Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#11251) mobileman válasza erik365 (#11250) üzenetére


mobileman
aktív tag

Külső monitoron lett próbálva?

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#11252) erik365 válasza mobileman (#11251) üzenetére


erik365
aktív tag

Sajnos nem tudok most külső monitorhoz jutni így nincs rá lehetőségem. :(

1.4 T-jet M32

(#11253) kreten67 válasza bull84ghia (#11247) üzenetére


kreten67
senior tag

Igen a hűtésnek nincs baja, tulajdonképpen szakmabelinek számítok,notikat javítok a nap 10 órájában és a saját meglátásom szerint el van csúszva a valós maghómérséklet a programok által mutatottól olyan kb 40 fokkal.
A prociban levő hőmerődióda kizárva mert másik procival is ez a helyzet.
Valószínű hogy a diódából nyert adatot dolgozza fel hibásan az alaplapon valamelyik alkatrész,nos olyan szakít keresek aki tudja hogy mi ez az alkatrész mert ebből nem vagyok képbe.
Kérdeztem már néhány fórumon kollégákat a jelenségről, de nem igazán tudnak rá választ,pedig külföldi fórumokban olvastam,mások is szembesültek ugyanilyen jelenséggel.
Én azt gondoltam megoldásnak hogyha valaki át tudná írni a gép bios beállításait,a 102 fokos vészleállása helyet 160 fokosra,a gép meg azt hisz a hőfokról amit akar és működne tovább. :F

(#11254) bull84ghia válasza kreten67 (#11253) üzenetére


bull84ghia
őstag

Én csak lelkes amatőr vagyok :)
Ő viszont elég jól képben van, egy PÜ-t megér.

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#11255) ati012 válasza erik365 (#11250) üzenetére


ati012
senior tag

Fénycső v. inverter. Utóbbi valószínübb.

(#11256) erik365 válasza ati012 (#11255) üzenetére


erik365
aktív tag

Rendben köszönöm akkor kicserélem az invertert.

1.4 T-jet M32

(#11257) nandorr111


nandorr111
újonc

Sziasztok. Van egy kis gond a nemrég vásárolt gépemmel. Medion Akoya WIM2180.
egy hónapig hibátlanul müködött,tegnap reggel viszont hiába próbáltam volna be kapcsolni,semmit nem produkál. a szokott ledek világítanak,a vinyó fel pörög.de a képernyőn abszolult semmit nem csinál.
Talán alaplap hiba? vagy bios chip? ha igen,akkor mit tehetek?

(#11258) Sordoran


Sordoran
addikt

Üdv!
Tesóm laptopjával van egy kis probléma, viszont nem vagyok teljesen meggyőződve arról, hogy ez egyértelműen akksi hiba, és ehhez kérnék segítséget.
Egy HP Compaq 610-ről van szó, 2009-ben vásárolt. Nem tudom fontos-e, de múlt héten volt először újra rakva, és nem biztos, hogy pont azóta, de nem megy már akksiról a gép. Ha a táp csatlakoztatva van, akkor megy, ahogy kihúzzuk kikapcsol, és telepről el se indul (bekapcsológomb nyomására semmi nem történik, ezért nem hiszem, hogy köze lenne win reinstallhoz). Windows kiírja, hogy mennyin áll a telep töltöttsége, írja, hogy töltő csatlakoztatva, nem töltődik. Péntek délután 56%, szombat délben 51% és ma délelőtt 48%-on állt, tehát nincs lemerülve, mégse megy róla. Most csak a táp van csatlakoztatva és így megy telep nélkül.
Kérdés tehát, hogy ez akksi probléma, vegyünk újat és minden rendben, vagy lehet a laptop-al valami gond? Esetleg köze lehet a win reinstallhoz és valamit kell állítani, drivert felrakni?

ui.: Amúgy táp-al szokta használni, de nagyjából havonta egyszer lemeríti az akksit és legutóbb még 1 órát bírt telepről.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#11259) ati012 válasza nandorr111 (#11257) üzenetére


ati012
senior tag

Vannak gyártók amit meg se szabad venni. Ilyen a Medion is.

