol nem jon le, viszont tudom, hogy ebbe a topikba a hc systen builder forumlakok egy jelentos resze is lejar olvasokent, tehat Ti mas visszajelzest fogtok adni, mint mondjuk amit a vizes vagy a ryzen topikban kapnek. emiatt is dobtam be, hogy hatha Ti lattok valamit, ami nekem nem jott le.

amit leirtal egyekbent igaz, ha nem tudnam teszt alapjan, hogy a sajat rendszeremen nem jobb a jelenlegi helyzet, akkor kiprobalnam amit mondtal.

lapomnak meg nincs topikja a forumon es ahogy latom ryzen topikban egyedul vagyok vele. igyjartam :)

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#72514) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

time spy 7981. graphics 7929 lett cpu 8292vel.

eloszor lett jobb a cpu scorem a gpumenal kb az utobi 10 evben.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#72515) TTomax válasza proci985 (#72514) üzenetére


TTomax
nagyúr

[link] :)

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#72516) MiklosSaS válasza proci985 (#72514) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

7820X@GTX 1080

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#72517) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

azt mondjatok oczni kene? :P :DDD

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#72518) MiklosSaS válasza proci985 (#72517) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Sok ugy sincs benne, ha szerencses vagy osszejon a 4 GHz, az atlagosak mennek olyan 3.9-et, a gyengebben 3.7-en veguk. Szoval ez AMD, itt minden Hz-ert szenvedni kell.

Nalam 4 GHz volt a vege, ennyit ment. 4.05 GHz sem volt stabil meg 1.48 V-al sem, a 4 GHz is csak 1.41 V-al volt stabil igy 3.9-en hasznaltam 1.375 V-al.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#72519) proci985 válasza MiklosSaS (#72518) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ja meg igy nekem fontos hogy nem kell bizonyitani hogy nem hibazik

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#72520) Habugi válasza proci985 (#72514) üzenetére


Habugi
addikt

Nálam fej-fej mellett a kettő de kicsivel több a CPU score.

Brummogok itt a 4magommal a galuskaszaggatóitok között.. :DDD

Btw.., ahogy nézem így ~2év elteltével is még mindig ez enyém a legjobb Graphics score TimeSpy ill. Firestrike-ban is, az egész 3DMark adatbázisban amit 390X-el valaha validáltak.., lol. ;]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#72521) Puma K


Puma K
veterán

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#72522) stratova válasza Puma K (#72521) üzenetére


stratova
veterán

Sokat dolgoztak azzal a pajszerrel, mire ilyen lett a táj :D

(#72523) Puma K válasza stratova (#72522) üzenetére


Puma K
veterán

Annyira sokat hogy maga a PC Master Race ura és parancsolója Gabe Newell el is feledkezett az évek során a HL széria folytatásáról...

Gabe Newell on Half-Life 3 for a decade - videó

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#72524) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

talaljatok ki, hogy a 95Wos 1800X prime95 alatt behuzza e stabilan a 120Wot? :D

minek a TDP ha senki nem tartja be

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#72525) hszilard666 válasza proci985 (#72524) üzenetére


hszilard666
veterán

Az jó! Az én laptopom 19W ot fogyaszt átlagosan :DDD

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#72526) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Egy kis nosztalgia bemutató 5120-ban.... :DD

(#72527) FLATRONW válasza ScomComputer (#72526) üzenetére


FLATRONW
őstag

Nem rossz, egyébként ennek a grafikus motornak a továbbfejlesztésére épülnek a Sniper Elite játékok is.
Korábban linkelted a Half Life témájú játékot, remélem most már nem tolnak a megjelenésen még egyet.
Én is nagyon várom, végig is toltam a 2-őt.

