Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Nintendo Switch (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-25 10:47:59

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55804) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Switch 2 (találgatós) topik újra megnyílt, hátha nem hiába ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

Hozzászólások

(#47251) consono válasza tboy93 (#47250) üzenetére


consono
nagyúr

Hát kb. itt is ez a helyzet :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#47252) Scarletiel válasza kislaci (#47245) üzenetére


Scarletiel
senior tag

Bakki nekem a FF14-ben van kicsivel több mint a duplája pedig minden nap tolom :DSzép teljesítmény egy single mellett! :D :R

(#47253) kislaci válasza hombre[EU] (#47247) üzenetére


kislaci
senior tag

Kb a felét kerestem meg, megcsináltam mindent azon kívül, normál modeban és master modeban is dlcket, plusz egy csomót marhultam.

(#47254) Indiant válasza zozek (#45861) üzenetére


Indiant
addikt

Ebben a Nintendo Switch Online-ban vannak játékok is, vagy csak a multi lehetőség?
Tehát játszhatsz benne lévő játékokkal annélkül, h. külön meg kéne venned a játékot is?

(#47255) Indiant válasza Indiant (#47254) üzenetére


Indiant
addikt

Ha esetleg nem, a Mario kart meg a Zelda botw 25e-ért használtan megéri?

(#47256) cactuar válasza Indiant (#47254) üzenetére


cactuar
aktív tag

Csak retro játékok járnak az előfizetés mellé: NES, SNES, + a nagyobbik csomagban emellé jön a N64 és a Sega Mega Drive.
Ezen kívül új játékokhoz lehet ingyen behúzni kiegészítőket: Splatoon 2, MK8, Animal Crossing.
Ezekkel addig lehet játszani, amíg tart az előfizetés.

A két játék együtt megér 25 ezret, igen.

(#47257) Indiant válasza cactuar (#47256) üzenetére


Indiant
addikt

Köszönöm, hogy megválaszoltad. Sajnos még új nekem ez a világ.

(#47258) Exelsior24


Exelsior24
aktív tag

Sziasztok!

A múltkoriban linkelt [New Super Lucky's Tale] játékot ma kipróbáltuk a gyerekekkel, nagyon jó és nagyon aranyos játék, grafikailag is egészen szép. Kislányok nagyon élvezték, a kb 2400Ft-os akciós árat nagyon megérte.

Illetve találtam egy nemrégiben megjelent új RPG játékot, erről nincs esetleg valakinek tapasztalata: [Chained Echoes] , igen jó értékeléseket kapott és ami külföldi értékeléseket találtam róla ott is mindenhol dicsérték.

Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

(#47259) ldave válasza Exelsior24 (#47258) üzenetére


ldave
félisten

Pont most játszom a Chained Echoes-t, szerintem is remek játék, ha kedveli valaki a SNES/MegaDrive korabeli rpg játékokat.

A Slime draws near! Command?

(#47260) 30z.Samu válasza szpal17 (#47248) üzenetére


30z.Samu
félisten

"Pont tegnap olvastam, hogy az AC Mirage kb. 15 óra lesz.."

Na, akkor azt lehet végig is játszom. :D Valhallába belekezdtem, de kb 20 óra után kifulladt, számomra túl hosszúak ezek a 40-50+ órás játékok. Bár lehet ez megdőlni látszik, mert a Death Stranding 35 óra után is fenn tudja tartani az érdeklődést. Bár elég más kategória a két játék. :D

Sic Parvis Magna

(#47261) ρσгτσ válasza 30z.Samu (#47260) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Az ilyen ismertebb, népszerű, több részes sorozatokkal mindig az a baj, hogy nehéz normálisan kiszolgálni a játékosok igényeit.

Mert tuti, hogy a játékosok egyik fele arra panaszkodik, hogy már unalmas. A másik fele meg azért, hogy minek változtattak ezen meg azon. :D

Amúgy én is úgy vagyok vele, hogy már egyszerűen kedvem sincs olyan játékokba belekezdeni, ami 100-200 órás, mert tuti már a negyedénél unom magam. Aztán valamiért mégis mindig megveszem, és végül a ott porosodik a virtuális polcon. :D

ZX Spectrum - Commodore 64

(#47262) 30z.Samu válasza ρσгτσ (#47261) üzenetére


30z.Samu
félisten

Azzal is próbálkoztam már, hogy párhuzamosan tolok két játékot és amelyikkel van kedvem játszani, azzal játszom. Általában az nyert, amelyik rövidebb volt, aztán elkezdtem másikat és azt toltam. :D Olyan 20 óra a plafon, ameddig általában fenntartja egy játék az érdeklődést. És ismét kivétel erősítia szabályt, mert a Death Stranding 35 óra után is érdekel. :D

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#47263) ρσгτσ válasza 30z.Samu (#47262) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Ezzel nekem az a bajom, hogy amúgy jó a memóriám, de játékoknál valamiért mégsem működik annyira a rutin. Így ha egy-egy játék más szemléletet vár el, vagy a harcrendszer speciálisabb, fontosabb a sztori, akkor simán elfelejtek alapdolgokat, és nehéz visszazökkenni.

