Hirdetés

2021. március 4., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

(#11351) sputyi70

sputyi70
aktív tag

Sziasztok. Valaki járt már úgy ,hogy a fel-le hajtogatástól az egyik zsanér müanyag csavartartója eltört? A gyanúm szerint ez történhetett mert lötyög az egyik fele. 1 éves Samsung laposról van szó tehát még garanciális. Szervízben érdemes lehet próbálkozni?

Köszi és üdv.

(#11352) KüLÖNc

KüLÖNc
tag

Sziasztok!

Toshiba L500-14z laptopomra szeretnék USB pendriveon keresztül Windows 7-et újratelepíteni, de ha benne van bármelyik USB foglalatban a pendrive, akkor a laptop nem bootol be, se Biosba se a Boot device managerbe nem tudok belépni. Ha nincs bedugva a pendrive, akkor szimplán bootolja a mostani rendszert, ami rajta van, semmi probléma vele.

Mi lehet a probléma? Ezt a pendriveot használtam az asztali gépemnél és további másik két laptopnál, ott működött rendesen.

(#11353) molnarpeter válasza sputyi70 (#11351) üzenetére

molnarpeter
veterán

Láttam már 1-2 ilyen esetet konzumer gépeknél. Ha azt akarod, hogy garis is maradjon, akkor márkaszervízben érdemes cseréltetni a bottom case-t (általában arra kell csavarozni a zsanért). Néhány típusnál elismerik az ilyen esetet típushibának, de általánosságban is sok az alultervezett.

KüLöNc: Az is lehet, hogy nem támogatja az USB-ről való bootolást az adott gép.

(#11354) sputyi70 válasza molnarpeter (#11353) üzenetére

sputyi70
aktív tag

Ok. Köszi. Akkor megy a szervízbe. Mondjuk a kijelzőn is van egy folt a kezdetektől fogva. Nem mondanám pixelhibának,inkább olyan mintha hátúlról nyomná valami a panelt.Főleg fehér háttérnél észrevehető.Szerinted ezt is orvosolnák a szervízben?

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#11355) molnarpeter válasza sputyi70 (#11354) üzenetére

molnarpeter
veterán

Ha nem kapott ütést a kijelző, akkor jelezd a problémát nekik, lehet cserés a panel.

(#11356) pidzse4 válasza sputyi70 (#11354) üzenetére

pidzse4
tag

Az én 10 tabomnál is volt egy ilyen világosabb csik és főleg ha fehér a kép akkor lehet jól látni nagyon zavaró. na mindegy a lényeg bevitték a szervizbe és azt mondták ez nem hiba és nem javitották ki pedig 120 ezres acer tablet volt , ennyit a szervizről.

[ Szerkesztve ]

(#11357) Proxima_1990 válasza molnarpeter (#11340) üzenetére

Proxima_1990
újonc

Igen azok is rendben.
Ellenben jelenleg úgy néz ki, hogy helyreállt. Újraraktam a drivereket, az integrált kariét kicseréltem egyel régebbi típusra. Most kínzom egy kicsit, és meglátom jelentkezik e megint.

(#11358) ati012 válasza sputyi70 (#11351) üzenetére

ati012
senior tag

Zsanérpálca törés lesz. Ne csesztesd, mert szét fogod törni a műanyagot is. Donort neki, és kicserélni.

(#11359) sputyi70 válasza ati012 (#11358) üzenetére

sputyi70
aktív tag

Ahogy néztem az egész zsanér mozog látványosan ha lecsukom a fedelet. Ebből gondolom,hogy a müanyag csavartartó adta fel. Majd kiderül a szervízben. Azért remélem a kijelzőt is kicserélik 200k volt a noti. :(((

@molnarpeter Nem kapott ütést a kijelző,már az elejétől fogva ilyen. Annyira nem zavaró,de hamár úgyis szervizes lett a gép,hátha kicserélnék. :K

[ Szerkesztve ]

(#11360) n.szuhanszki

n.szuhanszki
csendes tag

Sziasztok!

A kérdésem a következő,van a haveromnak egy Benq Joybook R56 notija,a hiba a következő!

Bekapcsolásnál a gombok villágítanak KÉP Nincs. Az elején hallotuk hogy betöltődött a rendszer,időközben volt egy Elem ki-be vétel közte 15 perc hogy elveszítse a beállításokat.Most már nem halljuk hogy betöltődene a rendszer,de az elején sem jelenítette meg az LCD-é TV-n.

A noti HDD-é 100\100 -as
A ram tesztelve egy másik notiba

Ötlet?