(#72528) ScomComputer válasza FLATRONW (#72527) üzenetére


ScomComputer
veterán

Én most a Black Mesa-t vettem elő... :R

(#72529) FLATRONW válasza ScomComputer (#72528) üzenetére


FLATRONW
őstag

Azt már csak a Xen megjelenésekor akarom elővenni legközelebb, de nem nagyon igyekeznek vele.:(

(#72530) Puma K válasza FLATRONW (#72529) üzenetére


Puma K
veterán

Ez a BMS is úgy hal el mint a HL széria... :(((

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#72531) TTomax válasza proci985 (#72524) üzenetére


TTomax
nagyúr

Ezt lehet meg kellett várnod volna már,ha ennyit idöt vártál... [link] Az a +10% meg a friss X470 meg a jobb OC azért elég jól hangzik.Ha kijön a 2800X akkor lehet én is cserélem a 4930K-t mert az már gyanítom meglesz +50%

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#72532) TTomax


TTomax
nagyúr

Azt hiszem megvan az uj tápom... [link] 7+3év garis...az egy SS Focus + 850W átmatricázva... [link]

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#72533) TTomax válasza TTomax (#72532) üzenetére


TTomax
nagyúr

Meg is rendeltem,ez ki fog szolgálni ismét vagy 10évig,a Corsair HX850em pedig szépen nyugdíjazom 8év után.Igaz CWT bele volt de abból a jobb fajta soha nem hagyott cserben,pedig voltak vad dolgok ráakasztva (TitanX SLI+4930K 6évesen),de mivel a gari lejárt róla nem reszkírozom tovább leadom valakinek fillérekért. :) HA jól emlékszem ennél többet fizettem anno a HX850ért,ami ugye azért 100%moduláris,meg hát azóta a font is inflálódott. :) Néztem tesztet JGn az SS Prime + 850Wról (ami 1:1ben ugyanez) elég meggyőző [link]

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#72534) Devid_81 válasza TTomax (#72531) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Gurun is meg wccftech-en is van mar egy kis morzsa az csiszolgatott Ryzenrol mint ahogy linkelted is mar.
Valamit csinaltak vele, oke alaporajel magasabb par %al de osszetettben ugy nez ki a single core teljesitmeny is tenyleg nott az "igert" 10% korul.
Mar csak picivel tobb mint 1 honap es kiderul mit alkottak.
Bizom benne, hogy az OC jobb lesz.
Nagyon kellene egy 10% mindenben.
4.4-4.5 korul mar versenykepes lenne.
Persze lehetne 5GHz is...de azt ugysem erik majd el meg Nitrozva sem sajnos.
Valoszinuleg majd ennek a CPU nak is kell majd 3000MHz+ memoria orajel, de annyi baj legyen, eleve roh@dt draga a ram, akkor meg mar tutira min 3600-ost vennek ha veszek. :K

...

(#72535) proci985 válasza TTomax (#72531) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

raktarsopros akciok most vannak. :B

en azt merlegeltem, hogy ha a regi 1800X kb az uj 2700-2700X kornyeken lesz a 2700 aran varhatoan (hacsak nem dobbantanak valami nagyot), x470bol meg indulaskor kozepkategorias lapot kaptam volna a mostani csucs x370bol, namost nekem kellett az extra usb3 chip meg hosszu tavon a ket m2 ssd (fun fact: egy-ket szabad USB slotom van epp, de ebbol az egyik ).

jobbnak jobb lett volna, de hasonlo koritessel a 2800X kb 800 euro lenne (marmint cpu + hasonloan felszerelt lap), szoval kerdes, hogy megeri e. nekem mindenestul ilyen 460 eurbol jott ki a cucc. erre mondtam azt, hogy nem feltetlenul.

ami nekem fontos volt, hogy pl project cars 2nel neha beszaggatott indulaskor a jatek sok AIval, jelenleg ez eltunt, pedig papiron egy szalon alig van kulonbseg. 3dmark physics simulation szinten eleg beszedes volt.