SMBus - reset:
- teljes áramtalanítás: akku ki, tápcsatlakozó ki, majd kb egy percig nyomd a bekapcsológombot!
- 1-2 perc elteltével indítsd tápról a laptopot úgy, hogy ne helyezd visza az akkumulátort!

Egyébként chipkészlet, gpu hibára hajaz.

Sordoran: töltés vezérlő ic vagy akku hiba lehet. Ha nem hurcolja kár bele új akkut venni 20.000 Ft-ért.
Ki kellene próbálni egy másik akkuval.

(#11260) Sordoran válasza ati012 (#11259) üzenetére


Sordoran
addikt

Értem, és ha a töltés vezérlő a ludas, az okozhatja azt is, hogy nem indul telepről (ami elvileg ugye 50%-on áll kb.)? Valamint az javítható-e?
Sajnos hiába használja esetek 99%-ban konnektorról, makacsul ragaszkodik hozzá, hogy tudni akarja anélkül is. Megpróbálunk szerezni kipróbálásra egy telepet, de nem látok rá sok esélyt. eBay-en találtunk akksit bele ~7000 Ft-ért, magyar boltokból meg 16ezer, elég nagy differencia, kissé gyanús is.

[ Szerkesztve ]

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#11261) nandorr111 válasza ati012 (#11259) üzenetére


nandorr111
újonc

Sajnos ez nem vezetett Célhoz.
Aksit ki vettem, táp csatlakozót ki húztam, 1-2 percig nyomtam a bekapcsoló gombot.
aztán vártam 3 percet,és vissza dugtam a tápcsatlakozót,akut nem tettem vissza.
De továbbra is a monitoron semmi,a bios sem tölt be.
Persze,most már tudom hogy nem volt jó ötlet meg venni ezt a márkát.
de hát az ember sokszor utána okos miután ilyen történik :)
Máskülömben meg csak netezére kellett egy wifis gép,és ez olcsónak tünt :)
Szerinted mit tudok csinálni? vagy kuka?
Egyébként otthoni gépként használom.
Köszi a tanácsot. Ha esetleg valami tipp van hogy mit tehetnék,akkor várom. :)

(#11262) bull84ghia válasza nandorr111 (#11261) üzenetére


bull84ghia
őstag

Én a helyedben elküldeném egy hozzáértőnek aki megmondja hogy érdemes-e vele foglalkozni vagy sem.
:N :(

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#11263) nandorr111 válasza bull84ghia (#11262) üzenetére


nandorr111
újonc

Köszi.
Azt fogom tenni,csak azt gondoltam hogy egyszerübb eset lesz.
Egy szervizes,ha nem is csinál semmit,el kér 10 e csak azért hogy rá néz,persze biztos vannak kivételek akik korrektek. keresek egyet aztán meglátjuk. :)

(#11264) bull84ghia válasza nandorr111 (#11263) üzenetére


bull84ghia
őstag

Keresd meg itt Killhates tagot. Korrekt nagyon csak ajánlani tudom.

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#11265) nandorr111


nandorr111
újonc

Az lesz.köszi :)

(#11266) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Sziasztok!
Ezzel tudok valamit csinálni? SZegény gépem kezd szétesni már. Egyébként is mire szolgál az az anyag ott? Hiába tuszkolom vissza, nyitáskor ugyanúgy kijön. Már azon gondolkodok hogy kitépem az egészet, vagy levágom ott ahol kilóg a kijelzőre. :(

Live-Die-Respawn

(#11267) bull84ghia válasza oriic (#11266) üzenetére


bull84ghia
őstag

Szerintem az valami tömítő anyag hogy a por ne jusson be.

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#11268) Tonoic


Tonoic
tag

Sziasztok !

Az elmúlt hónapokban egy R61e laptopon újra tettem a rendszert és minden fontosabb drivert feltettem és mégse sikerült működésre bírni a bluetooth-ot. :W /már gondoltam arra hogy esetleg rossz a bluetooth, de volt épp csere alkatrész és csere gép is/
Nos a mai nap folyamán sikerült találnom egy hasonló külföldi oldalon problémával szenvedő mukit.
Szerencsémre működött is.
Akinek ilyesmi gondja lehet ajánlani tudom a következő leírás alapján cselekedjen.

