Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1601) forceberg válasza SirRasor (#1598) üzenetére


forceberg
veterán

Decathlon... Én is vittem vissza cipőt, amelyen szétjött a varrás. A külső oldalon a bokánál, ahol a külső és belső anyag belső varrással van összevarrva.
Elküldték valami bevizsgálólaborba. Természetesen nem az ő hibájuk a varrás szétmenése, illetve nekem is megjegyezték az utcai használatot, valamint, mivel a sarok belső része is kikopott, hogy nem megfelelően megkötve használtam, vagy a le-felvételkor nem használtam cipőkanalat.
Anyjukat, azt! :))

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#1602) fpeter07


fpeter07
veterán

Az országos kékkör talajviszonyai mennyire teszik lehetővé, hogy kerékpárral is végig lehessen rajta menni?

(#1603) Alg válasza fpeter07 (#1602) üzenetére


Alg
veterán

Hááát szakaszfüggő, az alföldi kék szerintem teljesíthető, sőt, én azon gyalog nem tudnék végigmenni :D

Viszont vannak azért necces részek az OKt-n, most hirtelen a Bujdosók Lépcsője, a Remete-völgy vége, a HHH a Csúcs-hegy felől, Nagymaros utáni oldalra dőlős farönkös egysávos ösvény ami eszembe jut, vagy Piliscsaba felé a mély homokos rész.

De a Kékes két oldala (az egyik a sípályán a másik egysávos gerincúton) is elég extrém ;]

Itt tök jó útvonalleírások vannak

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1604) fpeter07 válasza Alg (#1603) üzenetére


fpeter07
veterán

Az alföldön gyalog egyedül lehet megőrülnék, pedig erős vagyok fejben. És mi csak egy kis sétát nyomtunk nyáron a szomszéd helyre. Kb. 3 kanyar volt 2-2,5 óra séta alatt. Egyébként kékkört elvileg sível és gyalog lehet teljesíteni.

Helyette találtam OKKT (Országos Kerékpáros KörTúra)-t. Nézem hossza 3300 km. Olvasom egy srác beszámolóját. 4400 km. Jól meghízott pár év alatt... Ettől függetlenül még mindig meg szeretném csinálni, csak hát 44 nap (100-as napi átlaggal, pihenő nélkül) nem piskóta.

(#1605) Gyb001


Gyb001
senior tag

Sziasztok!

Volt valaki mostanában a Dunajecen tutajozni? (szlovák lengyel határ mellet) Vöröskolostor -> Erdős
Túrát szervezünk oda, és nem tudom hogy a busz hol és mennyiért tudna parkolni.

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#1606) Def26


Def26
félisten

Medve szurdokról van valakinek tapasztalata?

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#1607) Des1gnR


Des1gnR
őstag

Sziasztok!

Van esetleg valakinek ötlete/tapasztalata, hogy március végén (Húsvétkor) hová mehetnénk túrázni?
Mi a Szlovák paradicsomra gondoltunk, mivel fontos lenne, hogy legyenek könnyű útvonalak is egy térdsérült barátunk miatt, de azt írták máshol, hogy akkor még ott nagy a tél, szóval most kicsit megtorpantunk és jó lenne ha valaki tudna adni pár tanácsot. :) :R

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#1608) Gyb001 válasza Des1gnR (#1607) üzenetére


Gyb001
senior tag

Szia. Tavaly április 4.-én mi is hatalmas hóban mentünk végig rajta :D (néhol térdi ért.)
[link]

Esetleg a murány áttörés?
Ott csak egy útvonal van de az viszonylag egyszerű.

[ Szerkesztve ]

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#1609) Des1gnR válasza Gyb001 (#1608) üzenetére


Des1gnR
őstag

Igen, akkor ez nem lesz jó. 1 túra nem sok :) Ki szeretnénk venni egy házat 4 napra és a közelben lévő fél, 1 napos túrákat lenyomnánk :)

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#1610) zoo8800 válasza Des1gnR (#1607) üzenetére


zoo8800
veterán

Üdv.
Térdsérült emberrel túrázni? :N
Nagyobb hegyekbe biztos ne menjetek. Enyhe tél ide vagy oda, tavaly áprilisban a Hochschwabon helyenként méteres hó volt már 1100-1300 m-en is. Alattam 2x szakadt be úgy a hó, hogy combközépig süllyedt a lábam. Fájós térddel nem lehet kellemes.

rip and tear, until it is done

(#1611) Des1gnR válasza zoo8800 (#1610) üzenetére


Des1gnR
őstag

Hóba nem akarunk menni semmiképp :) Épp azon vagyok, hogy azt elkerüljük. Olyan hely kell ami inkább egy keményebb gyalog túra mint mászás és minden napra jut egy ilyen. :)

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#1612) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Bírom, hogy egyesek fájós térddel is menni és menni akarnak. Ez a elhivatottság, kérem szépen :D.

