Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) #72042496 válasza Huma (#295) üzenetére


#72042496
törölt tag

Hú, ez biztos nagy "buli", mennék is szívesen, csak sajnos nem jó az időpont, ill. a Cserhátból őszintén szólva egyelőre elég volt az, amit a Palócon megtapasztaltam, sőt, talán egy kicsit sok is. :)

Más:

Közben eldőlt az, amin még a #218-ban filóztam:
2012. 09. 08. - Vadrózsa 50: 51,95 km @ 2015 m @ 9:50
2012. 09. 09. - Nike Félmaraton: 21,1 km @ 1:51

A Vadrózsát (meg a Nike-t is, csak az itt off) bátran ajánlom mindenki figyelmébe, profi szervezés, toplistás vonalvezetés, a futható és izzasztó részek következetesen váltják egymást, ahogy azt kell. Nem könnyű túra, bőven találni benne kihívást, de ez úgysem árt az élményhez. A táj pedig olyan... Mátrás. Hegyekkel, erdőkkel, megkapó panorámákkal. :)

[ Szerkesztve ]

(#302) amargo válasza Nimrod (#285) üzenetére


amargo
addikt

Én sokszor csak a kamáslival megyek, ha valahol, már esik vagy térdig érő hó van, oda van egy TNF vízálló felsőm - tényleg valakit nem érdekel? :) - de az elmúlt 5 évben 2x ha kellett használnom és ma már másmilyent vennék, csak amikor vettem akkor még egy 10ért eltudtam hozni..

SOAD19: Ha a nem csak saját megélhetésedről kell majd gondoskodni, akkor érted meg igazán. Én sokszor azt nézem, hogy ez nem szükséges, azaz nem leszek tőle több/jobb, ettől függetlenül mindenki azt vesz, amit akar vagy tud :)
Én is megnézem, hogy mi mennyi ideig bírja, sőt, a cho oyu-at 04'-től használtam és tavaly váltottam le, akkor is nézegettem a Fjallraven kabátokat, de nem álltak jól. Ha megnézed tavaly ősszel és télen a kabátok is 80-90e be kerültem, most 50-60 környékén vannak.. én pont ezért próbálom kerülni a szezonális vásárlást is. Ahogyan tavasszal sem fog ennyibe kerülni majd a gyapjú felső :)

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#303) SOAD19 válasza amargo (#302) üzenetére


SOAD19
addikt

"Ha a nem csak saját megélhetésedről kell majd gondoskodni, akkor érted meg igazán."

Az, hogy még itthon lakok, az nem azt jelenti, hogy amit megkeresek pénzt, azt mind elkölthetem, félrerakhatom, kb. a fizum harmadát, - de télen lesz ez 60% is - megy a családi kasszába. Nem feltétlen azért veszek ilyen drágább túranadrágot, (aminek a tulajdonságai túlmutatnak azon, mint amire fogom használni), hogy akkor de menő leszek. Sokan szerintem amúgy se ismerik a márkát. Csak szeretek olyan dolgokat venni, ami minőséginek tűnik és jó érzéssel tölt el, hogy jó dolgott vettem a pénzemért, mert sokszor volt, hogy olcsóbbat vettem, aztán ... olcsó húsnak... Sok farmerom kb. egy év elteltével kilyukadt a combtő résznél, és anno gondolkodtam, hogy veszek valami komolyabb farmert, de akkor már inkább egy ilyen túranadrág mellet döntöttem, ami vízálló is, ami nem jön rosszul, mivel egész évben bicajjal közlekedek, és pont próbálom elérni, hogy teljesen komfortos legyen a bicajozás minden időjárási körülmények között (eső esetén pl. ne ázzak át).
Igen, én is sokszor az akciós, kifutó termékekből veszek. Ezt a Karl nadrágot is, úgy sikerült megvennem, hogy egy webshop akciós termékei közül rendeltem egy púlóvert, és egy nadrágot, de a pulóver már nem volt elérhető, így visszamondtam a rendelést, és írtam nekik vigasztalásként, hogy talán majd vevő leszek a későbbiekben egy Fjall nadrágra, ha kicsit mérséklődik majd az ára. Erre, ők meg felajánlották, hogy 20%-ot engednek az árából, hogy így kárpótoljanak, én meg nem hagytam ki a lehetőséget.
Persze, ha majd lesz család, főleg gyerek, akkor már kétszer meggondolja az ember, hogy mire ad ki pénzt, de ez egyelőre nem "fenyeget".

