Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1451) Nimrod válasza Kimmuriel (#1448) üzenetére


Nimrod
addikt

Encepur nem kapható lassan két éve. Nem tudom most már van-e oltóanyag, de nagyon sokáig hiánycikk volt, helyette volt/van az FSME.

(#1452) -Mike-


-Mike-
addikt

Jövő héten Kinizsi100. Május 30, szombat.

(#1453) daczkó


daczkó
aktív tag

Sziasztok.

Júliusi indulással megcsinálom egy barátommal az El Camino-t. Pamplonából indulunk, és kicsit tovább megyünk Santiago de Compostela-nál, mert az óceánig akarunk eljutni. Napi 20-30km-t tennénk meg. Régebben csináltam teljesítmény túrákat (Pl: Gerecse 50 (10 órás szintidővel)), de az utóbbi 2-3 évben szinte semmi. Vendéglátásban dolgozom, szóval rohangálok egész nap, a lábaimnak bírnia kell.

Az lenne a kérdésem, hogy valaki megcsinálta-e már? Ha igen, milyen tippeket tudna adni? (A lehető legnomádabban szeretnénk élni, sátrat viszünk, csak akkor megyünk szállásra / hasonló helyre ha nagyon muszáj, vagy a mosást nem tudjuk másképp megoldani [Tudtok valamilyen természetes tisztítószert ajánlani, amit használhatnánk mondjuk patakban?])
Illetve a legfontosabb kérdés: túracipő vagy túra bakancs? Milyen márka? Karrimor megteszi?

/ignore wwenigma

(#1454) zoo8800 válasza daczkó (#1453) üzenetére


zoo8800
veterán

Biztos nem ilyen jellegű tippet várnál, de az az igazi, ha valaki egyedül megy végig a Caminon...

rip and tear, until it is done

(#1455) daczkó válasza zoo8800 (#1454) üzenetére


daczkó
aktív tag

Nekünk semmilyen vallási vagy "önmegtalálási" célunk nincs vele, pusztán látni akarjuk a túrát és Spanyolország egy részét. Nameg inni jó sok spanyol bort :))

/ignore wwenigma

(#1456) Drótszamár


Drótszamár
őstag

El Pannonico :)

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#1457) zoo8800 válasza Drótszamár (#1456) üzenetére


zoo8800
veterán

Alias OKT? :D

rip and tear, until it is done

(#1458) Drótszamár válasza zoo8800 (#1457) üzenetére


Drótszamár
őstag

Az. :)

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#1459) Nimrod válasza daczkó (#1453) üzenetére


Nimrod
addikt

Szerintem FB-n van rá dedikált csoport, talán őket kellene inkább megkeresned. Egyszerűbb TTT-s túrákon is több Camino-ssal gyűrtem a távot, szóval akad bőven aki tud tapasztalatot adni.

Én csak a földet akartam annak idején körbegyalogolni. :))

(#1460) polonic


polonic
félisten

Tanácsot kérnék felszereléssel kapcsolatban.

A north face technikai pólók, vaporwick anyaggal milyenek? Gondolkozom, hogy vennék pár pólót.
Icebreaker pólóm már van. Eléri azt a szintet a nedvességelvezetésben?

(#1461) Nimrod válasza polonic (#1460) üzenetére


Nimrod
addikt

Technikai pólóból én éveken keresztül egy Adidas Techfit-et nyúztam. Tökéletesen bevált.

(#1462) Alg válasza polonic (#1460) üzenetére


Alg
veterán

Nekem az Invista Coolmax anyaga jött be nagyon (Zajo használja pl - Xeric shirt, de ebből van a BACB - British Army Combat Baselayer is tudtommal) ár-értékben bajnok.

Illetve van dekás "feszülős" is, az is nagyon jó, bár abban futni szoktam inkább.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1463) polonic


polonic
félisten

Köszönöm a tanácsokat. Megnézem majd ezeket a termékeket, mert szeretnék még 1-2 pólót.

De most egy icebreaker póló lett ismét, a cool-lite féle. Ez bevált nagyon. Az tetszik ezekben, hogy nem büdösödnek, nagyon ritkán igényelnek mosást. És ebből gondolván tartósak is lesznek.

Plusz beújítottam még egy lorpen light hiker túrazoknit. Coolmax-os, tencel-es zokni. Párnázott, kényelmes nagyon. A lábam totálisan száraz maradt. És nem éreztem, hogy megfől a lábam a cipőben. Nem hittem benne, hogy tényleg lehet ilyen. De pozitív benyomást tett. Még a meleg napokra hétköznap is ajánlott egy ilyen zokni.