We are only Stardust...

(#1613) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Van itt szegedi?

We are only Stardust...

(#1614) zoo8800


zoo8800
veterán

Apropó, a Mátrahegy 40-re nem megy valaki? :))

rip and tear, until it is done

(#1615) polonic


polonic
félisten

Bécsi Alpokban kb egy hónap múlva milyen túrát ajánlotok?
Több napos lenne. Esetleg szállást is tudtok?

(#1616) Kimmuriel válasza polonic (#1615) üzenetére


Kimmuriel
aktív tag

Attól függ, milyen lesz az időjárás egy hónap múlva! :DDD
Schneeberg, Hohe Veitsch elég jó leosztás lehet.

(#1617) Nimrod válasza polonic (#1615) üzenetére


Nimrod
addikt

Mirafalle jó választás lehet, attól függően, hogy könnyű sétát keresel, vagy inkább komolyabb kihívást.

(#1618) polonic


polonic
félisten

A konnyu es a komolyabb kihivas kozt valahol. :)
A hosszu hetvegen mennenk valahova. Hirtelen otlet volt. De gyorsan ki kene talalni, mert azert keves ido van addig.

(#1619) lugosi válasza Jinxb1rd (#1613) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én igen.

(#1620) lorcsi válasza Jinxb1rd (#1613) üzenetére


lorcsi
veterán

akad

MÁS:
találtam pár túrához kapcsolódó programot a play-ben:
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

tapasztalatom nincs velük..mert wp-s vagyok.
de ott sajna semmi értelmeset nem találtam :(
nektek meg hátha segít

[ Szerkesztve ]

(#1621) lorcsi válasza lorcsi (#1620) üzenetére


lorcsi
veterán

ill. ha tudok olyan wp-hez való programot amivel lehet használni az itt lévő térképeket azt megköszönném :K

bár lehet közben találtam is..[link]

[ Szerkesztve ]

(#1622) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Azért kérdeztem, mert csináltam egy olyan kezdeményezést (csoportot), ahová kimondottan szegedieket várok, akik szeretnek túrázni, hogy esetleg lehessen közös túrákat lebonyolítani, ismerkedni. Ha érdekel, dobjatok egy privátot és küldöm a linket.

Sokan nem vagyunk, de nem is ez a lényeg. Majd leszünk többen. :)

We are only Stardust...

(#1623) Gyb001 válasza lorcsi (#1621) üzenetére


Gyb001
senior tag

Úgy tudom hogy sport tracker van WP-re. Ha regisztrálsz, akkor az online felületeten tudsz gpx-et importálni.(ami telefonon is megjelenuk)

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#1624) lorcsi válasza Jinxb1rd (#1622) üzenetére


lorcsi
veterán

van már egy iylen szervezet: [link]

[ Szerkesztve ]

(#1625) Jinxb1rd válasza lorcsi (#1624) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Elég gyengusnak tűnik.

Egyébként lehet félreérthető voltam, de facebook csoportról beszéltem, emberorientáltabb megközelítésről.

We are only Stardust...

(#1626) lugosi válasza Jinxb1rd (#1622) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Legyen már inkább nyilvános! Az ilyesmi annál jobb, minél többen vannak benne.

(#1627) Jinxb1rd válasza lugosi (#1626) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Nyilvánossá tettem. De megtaláltad? :)

We are only Stardust...

(#1628) lugosi válasza Jinxb1rd (#1627) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Még nem. Hol keressem? Fb?

(#1629) Jinxb1rd válasza lugosi (#1628) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Akkor nem értem mire gondoltad, hogy legyen nyilvános. :)

https://www.facebook.com/groups/571524306339244/

[ Szerkesztve ]

We are only Stardust...