(#304) Dell XPS válasza #72042496 (#301) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Régen beszéltünk, dezsavű (Déjà vu) érzésem van, gratulálok!!

Üdv,

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#305) SebajTobias válasza sanzi89 (#288) üzenetére


SebajTobias
tag

Meggyőztél, én is egy Husky Sulpur táskát veszek majd. Youtubon néztem videót, és elég meggyőző :-)
Kicsit vaciláltam az áron, de az előző táskám 12 évig bírta kemény használat mellett, ha ez is hasonlóan szuperál, akkor az évi 2000 Ft :D

(#306) amargo válasza SOAD19 (#303) üzenetére


amargo
addikt

Ne bántásnak vagy támadásnak írd, amit leírtam. Nagyon helyes, hogy félre teszel és megtakarítasz! :) Bár több ilyen tudatos ember lenne.

Család mellett sem kell lemondani, egyszerűen fel kell állítani egy sorrendet, hogy mi a fontos és mit tehetsz meg, ennyi :)

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#307) SOAD19 válasza amargo (#306) üzenetére


SOAD19
addikt

Reménykedtem, hogy nem úgy jött le, hogy csak szóróm a pénzt ész nélkül. :) De elismerem, hogy nem feltétlen kellene vennem ilyen túranadrágot, mert nem utcai viseletnek tervezték ezeket.
Sokszor volt nekem is olyan, hogy megláttam valamit, és beleszerettem, de jól átgondolva sikerült lebeszélnem magam róla, mert adott esetben nem volt feltétlen szükségem rá. Szerencsére, általában nem veszek meg adott megtetsző dolgot első felindulásból, inkább kinézek valamit utánaolvasok, stb. és csak utána veszem meg.

(#308) amargo válasza SOAD19 (#307) üzenetére


amargo
addikt

"Szerencsére, általában nem veszek meg adott megtetsző dolgot első felindulásból, inkább kinézek valamit utánaolvasok, stb. és csak utána veszem meg."

Van egy szabályom - és még jó pár -, indulatból/érzelmekből nem vásárolok.
Persze volt már olyan, hogy elmentem egy túrabolt előtt, ahol 70%-os leértékelés volt - felszámoltak egy boltot -, és rendesen leraboltam, rengeteg pénzt hagytam ott, anno a bringás boltba írtam is be, mert ott vettem meg a komplett téli/nyári bringás felszerelésem - 300e a 30% már nem is olyan sok :)

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#309) SOAD19 válasza Nimrod (#291) üzenetére


SOAD19
addikt

Valakinek nincs a Fjall féle Greenland wax-sza, érdekelne, hogy csak kizárólag G1000-es anyaghoz használható, vagy más vízhatlan ruházathoz s nyugodtan használhatom? Az átmeneti kabátomat kellene impregnálni, csak nem tudom, hogy merjem-e. Ahonnan vettem a waxot, azt írták, hogy csak a G1000-es anyaghoz ajánlott, de lehet csak nem tudták, és a biztonság kedvéért írták azt amit.

Köszi!

(#310) #72042496 válasza SOAD19 (#309) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nincs vele tapasztalatom, de a neten több helyen is azt írják, hogy műszálas ruhát és pamutot is gond nélkül lehet fele kezelni, nem csak a G1000 anyagút:
"The wax also works well on cotton and other poly/cotton items."

Itt pedig egy táskát csinálnak meg "házilag". :)

[ Szerkesztve ]

(#311) SOAD19 válasza #72042496 (#310) üzenetére


SOAD19
addikt

Köszi! Ki is próbálom ma vagy holnap, a kabát már ki van mosva, megvárom míg megszárad aztán hajrá. Megnézem először a kapucnin, aztán meglátjuk.

(#312) #72042496 válasza SOAD19 (#311) üzenetére


#72042496
törölt tag

Rendben, bízom benne, hogy be fog válni! Igazából én sem látok rá okot, hogy miért ne működne, remélem nem ajánlottam hülyeséget.

