Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Nintendo Switch (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-25 10:47:59

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55804) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Switch 2 (találgatós) topik újra megnyílt, hátha nem hiába ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

Hozzászólások

(#48951) Scholes9 válasza cactuar (#48949) üzenetére


Scholes9
nagyúr

:C :D

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#48952) cactuar


cactuar
aktív tag

A Mario + Rabbids: Sparks of Hope kapott egy 50%-os akciót az eshopban. Ennyiért már megremegett az ujjam a vásárlás gomb felett, de még kitartok :)

[ Szerkesztve ]

(#48953) Norb79 válasza cactuar (#48952) üzenetére


Norb79
őstag

Szerintem félreérted a Switch működését.
Tetszik egy játék, megnézed mennyiért adják kártyásan itt a hw aprón vagy az FB marketen, megveszed, végigjátszod, és eladod ugyanannyiért vagy max ha kapkodnod kell, akkor egy ezressel olcsóbban.
Aztán ha nem tudsz nélküle élni, mert dupla-triplázni kell, akkor veszed meg digitálisan esetleg vagy újra kártyán.
Sok játékot, digitálisan switchre, na az a milliárdosok sportja. :DDD

(#48954) cactuar válasza Norb79 (#48953) üzenetére


cactuar
aktív tag

Köszönöm a tanácsot, de jómagam is évekig műveltem a használt játékokkal való csencselést. :)
Elég is volt belőle.

(#48955) Norb79 válasza cactuar (#48954) üzenetére


Norb79
őstag

Mint mindenben, a Nintendo ebben a műfajban is eltér az xbox/ps hasonló dolgaitól. ;)
De megértem, ha nem hiszel ebben, csak jelezni akartam, hogy nem feltétlen ugyanaz a jó megoldás itt, ami más platformok esetén.

(#48956) tomsolo válasza Norb79 (#48955) üzenetére


tomsolo
őstag

Ha csencselést hanyagoljuk -pl steamen nincs ilyen ugye - akkor az e-shop még előnyesebb is lehet, mint kártyázni.

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#48957) tboy93 válasza tomsolo (#48956) üzenetére


tboy93
nagyúr

A digital vasarlas sokkal kényelmesebb. En -probalok- fizikai kiadast venni sok mindenbol, de van hogy egyszerűen olcsobb / kényelmesebb a digit. Otthon ülve megveszed, letoltod. Nincs kartya ki-be. Persze sokkal költségesebb, az adok-veszek a legrentabilisabb megoldás.

(#48958) RoyBatty válasza tboy93 (#48957) üzenetére


RoyBatty
aktív tag

Arról nem is beszélve, hogy nekem romlott el kártyám és meg kellett vennem újra ugyanazt a játékot :(

(#48959) Norb79 válasza tomsolo (#48956) üzenetére


Norb79
őstag

Ez ugye nem igaz feltétlen.

A kártya előnye pl:
- eladható
- belemegy két Switchbe (nekem pl a két gyereknek külön Switch van, nem kell duplán vásárolni)
- venni is olcsóbb többnyire (nem day1, hanem 2nd hand, mint ami akció e-shopban van, de új kártyákra is van akció gyakran ugyanúgy ugyanakkor amikor a digitálisra)
- day1 vásárlások esetén vannak jópofa cuccok hozzá (hűtőmágnes, matrica, kulcs tartó, kártya tartó, egér alátét, stb)
- nincs árfolyam kockázat

A digitális vásárlás előnye:
- nem kell átvenni a postástól
- ha úgy játszik az ember, hogy fogalma nincs mit akar, de azt nagyon és 1 óra alatt elindít nyolc játékot 2-2 percre, akkor kényelmesebb, ha leül két órát ugyanazzal az 1 játékkal játszani, akkor ugyanaz az élmény…
- lehet venni hozzá sd kártyákat nyakrafőre

Mindenki úgy veszi a játékait, ahogy akarja, de így kategorikus kijelenteni, hogy a Switch esetén a digitális a jobb, ezen most felnevettem. :D

(#48960) tomsolo válasza Norb79 (#48959) üzenetére


tomsolo
őstag

1. Nem értem miért írsz mindig offba?
2. Már két játéknál kényelmesebb a digitális, mivel nem kell cserélgetni.
3. Szemetet nem veszünk és nem gyűjtünk (poszter, és társai.) meg hát úgyis eladod nem? :)
4. 1 kártyát elég venni - bár ez opcionális, mivel még nagyon nagy se kell, mert bármikor le lehet tölteni újra.