Őrzünk és védünk,akik rászorulnak,jaj a csalóknak !! 06202508009

(#11361) mobileman válasza n.szuhanszki (#11360) üzenetére

mobileman
aktív tag

Erősen chip hibás lett a gép...

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#11362) eigentum

eigentum
csendes tag

Sziasztok, Van 1 régebbi acer laptopom, a hibajelenség a következő, ha egy picit megmozgatom a hálózati töltőt az aljzatban, kikapcsol a gép, gyakorlatilag ölben használhatatlanná vált. Kipróbáltam egy másik töltővel, azzal is ugyanez a jelenség fogadott. Akksiról már nem megy. Kikapcsolt állapotban szépen látszik, mely szögben kap áramot. Mivel nem vagyok szaki, gondolom, hogy az aljzat kontakt hibás. Az lenne a kérdésem, ha ez a baj érdemes egy régi gépet szervizelni??? Mennyire lehet drága. Illetve ha szétszedem, házilag ez orvosolható???

(#11363) kreten67 válasza eigentum (#11362) üzenetére

kreten67
senior tag

Én néhány ezresért meg tudnám javítani,annyit meg is érne,de én Miskolcon vagyok.
Szerintem a környezetedben is találsz valakit aki olcsón megjavít egy ilyen egyszerű problémát.

(#11364) bull84ghia válasza eigentum (#11362) üzenetére

bull84ghia
őstag

Sztem felszakadt a csatlakozó az alaplapról. Ha szerencséd van és nem szakította fel a felső réteget akkor könnyen javítható egy forrasztóval. Ha felszakadt akkor már nehezebb de nem megoldhatatlan, de ahhoz már olyan ember kell aki jártas az ilyen dolgokban.

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#11365) kosakos

kosakos
csendes tag

Sziasztok!

Nemrég (1 hónapja) vásároltam egy Asus N550LF gépet. Viszont van vele egy elég idegesítő hibám. A ventilátor néha (valamikor naponta, valamikor 3 napig nem jelentkezik a probléma) felpörög, és maxon elkezd futni teljesen indokolatlanul. Ez alatt azt értem, hogy csak a böngésző megy, vagy még az sem, a gép teljesen hideg. Ilyenkor csak az oldja meg a problémát, ha a power gombbal kikapcsolom, majd újra benyomom a gépet.

Mi lehet szerintetek a probléma? Driver, vagy BIOS-ban kéne állítgatni valamit?

(win 81. pro 64 bit, i7, 8gb)

Válaszotokat előre is köszönöm.

(#11366) Robyka

Robyka
tag

Sziasztok,

Az mitől lehet hogy a laptopomba a billenytűzet nem működik teljesen. Tehát vannak olyan betűk amire egyáltalán nem csinál semmit. P betű környékén kb semmi nem működik. Új laptopról van szó.
Lehet azért van mert kivettem a billentyűzetet és nem érintkezik rendesen a szalagkábel (amit elég nehezen lehetett vissza tenni) ? :F

(#11367) mobileman válasza Robyka (#11366) üzenetére

mobileman
aktív tag

Hát az nem szalagkábel hiba, ha meg új, akkor szerintem garanciáztatni kellene- ha van garancia hozzá..
De azért nézd meg újra a csatlakozást, hogy rendesen lett visszatolva!

[ Szerkesztve ]

(#11368) Robyka válasza mobileman (#11367) üzenetére

Robyka
tag

Kivettem a billentyűzetet + kiszedtem a műanyag palmrestet is. Úgy fértem csak hozzá a HDD-hez.
Megnézem mindjárt a csatlakozót újra.
Garancia van rá bőven feltéve ha nem fognak pattogni mert szétszedtem...ha be kell venni szervizbe vissza teszem a eredeti HDD-t.

(#11369) Robyka válasza mobileman (#11367) üzenetére

Robyka
tag

Megnéztem vissza tettem és ugyan az a hiba...
Szervíz? :F

(#11370) ati012 válasza Robyka (#11369) üzenetére

ati012
senior tag

Szervízbe nem mondanám hogy szétszedtem. :)

Valszeg megtört a szalagkábel.

(#11371) fenoman78 válasza ati012 (#11228) üzenetére

fenoman78
csendes tag

Szia ati012!

Most már ott tartok, hogy a kijelző a gép bekapcsolása után pár perccel, teljesen "kialszik", a világítása eltűnik, de amúgy megy és nagyon halványan látszik rajta minden.
Ha a fn-gomb és kijelző kikapcsoló gombokkal le, majd újra felkapcsolom a kijelzőt, akkor megint világít valameddig, majd ismét elsötétül.
Külső monitorra kötöttem és azon egyébként jól működik.