Más:

Tavaly nagydarab cimborámmal elmentünk a Meteor 21A-ra (21,4 km, 750 m) a Budai-hegységbe. Mivel nem egyedül voltam így nagyon kényelmesen haladtunk, gondoltam is rá, hogy majd még visszajövök egyszer aztán felcsavarom a Speed-O-Metert. :)

Mivel az Őszi Mátra sajnos elmaradt (ez is egy botrány amúgy), így ma éppen el tudtam menni a rövidtávra:
2011. 09. 10. - 4:35
2012. 09. 15. - 2:28

Kocogósan álltam neki, de 2:30-on belüli időt csak titkon mertem remélni, így most örül a fejem, mint az állat. :) :B

[ Szerkesztve ]

(#313) SOAD19 válasza #72042496 (#312) üzenetére


SOAD19
addikt

Ha nem válik be, akkor jössz egy ilyennel. :P
Biztos jó lesz a kabátomhoz is ez a wax, én se tudnék okot mondani, hogy miért ne. Kár, pedig örülnék, a linkelt kabátnak nagyon. :)

Balika911: Igen, ez az, amit már mutattam. :K És amim nem lesz természetesen, max. csak akkor, ha leakciózzák vagy 40k-ra, aminek nem sok esélye van. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#314) #72042496 válasza SOAD19 (#313) üzenetére


#72042496
törölt tag

Öhmm, miért van olyan érzésem, hogy nem örülnék, ha ezt most ki kellene fizetnem? Ez a korábban beszélt kabát, potom 100 ezerért? (Mindjárt rákeresek.)

szerk.: Meg is van, sejtettem, mi más lenne. :)

szerk.2: Tavasszal vagy nyáron esetleg nem lehet olcsóbban megvenni ezeket? Ha nem is 40-re, 60-ra talán leárazzák. Az is meredek összeg egy kabátért, de talán már be lehet vállalni, ha tényleg nagyon tetszik, tartós lesz és van hová felvenni.

[ Szerkesztve ]

(#315) SOAD19 válasza #72042496 (#314) üzenetére


SOAD19
addikt

Mondjuk nem nagyon értem, ennek a darabnak az árképzését, az árából kijön az olcsóbb túranadrágjaikból 3 is. Még, ha téli kabát lenne, akkor jobban megérteném az árát, de így... :N

(#316) SOAD19 válasza #72042496 (#314) üzenetére


SOAD19
addikt

Nem tudom, biztos valamilyen mértékben akciózzák, igazából, csak pár hónapja ismertem meg maga a márkát is, és eléggé szimpatikusnak tűnik. Korábban még a Timberland-nek voltak olyan pulóverei, amik tetszettek, és utcai viseletnek is használhatóak. Csak, az meg inkább már divatmárka, mint komolyabb márka, ahol jobb minőséget is kapsz a pénzedért. Én meg olyan márkát kerestem, aminek a modelljei anyagában strapabíróbbak, minőségibbek, és nem csak jól néznek ki (ahol a magas árat nagyrészt nem csak a márkanév adja).
Ajánlhattok még olyan márkákat, aminek vannak olyan modelljei, ami utcai viseletnek is elmennek.
A kabátra visszatérve, még 60k-ért se venném meg. Lehet megéri az árát, de ennyit már nem adnék ki egy átmeneti kabátért, még, ha nagyon tetszik akkor se, és valószínűleg nagyon sokáig lehetne hordani, mint a mostani 7-8 éves, anno 15k-s Heavy Tools kabátom.

[ Szerkesztve ]

(#317) #72042496 válasza SOAD19 (#316) üzenetére


#72042496
törölt tag

Írhatnál ilyen márkákat, mert én pl. egyáltalán nem ismerem őket. A Columbia és a North Face a kivétel, meg persze túrateszkó jóvoltából nagy népszerűségnek örvendő Quechua. (Nem leszólni akarom, mert tetszenek a cuccaik: szerintem jó minőséget adnak korrekt áron.)

(#318) Nimrod válasza #72042496 (#317) üzenetére


Nimrod
addikt

Trezeta például. Túracipőm van tőlük, eddig a legjobb akár városi terepre, akár bármilyen outdoor terepre. Bár az enyém esőben mintha picit csúszna.