BTW nekem nincs bajom a kártyásokkal, de mint user nekem ez kényelmesebb.

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#48961) Norb79 válasza tomsolo (#48960) üzenetére


Norb79
őstag

1. Mert véleményeket írunk, nem tényeket, tények on, vélemény off.
2. Persze, csak ennek zéró jelentősége van, hacsak nem indítasz egy óra alatt 4 különböző játékot, amiket 5-10 perc után bezársz, és akkor a digitális vásárlás segít átlépni a felismerést, hogy amúgy unod magadat és most kéne elmenni biciklizni, vagy korcsolyázni, időjárás függvényében. “Normál” használat mellett ennek nincs jelentősége.
3. Remélem ezt majd ki tudod szerkeszteni a hozzászólásodból mielőtt Koncsik ideér, ha nem akkor majd a következő, nem kibannolt regedről válaszolj! :DDD
4. Nálad akkor szupergyors lehet a Switch wi-fi chip és mondjuk egy 30-50 gigás játékot letölteni nem tart egy napig.

Mindegy, csak furcsa ilyen abszolút igazságokat megfogalmazni egy tök szubjektív témában.

(#48962) tomsolo válasza Norb79 (#48961) üzenetére


tomsolo
őstag

Még mindig sok játékról beszélsz. Fekszem az ágyban, tök sötét van, Zeldázom, elfáradok a mászásban, lazításként tolok egy kör Monster Hunter Stories 2-t, hopp csak egy gombnyomás.

Nem olyan nagyok a Switch játékok, sztem átlagba olyan 3-5 GB-ok, de wifiről tegnap PS5 storeból is leszedtem estétől- reggelig kb háromnegyed-egy terányi nyomkodni valót.

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#48963) Norb79 válasza tomsolo (#48962) üzenetére


Norb79
őstag

Igen, ps5re, pcre, xsxre, de még x360ra se jutna soha eszembe fizikait venni, de a Switch az más szerintem. Vagyis nem a Switch, hanem a kártya, ami hangtalan ellentétben a lemezes megoldásokkal a többi platformon, ami tud túl hangos lenni.

(#48964) Scholes9 válasza tomsolo (#48960) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Ez mind szuper lenne, ha az emberek normális fizetést kapnának és nem kellene számolni a használt játékokkal :B

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#48965) morfondőr


morfondőr
őstag

Kb arról vitáztok, hogy a szőke vagy a barna lányok szebbek! :DDD

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#48966) Norb79 válasza morfondőr (#48965) üzenetére


Norb79
őstag

Igen, ezért tettem offba a kommentjeim. :)

(#48968) cactuar


cactuar
aktív tag

(#48969) LaciGSM


LaciGSM
aktív tag

Engem ez a 10 perces kis ízelitő megvett! A BOTW is nagy kedvenc, ezt meg mocskosul várom! Érdekesek ezek az új képességek, kiváncsi leszek mennyi mindent lehet majd bütykölni! Az OLED kiadás pedig várható volt, de azért jó kis meglepi lett a végére! :C

https://www.twitch.tv/lacigsm Kövess be!

(#48970) Peaceliker válasza cactuar (#48968) üzenetére


Peaceliker
őstag

Már volt róla valami peak. Nekem nem tetszik annyira, mint a pokemon-os vagy a splatoon-os. :( pedig azoknak a játékoknak nem vagyok a rajongója, botw meg nagyon bejön

"Oh my Goa'uld!"