Ezek szerint nem alaplapos a masina, hanem egyértelműsíthető a kijelző hiba!?

Bármilyen bontott 1280x800-as 15,4"-os lcd panel jó lehet hozzá, milyen paramétereket kell figyelembe vennem ha keresgélek?
Vagy a világítását is lehet külön javítani valahogy?

Köszi a választ! :C

"Öregecske Albacomp M660S TRAVELLER V4: bekapcsoláskor a kijelző pirosas-rózsaszínes árnyalatú és az első pár másodperc után "rendbejön", eltűnik ez a színjáték, működik tovább rendesen.
Rengeteg üzemórát ment a gép a sok év alatt.
Kérdésem: ez a hiba vajon a kijelző közelgő halálát vetíti elő, vagy másra(pl. vga probléma) is utalhat?
Mivel ezt második gépként használom, gondoltam nyúzom a kijelző haláláig és utána vennék bele egy másik kompatibilis, bontott 15,4"-es kijelzőt.
:U "

[ Szerkesztve ]

(#11372) mobileman válasza ati012 (#11370) üzenetére

mobileman
aktív tag

Hát nem is kell mondani, csak ne szúrják ki a szervizben, hogy szét lett szedve.. Mert egyesek elég gányolósan szedik szét a gépet, annak viszont nyoma marad..

(#11373) viktorider

viktorider
csendes tag

sziasztok !
adott egy samsung NP700Z3A - 14 colos , i5 , NVIDIA GeForce GT 620M
a gondom az lenne h játéknál valami eszméletlen felmelegszik, (külső monitorra van kötve.)
nézegettem progival, 95 fokig felmegy a proc és a videokari. már új kora óta !! tehát nem a kosztól .
( idle módban is átlagon felüli olyan 60-70 fokos)

a fő gondom hogy (ha jól gondolom) eléri a maglassulási küszöböt néha játék közben, elkezd szaggatni a cucc, olyan 10-20 másodpercig, majd ujra minden oké.

az egyik kérdés, árt -e ez neki ? a másik, milyen laptophűtőt ajánlotok ami ténylegesen le is viszi a hőfokot? (probáltam már párat de nem okoztak érdemi javulást, fő szempont h csendes legyen ! (meg ne 15 ezer :D )

csatolok egy fotót a hőfokokmérésről

(#11374) kreten67 válasza viktorider (#11373) üzenetére

kreten67
senior tag

Ezt a problémát nem oldja meg egy laptophűtő,nem igazán alkalmas a gép a rendszeres játékra csak egy lehetőség a néha néha játszadozásra régebbi vagy alacsony gépigényű játékokkal.
És igen a rendszeres játék okozta magas hőmérséklet lerövidíti a géped élettartamát.
A 620m előbb utóbb feladja majd a munkát,a gt620m kb 70-80 fok között már visszafogja magát.
Sajnos a 14-es gépházba nem fér bele egy tisztességes hűtés,3 chippet hűtenek benne egy kupacba.

[ Szerkesztve ]

(#11375) molnarpeter válasza viktorider (#11373) üzenetére

molnarpeter
veterán

Milyen idős a gép? Megpróbálnék egy újrapasztázást valami komolyabb cuccal, pl. Arctic Silver 5.

(#11376) viktorider válasza kreten67 (#11374) üzenetére

viktorider
csendes tag

köszönöm a válaszokat , bár kicsit csalódott vagyok :( azért gondoltam megtervezik normálisan egy ~250 k -s gép hűtését. nincs akkor semmi egyéb megoldás? nem lehet bele jobb minőségű ventit tenni? ami magasabb fordszámra képes hasonló zaj mellett pl, (gondolom átmérőt nem lehet modositani :D ) a pasztázás használhat? vagy törődjek bele h ez ennyit tud és vagy tönkremegy egyszer v nem játszok többet :(

jah és tavaly szeptermberben vettem a gépet , közel újan

[ Szerkesztve ]

(#11377) molnarpeter válasza viktorider (#11376) üzenetére

molnarpeter
veterán

Mégegyszer, milyen idős a gép? A pasztázást sem véletlenül írtam, akár jelenthet 10 fokot, takarítással egybekötve még többet.

Szerk: Akkor ha ennyi idős, tényleg megpóbálnám kitakarítani + újrapasztázni, ennyi idő alatt rendesen felhalmozhatott pár porcicát, és a paszta sem árt (a Silver 5 nem a legolcsóbb, de nagyon jó a hővezető képessége, ha olcsóbban akarod megúszni, az MX-2 kiváló ár-érték aránnyal bír).