Így meg elég nagy kavart okozhat két játék egymás mellett. Persze ezzel együtt én is így csinálom. :D Szóval lehet az sem túl jó megoldás, ha több játék fut párhuzamosan.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#47264) 30z.Samu válasza ρσгτσ (#47263) üzenetére


30z.Samu
félisten

Na ez meg a másik fele. Elkezdtem anno az Origins-t, tetszett meg minden, aztán jött a God of War. Mondamom sem kell, le se tettem, amíg végig nem toltam. :D Aztán visszatértem az AC-hez...hát...azt se tudtam milyen rendezvényen vagyok. Végül félbe is hagytam, hogy majd egyszer újrakezdem... :D

Sic Parvis Magna

(#47265) ρσгτσ válasza 30z.Samu (#47264) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Párszor már nálam is volt így. :D

ZX Spectrum - Commodore 64

(#47269) Kazuma989


Kazuma989
tag

Hollow Knight, walmart 7$ [link] Ehhez amerikai account kell?Azom elvileg van, ilyenkor a gépet is át kell rakni arra a régióra?

[ Szerkesztve ]

(#47270) Rony949 válasza Kazuma989 (#47269) üzenetére


Rony949
őstag

Switch teljesen régiómentes. (hála a jó égnek) Szóval elviekben csak az amcsi fiókodba kell belépned és készen is vagy.

Viszont emlékeim szerint volt ez a játék olcsóbban is (európai eShop-on).

(#47271) Kazuma989 válasza Rony949 (#47270) üzenetére


Kazuma989
tag

Köszi szerintem megevszem , deku szerint 7,5€ volt a legolcsóbb.

(#47272) Crus válasza Rony949 (#47241) üzenetére


Crus
őstag

145 óra után ment le nálam az előbb a Xenoblade Saga 2. Most Tornát kezdtem el, 5 perc alatt magához láncolt... közben meg porosodik a PS5, XSX, MQ2, gamer PC. Erre csak a Switch excluk képesek. Őrület.

Összességében rengeteg dologban jobb a 2. rész, mint az 1. rész, a karakterek és a sztori, szerintem jelentősen ütősebb, de még a zenék is, a küllem meg evidens, hogy jobb.
Viszont irigylem az 1. rész Defenitive Edition-beli gameplay upgradek egy részét, mert a 2.-ban volt pár dolog ami az őrületbe kergetett: egyetlen egy nyomorult save slot (gacha miatt gondolom), kötelező item hoarding és use, ha blade-eket akarsz normálisan fejleszteni, gacha* rendszer, maga a map, sok questtel kapcsolatos 0 hint, mélybe lepotyogó itemek/ellenfelek, "belecsúszás" jóval nagyobb szintű ellenfelekbe, kaotikus menü, kötelező alvás lvl uphoz, irritáló respawn, iránytű.

(*Gacha: Nekem senki ne mondja, hogy jó móka a szó szerint 300. core crystalt nyitni, nyammogva a randommal, vagy a 100. rare-t, majd a szemétre való bladeket egyesével küldeni el melegebb éghajlatra, amiből van booster és mehet a menet előröl. A végére ezt annyira meguntam, hogy több összesen 100+ core crystal maradt érintetlenül nálam.)

Ettől függetlenül irgalmatlanul alapmű a Xeno 2, összhatásban szerintem simán 2x ütősebb, mint az 1. rész volt.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

(#47273) Scarletiel válasza Crus (#47272) üzenetére


Scarletiel
senior tag

Ha nagyobb rátával esne a vège fele a normàlid blade, akkor semmi baj nem lenne ezzel a rendszerrel. Nekem is 100 óra körül van benne és egy párat nem tudtam unlockolni. A 3. Részben is még csak 100 órám van de a 2. Rész jobban tetszik a main blade-ek, a zene és az akció miatt. A harmadik rész nekem inkább az első rész hangulatát idézi fel, komorabb, szomorkásabb és számomra nincs annyi katartikus harc aminél izzadva várod a cutscenet hogy na gyerünk toljátok! Ettől független mindegyik rész egy mestermű szerintem, de a 3. Inkább azért jó, mert sok hülyeség nincs benne ami a 2-ben volt és user friendlybb.