(#48971) hombre[EU] válasza cactuar (#48967) üzenetére


hombre[EU]
veterán

az a FUSE mekkora gamechanger már, fōleg egy ilyen openworldben.
úgy tūnik nem is tévedhettem sokat mikor azt írtam,hogy a craftrendszerre ment el a fejlesztési idō fele [link] :DDD

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#48972) morfondőr


morfondőr
őstag

Biztos hogy brutálisan meg lesz tömve a játék, de az előző trailerekhez képest csak nekem tűnt ez néhol elképesztően low res-nek? Bizonyos helyeken szerintem még az 540p sincs meg! :(

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#48973) Rage47 válasza cactuar (#48967) üzenetére


Rage47
veterán

Hmm többször már nem tudom preorderelni :D

(#48974) consono válasza morfondőr (#48972) üzenetére


consono
nagyúr

Az is meg a framerate is bajos, egyszerűen rossz volt nézni :(

"In God we trust. All others must bring data"

(#48976) sgfool válasza consono (#48974) üzenetére


sgfool
tag

Bízok benne, hogy a közel másfél hónapban még optimalizálnak valamennyit rajta. Ha úgy fut mint az előző akkor oké, csak az age of calamity szintjére ne menjen le, ahol ugyan az omega más tényezőket helyezett előtérbe, de attól még az engine rendesen küzdött a képkocka számmal.

(#48977) ρσгτσ válasza consono (#48974) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Az előző részből mindent kihoztak, amit lehet, és még ott sem volt mindig stabil az FPS...ha valaki többet akar, annak ára van. BotW is már rendesen súrolta a hardver korlátait.

ZX Spectrum - Commodore 64

(#48978) Parson válasza ρσгτσ (#48977) üzenetére


Parson
addikt

Néhol át is lépi, föleg ha köd van - hajlamos laggolni, de csak minimálisan szerencsére.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#48979) ρσгτσ válasza Parson (#48978) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Igen. Néha úgy súrolta, hogy felülről, de alapvetően jó cucc az is. A tartalom pedig kárpótolt.

Viszont egyelőre nagyon úgy néz ki, hogy itt többször megy a korlátai fölé.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#48980) hombre[EU] válasza morfondőr (#48972) üzenetére


hombre[EU]
veterán

ez a videó úgy néz ki mintha switchen szedték volna fel mp4-be,amit feltöltöttek a youtube-ra :D

az egy hónappal ezelōtti screenshotokból kiindulva ez inkább tömörítés lesz [link]

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#48981) Parson válasza ρσгτσ (#48979) üzenetére


Parson
addikt

Azért kiváncsi leszek a visszajelzésekre a valós használatról itt a fórumban... az a pár újitás amiket a videóban látni lehetett, azért nem rossz... :)

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#48982) ρσгτσ válasza Parson (#48981) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Én nem mondom le az előrendelést. Úgy adtam le már azt is két hónappal ezelőtt, hogy számoltam hasonló dolgokkal, mint amivel az előző rész küzdött.

Így ha azt a szintet hozza és nem lesz zavaróan sok az FPS ingadozás, akkor valószínű nem teszem el a játékot 10 perc után. :D

Nem tudom, hogy a videóval vagy a játékkal van gond, de azért én itt több problémát láttam. Majd meglátjuk.

ZX Spectrum - Commodore 64

(#48983) koncsik válasza Norb79 (#48966) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

A vélemények nem off-osak, a te véleményed a te tényed (uuh, bocs filozófusok) :K

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#48984) koncsik válasza cactuar (#48968) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Vérlázító. Ettől féltem. :DDD

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#48985) ρσгτσ válasza cactuar (#48968) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Konzol 320 font.
Kontroller 70 font.
Tok 20 font.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#48986) Xaels válasza ρσгτσ (#48985) üzenetére


Xaels
félisten

Jaj, pedig rákivántam arra a konzolra.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#48987) ρσгτσ válasza Xaels (#48986) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Dollárban nézve 360 lesz, ami kicsivel több, mint a normál OLED. Az 348 dollár.

Ezt már billbil-kun ásta elő.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#48988) ldave válasza cactuar (#48967) üzenetére


ldave
félisten

Na, megnéztem végre én is. Annyira örülök, hogy a Nintendo még mindig képes meglepni, nagyon-nagyon várom már ezt a játékot.