(#319) SOAD19 válasza #72042496 (#317) üzenetére


SOAD19
addikt

Semmi extra márkát nem tudok, csak ilyen ismertebbeket, mit amit te is írtál: Heavytools, Fundango (bár ezek inkább divatmárkák), Hannah, Helly Hansen, Timberland...

Nimrod: A Keen márkát nem ismered véletlen, ha igen, akkor mit hallottál a márkáról. Van egy Austin cipőm tőlük, de anno a Oakley cipőmben sokkal jobb/kényelmesebb talpbetét volt, az valami isteni volt, a melós csukámba át is raktam, azt a betétet.

[ Szerkesztve ]

(#320) Huma


Huma
addikt

Kéne vennem egy túrabakancsot, viszont túl sok pénzt nem szeretnék rá áldozni. Ennek ellenére valami olyasmire vágyom ami valamennyire minőségi és strapabíró.
Van valakinek ötlete, hogy ár/érték arányban melyik márkával ill boltban érdemes próbálkoznom?

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#321) SOAD19


SOAD19
addikt

Na, kipróbáltam a Greenland waxot a Heavy Tools kabátom kapucni részén, és nem az igazi. Foltos maradt kicsit, a kabáton nem próbálom ki, inkább veszek majd hozzá impregnáló szert. A Fjall G1000-es anyagára természetesen szépen fel lehetett vinni a waxot, gyorsan felolvadt és kész is volt, míg a kabátomon, jó darabig próbáltuk vasalni, hátha eloszlik az anyagon, és nem lesznek foltok rajta, de csak nem akart.

(#322) SOAD19


SOAD19
addikt

Hali!

Tudnátok tanácsot adni?!

Vettem tegnap egy Grangers impregnáló sprayt, és még aznap ki is próbáltam a kabátomon. Szépen befújtam a kabátom vele nedvesre, szóval rákerült a kabátra. Aztán hagytam megszáradni. Most jöttem hazafele gyenge esőben, és szomorúan tapasztaltam, hogy sok helyen ahol ráesett az eső beszívódott, ergo nem lett vízhatlan a kabátom. Itthon kipróbáltam a csap alatt is, és átázott.
Ilyenkor most mit tehet az ember?! Mint írtam, hogy nem az van, hogy messziről fújtam, és nem került rá a kabátra, és a mennyiség is megfelelő lehet, mert a spray nagyját felvittem a kabátra, alig maradt benne.

A 2in1-ján gondolkoztam, hogy vegyem-e meg, nem tudom, az jobb lett volna. :F
Valaki használt már ilyen termékeket, ha igen, akkor mi a tapasztalat vele.

Köszi!

(#323) amargo


amargo
addikt

Mivel sokan írnak ilyet is ezért meg kérdem.
Valaki tud ajánlani jó fajta softshell-t?
[link][link]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#324) Nimrod válasza SOAD19 (#319) üzenetére


Nimrod
addikt

Nem ismerem a márkát sajnos, így véleményt sem tudok mondani róla.

(#326) SebajTobias válasza Huma (#320) üzenetére


SebajTobias
tag

Szia Huma. Nekem egy Kefas 3 évszakos bakancsom van már 8 éve. Nagyobb hóba beázik, de nem arra van ugye. Nemrég elengedte kicsit a ragasztás, és egy helyen kibomlott a varrás, de 500 Ft-ért megcsinálta a cipész, az óta pöpec. Akkor 21 volt, és bőven visszahozta az árát.
Havernak Mauna-ja van, és nagyon meg van vele elégedve. Az télen se ázott be, és nagyon kényelmes (neki). Ráadásul magyar :-)
http://www.mauna.hu
Pár ismerősnek van Olag-ja, és azok se olyan rosszak. A legolcsóbb akkor 14-volt, és 4-5 évig bírta a barátomnak, utána egy nagyobb téli túrán szétszakadt ott ahol hajlanak a lábujjaid. Ja ez is átázott teljesen. De persze az is inkább nyári volt, de kinek van pénze több bakancsra.
Meg van egy haver aki surranóba küldi. Télen néha fázik a talpa, de dupla zokni megteszi. És keményen megszenvedett vele mire a lábára igazodott :-) De 40 km felett már nyúzza a lábát.

