Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3001) weiss válasza Sirandrish (#3000) üzenetére


weiss
addikt

Ja, most dekás kecsuám van, és elég para, hogy pár óra vizes fűtől is átázik. Mondjuk tönkre menni meg nem bír :D Nézegetem én is a Columbiákat, elég pofásak, de annyi fajta van, hogy csak pislogok.

[ Szerkesztve ]

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#3002) Alg válasza weiss (#3001) üzenetére


Alg
veterán

Persze, mert ez vízhatlan, nem vízálló.
Angolul ugynez: water resistant vs. waterproof.

Előbbi egyszerűen kap egy vízlepergető réteget ami valamennyit segít harmat, gyenge eső, nedves környezet ellen (amíg le nem kopik), utóbbi pedig anyagában vízálló, általában valami mebránnal.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#3003) Sirandrish válasza weiss (#3001) üzenetére


Sirandrish
legenda

Ilyesmi van nekem is, csak a magasszárú...
Ez ideig óráig kint tartja a nedvességet, de sajna elég hamar (mondjuk 3 órácska után) elő kell szedni a tartalék zoknikat, ha nem teljesen száraz az idő.
Reményeim szerint a Redmond 3as Columbia kicsit "komolyabb" ellenállással bír a nedvesség ellen :B

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#3004) Maximum1 válasza Sirandrish (#3003) üzenetére


Maximum1
őstag

Ezekkel a dekatlonosokkal inkább az a baj, hogy a belső párával nem tud mit kezdeni, azt érzed, nem a cipő ázik be.
Ebben jó a GTX , próbálkoztam mindenféle utánzattal, de fasorban sincsenek.
Ami meg jó az már ugyanazon az áron van mint egy GTX.

[ Szerkesztve ]

(#3005) Sirandrish válasza Maximum1 (#3004) üzenetére


Sirandrish
legenda

Az is igaz, mert van hogy száraz időben is "tocsog" a lábam, ha keményebb a túra.

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#3006) forceberg válasza Sirandrish (#2998) üzenetére


forceberg
veterán

Jól néz ki, az utcán mentél benne már legalább?

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#3007) Sirandrish válasza forceberg (#3006) üzenetére


Sirandrish
legenda

Hát felvettem és totyogtam benne kicsit, de ennyi. :B

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#3008) forceberg válasza Sirandrish (#3007) üzenetére


forceberg
veterán

45-ös lett, jó a méret?

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#3009) Sirandrish válasza forceberg (#3008) üzenetére


Sirandrish
legenda

46os lett végül, de jó lett. Mondjuk ahogy megjött egyből felvettem hogyha nagy lenne akkor vissza tudjam küldeni :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#3010) Anulu79


Anulu79
addikt

Sziasztok!

Nem vagyok nagy túrázó de szeretnék egy kicsit többet menni. :) Cipő kérdésben az lenne a kérdésem, hogy mindegy, hogy magasszárú vagy sem? Vagy ez inkább talafüggő, hogy kell-e a magasszárú?

(#3011) FeniX-


FeniX-
aktív tag

Sziasztok,

Nekem olyan kérdésem lenne, hogy milyen sátrat vagy "sátorszerű" alkalmatosságot ajánlanátok ahhoz, hogy 1-1 napra "kitelepüljek" valahová a természetbe Home officeozni?
Motorral közlekednék, szóval, relatíve kicsinek kellene lennie (hátizsák méret, vagy közeli), de mondjuk, ha elkap egy eső, akkor legalább ne ázzon el a "technika" (laptop, telefon, töltők)

Van valami spéci szabály esetleg, hogy nem lehet bárhol felállítani egy ilyen kuckót?
Sütni-főzni nem akarnék, azt megoldom másképp.

Ilyen dekatlonos "napsátort" nem akartam, annál 1 fokkal több kéne.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#3012) Alg válasza FeniX- (#3011) üzenetére


Alg
veterán

Irányárat nem írtál, de pl. egy Naturehike cloud up 2 már elég jó, kicsi, könnyű, sok hátizsákos és bringás túrázó használja.