1. Install Power Mangement driver és Hotkey driver. /Természetesen az adott gépedhez/
2. Egy gyors restart
3. Fn+F5 és láss csodát bekapcsol.
4. Bluetooth driver felrak /ha nem tette volna meg, vagy nem vagy elégedett az alap windows-éval/

Remélem sikerült segítenem egy két kollégának :))

u.i.: Úgy gondolom minden hasonló kategóriás gépnél kiküszöbölhető ez a probléma!

Nope.

(#11269) Rollee


Rollee
aktív tag

Sziasztok!

Van egy torott kijelzos HP G56-130sa laptopom.
Kivettem a 15,6-os LED(1366x768) kijelzot aminek a tipusa:LG LP156WH2 (TL)(QB)

Ezt csak pontosan ilyen tipusszamu kijelzovel tudom helyettesiteni vagy barmilyen megegyezo felbontasu 15,6-os LED kijelzovel?

Rollee

Ismertem egy olyan csúnya nőt, hogy amikor e-mailben elküldte a fényképét, felismerte az antivirus...

(#11270) Dell XPS válasza Rollee (#11269) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Aminek ugyanez a felbontása, az mehet bele nyugodtan (1366x768). Ha így vásároltad volna, akkor érdemes ránézned külső monitoron - már a meglepetések elkerülése miatt is.

Üdv, Dell XPS

(#11271) bull84ghia válasza Dell XPS (#11270) üzenetére


bull84ghia
őstag

Csatlakozóban nem lehet eltérés? :U

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#11272) Dell XPS válasza bull84ghia (#11271) üzenetére


Dell XPS
veterán

40 pin-es, és bal oldalt van alul a socket, mire gondolsz?

Üdv, Dell XPS

(#11273) Dell XPS válasza bull84ghia (#11271) üzenetére


Dell XPS
veterán

A 30'pin-es 15.6" -ös kijelző (1366x768) az CCFL (még inverteres), 50' pin-es csatlakozású az már FullHD (1920 x 1080), és ahhoz szalagkábel is kell ha kezelné egyáltalán az alaplap. Egyes típusoknál megvalósítható.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#11274) Rollee válasza Dell XPS (#11270) üzenetére


Rollee
aktív tag

Koszonom szepen a segitsegedet!!! :R

Ismertem egy olyan csúnya nőt, hogy amikor e-mailben elküldte a fényképét, felismerte az antivirus...

(#11275) bull84ghia válasza Dell XPS (#11273) üzenetére


bull84ghia
őstag

Csak kíváncsiságból kérdeztem. Elég csak a felbontásnak stimmelni és hogy inverteres vagy nem.
Azt hittem több eltérés is van.

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#11276) oriic válasza oriic (#11266) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

SZerintem megszabadulok tőle, mert rohadtul idegesítő hogy belelőg a kijelzőbe egyfolytában.

Live-Die-Respawn

(#11277) Dell XPS válasza oriic (#11276) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szedd le a kijelzőkeretet és nyugodtan vedd ki, mert tényleg csak zavaró szerepet tölt be. (semmi jelentősége!)

Üdv, Dell XPS

(#11278) penge010 válasza Dell XPS (#11277) üzenetére


penge010
tag

Szevasztok!
Olyan problámám lenne hogy : Adott egy Hp pavillion zv5000 noti, és nem tudok belépni a biosba, nem is bootol semmi ki írja a rendszer összetevők egy részét, és ott meg.
Mi lehet a gond?
Hdd kivéve, dvd szintén?
Előrre is köszi!
Cmos reset megvolt

(#11279) ati012 válasza penge010 (#11278) üzenetére


ati012
senior tag

RAM, chipkészlet.

(#11280) penge010 válasza ati012 (#11279) üzenetére


penge010
tag

A ramokat is próbáltam már, akkor valószínű alaplapos lesz!

(#11281) anorche1


anorche1
őstag

Sziasztok!

Kaptam egy Asus VX2 Lamborghini laptopot, hogy csináljam meg. Probléma, hogy nincs kép. A bios képernyő se jön be. Van rajta HDMI, de monitorra dugva se jön be semmi. Ellenben hang az van, mert a windows bejelentkező hangot lejtászó. Mi lehet a gondja? Gpu? De akkor be se kellene kapcsolnia, csak pittyegnie, nem?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#11282) Dell XPS válasza anorche1 (#11281) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

analóg jel sincs (d-sub)?

