Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#11651) MR!! válasza kreten67 (#11622) üzenetére


MR!!
aktív tag

Hali !

Ha még aktuális

[FDMC8884]

Üdv

miszter

(#11652) Psychowboy


Psychowboy
újonc

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni, ugyanis egyedül nem tudtam megoldani a fennálló problémát, egyáltalán érdemes-e tovább próbálkoznom?

Egy "Acer AS5734 15.6 inch Intel Pentium Dual Core T4500, 3GB RAM, 320GB HDD" számítógépről lenne szó, három éves, szóval a korábbiakhoz képest, igen jól megszolgálta ezt az időt, első alkalommal jelentkezik komoly probléma nála. A hiba lényegében az, hogy amikor wifire felcsatlakozik nem sokkal utána (átlagosan 5 perc) kék halál és szevasz. Az elmúlt hónapokban már tapsztaltam hasonlót, de ritkán, egy hete azonban már teljességében használhatattlan.

Újraraktam az rendszert és frissítettem a drivereket, de továbbra is jelentekezik a probléma.
Valakinek volna ütlete, hogy mit lehetne még megpróbálni, vagy nemes egyszerűen keresztet vethetek rá?

Előre is nagyon köszönöm az észrevételeiteket, segítségeteket! :K

A kék halálról itt egy fotó, számomra ez kínai, mit jelent a hibaüzenet?

http://kepfeltoltes.hu/view/140605/DSC_0028_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

[ Szerkesztve ]

(#11653) kreten67 válasza MR!! (#11651) üzenetére


kreten67
senior tag

Köszönöm a segítséget,de találtam az ebay-en és meg is vettem. :R

(#11654) MR!! válasza Psychowboy (#11652) üzenetére


MR!!
aktív tag

Hali !

Akkor is kékhalál, ha a wifit bekapcsolod és nem csatlakozik a netre? (routert húzd ki addig).

Esetleg te is megpróbálhatod a töltő kihúz, akksi kivesz és bekapcsológomb nyomva tart kb 30mp-ig.

A vezetékes kapcsolatot (sima LAN adaptert letiltani, lehet azzal akad össze valamiért).

Nem melegszik e túlságosan (RAM, HDD, Wifi) ?

Ha felcsatlakozik a Wifire és nem indítasz el böngészőt akkor is lefagy ?

Automatikus frissítések , idő szinkron stb updatek kikapcsolva ?

Csökkentett módban elindítani egyszer , utána normál módban indítani...

miszter

(#11655) MR!! válasza kreten67 (#11653) üzenetére


MR!!
aktív tag

Rendben :)

miszter

(#11656) sajmon8282 válasza MR!! (#11650) üzenetére


sajmon8282
csendes tag

Helló !!

Igen ha bedugom a szallagkábelt akkor tökéletesn működik igaz nem néztem meg nem e zárlatol de hangot azt ad :W

[ Szerkesztve ]

(#11657) MR!! válasza sajmon8282 (#11656) üzenetére


MR!!
aktív tag

Eszközkezelőben nem tiltja le? Vagy olyankor abszolút nem is jelzi és gyorsbillentyűvel se lehet aktiválni?

Driver-t újratelepítetted már? (Wifi,Audio)

Ha a hangvezérlőnél letiltod a hangot akkor lesz wifi (rádugott kábellel) ? Vagy átállítod más hangvezérlőre ha van olyanod (Realtek AC '97 Codec (ALC203)->Azelia Codec (ALC260) )

BIOS-ban körbenézni, ott letiltani hanvezérlőt - úgy rádugott kábellel van e wifi , ha van akkor nem kábel hiba. Energiagazdálkodás beállítások bios-windows...

Fülhallgató kimenetre rákötni egy füllhallgatót, ilyenkor letiltja a beépített hangszórót, nem e az okozza a gondot.