Más márkát nem ismerek. Teva félcipőm van még, az baba, de bakancsba még nem próbáltam (lehet nincs is olyan). Remélem tudtam segíteni

(#327) SebajTobias


SebajTobias
tag

Ha már bakancsnál tartunk..

LINK

[ Szerkesztve ]

(#328) amargo válasza SebajTobias (#327) üzenetére


amargo
addikt

Többek között ezért is vettem meg a Hanwag-ot. Akciózva azt is meg lehetett kapni 30e-ért :)

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#329) PumpkinSeed


PumpkinSeed
addikt

Nem tudja valaki, hogy az északi-középhegységnél hol lehet sátorozni? :))

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#330) SOAD19 válasza SOAD19 (#322) üzenetére


SOAD19
addikt

Először is Nimrod: azért köszi! :)

Tegnap visszavittem ezt a Grangers impregnáló sprayt az üzletbe, és elmondtam a problémámat az eladónak. Ő kérdezte, hogy biztos, hogy vízlepergetős kabátom van, amin akartam használni, és már egyből kérdezte, hogy ugye biztos van vagy 3-4 éves a kabátom (igen van, vagy 7-8 is az :D ). Persze a kabátomat is vittem magammal, és az eladó egyből kezdte nézni a kabát belsejét, és észre is vette, hogy belül már az anyag elkezdett leválni. Az utolsó mosásnál történt ez, hogy ilyen fehér szemcsés anyag vált le a kabát belső rétegeként. Aztán elmondta, hogy az ilyen kabátok max. 3-4 évig bírják utána kuka, mert ennyi idő után már kezdenek lebomlani. Elmondta azt is, hogy még, ha csak a vállfán áll az üzletekben, akkor is ennyit bírnak, és a Hervis és hasonló nagy sport üzletekben, azért lehet olcsóbban megkapni az ilyen kabátokat, mert azok már viszonylag idősebbek. Anno én is a Columbia kabátomat, akciósan 16k környékén vettem (egy másik üzletben, más színben meg 36k volt), furcsálltam is, hogy miért ilyen olcsó, az is megfordult a fejemben, hogy nem eredeti-e. Most már tudom, hogy miért lehetett olyan olcsó.
Úgyhogy visszavonom a kritikámat a Grangerszel kapcsolatban. Az eladó szerint felesleges volt megvenni a szert a kabáthoz, csak én azt gondoltam, hogy ráfújom, és jó lesz az, tévedtem. Meg normáls mosószerrel volt eddig mosva, ami nagy hiba ugyebár, mert így egy mosással már oda a vízlepergető réteg.
Szerencsére a nadrágoknál nem szükséges speciális mosószer, elég ha minden mosás után bewaxolom, ahogy megtudtam.

(#331) bimbilla09 válasza SebajTobias (#327) üzenetére


bimbilla09
tag

én 2 éve vettem egy Red Rooster
bakancsot. tudom, hogy nem túrázásra való, de én arra használom. túra előtt 1 nappal mindig bekenem az egészet méhviasszal, így teljesen waterproof lesz. mivel 10 soros, tökéletesen megtámasztja a bokámat és nagyon kényelmes. :)

(#332) #72042496 válasza bimbilla09 (#331) üzenetére


#72042496
törölt tag

Jesszus, ilyenben túrázni?! :Y :R

Nekem egy Shelly's Rangers volt anno, de abban még az 1-2 km utcai gyaloglást is igencsak éreztem. (El is adtam, amikor már a koncertekre is utcai cipőben kezdtem járni.)

(#330) SOAD19:

Ezek hasznos dolgok, álmomban nem gondoltam volna ilyenre. Remélem sikerült kimosni a kabátból a waxot, így ha nem is lesz vízálló, de még simán hordható.