De ha nem akarsz benne aludni, akkor lehet jobb ha csak egy ponyvát veszel ("Tarp" néven fut), azt sokoldalúbban tudod használni.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#3013) FeniX- válasza Alg (#3012) üzenetére


FeniX-
aktív tag

Bocsánat, tényleg. Hát ilyen 30.000 a felső határ? De nem néztem még utána az áraknak, bevallom őszintén. Elvileg aludni sem szándékozom ott, de így köszi az infót. Ennek a ponyvának utánanézek.

(#3014) KisTücsök


KisTücsök
addikt

1 napos teljesítmény túrára nálatok mi a felszerelés? Pl mennyi vízet visztek? Csak kulacs aztán útközben töltitek, vagy többet? Mennyi kaját? Szendvicseket vagy valami spécit?

Akarok egy 70km körüli egy naposat, napkeltétől nyugtáig, agyalok, hogy miből mennyit kéne.

(#3015) Maximum1 válasza KisTücsök (#3014) üzenetére


Maximum1
őstag

Te látod lesz e vízvételi lehetőség az úton, mennyi szint van benne, mennyit mész napon stb…
Mi az előzmény? Mentél már 50et?
Óránként 3dl folyadék és 400 kalóriát be kell vinned, ez a minimum.

(#3016) válasza KisTücsök (#3014) üzenetére



addikt

Én is úgy gondolom, hogy aki 70-et megy, ott már elvileg kéne legyen annyi rutin, hogy tudja mit pakoljon. :)
Sajna nincs szuper recept, nagyon egyén és terep meg időjárás függő.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#3017) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Olyan nagyon nagy rutin nincs. A probléma ott van, hogy én mindig túl pakolok.

De jogos persze, sok mindentől függ.

(#3018) szebe válasza KisTücsök (#3014) üzenetére


szebe
őstag

A többiekén kívül egy kérdés: ad-hoc mész, vagy esetleg szervezett TT? Utóbbi esetén kicsit kevesebb ellátmánnyal is készülhetsz, mert közben ugye van frissítés/vízvétel, több helyen is.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#3019) Sirandrish válasza KisTücsök (#3017) üzenetére


Sirandrish
legenda

Rutin nélkül a 70km kicsit kömény lesz szerintem, még a sima séta is, nemhogy valami teljesítménytúra :)

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#3020) KisTücsök válasza szebe (#3018) üzenetére


KisTücsök
addikt

ad-hoc. :D

Sirandrish: Lehet. :DDD Majd kiderül. Fele annyit nem igen érzem meg. Ott hagyom majd, ha nagyon nem megy.

(#3021) Maximum1 válasza KisTücsök (#3020) üzenetére


Maximum1
őstag

Szerintem gyere lejjebb.
50 km 12 órán belül, az majd megadja a tapasztalatot.

(#3022) Fred23 válasza KisTücsök (#3020) üzenetére


Fred23
nagyúr

"Fele annyit nem igen érzem meg"
Az nem jelent sokat. Hirtelen is el tud fáradni nagyon a láb. Ha biztosan nem akarsz szenvedni, szerintem se célozz meg 50 km-nél többet első nagyobbként. Persze az is egy hasznos ismeret, ha kideríted, hogy mondjuk 37-től jön Nálad a szenvedés, és 40-nél kiszállsz. :D

[ Szerkesztve ]

(#3023) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Jogos. Lehet lejjebb megyek kicsit akkor. :R

(#3024) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Egyébként ha tud valaki 50 kilcso körüli lehetőleg körtúrát, jöhetnek tippek.

(#3025) F4ther


F4ther
tag

Sziasztok,

Valami értelmes, tartós faszenes kemping grillt keresek, ami befér a kocsiba, és kis helyet foglal, de legalább 4 főt kiszolgál sütéskor.

Amiket találok a neten a magyar webshopokban nem tűnnek bizalom gerjesztőnek és tartósnak, de cáfoljatok meg..

