Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1498) Kimmuriel válasza fpeter07 (#1496) üzenetére


Kimmuriel
aktív tag

Nekem mondod? Nemrég jöttem le a Mont Blanc-ról! :D Azt hittem besz*rok a cipekedéstől!
Ami sátornál tényleg fontos szempont a súlyon felül, hogy hány személyes. Egy kétszemélyes sátorban valóban elfér két ember, de a cuccok már bajosan. Szép időben ez nem gond, viszont például magashegyi körülmények között irtó gáz bármit is a sátoron kívül hagyni. Fontos még a sátor aljának és a ponyvának a vízállósága. Az se baj, ha a cucc bírja a szelet. Egyszer a Tátrában egy lepukkant sífelvonó alatt sátraztunk januárban. A drótkötélpályáról öklömnyi zúzmara csüngött. Éjszaka jött a vihar jó 100 km/órás széllel, letörte a zúzmarát, és szétbombázta a sátrunkat, szépen kilyuggatva azt! :(
Lehet kapni ultrakönnyű sátorcövekeket is, érdemes lehet a gyári ólomnehézségűeket ilyenekre cserélni súlyspórolás végett.
Az is érdekes lehet, hogy hány bejárat van a sátoron, és hogy az milyen tájolású. Nem rossz, ha az éjszaka kellős közepén nem kell átmászni a másikon, ha az embernek ki kell mennie folyó ügyeket intézni. :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.