(#47274) Crus válasza Scarletiel (#47273) üzenetére


Crus
őstag

Tegnap a mai nagy ending előtt nyitogattam 10 legendary, 30 common és 20 rare-t, boostert mindegyik esetben használtam. Eredmény: 0 db. rare blade, pedig még volt vagy 10 blade, akit nyithattam volna, de eszem ágában sincs ezért legendary core crystalt farmolni. Nekem ez így nem fun, nem szórakoztató, noha megértem, hogy a legjobb bladeket nem adják pusziért, de amikor legendből se esik maxos boosterrel, magas luck és eleve magas kari lvl mellett... hát jó. Szerencsére a korábban nyitott bladek kimaxolva annyira brutálisan erősek voltak, hogy nálam boss harccal gond soha, de soha nem volt... mindenki pusztult elsőre normalon.

Igen, a main bladek őrületesen jók, elképesztő cukik. Nem tudom lesz-e amiibo (elvileg rebesgetik, nem?) belőlük, de instant vétel.

Nagyon nagyon kíváncsi vagyok a 3. részre, de úgy tudom lesz majd DLC hozzá, így addig nem akarok nekiesni, amíg nem lesz elérhető a teljes content.

Egy kérdésem lenne Xeno 2-höz: Nálatak soha 1x sem fagyott? Nálam a vége felé 2x is történt olyan, hogy egyik esetben nem tudtam kilépni az ingame menüből, buktam is bő fél óra gameplayt, a másik esetben meg a final boss előtti boss harc (direkt nem akarok spoilerezni) után jött volna az átvezető, a hang továbbment, a kép meg nem. Ott bő 20 perc bukó volt.

Kicsit gyanús, hogy nem-e a Torna DLC okozhatta-e, mert azt kb. 100 óra után aktiváltam be és kerültek bele extrák és előtte 1x sem fagyott.

[ Szerkesztve ]

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

(#47275) Scarletiel válasza Crus (#47274) üzenetére


Scarletiel
senior tag

Nálam nem volt fagyás egyszer sem szerencsére. Az utolsó harcnál én se mentettem és a saját hülyeségem miatt meghaltam és buktam 30 percet így ott vettem le Hard-ról normal-ra a nehézséget, hogy láthassam végre a végét. xD

Amúgy a Torna DLC ad elvileg nagyon sok legendary core crystalt amiből nekem már az elején kiesett a blade-ek 70%-a. De a végére így se sikerült 3-4 bladet megszereznem. Amúgy ezeknek a megléte pusztán esztétikai, mert ha nem szerzel semmilyen blade-t csak a szemetet, akkor is végigvihető a játék. Gondolom itt az volt a cél, hogy a mazohisták 300 órát verjenek bele, azzal, hogy farmolják a core crystalt és utána a new game plus-t tudják tolni a kívánt balde-kkel.

(#47276) Crus válasza Scarletiel (#47275) üzenetére


Crus
őstag

Hmm... lehet elnéztem, de nekem úgy rémlik, mintha nem is engedte volna hardra tenni, amikor játékot indítottam, hanem volt easy és normal... de lehet, hogy rosszul emlékszem. Viszont Tornát mivel ma néztem meg, ott tuti csak easy és normal volt. Mondjuk nem is bánom, mert nem mondanám nagy élvezetnek az 561. harcot valami random mob ellen, mert igazából break->topple->launch->smash és kb. minden mehet a víz alá száradni, nem egy souls kategória :B

Igen, láttam miket ad, de szerencsére dönthetsz, hogy mennyire "csalsz".
Amiért én kicsit bánom, hogy az összes blade kérdéskört elengedtem az a történetük, a quest láncolat, heart2heart, mert az azért jellemzően elég jó szokott lenni.

Ami még kicsit szerintem bután volt megoldva az Roc maximum szintje, amit csak és kizárólag akkor lehet elérni, ha a merc missiönöket túladagolod. A 4. szint rég meglett, de kb. 8000 merc pötty kellett volna még az 5. szintjéhez. Persze... tudom, folyamatosan küldeni kell őket, meg ismételni a legtöbb pontot adó küldiket, de na... azért az nem akkora élvezet, hogy ebbe ennyi energiát beletegyen az ember.