*illetve nálad is próbát megér, hálózati kábel akksi ki, bekapcsoló gomb nyomva tart kb 30mp ig, vagy cmos reset

egyenlőre ennyi jut eszembe amit meg lehet próbálni , hibát kiszűrni...

miszter

(#11658) sajmon8282 válasza MR!! (#11657) üzenetére


sajmon8282
csendes tag

Sajnos ha bedugom a kábelt akkor el tünik a kis kijelzőn a wifi és a Windows nem is látja a hardvert és érdekes mert gyors bill kombináció nincs mint pl fn+ valameik gomb mert a wifi jelzésűt nem látok sehol és az a nagy Szívás hogy le van kódolva a bios a jelszó meg nincs meg :W pedig próbáltam a te tanácsod is hogy akkumlátor ki power nyomva tart de semmi :O

(#11659) izsob válasza Psychowboy (#11652) üzenetére


izsob
tag

Még azt is megpróbálhatod, hogy egy szer az egyik memóriával próbálod ki, utána a másikkal (3Gb=2+1). És utána egyszer az egyik foglalatba, utána a másikba is próbáld ki mind a 2 tőt. Ha nem használod a wifit akkor elő jön a hiba? Mert ha nem akkor a wifi kártya lehet hibás.

[ Szerkesztve ]

(#11660) MR!! válasza sajmon8282 (#11658) üzenetére


MR!!
aktív tag

Wifid a gép elején lévő kapcsolóval lehet ki/be kapcsolni leírása szerint [E8020D]

Biost resetelned kellene , gomb elemet kivenni vagy megfelelő tüskéket rövidre zárni. Az nem jó ha nem tudsz a Biosba belépni...

Ha rá van dugva az audio kábel az alaplapra és letiltod eszközkezelőben az audio-t , újraindítod a gépet, akkorsincs wifi ?

miszter

(#11661) sajmon8282 válasza MR!! (#11660) üzenetére


sajmon8282
csendes tag

Helló

Az elején lévő kapcsolót hiába kapcsolgatom semmire nem reagál
maximum ma délutánn megnézem hogy mit is tudok vele csinálni de mihelyt hozzányulok megírom hogy mire megyek . Emlékezetem szerint mikor utoljára szétszedtem akkor nem láttam a lapon semmilyen tüskét a bios resethez pedig nagyon jó lenne ha be tudnák lépni de én a bios frissítést nem igazán merem ennél az öreg jószágnál bevállalni :(

(#11662) sajmon8282 válasza MR!! (#11660) üzenetére


sajmon8282
csendes tag

Helló !

Hiába csinálok akár mit is ha van fülhallgató kimenet akkor nincs wifi vagy ez vagy az az eszközkezelőben minden rendben mindennel ütközés nincs az előlapi kapcsolót hiába kapcsolgatom akkor se reagál semmire :W

[ Szerkesztve ]

(#11663) Psychowboy válasza MR!! (#11654) üzenetére


Psychowboy
újonc

Legelőször is hadd köszönjem
meg a segítségedet! Több dolgot is kipróbáltam,azok közül, amit ajánlottál. Megmondom, hol tartok most, csökkentett módban net kapcsolat nelkul elindult a gep,az összes gephez tartozó drivert telepítettem, a gyártó oldaláról töltöttem le, es most ugy nez ki a problema jegelve van. Bár jelzi,hogy a Microsoft Virtual Wifi Miniport Adapter-rel gondok vannak.Nem tudom mi a következő lépés? Köszönöm.

(#11664) severance


severance
csendes tag

Szevasztok Mesterek!

Lenne egy Asus Eee Mini PC -vel hibám. Mégpedig normális leállítás után másnap a bekapcsolást követően nem ad képet, nem indul el viszont a bekapcsoló gomb és az a gomb amikor dolgozik a gép villog egyszerre kb 2 másodpercenként 1x.

Nem poros a gép, ram jól van berakva. Külső monitorra sem ad képet mivel nem kapcsol be.

Mi lehet a baja?

Köszi :R

(#11665) severance válasza severance (#11664) üzenetére


severance
csendes tag

3 rövid 1 hosszú villanás ami elvileg vga hiba lehet? :F

(#11666) sider24


sider24
tag

Sziasztok.