A Slime draws near! Command?

(#48989) EmThor válasza ρσгτσ (#48979) üzenetére


EmThor
addikt

Szerintem pár effekt szebb is lesz, mert csak 1 platformra jön, tehát itt a wii u már nem játszik, mint az első résznél.

És marha ötletesek az új képességek, ez a ragaszd össze a fegyvereket, meg felfele fel tudsz emelkedni zseniális.

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#48990) motown5l válasza Norb79 (#48959) üzenetére


motown5l
senior tag

Ha family be rakod a gyerekeidet, akkor meg oszthatod a játékoknak. Online vásárlás néha 90% kedvezmeny van játékokra.

(#48991) Shade45 válasza cactuar (#48967) üzenetére


Shade45
senior tag

Valószínűleg egyedül leszek a véleményemmel, de engem nem győztek meg, az eddig látottak alapján ez inkább egy BotW 1.5-nek tűnik, mintsem egy teljesértékű játéknak.
Ok, értem, új képességek, új map rész (Sky island), néhány új ellenség, és kb ennyi... Egy kiadósabb DLC kb ez az új rész.

Túlságosan magasra rakták a lécet a BotW-dal.

[ Szerkesztve ]

(#48992) consono válasza Shade45 (#48991) üzenetére


consono
nagyúr

Én is ezt érzem, nem látom a fejlődést még úgy sem, hogy itt már a WiiU nem köt meg semmit. Persze lehet, hogy a történet majd kárpótolni fog minket...

"In God we trust. All others must bring data"

(#48993) Shade45 válasza consono (#48992) üzenetére


Shade45
senior tag

A videón látottak alapján itt talán pont a Switch hardvere az, ami nagyon megköti a kezét a fejlesztőknek, be kellene már látnia a Nintendonak, hogy egy ekkora projekthez, ez az eszköz már nagyon kevés.

(#48994) tboy93 válasza Shade45 (#48991) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ugyanezt fejtegettem a másik topikban, nem vagy egyedül ezzel. Pontosabban, én még kivárok az ujjongás elött :D

(#48995) consono válasza Shade45 (#48993) üzenetére


consono
nagyúr

Sajnos igazad lehet, de akkor meg be kellett volna vállalni, hogy nem nyúlnak az engine-hez, csak a sztorit csinálják meg jól... De nekem fura, hogy nem sikerül évek alatt találni némi pluszt, főleg ha megnézem, hogy pl. PS4-en milyenek voltak a generációt indító meg lezáró játékok (pl. a TLoU Part 2. szerintem a mi napig etalon).

"In God we trust. All others must bring data"

(#48996) tomsolo válasza Shade45 (#48993) üzenetére


tomsolo
őstag

Aki a Switchet a hardware miatt veszi, annak úgy kell. :D

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#48997) Shade45 válasza consono (#48995) üzenetére


Shade45
senior tag

Ami nincs, azt nehéz megtalálni; helyenként már a BotW is a hardver határait feszegeti (lásd Korok erdő).

#48996tomsolo

Félre érted, nincs gond a hardverrel, ha a szoftver jól van optimalizálva hozzá, de lássuk be, az új Zelda, mint szoftver, már túlnőtte/túlnőné a hardvert, emiatt sok helyen korlátozni/butítani kell a szoftvert.

(#48998) tboy93 válasza Shade45 (#48997) üzenetére


tboy93
nagyúr

Legalább majd köv genre is ki lehet adni remasterként 60fps-el :D

(#48999) Xaels válasza ρσгτσ (#48987) üzenetére


Xaels
félisten

Meglátjuk, sajnáltam az előző gépet is, hogy el kellett adnom. De talán most lesz megint.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#49000) ρσгτσ válasza tboy93 (#48998) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Reméljük addigra egy normális OS -t, UI -t is össze tudnak dobni. Bár én már annak is örülnék, ha a konzolon elérhető shop normálisabban és simábban működne.

ZX Spectrum - Commodore 64

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Nintendo Switch (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.