Egyetértek... szerintem is pár aspektusa a játéknak arról szól, hogy tegyél bele 300 órát és akkor mindent is látni fogsz. Jó nekem ez a 85% is, úgyis a fő történet és a jelentősebb bladek története a lényeg.

Azt akartam még kérdezni, hogy te lelkileg, hogy élted meg, amikor nézted a blade skilleket és láttad, hogy adott skillt csak akkor oldja fel, ha mittom' én beteszel a zacsiba 4 db. festményt, vagy 6 db. bagelt? Vagy le kell verned 6 db. "legyet", meg 5 db. "szöcskét" és persze fogalmad sincs, hogy merre keresd őket? Boreasnál ez különösen agyrém volt 100 ez, 100 az, 100 amaz... sigh... de legalább a története Torával eléggé vicces volt.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

(#47277) Scarletiel válasza Crus (#47276) üzenetére


Scarletiel
senior tag

Hát én úgy éltem meg, hogy ami meglett az meglett ami nem az meg nem. Mármint próbáltam itt ott az elérhetőeket megszerezni, de úgy voltam vele, hogy amíg mennek a bossok, minibossok legyőzése addig nem nagyon tulajdonítok nekik jelentősséget. Ahogy mondtad is annyira a farmolás ezen része nem élvezetes a játékban, hogy napi 8 órát ezekre füstöljek el :D

Szerk:
Amúgy majd kíváncsi leszek a véleményedre a harmadik rész kapcsán, mert tényleg bármennyire is butább a második rész, nekem a karakterek sokkal szimpatikusabbak és itt most nem arra gondolok, hogy jeee a második részben nagy kannák vannak, mert szinte minden fő karaktert nagyon megszerettem és a cutscenek a zenékkel jobbak voltak mint egy popcorn mozifilm :D

[ Szerkesztve ]

(#47278) morfondőr


morfondőr
őstag

Nintendo Switch Reload :DD

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#47279) Crus válasza Scarletiel (#47277) üzenetére


Crus
őstag

Sajnos(?) annyi más jó játék van, hogy az időhúzós, MMO-féle dolgokat el kell engedni, különben hónapok múlva még mindig u.o. tart az ember.

Azonnal venném a 3. részt, de ez év végén jön ki hozzá az utolsó DLC content csak, ami ráadásul 100%, hogy új történeti szálat és sztori tartalmat fog hozni. Szóval, ráaérek majd év vége felé nekiesni a 3. résznek.

Nem tudom a 3. rész karakterei mennyire szerethetők, de a 2. rész karakterei kegyetlen jók. Nekem ez a "waifu"-szerű szándékos prezentáció fel se nagyon tűnik... cuki az öltözékük, mert japó és kész... nekem ez teljesen természetes, csak aranyosnak látom. Hál' égnek, hogy ebben nincs LMBTQI+ propaganda :R

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

(#47280) Phoen|x válasza morfondőr (#47278) üzenetére


Phoen|x
őstag

Ügyes. :R :)

Go Gunners!

(#47281) scyllafren


scyllafren
senior tag

Xeno 2 jatekosok: Angol vagy japan szinkronnal jatszatok? En lattam gameplayt angollal es horrorisztikus. Csak azutan vettem meg a jatekot, amikor bejelentettek, hogy a japan szinkront ingyen le lehet tolteni mint DLC-t... Ég és föld.

[ Szerkesztve ]

(#47282) 30z.Samu válasza scyllafren (#47281) üzenetére


30z.Samu
félisten

Tudom nem Xeno 2, de a FighterZ-nél szerintem jobb az angol, de a Kakarot-nál simán jó a japán is. Régebben nem tetszett a Xeno, de gondolkodom, hogy teszek egy próbát.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#47283) Reka865


Reka865
csendes újonc

Szerintetek honnan érdemes megrendelni Fire Emblem Engage-t, hogy már megjelenés napján kiszállítsák? Vagy hiú ábránd?

(#47284) Rage47 válasza scyllafren (#47281) üzenetére


Rage47
veterán

Xeno 2 csak japán

(#47285) Crus válasza scyllafren (#47281) üzenetére


Crus
őstag

Nekem tetszett a main karik, blade-ek angol hangja, így azt választottam.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

(#47286) sirarcheer válasza ρσгτσ (#47261) üzenetére


sirarcheer
senior tag

Hmmm, Akkor a Zelda BtW-ba nem érdemes belekezdeni? Vagy az nem 100 órás végigjátszani?