[ Szerkesztve ]

(#11378) kreten67 válasza molnarpeter (#11377) üzenetére

kreten67
senior tag

Van benne igazság egy takarítás pasztázás ráférne a gépre mielőtt temetnék,bár ahogy írta a probléma már "újkorától" jelentkezik.
Megjegyzem ebben a hónapban a 3. gépben kellet komplett hűtést cserélnem mert egész egyszerűen a hőcsöve
kiszáradt és nem húzta a meleget a radiátor felé.
Az intel proci mag 88 fokos a proci fölött a hütö 76 fokos és cső másik végén alig 30 fokos volt a radiátor előtt.
A youtube videó levágta a gépet,komplett hűtés csere után minden a legnagyobb rendben,azért erre nem nagyon gondoltam korábban hogy létezhet ilyen hiba.
Ez a három gép típus ami ebben a hónapban ebben a hibában szenvedett:
1 dell n5010 (a dell-es kolléga szerint gyakori ennél a típusnál)
2 emachines e728
3 asusk k52f

[ Szerkesztve ]

(#11379) molnarpeter válasza kreten67 (#11378) üzenetére

molnarpeter
veterán

Hmm, ilyen hibával én még nem találkoztam, de van valóságalapja. Mondjuk ennek a megállapításához kellhet egy jó hőmérő. Gugli sem nagyon dobott semmit a típus túlmelegedésére.

(#11380) Dell XPS válasza kreten67 (#11378) üzenetére

Dell XPS
veterán

Szerintem már új korától fogva nem volt megfelelő a hőelvezetés a gépben, az "idle" értékek eléggé beszédesek.

Dell XPS

(#11381) molnarpeter válasza molnarpeter (#11379) üzenetére

molnarpeter
veterán

Az újkorától fogva rész felett átfutottam, így tényleg a hőelvezetés lesz a ludas szerintem is.

(#11382) kreten67 válasza molnarpeter (#11379) üzenetére

kreten67
senior tag

A hőmérő nem volt gond ,jól felszerelt műhelyben dolgozom!
Az asus k52f-nél könnyű volt beazonosítani a hibát:

4 csavar /dekli le/ proci fölött a cső megégette a kezem és a ventinél hideg levegőt fújt a gép,még langyosnak sem volt mondható.
A cső jó hosszú benne,de végigtapogatva alig terjedt a hő rajta,a felénél már épphogy csak langyos.
A dell-nél nehezen eset le a tantusz mert csak darabora szedve férsz a cső közelébe,és én takarítás és pasztázás után összerakva próbáltam rájönni.

(#11383) molnarpeter válasza kreten67 (#11382) üzenetére

molnarpeter
veterán

Azt viktoriderre gondolva írtam :) Gondolatban eljátszottam vele, hogy 30-40 fokos különbséget könnyen észrevesz az ember kézzel, de kisebbnél kellhet eszköz. Ismerem a működési elvet, de nem tudtam, hogy ilyen könnyen tönkremehet.

[ Szerkesztve ]

(#11384) kreten67 válasza kreten67 (#11382) üzenetére

kreten67
senior tag

Nem szeretnék itt észt osztani,de aki noti javítással foglalatoskodik ,hasznos és tanúságos info.
És ha valaki kételkedne benne ,szívesen elküldöm neki a három gép hőcsöve közül valamelyiket tanulmányozásra. Egy pákával és hőmérővel vagy akár szabad kézzel könnyem beigazolható.

(#11385) gyvince válasza viktorider (#11376) üzenetére

gyvince
senior tag

ne add fel soha nekem Asus F5SL van és vettem bele erősebb procit hozzá Arctic Cooling MX-4 pasztát és 10 fokkal hűvösebb de nekem amúgy sem voltak hűtés problémáim csak kíváncsi voltam mennyit számít drágább paszta hát sokat! csendesebb és a venti nem pörög annyit jobban vezeti a hőt a réz cső vagy mi :)

szóval pasztázd újra a kicsit egy drágább pasztával ne ilyen 100 forintossal ;) üdv

Apple Iphone 12 Pro Max + Apple Watch Series 4 44mm, Hp Omen laptop

(#11386) kreten67 válasza gyvince (#11385) üzenetére

kreten67
senior tag

Ritkaság számba megy ,hogy egy azonos családba számító procibol az erősebb ,kevesebb hőt termel ,de azért én tudok egy példát:
Intel t7500-as helyére egy t8300-ast tettem és kb 5-7 fokkal csökkent a hőfoka.
Na jó ez most rossz példa (Merom vs Penryn) de a t8300 erösebb létére akkor is hűvösebben dolgozik ,ami az adott gépnél nagyon jól jött ,mert a proci hőcsöve mögé futott be a vga csöve így az is nyert néhány fokot mínuszba.
De a dell gépembe az I7-720qm után az i7-920xm alaposan befűtőtt.