Üdv, Dell XPS

(#11283) anorche1 válasza Dell XPS (#11282) üzenetére


anorche1
őstag

Nincs :(
Viszont a használatiba találtam valamit:
"LCD Icon (F7): Toggles the display panel ON and OFF. (On certain models; stretches the screen area to fill the entire display when using low resolution modes.)
Viszont hiába nyomogatom FN billetyűvel és nélküle, nem történik semmi, pedig a monitor kábeleket is kihúztam. Illetve a LCD/Moinitor Icons (F8): Toggles between the Notebook PC's LCD display and an external monitor in this series: Notebook PC LCD->External Monitor -> Both.
Viszont ezt is hiába nyomogatom, nem történik semmi, se HDMI -vel, se D-SUB -bal :(

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#11284) Dell XPS válasza anorche1 (#11283) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nézd meg légy szíves merevlemez nélkül is.

Üdv, Dell XPS

(#11285) anorche1 válasza Dell XPS (#11284) üzenetére


anorche1
őstag

Eddig még életembe nem szedtem szét laptopot. De ha jól tudom a winyó cseréhez nem kell apródarabokra szétszedni, csak az alján kel pár csavart kitekerni. Tudsz ebben segíteni? Akár itt, akár privátban. Ha kell képeket tudok küldeni. :R

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#11286) Dell XPS válasza anorche1 (#11285) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nem kell, az alján található egy "lecsavarozható fedél", és az alatt kell lennie a merevlemeznek.

Kerestem eddig útmutatót hozzá, de nem találtam. :B

Üdv, Dell XPS

(#11287) anorche1 válasza Dell XPS (#11286) üzenetére


anorche1
őstag

Én megtaláltam a manualt, sikerült is kivenni, de kép továbbra sincs.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#11288) Dell XPS válasza anorche1 (#11287) üzenetére


Dell XPS
veterán

Gondolom D-Sub-on nézed ?

Próbáld meg: [link]

Üdv, Dell XPS

(#11289) anorche1 válasza Dell XPS (#11288) üzenetére


anorche1
őstag

Király :DDD Bekapcsolt, win is elindult, köszi :R
Még próbálgatom egy picit, remélem így is marad. :)

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#11290) anorche1 válasza Dell XPS (#11288) üzenetére


anorche1
őstag

Ki-be kapcsolgattam, kábeleket ki-be húzogattam, és még mindig jó :DD
Még 1x köszi a segítséget :R :)

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#11291) Attila_26


Attila_26
aktív tag

Sziasztok!
Lenne egy problémám a segítségeteket szeretném kérni.
Van egy Acer E1-531 laptopom, a B820as procit fejlesztettem fel benne i3-2310M-re.Az új i3 processzor nem melegszik,40perc prime test stabil...utána kikapcsol a laptop.(Ez az i3 proci más lapiban órákig prime stabil,szóval az i3mas procinak semmi baja nincs! )Mind bios alatt mind sima windows használat pontosan 40perc után kikapcsol a lapi.Mi lehet a baj mikor full tiszta,alapon 30fokos az egész gép?Terheléssel is max 76. Minden biost(régit és újat) próbáltam rajta és ezt csinálja.Visszarakva a B820 procit hibátlan órákig a gép.Na erre varrjatok gombot.Előre is köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#11292) Dell XPS válasza Attila_26 (#11291) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Sajnos ismert probléma ez, Samsung, Asus notik esetében lehet főleg találkozni vele: Intel AT technology védelem.

Üdv, Dell XPS

(#11293) Attila_26 válasza Dell XPS (#11292) üzenetére


Attila_26
aktív tag

Köszönöm.Mit takar pontosan ez? ha egy másik i3 mondjuk i3 2330et rakok bele akkor is le fog oldani?

(#11294) Dell XPS válasza Attila_26 (#11293) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szívesen! :) Core i processzorral mindig ezt fogod tapasztalni bármelyiket választod a Sandy Bridge architektúrából.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#11295) bull84ghia


bull84ghia
őstag

Hello
Most telepítettem fel egy acer travelmate 2490-esre xp-t. Gyári lemez nincs meg hozzá sajnos.
Az eszközkezelőben van 2 sárga kérdőjelem: pci-flash memória(egyéb ezközök)
Az acer honlapjáról leszedtem a drivereket de nem talált hozzá megfelelőt.
Minden működik rajta ezért nem értem mi lehet az a két hiányzó??
Valami ötlet valakinek?