(#1464) SOAD19


SOAD19
addikt

Hali!

Lehet eladnám az új Fjall Raven Greenland Jeans nadrágomat 46-os méretben, dark navy színben, esetleg érdekelne valakit? Igaz fel van aljazva, de hátha jó lenne azért valakinek. Privátban írjon, ha érdekel valakit.
Bocs, hogy beírtam, de az apróban biztos nem találna érdeklődőre
.

[ Szerkesztve ]

(#1465) Kimmuriel válasza polonic (#1463) üzenetére


Kimmuriel
aktív tag

Én is az Icebreaker-re esküszöm, de a tisztán merinói gyapjút nem bírom, úgyhogy én a kevert szálas GT szériát preferálom. Tényleg jóval kevésbé büdösödik, mint más anyagok, ami azért nem hátrány, pláne ha több napig nincs tisztálkodási lehetőség.

Túrazokniból meg csakis Bridgedale! Középhegységi viszonyok közé Bridgedale Trail, magashegyire viszont Bridgedale Summit, akkor is ha nyár van, mert lehet, hogy bár rohadt meleg, de annyival kényelmesebbé, komfortosabbá teszi a dög nehéz magashegyi bakancsot, hogy engem az sem érdekel, ha kicsit jobban izzadok. Este úgyis hamar megszárad a zokni.

(#1466) daczkó


daczkó
aktív tag

Hosszabb túrákra milyen természetes tisztítószert ajánlotok, amivel lehet mosni patakban is?

/ignore wwenigma

(#1467) zenwalk


zenwalk
senior tag

Sziasztok
Vélemények a quechua 2 seconds sátrakról? Hasonló árban van az Appenaz 2 XL, melyik lenne jobb választás fesztiválozni?

(#1468) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Van ötletetek arra, hogy kezdő, rossz állóképességű ember milyen gyalogtúrával kezdjen? Az Alföldön előnyös lenne. Van valami jó kezdő útvonalatok?

(#1469) Nimrod válasza lugosi (#1468) üzenetére


Nimrod
addikt

Saját tapasztalatból én vagy azt csinálnám, hogy teljesítménytúra 10-20 km-es távokon, ha lehet hetente. Szintkülönbség mindenképp legyen, de csak fokozatosan.
Vagy mondjuk Kék Túra, Pest Megyei Piros, stb. útvonalakat szépen, lassan, saját tempóban bejárni. Szerintem.

(#1470) lugosi válasza Nimrod (#1469) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nagyon köszönöm a javaslatot. Szerintem egy 10km menne. Elkezdeni így, és fokozatosan emelni a távot?

(#1471) Alg válasza lugosi (#1470) üzenetére


Alg
veterán

Akár.

Illetve minél többet lábon lenni, minden számít - munkába, boltba...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1472) polonic


polonic
félisten

Venni szeretnek egy komoly nadragot. Amit turakhoz, de hetkoznapokon is lehet hasznalni. Fjallravenre gondoltam. Valami javasltotok van?

Mit gondoltok a 100 %-os tencel anyagu ruhakrol?

(#1473) lugosi válasza polonic (#1472) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A kérdésedre nem tudok válaszolni, de annak a gyártónak a hátizsákjainak néztem épp tegnap utána és jókat írnak róluk, szóval szerintem nem bóvli gyártóról van szó.

(#1474) polonic válasza lugosi (#1473) üzenetére


polonic
félisten

Tudom, hogy nem bóvli gyártő. Sőt! Van két cuccom tőlük. Csak a hosszúnadrágjait nem ismerem.

(#1475) Kimmuriel válasza lugosi (#1470) üzenetére


Kimmuriel
aktív tag

Pontosan! :K

(#1476) Nimrod


Nimrod
addikt

Bár nincs még szezonja, de megválok Bison Club (Scandinavia) téli kabátomtól. Ár megegyezés szerint, mérete szerintem XL-es. Pár téli túrán használtam, tökéletesen bevált.