Imb T42 laptopròl lenne szó.

Az a probléma vele hogy van mikor nem kapcsolbe! Nos szét szedtem meg néztem mi lehet a baj vele de fogalmamsincs nem igazàn értek a laptopokhoz! De van mikor olyat csinàl hogy ha szét szedem és ujra összerakom akkor el indul, de most màr hiàba szedemszét és rakom össze akkor sem kapcsolbe!

Mi lehet a baja?

Pàr hete még normàlisan működött.

(#11667) honda130


honda130
tag

Sziasztok!
Kis segítségre lenne szükségem.
Nővéremnek van egy Asus A9RP leptopja, amiről ugye tudjuk, hogy nem az új példányok közé tartozik. Nagy dolgokat nem várna tőle, jobbára csak az Avon rendeléseit adja fel róla, viszonylag lassú internetet is használ abban a faluban, ahol lakik. Tööbszintes házban él, ahol az alsó lakószinten dübörög egy T-home-os modem, amivel egybe van építve a router is. A szoba, ahol a laptop-ot használja, fennvan az emeleten és nyugodtan mondhatjuk, hogy csak nyitott ajtóval, és csak az ajtó mellett van neki térereje azzal a wifivel, ami az Asus-ban van gyárilag. Gondoltoam egyet, vettem neki egy USB-s TP-link Wifi modult, mondván ennek van antennája, talán nem lesz annyira helyhez kötve és esetleg az ágya mellett is lesz térerő. Szépen kihagytam a telepítéskor a gyári wifit és feltelepítettem neki a TP-Liket, választottam egy USB-t, és beüzemeltem. Lám, igazam lett, mert a térerő gond maximálisan megoldódott neki. Igaz, a sebesség nem lett egy rakéta, de mint már mondtam, Avon rendelésekhez jobb mint a semmi.
A problémám: Miért csatlakozik le őrőkké a netről? Ilyenkor nem elég újra manuálisan létrehozni a kapcsolatot, hanem újra kell indítani a gépet.

Köszönöm!

Úgy csinálj lehetőleg mindent, hogy ne kelljen senki előtt letagadni hogy a te munkád. Én minden nap megpróbálom.

(#11668) KisBundi válasza sider24 (#11666) üzenetére


KisBundi
őstag

BGA forrásztás hiba! :K

(#11669) MR!! válasza sajmon8282 (#11661) üzenetére


MR!!
aktív tag

Hali !

Bios frissítést én sem nagyon ajánlanám, nem csak azért mert régebbi, de nem hinném, hogy megoldaná. Egyenlőre agyalok rajta mi lehet, elég érdekes dolog.

LAN- vezetékes kapcsolat működik ?

miszter

(#11670) MR!! válasza Psychowboy (#11663) üzenetére


MR!!
aktív tag

Hali !

Örülök, hogy valamivel jobb a helyzet. Én ezt találtam a neten, ha rosszabodna a helyzet ezt is megpróbálhatod:

Go to Device manager which you find in properties of computer, then go to network adapters, click with the left button of mouse in the adapter, properties,go to advanced and click in reversing controller.
It happened the same with me, i followed these steps and worked.

Üdv

miszter

(#11671) MR!! válasza severance (#11664) üzenetére


MR!!
aktív tag

Hali !

Ha a RAM-ot kivetted illetve megmozgattad (másik slot ha több van benne akkor egyesével lepróbáltad) és így sem indul akkor esetleg próbáld meg te is:

Táp kábel kihúz , akksi kivesz, utána bekapcsoló gombot nyomva tartod kb 30-60 mp-ig. (ekkor elvileg "kisül" néhány kondi ami megzvarhatja a rendszert)

Ezután akksi vissza, táp be és próba hátha.

Amúgy meg RAM-ra gondolnék, ha az akksit és a tápot kizárva...

u.i.: vinyó se indul be ?

miszter

(#11672) MR!! válasza sider24 (#11666) üzenetére


MR!!
aktív tag

Hali !