(#3026) Sirandrish válasza KisTücsök (#3024) üzenetére


Sirandrish
legenda

Összedobok neked egyet (turistautvonal tervezővel) ha megmondod hogy honnan szeretnél indulni :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#3027) forceberg válasza KisTücsök (#3024) üzenetére


forceberg
veterán

2 hete volt a Gerecse 50 :))

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#3028) szebe válasza KisTücsök (#3024) üzenetére


szebe
őstag

Nézz körül a tturak-on, elég sok túrához raknak fel itinert, lehet válogatni. Vagy ott a természetjáró app.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#3029) KisTücsök válasza Sirandrish (#3026) üzenetére


KisTücsök
addikt

Ah, köszi! :D Mátrában élek, lehet itt, vagy akár a bükkben. Arra még nem vetemedtem rá, h magamnak rakjak össze ilyesmit.

forceberg: Azt nem ismerem, de lementettem.

szebe: Ja a természetjáró appot vágom, de túl sok nagy km-es nincs fent, pláne nem körtúrában.

(#3030) Sirandrish válasza KisTücsök (#3029) üzenetére


Sirandrish
legenda

Én minden túrámat magamnak rakom össze... :))

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#3031) Sirandrish válasza KisTücsök (#3029) üzenetére


Sirandrish
legenda

Tessék parancsolni...50 km, 2000+ szintemelkedés...Mátrafüred > Mátrafüred körtúra

szerk: persze a kékestető bennevan :)
GPX Fájl

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#3032) lugosi válasza Sirandrish (#3031) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szeretnék olyan állóképességet hogy ezt simán megcsináljam :)

(#3033) KisTücsök válasza Sirandrish (#3031) üzenetére


KisTücsök
addikt

Oh köszi! Amúgy pont mátrafüredi vagyok, jól eltaláltad az indulást. :DDD Jövőhéten lenyomom.

(#3034) szebe válasza Sirandrish (#3031) üzenetére


szebe
őstag

Az kemény :DDD

Nekem a 30-as Bakonyi Barangoláson pont elég volt egyszer a nem egész 1000m szint, valahol itt lehet a limiten. Inkább kevesebbet megyek távra is, meg szintre is.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#3035) Sirandrish válasza lugosi (#3032) üzenetére


Sirandrish
legenda

Én kb a felénél szállnék repülőre :DDD

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#3036) Sirandrish válasza KisTücsök (#3033) üzenetére


Sirandrish
legenda

Majd egy élménybeszámolót dobjál ide kérlek :)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#3037) Sirandrish válasza szebe (#3034) üzenetére


Sirandrish
legenda

Én a Sátoraljaújhely csúcsi kihiváson éreztem hogy kb az a határ amit még "kényelmesen" elbírok!
A táv nem vészes mert olyan 12km, de 1000 méter szinttel, ráadásul fel>le>fel>le (5ször)..ráadásul 2 csúcsra út sem vezet, szóval az avarba kúszol mászol :D
A távnak simán megy a 2,5-3szorosa is, de az 1000 méter szint, az nem olyan finom :D

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#3038) Alg


Alg
veterán

Valakinek van valami bevált 15l körüli "daypack" egy napos hátizsák ajánlata?

Ivózsák nem kell bele, sisak rögzítőpont viszont igen, illetve jó lenne ha lenne zseb a derékpánton is.

Osprey-eket nézem most, de rengeteg verzió van belőlük... Tempest 20, Talon 22(bár ez már kicsit túl nagy)

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#3039) Maximum1 válasza Alg (#3038) üzenetére


Maximum1
őstag

Deuter Speed Lite , Tatonka Baix, Salomon trailblazer széria.
Végén egy Talont vettem, ott úgy van hogy az S/M az 20 míg az L/XL 22 liter, állítható a háta.