(#1630) home98


home98
csendes tag

írok hogy ide találjak

(#1631) lugosi válasza Jinxb1rd (#1629) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Köszi, megtaláltam.
Lassan jön a jó idő.

(#1632) Pttypang


Pttypang
veterán

Sziasztok.

Kerekparoskent van egy olyan elkepzelesem, hogy egy nagyobb tura kereteben valahol kint aludnek a szabadban a kerekpar mellett egy estet.

Mennyire kivitelezheto ez a jó idő közeledtével?

Everybody lies.

(#1633) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Nekem egy olyan kérdésem volna, hogy szeretnék márciusra valami túrát tervezni külföldre. Mivel nem látok normálisabb utakat most megszervezve (ez egyébként miért van?), arra gondoltam hogy egyedül nekivágok. A kérdésem az, hogy van valami honlap ahol át lehet tekinteni a tömegközlekedést, hogy hol mi van? Mert tegyük fel vonattal elmennék valahová, de honnan tudom, hogy Magyarországról mik mennek Németországba vagy Ausztriába?

We are only Stardust...

(#1634) Alg válasza Jinxb1rd (#1633) üzenetére


Alg
veterán

Én találtam - biztos van több hasonló honlap is.

Először próbáld kitalálni hogy mit szeretnél - egynapos? Több napos? Rendes szálláson vagy sátorral? Utána lehet majd nézelődni közlekedést.

Magashegyekben márciusban még hó lesz azt kalkuláld bele.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1635) Jinxb1rd válasza Alg (#1634) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Ezt a honlapot nem ismertem, köszi. Van benne talán olyan, ami érdekel csak az a baj, hogy itt is egyéni kiutazások vannak :D

Mindenképp többnapos érdekelne. Sátorral ezt a hideget nem bírnám most, szóval valami szállás is érdekelne.

We are only Stardust...

(#1636) Novics válasza Pttypang (#1632) üzenetére


Novics
senior tag

Mi 2 hete a Páringban bivakoltunk -10-15 fokban. Semmi gond nem volt. :)) Minden csak a felszerelésen múlik. Mid van? Mikor akarsz menni pontosan?

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#1637) Fred23 válasza Pttypang (#1632) üzenetére


Fred23
nagyúr

Abszolút megvalósítható, én is ilyet tervezek, többet is. Barátnőmmel tavasztól ősz elejéig legalább tucatnyi helyre szeretnék elmenni bringával úgy, hogy egy éjjelt valahol a vadonban töltünk. A fő kérdés nálam az, hogy kell -e sátor is, vagy inkább oldjuk meg máshogy, nélküle; ha egyedül mennék, a hálózsákra szavaznék, ami alá tennék felcsavarható polifoam szivacsot, ez bőven elég lenne.

(#1638) Pttypang válasza Fred23 (#1637) üzenetére


Pttypang
veterán

Itt a minimális felszerelesen lenne a hangsuly, ezert celoznam be a nyarat, amikor ez megoldhato egyszerubben.

(#1636) Novics
Semmim sincs, csak egy nagy adag kitartasom, magas tureshatar, meg az alap kerekparos ruhazat, szelallo kabat es tarsai, de turazashoz konkretan semmi, nem, hogy meg valami kis helyet foglalo konnyen szallithato tortenet.

Teljesen naivan az alap elkepzeles ugye a kis leheveredes a kerekpar melle valami szivacsra, aztan joejt.
Ezen tul a kerdes, hogy ez mennyire jo otlet az erdo kozepen, esetleg fenn a Bükk fennsíkon, ha terveznek, akkor egy kekes maszasbol visszafele tennem.

[Ja egy marek naivitas es teljes homaly az, amivel meg rendelkezem a temaval kapcsolatban]

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#1639) Novics válasza Fred23 (#1637) üzenetére


Novics
senior tag

Én egy bivakzsákra szavazok. Sőt, ha nem esik, akkor egy sima hálózsák is elég lehet. A sátor persze kényelmesebb, el lehet benne bújni, viszont macerás helyet keresni. Plusz lemaradtok a csillagos égről is. A Csíki-havasok - Hagymás-hegység túrán ketten bivakoltunk, és amíg a többiek keresték a sátorhelyet, mi csak leraktuk a derékaljat, rá a hálózsák, és készen is voltunk. :)
Egy éjszakát szerintem simán ki lehet bírni sátor nélkül, és 2-3 kilóval kevesebbet kell cipelnetek. Plusz nem is lesztek annyira szem előtt, mint egy felállított sátorral.