Hogy érted: nem indul be. Pontosabban a vinyó felpörög? a ledek felvillanak? a ventillátorok felpörögnek?

Vagy abszolút meg se nyekken?

Ha valami kis élet jelet ad (pl. vinyó,cd/dvd ) ilyesmi megmozdul akkor valszeg nem táp. RAM-ot leellenőrizted ? másik foglalalt vagy ha töb van benne akkor egyesével próbálni.

Akksi -táp tuti jó? ( pl jelzi e h tölti az akksit)

Lehúzni cd-vinyó kábelét vagy kivenni , úgy indul e?

miszter

(#11673) MR!! válasza honda130 (#11667) üzenetére


MR!!
aktív tag

Hali !

Próbáld meg az energiagazdálkodásban letiltani, hogy "energiamegtakarítás céljából" kikapcsolhassa az eszközt.

Próbáld ki másik USB aljzatba is. BIOSBA letiltanám a gyári wifit ha lehet. 2.4 GHZ-en dobálj a anetet gondolom?!

miszter

(#11674) honda130 válasza MR!! (#11673) üzenetére


honda130
tag

Az a baj, hogy XP-s a gép és elfelejtettem már hogy hol lehet energia gazdákodást állítani. Nem baj, megpróbálgatom Távoli kapcsolattal. Hátha jó lesz. Bios-ozni csak konkrétan a gép mellett tudok, meg másik USB-t is. Kerestem én ha jól emlékszem, a Bios-ban kikapcsolni, de mintha úgy emlékeznék, hogy nem találtam ilyesmit.
Minden esetre köszi a segítséget!

Úgy csinálj lehetőleg mindent, hogy ne kelljen senki előtt letagadni hogy a te munkád. Én minden nap megpróbálom.

(#11675) Takitoca22


Takitoca22
csendes tag

Sziasztok.
Van egy lassan 3 éves Dell 15R N5110-es notim. Win8-Win8.1 -en is próbáltam tehát nem OS függő problémának tűnik.
A következő a problémám. A gép bizonyos időpontokban teljesen megáll. Kb semmi nem elérhető. Igazából 80%-ban ezt játsza. Utána viszont van, hog 100%osan minden működik rajta.
Utorrentnél pl. disk cache megtelését írja, ilyen kifagyásnál, illetve nagyon olyan mintha HDD nem reagálna semmire ilyenkor.Fájl másolások is hol nagyon gyorsak,hol nagyon lassuak. Hard disk sentinel-lel tesztet futtatva viszont nem ír komoly problémát.
Van valakinek esetleg ötlete HDD hibán kívülre valami ötlet? Illetve ilyen jellegű HDD hibát meg lehet-e oldani esetleg a HDD cseréje nélkül is valahogy? Vagy legalább valami ötlet, hogy mivel tudnám pontosan kideríteni
mi okozza a gondot.
Igazából ha nem kéne darabokra szedni a gépet, hogy hozzáférjek a vinyóhoz már kicseréltem volna, de így azért nem szívesen állnék neki csak ha nagyon muszáj.

Köszi a segítséget.

(#11676) MR!! válasza Takitoca22 (#11675) üzenetére


MR!!
aktív tag

Hali !

Mióta csinálja ? Ha 3 éves a géped akkor gondolom eddig Win7 futott rajta és ha akkor nem volt ez a hiba most meg van akkor lehet OS is szerintem.

Lemez karbantartásoknál töredezettségmentesítőt kikapcsolni próbáltad már? HDD Sentinellel milyen tesztet futtattál le?

"Bizonyos időpontokban teljesen megáll" írod, de minek a hatására? Böngésző megnyitás, film lejátszás stb ?

HDD hibán kívül lehet RAM is vagy alaplapi déli híd vezérlő. Nem melegszik nagyon? Hőmérséklet függő ilyenkor - ha hűtöd pl 1 ventillátorral akkor hiba megszűnik...

miszter

(#11677) sajmon8282 válasza MR!! (#11669) üzenetére


sajmon8282
csendes tag

Helló!!