[ Szerkesztve ]

(#3040) Alg válasza Maximum1 (#3039) üzenetére


Alg
veterán

Köszi, megnézem.
Kis rövid kirándulósnak van egy 10 liter körüli zsákom (ebbe kb fér kaja-innivaló meg egy esőkabát és kifújt), szóval lehet Talon lesz, azzal szerintem már el tudok menni úgy is hogy van 1-2 éjszakázás valami hüttében (->hálózsák, váltóruha). 45 literes nagyobb szintén van már.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#3041) wetomi válasza Alg (#3038) üzenetére


wetomi
aktív tag

Decából két tipp:
FH900 - bő egy éve használok ilyet, 100km-es tt-re is elég volt
FH500 - itt van sisak rögzítés is

(#3042) Alg válasza wetomi (#3041) üzenetére


Alg
veterán

Nad a Dekát el is felejtettem :) Köszi! Az FH500 is jó lehet, kár hogy csak uncsi (és meleg!) feketében van...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#3043) forceberg válasza Alg (#3042) üzenetére


forceberg
veterán

Fú, de elegem van a fekete táskákból. Én a fotós és drón felszerelés miatt belülről nyíló fotós hátizsákkal járok.
Mikor a régi helyett kellett volna új táka, persze csak fekete volt mindenhol az újabb típusokból.

Így vettem egy ugyanolyat, mint a régi:
[link]

Ilyet akartam: [link]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#3044) csƵ


csƵ
őstag

Sziasztok!
Évente 2-3x járunk túrázni, nem túl komoly terepre, de mindig a nem sajnált pár éves sportcipőimet használtam erre a célra, de nem a legjobbak.
Tavasztól-őszig tartó szezonra miket érdemes nézegetni? Gondolom bakancs egyáltalán nem szükséges. Mire figyeljek?

(#3045) forceberg válasza csƵ (#3044) üzenetére


forceberg
veterán

Akkor gondolom, nem vízálló kell.
Terepfutó cipő is jó. Én a talp mintázatára figyelek, hogy pl. oldalt ne legyen felkerekítve. + hogy az alsó pár centi magasságban ne hálós legyen az anyaga, hogy a kisebb tócsákban ne ázzon azért be.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#3046) iceQ!


iceQ!
addikt

Sziasztok,

15 ezer forintig ki milyen sátrat ajánlana? Évente max 2x ha használnám, kb.:2x48 órás horgászatra.

2 személyes jó lenne, hogy tudjak bele pakolni.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#3047) arcsin válasza iceQ! (#3046) üzenetére


arcsin
senior tag

A fresh & black decathlonos sátorral jo a tapasztalatom. Lehet benne akár délig is aludni. Jól szellözik, de nem is melegedik fel könnyen. Nem tudom hogy most mennyiért mérik, de "egy jobb és szárazabb érzés" a sima olcsó sátrakhoz képest.

(#3048) Alg válasza iceQ! (#3046) üzenetére


Alg
veterán

15ezerig igazából semmilyet :(

Ha szélcsendben kell csak árnyékolásnak meg hogy ne másszon be a bogár, akkor kb. mindegy (a gari miatt valami Dekásat ajánlanék, nem tudom ott mennyiért vannak), ha eső/szél ellen is védenie kellene akkor 2-3szor ennyiért vannak már jók.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#3049) iceQ! válasza Alg (#3048) üzenetére


iceQ!
addikt

Többen is írták a dekást sátrat, vettem egy olyat. Nagy eső jön beülök a kocsiba egyébként, ez éjszakára lenne, hogy tudjak benne aludni a botok mellett. :R Köszi mindenkinek.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#3050) Sirandrish válasza Sirandrish (#2998) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nah most tudtam végre érdemben tesztelni, és azt kell hogy mondjam...csillagos 5ös a cucc!
A túra maga nem volt hosszú (15km), de volt benne 600+ szintemelkedés, 700 szintcsökkenés, csúszós kövek/kavicsok, meredek kaptatók/lejtők, patakmeder minden k*rva szikájával ( :D) , víz, sár, és hát le a kalappal!
Nem ázott be, a köveket a talpamon nem éreztem, kényelmes volt végig, a lábam nem izzadt bele, etc etc...
Megérte az árát, és tudom javasolni :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.