(#11387) Dell XPS válasza kreten67 (#11386) üzenetére

Dell XPS
veterán

Az Asus F5SL -ben működik a P8XXX processzorcsalád, teljesen más vele a noti.

Melyik Dell-be tettél ilyen kazán-processzort ?

[ Szerkesztve ]

Dell XPS

(#11388) kreten67 válasza Dell XPS (#11387) üzenetére

kreten67
senior tag

Alienware m17-r2 ,de azóta már eladtam,most m17x-r4 van helyette.

(#11389) gyvince válasza kreten67 (#11386) üzenetére

gyvince
senior tag

persze el hiszem hogy a i7 fűt :D és tudom mákom volt ezzel kapott egy t9400 ezt tudtam jó áron bele raktam és jó pár mai laptoppal fel veszi a versenyt persze nem ilyen i szériákkal kapott SSD úgy gondolom még két évig nettre elég nekem és hű társam lesz aztán majd le adom valami múzeumba :D

(#11390) gyvince válasza kreten67 (#11388) üzenetére

gyvince
senior tag

az igen! :D

(#11391) kreten67 válasza gyvince (#11390) üzenetére

kreten67
senior tag

A t9xxx széria jó kis proci volt a maga idejében és még mai is megállja a helyét.
A procis dobozomba jelenleg is van egy t9300 és egy t9500-as procim ,talán el is kellene adnom,bár ezt vagy 2-3 éve kellet volna akkor még 20.000ft-t adtak egy t9500-ért!

(#11392) gyvince válasza kreten67 (#11391) üzenetére

gyvince
senior tag

ha akad egy t9900 akkor szólj nem ismerek határt :D amit bír az belerakom :D

(#11393) Dell XPS válasza kreten67 (#11388) üzenetére

Dell XPS
veterán

Sejtettem, hogy ilyen gép lesz.. :R

(#11392) gyvince Nemrégen találkoztam vele: 27k :U

[ Szerkesztve ]

Dell XPS

(#11394) kreten67 válasza gyvince (#11392) üzenetére

kreten67
senior tag

T9900-ast én még közvetlen soha nem is láttam.
Core 2 duo-ból a 9500 volt a műhelyemben a leg...
Bontott gépeimben inkább AMD procik vannak "nem véletlenül".
Akad bőven intel celeron és p6xxx ,i3 és i5 az első generációból.

(#11395) molnarpeter válasza gyvince (#11392) üzenetére

molnarpeter
veterán

Tudok beszerezni Neked, ha érdekel :) Írj, privátot.

(#11396) gyvince válasza Dell XPS (#11393) üzenetére

gyvince
senior tag

még mindig van ára :P :)

(#11397) gyvince válasza kreten67 (#11394) üzenetére

gyvince
senior tag

én szeretem az AMD-t pedig mi baj velük??? melegek?

(#11398) Dell XPS válasza gyvince (#11396) üzenetére

Dell XPS
veterán

Hát van.... egy P9700-al is lepróbálnám (~16K), bár terhelésre a PXXXX-es procik is melegszenek.

Én is szeretem, ha van tartalék egy gépben. :)

[ Szerkesztve ]

Dell XPS

(#11399) kreten67 válasza Dell XPS (#11393) üzenetére

kreten67
senior tag

Érdekesség-képpen: A R2-est 2013 novemberben adtam el itt a hardverapron,de az új tulaj a szilveszteri buliból hazatérve szomorúan konstatálta ,hogy betörtek hozzá és az R2 már a múlté.
Majd most februárban ismét felbukkant ez a most-már lopott R2-es a hardverapron amit azonnal kiszúrtam egyedi karbonfedlapos mivoltában ,és már hívtam is a károsultat ,ő pedig a zsarukat.
Ment az okos alkudozás ,majd végül a találka egyeztetés ,ahova egy fiatal nyomozó ment el vevőként ( McDonald's parkoló) ,és a gép azóta már (alig 2 hete)visszakerült a jogos tulajdonosához.

(#11400) Dell XPS válasza kreten67 (#11399) üzenetére

Dell XPS
veterán

Emlékszem a hirdetésedre; talán egyedi "bézs" színe volt az erőműnek?!

Örülök, hogy visszakerült a gépezet, sajnos nem egyedi eset.

[ Szerkesztve ]

Dell XPS

Hirdetés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2021 PROHARDVER Informatikai Kft.