Elég érdekes az biztos igen az működik rendesen addig is köszönöm a segítséged !!!!!! :R

(#11678) drr


drr
őstag

Sziasztok!

Lehet kapok a modiktól, de hátha itt előbb kapok választ a gondomra ezért linkelem a gondomat: [link]

[ Szerkesztve ]

(#11679) Dolby


Dolby
senior tag

Sziasztok!

Acer 3820TG laptop adaptere tönkre ment, vettem egy utángyártottat helyette, viszont ha be van dugva akkor (és csak akkor) a touchpad akadozik. Ilyet okozhat az adapter? Köszi

- Nyugalom, a hosszú élet ritka!

(#11680) MR!! válasza drr (#11678) üzenetére


MR!!
aktív tag

Hali !

Internal Network Adapter Boot - Disabled (tiltva van)

Próbáltad már hálóról beboot-olni ?

miszter

(#11681) MR!! válasza Dolby (#11679) üzenetére


MR!!
aktív tag

Hali !

Próbáld meg: táp kábel kihúz, akksit kivesz, utána bekapcsoló gombot nyomva tart kb 30-60 mp-ig . Utána akksi vissza kábel bedug és próba...

Esetleg akksi nélkül ha elindul próbáld meg úgy akadozik e. Külső egérrel is akadozik ?

De szerintem az utángyártott töltő okozza a hibajelenségedet. Kipróbálnám másik gépen (persze amihez megfelelő)

miszter

(#11682) MR!! válasza sajmon8282 (#11677) üzenetére


MR!!
aktív tag

Hali !

ezt is próbáltad már:

"Ha a hangvezérlőnél letiltod a hangot akkor lesz wifi (rádugott kábellel) ? Vagy átállítod más hangvezérlőre ha van olyanod (Realtek AC '97 Codec (ALC203)->Azelia Codec (ALC260) )"

Menet közben hangot letiltani eszközkezelőben vagy MUTE.

És amúgy erre, hogy jöttél rá, hogy ha rádugod akkor nincs wifid? Előtte minden jól működött, amíg...... ???

Hang szalagkábele pontosan mire gondolsz? Alaplapra van integrálva a hanvezérlő , külön megy egy kábel a füllhallgató mic line ra, és külön a belső beépített hangszórókra.

miszter

(#11683) Psychowboy válasza MR!! (#11670) üzenetére


Psychowboy
újonc

Köszönöm! Sikerült! A hiba teljesen megszűnt, ezer köszönet!!! ;)

(#11684) MR!! válasza Psychowboy (#11683) üzenetére


MR!!
aktív tag

Szívesen, örülök neki !

Ezért van a fórum :DDD

miszter

(#11685) Dolby válasza MR!! (#11681) üzenetére


Dolby
senior tag

Kipróbáltam amiket mondtál, és sajnos nem segítettek. Azóta gyári adapterre váltottam és sajnos azzal is produkálja a hibát. A driver-t újra raktam, az sem segített. usb-s egerem sajnos nincs, majd kérek kölcsön h kipróbáljam.

- Nyugalom, a hosszú élet ritka!

(#11686) sajmon8282 válasza MR!! (#11682) üzenetére


sajmon8282
csendes tag

Helló

Már mindent megnéztem próbáltam :W
Igen külön az alaplapon van a hangvezérlő és 1 szalagkábellal van összekötve a mikrofon és a fejhalgató kimenet egy külön álló kis nyáklapon a hangszorok pedig az alaplapra vannak rádugva :K
Akkor jöttem rá a hibájára amikor gondoltam megnézek 1 filmet mikor már alszik a gyerek csakhogy hiába dugtam be a fejhallgató jack dugóját csak a hangszórok szoltak a lapos bal oldalán ha kiveszem a dvd írot akkor ott látható a kábel

[ Szerkesztve ]

(#11687) MR!! válasza Dolby (#11685) üzenetére


MR!!
aktív tag

Film lejátszás ilyenkor nem akadozik -kép,hang- ?