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#11296) djadji


djadji
senior tag

Hello!
Két kérdés, 3 laptop:
1. Két laptopom ventilátora nagyon lassan forog, semmi erő nincs benne. AZ egyiknek kikötöttem a középső ford szám szabályzóját, az most működik, csak nonstop maxon pörög (Asus F8TR). A másik akkro sem ment ha azt kikötöttem. Így ezt most rákötöttem fixen a 5V-ra (az egyik USB-re), de jó volna valamit kezdni velük. Ventoit már cseréltem, azok rendben vannak. Nekem csak az alaplap csere jut eszmbe, de meg drága, annyit nem költök rá.
2. Egy harmadik laptop képe piros. Bejönnek rajta a dolgok, csak pirosban van minden (mint a Scart kábel hibánál a DVDnél.)
MI lehet a hibás? Inverter nem hinném. Vagy kábel-csatlakozási hiba, vagy full kijelző csere? Más ötlete van valakinek?
Köszönöm előre is.t

http://djadji.fw.hu

(#11297) Showhai


Showhai
tag

Hello

Majd egy hete vettem egy laptopot, boltból újonnan.
Asus X552CL, HDD típusa WDC WD5000LPVX-80V0TT0. 3 napja kb naponta 2-3-szor kiad egy rövid, torzított síplolást win7 alatt, jellemzően 2D terhelés alatt (böngészés, etc, semmi megterhelő lemezművelet). A hang egy recsegős BIOS sípoláshoz hasonlít.Van egy 8GB-s SD az olvasóban mint ReadyBoost (tényleg segít 5400RPM-nél). Rágugliztam, azt írták külföldi fórumokon, hogy ilyemkor a vinyó "ne vegyen tartós tejet, hosszú könyvbe ne kezdjen etc". Igaz ez? Mármint meg fog halni a vinyó? HD Sentinel szerint makulátlan, de néha ad ki elég erős fejhangokat (nem a tibeti, hanem a kattogós).
Nyilván érdekes lesz a gariztatás, 72 óra lejárt, max odatesznek a szervízbe egy mikrofont, aztán végighallgatják a 12 órás felvételt (viccelek, tudom hogy elő tudják csalogatni a hangot vmi izmosabb seek-teszttel).

Mit tanácsoltok?

Köszi :R

Duoble Chekc Everytihng

(#11298) bull84ghia válasza djadji (#11296) üzenetére


bull84ghia
őstag

A vörös kép az lcd hiba, az inveretr hiba az hogy nincs háttérvilágítás.

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#11299) Gesta28


Gesta28
tag

Sziasztok!

Van egy Asus X58L notim, aminek a kijelzője bekapcsoláskor piros hátteret mutat, majd a windows belépésnél például már eléggé mosódott a kép, olyan mintha megfojt volna a kijelző, de nem az, mivel már 2 kijelzőt is kipróbáltam, és mindkettőn ugyanaz a hiba jelentkezett. Külső kijelzőre váltva semmi ilyen probléma sincs. Távoli asztalon sem látszik semmi hibajelenség. Csak és kizárólag ezen a gépen van ilyen.
Mitől lehet ez? Kábelhiba esetleg? Vagy inverter? Esetleg VGA?
Próbáltam másik szalagkábellel, de nem segített semmit. Nincs több ötletem, hátha nektek van valami használható ötletek. :)

Remélem nagyjából érthető volt a hibaleírásom :)

(#11300) erik365


erik365
aktív tag

Uraim a múltkor kértem segítséget inverter gyanús acer 5737-z vel kapcsolatban hogy elmegy a háttérvilágítás.
A helyzet az hogy kicseréltem az invertert de ugyan úgy nem jó, külső monitoron tökéletesen ad képet.
Ha nyomkodom az fn+f5 kombót néha a sajátján is ad képet.
Mi lehet? Fénycső? :(

1.4 T-jet M32

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.