(#333) SOAD19 válasza #72042496 (#332) üzenetére


SOAD19
addikt

Nem wax az, hanem egy ilyennel fújtam be. Szépen nyom nélkül megszáradt, csak a vízlepergetés az nem lett túl jó.
A kapucniját waxoltam próbaként, lehet arra emlékszel, hogy foltos maradt. Az tényleg kicsit foltos maradt, nem oszlott el normálisan a wax vasalóval melegítve se. Szerencse, hogy csak a kapucnin próbáltam ki, így nem annyira feltűnő.
Szakadó eső ellen vettem egy ilyet. Amúgy elég tetszetősek, ez a Quechuak, lehet veszek, majd egy polárt is: [link]
Nekem még jobban is áll, mint a képen lévő emberkének! :))

Amúgy, ha jól érzékelem, igaz tudat alatt de erős késztetést érzel, hogy vegyél tőlem ezt, meg azt, Na érzed már?! Szólj, ha már érzed, és átadod magad a késztetésnek... :DDD

(#334) bimbilla09 válasza #72042496 (#332) üzenetére


bimbilla09
tag

hozzá kellett szokni, az biztos :) volt pár alkalom, amikor összevérezte a belsejét a sarkam.

(#335) #72042496 válasza SOAD19 (#333) üzenetére


#72042496
törölt tag

Elég vad dolgokat érzékelsz, nem lehet, hogy a kelleténél egy kicsit erősebb volta kipárolgása annak az impregnálónak? ;]

(#334) bimbilla09: Van kitartásod az biztos, én az első ilyen után szerintem soha többé nem vettem volna fel túrán azt a bakancsot. De legalább kemény a talpa így nem nyomja minden kis egyenetlenség a lábad, és ebben biztos nem száll le a körmöd, ha netán keményen megstukkolsz egy követ vagy faágat...

(#336) bimbilla09 válasza #72042496 (#335) üzenetére


bimbilla09
tag

eleinte nem is a sarokfájással volt probléma, hanem azzal, hogy amikor ősszel-télen mentem gyalogolni benne, akkor egyszerűen lefagyott a lábfejem. aztán rájöttem, hogy ennek nem csak az elejébe van acélbetét, hanem a talpam alatt is egy acél lap van. ez az alsó acél lap meg ugye felfogta a hideget, aztán tovább adta a talpamnak.

az lett a megoldás, hogy megvettem a lehető legvastagabb betétet, ( akkorát, hogy vastag zokniban is beleférjen a lábam ) így már nem fázik a lábam :DD

a másik vicces dolog ebben a bakancsban, hogy ha kicsit kisebb, vagy egy ici-picit nőtt a lábad, vagy nem vágtad le a nagylábujjad körmét ( ez a legrosszabb :DDD ) akkor eszeveszettül fogja törni a lábad, mivel ez nem olyan mint egy sportcipő, ami még egy kicsit enged a méretéből, nyúlik. ezt lehet kidobni, ha kinőtted.

... az acél nem fog nyúlni :N ;]

[ Szerkesztve ]

(#337) sanzi89


sanzi89
addikt

Érdekes cikk. :U

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#338) Nimrod válasza sanzi89 (#337) üzenetére


Nimrod
addikt

Én például kétszer is voltam Mountex üzletben és mindkétszer segítettek az eladók.

(#339) Kazimír válasza Huma (#320) üzenetére


Kazimír
őstag

Ha jó minőségű bakancsot akarsz hosszú távra, akkor Meindl, Lowa, Hanwag.
Igen tudom, hogy ezeknek megkérik az árát is, de az eredetileg drága lábbeli úgy lesz végül olcsó, ha sok-sok évig tudod elégedetten hordani, és persze fordítva is, a "jó vételnek" tűnő olcsóbb választás hamar drága lehet, ha pl egy év után leválik a talpa, vagy ilyesmi.
Hozzáteszem, egyik sem törvényszerű.
És persze van választék valahol a kettő között is (vélhetően te valami ilyesmit keresel, igaz?), mindenki döntse el maga, mi felé húz a szíve és a pénztárcája.

Ha félig bakancs trekking cipőre vágysz, azzal tele vannak a sportáruházak.

Én bakancsnak egy Meindl Coloradot használok valami 3 éve. Sárdagasztásra, és sziklákon mászkálásra is jó (sőt disznóvágáson is volt már rajtam :B ) Viasszal impregnáltam, kívül belül bőr, így biztos később fog elkopni, mint a gore tex.
Hátránya a kemény talp, és a súly, ezért aszfaltsétára pl nem kényelmes.
Magas szárú trekkingnek pedig egy Columbia-t vettem 2 éve. Gyorsabban kopik, és kicsit szűkebb, viszont könnyebb.