Lehet az egész rendszert zavarja ??!

Megpróbálhatod lehúzni HDD-t , DVD-t úgy egyszer elindítani , majd visszadugni őket.

Esetleg DVD-t lehúzni vagy Biosba letiltani egy két dolgot (wifi, Lan, audio stb)

miszter

(#11688) MR!! válasza sajmon8282 (#11686) üzenetére


MR!!
aktív tag

Helló !

Akkor valaki ezt már tudta és azért húzta le anno a kábelt :DDD

Elég érdekes mivel ha csak a kábelt dugod rá akkor elvileg az aljzat érintkezőit nem zárod sehogyse rövidre. Mintha a levegőbe lógna pár vezeték és azt érintenéd a tüskékhez ... Annak meg abszolút nem kellene semmit befolyásolnia.

Fülhallgatón kimeneten van jel azt mondtad, line in és mic bemeneteket is fogadja ?

miszter

(#11689) sajmon8282 válasza MR!! (#11688) üzenetére


sajmon8282
csendes tag

Helló !

Igen a fülhallgató kimeneten szól a mikrofon bemenetet nem próbáltam mert kicsit fölhúzott a dolog mikor rájöttem mit művel az már 1 jó kérdés hogy tudták e a hibáját az biztos hogy amikor megkaptam akkor a wifi sem működött egyszer kiszedtem a memóriákat a wifi kártyát vissza raktam és azóta működik a wifi de teljesen még nem bontottam szét

(#11690) smkb


smkb
őstag

Sziasztok, itt is felteszem a kérdést, hogy ha egy vadiúj noti synaptics touchpadja még eszközkezelőben sem látszik, semmiféle drivertől nem kel életre, van még valami tipp, vagy hardverhiba? Win 8.1 gyári driverrel sem megy. Acer TM B115M.

(#11691) MR!! válasza sajmon8282 (#11689) üzenetére


MR!!
aktív tag

Kell lenni valaminek szerintem az aljzatba ami (mikrofon, vonal bemenet) esetleg összeér ott az érintkező vagy a kábel zár valamit le ami nem tetszik a wifinek. A vonal és mikrofon bemenetbe dugj egy-egy jack-et és úgy indítsd be, hátha akkor nem ér össze.

Ezt műszerrel lehetne kimérni: vezeték végét összesípoltatod a rádugott jack vezetékkel, nincs e pl kis átmenet valahol. Én line bemenetre gondolnék,az sztereó.

Ha valamelyik bemenet a hibás (letestel) akkor azt lekötni, persze ha nem használod.

Vagy ha van másik gép, akkor azzal kipróbálni a wifi adaptered vagy másik gépből átraknád a tiedbe.

[ Szerkesztve ]

miszter

(#11692) MR!! válasza smkb (#11690) üzenetére


MR!!
aktív tag

Hali !

Gyorsbillentyűvel próbáltad bekapcsolni ? Aszem FN+F7

miszter

(#11693) smkb válasza MR!! (#11692) üzenetére


smkb
őstag

Próbáltam, de mivel az eszközkezelőben sincs sehol a touchpad, így az fn+f7-re is nulla esemény történik :(

(#11694) CsabaTompa


CsabaTompa
tag

Sziasztok
Van egy Samsung RV511 laptopom. Nagyon megvoltam/vagyok vele elégedve. Feltelepítettem most a windows 8.1 rendszert, minden programmal.
Viszont most vettem észre, hogy ha rákötöm hdmi kábellel a projektorra akkor csak 800*600 felbontást ír ki.
Egyszer valamiért visszaváltott Hd felbontásra, de most ahogy bekapcsoltam ismét csak 800*600 felbontást ír ki.Egyszerűen nem akar feljebb menni a felbontás 1024*768 nál.
Tudtok erre valami ésszerű megoldást? Vagy valami tönkremehetett? Hiába próbáltam állítani a felbontást, olyan mintha nem adná ki a HDMI kimenetre a felbontást.
Ha valakinek van ötlete, akkor segítsen. Köszönöm.