(#1477) polonic válasza Nimrod (#1476) üzenetére


polonic
félisten

mit kell tudni erről a kabátról? gugli nem nagyon volt a barátom

(#1478) polonic


polonic
félisten

Vettem egy fjallraven abisko coolninget. Imadom. Tencel anyagbol van. Szinte ugyanolyan tulajdonsagai vannak, mint a merinoi gyapjunak. Elvezeti az izuadtsagit es gyorsan elparologtatja, antibakterialis. Most volt otodjere rajtam es semmi szaga, egyaltalan.

(#1479) lugosi válasza polonic (#1478) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A hátizsákjaikkal nincs valami tapasztalatod?

(#1480) polonic válasza lugosi (#1479) üzenetére


polonic
félisten

Azzal nincs.

Tervben van, hogy veszek. Osprey vagy fjallraven kozott vacillalok.

(#1481) Nimrod


Nimrod
addikt

Cégröl ezt találtam:
http://www.trademarkia.com/bison-club-74107501.html

Megnézem pontosan az adatait - méret, stb.

[ Szerkesztve ]

(#1482) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Túrázgatok már egy ideje, 2 hete toltam egy kicsit komolyabb 2 naposat, de a végére a sok szinttől eléggé kivolt már a térdem. Az első nap volt úgy 1000m fölfele meg pár száz lefelé, második nap egyben 1000m lefelé.
Fizikailag simán bírtam, de a szalagjaim rendesen kapták az ívet a sok hóban taposástól :) Van valami technika, vagy gyakorlás amivel edzeni lehet, hogy legközelebb gond nélkül menjen a dolog?
Képek itt, ha valakit érdekel: [link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1483) lugosi válasza kraftxld (#1482) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Majdnem legyintettem erre az 1000-re, aztán megnéztem a képeket, hát nem volt egyszerű.

(#1484) kraftxld válasza lugosi (#1483) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nem magyar röghegység :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1485) Nimrod


Nimrod
addikt

Ha esetleg valakit érdekel használt pulzusmérő óra. Remekül működött túrázások során is.

(#1486) Alg


Alg
veterán

Könnyűsúlyú sátrakkal van valakinek tapasztalata? Ilyen 1,5 személyes, kicsire pakolhatókat nézegetek, 2-3 napos vándortúrákhoz.

A Zajo Fox tetszik eddig, technológiailag jó(8000mm/10000mm, lélegző), alu, 40x19cm csomagolva, 2,5kg.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1487) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

3 személyes sátrat keresek nyári használatra, csak az esőt bírja és jól szellőzzön. A súlya mindegy, nem kell hogy 2 másodperces legyen, de azért ne fél órás cserkészsátor, és valami akármilyen kicsi kilépője legyen, csak annyi hogy a cipőt már kint lehessen felvenni.
20-30.000 még belefér, de akkor tényleg jó legyen.

[ Szerkesztve ]

(#1488) Nimrod


Nimrod
addikt

Ha esetleg valakit érdekelne, a korábban említett eladó Bison Club (Scandinavia) használt téli kabát, mérete XXL-es. Téli túrához, vadászoknak ideális. Külső tisztítás szükséges.

[ Szerkesztve ]

(#1489) amargo válasza Kalandor (#1487) üzenetére


amargo
addikt

nekem egy Lafuma van, otthon megnezem pontos típusát, 10 eve volt kb ebbe az árban, en elégedett vagyok vele, meg a csomagok is elfernek a satorban, ha ketten vagyunk.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#1490) BDave


BDave
őstag

Sziasztok!

Tervez valaki mostanában menni a Tátrába? Vagy ismertek olyan társaságot, akik szoktak oda járni és lehet hozzájuk csatlakozni?

(#1491) polonic válasza BDave (#1490) üzenetére


polonic
félisten

Pont most voltunk. Legközelebb télen megyünk, amikor jó havas lesz minden. :)

(#1492) BDave válasza polonic (#1491) üzenetére


BDave
őstag

Én is most voltam, de még szeretnék menni idén nyáron. Merre voltatok?

(#1493) Drótszamár


Drótszamár
őstag

Kullancslégy ellen van valami bevált praktika?
Az utolsó eső óta egyre több van. A csípése legalább 1 hét mire begyógyul. A múlt héten a hátamon találtam 5 csípést és a kezemen is egyet :(

Van ellene valami riasztó?

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#1494) fpeter07


fpeter07
veterán

Sátorvásárlásnál mik a szempontok? 2-3 fős sátorra lenne szükségem. Sosem volt eddig, pl. a Decathlonos sátraknál melyik ajánlott vétel? A túra és a kempingsátrak miben különböznek? Ahogy néztem csak az alakjuk más.