[ Szerkesztve ]

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#340) SebajTobias


SebajTobias
tag

Sziasztok. Venni szeretnék egy polárpulcsit. Jön a hideg.
[Erre] gondoltam. Valaki ismeri? Vélemény?
Köszi

(#341) sanzi89 válasza SebajTobias (#340) üzenetére


sanzi89
addikt

Pont ezt a típust nem ismerem, de egyébként az olcsóbb dekás polár pulcsik is jók. Arra figyelj, hogy a szabása jó legyen, mivel van egy-két darab, aminek elég furcsa a szabása, anyagával, kivitelezéssel nem lesz gond.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#342) SebajTobias válasza sanzi89 (#341) üzenetére


SebajTobias
tag

Hmm... ha az olcsóbb is jól muzsikál, lehet először azzal próbálkozom meg. Hétvégén a bükkbe letesztelem, ha nem jön be még mindig ott a drágább :-)
Kösz az infót.

(#343) #72042496 válasza SebajTobias (#342) üzenetére


#72042496
törölt tag

Less Nándor?

[ Módosította: bwoay ]

(#344) SebajTobias válasza #72042496 (#343) üzenetére


SebajTobias
tag

Úgy ám :D Jó móka minden évben :-)

(#345) Dell XPS válasza SebajTobias (#344) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nagyon szép túra, felkészültek a rendezők, az ellátás is igen jó. Hányszor sikerült teljesítened?

Szerk: Balika911 Neked?

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#346) #72042496 válasza SebajTobias (#344) üzenetére


#72042496
törölt tag

Remélem én is hogy az lesz, mert annyira ajánlották év közben, hogy elhatároztam ha nem üti semmi, akkor elmegyek rá. Csak ne lenne olyan messze... de sebaj, ott lehet aludni.

Melyik távon mész? Írnál pár sort, hogy mire számítsak, mit kell tudni róla?
(És persze Nándor, már írtam a moderátoroknak, hogy javítsák ki.)

(#345) Dell XPS: Elsőbálozó leszek. :)

[ Szerkesztve ]

(#347) Dell XPS válasza #72042496 (#346) üzenetére


Dell XPS
veterán

Akkor nagyon szép élményben lesz részed, hiszen nagyon kitalált az útvonalvezetés. Futni szeretnéd vagy túrázni, mert lényeges a különbség. Teljesen más szisztémát kíván... :)

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#348) SebajTobias válasza Dell XPS (#345) üzenetére


SebajTobias
tag

Igen én is nagyon szeretem. Főleg, hogy a Csavargó klubb szervezi, akik Debreceni Egyetem berkeiben alakultak :) Így végül is egyetemi találkozó. Ezért is megyünk, meg a babgulyásért persze :D
Túrán eddig 6-szor voltam, meg párszor segíteni szervezgetni. Hát Laciék tényleg keményen odateszik magukat. Sajna az utóbbi időben a Nemzeti Park nagyon megnehezíti az életet. Szóval ha valakinek van ismerőse aki megkönnyítené a túra életét, ne habozzon.
Hiszen kishazánkban még mindig ÚGY mennek a dolgok :D

(#349) #72042496 válasza Dell XPS (#347) üzenetére


#72042496
törölt tag

Gyalogolni fogunk. :) Viszont már nincsenek nagy melegek, így kacérkodom a gondolattal, hogy futóövben vágok neki. Erre az esetre szívesen vennék tippeket, hogy mit érdemes magammal vinni (főleg kaját), mert az eddigi szendvicsek nem férnek el.

Azt sem tudom sajnos, hogy mik a szempontok, milyen övet érdemes megvenni. Félig-meddig laikusként pl. ez egy kifejezetten értelmes példánynak tűnik, mert egy jó liter folyadékot magammal tudok vinni és a többihez képest a zsebei is egész nagyok.

[ Szerkesztve ]

(#350) Nimrod válasza #72042496 (#349) üzenetére


Nimrod
addikt

Azért az árát szépen elkérik ennek... :Y

Részemről következő Intersport túranap (második alkalommal csinálom, 29 km-es táv), utána előbbi függvényében Gercse.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.