(#11695) MR!! válasza smkb (#11690) üzenetére


MR!!
aktív tag

Csökkentett módban próbáltad ?

Alapból volt rajta win ?

miszter

(#11696) CsabaTompa válasza MR!! (#11695) üzenetére


CsabaTompa
tag

Nem próbáltam csökkentett módban, mindjárt kipróbálom.
Alapból volt rajta win7, azzal együtt vettem.
Tegnap este viszont azt vettem észre, hogy vagy 800*600 felbontáson van, azt fel tudom tenni 1024*768-ra, viszont attól ha feljebb rakom akkor azonnal felugrik 1280*1024-re.

A projektornak semmi baja, mert ha az xbox-t bekapcsolom, akkor azonnal kiírja, hogy 720p felbontás. (max Hd felbontás tud a projektorom)
Ennyire rossz lenne a windows 8.1, vagy a gépem ment tönkre.
A párom gépén is 8.1 van, így nem tudom kipróbálni, hogy win7 op. rendszernél most is működne-e.

(#11697) smkb válasza MR!! (#11695) üzenetére


smkb
őstag

Win 7 alatt gond nélkül látszik, driver nélkül is tökéletesen megy, de azért feltettem a drivert. Hiba volt. Előjött egy furcsa hiba. Nem kevés időbe telt míg kiderítettem mi okozza (ugyanis a drivert azonnal feltettem a telepítés után, így nem volt viszonyítási alap). A jelenség: első alkalommal elmegy alvómódba ahogy kell, majd feléled,viszont másodszorra már nem sikerül alvóba mennie, a képernyő kikapcsol, de a gép odarohad és csak kikapcsolni lehet. Próbáltam az ssd beállításoktól kezdve a vga driverig mindent, míg kiderült, hogy a Synaptics drivere a bűnös.

A noti üzemideje egyébként brutális. 4 cella 48whr akksi, full passzív gép, semmi hűtés, 6w tdp-ben limitált proci. Aidával mérve kb a 4 magos Core 2 Quad Q6600 közeli teljesítményét tudja, ami vicces mert az asztali gépemben egy 3.2-en hajtott Core 2 Duo E6400 van, és azt összességében simán veri :). Ja, és az egész 1,16kg, 8 óra aktív netezést vígan bírnia kell, és még csak energiatakarékos módba sem kell kapcsolni a profilt.

(#11698) nemlehet


nemlehet
őstag

Sziasztok!

Biztos volt ilyen kérdés, kicsit visszalapoztam, de nem találtam választ.

A probléma az, hogy a laptop zsanérjának rögzítése letört a ház alsó részéről így lifeg és minden kinyitásnál feszíti szét a házat. Sajnos nem lehet máshogy rögzíteni és a gari már rég lejárt. Arra gondoltam, hogy valahogy be kéne ragasztani, de sajnos a műanyag ragasztása fémhez elég nehézkes. Valakinek valami ötlete? Egyszer már láttam egy hasonló megoldást, ott valami műgyantát használtak, de nem tudom ki csinálta, úgyhogy nem tudom mi lehetett.

A laptop típusa szerintem igazából mindegy, az érdekelne, hogy lehet-e ezt így megoldani vagy pl próbáljak meg új alsó burkolatot venni (bár szerintem nem lehet ezt így külön kapni)

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#11699) sajmon8282 válasza nemlehet (#11698) üzenetére


sajmon8282
csendes tag

Helló

Valószínűleg lehet epoxyval de nem mindenki vállalja be mert akkor gányolnak stb de ha te be vállalod akkor biztos összejön de ha házat cserélsz az kicsit hosszadalmas mire találsz árban és állapotban megfelelőt persze bontottról beszélek újonnan meg ki tudja lehet e kapni ha igen akkor arany árban van

(#11700) Dell XPS válasza nemlehet (#11698) üzenetére


Dell XPS
veterán

Ismerős helyzet (Acer, Asus), tudok benne segíteni, ha gondolod keress meg privibe! :R

Üdv, Dell XPS

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.