meg igy par nap hasznalat utan kb arra jutottam, hogy a kulonbseget par helyen erzem (project cars 2), de egyebkent igy annyira eros, hogy tegnap beragadt a sairentoVR process treeje amit nem vettem eszre mert csak ilyen 8-9%ot terhelt (e.g. masfel egyseg ezen dolgozott). meg a masik, hogy igazabol otletem sincs, hogy muterhelesen kivul mivel tudnam megdolgoztatni amig megint be nem lovom a compute task a virtualis gepen munkafolyamatokat, de addig ha ugyes vagyok majusban jutunk el a projekttel. viszont azt nezem, hogy ugy majd kaphat az ubuntu 12-14 szalat mondjuk meg 24GB memoriat, aztan repkedhetnek az egerek.

& (#72534) Devid_81: ez ket dolog miatt lehet erdekes. egyik, hogy 8700 teljesitmeny adott esetben 200 euroert, masik, hogy itt a topikban van par ember akinek az egyszalas teljesitmeny kritikus, nekik is erdekes lehet a ryzen.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#72536) keIdor


keIdor
titán

<3

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#72537) Puma K


Puma K
veterán

Az 1080 Ti topikot olvasva 2008. érzetem van... dedikált Nv VGA mellé dedikált Nv VGA külön Physx-re... :U

Egy kis retró: ATI+NVIDIA "Hybrid Graphics System"

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#72538) Devid_81 válasza Puma K (#72537) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Teljesen levagyok maradva...a multkor meg a kollega arulta a VGA-jat...most meg fizix meg oreganyamkinja ;] :D

...

(#72539) ScomComputer


ScomComputer
veterán


:DDD

(#72540) VTom válasza ScomComputer (#72539) üzenetére


VTom
veterán

:C :C

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#72541) VTom válasza Puma K (#72537) üzenetére


VTom
veterán

Az még hagyján, de milyen konfig mellé :D

Szerintem bátorítani kell! Én is most nyomom a metro-t, ha neki bejön, én is veszek egy 660-at a Ti mellé! :D

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#72542) cyberkind válasza VTom (#72541) üzenetére


cyberkind
félisten

Nem akarja megérteni, hogy jelenleg már nincs sok értelme a dedikált PhysX kártyáknak mint anno, akkoriban még kellett, pláne ha az ember CF-el tolta, de most már PhysX sincs önmagában, a régi játékokat meg gond nélkül viszik az új NV kártyák, persze azért a Borderlands 2 4k-ban PhysX on-nal sokszor necces nálam, oda jó lenne nekem is! :))

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#72543) VTom válasza cyberkind (#72542) üzenetére


VTom
veterán

Már várom, hogy előhozakodjon majd azzal, hogy nála az AC:Black flagben nem bírja a physx-et a Ti :D

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#72544) cyberkind válasza VTom (#72543) üzenetére


cyberkind
félisten

Nem kell megvárnod mert néztük mi azt és nem megy, de valszeg soha nem is fog senkinek se, totál el van az is kúrva. :D

Paranormal Cocktivity

(#72545) VTom válasza cyberkind (#72544) üzenetére


VTom
veterán

Tudom, azért hoztam fel :)

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#72546) akoska07


akoska07
nagyúr

It has been predicted that AMD will go Bankrupt by 2020.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#72547) cyberkind válasza akoska07 (#72546) üzenetére


cyberkind
félisten

Elég gyorsan, én kicsit későbbre vártam ezt.

Paranormal Cocktivity

(#72548) akoska07 válasza cyberkind (#72547) üzenetére


akoska07
nagyúr

Én azt sem értem,hogy nem zártak még be. :D

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#72549) cyberkind válasza akoska07 (#72548) üzenetére


cyberkind
félisten

Szerintem a Microsoft csak valami hasonlóra vár, költőpénzük így is úgyis lesz, de hát minél több marad annál jobb.

Paranormal Cocktivity

(#72550) akoska07 válasza cyberkind (#72549) üzenetére


akoska07
nagyúr

Majd az Apple. ;]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  nVidia tulajok OFF topikja
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.