(#1495) Kimmuriel válasza fpeter07 (#1494) üzenetére


Kimmuriel
aktív tag

Attól függ mire akarod használni! Fesztiválozni, vagy 3000 méteren, gleccseren aludni nagyon nem ugyanaz. :U

(#1496) fpeter07 válasza Kimmuriel (#1495) üzenetére


fpeter07
veterán

Kerékpártúrára vettünk egy 3 személyes sátrat. Ketten aludtunk csak benne, de akár 3 ember is meg tud bent maradni. Decathlonban volt valamilyen akció, 10k-ért sikerült hozzájutni. Meglepően könnyű volt felállítani. Cipelni napi 5 órán át már más tészta... Vonaton látok néha brutál nagy hátizsákokkal embereket. Elképesztő, hogy 10-20 kg-t tudnak cipelni napokon át.

(#1497) Nimrod válasza fpeter07 (#1496) üzenetére


Nimrod
addikt

Es akkor hol van a katonai menetfelszereles sulya... :U

(#1498) Kimmuriel válasza fpeter07 (#1496) üzenetére


Kimmuriel
aktív tag

Nekem mondod? Nemrég jöttem le a Mont Blanc-ról! :D Azt hittem besz*rok a cipekedéstől!
Ami sátornál tényleg fontos szempont a súlyon felül, hogy hány személyes. Egy kétszemélyes sátorban valóban elfér két ember, de a cuccok már bajosan. Szép időben ez nem gond, viszont például magashegyi körülmények között irtó gáz bármit is a sátoron kívül hagyni. Fontos még a sátor aljának és a ponyvának a vízállósága. Az se baj, ha a cucc bírja a szelet. Egyszer a Tátrában egy lepukkant sífelvonó alatt sátraztunk januárban. A drótkötélpályáról öklömnyi zúzmara csüngött. Éjszaka jött a vihar jó 100 km/órás széllel, letörte a zúzmarát, és szétbombázta a sátrunkat, szépen kilyuggatva azt! :(
Lehet kapni ultrakönnyű sátorcövekeket is, érdemes lehet a gyári ólomnehézségűeket ilyenekre cserélni súlyspórolás végett.
Az is érdekes lehet, hogy hány bejárat van a sátoron, és hogy az milyen tájolású. Nem rossz, ha az éjszaka kellős közepén nem kell átmászni a másikon, ha az embernek ki kell mennie folyó ügyeket intézni. :U

(#1499) Jinxb1rd válasza fpeter07 (#1496) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Gondolom ilyesmit:

Én is most venni akarok sátrat, mert Zugspitze-ra fogok utazni túrázni pár napra. Nézegettem a túrasátrakat, de nagyon borsos az áruk, inkább gondolkozok egy ilyenen, esetleg a kétszemélyesen, bár azt kicsinek találom. Ergonómiailag is ez jobb lenne, jobban elvezeti a szelet maga fölött talán.

Túrabot mennyire szükséges? Most elég sokat költekeztem különféle holmikra, most kezdek majd neki a nagy túrázásos időszakomnak, aztán próbálok spórolni a még felesleges dolgok kihagyásával.

Ja és egyébként valami jó tipp, ahol tudok túrákat nézegetni, hogy ne egyedül kelljen mennem és nem feltétlen kell fizetni a túravezetésért?

We are only Stardust...

(#1500) Kimmuriel válasza Jinxb1rd (#1499) üzenetére


Kimmuriel
aktív tag

A túrabot nagyhátizsákos túráknál nagyon jól tud jönni, mert elég komolyan tehermentesíteni tudja a térdet, plusz növeli a lépésbiztonságot, és még sátorcöveknek is lehet használni. De ki lehet bírni nélküle. Ha évente csak néhány alkalommal mész, akkor talán nem is érdemes beruházni rá.
Én azt javaslom neked, hogy először kérj kölcsön valakitől, akár egy túrán kunyeráld el egy túratárstól pár kilométer erejéig, hogy kipróbálhasd, milyen érzés, gyakorold menet közben a használatát. Először én is idegenkedtem tőle, aztán egy komoly térdsérülésnél a túravezető megszánt, és a kezembe nyomta az egyik túrabotot, ami nála volt. Ekkor jöttem rá, hogy nem is olyan rossz dolog! :U Még egy-két alkalommal így potyáztam, aztán vettem én is magamnak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.