PSN: sirarcheer

(#47287) Crus válasza sirarcheer (#47286) üzenetére


Crus
őstag

A világ talán legjobb játékába? Háááát :D

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

(#47288) -FLY->


-FLY->
őstag

Engem eléggé behúzott, sajna szinte csak kézibe van módom vele játszani az utazások miatt. A harcrendszer nem tetszik, többi az full pozitív részemről.

(#47289) 30z.Samu válasza Crus (#47287) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ez erősen szubjektív, hogy mi a világ legjobb játéka. :))

Sic Parvis Magna

(#47290) ldave válasza sirarcheer (#47286) üzenetére


ldave
félisten

A Zelda 100+ órájában az a csodálatos, hogy a 99. órában is találkozol még újdonsággal. A legtöbb ilyen felvizezett open world játék nálam azon csúszik el, hogy a 50. óra után is azt kell csinálni, amit a ötödikben már megtanultál.

[ Szerkesztve ]

A Slime draws near! Command?

(#47291) Crus válasza 30z.Samu (#47289) üzenetére


Crus
őstag

Azért is írtam, hogy "talán". Nálam a világ 2. legjobb játéka :B

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

(#47292) 30z.Samu válasza Crus (#47291) üzenetére


30z.Samu
félisten

Mi az első?

Sic Parvis Magna

(#47293) ρσгτσ válasza sirarcheer (#47286) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Zelda szerintem nem ez a kategória. Még nem ismerjük az új részt, de feléjük már van bizalom, és szerintem abban sem fogunk csalódni.

Szerk.:
Jah és termesztésen úgy értem, hogy a BotW remek játék. Akit behúz, annak sok élvezetes órát nyújt.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#47294) Crus válasza 30z.Samu (#47292) üzenetére


Crus
őstag

Nekem életem játéka a Tlou Part II lett, pedig 1k+ az életem során végigjátszott játékok száma és nem kis nevek. Gyak. 1 évig totálisan a hatása alatt voltam, csak azzal játszottam semmi mással. A karakterek irgalmatlanul elkaptak, a látvány, a zene, a hangulat... minden pillanatát élveztem. És a lényeg: A gameplay a sunnyogással, hit&run taktikával, vagy agrsszióval is képes volt remekül működni, rengeteg érdekes harci szitut éltem át benne, soha egyetlen pillanatra sem untam. Egyszerűen imádok abban a világban létezni, azokkal a karikkal... hallgatni őket, látni őket, számomra már-már művészi értékkel bír.
Az országban szerintem nincs nagyobb fanja nálam, minden komolyan vehető merchandise cucc, különféle kiadások, lemezek, bookok, szobrok itt pihennek a polcon. Egyedül a Post Pandemicet nem tudtam beszerezni, arról csúnyán lecsúsztam és már annyit kérnek érte, amennyit arra nem tartok érdemesnek.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

(#47295) cactuar válasza Crus (#47294) üzenetére


cactuar
aktív tag

Ha van kedved, megmutathatod a gyűjteményed (akár az offtopikban), szívesen megnézném.
Én is nagy rajongója vagyok a 2 játéknak, de nekem csak 2 artbookom van.

De azért a Zelda a number 1. :D

(#47296) 30z.Samu válasza Crus (#47294) üzenetére


30z.Samu
félisten

Tényleg, lehet tettél is ki képeket valamelyik topikba a gyűjteményedről. :))

Sic Parvis Magna

(#47297) Crus válasza cactuar (#47295) üzenetére


Crus
őstag

Egy korábbi, gyorsan összefotózgatott képsorozat.
Azóta 1-2 darabbal még bővült, meg egy képregény van úton a tengerentúlról.
30z.Samu:
Igen, még a Part I kapcsán jött elő a szó a filmsorozatról, hogy mennyire ellenzem a fiatalkori Ellie szerepére Bella Ramsey-t, amikor pl. Sadie Sink nem kicsit jobb választás lett volna.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

(#47298) cactuar válasza Crus (#47297) üzenetére


cactuar
aktív tag

Szép gyűjtemény, grat! :R

(#47299) 30z.Samu válasza Crus (#47297) üzenetére


30z.Samu
félisten

Jaja, ez volt az. :C

Sic Parvis Magna

(#47300) jófejsrác válasza Crus (#47297) üzenetére


jófejsrác
senior tag

Bezony jobb lett volna, de majd ha megcsinálják a Part 2-t akkor abban majd játszhatja az idősebbet :)) .

Munka után nézem az első részt, pozitívak a kritikák.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Nintendo Switch (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.