(#1638) Crytec210
Egy akármilyen - akár tecsós - polifoam is megteszi és egy hasonlóan budget hálózsák. Nyáron egyáltalán nem vészes szerintem. Nem szükséges tizenezres hálózsákot venni. Decathlonban egész jó dolgokat lehet venni

[ Szerkesztve ]

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#1640) Fred23 válasza Novics (#1639) üzenetére


Fred23
nagyúr

Én is ezt javasoltam először, de szerintem a barátnőm jobban örülne egy sátornak. :)

Crytec210:

Ha a Kékes képbe jön, mindenképp a legalján aludj! Tapasztalat, hogy a tetején még nyáron is alig van fagypont felett éjjel! Nekem egyszer nyáron a Kékesen megfagyott a tusfürdőm reggelre, és én is nagyon átfagytam.

[ Szerkesztve ]

(#1641) Pttypang válasza Fred23 (#1640) üzenetére


Pttypang
veterán

Tulajdonkeppen nem valoszinu, hogy ne ernek haza anelkul, hogy kint aludnek, csak a hangulat miatt szeretnem kiprobalni, milyen.
Ezert is celoznam be visszafele uton a Bükkfennsíkot például, mert ott van jópár ismerős pont, nem annyira reménytelen, hogy kinézzek egy alkalmas helyet, ahol megpihenhetek, viszonylag gyakran járok arra egyébként.

(#1639) Novics
A kerekparom, meg a biciklis ruhaim nagy resze onnan van, szoval rendben, valoszinuleg onnan bovitem ki ilyen iranyba a felszerelesemet, majd korbenezek, koszonom. :R

Szoval allatoktol, bogaraktol mennyire erdemes nyaron tartani egy ejszakai alvas eseten? Gondolo a hegyekben tuzgyujtasi tilalom van, tehat a tabortuz valoszinuleg elmarad, foleg, hogy ebben teljesen gyakorlatlan vagyok, marmint a szabalyos tuzgyujtassal kapcsolatban, ketlem, hogy szuksegem lenne ra egy ejszaka eseten.

Everybody lies.

(#1643) Alg válasza Fred23 (#1640) üzenetére


Alg
veterán

Vannak kisméretű, könnyű (2,5-3kg) sátrak amik pont ilyen rövidebb utakra jók. Illetve akár olyat is lehet, hogy a kétrétegű sátornak csak a belső részét vinni - sokkal könnyebb lesz (kevesebb mint fele ponyva, fele rudazat, nulla cövek - szerintem egy kiló körül megúszható) és véd a szúnyogoktól is.

[ Módosította: Mate ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1645) zsolthee


zsolthee
senior tag

Sziasztok!

Júniusban megyek egy 5 napos túrára Erdélybe és szeretnék venni egy jobb túracipőt.
Vizes, sziklás helyeken fogunk mászkálni. 15 ezer Ft-ig kéne valami jobb fajta.
Tudtok tippet adni? :R

(#1646) Nimrod válasza zsolthee (#1645) üzenetére


Nimrod
addikt

Tapasztalatok majd érdekelnek a túra után, romániai hegyekben mi is szeretünk barangolni.

(#1647) Kimmuriel válasza Alg (#1634) üzenetére


Kimmuriel
aktív tag

"Magashegyekben márciusban még hó lesz azt kalkuláld bele."

Magashegyekben egész évben hó van :D, nem is kell érte messzire menni, az Alpokban többnyire 2600-2800 méteren húzódik az állandó hóhatár nyáron.

(#1648) zsolthee válasza Nimrod (#1646) üzenetére


zsolthee
senior tag

Biztos nagy élmény lesz. Ha lesz alkalmam, beszámolok. :)

Eddig ezt találtam, ami tetszik és jónak is tűnik.

(#1649) Alg válasza zsolthee (#1648) üzenetére


Alg
veterán

Budapesten ide érdemes benézni, de a Borároson is láttam az Adidas outletben túracipőket

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1650) Jinxb1rd válasza zsolthee (#1645) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Vizes, sziklás hely esetén szerintem egy bakancs jobb lenne.

We are only Stardust...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.